Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) k-adi válasza FoxiestFox (#25750) üzenetére


k-adi
nagyúr

huh ezeket szinte mind láttam már :P kb 7-8 van a listádon ami új de azok nem érdekelnek :B

HTGAWM-re már tavaly kellett volna pillantást vetned, ejnye ;]

Anno én is rengeteg filmet néztem, de egyszerűen ahogy telt az idő annál szarabbak lettek. Jó-jó van 1-2 jó, de egy sorozat sokkal jobban leköt, hetente izgalomba tart (pl. HTGAWM) milyen mindfuck csavar lesz vagy sem.. stb.. Karakterek is jobban a szívemhez nőnek mint egy 2órás filmben amiben félóra semmitevés kb és 20perc stáblista :D

(#25752) bok92 válasza FoxiestFox (#25743) üzenetére


bok92
addikt

Nekem 88... ;] Suits, The Affair, Fargo, Hannibal, The Lefovers, Vikings. Ezeknek az utolsó évadát nem láttam, vagy csak egy két részt, meg a Kingdommal is nagyon le vagyok maradva. De január végétől hamarabb esélytelen lesz pótolnom a lemaradást... :(

(#25753) gerii


gerii
addikt

The Expanse: Évek óta az első sci-fi, így kell ezt csinálni, nagyon jó lett, a díszletek rohadt jók, a cgi is rendben van, a történet majd alakul, a szereplők is jónak tűnnek. :))
Azon gondolkodtam, hogy ilyen realisztikus űrhajókat még nem láttam sorozatban, talán a SGU volt hasonló (BSG kivételével).

[ Szerkesztve ]

(#25754) FoxiestFox válasza gerii (#25753) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nemsoká megnézem. De ha szar, megcsaplak, hogy így belengetted ;]

(#25755) k-adi válasza FoxiestFox (#25754) üzenetére


k-adi
nagyúr

:DD

(#25756) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

The Expanse pilot, 720p

Eddig felemás.
Spoilerbe teszem az egészet, de a történetre vonatkozó spoiler nem lesz, csak az első benyomásaim a megvalósítással kapcsolatban.

A 22xx-as években járunk, de az emberek úgy öltöznek, úgy beszélnek, mint manapság.
New York is ugyanúgy néz ki, csak megemelkedett a vízszint, illetve kapott néhány új felhőkarcolót, ami mókás, hisz NY folyamatosan átalakul és növekszik, mióta csak megalapították, valószínű, hogy 50 év alatt is több változás fog bekövetkezni az épületeiben, mint ami itt látható.
A díszletek kisebbik része pofás, de a nagyobbik nagyon gagyi (az átlátszó mobilkommunikációs eszközök csak a jéghegy csúcsa, pedig már jó rég bebizonyosodott a koncepció életképtelensége :D ), ide értve az egyszerű használati tárgyakat is, egyáltalán nem kelti scifi benyomását, sőt.
Végig olyan érzésem volt, hogy ha az emberiség jelenlegi minden tudását egy nagy űrállomás megépítésébe fektetné, az egy tucat klasszissal lenne modernebb ennél.
Nagyon nem látok ötleteket sem a művészeti design, sem a díszletek mögött, pedig elég lenne néhány tudományos folyóiratot elolvasni, és egypár scifi regényt forgatni az ihlethez.
Mintha megfognánk valami mai EU nagyváros multikultiját (Párizs, eh), és odacsesznénk az űrbe a jelenlegi használati trágyaikkal és ruhatárukkal őket. :D

De van jó is!
A CGI sorozatos berkeken belül pazarnak mondható, a modellek szépek, részletesen, jól mozognak, sajnos itt is van hang az űrben, de a látvány kárpótol érte.
Intro szintén elég jó lett.

És még rossz. :D
A rendezés, az operatőri munka, és a színészi teljesítmény borzalmas.
Igazából töprengtem pár percet, hogy vajon egyenként szemlélve is mondhatom-e ezt rájuk vagy csak valamelyik lehúzza a többit.. nem tudom, de valami nem áll össze, mikor emberi interakciókat akar ábrázolni a sorozat, pont olyan, felnőtt fejjel emészthetetlen, mint a Killjoys vagy mi volt idén.

Beltérben túlhúzták a kontrasztot, mellé elmosott az egész, a szokásos, idétlen fakó szűrők is megvannak, túlságosan dark akar lenni, szinte minden belső helyszín sötét, mikor már az elmúlt évtizedek űrhajózásában is teljesen alap, hogy minden felület világos, jól megvilágított, pontosan azért, hogy minden szerkezet jól látható és kezelhető legyen, valamint az emberek ne kaparják a falat a depressziótól néhány hét után.

Azt azért valószínűsítem, hogy kell neki néhány rész, mire megtalálja a hangját, és talán majd sikerül látni valami árnyalatnyi színészi teljesítményt azon kívül, hogy vannak, csinálnak dolgokat, és néznek csúnyán a semmibe, csak tudják már le a jelenetet.
Sok fog múlni azon is, hogy mennyire lesz erős a főszál, és mennyire koncentrál majd arra a sorozat, mert az alap adott ahhoz, hogy egy tisztes űrscifi lehessen belőle.
Persze, még mindig többre mennénk egy Blood & Chrome folytatással, mint ezzel, ez már megmondható, de ezt nem kasszantottam azonnal, várakozó állásponton vagyok. :)

(#25757) dokee78


dokee78
félisten

Blindspotot a 3.epizód körül abbahagytam.
Azóta javult a minőség?

Homeland nagyon jó.
Mellette a Blacklist elég gyenge.
Lehet abba kellene hagyni,már kifulladt egy ideje.
Már Reddington karakterét is unom.

Pár Homelanddel kapcsolatos kérdés amire csak igen vagy nem választ kérek:
Ki fog derülni,hogy Brody az átállt katona?
Úgy értem rájönnek,hogy ő jelzett Abu Nazírnak amikor el akarták kapni

Tudom,hogy Carrie beteg,de végig ilyen picsogós liba lesz?

Még nagyon az elején vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#25758) brownus válasza dokee78 (#25757) üzenetére


brownus
veterán

homeland sp s01, 2xigen de jó ez? nem lesz meglepi :)

(#25759) Apollyon válasza dokee78 (#25757) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mindent meg fogsz tudni és ki fog derülni, felesleges lespoilereztetni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25760) dokee78 válasza Apollyon (#25759) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt muszáj volt tudnom,mert már annyira utálom Brodyt.

(#25761) k-adi válasza dokee78 (#25760) üzenetére


k-adi
nagyúr

Brody 2-3 évadon lesz úgyhogy készülj :DD Carrie meg végig van :DDD

(#25762) zoli03 válasza dokee78 (#25757) üzenetére


zoli03
őstag

Blindspot: volt 1-2 rész, ami egész jó volt, de amúgy tartja a gyenge színvonalat. A főszálat is nagyon lassan adagolják.

(#25763) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

DC's Legends of Tomorrow | First Look | The CW

Aztamocskos rohadt életbe, ez de mocskosul jól néz ki. És időutazás rulez. Jó lesz ez úgy érzem. :C

Live-Die-Respawn

(#25764) k-adi válasza zoli03 (#25762) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen sajna lehetne sokkal jobb is ez a Blindspot :(

(#25765) oriic válasza oriic (#25763) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

“I ve seen Man of Steel die and Dark Knight fall”

WTF? :Y Ezt csak így?

Live-Die-Respawn

(#25766) dokee78 válasza k-adi (#25761) üzenetére


dokee78
félisten

Carrievel nem lenne sok gondom,de amikor azt a fancsali képet vágja. :W

(#25767) k-adi válasza dokee78 (#25766) üzenetére


k-adi
nagyúr

Amióta megy a sorozat azt a fejet vágja :D Mostani évadban is hisztizik ;]

(#25768) #54715584 válasza oriic (#25763) üzenetére


#54715584
törölt tag

Remélem tényleg jó lesz. Ez így most jöhetne egyben az évad. :D

(#25769) gyuromoj válasza oriic (#25763) üzenetére


gyuromoj
veterán

Eddig nem nagyon érdekelt, de ezzel most eléggé felcsigáztak. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25770) lacy86 válasza oriic (#25763) üzenetére


lacy86
addikt

Na ne mar :C :C :C
Most akarom ezeket a reszeket :U

(#25771) elod22


elod22
senior tag

Köszöntök mindenkit!

Tegnap egy kicsit jobban szemügyre vettem a fórum topikjait, így találtam rá erre topikra. Ahogy látom elég aktívan pörög a topik, ezután én is bekapcsolódok, ha nem gond. :)
Mivel elég nagy sorozatjunkie vagyok hamarosan készítek egy hosszabb posztot, milyen sorozatokat láttam eddig, melyek azok a sorozatok, amiket most nézek, mi tetszett nagyon, mi jött be kevésbé, mi van tervben stb.

(#25772) spammer válasza oriic (#25763) üzenetére


spammer
veterán

DC's Agents of CW. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25773) oriic válasza spammer (#25772) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szép is lenne. :DDD

Live-Die-Respawn

(#25774) k-adi válasza elod22 (#25771) üzenetére


k-adi
nagyúr

üdv. a topicban

várjuk a kommented. (? ;] )

(#25775) joshua7 válasza oriic (#25765) üzenetére


joshua7
veterán

Nem ezt mondja. :N

I've seen Men of Steel die and Dark Knights fall!

Nem mindegy. ;)

Semper Fi

(#25776) oriic válasza joshua7 (#25775) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Félreértettem akkor. :D De még így is mondható egy mini easter eggnek. :D

Live-Die-Respawn

(#25777) Vladi válasza dokee78 (#25757) üzenetére


Vladi
nagyúr

igenigenigen :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25778) callmeakos válasza spammer (#25772) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Crossovert a népnek! ;] :D

All→M8

(#25779) Pitterix


Pitterix
őstag

Heroes Reborn 110: kicsit lassabb volt a többinél, de még indig tetszik.

Marvel S.H.I.E.L.D.: na ez jó volt. Tetszenek ezek a mi-mivel függ össze dolgok. Csak így tovább. Talán ez az évad az eddigi legjobb.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25780) elod22


elod22
senior tag

Akkor ahogy ígértem, jövök egy hosszabb írással. :)
Magamról annyit említenék, hogy egy ideig inkább filmbuzi voltam, de miután kezdtek fogyni a minőségi filmek, szépen lassan áttértem a sorozatokra és jelenleg már nagyon felbillent az arány a sorozatok irányába.
Az utóbbi időben egyre többet nézek párhuzamosan és folyton találok valami érdekeset amibe belenézek, aztán a lista csak bővül. :D Egy ideig csináltam olyant is ha időm engedte, hogy egy nap alatt 10-15 részt is ledaráltam, de azért az már lehet túlzás volt, most már csak esténként szoktam nézni, max. 3 órát. :)

Na akkor felsorolnám, melyek azok a sorozatok amik bejöttek. Megpróbálom kategorizálni őket műfaj szerint, bár a legtöbb közülük több műfajt is érint. Amelyik mellé csillagot teszek, az nagyon tetszett.

-Akció, krimi, thriller: Prison Break*, Breaking Bad*, Sons of Anarchy*, Jericho, Spartacus*, Arrow, Flash, Gotham, The Wire*, Justified, Daredevil, Banshee*, Limitless, Power*, Dexter*, Mr. Robot*, True Detective, Umbre*, How to get away with murder*.

-Dráma: Suits*, Better call Saul*, The O.C.,The Walking Dead*, Fear the WD, Bates Motel*, Deadwood, Kingdom*, Empire*, The Affair, Bloodline, Hustle*, Skins*, House of cards, Terápia*, Aranyélet*.

-Vígjáték: Entourage*, The Big Bang Theory*, Hello Ladies, The Inbetweeners*, Extras, Weeds, Silicon Valley*, The Job, How to make it in America*, Munkaügyek.

-Sci-fi, misztikum, fantasy: Lost*, Game of Thrones*, Flashforward, The 100*, Invasions, The 4400*, Harper's Island*, Les Revenants, The Prisoner, El Internado*, In the flesh*, Utopia*, Akta Manniskor*.

Ezek volnának a bejövős sorozatok. Nagy részüket befejeztem, vagy csak pár rész lemaradásom van.
Pár sorozat amit elkezdtem, de pár rész vagy egy évad után abbahagytam: Under the dome, X-Akták, Stargate SG1, Lie to me, Revolution, Community.

Van pár klasszikus ami eddig kimaradt, de majd tervezem végignézni: Dr. House, Twin Peaks, Six feet under, Sopranos, Firefly, OZ, Friends, The Shield.

Köszönöm ha volt türelmed végigolvasni, nyugodtan jöhetnek az ajánlások (rövid, de velős sorozatok prioritásban :) ). :R

(#25781) #54715584 válasza FoxiestFox (#25756) üzenetére


#54715584
törölt tag

The Expanse pilot

Sajnos egyet kell értsek veled, nekem ez nagyon nagy csalódás lett, mégis felemás érzéseim vannak.

A látvány tényleg baromi jó, leszámítva a túl sok sötétséget és szűrőt. A hangkeverés is kiemelkedő. Relatíve halkan szólt a házimozi de még így is az események középpontjában voltam, a hangok a helyükön voltak.

Ami nekem fura volt, mintha egy 60 éves sztorit vettek volna elő és poroltak volna le, a modernizáció sem sikerült nagyon, mert hogy az nem volt benne.

A kétnyelvűség egyenesen zavart, folyton a Skyrim jutott az eszembe, már ott sem tetszett ez a dolog a végén.

A színészek sem nagyon nyertek meg. A végére az XO és csapata tetszett meg, a többiek olyan semmilyenek voltak.

Túl sok infót kaptunk a pilotban, az egész háttérsztorit meg lerendezni az első 1 percben szöveges módban nagyon nagy hiba volt. Utána meg alig kaptunk valamit.

Az űrben játszódó jelenetek nagyon jók voltak, de ennyi. Látszik, hogy igyekszik a csatorna, a megvalósításra sem lehet panasz, de a tartalom még mindig nem az, amire én vágynék, bár tudom ez személyfüggő. Jó lenne ha a technikával az aktualitás is együtt járna. Egy aktualitás azért sikerült: a Ceres és az aszteroida öv.

Pár rész esélyt még kap, viszont sajnálnék kaszálni egy olyan sorit, amibe ennyi munkát fektettek, de majd meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#25782) Blaise válasza elod22 (#25780) üzenetére


Blaise
veterán

Nem látom a listán a Fargo-t.

(#25783) k-adi válasza elod22 (#25780) üzenetére


k-adi
nagyúr

jöhetnek az ajánlások (rövid, de velős sorozatok prioritásban :) ). :R

BLACK MIRROR :))

(#25784) #54715584 válasza k-adi (#25783) üzenetére


#54715584
törölt tag

Utopia

(#25785) spammer válasza elod22 (#25780) üzenetére


spammer
veterán

A klasszikusok mellé még pár top sorozat:

Rescue Me
Mad Men
The Killing
Treme
Friday Night Lights

és ha animációs is jöhet:

Avatar: The Last Airbender
The Legend of Korra (az Avatar folytatása, szóval azzal kell kezdeni)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25786) dokee78 válasza elod22 (#25780) üzenetére


dokee78
félisten

Vígjáték:
The Last Man on Earth

(#25787) Vladi


Vladi
nagyúr

uh homeland megint király volt. :DD

Nem egészen értem, hogy akkor most az orosz csávó és allison csak a közös nyugdíjalapjukra gyűjtenek? :F Meg karriertanácsokat adnak egymásnak. allison talán van olyan butuska, de az orosz titkosszolgálatról nem hiszem ezt el. Főleg az apostol óta. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25788) k-adi


k-adi
nagyúr

Into the badlands... na lement 2 rész belőle és egyre jobb! :K
RC alakítása, mint "báró" erősen so-so, de a többiek (pl. Sunny, a kissrác meg a Widow) és a hangulat szuper.
A harcok pedig (~6 volt) eddig 10/10, bár azért most a 2. epizódban a végén lévő Sunny-harcban voltak "furcsaságok", úgymond tipikus "kínai/japán" jelenetek
(pl. mikor épphogy megkarcolja a kardjával a karját de dupla szaltót nyom az ellen :DD és társai)

(#25789) elod22


elod22
senior tag

(#25782) Blaise: A filmet láttam, az tetszett. A sorozat a film elnyújtott változata vagy más a történet?

(#25783) k-adi: Láttam már csak kimaradt a felsorolásból. Elég beteg egy sorozat, de jó értelemben :D

(#25784) monstre: "Where is Jessica Hyde?" :)) Vagy másra gondoltál?

(#25785) spammer: Rescue Me és FNL pár rész után nem fogott meg, aztán jegelve lett. Mad Men tervben van, Treme is érdekesnek tűnik, látom ugyanaz az alkotó, aki a Wire-t is készítette.

(#25786) dokee78: Meglesem.

Californication, Shameless, Two and a half Man, How I met your mother, ezek közül melyiket lenne érdemes elkezdni? A sok dráma mellé azt hiszem jól jönne az elmémnek valami vidámabb is. :)

(#25790) Ragnar95 válasza elod22 (#25789) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Californication nagyon jól indult, de aztán a 4-5. évad környékére eléggé lecsúszott a színvonal. HIMYM végig élvezhető volt szerintem, de nem kell tőle óriási mélységeket várni, hiszen sitcom.
Ha végig székről leesve röhögés vígjátékot keresel, akkor tudom ajánlani a Blue Mountain State-et és a The Last Man on Earth-öt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25791) rétisün válasza elod22 (#25789) üzenetére


rétisün
veterán

akár arra gondolt, akár nem, azt az Utopiát én is ajánlom, bár ezek szerint láttad...

fargo: az első évad a nagyjából a film, a második már egy új sztori.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25792) FoxiestFox válasza #54715584 (#25781) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én tartom a múltkori elméletem, hogy a Netflix, vagy az Amazon előbb fog jó scifit hozni, mint a SyFy.
Csak mikooooor? :D

(#25793) #54715584 válasza elod22 (#25789) üzenetére


#54715584
törölt tag

Erre gondoltam. :K

(#25792) dying_star ez nagyon jó kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

(#25794) spammer válasza elod22 (#25789) üzenetére


spammer
veterán

Nálam a Two and a Half Men a legjobb, az első 8 évad, amíg Charlie volt. És én ezt szinkronnal néztem, ami mocskos jó lett. Első évad vagy fél évad még nem annyira erős, de aztán egyre jobb lesz.

Californication-ből az utolsó évad lett hót gyenge, de az első pár évad fasza, utána meg jó vagy közepes, de szerintem simán nézhető volt.

Shameless nálam még csak most kerül sorra hamarosan, de láttam már belőle valamennyit, jó dramedy-nek tűnt, meg jókat is olvastam róla.

(#25792) dying_star: Talán még az ABC is jobbat fog hozni, mint a Syfy. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25795) #54715584 válasza spammer (#25794) üzenetére


#54715584
törölt tag

Vagy az MTV, bár arra nagyon kíváncsi leszek. :)

(#25796) spammer válasza #54715584 (#25795) üzenetére


spammer
veterán

Mármint a "Music" Television? Vagy a Magyar Televízió? Mert szerintem még az M1 vagy a Duna TV is előbb csinál majd jó sci-fit, mint az AsylumFy Syfy. :))

Űrgammák reboot jöhetne. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25797) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

The Last Kingdomból már hat részt megnéztem, és most néztem csak meg a stáblistát...
Magyar filmalapból támogatott, magyarországon forgatott filmsorozat ez!

(#25798) #54715584 válasza spammer (#25796) üzenetére


#54715584
törölt tag

Music. :)
[link]
Bár ez inkább fantasy.

[ Szerkesztve ]

(#25799) Blaise válasza elod22 (#25789) üzenetére


Blaise
veterán

Más a sztori mint a filmben, a második évadban is új szereplők vannak és új sztori.

(#25800) Yayoh


Yayoh
aktív tag

Kis közvélemény kutatás. :D
Nektek mi a top 5 kedvenc sorozatotok?

Az én listám :
1.Entourage
2.Shameless
3.HIMYM
4.The Walking Dead
5.Breaking Bad

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.