Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) bobalazs válasza Louro (#24095) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Falling Skies Fején találtad a szöget. Ezek szerint a száz százalékosan béna lezárás lett a vége.
Thank you to the fans for watching the past five seasons! szöveg azért korrekt a végén.

(#24202) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Under the Dome kasza.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24203) mayday00 válasza gyuromoj (#24202) üzenetére


mayday00
őstag

Sejthető volt. :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24204) gerii válasza gyuromoj (#24202) üzenetére


gerii
addikt

:C

(#24205) Louro válasza bobalazs (#24201) üzenetére


Louro
őstag

Már leírni se mertem a véleményem. Vannak jó momentumok, de többségében összecsapott. Állítólag sokan dícsérték, de akkor se jött be.

Pope visszatérése nem rossz gondolat. De az utolsó előtti részben adni egy olyan "szuperfegyvert", aminek bullshit-faktora gigantikus...no komment. A végén pedig a "nagy" harc. Hagyjuk már. Harc se volt.

De tegyük fel, hogy egy csapatból egyvalaki beszorul egy lyukba és nála a mindent eldöntő fegyver, akkor nem az lett volna a cél, hogy kiássák vagy legalább átvegyék a fegyvert? Így értelme nem volt a többieknek. A tojások oké. Bár simán lehetett volna kicsit Dragon Ball hatású, hogy kikelnek a kis Espheni-k, akik még neveletlenek és ezért kb. mindenkit megölnek.

A Nasca vonalak bevezetése nekem plusz pont, de ennyi. A királynő leölése miatt meg, hogy miért pusztul el mindenki? A skitterek - magyarban nem tudom hogy hívták - is túlélték, miután a holdon lezúzták az erőművet és az Espheni-k elmenekültek. CSak összezavarodtak a hirtelen jött szabadságtól.

Szép-szép. Valahogy lezárták. Szerencsére nem lőttek akkor öngólt, mint vártam, de jobb is lehetett volna. Gigászibb.

És megyek javasembernek, ha már ilyen jól jósoltam. Majd a FB csoportba is kiteszem, hogy "én megmondtam"

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#24206) FoxiestFox válasza Louro (#24205) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ennél nagyobb fail hogy lehetett volna? Falling Skies

Az ellenfél szétzúzta, felőrölte a bolygó minden jelentős védelmét, sokszoros túlerőben voltak, a számbeli és technológiai fölény is velük volt, bevették magukat mindenhová, vagy beszivárogtak, erre a királynő simán megközelíthető az ellenállás számára egy ALAGÚTON át. :DDD
A királynő.
Az ellenséges, humanoid formájú lények királynője, megalkotója egy pók.
Ízlelgessétek.
PÓKPÓKPÓKPÓKPÓKPÓKPÓKPÓKPÓKPÓKPÓKPÓK.
Fogtam a fejem, és nem hittem el, amit látok.
Amikor a pókból kijött a vérszívócsáp, ott már kínomban röhögtem, mikor láttam az arcmimikáját, szintén, mikor nem tűnt fel neki, hogy Mason másodperceken át egy nagy, fénylő kapszuláért igyekszik nyúlni, akkor már csak békésen kortyoltam a teámból, és örültem, hogy mindjárt vége. :D
Az külön poén volt, mikor a pók elmagyarázta, hogy azért mérges, mert korábban az emberek a lándzsáikkal ledarálták a lányát. :DDD
Egyszerűen ez a sorozat évadról évadra, részről része képes volt alulmúlni magát.
Minden egyes részben sötét volt, kék szűrővel, alig lehetett látni valamit, bezzeg az ellenfél legyőzése után rögtön visszatért a zöld fű, és a kék ég. Mert nyilván, míg ők álltak nyerésre, a növényzet is felfüggesztette a működését, és a napnak sem volt kedve kisütni.
Nálam tehát ez a nagybetűs Szar Scifi. Végig olyan érzésem volt, hogy a forgatókönyvet néhány tizenéves írta napköziben.

(#24207) gerii válasza FoxiestFox (#24206) üzenetére


gerii
addikt

Ez viszont akár BSG szintű sci-fi is lehet: The expanse
Én nagyon várom, látszik hogy van benne munka.

(#24208) FoxiestFox válasza gerii (#24207) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez már watchlisten van, én is kíváncsian várom. :K

(#24209) Apollyon válasza FoxiestFox (#24206) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Falling Skies-t én az S02E01 pár perce után kaszáltam, elfogyott a türelmem. Ahogy olvasom a kommentjeiteket, nagyon nem bántam meg :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24210) #51177472


#51177472
törölt tag

Narcos e01-04:

brutál...

(#24211) xenom0rph válasza #51177472 (#24210) üzenetére


xenom0rph
őstag

Szerencsére lassan haladnak a felirattal, mert máshogy nem kezdenék bele így szeptember elsején. :DDD

halahala

(#24212) FireKeeper válasza #51177472 (#24210) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a spanyol részekhez van "égetett" felirat?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24213) Ragnar95 válasza FireKeeper (#24212) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van alapból felirat, igen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24214) bagyulajuve válasza #51177472 (#24210) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem 2 rész van még hátra, azok ma este kerülnek sorra
eddig imádom, szinte az összes remekül játszik
fel is vetődött bennem, hogy újra nekikezdek a spanyol tanulásnak :)

Resistencia eterna

(#24215) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Heroes Reborn új előzetes

2 órás lesz az első rész. Ejj de várom már.

Live-Die-Respawn

(#24216) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Végeztem a The Wire-val. Jó volt, de kicsit többet vártam tőle.
Giga spoiler!
Pl. Stingert elég egyszerűen levadászták, mármint csak puff és vége. Jobb lett volna ha kicsit többet időznek a kivégzésével. Ugyanez Omarral, na őt sajnálom az volt az egyik legjobb karakter az egészben. Olyan dumája volt hogy szakadtam. Pl. amikor elvitte Prop Joe-hoz az órát, hogy gond van vele. Mi a gond? Lejárt az időd :C Ami érdekes volt még, hogy nem igazán nyomtak ilyen hangulatkeltő zenéket, hanem csak úgy történtek a dolgok.

Amin viszont totál kiakadtam, az a Snoop, na az egy elég különös és furcsa teremtmény! De akkor raktam csak le a hajamat igazán, amikor úgy emlegették hogy "she", meg hogy "female" :Y Valahogy nekem nem tűnt annak gyengéd virágszál típusnak.

Aztán volt még az a Márló genyó, fúj az milyen egy undorító karakter (nem a színész). Tűkön ülve vártam mikor lövik már darabokra, erre a végén megússza.. Mondjuk viszonylag hepiend volt a dolog, azért még a Márló porrá zúzása belefért volna.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24217) Pitterix válasza gyuromoj (#24202) üzenetére


Pitterix
őstag

Még meg sem néztem a mostani részeket.
De akkor félbehagyják gondolom..... :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#24218) gyuromoj válasza Pitterix (#24217) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kegyeleti okokból kivégezték az Under The Dome-ot

Nyugi én sem, majd darálom ha vége a melónak szeptember 11-től.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24219) spammer válasza Apollyon (#24216) üzenetére


spammer
veterán

Ha esetleg nem olvastad még: Snoop a való életben is drogdíler volt, aki nem mellesleg gyilkolt is. [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24220) abridabri válasza gyuromoj (#24218) üzenetére


abridabri
veterán

Amugy miert valt "nevetsegesse" a Dome ? Akkor ezekszerint a Stephen King konyv is szar ? Vagy masrol szol a sorozat mint a regeny ? Pedig be akartam szerezni a konyvet .

(#24221) gyuromoj válasza abridabri (#24220) üzenetére


gyuromoj
veterán

Gondolom jobb a könyv, mint a sorozat. Általában így szokott lenni. :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24222) Pitterix válasza gyuromoj (#24218) üzenetére


Pitterix
őstag

Minden hibája ellenére én szerettem. Majd asszonypajtival megnézzük egybe mi is.

(#24220) abridabri: feleségem olvasta és a könyv marha jó szerinte. én még valahogy nem tudtam rávenni magam, pedig majd az összes Stephen Kinget olvastam.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#24223) rétisün válasza abridabri (#24220) üzenetére


rétisün
veterán

"Vagy masrol szol a sorozat mint a regeny"

az alapsztori ugyanaz, de a megvalósítás (főleg miután eléggé eltértek a könyvtől) valami nagyon gyenge lett. aki nem olvasta és nem is látta, annak egyértelműen a könyv ajánlott.

(#24222) Pitterix: a könyv szerintem is jó, a sorozat a közelébe se jöhet :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24224) bigdady


bigdady
nagyúr

Ez a fear of walking dead micsoda?

(#24225) gyuromoj válasza bigdady (#24224) üzenetére


gyuromoj
veterán

The Walking Dead spin-off. Járvány kitörését mutatja be, ha jól tudom. LA-ben játszódik.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24226) preecHa


preecHa
csendes tag

Strain felirattal mi a helyzet? :(

(#24227) gerii válasza preecHa (#24226) üzenetére


gerii
addikt

Nyugodj már le, angol van, magyart csinálja aki szokta.

(#24228) #54715584


#54715584
törölt tag

The Whispers 1x13

Wow, ez ahhoz képest elég jó lett, bár ilyen lett volna minden rész.
Azért vicces, hogy hová jutottunk, mert most indulhatna csak igazán a sztori és az előző részek is lehettek volna sokkal izgalmasabbak.
Ha folytatják a sorit és nem úgy, mint ezt az évadot, még nagyon jó kis scifi lehet belőle.

(#24229) gerii válasza #54715584 (#24228) üzenetére


gerii
addikt

Én reménykedtem egy tökéletes lezárásban, vagyis hogy kiirtanak mindent és vége.

(#24230) Komplikato


Komplikato
veterán

Én a Dark Mattert jegeltem a lassan készülő magyar feliratig (első pár részt angolul néztem és szvsz a fele nem jött át), van ez annyira jó, hogy most berendelték a második szezont? :Y

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24231) #54715584


#54715584
törölt tag

Journeyman

Végig néztem az első szezont, ez nagyon tetszett. Akkoriban nem tudom mekkorát ütött, de még most is jól szórakoztam rajta.
A misztikus szálat egy kicsit jobban kifejthették volna.
Még egy antológiát is el tudtam volna képzelni, mindegyiket más időszakban.
Kár érte, jó volt.

(#24232) k4rL^ válasza Komplikato (#24230) üzenetére


k4rL^
senior tag

Én az elején nem kedveltem annyira a sorozatot, de mivel ilyen ürhajós sci-fi alig van, ezért nem kaszáltam és végülis nem bántam meg, szerintem nem rossz.
Örülök, hogy berendelték a 2. évadot, föleg amilyen cliffhanger van a szezonzáró végén.

Egyébként ha jól tudom valaki más átvette a fordítását, van már minden részhez magyar felirat.

(#24233) #54715584 válasza k4rL^ (#24232) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez a baj a mostani sorozatlistámmal, amit írtál: a végét jól megnyomják az évadnak. Lehet, hogy az előtte lévő 12 részt végig szenvedem, de a 13. az üt.
Nem tudom van-e értelme így? :)

(#24234) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#24235) mayday00


mayday00
őstag

A Syfy berendelte a Killjoys 2. évadját, 10 részt.
A Syfy berendelte a Dark Matter 2. évadját, 13 részt

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24236) brownus válasza Komplikato (#24230) üzenetére


brownus
veterán

sztem van :K látszik, hogy kis ktgvetésű, de ötletes, a díszletek jók, figyelnek a részletekre (képek a falon, a szegélyek, keretek, stb...) a színészekkel nekem semmi bajom, hozzák amit kell.

meg a sztori nagyon bejön, imádom az ilyen távoli jövős cp történeteket! elsőre scalzi vének háborúja ugrott be, igaz, ott nem csak emberek voltak a bolygókon a telepesek. örülök a hírnek

(#24237) #54715584 válasza mayday00 (#24235) üzenetére


#54715584
törölt tag

Egyik szemem sír, a másik nevet.
De azért örülök, hogy továbbra is van űrhajós scifi, és még jönnek az újak is. :)

(#24238) gerii válasza mayday00 (#24235) üzenetére


gerii
addikt

Na ez jó hír, jövőre is lesz scifi szombat. Defiance is visszatér?

(#24239) FoxiestFox válasza gerii (#24238) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hogy az is mekkora egy ánusszökevény... az első évadot végigkínlódtam, de azon is csak fogtam a fejem, hogy hová jutott a scifi sorozat műfaja.
Az a baj, hogy fenntartásaim vannak a The Expanse ügyében is.. mert az űrjelenetek igényesen néznek ki, az emberesek pedig idétlenül, persze az is kap majd egy esélyt.
Visszahozhatnák inkább az SGU-t, hadd kapjon egy lezárást.
Azt nem írom, hogy BSG szintű sorozatot csináljanak, mert arra asszem már nem képes a szájfáj....

(#24240) gerii válasza FoxiestFox (#24239) üzenetére


gerii
addikt

Én a szereplőket bírom benne, a fehérbőrű Tarr-ék nagyon jól tolják, a Doki sem rossz, a történet elég béna, de ez van.

Expanse-nál nekem is feltűnt, hogy az emberes részeket nem bonyolították túl, de hátha jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24241) FoxiestFox válasza gerii (#24240) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Itt is az az érzésem, hogy a sokkal fiatalabbak a célközönség.

(#24242) petata


petata
őstag

Hannibal S03E13: The Wrath of the Lamb iMDb-n még mindig 9,9, ez azért elég szép.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#24243) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

The Narcos S01

Nagyon nem átlagos sorozat, de a Netflix megint nagyot alkotott. Az elején nem volt annyira pörgős, de unalmasnak sem volt nevezhető semmiképp, a felépítése kicsit dokumentum film szerű volt, de a végére inkább akciófilmesbe ment át.
Nagyon szépen bemutatja Pablo jellemváltozását és amit a kokain Kolumbiával tett… Végig hihetetlenül élethűen adja át a kokainbiznisz kibontakozásának idején Kolumbia hangulatát, illetve az USA hozzáállását a helyzethez, nagyon reális az egész sorozat.
A narrátoros megoldás első hallásra sablonosnak tűnhet, de ezt is jól sikerült megoldaniuk, felerősíti a dokumentumfilmes hatást és finoman adagolják, nem feltűnően sokszor alkalmazzák.
Maga a főcím is ötletes, hogy valódi(nak tűnő?) felvételeket kevernek a sorozatban látott jelenetekkel.
A spanyol kicsit fura, hiszen azt szokta meg a néző,h angolul beszélnek a szereplők, itt meg az esetek 70%-ában minimum spanyolul és figyelni kell a feliratra.
Voltak amúgy váratlan és kevéssé megmagyarázható részek azért, bár mivel igaz történet, így csak még durvábbak…
A végére Pablo eléggé beleőrült a dologba (emberei agyonverése a börtönben a legdurvább, bár a bombázásoktól kezdve kifordul magából teljesen, utána a miniszterelnök helyettes fogva tartása).
Steve és a taxis esete is elég érdekes… Aztán a végén a “This is home…”
A végén csak hagytak esélyt a folytatásra is, pedig nem fogadtam volna erre nagy összegben :D

Kíváncsian várom a folytatást, amennyiben lesz, ez nálam toronymagasan az idei év legjobb sorozata.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24244) Louro válasza Ragnar95 (#24243) üzenetére


Louro
őstag

Szerintem az "idei év legjobb sorozata" jelzőt el lehetne hagyni, mert a Sense8-nél is elég sokszor szerepelt és a Mr Robot-nál is.

Elég sok sorozat van, zárul le, kezdődik. Érdekes. Tudom, hogy "már" szeptember, de pl. novemberben is kezdődhet egy olyan sorozat, ami kb. felülír mindent.

Elnézést, csak egy személyes megjegyzés volt.

Mess with the best / Die like the rest

(#24245) rétisün válasza petata (#24242) üzenetére


rétisün
veterán

remélem, mire elérik az utolsó részig, elkészül hozzá a felirat.....őszintén szólva eddig a 3. évad (a 6. résznél tartok) nem annyira tetszik, valahogy az egész olyan össze-vissza.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24246) Ragnar95 válasza Louro (#24244) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor úgy mondom,h az idei év eddigi legjobb sorozata számomra ;] Ebbe köss bele :P
Sense8-at nem láttam, Mr Robot bejött, de azért az évad közepén erősen elgondolkoztam,h folytassam-e, mert nagyon nem ment semerre a sztori...Az eleje és a vége viszont kárpótolt ezért, bár még meglátjuk, a befejezés mit hoz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24247) petata válasza rétisün (#24245) üzenetére


petata
őstag

"Alias ‏@AliasSubs 19 órával ezelőtt
A sorozatzáró felirata holnap érkezik,
ha minden a terv szerint megy."

Nekem az első pár rész bőven rendben volt a színészi játék és a hangulat miatt, az 5., 6., 7. rész fenomenálisan sikerült szvsz, utána meg a játékidő nagy részét a The Great Red Dragon-sztori kötötte le, ezt a karaktert nem igazán szeretem és számomra Ralph Fiennes amúgy is "kimaxolta" már azt a szerepet, így kicsit szenvedős volt az évad második fele, de a finálé kárpotolt érte, remek lezárást alkottak meg a készítők a sorozatnak.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#24248) FoxiestFox válasza Louro (#24244) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sense8 mint év sorozata,jáj

(#24249) #54715584 válasza FoxiestFox (#24248) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jééééj.

(#24250) Pitterix


Pitterix
őstag

Új előzetes a

The Shanna Chronicles-ből

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.