Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) Ragnar95 válasza gerii (#24298) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna én is ettől félek. Pedig már a 2. évadban is csalódás volt kicsit, amikor kiderült,h Berlin mégsem az, akinek gondoltuk...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24302) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerintem ez a Mr. Robot évad kissé gyenge lett, ahhoz képest hogy milyen erős volt a pilot. Az vitt mindent, utána egyre jobban csúszott lefelé az egész, az utolsó rész pedig még unalmas is volt. A koncepció amúgy jó, szóval 2. évadra tuti befizetek, bár ez már a pilot után eldőlt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24303) Ragnar95 válasza Apollyon (#24302) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem a pilot óta a 9. rész volt a tetőpont, de ezen kívül egyetértek veled, valóban ellaposodott a sztori a pilot után. Remélhetőleg a 2. évadban jobban a cselekményre mennek rá és nem Elliott betegségére.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24304) abridabri válasza vond (#24300) üzenetére


abridabri
veterán

"Hidegrázós, szájtátós jelenetek" Nalam a Robot nem ilyen erzeseket valtott ki , viszont a Lost pont ilyen volt .

(#24305) vond válasza Ragnar95 (#24303) üzenetére


vond
MODERÁTOR

8. és 9. szerintem is erős volt. A kilencedik végét kb. negyvenszer néztem már meg. Nagyon adja az a jelenet. :K A 10. meg tényleg kicsit fura lett. De sebaj, jöjjön csak a második évad. Csak sajnos rohadt messze van az még. :(

abridabri: Nem vagyunk egyformák. :N

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#24306) Melorin válasza vond (#24305) üzenetére


Melorin
addikt

Nem a 9.rész az utolsó? Sehol nem látok 10.részt. :S
Egyébként ennél rosszabb sorozatot rég láttam már. Az elején felpiszkáltak, hogy talán valami fog is történni, aztán már csak reménykedtünk benne, majd el is kanyarodott a story.

(#24307) Ragnar95 válasza Melorin (#24306) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, 10. az évadzáró. Nagyon rossz helyeken nézelődsz akkor.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24308) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a búra egy akkora baromság hogy az már fáj. A nézettség csökken, jobb is ha véget vetnek neki.
Ki kell nyírni az öregeket mert elvonják a levegőt? hát lol. Egy bazi nagy búra alatt majd pont 20 öreg miatt fog megmaradni a levegőjük. oh my god.

(#24309) lockdown90


lockdown90
senior tag

nagyon jo volt a Narcos S1 :)
varjuk a masodik evadot. Mondjuk nem tudom Escobar halala utan mit fognak adni. mert ez elegge kozeleg mostmar...

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#24310) Ragnar95 válasza lockdown90 (#24309) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az valóban jó kérdés, bár szerintem ő még kitart 1 évadon át. De utána esetleg más kartelleket mutathatnak be.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24311) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

The Making of the Mob: New York, docudrama ez egy viszonylag új műfaj?

Van ehhez hasonló, hogy el tudjam helyezni a palettán? Látta már ezt valaki?
Témáját tekintve biztosan jó lehet.

(#24312) Komplikato válasza Melorin (#24306) üzenetére


Komplikato
veterán

Az 1.9 az a tizedik rész. :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24313) S e t h válasza Apollyon (#24302) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egyetértek.A Mr Robot mélyrepülés az erős pilot óta.Egy lapon nem tudom említeni a Narcossal.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24314) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Idén milyen jó, ajánlott újonc sorozatok jöttek ki eddig? Fogynak a heti nézőseim, X-aktákat is ledaráltam, és az őszi dömpingig néznék valamit amit hamar le lehet tudni. Az ilyen szuperhősös katyvaszok nem játszanak. :R

Amiket láttam: Backstrom, Fortitude, Sense8, Mr. Robot, FTWD, BCS, Sneaky Pete, Wayward Pines, Battle Creek

4 8 15 16 23 42

(#24315) spammer válasza S e t h (#24313) üzenetére


spammer
veterán

Én is bedőltem a Mr. Robot hype-nak. Ugyan az utolsó 2 részt még nem láttam, de elég nagy túlzás, amilyen áradozás itt ment róla. A börtönös rész (meg úgy az egész drogdíler csávó) rohadt felesleges filler baromság volt. Csapong a sorozat a karakterek és a történet elemei között. Azért még befejezem, de nem biztos, hogy a következő évadnak nekiállok majd. :(

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24316) HPAA válasza spammer (#24315) üzenetére


HPAA
őstag

ugyan ez történt , annyi különbséggel , hogy én már a 9-est sem néztem meg
pedig jól indult

************* censored

(#24317) Ragnar95 válasza tonyrulez (#24314) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Narcost nézd meg, szerintem az idei újoncok közül eddig toronymagasan a legjobb.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24318) harylmu válasza HPAA (#24316) üzenetére


harylmu
őstag

pedig a 9es rész igazán érdekes. a 10-es már nem annyira.
azzal én is egyetértek hogy a pilot volt talán a legerősebb epizód. (de legalábbis top3)

(#24319) Ragnar95 válasza spammer (#24315) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a baj, hogy nagyon rámentek Elliott betegségének bemutatására, túlzottan az volt a hangsúlyban és eközben a sztori teljesen elhalt. Sajna pont azokat az elemeket sikerült átvenniük a Fight Clubból nagyrészt, amik miatt nekem nem jött be a film.
Bár a Mr Robotban egy fokkal jobb volt a sztori, de ahogy írod, az évad közepén össze-vissza csapongott és összefüggés nem nagyon volt a történet elemei között...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24320) Apollyon válasza Ragnar95 (#24319) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A legtöbb sorozatban meg filmekben azt látom hogy mindenütt ott van az, hogy droggal vergődés, meg családi nyomor, azaz apa-lánya apa-fia ellentét. Utóbbi a Star Wars-ban még oké volt, de közel 40 év után illene tovább lépni. Mr. Robot-ban is úgy kéne, hogy oké skizofrén meg képzeleg, oké menjünk tovább. Ehelyett ezt néztük 1 évadon keresztül. Én merem azt remélni hogy sok tutit tartogat még a 2. évadra az író.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24321) HPAA válasza Ragnar95 (#24317) üzenetére


HPAA
őstag

ezt a Narcost most gyorsan lekaptam , de felirat az ugye még nem van :(
gondoltam értem én az angolt majd , no de a spanyolt ... :O

************* censored

(#24322) xenom0rph válasza HPAA (#24321) üzenetére


xenom0rph
őstag

Az angol felirat fordítja a spanyolt is :DDD

halahala

(#24323) HPAA válasza xenom0rph (#24322) üzenetére


HPAA
őstag

akkor már inkább kivárok egy magyart , hogy tutira mindent értsek , elsőre jónak tűnik , szeretem az ilyen életszagú sorozatokat /Underbelly !!! ,apropó , annak teljesen vége ?/

************* censored

(#24324) alratar


alratar
addikt

Arrow: első előzetes a negyedik évadhoz

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#24325) oriic válasza alratar (#24324) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hoppá, egy fél pillanatra Constantine is befigyelt. Ejj de jó lesz ez az évad is. Meg ahogy látom felvezetik majd a Legend of Tomorrow-ot is.

Live-Die-Respawn

(#24326) lockdown90 válasza HPAA (#24323) üzenetére


lockdown90
senior tag

ez nem eletszagu, ez valos tortenet :D
nem nagyon vagy kepbe colombia tortenelmevel kapcsolatban...

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#24327) HPAA válasza lockdown90 (#24326) üzenetére


HPAA
őstag

pont arra értettem , underbelly ugyan ez
"megtörtént események alapján"
no persze ,hogy 100%ban minden így zajlott-e , vagy a film miatt kellett néhol egy kis dramaturgiai rásegítés , meg rövidebbre vágás/összefoglalás , ....

************* censored

(#24328) xenom0rph válasza HPAA (#24327) üzenetére


xenom0rph
őstag

szerencsére ez közelebb áll a valósághoz mint a fargo :DDD ;]

halahala

(#24329) Ragnar95 válasza Apollyon (#24320) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én is remélem,h mostmár teljesen kiveséztük ezt a témát és végre a 2. évadban a sztorin lesz a hangsúly.
lockdown90: valós történet alapján készült a sorozat, de asszem az utolsó részben direkt ki is emelik,h változtattak azért a valóságon, hogy sorozatként is jobban megállja a helyét a történet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24330) S e t h


S e t h
nagyúr

Tud tévedni a Netflix?
Háború a gyermekkatonák szemén keresztül az újfent frankó Idris Elbával.
BEASTS OF NO NATION

szerk:
Sorry, úgy néz ki ez mégis inkább film...

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24331) spammer válasza S e t h (#24330) üzenetére


spammer
veterán

Tud. Sense8 ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24332) lockdown90 válasza Ragnar95 (#24329) üzenetére


lockdown90
senior tag

igen ezt beszeltuk, hogy nem hagyjak olyan hamar meghalni escobart mert akkor hamar vege lenne :)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#24333) spiky03 válasza alratar (#24324) üzenetére


spiky03
veterán

Remélem jobb lesz, mint az előző évad volt.
Fura Digg-en az a Magnetos sisak :D
Palmer-rel meg mi lett? Nem rémlik, hogy meghalt volna? Meg ugye a Tomorrow-ban is benne van*lesz

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24334) mayday00 válasza alratar (#24324) üzenetére


mayday00
őstag

Jó lesz ez az évad is :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24335) alratar válasza spiky03 (#24333) üzenetére


alratar
addikt

Én is remélem. Az előzetes alapján, erre meg van az esély.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#24336) jonnyjoker01 válasza alratar (#24324) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

John Constantine :O :O

Üdv. Johnny

(#24337) B0V9B


B0V9B
tag

Nem tudja valaki hogy a most következő 2 Vikingek rész amit most vetítenek a Viasat 6-on az melyik évad?

(#24338) alratar válasza B0V9B (#24337) üzenetére


alratar
addikt

A port.hu a barátod :P

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#24339) spammer válasza B0V9B (#24337) üzenetére


spammer
veterán

Emlékeztető: Vikingek 3. évad - Sorozatjunkie

___

Közben befejeztem a Mr. Robotot. Az utolsó rész nem volt rossz, de továbbra is tartom, hogy csapongó a sorozat és voltak erős mélypontok (igen, az évad közepén bőven). Ha összeszedik magukat az írók és eldöntik végre. mit és hogyan akarnak, akkor lehet belőle jó folytatás. Jóval átgondoltabb írással sokkal erősebb (és akár tényleg klasszik is) lehetett volna, mert technikailag igényes és hangulatos is, és ez a legfőbb baj, a potenciál ott volt, ami nem tudtak kiaknázni, csak bukdácsoltak.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24340) B0V9B


B0V9B
tag

Köszönöm mindkettőtöknek, csak ha új évad van akkor azt mindig beszokták harangozni a különböző híroldalak most meg nem találtam semmit, ezért először azt hittem hogy megint a 2. évadot nyomatják majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#24341) Melorin válasza Komplikato (#24312) üzenetére


Melorin
addikt

Ezt hogy érted? A 9. Rész meg a 8. volt?

(#24342) Ragnar95 válasza Melorin (#24341) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A részek nevében szerepel egy szám, ami 1.0-val indul, ergo az 1. rész az 1.0, emiatt a 10. rész az 1.9, erre utalt a kolléga, de ennek igazából semmi jelentősége.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24343) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Star Wars - The Rebels S01
A látványt mindenképp szokni kell (még a lézerkardoknak is inkább olyan az alakja, mint egy vívókardnak, nem olyan, mint a már megszokott lézerkardoknak), elég fura a The Clone Wars után. Sajna a történeten is látszik sokszor,h gyerekeknek szól ez inkább, a The Clone Wars első évadához tudnám talán hasonlítani ilyen szempontból, de ott jobban dominált a humor.
Nem mondanám rossznak a sorozatot semmiképp, mert szórakoztató, de (egyelőre) nincs meg benne az a plusz, ami az “elődjében” megvolt.
A végére csak feltűntek régi ismerősök is :C De furán néz ki Ahsoka itt… Arra viszont kíváncsi leszek, megmagyarázzák-e, hogy talált vissza a Jedi rendbe, bár erre nem hiszem,h ki fognak térni.
Amúgy az, hogy az állatokat tudják irányítani volt máshol is a SW sagabán már vagy itt jelent meg először? Csak mert a filmekből nem emlékszem ilyenre.

A végére jobban beindult a sztori, bár a komorabb epizódok nem voltak meg így sem, amik sokat segítettek a The Clone Wars fejlődésében is, de úgy tűnik, meglesz az átmenet a The New Hope felé, mindenképp várom a 2. évadot.

S02E01
Ütős rész volt, látszik a fejlődés, tetszik az irány, amerre a sztori halad.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24344) aizen92 válasza Ragnar95 (#24343) üzenetére


aizen92
addikt

fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.fénykard vagy lightsaber, de semmi esetre sem LÉZERkard.
#ButthurtSWfan.#fénykardnáci

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24345) Ragnar95 válasza aizen92 (#24344) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jogos, sorry :R :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24346) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Agents of SHIELD trailer

Jóóó lesz ez.

Live-Die-Respawn

(#24347) ígyvanferi válasza aizen92 (#24344) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezzel csak azt érted el, hogy beleégett az agyamba a lézerkard kifejezés. :DDD

(#24348) mayday00


mayday00
őstag

És az MTVA is kiadott az őszéről egy közleményt. Ebből kiderül, hogy a sorozatos színtéren jön a The Mysteries of Laura (Laura rejtélyei), az új Revenge-évad (Bosszú), illetve a The Musketeers (Muskétások) 2. évad, plusz a The Killing (Gyilkosság) 4. évad. 2016-ban pedig Father Brown (Brown atya) 3. évad, Don Matteo 10. évad, Cedar Cove (A Cédrusliget) 3. évad, és ugyancsak 2016-os premier lesz (végre tévében is!) a House of Cards (Kártyavár).

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24349) cyberkind válasza mayday00 (#24348) üzenetére


cyberkind
félisten

House of Cards végre! :Y

Paranormal Cocktivity

(#24350) Blaise válasza cyberkind (#24349) üzenetére


Blaise
veterán

Néztem magyar szinkronnal egy részt, nem az igazi.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.