Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) koncsik válasza Mik76 (#67000) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

#hobbirajz
:Y :C :K grat, naaagyon klassz. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#67002) radi8tor válasza Mik76 (#67000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#67004) jonnyjoker01 válasza Mik76 (#67000) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nemrég néztem meg az aláírásodban levő linket, most meg beposztolsz egy ilyet. Tartogatsz meglepetéseket, mit ne mondjak :DDD Nagyon jó lett :C

Üdv. Johnny

(#67005) Mik76 válasza koncsik (#67001) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi mindenkinek. :R
Az igazsaghoz hozzatartozik hogy ez vallalhato lett, a foszereplo holgyrol keszult mini sketch viszont annyira tre hogy az instant kuka. Meg eleg nagy a hiba szazalekom. :DDD

Amugy tenyleg jo sorozat. Szerintem. Eddig.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#67006) -FreaK- válasza radi8tor (#66999) üzenetére


-FreaK-
veterán

Heti egy rész lesz belőle?

(#67007) spiky03 válasza Mik76 (#67000) üzenetére


spiky03
veterán

Kár, hogy nem színes. :DD ;] :P

Gratula hozzá, nagyon jó lett! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#67008) sp8787 válasza .LnB (#66986) üzenetére


sp8787
addikt

Tul van ertekelve ez a sorozat rendesen, annyira azert nem jo.
Ennel meg ha mufajon belul maradunk a most futott The English is jobb.

(#67009) Mik76 válasza spiky03 (#67007) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#67010) .LnB válasza sp8787 (#67008) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kicsit túl van igen. De ettől még néztem volna tovább. Sőt, szerintem most lesz jó csak igazán. Remélem James szemszögéből lesz elmesélve majd a folytatás. Vagy talán időt ugranak, és kissrác lesz a főszereplő.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67011) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Hunters. A már berendelt 2. évad lesz az utolsó.

(#67012) la_cc válasza sp8787 (#67008) üzenetére


la_cc
addikt

Milyen érdekes, hogy a tékában nincs fent semmilyen nyelven sem a teljes évad... :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#67013) .LnB válasza la_cc (#67012) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A The English, ep1-től ep6-ig fent van. Ebből ep4-ig, szinkronosan is.
De azt látom, hogy HBO Max-on is nézhető.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67014) la_cc válasza .LnB (#67013) üzenetére


la_cc
addikt

Én csak az 5. és 6. részt látom angolul a polcon.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#67016) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most az előbbi kommentem törölve lett, vagy már ennyire hülye vagyok, és el se küldtem?! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67017) Janaboy válasza .LnB (#67016) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Törölve lett, mert eléggé a releasekről szólt :D

Janaboy

(#67018) .LnB válasza Janaboy (#67017) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó, nem az volt a kérdés, hogy miért. Azt megértem. De komolyan elbizonytalanodtam, hogy elküldtem e. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67019) HUTCHDB válasza sp8787 (#67008) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszi a burkolt The English ajánlását, "rámegyek"... :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#67020) volandy válasza sp8787 (#67008) üzenetére


volandy
senior tag

...és műfajon kívül? Köszi az ajánlást én is rámegyek!

(#67021) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#67019) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az Angolok (The English)

S1E1
Szép képi világ, egészen jó színészi alakítás jellemzi.
Ugyanakkor Quentin Tarantino-s, néhol morbid, naturális megjelenítésű részen vagyok túl.
Érdemi véleményem egyelőre nincs, de érdekel, nézem tovább.

10/6.5 az értékelésem, de ez könnyen változhat, mert van potenciál a sztoriban.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#67022) negyven2


negyven2
veterán

‘Clarkson’s Farm’ Season 3 Greenlit by Prime Video, Already in Production

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#67023) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Clarkson’s Farm 3. évad berendelve.

(#67024) Mik76 válasza Maxxy10 (#67023) üzenetére


Mik76
senior tag

Nemreg volt mar asszem.... ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#67025) Maxxy10 válasza Mik76 (#67024) üzenetére


Maxxy10
addikt

:DDD :W
Elnézést

(#67026) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#67021) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az angolok (The English)

S1

No végignéztem a sorozatot. (HBO Max-on fent van.)
Főként drámai párbeszédekből álló széria teljes egészet alkotott a végére, nem is gondolná az ember, hogy honnan, hova tart, és ér a végére a történet.
Összességében tetszett, nem a legjobb amit láttam, de érdemes ezt a mini sorozatot végigülni, mert emberileg, erkölcsileg van mondani valója.

Értékelésem: 10/7.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#67027) negyven2


negyven2
veterán

(#67028) k-adi válasza radi8tor (#66648) üzenetére


k-adi
nagyúr

Engedetlen hősök
SAS Rogue Heroes (2022)
season 1 finale

"(ájemdibinek ne higgyetek, simán 8-as)"
de higgyetek mert már 8.2! :)

Kicsit szkeptikus voltam, de ez valóban remek sorozat lett, sajnos kevés résszel (összesen 6 részes??!), még néztem volna. A 3 színész, Connor Swindells, Jack O'Connell és Alfie Allen kiváló cast volt és passzolnak az általuk ábrázolt katonai vezető karakterekhez. Nyilván 1-2 dolog azért drámásítva (?) lett (pl. a francia kém szál), de belefért mind. Tetszett a sorozat vagány stílusa, tetszett a régi felvételek bevágása, tetszett hogy a kosztüm, stb. próbáltak hitelesek lenni a régi képeken látottakhoz és ugyan itt is megvan a plot armor de nem mindenkin... A story jó és érdekes, mégha tényleg csak a fele történt meg már az is elképesztő ("mostly true"), de külön érdekes 1-2 taktikai mozzanat mai szemmel visszatekintve

(#67029) erahurka válasza k-adi (#67028) üzenetére


erahurka
félisten

Ez limitált vagy lesz folytatása?

(#67030) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megnézné nekem valaki, hogy az 1899 az 4K Netflix-en? Mert ha igen, akkor előfizetek megint, csak azért. Köszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67031) madgie válasza .LnB (#67030) üzenetére


madgie
titán

4K HDR.

(#67032) .LnB válasza madgie (#67031) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi! :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67033) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Disenchantment 5. évad berendelve.

(#67034) VágniValó válasza Maxxy10 (#67033) üzenetére


VágniValó
addikt

Ennek ennyire erős a hátszele? Huszadrangú sorozat nálam, 10/6 ilyen telefonnyomkodós/ágyalós/szobabiciklizős semmi háttérzaj. :D Elnézést.

Egy dolgot kiemelnék, a zenék nagyon jók benne, de maga a sztori annyira repetitív, hogy az 2022-ben szinte fáj.

Viszont a Konspirációs Korporáció (Inside Job) az valami zseni, és a poénok...mintha nem is Netflix lenne, 10/9, remélem a 2. évad nem okoz csalódást...

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#67035) negyven2 válasza .LnB (#67032) üzenetére


negyven2
veterán

Arra figyelj oda (már ha így nézed), hogy az eredeti elképzelés szerint szeretnéd nézni, akkor az English (Original) hangsávot válaszd ki (Atmos, vagy anélkül), mert ez az eredeti nyelve a sorozatnak (ahogy az alkotók elképzelték).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#67036) erahurka válasza negyven2 (#67035) üzenetére


erahurka
félisten

Tehát nem német a sorozat eredeti nyelve? :F

(#67037) .LnB válasza negyven2 (#67035) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Erről olvastam igen, hogy elvileg sok különböző nyelv van benne. Sokat nem mertem olvasni erről, a spoilerek miatt, de eredeti nyelven terveztem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67038) negyven2 válasza erahurka (#67036) üzenetére


negyven2
veterán

Nem, mert elviekben az összes más nyelv (és az English [Dubbed]) esetén ugyan azon a nyelven beszél mindenki! Vagyis ha a Német nyelvet válasszuk ki, akkor mindenki németül fog beszélni. Pedig ebben a sorozatban beszélnek angol, német, francia, spanyol, dán, lengyel, kantoni és japán nyelven is a szereplők! És alapvetően az angol a fő nyelv. Vagyis ha nem úgy nézzük, mint amit írtam, akkor elveszik ez a többnyelvűség a sorozatból (pl. elég furcsán jön ki ilyenkor az a szituáció, amikor egy angol anyanyelvű szereplő azt mondja egy dán karakternek, hogy nem értem amit mondasz).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#67039) KISDUCK válasza erahurka (#67036) üzenetére


KISDUCK
addikt

Esélyes a színészeket elnézve, van ott spanyol, lengyel, angol, velszi, hong kongi, gondolom egyszerűbb volt angol beszéddel forgatni.

(#67040) negyven2 válasza KISDUCK (#67039) üzenetére


negyven2
veterán

De nem angol nyelven lett forgatva, hanem inkább az angol a közös kommunikációs nyelv (meg eleve egy Brit hajón játszódik). De mindenki a saját nyelvén beszél. Legalábbis így egy rész alapján.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#67041) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Lenyomtam a warrior nunát.
Ez még folyamatos tekeréssel is agyzsibbasztó egy foscunami :(((
Lehet, hogy harmadik évadot már komplett szkippelem. Elsőre még lehetett mondani, hogy wtf, de legalább egy nagy-nagy felvezetés az egész évad. Erre a másodikra itt már nincs nagyon bocsánat így 2022 vége fele 🤦

5\10 a helyenkénti látvány miatt. Máshol ugyanez 2\10, az egész mint film\történet értékelhetetlen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#67042) Ace owner válasza VágniValó (#67034) üzenetére


Ace owner
addikt

En lenyomtam elso neki futasra az Insidr Jobot majd elkezdtem a Disenchantmentet es 2resz utan kikapcsoltam annyira nem fogott meg. Pedig altalaban ha elkezdek valamit akkor vegig szenvedem.. :N

Galaxy Fold 4

(#67043) eeXaa válasza NeoPampalini (#54326) üzenetére


eeXaa
addikt

Nem sajnálatot akar éreztetni a sorozat, hanem épp az ellenkezőjét.... az egész egy hatalmas szatíra...az viszont tény hogy nem Britteknek nagyjából semmit sem mond az egész.....

(#67044) eeXaa válasza HUTCHDB (#66987) üzenetére


eeXaa
addikt

Én pedig épp azon lepődök évfolyamról évfolyamra, hogyan tudják űberelni folyamatosan..... Szerintem ez volt talán a legjobb évad. Zseniális.

(#67045) volandy


volandy
senior tag

Hát nekem nem jött be vagy nem jött le az English.

(#67046) Major Lion válasza NeoPampalini (#54326) üzenetére


Major Lion
senior tag

nem hiszem hogy az volt a celjuk...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#67047) Tasunkó válasza eeXaa (#67043) üzenetére


Tasunkó
senior tag

A szatíra végig benne van, vagy csak a szatíra enyhe máza, vagy egyes jelenetek, fordulatok tartalmazzák a szatírát, vagy az egész sorozaton végigvonul a szatirikus felfogás? Ezzel a szatírával már kezdene érdekelni a sorozat, mert a vén Böske lánysága, némileg halogatom a megtekintését, bár az első 10 perc alapján jó munkának látszik.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#67048) attiati


attiati
veterán

Tokyo Vice S01

Ez tényleg jó sorozat, szerintem egyedi a hangulata (a Japán téma miatt).
Külön kis világ ez a sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#67049) eeXaa válasza Tasunkó (#67047) üzenetére


eeXaa
addikt

"az egész sorozaton végigvonul a szatirikus felfogás?" :K
...csodálom amúgy hogy a készítők még mindig életben vannak. :))
...viszont nem csak ezzel operál...én sok jeleneten nevetek is ... rendkívűl rétegelt a felépítés..... de lehet csak azért látom annyira át mert lassan 20 éve UK ban élek..... Nekem rendkívűl jó betekintést ad a társadalmi berendezkedésbe, és a hierarchikus játszmákba...

(#67050) Rigormortiis válasza attiati (#67048) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Szerintem is nagyon jó! Külön ajánlanám azoknak, akik játszottak a Yakuza sorozattal vagy csak érdekli őket a japán kultúra.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.