Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) lacy86 válasza #54715584 (#29000) üzenetére


lacy86
addikt

Javitottam!

papa lett volna :P

(#29002) Ragnar95 válasza lacy86 (#28999) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ő nehezen fog visszajönni, mivel csak 1 útra volt elég "üzemanyag" a hajóban :D
Snartot és Larat nagy valószínűséggel nem kapták el, szerintem ők fogják kiszabadítani a többieket.

Következő rész történetének leírása TVShowTime-ról:
"Being in the vicinity of the Time Masters leaves Rip and Rory incredibly disturbed for very different reasons. Meanwhile, Sara takes over the Waverider, Kendra is reunited with Carter and Snart decides he might be a hero after all."
Ezek alapján igazam lesz :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29003) jonnyjoker01 válasza #54715584 (#29000) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

papa =
1. Férfi szülő, akinek saját, vér szerinti gyereke van. (Kedveskedő megszólításként is használjuk.)
A papa vasárnap délután szundikál. - Papa, odamegyek hozzád - mondja a gyerek.
2. A férj megszólítása a feleség részéről.
Papa, gyere ki a konyhába! Papa, ne gyújts rá a szobában!
3. Idősebb ismeretlen férfi megszólítása; bácsi.
Papa merre találom a főutcát? Papa, hol van a vasútállomás?
4. Idősebb ismeretlen férfi tiszteletlen megszólítása.
Papa ne ácsorogjon itt! Papa, menjen odébb!

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#29004) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#29003) üzenetére


#54715584
törölt tag

Először csak annyit írt, hogy pap. Te sem olvasol minden hsz-t. [link] :P

[ Szerkesztve ]

(#29005) lacy86 válasza Ragnar95 (#29002) üzenetére


lacy86
addikt

Igy mar mas ;)

(#29006) jonnyjoker01 válasza #54715584 (#29004) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem frissítettem az oldalt... :B Miután rájöttem... :W Pedig vagy 5 percig szórakoztam a formázással :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#29007) Pitterix válasza lacy86 (#28999) üzenetére


Pitterix
őstag

Így van!
De nekem volt valamiért egy olyan érzésem, hogy Savage egy igazi gané, azaz lepaktált az idő-s emberkékkel. Az a sunyi vigyor, ami ott volt a pofáján egyfolytában, erre engedett következtetni. Am, ha elintézik Savage-t, akkor nem kéne 2. évad, mert még egy ilyen Dark Boss-t találni....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#29008) Lauda válasza Lauda (#28998) üzenetére


Lauda
félisten

Eszmeletlen ez a tarsas jatek. :D :D A masszuz vonal mindent visz. :DDD

(#29009) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez melyik sorozat? :) KÉP

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29010) FoxiestFox válasza Fecogame (#29009) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gotham.

(#29011) gyuromoj válasza Fecogame (#29009) üzenetére


gyuromoj
veterán

S02 egész pontosan.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29012) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

11.22.63-ban ki fog derülni, hogy miért tud időutazni meg ezzel kapcsolatos részletek? Vagy ez egy ilyen tök random dolog lesz?

Üdv. Johnny

(#29013) spammer válasza jonnyjoker01 (#29012) üzenetére


spammer
veterán

11.22.63

Nem fog kiderülni, van egy "féregjárat" és kész. Nem az időutazáson van a hangsúly a sorozatban, az csak egy kellék.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29014) jonnyjoker01 válasza spammer (#29013) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Gondoltam. Köszönöm!

Dara lesz amúgy rendesen, első részt nemrég néztem meg és nemsokára kezdek bele a másodikba is :) Izgalmas nagyon :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#29015) Janaboy válasza jonnyjoker01 (#29014) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ezt csak akkor olvasd ha vegig nezted.

Nekem abbol a szempontbol csalodas h azon kivul h oregedett 3 evet nem volt ertelme az egesznek. Jo par reszlet hianyzott, pl h miert volt lebombazva amerika. Vagy h ki volt a csoves csoka es h kerult oda?

Janaboy

(#29016) k-adi válasza Janaboy (#29015) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát annyi értelme volt, hogy túllépett az életében, szerelmén, nem depis, stb...

A lebombázott rész mellékes, bármi lehet az ok (ugyanis bármi balul sülhet el ha az az elnök él és olyan intézkedéseket tesz ami ide vezet), de nem ez a lényeg.
A csöves csóka viszont valóban érdekes, mert elvileg csak 1 portál van a múltba vissza, ami ugye AL reggelizőjében van, tehát hogy hogyan kerül oda az nekem is rejtély

(#29017) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Gotham S02E20
Elég szépen beindultak a történések, egyre jobb ez a sorozat. Ez a rész az egyik legjobb volt eddig az egész évadból.
Penguin és Butch mekkora párost alkotnak :C Az a szöveg, amit lenyomtak... :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29018) jonnyjoker01 válasza Janaboy (#29015) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

(Elolvastam xD)

A csöves csóka szerintem az idő megtestesítője, mivel sok helyen ott volt, ahol nem is lehetett volna (már az első pár részben is). Szerintem a hasadásnál állt őrt az idő, és követte azokat, akik megpróbálnak ugye változtatni dolgokat és megpróbálta megakadályozni őket. Több fontosabb helyen is ottvolt a figura, amikor történt valami, pl. műtét, vagy szex felvétel az alagsorban. Ami még erre utal szerintem, az öltözködése. Minden helyen változott és mintha más gazdasági csoportba tartozott volna, egyre polgáriasabb öltözködése volt. Annak is be lehet tudni szerintem, hogy közeledik a céljához a főszereplő és egyre 'erősödik' az idő, egyre ellenállóbb. Na de hagyjál, megyek befejezni az utolsó részt :)

Bocsi túl hosszú lett, lehet túlbonyolítom :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#29019) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

11.22.63

Hát vegyesek az érzéseim, hiányoltam én is ezt-azt egy két helyen, de legfőbbképpen azt, hogy miért lett olyan a világ amilyen. Csak pár szó esik róla. A csöves csávóról többed tudok már (hogy most végignéztem) de nem eleget. Mostmár tudom, hogy nem az idő megtestesítője :D Sok hangsúly volt a szerelmi szálon, legalább azt rendesen felépítették/lezárták (de a kimaradt dolgok rovására ment). Lezárást kissé összecsapottnak éreztem. Kellett volna neki még +1-2 rész.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#29020) spammer válasza jonnyjoker01 (#29019) üzenetére


spammer
veterán

Olvasd el a könyvet, az sokkal jobb/részletesebb. Még sok rész kellett volna neki sajnos.

11.22.63

Egyébként ez elsősorban egy drámasorozat, illetve a könyv is a karakterre és a drámára fókuszált, a feladatra, a vívódásra, arra, mit és hogyan élt meg. Illetve a Sadie-vel való kapcsolata, az áldozathozatal és ilyesmik, amik lényegesek ebben a történetben. Meg a korszak bemutatása, az, hogy mennyire más világ volt. A látszattal ellentétben a küldetés éppen hogy mellékes, a sci-fi rész meg pláne, csak kellékek, amik szolgálták a történetet.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29021) k-adi válasza jonnyjoker01 (#29019) üzenetére


k-adi
nagyúr

pedig nekem jobban tetszik ez az idő-megtestesítője elmélet :)

(#29022) jonnyjoker01 válasza spammer (#29020) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Akkor ugrok neki a könyvnek, nagyon érdekel :)

Üdv. Johnny

(#29023) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Flash S02E21
Annyira nem volt rossz, de a vége volt a legfontosabb. Jay cameo, elég nehezen esett le. (ugye Néma Bob rendezte ezt a részt)

Következő részhez:
The Flash | Invincible Trailer | The CW

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29024) gerii válasza gyuromoj (#29023) üzenetére


gerii
addikt

Azért a pulcsin át történő vérnyomásmérés kicsit durva volt ;]

(#29025) gyuromoj válasza gerii (#29024) üzenetére


gyuromoj
veterán

Na ez fel se tűnt. :DDD
Amúgy kihagytam hogy Barry lehet aktiválta a kiscsaj képességét, nem véletlenül mutatták szerintem.
Már csak az a kérdés hogy Wally-val mi lesz.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29026) oriic válasza gyuromoj (#29023) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó rész volt szerintem, a végén a csapat viszont inkább kicsit vicces volt. :D

Live-Die-Respawn

(#29027) gyuromoj válasza oriic (#29026) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kicsit Mortal Kombat-os volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29028) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Agents of SHIELD 3x20
Ez a rész pontosan körülírja, mivé lett a sorozat mostanra. Ez a rész már a Polgárháború után játszódik, és ahogy az lenni szokott, az aktuális film hatásait megérzi a sorozat. Nem írom le miként (bár elég egyértelmű), de a rész jórésze ennek szellemében telik, és úristen de nagyon nem működik. Amíg ezzel megy a tökölés, konkrétan egy helyben toporog a rész, nagyon izzadság szagú az egész. Süt le az eseményekről, hogy ezt konkrétan beleerőltették az részbe, mert amikor folytatódik a cselekmény a saját szálán, akkor megint olyanok történnek hogy a hajam lerakom.

És milyen érdekes. Az első évadban konkrétan ez az esemény mentette meg a sorozatot a totális csődtől, tavaly sem volt már olyan hatása az Ultronnal, mint előtte, most viszont már inkább kínos, mintsem érdekes. Látszik, honnan és mitől kapott nagy lendületet a sorozat. Mindenesetre jövőhéten finálé, izgatottan várom. Nagyon erőltetik ezt a ki fog kinyiffanni dolgot, és az a nyaklánc a rész végén ijesztő lehet, de nem mernék fogadni hogy az is lesz vége. Azért azt remélem hogy pont nem a fináléra csicskul be a sorozat (elnézést a kifejezésért), mert eddig minden évadfinálé büntetett. Reméljük ez most sem lesz másként.

All→M8

(#29029) aizen92


aizen92
addikt

Mostani Silicon Valley rész gyerekek.......... hihetetlen volt.
Az a Django Unchained + Great, now even Jared is busting my balls. rész..... :DDD + az a jelent és szám a liftnél.
rég röhögtem ilyen jóízűt. Jared karaktere hihetetlenül szimpatikus és jól felépített még mindig. Azok a kínos vigyorok, apró kis mozdulatok ( visszatölti a piát az üvegbe etc )

+ Gilfoyle aki 2. nagy kedvenc. Nem kell bemutatni azt a típust :D

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29030) Janaboy válasza gyuromoj (#29025) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Gondolom korabban antiflash is igy ebresztette fel..

Janaboy

(#29031) gyuromoj válasza Janaboy (#29030) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor volt ilyen villámlás, amikor Iris megérintette Barry-t amíg komaban volt. Így jött ugye rá, hogy Barry a Flash, mert amikor "Wells" elrabolta Eddie-t, akkor Iris is ott volt es akkor véletlenül hozzáért Flash-hez.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29032) lacy86 válasza gyuromoj (#29023) üzenetére


lacy86
addikt

Innen most megint erdekes lesz! :C
Vajon Caitlin ott marad vele?
Milyen komoly csapatot szedett ossze Zoom :DD
Wally es Jesse mikor "aktivalodik"? -> mi lesz beloluk :U

Ez elozetes alapjan lesz cross Arrow? :B

[ Szerkesztve ]

(#29033) k-adi válasza gerii (#29024) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az volt a legkevesebb :DDD ez az egész epizód egy nagy szar volt, mondjuk ki. Sőt, továbbmegyek, az évad legszánalmasabb része. Összesen az utolsó másfél perc volt belőle az ami említésre méltó valamilyen szinten. Egyre jobban csalódok ebben a Flashben.. eddig se volt egy nagy valami de amilyen szánalmasak mostanában.. áh.. ez a rész most kiverte a biztit :U

(#29034) Pitterix válasza gyuromoj (#29023) üzenetére


Pitterix
őstag

Számomra csak egynek elment kategória. Sima töltelék rész 0 izgalommal.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#29035) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Powerless – vígjáték a szuperhősökkel teli DC világából

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29036) fateless válasza k-adi (#29033) üzenetére


fateless
veterán

Már több epizód óta béna, csak azért nézem, hogy az évad végére érjek. Persze lehet, hogy csak arról van szó, hogy kezdek felnőni :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29037) spiky03 válasza gyuromoj (#29023) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem nem volt olyan jó rész. Sok volt benne már megint a sírás rívás. Remélem nem jut el az Arrow szintjéig.

Én rögtön kiszúrtam, hogy jé ez meg úgy néz ki, mint Jay. :D És utána kapcsoltam, hogy ez csak ő lehet, hogy Néma Bob rendezte ezt a részt. :DDD Jó fej volt tőle, hogy beletette, gondolom azóta is haverok.

Kíváncsian várom, hogy mi lesz a gyerekekkel, mikor "ébrednek fel

A vége meg tényleg kicsit vicces volt, valóban mint a Mortal Combat. :DD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29038) spammer válasza spiky03 (#29037) üzenetére


spammer
veterán

Kombat. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29039) spiky03 válasza spammer (#29038) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor meg az nah. :DDD :P

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29040) k-adi válasza fateless (#29036) üzenetére


k-adi
nagyúr

A fináléban lesz a nagy ZOOM harc gondolom, szóval még pár epizódig csak szenvedni fognak... :( (azaz még a köv. rész is fos lesz) :U

[ Szerkesztve ]

(#29041) gyuromoj válasza k-adi (#29040) üzenetére


gyuromoj
veterán

Következőben jön a sok meta és megy majd az adok-kapok. Legalábbis az előzetes alapján, erre tudok gondolni. Esetleg a két tiniből valamelyik végre felfedi a képességét. :U

(#29042) k-adi
Akkor kapják be... :(((

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29042) k-adi válasza gyuromoj (#29041) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az előzetes szöveg alapján a szokásos szerencsétlenkedés várható. :( A meta hadsereg a köv. évadra marad.

(#29043) k-adi


k-adi
nagyúr

RL "The Americans" [link] (sorry, index :( )

(#29044) lacy86 válasza k-adi (#29042) üzenetére


lacy86
addikt

Valamivel fel kell csigazni a nepet :DD

(#29045) Lauda válasza Lauda (#29008) üzenetére


Lauda
félisten

Az elso evad utan nekiugrottam a masodiknak, de ez valami borzalom. Unalmas nezhetetlen fos. :W

(#29046) k-adi


k-adi
nagyúr

Supergirl renewed for Season 2 & Moves to The CW [link]

yay ?

(#29047) Pitterix válasza spiky03 (#29037) üzenetére


Pitterix
őstag

Srácok nekem ez nem kerek. Ki az az Néma Bob és hol szúrtad ki Jay-t?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#29048) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Kaszát kapott az Agent Carter, és nem kapta meg a berendelést a Marvels Most Wanted.

Várható volt hogy az ABC nem fogja ezt tolerálni. Mondhatni a Carterért már a finálé után eljött, a spinoff eltolása némiképp meglep, de valahol örülök. Koncentrálhatnak teljesen az AoS-re, de ha az se kapja össze magát, az is megy a lecsóba ilyen nézettséggel.

All→M8

(#29049) k-adi válasza Pitterix (#29047) üzenetére


k-adi
nagyúr

Bob = Kevin Smith forgatókönyv író, aki szerepelt a Jay és Néma Bob filmben. Keress rá.

Amúgy a véget ért a NEW GIRL 5. évada, melyről most nincs kedvem sokat írni, de annyit azért megjegyeznék, hogy a végére sikerült összekapnia magát és Schmidt még mindig a sorozat húzó-karaktere. Tök poén amúgy, hogy egész évadon át tervezik az esküvőt, aztán meg a fináléban kb. le se szarják :D és megoldják lakásban 2 perc alatt... hát OK :DDD Érdekesség képpen azért ideírom, hátha másnak is feltűnt 5 évadnyi newgirl alatt: Schmidt-nek nincs vezeték neve, míg a többi karakternek van.

(#29050) Pitterix válasza k-adi (#29049) üzenetére


Pitterix
őstag

Rendben, köszi!

Tegnap este sikerült végre megnézni a Trónok harca 3 új epizódját. Nos igencsak vegyesek az érzéseim.
Azt szerettem a könyvben, hogy kiszámíthatatlan, de a sorozat most teljesen kiszámítható volt. Nem azt mondom, hogy nem tetszett, de valami nem jó. Azért jobban örültem volna, ha előbb van a könyv, aztán a sorozat. Martin bácsi kicsit összekaphatná magát.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.