Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) |AP| válasza jjeahh (#25850) üzenetére


|AP|
veterán

a Breaking Bad azért nincs a listán mert nem tetszett, vagy nem láttad? Utóbbi esetben ajánlom :)

(#25852) jjeahh válasza |AP| (#25851) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annyira tetszett, hogy végignéztem, de a kedvencekbe már nem raktam :D Azért köszi! Más?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25853) |AP| válasza jjeahh (#25852) üzenetére


|AP|
veterán

ami mostanában nagyon bejött nekem az a Narcos

(#25854) tepenzed


tepenzed
őstag

most akkor nem volt flash és arrow a héten ugye? Nem úgy volt, hogy valami közös rész lesz most, beharangozva a jövő évi uj sorozatot?

(#25855) spammer


spammer
veterán

The Leftovers 2x08

Holy shit, ez jó kis mindfuck volt. :Y

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25856) kisgyerek85 válasza jjeahh (#25852) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha már a Boss benne van a listádba, akkor a House of Cards-ot ne hagyd ki!

(#25857) jjeahh válasza |AP| (#25853) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont most ajánlotta egy haverom is, sorozatjunkien annyira nem voltak oda a pilotért, de már többször belebotlottam, mostmár kipróbálom. :R Ha más is eszedbejut, jöhet bármi :D

spammer: Ja, az sem rossz, én is nézem, csak mellé nem ártana valami még, mert elég beteg hangulata van :DDD

kisgyerek85: megvolt! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25858) kisgyerek85 válasza jjeahh (#25857) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Bár lőnek benne, de nem olyan sokat (ugye zsarus sorozat)
The Shield

(#25859) jjeahh válasza kisgyerek85 (#25858) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, bepróbálom :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25860) Vladi válasza Ventur@ (#25848) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg folyamatában jönnek a feliratok. Elkezdtem én is nézni, de eddig nem nyűgözött le. :(
Nem jön át a nácijenki fíling. 3 rész és meglátom, lehet csendben elfeledem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25861) rétisün válasza jjeahh (#25859) üzenetére


rétisün
veterán

ha animáció is jöhet, archer, elborultabb rick and morty.

egyszerű csóró család gyereknevelése: nevelésből elégséges

(#25860) Vladi: nekem tetszik 2 rész után, pedig elég más, mint a könyv. vagy éppen azért?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25862) gerii válasza Vladi (#25860) üzenetére


gerii
addikt

Pedig a 8. részben? a vendégelős résznél, ahogy a szomszédnak lazán odaköszön, mintha csak jóreggelt-ezne, az valami brutális :)

(#25863) jjeahh válasza rétisün (#25861) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem rajongok az animációkért, de belenézek, köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25864) spammer


spammer
veterán

Látom a junkie-n (megint) tarol a Leftovers heti epizódja (2x08 - International Assassin). [link]

Imdb-n ez lett a top epizód most a sorozatban. És egy kis érdekesség: ezt a részt Lindeloffal együtt Nick Cuse jegyzi, aki Carlton Cuse fia. Eddig csak író asszisztens volt, ez az legelső munkája, amiért írói kreditet kapott. Jó kezdés! :C

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25865) elod22 válasza spammer (#25864) üzenetére


elod22
senior tag

Bár az IMDB rating nem valami nagy, a részek külön értékelése magas, főleg a második évadban. Érdekesnek tűnik a témája, lehet el kéne kezdjem. Olyan darálós fajta, nem lehet abbahagyni?

[ Szerkesztve ]

(#25866) harylmu válasza elod22 (#25865) üzenetére


harylmu
őstag

Hát nem mondanám. :D

(#25867) xenom0rph válasza elod22 (#25865) üzenetére


xenom0rph
őstag

Ha az első évadot daráltam volna, szerintem mára lelkinyomorult lennék. :DDD kőkemény dráma

halahala

(#25868) spammer válasza elod22 (#25865) üzenetére


spammer
veterán

Elég erős dráma, kis misztikummal. Szerintem jobb kicsit ülepedni hagyni az epizódokat, de próbáld be, mennyire bírod. :) A második évad kellően megújult, jó irányba haladt, nekem talán még jobban is tetszik, mint az első évad. És itt már több a misztikum is. A mostani epizód meg akkora mindfuck volt, hogy öröm volt nézni. :)

Nem kommersz, nem kaptak rá sokan. Szerintem eléggé alul van értékelve az imdb-s összpontszám alapján.

Remélem az HBO nem lövi le, ez is olyan sorozat, ami a többségnél késik érik be, amikor már eltelt pár évad. Meg amúgy is olyan sorozat, ami lassan építkezik, semmi rohanás, kapkodás.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25869) Ventur@ válasza Vladi (#25860) üzenetére


Ventur@
senior tag

Akkor megnyugodtam, hogy jönnek majd a feliratok :) . Várakozunk :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#25870) elod22


elod22
senior tag

Akkor egyelőre még nem kezdek bele. Bloodline, The Affair és Terápia után még a végén depis lennék. :D

(#25871) Vladi válasza gerii (#25862) üzenetére


Vladi
nagyúr

8. rész? Kösz, még az 1. se néztem végig. :DD

De itt valami összeesküvés elmélet látszik kibontakozni? A háborút a nácik nem is nyerték meg, csak a közvéleménnyel hitették el, hogy akkor náci mintára diktatúrát tudjon csinálni valami szakadár politikai csoport megkaparintva az atombombát és kiegyezve a japánokkal? :F

Vagy ne legyek ennyire hülye? :DDD
Egyébként a japán oldal csak nekem tűnik humánusabbnak?

(#25869) Ventur@:

Annyi, hogy az amazon egyszerre tette közzé az egész évadot. A fordítók meg ugye heti 1 rész ritmusra vannak beállva. A legtöbb sorozatnál már lehet tudni, hogyha hétfő hajnal 4-kor megy le a film, akkor durván 10 óra mire felirat lesz, pl.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25872) gerii válasza Vladi (#25871) üzenetére


gerii
addikt

Ha tudni akarod a lényegét, nem összeesküvés, tényleg nyertek, de ez egy párhuzamos univerzum/ multiverzum

A japó oldal békésebb, legalábbis ezt is hihetnénk, de sokkal összetettebbek a dolgok, mivel ott a megfélemlítést magasfokon művelik, a fehérek rabszolgák. Náci oldalon pedig amit írtam is, simán köszöngetnek egymásnak az emberek, az csak diktatúra. Majd lesz egy taxi-fogós jelenet az évad vége felé, az is jól mutatja a különbséget a két oldal között.

(#25873) petata válasza Yayoh (#25800) üzenetére


petata
őstag

1. Hannibal - Fargo
2. Breaking Bad
3. Game of Thrones
4. House of Cards
5. Sherlock

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#25874) Land


Land
veterán

Üdv!

Barátnőmmel nagy sorozat fanok vagyunk. Elég sok sorozatot nézünk és fejeztünk már be.
Kicsit a comedy/Sitcom sorozatokkal vagyunk meglőve.
Amelyeket nagyon szerettünk vagy szeretünk: HIMYM (befejeztük), The Big Bang Theory (a szinkronos részek kipipálva), Community (még nézzük, bár kissé lapos lett - 3. évad végén járunk).
Tudtok ajánlani hasonló színvonalú komédiát, amit érdemes elkezdeni?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#25875) Ragnar95 válasza Land (#25874) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Blue Mountain State, The Last Man on Earth, Lilyhammer, Orange is the New Black, Silicon Valley, Suits

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25876) spammer válasza Land (#25874) üzenetére


spammer
veterán

2 pasi meg egy kicsi

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25877) Yayoh válasza Land (#25874) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Happy Endings, You're The Worst, Mixology

(#25878) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Hogyhogy nincs most The Originals új rész?

Üdv. Johnny

(#25879) spammer válasza jonnyjoker01 (#25878) üzenetére


spammer
veterán

Hálaadás volt a USA-ban.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25880) k-adi


k-adi
nagyúr

Jó volt ez a Deutschland 83! :) Köszi az ajánlást. Nagyon jól felfestette az akkor időket, bár sorozatilag nem feltétlen 10/10 de a hangulata és az akkori emlékek miatt nekem 10/10 ez a sorozat (jó volt látni trabit újra :D ). A szereplők is végre élő, hihető karakterek és nem a sablon felhozatal. A 2 barátnő is remekül ábrázolta a két világ naivitását ami elsőre fel sem tűnt, csak így utólag belegondolva. A történet is mindig izgalmas minden epizódban, viszont hogy innen hogy fog tovább folytatódni az kérdéses...

(#25881) Vladi válasza k-adi (#25880) üzenetére


Vladi
nagyúr

Felirat van hozzá? Én is kinéztem magamnak.
Mivel német, így nyilván közelebb áll hozzánk.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25882) k-adi válasza Vladi (#25881) üzenetére


k-adi
nagyúr

Angol burned felirat van rajta de németül beszélnek végig. Kb összesen ha 10 angol mondatot mondanak, ahhoz van...angol felirat. :DDD

(#25883) spammer


spammer
veterán

Red Oaks 1. évad

Ez jól esett. :) Ez egy kedves, aranyos, kellemes hangulatú, feelgood, nyáron, a '80-as években játszódó coming of age témájú sorozat. A 7. részt leszámítva (ami ugyan érdekes és ötletes volt, de kilógott a sorozatból), nagyon jó kis évad volt (a 8. rész baromi jó lett).

Egyrészt nagyon remélem, hogy az Amazon berendeli a folytatást, másrészt a vége, főleg az utolsó jelenetek, annyira tökéletesek, hogy akár itt véget is érhetne. De azért inkább legyen folytatás, mert ilyenből sosem elég. :R

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25884) FoxiestFox válasza spammer (#25883) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na, ezt bepróbálom.

(#25885) spammer válasza FoxiestFox (#25884) üzenetére


spammer
veterán

Arra készülj, hogy az SD minősége nem a legjobb: a kép még oké, de a hang néha elég tré ("vízcsobogás effekt"). HD-t egyelőre csak az első 3 vagy 4 részből találtam, és kérdés, hogy lesznek-e továbbiak... Mert már jó ideje kijött, és meglepő, hogy nincs normális rip belőlük. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25886) cattus


cattus
őstag

Avatar: The Last Airbernder

Másodjára megnézve is még mindig minden idők legjobb sorozataként tartom számon. Egyszerűen imádom minden pillanatát. Nehéz még egy olyan sorozatot találni, amiben ennyi kreativitás halmozódik fel, mind karakterek, történet és világ szempontjából. Ebben a show-ban megvan minden, amitől nagyszerű és szerethető lehet. Nagyon hálás vagyok mind a készítőknek, mint a topikba íróknak, hogy ez a sorozat létrejött és eljutott hozzám.

Amit Zuko és Azula műveltek az utolsó előtti részben, egyszerűen lélegzetelállító. Ilyen gyönyörű animációt nagyon kevés helyen lehet látni, és amit a tűzzel csináltak, az valami egészen páratlan látványvilágot teremtett. Megkockáztatom, hogy még Aang és Ozai párharcánál is jobban sikerült.

:R

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#25887) FoxiestFox válasza spammer (#25883) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz az ajánlást, ledaráltam, tényleg nagyon jó. Csak gyorsan elröppent. Én is remélem a folytatást, 1-2 évadot még elbírna szerintem.

(#25888) spammer válasza cattus (#25886) üzenetére


spammer
veterán

A srácok (Konietzko és DiMartino) viszonylag korán megalkották életük fő művét, legalábbis én kétlem, hogy valaha túl fogják szárnyalni ezt és a Korrát. Olyan, mint J.K. Rowlingnak a Harry Potter. Vagy mint Lucasnak volt a Star Wars. És ez utóbbi kettővel méltón együtt lehet emlegetni az Avatar sorozatot.

(#25887) dying_star : Örülök, hogy tetszett. :) Nem sokat húztad, ez gyors dara volt. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25889) FoxiestFox válasza spammer (#25888) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, én sem így terveztem, csak egész évadot szedtem, és egyik részt követte a másik.. most meg annyi az agytevékenységem, mint egy zsák krumplinak :D

(#25890) Andris837 válasza cattus (#25886) üzenetére


Andris837
senior tag

3 évad? mert beszerezném én is...

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#25891) spammer válasza Andris837 (#25890) üzenetére


spammer
veterán

3 évad, angolul szerezd be mindenképpen (720p-t is találsz belőle).
Utána a The Legend of Korra pedig 4 évad.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25892) bok92


bok92
addikt

Homeland S05e09

Nem gyenge rész volt, az biztos. Nagyon várom a következő epizodot, mert még nagyon nincs vége az eseményeknek.

(#25893) Kvelstadt válasza cattus (#25886) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem te vagy az első aki így dicséri szóval megnézem én is hátha nekem is bejön. De én azt hittem sok évados mint a naruto vagy a one piece.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#25894) spammer válasza Kvelstadt (#25893) üzenetére


spammer
veterán

Ne tévesszen meg, még csak nem is anime. Amerikai sorozat. Bár a rajzstílusára az animék voltak hatással, de inkább kínai és tibeti kultúrából és filozófiából táplálkozik a sorozat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25895) Kvelstadt válasza spammer (#25894) üzenetére


Kvelstadt
veterán

F#som én le hogy mi ez igazából. Ha tetszik nézem, ha nemtetszik akkor csak megköszönöm az ajánlást.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#25896) dokee78


dokee78
félisten

Most nézem a Homelandet!
S03E13
Nem értem a CIA,miért nem tűnteti már el Carriet?
Konkrétan akciókat sodor veszélybe.
Labilis és beteg,szerintem az igazi CIA-nál már ki tették volna.
Irritáló egy karakter,persze sokat segít.

(#25897) Vladi válasza dokee78 (#25896) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha ennyire irritál ne nézd. :P Nem teszik ki, mert amíg okoz 10 kárt, addig megold 74 ügyet.

Szerinted az igazi cia-ban hány paranoid van? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25898) k-adi válasza dokee78 (#25896) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem teszik ki, mert:

1) ő a sorozat egyik főszereplője
2) megoldja az ügyet, csak rögös úton :D
3) A cicák majd megorrolnak rá, de az még odébb lesz

(#25899) k-adi válasza Vladi (#25897) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nyilván van jópár, főleg hogy "bizonyos" küldetésekre kellenek az ilyen nemnormális emberek is, de abban igaza van a topiclakótársnak hogy Carrie többször elb..ssza a küldetést és csak a történetírók kegye hogy valahogy mindig megoldja az ügyet, de a valóságban már 4x megnyúzták volna akármilyen übersoldier :DD

(#25900) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Person of Interest mikor indul?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.