Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) alratar válasza brownus (#10000) üzenetére


alratar
addikt

Ha szereted az ilyen misztikus dolgokat, és nem zavar a disznószex (:DDD), akkor jó! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#10002) Ace owner válasza spammer (#9998) üzenetére


Ace owner
addikt

akkor nekem a true az elso original sorozat. Banshee valoban mas hangvetelu dolog, meroben kulonbozik toluk ahogy hallottam a tobbirol, boardwalkot mindenkepp megnezem egyszer, got pedig elegge tavol all tolem. Kedvet kaptam a melyebb es lassabb sorozatokhoz ugyhogy mar tenyleg veszek egy netezos gepet :DD

Galaxy Fold 4

(#10003) spammer válasza Ace owner (#10002) üzenetére


spammer
veterán

Erősen ajánlott pótolni őket. :K The Wire elég komoly, lassú és mély is. :) A The Sopranos alap a maffiás témában, a Boardwalk sajnos nem éri el azt a szintet, de azért az is elég jó (bár annyira nem is érdemes összehasonlítani őket, mert más korszakban játszódnak.)

Nekem is vannak régi hiányosságaim: Six Feet Under, Carnivále, például, de majd egyszer csak jut rájuk idő. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10004) alratar válasza spammer (#10003) üzenetére


alratar
addikt

Én gengszter témában a Mob City-t akarom megnézni! (ha jól tudom az készült az LA Noire könyv alapján)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#10005) #54715584 válasza alratar (#10001) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ne már, pont a disznószex? :D
Nekem nagyon tetszett egyébként a sori, és messze van még március.

(#10006) mayday00 válasza brownus (#10000) üzenetére


mayday00
őstag

ha szereted ha 2 pasi pl csókolózik ajánlom :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#10007) #54715584 válasza mayday00 (#10006) üzenetére


#54715584
törölt tag

Komolyan ilyen dolgok maradtak meg? :Y
Persze volt benne olyan bácsi is, akinek térdig ért a f*sz*... :DDD

(#10008) alratar válasza #54715584 (#10005) üzenetére


alratar
addikt

Nekem is tetszett.
A képi világ szinte tökéletes volt!
S ahogy a maestro lerajzolta a galambokat.... :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#10009) mayday00


mayday00
őstag

:O -10 milla nezo pilothoz kepest....

Intelligence - 1x01: 16,5M (18-49: 2.4)
Intelligence - 1x02: 6,1M (18-49: 1.1)

Kár lenne a sorozatért. :(( Elindult egy kis főszál is. Felesége, meg végén a nő..... Kár lenne a sorozatért Nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#10010) spammer


spammer
veterán

True Detective 1x01

Na erről van szó. Érdekes narratíva, jó rendezés/fényképezés, nagyon eltalált minimál zene és egy már most kurva jó Matthew McConaughey. Persze az öreg Woody-ra sem lehet panasz. :) Nagyon remélem, hogy valami izgalmas, kirakós, és durván drámai történetet kapunk.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10011) Ace owner válasza spammer (#10010) üzenetére


Ace owner
addikt

Igaz hogy minden evad kulon ugyet es uj szereploket kap majd?

Galaxy Fold 4

(#10012) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Valaki nem tud linkelni egy feliratot az új Archerhöz? Angol is megfelel, de úgy látszik, nem elég erős a google-fum.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#10013) bAtt001 válasza X3B6O0X (#10012) üzenetére


bAtt001
addikt

[link] itt van már angol

(#10011) Ace owner igen, ez a felállás, remélem minden évadra jutnak ilyen neves színészek :K

[ Szerkesztve ]

(#10014) giigz válasza spammer (#10010) üzenetére


giigz
veterán

Nagyon jó lesz :K

Viszont azt nem lehetne letagadni, hogy "Creator: Nic Pizzolatto", pont eszembejutott, hogy ez a The Killing-hez hasonlít, most meg megnéztem, és nem is véletlen... :)

Viszont abból csak 2-3 részt néztem a szereplők miatt, de itt már csak McConaughey miatt is végig fogom nézni, amit a The Killing-ben hiányoltam/kifogásoltam, az úgy néz ki, itt "helyre van rakva" számomra. :)

(#10015) tPedro_


tPedro_
őstag

Better Call Saul premieres on AMC this November!

(#10016) giigz válasza tPedro_ (#10015) üzenetére


giigz
veterán

Várós :K :)) :C

(#10017) spammer válasza giigz (#10014) üzenetére


spammer
veterán

Ahogy nézem csak 2 Killing epizódot írt, a showrunner ott Veena Sud. De ha a True Detective végig ilyen jó lesz, akkor asszem leteszi ezzel a nevét a szakmában. :K

Nekem mondjuk a The Killing is nagyon bejött, a borús, esős és nyomasztó képi világa nagyon passzolt hozzá, és a szereplők/történet is nagyon rendben voltak. A 3. évadot még nem láttam, szóval csak az első 2 alapján mondom.

Aztán még tervben van a Broen is, mert sok jó véleményt olvastam róla, meg majd a Broadchurch és a Top of the Lake is talán egyszer.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10018) giigz válasza spammer (#10017) üzenetére


giigz
veterán

Erről a True Detective első részéről nincs már valami elemzésféle? Szokott ilyenkor lenne hirtelen, vagy majd csak később?

Ami nekem nagyon hátravan, az a Dexter, de manapság nincs annyi időm, hogy ilyen hosszú sorozatba belekezdjek...

[ Szerkesztve ]

(#10019) spammer válasza giigz (#10018) üzenetére


spammer
veterán

Még nem néztem utána, mert csak most néztem meg, előtte meg nem akartam semmit olvasni vagy spoilerbe futni. Junkie-n is csak egy rövid írás van róla, meg a screenrant.com-on van egy [link], de nem tudom, mennyire elemző. Amúgy biztos elkezdték már szétszedni a részt... szerintem nem lesz egy egyszerű történet, főleg a 2 nyomozó kapcsolata lesz még érdekes.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10020) giigz válasza spammer (#10019) üzenetére


giigz
veterán

:R

Egyébként tegnap amilyen csalódás volt, teljesen mást vártam, és McConaughey miatt nem akartam engedni a várakozásaimból, most már egyre jobban megbarátkoztam vele, és egyre jobban tetszik a sorozat. Most már azt is tudom mondani, hogy nagyon bejön, és nagyon ígéretes. Nem éri el nálam a BB vagy a The Shield szintjét, de az már elég, hogy nagyon várom a következő részt :)

(#10021) #54715584 válasza mayday00 (#10009) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jó volt a második rész is, bár nekem ez az arab terroristár-robbantós téma már nagyon uncsi...

Enlisted Pilot

Agyament, idióta poénokkal, de azért valamennyire vicces is... :) Nem tudom milyen lesz a folytatás, de lehet még jó.

(#10022) brownus


brownus
veterán

ez az almost human egész jó lett, kis könnyed sci-fi sorozat, a szereplők is szimpatikusak.

ez meg:D ha valaki nem ismerné, new girlből, ez meg egy cuki sitcom

[ Szerkesztve ]

(#10023) #54715584 válasza brownus (#10022) üzenetére


#54715584
törölt tag

Siratom is a Happy Endings-et :O

(#10024) mayday00


mayday00
őstag

True Detective Szinkronhangok.

Woody Harrelson hangja Epres Attila, Matthew McConnaughey hangja Kálid Artúr. :( :O

Nem ezek a megszokott hangok.

Woody Harrelson nak stohl andrás illik a legjobban.

Matthew McConnaughey -nek ki szokott lenni? Nem Kálid Artúr az biztos :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#10025) tPedro_


tPedro_
őstag

"Az FX berendelte a Justified 6. évadját és kaszálta is a sorozatot, s mint a The Newsroom esetében, úgy tűnik, hogy itt is inkább készítői döntésnek köszönhető a dolog."

[ Szerkesztve ]

(#10026) spammer válasza mayday00 (#10024) üzenetére


spammer
veterán

Nem kell szinkronnal nézni, problem solved ;] Egyébként nekem nem tűnnek olyan rossz választásnak, de persze majd kiderül.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10027) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Junkie-ról

"Írtuk már korábban, de a Da Vinci’s Demons 2. évad kapcsán nem árt megismételni: az új magyar FOX-sorozatok, ha a csatorna utoléri magát, nagyjából a kinti sugárzással egy időben fognak jönni, tehát többek között a következők feltételezhetően The Walking Dead, Sleepy Hollow, 24: Live Another Day, Crisis, Gang Related."

Live-Die-Respawn

(#10028) negyven2


negyven2
veterán

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#10029) negyven2


negyven2
veterán

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#10030) spammer


spammer
veterán

SupNat 9x10

A szokásos főszálas szar. Az első meg az utolsó pár perc ért valamit. Padalecki is milyen fejeket vágott. :O Most jöhetne pár MOTW rész, ennyi elég is volt ebből.

szerk: ja meg volt benne egy jó kis szemüveges titkárnő forma, ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10031) #54715584


#54715584
törölt tag

Bitten Pilot

Farkasemberes sori, nem olyan rossz, mint ahogy kezdődik. Szerencsére rögtön a főszállal kezdtek, semmi heti nyomozás vagy ilyesmi. Nem tudom hány ilyen sori van, de 1-2 részre még biztosan maradok.

Chozen Pilot

Rapperes rajzolt sori, a főszereplő egy fehér rapper. Néha szórakoztató volt, de igazából egy kicsit unalmas. Nem tudom még hová tenni, 1-2 részt még megér, de félek kasza lesz.

(#10032) brownus


brownus
veterán

sherlock 3. rész ütött :R remélem nem kell várni megint 2 évet:D

true detective, ez is jó lesz, elég annyit mondanom, hogy rögtön bekerült a myepisodes.com listámba:)

(#10033) #54715584


#54715584
törölt tag

Sleepy Hollow 1x01-03

Hát WOW, ez nekem nagyon bejött, nem is tudom miért vártam vele ennyit. Egy percig nem unatkoztam, nagyon hamar elrepült ez a 2,5 óra. Aki meg azt mondta, hogy epizodikus, pedig nem is nézi, az csinálja azt, amit most gondolok :DDD
Bár azt nem értem, hogy a törött nyakú bácsit senki nem hiányolja.
Folytatás következik :K

[ Szerkesztve ]

(#10034) mayday00 válasza spammer (#10030) üzenetére


mayday00
őstag

Valld be, hogy már csak megszokásból nézed a sorozatot :) Szerintem már elég sokan kaszálták évekkel ezelőtt. Legalábbis amiket olvastam róla..Hogy már közel sem olyan jó, mint anno. Én még nem láttam a sorozatot, csak hallottam, olvastam róla.

#10033) monstre Lassan nálunk is indul szinkronosan. Én felirattal már nem nézem tovább, inkább nézem szinkronosan majd :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#10035) spammer válasza mayday00 (#10034) üzenetére


spammer
veterán

Már párszor leírtam itt, hogy csak megszokásból nézem. :) Illetve nem is a megszokás, hanem a 2 srác miatt, mert őket csípem, és főleg amiatt, hogy már 9. éve követem real-time, ennyi idő után már nem hagyom abba. :N Kb. olyan ez nekem, mint másoknak a HIMYM (azt nem nézem, de olvastam, hogy erősen szenvedés már - de azt legalább lezárják majd.).

Amúgy még manapság is előfordulnak egészen korrekt (MOTW) részek, amiatt nézem, és reménykedem, hogy abbahagyják végre ezt a dögunalmas angyalos főszálat az évad végén és valami új lesz a következő évadban. De persze úgysem... Hihetetlen, hogy mennyire leépítették ezt a sorozatot. :(

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10036) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Modern Family S05 E12
Wááá mekkora rész volt :DDD
És kivételesen most nem Phil vitte a prímet, pedig azért most is odatette magát :D
Jesse Eisenberg és Jane Krakowski kitűnőek voltak. :D
Laza kis felüdülés, az elmúlt pár kissé egysíkú rész után. :)

All→M8

(#10037) #54715584 válasza spammer (#10035) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nézd a Sleepy Hollow-t, sokkal jobb, és van Bitten meg Lost Girl is :)

[ Szerkesztve ]

(#10038) brownus válasza callmeakos (#10036) üzenetére


brownus
veterán

imádom azt a sorozatot, a legjobb sitcom mostanában, szerintem simán veri a már eléggé gyenge TBBT is!

ami jó volt még, az american dad, és a family guy:)

[ Szerkesztve ]

(#10039) spammer válasza #54715584 (#10037) üzenetére


spammer
veterán

Áh, van még bőven pótolni valóm, így sem érem magam utol... :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10040) #54715584 válasza spammer (#10039) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezzel így vagyok én is.
Viszont érdekes, hogy a SupNatban megismert lényeket mennyire másképpen kezelik a többi soriban. :)

(#10041) brownus


brownus
veterán

24, jack is back:) bocs a fajsúlyos hírért :D de én imádtam anno a 24-et, meg az egész csapatot!

(#10042) alratar válasza brownus (#10032) üzenetére


alratar
addikt

Én is nyilatkoznék sherlock kapcsán, de nincs felirat! :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#10043) spammer válasza alratar (#10042) üzenetére


spammer
veterán

Ezt találtam, bár én nem használok magyar feliratot, ezért nem tudom, mennyire jó, de magyar. :) [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10044) brownus válasza spammer (#10043) üzenetére


brownus
veterán

azért, megmondom őszintén volt pár rész, mikor vissza kellett tekernem, mert érthetetlenül hadart, gyorsan beszélt sherlock. a többiekkel nincs gondom.

de a vége, úristen

SP

miss me? miss me? miss me?

anyátok! hogy hozták vissza?

(#10045) #54715584 válasza brownus (#10044) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt sem tudjuk Sherlock hogy jött vissza, így ez a kérdés nem releváns :D

(#10046) brownus válasza #54715584 (#10045) üzenetére


brownus
veterán

sherlock SP

azért van pár opció az ő esetében :D

na de moriarty? aki szétloccsantotta az agyát? de mivel angolok, ezt sose tudjuk meg. igazából mindegy is:)

(#10047) callmeakos válasza brownus (#10038) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:K :K

All→M8

(#10048) negyven2


negyven2
veterán

The More Intense the TV Show, The Closer You Get To the Screen

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#10049) spammer válasza brownus (#10044) üzenetére


spammer
veterán

Sherlock SPOILER

Remélem sehogy nem hozzák vissza, nagyon erőltetett lenne. Már így is erőltetett volt ez a minden TV-n ott a képe, ez már a Doctor Who-ban is gáz volt :D Remélem, hogy valaki csak szórakozik, vagy csak ürügy kellett, hogy Sherlock visszajöhessen a száműzetésből. Na majd kiderül, csak nagyon jó lenne, ha nem kellene 2 évet várni megint. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10050) brownus válasza spammer (#10049) üzenetére


brownus
veterán

hmmm, lehet igazad lesz:)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.