Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az utolsót annyira nem osztom, de értem :D
Amúgy egyébként tök jogos a kép :D

All→M8

(#6002) brownus válasza spammer (#5998) üzenetére


brownus
veterán

ez engem nem szokott zavarni (mert ez csak egy film/sorozat), a lényeg, hogy szórakoztató legyen, és ebben a 2. évad verte az elsőt

a prison break első két évada jó volt, utána már tényleg voltak hajmeresztő dolgok benne, ami azért volt bosszantó mert maga a sztori is szar lett, unalmas, semmilyen... klisé hegyek...

amúgy ha egy történelmi film/sorozatról van szó, pl a BoB, ott tényleg ne rugaszkodjanak el a valóságtól, de egy ilyen kitalált történetnél leszarom.

(#6003) brownus


brownus
veterán

jó ez a hannibal sorozat?

(#6004) csabám válasza brownus (#6003) üzenetére


csabám
addikt

Jóóó :K

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#6005) Gyick válasza brownus (#6003) üzenetére


Gyick
őstag

szerintem nem jó.

(#6006) bAtt001 válasza brownus (#6003) üzenetére


bAtt001
addikt

én még gondolkodom rajta hogy jó vagy rossz, de minden héten nézem azért :D néha nagyon durva de érdekes is, a fene se tudja, ilyen még nem volt h nem tudnék dönteni :U

(#6007) spammer válasza bAtt001 (#6006) üzenetére


spammer
veterán

Ez esetben nem lehet jó (összességben). :) Ha jó lenne, akkor nem gondolkoznál azon, hogy jó-e :))

Az persze lehet, hogy vannak jobb részek, meg vannak kevésbé jók, vagy rosszak, de akkor az már elég hullámzó.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6008) bAtt001 válasza spammer (#6007) üzenetére


bAtt001
addikt

igen, engem nem nyert meg lehet csak azért nézem mert nincs más sorozatom most ami futna :)

(#6009) bzoley válasza spammer (#6007) üzenetére


bzoley
veterán

Az első rész nem tűnt rossznak, de azóta sem néztem meg az azóta leadott részeket, valahogy nem sürgős. Ellenben pl. az Orphan Black-kel, aminek minden részét kb azonnal megnéztem. Viszont a The Fall esetén 27 perc elég volt, hogy megállapítsam, ez nulla. Pedig vártam. Végig sem néztem.

(#6010) mayday00 válasza bzoley (#6009) üzenetére


mayday00
őstag

The Fall szerintem elég jóra sikerült. Én nézem. Nálam 10/8. Nyomozás is frankó benne. Mondjuk úgy nem lehet sorozatot filmet nézni, hogy 27perc múlva kikapcsolom. 27 perc múlva bármiről véleményt alkotni. Türelmetlen vagy ez a igazság :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#6011) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most végeztem a HIMYM 8. évadával. Nekem még mindig tetszik. Az utolsó rész utolsó jelenete nagyon jól el lett találva, igazi évadzáró jelenet.
Felettébb kíváncsi vagyok hogy mit hoznak ki ebből a 9. évadra.
Aprópó. Most akkor a 9. lesz végleg az utolsó évad?

All→M8

(#6012) bzoley válasza mayday00 (#6010) üzenetére


bzoley
veterán

Már tíz perc után vélemény alkottam, a többi csak esély volt :)
Aránylag hamar felismerem, hogy valami nekem való-e, vagy sem. Ez nekem nagyon nyögvenyelős volt.
Killingr pl. egy rossz szavam sem volt, szerettem(mármint az első két évadot, az újat még nem láttam), ugyanúgy a BB-t is zsivesen nézem, bár az nem igazán nyomozós. Élveztem a hidat is, Homeland-et.
Tudni kell szelektálni. Szivesen néztem volna, csípem Gillian-t, de ez a rendezés nem nekem való.
Aztán lehet, hogy később kap még egy esélyt. Anno a AHS második évadjának első részét csak három részletben tudtam végignézni, nem igazán győzött meg, később nem győztem kivárni az új részeket. Igen jóra sikeredett.

(#6013) leslieke válasza callmeakos (#6011) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, az lesz az utolsó, és ez már hivatalosan be is lett jelentve.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6014) callmeakos válasza leslieke (#6013) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Valahol örülök ennek, valahol nem. Egyrészt örülök, mert tényleg kezdenek túlzásba esni ezzel az anya dologgal. Másrészt nem örülök, mert mégiscsak vége lesz az egyik legkiválóbb sorozatnak. Kb. olyan volumenű lesz mint 2004ben, amikor a Jóbarátoknak lett vége.
De mért van olyan érzésem, hogy az a sárga esernyős lány, az nem az, aki, és van még csavar a dologban? ;] :U

All→M8

(#6015) spammer


spammer
veterán

Breaking Bad final season Entertainment Weekly borító :Y Rohadt jó, de nem tudom, hogy spoiler-e, utalás-e vagy nem jelent semmit és direkt csinálták így, hogy lehessen tippelgetni meg elméleteket szőni ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6016) giigz válasza spammer (#6015) üzenetére


giigz
veterán

Várós :K

Egyébként Kemény zsarukban a 7. évadban járok, nemsoká vége :)

(#6017) negyven2 válasza callmeakos (#6014) üzenetére


negyven2
veterán

Az irok azt mondtak, hogy o az anya. Bar ettol meg hazudhatnak ok is. Amugy azt tudod-e, hogy az utolso evad 24 resze az eskuvo hetvegeje (48 ora) alatt fog majd jatszodni.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#6018) leslieke válasza callmeakos (#6014) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem ideje, hogy vége legyen. Nálam a Jóbarátoknak a nyomába se ér.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6019) S e t h válasza giigz (#6016) üzenetére


S e t h
nagyúr

Epic vége van. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6020) Goldwin válasza brownus (#6003) üzenetére


Goldwin
aktív tag

Szerintem borzalmas, bár én csak a pilot-ot láttam.

[ Szerkesztve ]

(#6021) callmeakos válasza negyven2 (#6017) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na ezt nem tudtam.
De ha tényleg így lesz, akkor ez egy ordas magas labda egy Jack Bauer cameora :DDD

All→M8

(#6022) Goldwin válasza Goldwin (#6020) üzenetére


Goldwin
aktív tag

Will Graham karaktere botrányosra sikerült.

[ Módosította: radi8tor ]

(#6023) alratar


alratar
addikt

Following S01xE01

Eddig nekem nagyon bejövös. Bár azt írják, hogy 6.7 rész környékén unalmas lesz, én nem hinném.
Kicsit emlékeztet a Haannibálra!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#6024) attiati


attiati
veterán

Sci-fi sorozatok küzül tudnátok ajánlani jókat?

Szabad a gazda, mert ebben a témában egyet se láttam. Firefly-t elkezdtem, de az annyira nem köt le valahogy.

(#6025) Gyick válasza attiati (#6024) üzenetére


Gyick
őstag

pirx kapitány kalandjai :DD

(#6026) leslieke válasza attiati (#6024) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Battlestar Galactica
Caprica
Stargate Atlantis
Stargate Universe
V
The Sarah Connor Chronicles
Warehouse 13
Euraka
Terra Nova

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6027) bzoley válasza Gyick (#6025) üzenetére


bzoley
veterán

Orion - örökzöld :)

[ Szerkesztve ]

(#6028) S e t h válasza leslieke (#6026) üzenetére


S e t h
nagyúr

Terra Novát csak annak szoktam ajánlani,akit rühellek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6029) attiati válasza S e t h (#6028) üzenetére


attiati
veterán

és annak mit, akit bírsz? :P

(#6030) Huma


Huma
addikt

Outsourced és a Freaks and Geeks kivégezve. Jó kis sorozatok. Kár hogy csak egy évad készült belőlük. Nem értem, hogy miért kaszálták el őket. Ennél sokkal rosszabb sorozatokból csinálnak egy rakás évadot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6031) Huma válasza brownus (#6003) üzenetére


Huma
addikt

Nekem nem tetszik. Lenne benne potenciál, de szerintem nagyon erőltetett és mű.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6032) negyven2 válasza Huma (#6030) üzenetére


negyven2
veterán

Azért a Freaks and Geeks is jó pár színész karrierjét indította el (James Franco, Seth Rogen, Jason Segel).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#6033) S e t h válasza attiati (#6029) üzenetére


S e t h
nagyúr

Sci-fiben nem tudok segíteni,abból én még nagyon jót nem láttam sorozatban, kivétel talán a Star Trek egyes szériái.
Írom ezt sci-fi fanként, sorozatokban megmaradtam inkább a drámai vonalon.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6034) leslieke válasza S e t h (#6033) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez fura. A BSG se tetszett?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6035) Huma válasza S e t h (#6033) üzenetére


Huma
addikt

Van egy baromi jó sorozat. Firefly a címe. Sajnos csak 14 részes, de van egy befejező filmje Serenity néven.
Alacsony költségvetésű sorozat és több helyen is sántítanak benne a dolgok, de ennek ellenére az egyik legjobb sci-fi filmnek/sorozatnak tartom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6036) S e t h válasza leslieke (#6034) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem vhogy kimaradtak, talán pont azért, mert nem igazán találkoztam jóval és ezért nem is szavaztam bizalmat másoknak sem.

Huma, hát számomra nagy csalódás volt, talán azért, mert amit olvastam róla netszerte, az alapján nem kis várakozással tekintettem elébe.
Nekem megfeküdte a gyomromat az óriási anakronizmus, hogy az űrkorszakban westernesdit játszunk.Önállóan szeretem a sci-fit és a western műfajt is, de a kettejük nászából nekem egy nehezen emészthető dolog lett.
Értem én, hogy szimpatikus a Han Solo féle szélhámos karakter, de itt egy kicsit túlzásba vitték, mert amíg ott egy bőrmellényben és pl. a tatooini leszámolásnál a bárban adott némi vadnyugati ízt, ami ott csak egy kis fűszer volt, itt már az egész történet egy keretét adta meg, magát az univerzumot.
Lehet, hogy kissé maradi vagyok, de nekem a technika, főleg az űrtechnika már azt a szintet képviseli, amivel nehezen fér ez össze western, pedig úgy alapvetően a fantáziámmal semmi gond. :)

Egyébként valaki beszéljen rá a Vikings-re, vagy a House of cardsra, valaki látta esetleg őket?

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6037) leslieke válasza S e t h (#6036) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

BSG-t nézd meg, érdemes.

Vikings: szerintem jó volt, a minimál költségvetés ellenére is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6038) attiati válasza S e t h (#6036) üzenetére


attiati
veterán

Ne várj semmit a Vikingstől és akkor tetszeni fog.
Nekem nagyon tetszik, de ízlések és pofonok.
Szerencsére nem nyújtják a sztorit. 2 hét alatt lenyomtam (pedig sokkal jobb sorozatokat se szoktam ledarálni). Könnyen emészthető, nem kell túlgondolkodni, mégis izgalmas. Nézz meg belőle egy vagy két részt, és ha nem jön be a hangulata, képi világa, akkor nem is fog. De szerintem semmiképpen se trailer-t nézz belőle, csak ülj le elé és nézd :)

Spoiler? Talán nem az, de ne olvass tovább, ha 0 infóval szeretsz nekiállni egy sorozatnak:

Nincs az embernek az az érzése, hogy most sorozatot néz. Tényleg olyan, mintha dokumentumfilm lenne, mintha be akarna mutatni egyfajta életformát vagy egy nép történetét (persze nem élethűen). De nincsenek klasszikus értelemben vett sorozat karakterek. Talán egy szereplő lóg ki a sorból (a Floki :) )
Sokáig abban sem voltam biztos, hogy van e egyáltalán főhős.

[ Szerkesztve ]

(#6039) Huma válasza S e t h (#6036) üzenetére


Huma
addikt

A western stílust én is erőltetettnek találtam benne. Ezért is írtam, hogy sántítanak benne a dolgok. De ha eltudsz vonatkoztatni ettől akkor nagyon jó film. Hatalmas dumák vannak benne és nem egy olyan helyzet amit abszolút klisémentesen oldanak meg. Felüdülés ez a sorozat a többihez képest.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6040) alratar válasza Huma (#6039) üzenetére


alratar
addikt

Nekem pont a western stílus miatt tetszett.
Szakított a szokásos a jövő mindig csodálatos, és mindenki gazdag és jól él klisével.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#6041) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Orphan Black S01x8-10 ütős befejezés lett, ráadásul szépen megágyaztak a második évadnak. Az egész évad remek volt. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6042) tDr1v3r válasza attiati (#6024) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Fringe, Doctor Who, Battlestar Galactica, Andromeda, Star Trek Voyager, meg kb. mindegyik Stargate. :P

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#6043) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ismeritek az érzést amikor daráltok egy rohadt jó sorozatot, aztán pár rész után már eltervezitek hogy most már aztán alvás, aztán meglátjátok a következő rész tartalmát és mégis folytatjátok? :DDD ( Dr. Who darálás folyamatban)

Live-Die-Respawn

(#6044) alratar válasza oriic (#6043) üzenetére


alratar
addikt

Én ismerem!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#6045) hdman válasza oriic (#6043) üzenetére


hdman
őstag

Nem! :DDD

Sopron city :)

(#6046) attiati válasza oriic (#6043) üzenetére


attiati
veterán

szerintem se, ez már beteges!

(#6047) attiati válasza oriic (#6043) üzenetére


attiati
veterán

:DDD

(#6048) leslieke válasza oriic (#6043) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ilyen nem volt még, de van olyan sorozat, amikor bárhol, bármikor képes vagyok megnézni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6049) oriic válasza attiati (#6046) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Te se daraltal meg 10 evados sorozatot. :D

Live-Die-Respawn

(#6050) attiati válasza oriic (#6049) üzenetére


attiati
veterán

Cinikus akartam lenni és hatásvadász :D
Simán jártam már így a Törtetőkkel, de ott 20-30 perces egy rész, szóval eggyel nem éri be az ember.
De éppen ezért veszélyes, mert könnyen rábólint az ember egy újabb 20 percre, aztán csak jönnek és jönnek az újabb részek :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.