Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) #54715584 válasza bobalazs (#24147) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sok sorozatnál egyben adják le az utolsó 2 részt.

(#24152) BITBOYS válasza harylmu (#24150) üzenetére


BITBOYS
addikt

Elvesztegetett idő lenne, nekem sajnos kell a felirat :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24153) mayday00


mayday00
őstag

Elkezdődött
:C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24154) Blaise


Blaise
veterán

Narcos első rész magyar feliratot holnap estére ígérik.

(#24155) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier - PRO4: ősz Heroes Reborn 1. évad

Magyar premier - FOX: 11.09 Az Álmosvölgy legendája (Sleepy Hollow) 3. évad

Magyar premier - FOX: 11.10 Empire (Empire) 2. évad

Magyar premier - FOX: 10.07 A kór (The Strain) 2. évad

Magyar premier - FOX: 10.25 Da Vinci démonai (Da Vinci's Demons) 3. évad

Magyar premier - FOX: 10.12 The Walking Dead (The Walking Dead) 6. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24156) #54715584


#54715584
törölt tag

Lesz Galaxy Quest sorozat. :)

(#24157) gyuromoj válasza mayday00 (#24153) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szuper, alig várom. :))

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24158) P00By


P00By
nagyúr

True Detective 2. évad:

Nekünk ugyan úgy tetszett az intró+zene, mint az elsőnél meg az átfedés az egyik részben.
Az első évadot nem tudta überelni, de ezt tudtam előre :D
Az utolsó rész nem tetszett és noooooooo

Remélem lesz következő évad.

(#24159) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Star Wars The Clone Wars S05
Érdekes egy évad volt, egyrészt ott voltak elég hosszan a D-Squados részek a robotokkal, amik inkább humorosak voltak és a gyerekeknek is tökéletesen emészthetőek, ezen kívül ott voltak a jóval komorabb és komolyabb mondanivalójú részek (Maul és Savage története, az áruló Jedi történet, mint évadzáró), melyek nagyon nem gyerekeknek szóltak már, úgyhogy elég változatos évad volt.
Tetszett ez az évad is, nagyon sok emlékezetes rész volt, Darth Sidius párbaja az egyik legemlékezetesebb párbaj talán az egész Star Wars sagában szerintem. Sokáig gondolkoztam, hogy fogják kiírni Ahsokat, hiszen a Return of The Sith-ben már nem szerepel és az rögtön a Clone Wars után játszódik, hát erre is választ adott az évadzáró. Tetszett a zárás is, jól bemutatta a Köztársaságot jellemző ellentéteket és azt, hogy a háború mennyire megviseli a Jediket is, de Barriss árulása kicsit légből kapott volt szerintem, ráadásul a raktáras jelenettől kezdve kiszámítható is, ott rögtön leesett,h ő áll az egész mögött, bár nehéz volt elhinni,h egy padawan egyedül erre legyen képes, ráadásul utána egész sokáig bírta a párbajt Anakinnal szemben is…

S06
Egyrészt tetszett az évad, mert elég sok kérdésre megkaptuk a választ, amire a filmekből nem, másrészt viszont sajnálom, hogy véget ért a sorozat és így ért véget. Lett volna még benne bőven potenciál, az is jobb lett volna, ha legalább az utolsó évadot is 22 részesre bővítik, mint az előzőeket.
Nehéz dolga volt a készítőknek az átívelő szállal, hiszen egy fix előzmény és folytatás közé kellett beékelniük egy teljes sorozatot, de mindenképp felnőttek a feladathoz annak ellenére, hogy kicsit gyors volt a lezárás, bár ez nem a készítők hibája, hogy kaszát kapott a sorozat.

Összességében egy remek sorozatot láthattunk, minden SW rajongónak kötelező darab, egyáltalán nem csak gyerekeknek szól, sőt, ahogy halad a történet, egyre inkább az idősebb korosztályt célozza meg, nagyon élvezetes a sztori végig, mindenképp megéri végignézni.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24160) mayday00


mayday00
őstag

A Hannibal 4. évadjára már kevesebb, mint 50% az esély, de még mindig előfordulhat csoda. Jelenleg valószínűbb, hogy összejöhet egy tervezett filmes (talán minisorozatos) folytatás. Fuller egyébként anno azt mondta, hogy ha eljutott volna a The Silence of The Lambs-sztoriig, akkor az ő Clarice Sterling-jét Ellen Page-ként képzelte el. :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24161) cyberkind válasza mayday00 (#24160) üzenetére


cyberkind
félisten

:O
Pedig annyira jó ez a sorozat.

Paranormal Cocktivity

(#24162) gerii válasza mayday00 (#24160) üzenetére


gerii
addikt

Ellen Page-t mint kemény nőt nem tudom elképzelni, de ez legyen a legkisebb gond :)

(#24163) |AP|


|AP|
veterán

Mivel eddig kimaradt a Lost, ezért nemrég elkezdtem és most járok a 4. évad felénél kb.
Viszont kezdem elveszíteni a türelmem, kezdem unni az újabb és újabb kavarásokat a történetben, úgy érzem nem halad semerre. Mintha a készítők tényleg csak úgy poénból dobnák be egyik érthetetlen csavart a másik után, hogy majd vagy megmagyarázzuk, vagy nem. Ráadásul -bár minden spoilert igyekeztem elkerülni- ha jól tudom igazam is van, tehát rengeteg dolog nem kap magyarázatot.
Én elhiszem, hogy annak idején ez fenn tudta tartani az érdeklődést, mert várták az emberek a megoldást, de teljesen megértem, hogy azóta miért nem készült ilyen sorozat.. még egyszer nem vesznek be a nézők egy ekkora blöfföt :)

Mindegy, most már végignézem, hogy ez is meglegyen és majd csak akkor kezdem el sorolni a konkrét problémáim, ha a végére értem :)

(#24164) oriic válasza |AP| (#24163) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Várd meg a legutolsó részt is. :) Nem azt mondom hogy kapsz mindenre választ, de...Na szóval nézd meg. :) Utána linkelem a magyarázatot: :DD

Live-Die-Respawn

(#24165) gerii válasza |AP| (#24163) üzenetére


gerii
addikt

Csak egy problémád lesz a végére ;]

(#24166) |AP| válasza oriic (#24164) üzenetére


|AP|
veterán

abba a magyarázatba már annak idején belefutottam, hogy tulajdonképpen meghaltak, és a sziget a purgatórium, de ettől függetlenül rengeteg kérdésem van és biztos nem kapok mindenre magyarázatot...

gerii: ugye nem az lesz a problémám, hogy miért áldoztam ennyi időt erre az egészre? :)

[ Szerkesztve ]

(#24167) oriic válasza |AP| (#24166) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Térjünk vissza erre, ha végeztél. :)

Live-Die-Respawn

(#24168) xenom0rph válasza mayday00 (#24160) üzenetére


xenom0rph
őstag

Ez a Hannibal mennyire epizodikus? Vagy ilyen 50/50 hogy van benne ilyen "heti ügy" ,de azért halad is benne a szál?

halahala

(#24169) dokee78


dokee78
félisten

Daredevil
Így kellene kinéznie egy Marvel filmnek is.
Kellően véres és durva.
Majdnem a felénél járok,de bejövős.

(#24170) harylmu


harylmu
őstag

Entourage film egész klassz volt. Mint egy hosszúra kinyújtott rész a sorozatból kb.
Főleg azoknak érdemes megnézni, akik végignézték a sorozatot. (A sztori utána játszódik)

(#24171) rétisün válasza xenom0rph (#24168) üzenetére


rétisün
veterán

van benne 'heti ügy is' (némelyik kétheti :D ) de a főszál is halad szépen, szóval ha a heti ügyek miatt nem néznéd, az ne tartson vissza.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24172) b3Ro


b3Ro
senior tag

Bloodline

Prima...Annak aki turelmes. Nagyon lassan epitkezik, de aki kivarja a torteneseket az nem banja meg. Egy minosegi dramarol van itt szo, amelyben a szereplogarda jol van osszevalogatva, foleg Ben Mendelshon lett jo dontes Danny szerepere.
Az egy jo huzas volt a keszitok reszerol, h az eslo reszben megkapjuk, hogy hogy is fog vegzodni az egesz, es a tovabbiakban visszaemlekezesekkel operalnak, amivel mindig csepegtetnek annyi infot, h erdeklodve varjam, h mi is tortent a multban, ami ennyire hat a jelenre.
Annyi bajom volt vele, h a "family" szot idegesitoen sokszor hasznaltak minden epizodban! Mar vakaroztam ha az 5. resz utan kimondtak.... :)

Olvastam, h lesz 2.evad, ami....hat....a vegen alapoztak 2 szalon a folytatasnak, de nem gondolom, h nagyon tovabb kellene huzni, mert abbol mar jo nem fog kisulni.

(#24173) zzeN válasza b3Ro (#24172) üzenetére


zzeN
aktív tag

Mendelsohn ismét benne lesz a 2. évadban, gondolom múltbeli visszatekintés gyanánt.

(#24174) b3Ro válasza zzeN (#24173) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ez jo hir! Van meg mit feltarni a multbol rendesen....

-----

Narcos e01-02

Egy ujabb kivalo Netflix sorozatnak tunik, a porgosebb fajtabol. Eddig sikernek tunik az elso 2 resz alapjan. Viszont egy kicsit zavaro, h szinte 90%-ban spanyolul beszelnek benne, de meg hozza kell szoknom a sok angol nyelvu sorozat utan.

(#24175) bagyulajuve válasza b3Ro (#24174) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Én 3 részen vagyok túl, de nagyon bejövős. Mindig is szerettem az ilyen filmeket, most végre van egy sorozat is. Bár én a Escobar korábbi életéből többet mutattam volna be.

Resistencia eterna

(#24176) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Uccsóhajó 2x12
na ez fasza volt, szeretem az ilyen részeket amiben látunk egy kis tengeri hadviselést meg taktikázást. kíváncsi vagyok merre indul a sztori, most a Nathan James konkrétan harcképtelen lett (ha jól értettem el kellett árasztani a fegyverraktárat). a szezonzáró promo alapján új szálat kezd majd, ahogy volt az első évadban is.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24177) #54715584 válasza rii (#23993) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem biztos, hogy ez mind megfelel a spirituális, misztikus jelzőknek, de most találtam néhány érdekes sorit, hátha érdekel:

Lost Room
Bermuda Triangle
5 days to midnight
Daybreak
Journeyman
New Amsterdam
Dresden Files
The Secret Circle
Misfits
Primeval
Flash Forward
Fringe
Harper's Island
Point Pleasant
Traveler
The River
Eureka
The Witches of East End
The Originals
The Whispers
Sleepy Hollow
Forever
Haven

Többiekhez kérdés: Journeyman mennyire kapott lezárást? Kiderül a Livia szál? Tetszik a rejtély benne, de ha nem válaszolják meg, az nem jó. :(

[ Szerkesztve ]

(#24178) Komplikato válasza #54715584 (#24177) üzenetére


Komplikato
veterán

A Lost Room szerintem megérne egy folytatást, mondjuk mini sorozatoknál nem jellemző, de eléggé benne volt a befejezésben a potenciál.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24179) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Felmentem egy kalkulátor oldalra, és úgy jött ki ~2 hónap, hogy egy pár dolgot be sem írtam. Poénból rányomtam a share gombra, egy twitter oldalra vitt a következő szöveggel : "I’ve wasted 56 days, 08 hours, and 06 minutes of my life watching TV shows." Persze nem osztom meg mert nincs miért és hová, de a "wasted" kifejezéssel nem igazán értek egyet :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24180) #54715584 válasza Komplikato (#24178) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, jó lett volna még, ha folytatják. :K

Primevalt is sajnálom nagyon, a 3-4. évadot nagyon jól alakították sztori szempontjából.

(#24181) FoxiestFox válasza Apollyon (#24179) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Muti azt az oldalt.

(#24182) Apollyon válasza FoxiestFox (#24181) üzenetére


Apollyon
Korrektor

tiii.me
Elkezded gépelni a sorozat nevét, aztán ha megvan be tudod írni hány évadot néztél meg, felül meg számolja mennyi időt dobtál ki az ablakon :DDD De TWD-re pl 6 évadot ír, de értelemszerűen csak 5-öt láthattál eddig stb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24183) Ragnar95 válasza Apollyon (#24179) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ugyanezt tudják a sorozat trackelő oldalak is (legalábbis tvshowtime).

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24184) Apollyon válasza Ragnar95 (#24183) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Biztos, de részemről ez kugli első találat, annyira nem éltem magam bele.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24185) FoxiestFox válasza Apollyon (#24182) üzenetére


FoxiestFox
félisten

71 nap 12 óra és 35 perc nekem.
De én tényleg bevittem minden egyes sorozatot, amit eddig életemben láttam, kivéve a rajzfilmsorozatokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#24186) Ragnar95 válasza FoxiestFox (#24185) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

4 hónap 16 óra nekem :D
És van, amit többször is láttam és az ebben benne sincs. Lehet tényleg kevesebb sorozatot kéne néznem :B

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24187) abridabri válasza FoxiestFox (#24185) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is 71 nap jott ki . Lehet ugyanazokat neztuk :C

(#24188) zoli03 válasza Ragnar95 (#24186) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem 4 hónap 2 nap 1 óra, és van még egy csomó elmaradásom+tervezett sorozatok :) .

(#24189) Ragnar95 válasza zoli03 (#24188) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor te se kevés időt töltöttél sorozatokkal :D
Betervezett sorozat, meg lemaradás itt is van még, annyi remekmű készült, h nehéz mindre időt szakítani. Filmeket már nem is nézek mondjuk jó ideje, annyi a szenny köztük, h az valami hihetetlen...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24190) Vladi


Vladi
nagyúr

Most nézem az új fear the walking dead részt. Sajnos eddig nagyon nem tetszik. Eddig nagyon C kategóriás. :(
Kifejtem miért:

Ha megnézzük a történet idősíkját, kevesebb mint 48 óra alatt eljutnak oda, hogy a fél város pakol. Lehet tudni kb 3-4 fertőzöttről, mert annyit látunk. De az emberek már nem mennek dolgozni, az iskola üres, mindenki menekül. Mert: mindenki tudja, hogy mi jön. Oh no! Pont azért söpört végig gyorsan a járvány, mert az emberek nem tudták mi van. Mi lesz. Hogy halálos, hogy járványos, hogy veszélyes. Naívak voltak. Tehát pont azt nem tudjuk megnézni, átélni, amit a sorozat ígért, amit vártunk, hogy látjuk a hogyankezdődött történetet.

Csalódott vagyok. :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24191) FoxiestFox válasza Vladi (#24190) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én megmondtam, hogy Zsééé lesz, mint az alapmű. :D
Az első részt megnéztem én is, a másodikat már kihagyom.

Persze, amit leírtál, igazából nem is kéne zavarjon, hisz már az alapfelállás is elég wtf, a csoszogó élőholtak ledaráltak egy állig felfegyverzett lakossággal rendelkező országot (+a világot még mellé).
Elképzelhetetlen.. ha elképzeljük, hogy létezik ez a vírus, és attól kezdve minden halott egy csoszogó zombivá válik, az emberek egyszerűen agyaggalamb-lövészetet tartanának, húznák a strigulákat a kis noteszeikbe, esténként összevetnék, és az áldozatok után maradt javakat elosztogatnák. :D

Szerk: oké, tudom, az amcsik kövérek, és nem tudnak futni, de na... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24192) Apollyon válasza Vladi (#24190) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már a másik topikban említettem, de itt is kifejtem. Nekem inkább az a bajom, hogy beindult a sztori, de nem vagy csak alig látni valamit, mert inkább a színészeket mutatják ahogy bámulnak meg néznek maguk elé. Ez szerintem elég bosszantó, nincs semmi látvány. Olyan, mintha csak egy demó lenne az egész.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24193) FoxiestFox válasza Apollyon (#24192) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez még magában nem lenne gond, ezt is lehet(ne) jól csinálni.
Az a helyzet, hogy ez amolyan családbarát zombis sorozat, mint a nagytesó. Komolyabb happening itt sem lesz.
RIP.

Viszont jövő vasárnap Z Nation ;]

(#24194) Vladi válasza FoxiestFox (#24193) üzenetére


Vladi
nagyúr

A zn-t én is várom. 1

Az alap twd az jó,2 szerintem. Megnéztem a részt. Ugyan az a bajom. Persze direkt kell bele drogos, hogy kínlódás is legyen, fasza. :DDD

KÖzbe rájöttem, néhány szereplő olvasta az egyik kedvenc könyvem. Azért. :))

Egyébként a zn is Zs kategóriás, de ott pont az a cél és művészi eszköz. Mindez meserien elkészítve. :DD

gyk:
1. Z Nation
2. The Walking Dead

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24195) Apollyon válasza FoxiestFox (#24193) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A TWD-ben sok az elhagyatott hely, ott tényleg megkapni azt a feelinget hogy kihalt az egész világ, pusztulat és dögrovás mindenütt. Ezt annyira azért nem olyan nehéz összehozni, kis CGI meg ilyesmi. Viszont az FTWD-ben még elég lenne eldobálni kis szemetet, már meglenne a feeling. Meg amikor lázongások voltak, akkor statisztákat hívni.

Annyira nagy meló ez az AMC-nek? Itt is pénzügyi kérdések vannak, ha már úgy döntöttek hogy csinálnak a képregényből egy második sorozatot is, akkor igenis csinálják jól. Ez azért Kirkmannek is ciki.

(#24194) Vladi: Ja igen, a drogtéma, mintha nem láttuk volna még párszázszor. Mellé még meg van fűszerezve egy kis apa-gyerek harccal, mert ugye ezzel is kötelező vergődni.

Ezt a Z Nation-t még nem is láttam. Érdemes belekezdeni abszolút TWD fanként?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24196) gerii válasza Apollyon (#24192) üzenetére


gerii
addikt

Nekem az a bajom vele, hogy a családi drámát is olyan bénán csinálják meg hogy csak na. A kiscsajnak (akinek állandóan a pitscháját mutogatják) nem képesek megmondani, hogy azért mert ZOMBI bzdmeg. Apuka nem tud SMS-t küldeni a kölykének, hogy SOS bzdmeg, se anyucinak beleordítani a telefonba, hogy kussolj már el, itt a világvége te ostobaliba. Nem, inkább be a tömegbe. Hülye írók.

4. részig talán eljutnak a kocsiba pakolásig is, oh wait, nem vettek semmit az útra...

[ Szerkesztve ]

(#24197) Vladi válasza Apollyon (#24195) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Ezt a Z Nation-t még nem is láttam. Érdemes belekezdeni abszolút TWD fanként?"

Sőt, kötelező. Ha minden jól megy, akkor nemsokára abszolút ZN fan leszel. :DD

3 részt feltétlenül nézz meg. Ha a 4.-et nem teszed be széles vigyorral az arcodon, akkor ne nézd tovább.

(#24196) gerii:

Walking deadék egyszerűen nem tudnak drámát csinálni. A twd farmos évadja is azért volt fizikailag fájdalmas, mert nem tudták jól megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24198) FoxiestFox válasza Vladi (#24194) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Így van. Az a Zs másképp Zs. :D
Egy igazán sötét, realisztikusabb (már amennyire a zombitéma engedi), drámai sorozatot szívesen néznék amúgy, ha igényesen megcsinálná egy stúdió.
Vagy sima világvégéset is. Anno úgy volt, a Falling Skies ilyen lesz, de legrosszabb várakozásaimat is sikerült alulmúlnia sajnos.

(#24199) gerii válasza FoxiestFox (#24198) üzenetére


gerii
addikt

Pedig micsoda finálét rendeztek neki. :D

Last ship: Ez a CGI néhol majdnem überelte a múltheti Tyrant katonákat. Végre meghótt az az ocsmány ír akcentusú majom.

(#24200) FoxiestFox válasza gerii (#24199) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ne is mondd.. még nem tértem magamhoz az agyf**ztól, amit okozott. :D
De végre vége.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.