Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Ragnar95 válasza attiati (#31000) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az utolsó mondatod remélem tudod hogy elég paradox lett :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31002) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Mary's back, Sam's tortured in first photos from Supernatural season 12

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#31003) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Stranger Things 2. évad hivatalosan is berendelve. Első promó

1984-ben játszódik, 9 rész lesz, kapunk 4 új karaktert.

Live-Die-Respawn

(#31004) gyuromoj válasza oriic (#31003) üzenetére


gyuromoj
veterán

FUCK YEAHHH :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#31005) spiky03 válasza oriic (#31003) üzenetére


spiky03
veterán

Reméljük tartják a színvonalat.

Várós. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#31006) odrif válasza oriic (#31003) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A The Night Of 2. évadáról esetleg van valami hír?

20 éve a Prohardveren

(#31007) attiati válasza Ragnar95 (#31001) üzenetére


attiati
veterán

najó, összevissza fogalmazok :)
szóval imádom scifiből a mozifilmeket, de sorozatból a The 100 volt az első, ami tetszett :)

(#31008) nyogo83 válasza odrif (#31006) üzenetére


nyogo83
senior tag

En nem sok eselyt(ertelmet) latok masodik evadnak, mivel ez igy ebben a formaban volt kerek egesz tortenet.
Az hogy kvazi nem mutattak, hogy a gyilkost hogyan kapcsoljak le, lenyegtelen a sorozat szempontjabol
Az egesz evad az igazsagszolgaltatas mokuskerekerol szol, ami ha bekap (akar artatlan akar bunos vagy) a vegen egy uj szemelyiseget kop ki. Zsenialis Naz karakterfejlodese szerintem, erdemes megnezni az elso reszben es pl az utolsoban: a testtartasa, mozdulatai, nezese.

(#31009) Nova96


Nova96
őstag

Glee S1-6
Párommal kezdtük el, mert imádja az éneklést és én is szeretem, bár én elég kritikus vagyok a sorozatokba, épp ezért magát a sorozatot mindig szidtam , mert ennél sokkal jobb lehetett volna és élvezhetőbb. És nem lett volna néha az a.. ,hogy "na jó átszenvedem ez a szakaszt" és utána jó lesz. A baj az egész sorozat az volt, hogy Cory Monteith aka. Finn meghalt innentől a sorozat menete szétesett láthatóan ki kellet újat találni ami elégé erőltetett lett és rossz. Alapól a sorozat egy Z kategóriás volt, de kicsit lejjebb is ment. Ebben az egészben az volt a furcsa, hogy mégis élveztük együtt nagyon sokszor, mert egyébként miért nézné az ember? Szóval olyan nézze meg aki türelmes és...nagyon szereti az éneklést....és fiatal. :DDD Mert szerintem amilyen gyerek néha, későbbiekben kicsapná a biztosítékot.

(#31010) dokee78 válasza nyogo83 (#31008) üzenetére


dokee78
félisten

+1
Igazi kemény legényt faragott belőle a mentora.
Néha attól tartottam,benn gyilkossá válik és benn marad.
Mert ugye azt mondta neki a tag,hogy mindegy,hogy benn vagy kinn vagy.

[ Szerkesztve ]

(#31011) spammer


spammer
veterán

The Girlfriend Experience 1. évad

Sajnos elég felületes volt, pedig lett volna lehetőség a fiatal joghallgató/gyakornok lány luxuskurvának áll történetben. A tanulói és gyakornoki/munkahelyi szál nagyon semmilyen volt, tényleg csak a kis drámának szolgált, de az egész olyan mellékes volt végig.

A legtöbb részben legalább 2-3 alkalommal van szexjelenet (Starz csatorna!), ami egy kicsit egysíkúvá és unalmassá vál(ha)t egy idő után, hiába nagyon szép lány Riley Keough, aki kicsit olyan, mintha Emma Watson és Kristen Stewart keveréke lenne (valójában pedig Elvis Presley unokája).

Sokkal "mélyebb" történetet és karakterábrázolást vártam, bár utóbbira mentség lehet, hogy a csaj eléggé önző és rideg, ezért nehéz is lett volna annyi érzelmet átadni a szerepben, de mégis... valami mélyebb kellett volna, legalább az elején (amikor még új volt neki a "szakma").

Ennek ellenére volt egy hangulata a sorozatnak, a zene a The Knick zenéjére hasonlít (és más Soderbergh filmekére... egyébként ez a sorozat is filmen alapul), alapvetően egy sötét, lélektani thriller-dráma... vagy legalábbis az akart lenni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31012) k-adi válasza spammer (#31011) üzenetére


k-adi
nagyúr

jó jó, de akkor most ajánlod vagy nem? ;]

(#31013) brownus válasza attiati (#31007) üzenetére


brownus
veterán

Fringe, firefly, bsg, helix, the expanse

(#31014) k-adi válasza brownus (#31013) üzenetére


k-adi
nagyúr

+ Black Mirror

(#31015) FoxiestFox válasza brownus (#31013) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+Stargate <3

(#31016) oriic válasza FoxiestFox (#31015) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De az összes. \o/

Live-Die-Respawn

(#31017) FoxiestFox válasza oriic (#31016) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Indeed.

(#31018) spammer válasza k-adi (#31012) üzenetére


spammer
veterán

Egy próbát megérhet, de kb. 2-3 epizód volt, amikor kicsit komolyabb drámát vittek bele, a többit a csaj és a hangulat viszi el kb. Amúgy 30 perc sincs egy rész, szóval nem is hosszú. Az szerintem jó volt, hogy a zene nem szól, csak az elején-végén, meg néha, ha olyan a szitu, de egyébként végig "nyers". A csajt meg mindenféle módon mutogatják/vetkőztetik, ami még belefér egy sima kábeles sorozatba, ha ez számít. [link] ;] Amúgy junkie-n egész jó véleményeket olvastam róla, azért próbáltam be, csak hát kicsit komolyabbra számítottam.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31019) FoxiestFox válasza spammer (#31018) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én ilyen dramedy-szerű hülyeségből a Casualt néztem meg pár hete, írtál róla régebben, gondoltam belenézek, és abszolút elfogadható volt. :K

(#31020) brownus válasza k-adi (#31014) üzenetére


brownus
veterán

sp
abban volt scifi? talán egy rész, mikor a srác a halott csajával beszélgetett, azaz a letöltött emlékeivel? valami rémlik...

(#31021) brownus


brownus
veterán

ez szembe jött velem az internetekbe és gondoltam megosztom, hogy mennyire kurva jó kis sorozat volt is ez. az első pár évad :)

(#31022) gerii válasza brownus (#31020) üzenetére


gerii
addikt

Jon Hammes, a bicajjal tekerős valógságshows, illetve a gyilkosos is scifinek vehető szerintem.

(#31023) |AP| válasza brownus (#31021) üzenetére


|AP|
veterán

"az első pár évad :)"

így pontos :)

(#31024) spammer válasza FoxiestFox (#31019) üzenetére


spammer
veterán

Ez viszont nem dramedy, semmi komikum nincs benne. Amúgy a Casual második évadja állítólag sokkal jobb, de még nem láttam, majd most fogom csak elkezdeni.

Dramedy-ből a netflixes cuccok lettek jók: Love, Master of None, meg nekem a Flaked is bejött.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31025) moonlight115 válasza Lauda (#30993) üzenetére


moonlight115
tag

Az első részt megnéztem. Hát, nem is tudom. Nem rossz, de "majd lehet, hogy folytatom" kategória.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#31026) FoxiestFox válasza spammer (#31024) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Master of None-ba belenézek akkor, a Love nem tetszett.

(#31028) spammer


spammer
veterán

Stranger Strings w/ Jimmy Fallon

Nagyon nagy figurák ezek a gyerekek. :)

"Kissing Scene" :DDD :C

A csajszi kicsit olyan, mint Emma Watson volt fiatalon. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31029) gyuromoj válasza spammer (#31028) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jófejek, kiscsajra azt hittem elsőre hogy angol. Közben imdb-n utánanézve látom hogy spanyol (Marbella) születésű.
Viszont a sorozatban nem tűnt fel az akcentusa, sőt itt is amikor rap-elt ott se lehetett nagyon észrevenni.
Ő volt a leglazább a 4 gyerkőc közül, rajta nem látszott semmi lámpaláz/megszeppentség.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#31030) spammer válasza gyuromoj (#31029) üzenetére


spammer
veterán

"Millie Brown was born in Spain, to British parents."

Szóval igen, lényegében angol, az egy dolog, hogy a szülei Spanyolországban laktak/éltek, mikor született. :) Nekem is új volt a brit akcentusa.

Amúgy durva, hogy a mai gyerekszínészek mennyire profik tudnak lenni, régebben szerintem relatíve kevesebb volt a jó gyerekszínész.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31031) gyuromoj válasza spammer (#31030) üzenetére


gyuromoj
veterán

Csak azt néztem hogy Spain, Marbella. Akkor így már okés a dolog. ;)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#31032) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#31033) spiky03 válasza gyuromoj (#31032) üzenetére


spiky03
veterán

Hajajj ez érdekes lesz. :)

Jó ez a plakát.

Várós ez a sorozat is. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#31034) FoxiestFox válasza spammer (#31028) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Állat. :D

(#31035) k-adi válasza spammer (#31028) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ezek a gyerekek tényleg nagy arcok! :)

(#31036) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Ki jut eszetekbe a rola? :)

Janaboy

(#31037) gerii válasza Janaboy (#31036) üzenetére


gerii
addikt

(#31038) Ventur@ válasza Janaboy (#31036) üzenetére


Ventur@
senior tag

Hús Isten felkent papja :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#31039) Janaboy válasza Ventur@ (#31038) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

:DDD

Janaboy

(#31040) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Animal Kingdom S01
Nem nagyon tudom, hogyan is lehetne jellemezni ezt a sorozatot, de rossznak semmiképp nem nevezném, mivel 2 nap alatt ledaráltam, annyira megfogott :D
Elég dark a hangulata végig, a sztori fordulatos és pörgős, nagyon magával ragadja az embert. Mondanivalója is van a sorozatnak, néha egyértelműbben előjön, máskor burkoltabb, de végig ott van.
Negatívumként azt lehet felhozni csupán, hogy a sztori néhol homályos, főleg amikor a szereplők múltjára vannak utalások, ezeket gyakran nem fejtik ki eléggé szerintem.
A záró jeleneten sokat lehet gondolkozni, hogy most ezzel mit is akartak a készítők átadni... Kíváncsi leszek, lesz-e folytatás, mert még lehet a sztoriban potenciál, viszonylag kerek lett a lezárás, de új szál is simán benne van még.
Összességében mindenképp az idei év pozitív csalódásai közé tartozik ez a sorozat, trailer alapján kevesebbet vártam tőle.
Joshban nagyon pozitívan csalódtam a végén, csak kiderült, hogy van egy kis esze. Mondjuk az nem volt számomra teljesen egyértelmű, hogy mikor esett le neki, hogy kihasználják, mert az biztos, hogy egy ideig sikeresen megvezette a tanárnéni.
A rendőrnővel az a jelenet a végén zseniális volt :C

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31041) |AP|


|AP|
veterán

rákeresve a Fresh Meat-re, azt látom, hogy mindössze háromszor lett megemlítve, abból egy ráadásul én voltam :)
Misfits-pótlékként kezdtem el nézni, és az első pár rész igényelt egy kis megszokást, de utána nagyon bejött.
Aki valaha is volt egyetemista/kollégista, szerintem szeretni fogja. Tud valami olyat ez a sorozat, amit csak az angolok tudnak (szövegek, párbeszédek.. "legend" )

Sajnos a 4. (záró) évadhoz csak angol feliratot találtam, de nekiugrok úgy is, legfeljebb többször nézős lesz

[ Szerkesztve ]

(#31042) dokee78


dokee78
félisten

Narcos S02 :C
Jöhet a felirat. :U

(#31043) gerii válasza dokee78 (#31042) üzenetére


gerii
addikt

Neee, már kint van, mikor lesz időm a házimunkára :DD

(#31044) aizen92 válasza dokee78 (#31042) üzenetére


aizen92
addikt

annyira jó ^^ netflixen most jött az értesítés! Hazaérek nyomom is be!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#31045) bok92


bok92
addikt

Devious Maids kasza! :O

(#31046) ígyvanferi válasza |AP| (#31041) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én még nem is hallottam róla eddig, pedig a rövid leírás alapján pont az ilyesmit szeretem igazán. Hogy brit, az nálam plusz pont. Neki is kezdek, kösz!

(#31047) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Végignéztem a Stranger things-et. Tartom ugyan azt a véleményem, nem rossz de semmi extra. sőt kifejezetten vontatott volt számomra maga a sztori. A megvalósítás nagyon jó lett de a sztori olyan semmilyen ezért is haladtam olyan lassan a 8 résszel.

(#31048) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Az ipari forradalom korából valamilyen jó sorozat van? (ipai forradalom vagy hasonló téma)

(#31049) perempe


perempe
addikt

mit hozhatnak ki a TWD-ből a 6. szezon fináléja után? szerintem nem sokat.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31050) #51177472


#51177472
törölt tag

Narcos 2x1:

hiányzott már, szerdán lesz is időm darálni. :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.