Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) rétisün válasza oriic (#25549) üzenetére


rétisün
veterán

itt is dicsértük páran, annyira gagyi, hogy az már jó :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25552) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

holnap elvileg az Into the badlands is jön :C

Resistencia eterna

(#25553) rétisün válasza bagyulajuve (#25552) üzenetére


rétisün
veterán

várom én is :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25554) Melorin


Melorin
addikt

Darálom a Flash első évadát ami tetszik, de nagyon kikívánkozik belőlem, hogy ez az Iris rettentően idegesítő karakter!

(#25555) #51177472


#51177472
törölt tag

AHS s05e06:

:K még mindig jó

(#25556) #54715584 válasza Melorin (#25554) üzenetére


#54715584
törölt tag

És az is marad. :D
A 2. évadban már sokkal elviselhetőbb lesz majd. :K

(#25557) Ragnar95 válasza Melorin (#25554) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mentségére szóljon, hogy legalább jó vizuális élményt nyújt :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25558) Pitterix válasza oriic (#25545) üzenetére


Pitterix
őstag

Heroes Reborn 109: tényleg jó volt. Nem értem, sokan miért fanyalognak, szerintem hozza a szintet.

Marvel 307: nekem ez a rész tetszett eddig legjobban. A végére abszolút nem számítottam, pedig gondolnom kellett volna rá, hisz túl barátkozós.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25559) func93


func93
senior tag

Silicon Valley 1. évad kivégezve.
Nagyon ajánlom, Agymenők után ez a második kedvencem.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#25560) rétisün válasza func93 (#25559) üzenetére


rétisün
veterán

nekem valahogy nem jött be :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25561) S e t h válasza rétisün (#25560) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én 3 epizódot bírtam, sajnos a Kockafejek nagyon magasra rakta a lécet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#25562) rétisün válasza S e t h (#25561) üzenetére


rétisün
veterán

na mondjuk a kockafejeknek is volt egy hangulata :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25563) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Z Nation 1. évad bedarálva:

Érdekes egy sorozat, néhol nagyon látni az alacsony költségvetést, de ettől függetlenül éjszakába menően toltam le, mert nem bírtam abbahagyni. Esküszöm jobban bejön mint a TWD drámázása.

Live-Die-Respawn

(#25564) Ventur@ válasza oriic (#25563) üzenetére


Ventur@
senior tag

Na még egy Z Nation kedvelő :C . Ugyanígy vagyok vele én is. Sokszor látni a kis költségvetést, de nagyon szórakoztató a sorozat. Bár ez a 2. évad eddig kevesebb poént tartalmazz - szerintem :) - de minden héten várom az új részt. A TWD mellé pont ez a zombis sorozat kell :) .

S02E01-ben a nudibáros rész az valami hatalmas lett :DDD .

Más:

Ajánlatra nekikezdtem az Utopia-nak. Eddig még nem értem a sorozat lényegét, de esküszöm bejön nagyon. Tegnap nem sok időm volt, de 4 részt egyszerre megnéztem és csak az F1 miatt hagytam abba. Kösz a tippet srácok :R .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#25565) brownus


brownus
veterán

mától into the badlands, kíváncsian várom

(#25566) #54715584


#54715584
törölt tag

Into the badlands

Ez a sori ígéretesnek tűnik. Nem egy pörgős darab, viszont a harcjelenetek azok. Az adott sztori elég jó, bármi lehet még belőle, látványban nagyon erős.
A pilot tökéletes volt alapozásnak, még úgy is, hogy volt benne picit sablon és közhely, de elég jól használták azokat.
Várom a többi részt, ha marad ilyen a színvonal minimum, akkor ebből még egy nagyon erős sorozat lehet. :K

Ja és Csókás Márton elég jó a szerepében, picit még gyakorolhat majd, de jól nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#25567) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na úgy tűnik, hogy a párizsi balhé miatt a Supergirl-nél nem a soron következő részt kapjuk, hanem az azutánit. (mostaniban van valami robbantás)

Live-Die-Respawn

(#25568) Melorin válasza oriic (#25567) üzenetére


Melorin
addikt

OMG :U

(#25569) jonnyjoker01 válasza oriic (#25567) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem értem mi ez a felhajtás. Ok, hogy tragikus meg minden, sajnálom is ami történt, de ami még rosszabb, hogy nap mint nap történnek ehhez hasonló vagy ilyen mértékű emberaldozatot követelő dolgok nem a média középpontjában :(

Üdv. Johnny

(#25570) freeknight válasza jonnyjoker01 (#25569) üzenetére


freeknight
őstag

Állítólag a GTA 3 is 9/11 miatt csúszott anno 1 évet. Azért valamilyen szinten érthetőek ezek a dolgok.

(#25571) mayday00


mayday00
őstag

The Strain S02E06 Nem rossz az évad, jobb mint az első :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25572) Vladi válasza rétisün (#25551) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem pont. Direkt gagyi és azt jól csináják. Nagoyn, nagyon szórakoztató! :K fekete humor, gagyiság, roadmovei, misztikus és félelmetes horror helyes keveréke. Nagyon kreativ és felvállal olyan témákat, amit a twd nem. Amiben frusztrálódsz a twd alatt, azt itt bőven megkapod. Nagyon jó.

A 2.10-et néztem most. Jellemző, hogy inkább azt néztem, mint a twd-t és megitncsak azt mondom roppant jó volt. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25573) rétisün válasza Vladi (#25572) üzenetére


rétisün
veterán

jó, így is meg lehet fogalmazni.

én megvárom az évad végét, addig elvagyok a twd-vel :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25574) brownus válasza #54715584 (#25566) üzenetére


brownus
veterán

nekem bejott az elso resz, ha ilyen lesz a tobbinis akkor orulunk. tokeletes szorakozas estere. es meg par het es jon az sf expanse es childhoodja is.

(#25575) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

féloff:

Finnek értenek az időjárás jelentéshez:

"Winter is Coming" :DDD

Live-Die-Respawn

(#25576) #54715584 válasza brownus (#25574) üzenetére


#54715584
törölt tag

:K Remélem én is marad a színvonal ilyen.
Csókás Márton hogy tetszett?

sf 2 soriját várom én is, remélem mindkettő jó lesz. :K

(#25577) bok92


bok92
addikt

Homeland s05e07

nemnemnem, ez így nem lesz jó. Nagyon remélem, hogy még változni fognak a dolgok.

(#25578) gerii


gerii
addikt

Ash vs. Evil mekkora királyság eddig, jobb mint a Z Nation, nem hiába Sam Raimi + Starz produkció :C

(#25579) rétisün válasza #54715584 (#25566) üzenetére


rétisün
veterán

egyetértek, kissé sablonos (talán nem viszik el steampunk-posztapokaliptikus-szappanoperába :D ) amúgy a hangulata sztem megvan, a bunyók látványosak (jó lesz majd, ha a banshee-nak vége) remélem többet is mutatnak majd a világból, nem csak pipacs/mákföldeket

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25580) #54715584 válasza rétisün (#25579) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem hiszem, hogy steampunk lesz belőle. A comic con-os előzetes alapján nem lesz az.
Érdekel majd a vége, hová jutnak el. :)

(#25581) rétisün válasza #54715584 (#25580) üzenetére


rétisün
veterán

oké, a steampunk nem biztos hogy jó kifejezés ide :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25582) #54715584 válasza rétisün (#25581) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor mire gondoltál? :)

(#25583) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

London Spy-t nézi rajtam kívül valaki? elég spooky, és úgy nézem kezd beindulni :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25584) #54715584 válasza FireKeeper (#25583) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mennyire dráma? Vagy melyik sorozathoz hasonlítható?

(#25585) FireKeeper válasza #54715584 (#25584) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

eléggé dráma. kicsit nehéz belőni hogy milyen. borongós, darkos. homofóboknak nem ajánlott, az első részben volt egy elég kemény man-on-man jelenet... a második résznek meg kicsit pszicho thriller hangulata volt. de a promó alapján egyre inkább beindul a kémkedős része is.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25586) rétisün válasza #54715584 (#25582) üzenetére


rétisün
veterán

azt már én se tudom :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25587) dokee78


dokee78
félisten

Homelandról kellene infó.
Egybe függő az összes évad?
Van fő szál?
Vagy évadonként külön sztori van?

(#25588) FireKeeper válasza dokee78 (#25587) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jaja, átívelős sori.

az első három évad viszonylag egybefüggő. a negyedik kisebbfajta reboot volt, az ötödik szintén nem kapcsolódik szorosan, volt is egy kis időbeli ugrás a 3-4 és a 4-5 között.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25589) k-adi válasza dokee78 (#25587) üzenetére


k-adi
nagyúr

Homelandról kellene infó.

Nézd. Jó.

Ennyi infó elég róla :D

Amúgy az évadok összefüggnek, néhol szorosabban néhol kevésbé, így bizonyos értelemben van fő szál (eleinte Broody, a hazatért katona lesz az), de Carrie (a cia kém) és Saul (a cia igazgató) mindig vannak, ők úgymond a 0. mérföldkő minden évadban.

(#25590) #54715584 válasza FireKeeper (#25585) üzenetére


#54715584
törölt tag

Meleg téma nem baj, inkább a depresszív, lehúzós hangulat lenne probléma.

(#25591) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Marvel's Agent Carter Season 2 Promo (HD)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25592) oriic válasza gyuromoj (#25591) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó lesz ez az évad is úgy érzem. :)

Live-Die-Respawn

(#25593) FoxiestFox válasza #54715584 (#25590) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam fordítva van ;]

(#25594) #54715584 válasza FoxiestFox (#25593) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az a te bajod. :P

(#25595) FoxiestFox válasza #54715584 (#25594) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:N

(#25596) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nem elfelejteni:

November 20:

The Man in the High Castle, és Jessica Jones. A teljes évadok felkerülnek, előbbi Amazonra, utóbbi Netflixre.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#25597) Vladi válasza dokee78 (#25587) üzenetére


Vladi
nagyúr

Változó, 1-2 évad összefügg. Aztán ha jól emlékszem függetlenedik. A szereplők 80%-a azonos, cia-s emberek. A terroristákkal küzdenek többnyire. Általában 1 évad 1 témakört dolgoz fel. Az nem nagy spoiler, hogy a mostani európában játszódik. Ezért ha érdekel a napi politika kötelező nézned! :Y

Egyébként az elején nagyon jó volt, aztán 2-3 évad kicsit gyengébb, majd megint bepörög. :K

Ha érdekel a kémes téma mindenképpen nézd.

(#25577) bok92:

Mire gondolsz? Mi a baj? :F
Saul nem izraeli kém, ha erre gondolsz. :D Kicsit lassabb 2 rész volt, de ez csak felvezetés. Az igazi haddelhadd most jön. Illegálba nyomozás, Szíriai kommandó, igazi tökös orosz kémekkel harcolás. Ezek már nem kispályás terrorostácskák. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25598) FoxiestFox válasza Vladi (#25597) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nektek kik a kedvenc karaktereitek a Homelandben?
Nekem Saul és Quinn.
A két legirritálóbb pedig Brody (volt), és Carrie.. :D

(#25599) Vladi válasza FoxiestFox (#25598) üzenetére


Vladi
nagyúr

Carrie nélkül nincs homeland. Nem hiszem, hogy ezt a sorozatot más gárdával folytatnák.
Saul kedvenc nekem is, Darral jó párost alkotnak. :D

Az mikor derül ki, hogy Düring amúgy német ügynök? ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25600) FoxiestFox válasza Vladi (#25599) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én őt úgy vágnám ki, mint macskát kakkantani... komolyan, általában ezek a "problémás lelkületű nő vagyok, de komoly munkám van" - típusú felállások a sorozatok legidegesítőbbjeit szokták világra rángatni... mikor Carrie magánéleti beszélgetést folytat valakivel, rendszeresen átpörgetem azt a részt... borzalom... hol szrom én le... a történet haladjon, a kémes intrikák, ha picsogást akarok, nézek valami mást.. :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.