Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) br.rak


br.rak
őstag

Online, 720p-s webrip.Máshol én sem találtam (érdemes néha az swsaga.hu fórumaira ránézni, én is ott találtam a linket)
Link

[ Szerkesztve ]

(#17002) spammer válasza br.rak (#17001) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, érdekes, hogy vajon honnan kerülhetett ki... Na de ablakban nem nézem, ezért lekaptam, de full screenhez meg nagyon gyenge minőség sajnos, úgyhogy megvárom inkább majd a "rendes" verziót, így is elég csúnya sokszor, nem kellenek még a pixelek is. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17003) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Első képeken a Da Vinci démonai 3. évada

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17004) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Nem tudjátok, hogy a Rejtély 5. évadát mikor kezdik el szinkronizálni? :U

(#17005) brownus válasza brownus (#8018) üzenetére


brownus
veterán

barnuska meggondoltam magát, még is szereti az ilyet. nincs más jóféle sci-fi/action sorozat, szóval muszáj...
utána olvastam, 2-3 évad már más lesz, nem beszélve arról, hogy nolan írta!
meg kukáztam pár sorozatot, amiket eddig néztem/tünk, szóval lett két szabad esténk :D

le is kölcsönöztem az első 3 évadját. és találtam .DON rilizt, basszus, gyönyörű képe van (csak 720p, ami sztem elég, még egy nagyobb tv-re is, úgy is törlöm ha kivégeztük) szóval mostantól próbálom hanyagolni az ilyen web -fos rilizeket, meg dimension és társait

[ Szerkesztve ]

(#17006) spammer válasza brownus (#17005) üzenetére


spammer
veterán

Elsősorban a forrás a lényeg, tehát nyilván egy blu-ray 720p szebb lesz, mint egy web-dl 720p, rslgroup-tól függetlenül (kivéve, ha rohadt bénán csinálják meg). DIMENSION egyébként is nagyrészt HDTV forrásból szállítja a friss cuccokat, tehát eleve nem várható blu-ray minőség TV-ből. Egyébként friss anyagoknál a web-dl-t favorizálom: gyakran jobb minőség, nincs tv logo, nincs képhiba. De előfordul, hogy a HDTV szebb, pl. TBBT 8x01-nél mindkettőt lekaptam, web-dl képe szarabb volt.

Amúgy a TWD-nek továbbra is elég szemcsés fos képe van, akár HDTV, akár Web-DL. Nem tudom, hogy a kameráik/beállításaik ilyen szarok-e, vagy utólag, direkt fossák rá a szutykot a képre, de rohadtul utálom, amikor nem tiszta a kép.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17007) Fandango válasza spammer (#17006) üzenetére


Fandango
veterán

En is a web-dlt szedem, nincs logo, es a minosege is jobb (ofc 1080p :D )

(#17008) aizen92 válasza spammer (#17006) üzenetére


aizen92
addikt

TWD-ben én se értettem soha ezt a szemcsés szar képet. Nagyon zavaró volt mindig ....
Ez szerintem egy filter amire az operatőr van ráizgulva. Jó lenne ha hanyagolnák már.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#17009) brownus válasza dokee78 (#16933) üzenetére


brownus
veterán

van

(#17010) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Under the Dome S02

Hát itt aztán volt minden. Néha kicsit bugyuta volt, de nézhető. A befejezésért pedig bekaphatják. :DDD
Harmadik évadot biztos megnézem még, kíváncsi vagyok hova vezet a történet.

Amúgy aki olvasta a regényt, érdekelne hogy mennyire követi az ottani dolgokat?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17011) alratar válasza gyuromoj (#17010) üzenetére


alratar
addikt

Én ugyan nem olvastam., de a kollégám igen és azt mondta sokban eltér.
Főleg a történések sorrendjében.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17012) gyuromoj válasza alratar (#17011) üzenetére


gyuromoj
veterán

Csak hogy elég durván átcsapott sci-fi témába és valaki itt említette hogy "mindfuck" és teljesen igaza van.
Amúgy azt lehet tudni hogy milyen hosszú a regény? Egy vagy több részes? Van-e normális befejezése?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17013) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

The Blacklist S02E04
Én valahogy még mindig nem érzem ugyanazt a "vonzerőt", mint amit az első évadnál éreztem...A háttérsztori hihetetlenül lassan halad most, ráadásul valahogy a részeken belüli sztori sem olyan lenyűgözőek, mint az első évadban voltak.
Remélem, változtatnak ezen, mert egyelőre elég gyenge a 2. évad, bőven le van maradva az 1. színvonalához képest.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17014) Ace owner válasza Ragnar95 (#17013) üzenetére


Ace owner
addikt

Szerintem is, én most néztem meg a 3. részt és nem érzem azt hogy rögtön kéne a 4.

Galaxy Fold 4

(#17015) Ragnar95 válasza Ace owner (#17014) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, a 3. se lett egy nagy szám, de a 4. sem jobb semmivel se...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17016) attiati


attiati
veterán

Suitshoz hasonló könnyed sorozatot tudtok ajánlani?

(#17017) FireKeeper válasza Ragnar95 (#17013) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

már nem azért, de sztem a heti ügyek eddig se voltak semennyire sem "lenyűgözőek" :DDD
Spader viszi a hátán a sorozatot, ez afféle krimi-guilty-pleasure inkább.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17018) #54715584 válasza attiati (#17016) üzenetére


#54715584
törölt tag

White Collar talán :)

(#17019) Ragnar95 válasza FireKeeper (#17017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Engem az 1. évad nagyon megfogott, ott szerintem a részeken belüli ügyek is elég jók voltak. A 2. évadban egyszerűen nem érzek semmi olyat, ami odakötne a képernyő elé...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17020) oriic válasza gyuromoj (#17010) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az alapok ugyan azok, minden más különbözik.

Live-Die-Respawn

(#17022) gyuromoj válasza oriic (#17020) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszi! :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17023) aizen92 válasza .LnB (#16828) üzenetére


aizen92
addikt

AZ ötödik rész nagyon jó lett.
Kicsit visszatértek az első két évadhoz.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#17024) .LnB válasza aizen92 (#17023) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Még nem volt időm megnézni, majd ma :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17025) Andris837


Andris837
senior tag

Homeland S04E03

Spoiler lehet!

Remek rész volt! :K Kezdenek alakulni a dolgok. Aján eléggé parázik, de szerintem a következő részben csörögni fog Carrie telefonja. ;) Peter és Carrie kapcsolata is érdekes lesz az évadban, főleg így hogy megy vissza Pakisztánba. Várom a következő részt!

Most pedig jöjjön az Arrow S03E02, Gotham S01E02-03-04. :B (Ha lesz rá időm..)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#17026) tDr1v3r válasza Andris837 (#17025) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem olvastam nagyon róla (a spoiler miatt ezt a hsz-t sem), de hozza a várt szintet?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17027) Andris837 válasza tDr1v3r (#17026) üzenetére


Andris837
senior tag

Véleményem szerint igen. Nekem legalábbis nagyon tetszett az eddigi három rész. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#17028) kexksz


kexksz
addikt

Valaki, aki látta, leírná, hogy milyen az AHS második része? Nekem az első nem tetszett, (üres karakterek, történet nulla) ha ez nem ugrásszerűen jobb inkább kaszálom már most.

(#17029) #54715584 válasza kexksz (#17028) üzenetére


#54715584
törölt tag

Első évadról beszélünk?
Én csak azt láttam, de nagyon bejött, a történet pedig elég szépen alakul :)

(#17030) kexksz válasza #54715584 (#17029) üzenetére


kexksz
addikt

4.

Az első nekem is tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#17031) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of SHIELD 2x04

Most az egyszer nem értek egyet a külföldiekkel. Ez most egy egészen jó rész volt. Igaz hogy a történet szempontjából nem történt nagy előremozgás, de ettől eltekintve is egy viszonylag korrekt rész volt.

All→M8

(#17032) aizen92 válasza tDr1v3r (#17026) üzenetére


aizen92
addikt

Hozza azt a szintet! Érdemes belekezdeni. Elég ütős lett az első két rész! 3. se piskóta :)))

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#17033) attiati válasza #54715584 (#17018) üzenetére


attiati
veterán

egész jó, bár nem gondoltam volna, hogy csak retekklubos rip lesz belőle :)

(#17034) P00By


P00By
nagyúr

The Legend of Korra 4x01/02

Tudtam, h nem szabad elkezdenem ameddig csak ennyi rész van..., nagyon jók lettek :Y :C

(#17035) #54715584 válasza attiati (#17033) üzenetére


#54715584
törölt tag

Van belőle rendes HD. :F

(#17036) brownus


brownus
veterán

a 9. részt már nem láttam a person of interest -ből, zsum 3 nap alatt behozta a lemaradást... :D

(#17037) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier – FOX: 11.03 Az Álmosvölgy legendája (Sleepy Hollow) 2. évad
Magyar premier – FOX: 11.12 Legends – Beépülve (Legends) 1. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17038) leslieke válasza mayday00 (#17037) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Legends-ben vajon meddig marad életben Sean Bean? ;]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17039) #54715584 válasza leslieke (#17038) üzenetére


#54715584
törölt tag

Abban ő a főszereplő, nem? Csak nem nyírják ki :D

(#17040) Bad Pritt válasza #54715584 (#17039) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát... volt ő már főszereplő más sorozatban is. Legalábbis úgy tűnt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17041) spammer


spammer
veterán

The Affair 1x01

Az elején, bizonyos pontokon kicsit erőltetett (és szájbarágós), de ezeket leszámítva remek pilot, ígéretes, érdekes, ötletes koncepcióval és jó színészekkel (Dominic "McNulty" West, hell yeah!). Érdemes kerülni a spoilereket, így a cikkeket és trailereket is, én sem nagyon fejtegetném inkább bővebben, csak annyit mondok, hogy dráma kedvelőknek kötelező próba legalább a pilot. Szerintem oda lehet tenni az év legjobbjai közé eddig. Reméljük, hogy a folytatás is jó lesz, az biztos, hogy kíváncsivá tett, ezért egyértelműen maradok.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17042) bobalazs válasza spammer (#17041) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jól van. Megnézzük. Köszi.

(#17043) brownus


brownus
veterán

peaky blinders-t ismeritek? jóféle angol sorozat, cilian murphy, sam neil, most a második évadban csatlakozik tom hardy is!

[ Szerkesztve ]

(#17044) alratar


alratar
addikt

Avatar - Korra legendája S01E07-08

Végre eljött ez is!
Nem csak erről a két részről nyilatkozok most, hanem az eddig összes, második évados részről.

Igazából semmi újat nem tudok mondani, csak amit eddig is, még pedig, hogy nagyon Jó.
A nyugati hatás, ami továbbra is körüllengi az alapvetően a keleti, császárság korabeli korabeli világra épülő "mesét", engem továbbra is zavar. :(

[SPOILER]
Azonban az ebben a két részben bedobott hogyan lett és miért az első avatar dolog, nagyon jó ötlet volt, és ennek köszönhetően ez a két rész tetszett eddig a legjobban!
(Már értem, hogy spammer mért ajánlotta, hogy itt írjak véleményt! :) )

[/SPOILER]

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17045) cattus válasza alratar (#17044) üzenetére


cattus
őstag

Kis helyesbítés: A második évadban volt (az elején ott el van írva, csakhogy a "kívülállónak" is biztos legyen). Nekem is az egyik legjobb epizódnak számít ez a kettő, a hangulata és a kicsit más képi világa nagyon magával rántott.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#17046) alratar válasza cattus (#17045) üzenetére


alratar
addikt

Ohh, igen... elíítam. :O

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17047) spammer válasza alratar (#17044) üzenetére


spammer
veterán

Lehet, hogy nekem azért nem volt furcsa a világa, mert én ezzel kezdtem, nem a Last Airbenderrel (nyilván helytelenül, de így jártam :D). Viszont én utána gyorsan megszoktam az eredeti sorozatot is. Lehet, hogy ízlés dolga is, nem tudom, nekem egyikkel sem volt gondom.

De ha belegondolsz, Japán, Kína (vagy akár Dél-Korea) nagyon modernek, sőt, technikailag ma már fejlettebbek, mint a nyugati országok. Ugyanakkor az erős kulturális, tradicionális dolgok, helyek, épületek, művészetek stb. mind fennmaradtak. A valósághoz hasonlóan az idő elteltével sorozat világában is megindult a technikai fejlődés, de egy csomó helyszín, épület, hagyományok, meg úgy az egész lelke lényegében nem sokban változott.

szerk: na de visszatérve az évadra: ez a két rész volt kiemelkedő és egyedi, viszont az évad első felénél erősebb részeket hozott a második fele, úgyhogy hajrá, elég epic dolgok lesznek. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17048) fateless válasza spammer (#17047) üzenetére


fateless
veterán

A negyedik évad harmadik része is jó dolgokat vetít előre

Bár Bolin butasága már néha túlontúl idegesítő...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17049) spammer válasza fateless (#17048) üzenetére


spammer
veterán

The Legend of Korra 4x03

Nem volt annyira jó, mint az előző 2 rész (ez mondjuk nem is csoda, esélytelen volt), de tényleg vetíti előre azokat a dolgokat, amiket eddig is sejteni lehetett.

[SPOILER]
Bolin még hagyján, ő csak kicsit naiv és hisz benne, hogy a hosszú évek munkája jó célt szolgált. De a herceg (illetve már király), na ő az, aki durván idegesítő. Persze sejtem mi lesz majd, gondolom a végén úgyis benő majd a feje lágya, és nyilván ő lesz majd az uralkodó, ha legyőzik Kuvirát. Csak addig inkább ne nagyon szerepeljen többet, ha lehet. szerk: "Yoda" Toph egyébként eléggé adta, imádom! :))
[/SPOILER]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17050) fateless válasza spammer (#17049) üzenetére


fateless
veterán

[SPOILER]
A herceget nem is említem, hiszen az ilyen karakterek (lásd előtte a királynő) mindig szánalmasak. De miután a korábbi évad végén Bolin már-már kezdett emberré alakulni, azt hittem, ember lesz belőle.
Toph pedig... Nos, ő mindig is nagy volt, de most a szövege még jobb, mint valaha. Ha most lenne időm, gyorsan előkeresnék párat csak a mostani részből, már azok is jók voltak, remélem, velünk lesz egész évadban, nem csak amolyan "Katanásan"
Viszont arra kíváncsi leszek, hogy Toph vagy Korra szedi ki végül a fémet...

[SPOILER]

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.