Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) gyuromoj válasza Ragnar95 (#32992) üzenetére


gyuromoj
veterán

Entourage
Misfits

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#33002) DarkByte válasza k-adi (#32975) üzenetére


DarkByte
addikt

Én dobtam a 7. rész után. De már igazából a 4. résznél gondolkodtam rajta, csak vártam hogy hátha meglódul. De nem igazán. Lassú, vontatott, unalmas.

A főhős vajúdása egyáltalán nem érdekel. A gengszter sztori sok, főleg úgy hogy hiába vannak rendben a színészek (legalább is nem alkalmatlanok), a karakterek nem érdekesek. Az is fura benne hogy ez ugye a Marvel világ része és vannak utalások az univerzum filmjeiben történtekre, közben ez pedig egy realisztikusnak megálmodott sorozat, amiben egyedül LC ereje lóg ki a sorból, de ő is csak módjával használja, mert igazából nem is akar szuperhős lenni. Egész más elvárásokkal ültem elé, lehet ha ismerem az LC képregényeket akkor helyén tudom kezelni és el sem kezdem.

Mellesleg a szleng ekkora dózisban kikészít. :D

[ Szerkesztve ]

(#33003) beherit


beherit
tag

Befejeztem másodjára is a Wilfredet. Hát ez még mindig király :)

Supernaturalból zárkózok most fel, 7. évad vége közeleg még csak nálam.

amor fati

(#33004) bAtt001 válasza Ragnar95 (#32992) üzenetére


bAtt001
addikt

Atlanta, Man Seeking Woman, Ash vs Evil Dead, Death Valley, Dirk Gently's Holistic Detective Agency, Entourage, How to Make It in America, Master of None, Misfits, My Name Is Earl, Rick and Morty, The Boondocks, Ugly Americans

Ez mind remek vígjáték, némelyik félig dráma de mindegyiken jól lehet szórakozni.

(#33005) Ragnar95 válasza bAtt001 (#33004) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Párat ismerek közülük, de a legtöbb teljesen ismeretlen számomra, szóval lesz miből válogatnom, köszi :R
gyuromoj: köszönöm neked is :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33006) ígyvanferi válasza Ragnar95 (#33005) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én még a Moonbeam Cityt mondanám. Elég hasonló az Archerhez, bár annyira azért nem jó. Viszont ami marha jó, az a '80-as éveket idéző hangulata, stílusa. És csak 10 rész összesen, vétek lenne nem végignézni.

[ Szerkesztve ]

(#33007) Ragnar95 válasza ígyvanferi (#33006) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég érdekes a látványvilága, meg jó nagy f@szságnak tűnik, asszem jó lesz kikapcsolódni, ha már lefáradtam teljesen, mert ez nem a sok gondolkodást igénylő sorozatnak ígérkezik :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33009) gyuromoj válasza bok92 (#33008) üzenetére


gyuromoj
veterán

Végre :C

;]

(#33006) ígyvanferi
Simán jó volt végignézni. :K

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#33010) bAtt001


bAtt001
addikt

Man Seeking Woman S3

Véééégre elindult ez is, szerencsére nem számoltam a napokat és meglepetés volt ma reggel az új rész. De milyen durva résszel, imádom ahogy a végtelenségig eltúlozzák a dolgokat, őrült egy sorozat :D

(#33011) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv,

Most kezdtem el nézni az American HS 6. évadját. Van bármi értelme/jelentősége annak, hogy a két főszereplőt 2 színészpáros játsza? Mert halálra idegesít.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33012) k-adi válasza TazLeacher (#33011) üzenetére


k-adi
nagyúr

Persze hogy van! Nézd tovább, és rájössz

(#33013) trialboj


trialboj
őstag

Sokan ajánlották a Black Mirror sorozatot. Nekifogtam, és tényleg jó, viszont az is beigazolódott, hogy az első rész után mindegyik egy kicsivel rosszabb. De ami biztos, hogy a 2. évad nyomába sem ér az elsőnek!

Jelenleg S2E03 nál tartok, és eddig ez volt a leggyengébb, viszont itt kérnék is egy kis segítséget az értelmezéshez, mert nem biztos hogy jól értem mit akartak itt kifejezni?!
A rész Waldo vs politikusok ról szól, és nekem az jött le, hogy az emberek annyira gyűlölik már a politikusokat, hogy bárkit szívesebben látnának a helyükön, még egy mesefigurát is, aki ha nem is ért hozzá legalább vicces.

Valami ilyesmit csinál a kétfarkú kutya párt, és amcsiban Trump is ennek köszönhet egy jó adag szavazatot.
Ha tévednék, javítsatok ki.

Köszönöm.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#33014) gboszi válasza trialboj (#33013) üzenetére


gboszi
senior tag

Érdekes amit írsz, mert pont tegnap olvastam egy blogon, hogy az első rész a leggyengébb és utána ível felfele. Valamint hogy a második évaddal (de főleg a harmadik) még tovább fejlődik a sorozat. Ha nem kapott el a hű de érzés, akkor lehet, hogy nem is fog, mert azért szerintem voltak ott igen erős részek.

Amit írtál a Waldo-s részről, igen, erről szól. Erről is.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#33015) Lipton válasza bAtt001 (#33010) üzenetére


Lipton
őstag

Elkezdtem az S01-et... Kemény :) Két részt néztem meg tegnap este, kicsit a csupasz pisztoly és tribeca jutott róla eszembe. Nézem tovább. Kemény.

(#33016) TazLeacher válasza k-adi (#33012) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi. Ettől függetlenül az első rész alapján az eddigi legjobb évad.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33017) bAtt001 válasza Lipton (#33015) üzenetére


bAtt001
addikt

Vannak laposabb részek is benne, de megéri továbbnézni, amint megnéztem az első részt tudtam, hogy kedvenc lesz :D Igazából egy valami miatt lehet utálni ha valaki nem bírja Jay Baruchel stílusát, ezt megértem, hogy nem bírja mindenki nézni :D

(#33018) DarkByte


DarkByte
addikt

Ez a Humans tök jó kis sorozat. Miért nem találkoztam én ezzel eddig? :Y Gyorsan le is toltam belőle 4 részt tegnap. Oké, tipikus brit sorozat hangulata van (amit amúgy én bírok), ahogyan olvasom feldolgozása egy másik északi népeknél futó sorozatnak, illetve valószínűleg kb. a színészekre megy a nem túl nagy költségvetés nagyja, de jó a témája amivel foglalkozik, és sok az ismerős arc :) (Második évadban talán Carrie-Anne Moss is szerepel ha jól értettem, de nem nagyon merek keresgélni róla a spoiler-ek kikerülése végett) A Westworld után csipegetni valónak nem rossz, illetve a Person of Interest-et akartam elkezdeni, de akkor most már előtte ezt végigtolom.

[ Szerkesztve ]

(#33019) trialboj válasza gboszi (#33014) üzenetére


trialboj
őstag

Nekem az első rész azért tetszett, mert akár a jelen korban is játszódhatna, és így könnyebben érthető a motiváció. A többi rész mint a jövőben játszódik, és viszonylag keveset tudunk mind a korról, mind a szereplőkről.
Az nagyon tetszik, hogy elgondolkodtat, de egy rövidke 40 perces részben, nem lehet 0-ról felépíteni semmit sem, szóval minden rész olyan mint egy pilot, ami nekem személy szerint nem jön be.
Ez tipikusan az az eset, mikor van pár jó ötlet, de nincs kapacitás rendesen kibontani azokat, most hirtelen nem tudok felsorolni, de több filmnél is volt ilyen érzésem, hogy az alap koncepció, nagyon jó, de nem sikerült igazán kimaxolni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#33020) Ragnar95 válasza trialboj (#33013) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én is a napokban tettem vele egy próbát, mert neten is mindenki istenítette, meg több ismerős is ajánlotta, de csalódnom kellett. 2. rész után felhagytam a sorozattal, mert az első 2 rész is kínszenvedés volt kb. Főleg a 2. rész eszméletlen lassú volt, a sztori se volt túlzottan kidolgozva. A mondanivaló valóban elég komoly és elgondolkodtató, de mindent feláldoznak ennek oltárán. Sztori gyakorlatilag 0, 40 percben nem lehet megismerni a szereplőket sem normálisan, de még csak meg sem próbálják bemutatni őket rendesen.
Ráadásul szerintem átestek erősen a szatírával a ló túloldalára a készítők, így pont ellentétes hatást sikerült elérniük, mint amit szerettek volna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33021) TripleB válasza TazLeacher (#33016) üzenetére


TripleB
senior tag

Én most daráltam le az évadot. Szerintem a legrosszabb volt mind közül. Mondjuk én hiányolom Jessica Lange játékát, a vele készült évadok nagyon jók voltak.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#33022) TazLeacher válasza TripleB (#33021) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem tudom, én csak nézem, de messze nem a nagy kedvencek egyike. Az első évad első fele rém unalmas volt, a második bejött, a harmadik olyan volt, mint egy tinisorozat, a negyedik bár groteszk volt, de nekem az se volt horror, az ötödik nem volt rossz, de ez elég kevés. Megszokásból nézem...az 5 évad alatt alig volt olyan, hogy izgulni lehetett volna valamiért, félelem meg egyenesen soha. Ami még vicces, így a 6. évadban, hogy Sarah Paulson-tól konkrétan a hideg ráz. Nekem ő a legrémísztőbb a sorozatban, az tuti...:D

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33023) rétisün válasza TazLeacher (#33022) üzenetére


rétisün
veterán

és amikor dupla volt?

:Y

(nekem is nagyon ellenszenves, meg nem tudnám mondani miért :U )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#33024) TazLeacher válasza rétisün (#33023) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az eleve egy beteg évad volt, tökéletesen beleillett(ek) oda.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33025) perempe


perempe
addikt

belenéztem az RTL Odaátjába, nem győzött meg. szegény szinkronszínészeknek nagy feladat volt Crowley.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#33026) trialboj


trialboj
őstag

Black Mirror

Arra kellet rájönnöm, hogy itt az epizódok nem akkor tűnnek jónak mikor nézem, őket, hanem kell némi idő hogy leülepedjen, esetleg láss 1-2 szarságot a világban, amiből eszedbe jut egy rész, és belegondolsz, hogy ez már talán a kezdete lehet az olyan szintű elkorcsosulásnak mint amit a sorozatban bemutattak.

S3E01 - Nagyon dúrva rész volt szerintem, pontosan bemutatta, mi történik, kisebb mértékben a facebookon. Rettenetes kép ez, és sokan valószínüleg észre sem veszik hogy ez nem jó. Nem egészséges a gyerekeid mindennapjait feltölteni, mert az hogy dobnak rá 2-300 likot, nem teszi őket sem szebbé sem okosabbá, de mégis a legtöbben ezt tolják. És a celebektől még elfogadható, mert nekik muszáj lebegniük a köztudat mocsarában, de az átlag embert mi készteti erre? Az meg hogy szinte senkinek sincs egy őszinte posztja sem már szinte szóra sem érdemes. Az ilyen irreális minden szuper posztoktról a Lego Movie főcímdala jut eszembe :))

Amúgy meglepődtem mikor láttam hogy a 3. évad 6 részből áll, remélem a többi is odacsap majd.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#33027) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Baromi ritkán veszem rá magam sorozatokra, utálom, ha valamit 7-8x20 részen át nyújtanak. Utoljára az Ash vs. Evil Dead S01-et láttam, előtte a Walking Dead S01-et, azt még angolul...

Megnéztem ezt a Halálos fegyver S01E01-et. Nagy kedvencem a mozis Halálos fegyver, de nem rémlik annak műfaji besorolásából a dráma. A tököm tele van, hogy mindenbe beledrámáznak, még egy humoros akciófilmbe is. Már az első mozifilmben is voltak komikus pillanatok. Na, itt nincs, csak szomorkodás van, töketlen akciók, unszimpatikus karakterek. A tűzharc is pocsék és marhaság a végén. Én elkaszáltam, most 10 évig megint nem kezdek sorozatba, leszámítva az Ash vs. Evil Dead S02-t.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33028) mark! válasza Dilikutya (#33027) üzenetére


mark!
őstag

Hülyeséget csinálsz. Egy rész alapján eldönteni, hogy valami jó vagy nem, eléggé nagy baromság. Persze, van sorozat, ahol valamit le lehet szűrni annyiból is, de ahhoz, hogy megítéld az egész sorozatot/évadot, nem elég. Bates Motelnél jártam úgy, hogy egy pár részt megnéztem, nem tetszett, 2hónap múlva megint előszedtem, és befejeztem 1hét alatt.

>

(#33029) TazLeacher válasza mark! (#33028) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem meg aki így fut neki, annak felesleges. Szerinte el van valami nyújtva, szerintem meg nagyon nehéz normális történetet összerakni 120 percben. Gyönyörű példa a Killing. 20 óra, 1 gyilkosság. Az én általam látott filmek közül egy sem közelítette azt a színtet, amit az összehozott. Sokkal szívesebben nézek már jó minőségű sorozatokat, mint filmeket. Filmekből 1 évben van 50 órányi értelmes tartalom kb. ami nem időpazarlás.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33030) |AP|


|AP|
veterán

Hoppá, a Tabu elérhető HBO Go-n. Erre nem is számítottam, de kíváncsi vagyok rá. Este meg is nézem a pilotot.

(#33031) bAtt001 válasza |AP| (#33030) üzenetére


bAtt001
addikt

Én reggel megnéztem már, nagyon igényes, sötét és érdekes. Hardy meg, hibátlan, nagyon fog alakítani itt is szerintem :D

(#33032) |AP| válasza bAtt001 (#33031) üzenetére


|AP|
veterán

én ennek néztem ma a pilotját:

Umbre

Elsőre egész érdekes, úgy néz ki a románoknak is megvan a maguk Aranyéletük (HBO Go-n találtam)

[ Szerkesztve ]

(#33033) mayday00


mayday00
őstag

The Flash 4. évad berendelve.

Arrow 6. évad berendelve.

Supernatural 13. évad berendelve.

Legends of Tomorrow 3. évad berendelve. :C :))

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33034) mayday00 válasza mayday00 (#33033) üzenetére


mayday00
őstag

Supergirl 3. évad berendelve :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33035) mark! válasza mayday00 (#33034) üzenetére


mark!
őstag

Márciusban meg Bates Motel S5 :DDD

>

(#33036) lacy86 válasza mayday00 (#33033) üzenetére


lacy86
addikt

Ennyi jo hir estere 👏👏👏👏

(#33037) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A The CW visszahozza Constantine-t!

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#33038) Nordic válasza gyuromoj (#33037) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nesze semmi, fogd meg jól! Sokkal többet érdemelne ez a sorozat, mint 10 perc animáció, no meg a színész is. Olyan kellemes csalódás volt a évad, aztán majd szétb*szott az ideg amikor kaszálták. :(((

[ Szerkesztve ]

(#33039) mark!


mark!
őstag

Prison Break 5.evada mikor indul? Osszezavarodtam, van ahol marciust irnak, mashol aprilist.

[ Szerkesztve ]

>

(#33040) Fandango válasza mark! (#33039) üzenetére


Fandango
veterán

5. evad???

Reboot lesz nem?

(#33041) Janaboy válasza gyuromoj (#33037) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem is ertem minek allitottak le.

Janaboy

(#33042) mark! válasza Fandango (#33040) üzenetére


mark!
őstag

Nem tudom, meg trailert se neztem, most tartok 2.evadnal.

>

(#33043) gyuromoj válasza Fandango (#33040) üzenetére


gyuromoj
veterán

Folytatják ahol abbamaradt.

Szerk.:
Nordic & Janaboy
Én is ugyanezt érzem.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#33044) Fandango válasza gyuromoj (#33043) üzenetére


Fandango
veterán

Na ez nekem uj, errol sehol nem olvastam.

(#33045) lacy86 válasza gyuromoj (#33037) üzenetére


lacy86
addikt

Igy mar nem lesz az igazi :/

(#33046) leslieke válasza mayday00 (#33033) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

SupNat 13-hoz: szuper!! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33047) Dilikutya válasza mark! (#33028) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem erre nincs időm, hogy végignézzek 10 részt, mire lesz valami. Egyébként is ez egy egy eset/epizód felépítésű sorozat, szóval a sztori se fog sehova se menni. Másrészt egy Halálos fegyverben ne drámázzanak. Még a régi első részben is azon volt a hangsúly, hogy Riggs hogyan áll talpra, itt meg rögtön a felesége balesetével indítunk. Ez az én döntésem, tudom, hogy nem fog veszteség érni, rühellem a sorozatokat a felépítésük miatt, csak a cím miatt néztem meg.
Walking Dead is szappanopera, drámázás, néha zombik, én egy zombihorrortól a fordítottját várom el.

Ash vs. Evil Dead a király, az első évad is 8x30 perc, és nincs üresjárat. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33048) mark! válasza Dilikutya (#33047) üzenetére


mark!
őstag

Persze, tudom hogy kinek a pap kinek paplan. Én pont ezért szeretem a sorozatokat, hogy jó hosszúra el lehet nyújtani, van benne cliffhanger, van miért izgulni. Mondjuk én 1 év alatt is rengeteget változtam ízlés terén ( az a rohadt serdülőkor ;] ), ezért rengeteg sorozat van amit elkezdtem majd abbahagytam, mondván hogy unalmas. Persze azért van egy határ, amikor már tényleg pofátlanság egy bizonyos időtől tovább húzni.

Más: Robot Chicken-t nézi valaki? Nagyon elmeroggyant egy sz*rnak tűnik, ezért amikor megláttam, egyből beleszerettem ;]

[ Szerkesztve ]

>

(#33049) gyuromoj válasza Fandango (#33044) üzenetére


gyuromoj
veterán

Előzetesben venne van minden. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#33050) kisgyerek85 válasza Dilikutya (#33047) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Én anno azért váltottam filmekről sorozatokra, mert annyi f*st láttam, hogy elegem lett. Általában az volt, hogy 20-30 percig adtam időt a filmek aztán shift+del jött. Inkább úgy vagyok vele azóta, hogy a minőségieket megnézem azt az évi 1-5öt.
Sorozat meg pont a fordítotja. Első résznél nagyából kiderül, hogy nekem való vagy nem. Ha nekem, akkor nem vesztegettem el az időt rá és még jó sokáig szeretni fogom. Persze ha belaposodik, akkor nagy nehezen, de tudom dobni a sorozatot.
Jó példa a Mr. Robot. Első évad elég jó lett, 2. évadról csupa rosszat olvastam itt is meg máshol is. Így már bele se kezdtem.
De az a legszebb amikor jó egy sorozat, vége lett és te ennek a részese lehetsz. Akár heti követésben, akár darálva már, mert jókat olvastál róla.
Én nagyon örülök, hogy ezeknek a sorozatoknak a részese lehettem, Entourage, The Sopranos, The Shield, Sons of Anarchy, The Wire, Breaking Bad, Dexter, Luther.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.