Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) gyuromoj


gyuromoj
veterán

'Hannibal' season 3 first trailer -- exclusive

Aki tudja hogy lehet USA-n kívülinek is megnézni, az ne tartsa magában. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19002) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hannibal: Season 3 promo

Miazhogynyár??? Én most akarom!! :O

Ez nagyon komoly lesz gyerekek! :Y :))

(#19001) gyuromoj
Az enyim YT. You're welcome :)

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#19003) gyuromoj válasza callmeakos (#19002) üzenetére


gyuromoj
veterán

Millió köszönet, nézem is! :R

szerk.:
I forgive you?! :Y

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19004) aizen92 válasza gyuromoj (#19003) üzenetére


aizen92
addikt

i "somehow" forgive you. Eléggé elcseszett az a rész, nem lehet jól kivenni. De a lényeg az.

The Hunt Begins. Lehetne egy ilyen promófelirat is.
Nagyon várom. Azt nem hogy el lett tolva a kezdés.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#19005) gyuromoj válasza aizen92 (#19004) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszi a javítást, elég szar a hang sajnos.
Amúgy azt olvastam hogy azért tolták el, hogy minél tovább életben tartsák mint az Under The Dome-t. Mivel nyáron nem nagyon megy semmi, így a nézettség rendben lehet és nem kap kaszát.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19006) petata válasza callmeakos (#19002) üzenetére


petata
őstag

Tyűamindenit, nem rossz :R Ha kicsit visszavennének a hentelésből, akkor tökéletes.. márpedig a helyzet adná. Szvsz.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#19007) P00By válasza callmeakos (#19002) üzenetére


P00By
nagyúr

Ohh, most! :O :))

(#19008) gyuromoj válasza callmeakos (#19002) üzenetére


gyuromoj
veterán

Remélem azért kapunk majd gyönyörűen megkomponált étel kompozíciókat is, mint eddig. Minden rész közben megéheztem és muszáj volt ennem. :B

(#19009) aizen92
Csúnyán fogalmazva igaz, de teljes mértékben igazad van.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19009) aizen92 válasza gyuromoj (#19008) üzenetére


aizen92
addikt

Ugyanez itt is.
Főleg amikor rájössz, hogy amit te eszel az a képernyőn látotthoz képest moslék, amit még a disznók se ennének meg :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#19010) dokee78


dokee78
félisten

Utcai rendőrös,minőségi amcsi sorozatról tudtok?
Olyan kellene,mint a régi Third Watch,de mentősök nélkül.

(#19011) kexksz válasza oriic (#18996) üzenetére


kexksz
addikt

Nem tudom mi ez, de ha az ott csak úgy meggyógyult a gyógyfüves teától, akkor lehidalok.

(#19012) gyuromoj válasza dokee78 (#19010) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hirtelen ezeket találtam:

Blue Bloods
Rookie Blue
Chicago P.D.
Southland
***
**
*
Amúgy az igaz a Hannibal S03-ra hogy ez az olasz történet nagyon fontos a könyvben/könyvekben?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19013) gerii válasza aizen92 (#19009) üzenetére


gerii
addikt

Én általában evés közben néztem, így nem éheztem meg, csak a moslék példa jutott eszembe nekem is amikor lenéztem a tányérra. :DDD

A trailerben is elképesztő, hogy tud olyan lelketlenül nézni, játszani Mads Mikkelsen :R

(#19014) oriic válasza kexksz (#19011) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem ismerem képregényt, csak rémlik a kép amit ide linkelt valaki, hogy ilyen zöld trutyis valamiből mászik ki.

Live-Die-Respawn

(#19015) dokee78 válasza gyuromoj (#19012) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi!
Southland,Chicago P.D. jónak tűnik.

(#19016) #54715584 válasza oriic (#18980) üzenetére


#54715584
törölt tag

Dehogy, az a BSG volt :P :D

(#19017) callmeakos válasza gyuromoj (#19008) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Erről már asszem volt szó, de én észre vettem hogy ahányszor Hannibalt néztem, mindig ettem közben :D
Elég groteszk :D

All→M8

(#19018) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Kicsit megkésve, de végeztem a SoA 7. évadjával. Számomra csillagos ötös lett a zárás. Annak ellenére, hogy a végéhez közeledve sejtettem hogy záródik a történet, maximálisan elégedett vagyok. Hiányozni fognak a szereplők, pedig darálva rohantam végig a 7 évadon. Kicsit érzek is egyfajta ürességet, így hogy vége lett.

(#19019) dokee78 válasza Nordic (#19018) üzenetére


dokee78
félisten

Az ürességet én is érzem a mai napig is. :(

(#19020) oriic válasza #54715584 (#19016) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Neeeem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#19021) thomeef


thomeef
őstag

Egy kis merengés.

Egy év után újra nekimentem és elkezdtem előről a Breaking Badet (először valahogy nem adta), mondván hogy a a legmagasabb imdb pontszámú sorozat ledarálásáról nem maradhatok le. Egyszerűen muszáj megnézni, nincs mese. Kötelezség. Pont.

És hát valahol a második szezon 10es epizódjánál most eljött az a momentum ahol miután a rész végi főcím lement, csak ültem és azon jártak az agytekervényeim hogy basszus, ez NAGYON badass!! Már értem mitől top sorozat. És nagyon nem bántam meg hogy újra nekiálltam. :K

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#19022) Ace owner válasza thomeef (#19021) üzenetére


Ace owner
addikt

Állítólag a Better Call Saul még ettől is jobb lesz. Lehet csak ügyes marketing húzás, remélem igaznak bizonyul.

Galaxy Fold 4

(#19023) negyven2


negyven2
veterán

Megvan Supergirl!

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#19024) tPedro_ válasza dokee78 (#19010) üzenetére


tPedro_
őstag

Rendőrös minőségi? Íme. :DDD

(#19025) Nordic válasza thomeef (#19021) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én pont ellentétesen érzek, számomra kicsit túlértékelt sorozat. Magukkal a színészekkel nem volt bajom, de valahogy a túl lassú tempó nagyon nem adta. Utáltam, hogy a tizenpár részes évadok első 8-10 részében szinte semmi sem történik, csak felvezetik az évad záró részeket. Sokkal jobban bejött a SoA féle pörgés. Ettől persze nem lesz rossz a BB, de messze nem a legjobb sorozat. De hát ugye az az imdb...

(#19026) mayday00


mayday00
őstag

[link]

Hannibal - Season 3 First Promo :C :))

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19027) lacy86


lacy86
addikt

The Flash S01 E10

Vegen mikor Snart mondja --> Hello hugi :Y

(#19028) oriic válasza lacy86 (#19027) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Túl nyugis volt a srác egész végig, valami tudtam hogy történni fog. :C

Live-Die-Respawn

(#19029) |AP| válasza Nordic (#19025) üzenetére


|AP|
veterán

Én most tartok a SOA 5. sorozat végénél. A Breaking Bad már korábban megvolt és még továbbra is azt tartom a legjobb sorozatnak, de ez teljesen ízlés kérdése. A SOA is nagyon bejön, már most tudom, hogy hiányozni fog ha a végére érek, de a hasonlóságok ellenére is külön műfaj a kettő. Mindkettő dráma a javából, de míg a SOA pörgősebb, akciódúsabb, addig a BB erőssége pont a sokak által kritizált lassú építkezés. Már alig várom, hogy újranézzem Walter White útját.
Szerintem a SOA után neki is kezdek.

(#19030) dokee78 válasza lacy86 (#19027) üzenetére


dokee78
félisten

Ki lehet a Hugi?
Én azt hittem a végén előkerül a sárga Flash segíteni őket legyűrni,Flash az enyém címszóval.

(#19031) thomeef válasza Nordic (#19025) üzenetére


thomeef
őstag

Értelek, de pont a SOA megint egy olyan sorozat ami baromira el lett nyújtva és rengteteg benne az üresjárat. És szintén abban is csak az évad végén történik valami érdekesebb :)

Nekem speciel a Dexter a top1, aztán GoT, majd True Detective, és még utána rengeteg sorozat van mire jön a BB vagy a SOA, és pont amiatt amit te megfogalmaztál :)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#19032) horush


horush
addikt

Justified S06E01: Kiváló rész volt, talán a legjobb évadkezdés, s az egyik legjobb rész az az egész sorozatban (nem véletlen az IMDB 9.2). Nagyon gyorsan visszarázódtam a sorozatba több, mint fél év után. Bár volt egy rövid összefoglaló az elején, igazából nem is kellett volna, úgy jöttek az események / párbeszédek, hogy simán visszarázódtam pár perc alatt. 10/10 :)

(#19033) Bad Pritt válasza horush (#19032) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez is véget ér idén, pedig mennyire jól összerakott kis sorozat volt. Raylan meg... áh. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#19034) tPedro_ válasza horush (#19032) üzenetére


tPedro_
őstag

SPOILER rip Dewey Crowe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19035) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Befejeztem az Avatart, rögtön el is kezdtem a Legend of Korra-t. Ami egyből szemet szúrt, az a hatalmas változás, a Korra-béli technokrata világ tiszta 1930-as évek hangulatát árasztja, ami nem baj, csak nekem így elég éles a váltás. Ami viszont abszolút szívet melengető az rögtön az első részekben a visszautalások, apróságok (Katara mint Gran Gran például, vagy Mako karakterének a neve). Sokkal szebb, részletesebb a képi világ, mint a Last Airbenderé, a dialógusok is pattogósabbak, szinte minden téren tetten érhető a fejlődés. A kérdésem viszont az lenne, hogy a Legend of Korra játék a sorozatot adaptálja, vagy melléksztorit mesél el, vagy teljesen alternatív a története?

És hogy milyen volt a Last Airbender? Nos, ha valaki nem viszolyog a rajzfilmektől az mindenképpen tegyen vele egy próbát. Értelemszerűen tömve van gyermekbarát elemekkel, de abszolút élvezhető még felnőtt fejjel is, a főkarakterek nagyon jól meg vannak írva (az külön vicces volt számomra, hogy Zhao admirálisnál egyből felismertem Jason Isaacs hangját, aki ugye játszott egy Zhao-hoz hasonló karaktert a Hazafiban és utánaolvasgatva Tavington volt az alap az admirálishoz is), a jellemfejlődés nagyon szépen van árnyalva és szerencsére hosszan van végigvezetve, főleg Zuko-nál.

SPOILER

A vége pedig fenomenális, szvsz Azula és Zuko párharca mellett eltörpül az, amit Ozai és Aang leművelnek a sziklák között. Alapból Ozai túlságosan háttérben volt a sorozat egészében, számomra nem ő volt az elsődleges rosszfiú, sokkal inkább Zhao majd Azula.

SPOILER

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#19036) spammer válasza Bad Pritt (#19035) üzenetére


spammer
veterán

A Korra játék azt hiszem a 2. és a 3. évad között játszódik, melléktörténet, és ahogy olvastam, elég gyenge is lett.

Avatar: The Last AIrbender finálé

[SPOILER]
Ozai és Aang harca is nagyon jó volt szerintem, de valóban, Azula, Zuko és Katara hármasa elképesztő volt. Mai napig libabőrös leszek azoknál a jeleneteknél. Az az animáció és az a zene... :R Azula egyébként az egyik legjobb karakter, Grey DeLisle szinkronjával telitalálat.
[/SPOILER]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19037) oriic válasza Bad Pritt (#19035) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Korra nekem utólag már sokkal jobban tetszik kinézetre is. Figyeld majd meg, a művészi art résznél leteszed a hajad majd annyira király lett.

Live-Die-Respawn

(#19038) Bad Pritt válasza spammer (#19036) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

SPOILER

Ozai és Aang is nagyon látványos volt (annak is kellett lennie), de az a hihetetlen színkavalkád, ahogy Zuko meg Azula összecsaptak és mindent lángtengerbe borítottak maguk körül abszolút lehengerlő volt. És igen, ahogy írod a zene csak rátett még egy lapáttal. :K
Azula abszolút telitalálat lett, pont nem estek át vele a ló túloldalára, annyira volt gonosz és ellenszenves, hogy nem lett komikus. Nálam Zuko meg Iroh párosa a favorit, nagyon szép íve volt a herceg jellemfejlődésének és küzdelmének.
Egyszerűen fel nem foghatom amúgy, Shyamalan hogy csinálhatott ebből egy olyan abomináció filmet... :U

SPOILER

(#19037) orichalcos: Korra már most jobban tetszik, egyrészt mert sokkal szebb, mint az elődsorozat, másrészt nagyon csípem a korszakra jellemző dizájnt. Mivel most véget ért a vizsgaidőszak végre és nem mozdulhatok ki sajna még egy hétig minimum, ezért pikkpakk végignézem ezt is. Tetszik. :K

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#19039) Nordic válasza thomeef (#19031) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát igen, nálam a True Detective magasan vezet minden előtt. Ott pl. sosem zavart a lassú építkezés, de talán pont amiatt, mert mind a két színész a kedvenceim közé tartozik, mindegy milyen filmben látom őket, zseniálisan játszanak.

(#19040) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Az Arrow Ray Palmere a Flash sorozatban!

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19041) oriic válasza gyuromoj (#19040) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most nézem hogy ez az ATOM ez valójában jófiú? Mert én csak annyit látok a sorozatban hogy legszívesebben sunázná Felicity-t, meg amúgy is a szeme se áll jól. :DDD

Live-Die-Respawn

(#19042) gyuromoj válasza oriic (#19041) üzenetére


gyuromoj
veterán

Eddig én is azt hittem hogy gonosz lesz, de wiki szerint JL-ben is benne volt. Szóval jófiú lesz. Felicity elég komoly szerepet fog kapni a későbbiekben, kíváncsi vagyok a dolgok alakulására. :)
Ettől függetlenül nem visz rá semmi hogy nekikezdjek az Arrow-hoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19043) kexksz válasza oriic (#19041) üzenetére


kexksz
addikt

Én végig azt hittem, hogy jófiú. :B

[ Szerkesztve ]

(#19044) dokee78


dokee78
félisten

Banshee 3x03 Promo
Nola vs. Burton :C

(#19045) spammer válasza Bad Pritt (#19038) üzenetére


spammer
veterán

Azért majd hagyd ülepedni is a történetet, főleg a 3. évad után. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19046) ígyvanferi válasza Bad Pritt (#19038) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem is folyamatban a Korra épp, a 2. évad végénél járok, viszont a Last Airbender jobban tetszett. Nem az animációra gondolok, az nyilván fejlődött azóta, ergo szebb, jobb, de a történet, a szereplők többet adtak számomra. A Korra túl komoly próbál lenni (persze itt is sok kis apró poén van, de azokat nem a főszereplők hozzák, Bolin meg olyan semmilyen), és valahogy görcsös lesz ez a próbálkozás. És ezzel az apró hibák a történetben, a szereplők reakcióiban jobban kiütköznek, inkább bántóvá válnak, mint az Airbenderben. Itt a második évad átívelő szellemes sztorija sem egy nagy durranás. Igazából a részletekre nem is emlékszem már, míg Aangék kalandjaiból rengeteg kis apróság maradt meg.
Persze ettől még nagyon jó kis sorozat, szeretem, de nekem nem annyira pozitív az élmény, mint az ide íróknál, meg úgy általában a többségnél. Összességében egyelőre favorit a Last Airbender.

(#19047) spammer válasza ígyvanferi (#19046) üzenetére


spammer
veterán

A 2. évad kicsit gyengébb lett (leszámítva a dupla részt és a finálét), de nem hiszem, hogy a 3. évadban csalódni fogsz. :) És az utolsó évad is elég jó lett, főleg, hogy abban volt az egész sorozat egyik legjobb (ha nem a legjobb) része is. :K Viszont az igaz, hogy ez már kicsit más, komolyabb stílus, komolyabb témák.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19048) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Helix első évadot végignézve, a második évad nekem egy csalódás volt.
Spoiler
Ezzel az örökéletű témával értelmetlen lett a film, elrontották vele. Nem lehet követni ki kicsoda és előretekergetnek 30 éveket? /Spoiler

(#19049) #54715584 válasza bobalazs (#19048) üzenetére


#54715584
törölt tag

Már végig is nézted a második évadot?

(#19050) Gyick válasza bobalazs (#19048) üzenetére


Gyick
őstag

Ténylwg baromi furcsa az ilyen,mintha teljesen kicserélték volna a sorozatot ettől még jó sztem.Az első fele olyan volt mintha a Last Ship-et néztem volna :)

Spoiler bár nem az
Nekem a vége nem tetszett ez a szektás dolog

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.