Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) dokee78 válasza sayCet (#23983) üzenetére


dokee78
félisten

Még most sincs felirat.

(#24002) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Azt vágjátok, hogy hajnalban ftwd premier? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24003) aizen92 válasza Vladi (#24002) üzenetére


aizen92
addikt

¿Qué ?

Ezek a röptében beböfögött rövidítések kikészítenek. Ha van egy 10-20 hsz-es "thread" akkor azt mondom oké. De ez így. Wuuuuut???
Valaki világosítson már fel pls. :D

Szerk.: Köszönöm uraim! Amúgy tetszik a koncepció. Pilotnak lehet adok egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24004) #54715584 válasza aizen92 (#24003) üzenetére


#54715584
törölt tag

Fear The Walking Dead

(#24005) gyuromoj válasza aizen92 (#24003) üzenetére


gyuromoj
veterán

fear the walking dead (tippre)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24006) Vladi válasza aizen92 (#24003) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Micsodaa????? Hát hogy nem lehet ezt azonnal levágni??? :Y :W

:DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24007) gerii válasza Vladi (#24006) üzenetére


gerii
addikt

Ez az aláírásoddal üt :D

(#24008) Komplikato válasza dokee78 (#24001) üzenetére


Komplikato
veterán

Van kint már három féle felirat.Az meg alap, hogy ha valaki feliratos filmet, sorozat, animét néz, akkor felirathoz tölt kiadást és nem fordítva. Rengetegszer volt olyan, hogy mindig csak az első kijövő epizódhoz készített valaki feliratot és az úgy is maradt évekkel később is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24009) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a többi tippet is!!!!
megnézem őket!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24010) FoxiestFox válasza Vladi (#24006) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az a baj, hogy kíváncsi vagyok a pilotra, de nem akarom, hogy az történjen, mint az alapsorozattal, hogy tetszett a koncepció, de a sorozat gyengusz, csak hagytam neki pár évadot, hátha lesz valami.. nem lett.. de elment vele sok időm. :(((
Most ha ebbe belekezdek, szinte biztos, hogy ugyanez fog történni... úgyhogy inkább megvárom a reakcióitokat itt (a nem twd rajongókét, mert ők úgyis el lesznek alélva a semmitől is). :D

(#24011) rétisün válasza FoxiestFox (#24010) üzenetére


rétisün
veterán

"a nem twd rajongókét"

tényleg vannak twd rajongók? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24012) FoxiestFox válasza rétisün (#24011) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nézz be a topikjába, mikor fut a sorozat... :DDD

(#24013) Nordic válasza rétisün (#24011) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én is az vagyok.

Amúgy a FTWD-ről sorozatjunkei-n elég jókat írtam az első 2 rész alapján, és elvileg jók a főszereplők is(premier előtti vetítésen látták).

(#24014) FoxiestFox válasza Nordic (#24013) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A plakát hozzá hangulatos lett, láttam a városban szerte.

(#24015) bok92 válasza Vladi (#24002) üzenetére


bok92
addikt

Jujj, végre!! ;] még az idei TWD epizódokat nem is láttam, de valahogy már nem is érdekel, úgy mint régen... Ez meg pláne nem. Inkább október lenne már, akkor jön a homeland, Fargo, the leftovers, how to get away with Murder ( Ez már szeptember végén...), Kingdom, na meg egy tuti jó AHS évad is. :C :DDD

(#24016) Vladi válasza rétisün (#24011) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt, mostmár úgy látom héterek is vannak. :DD

Ugyan már. Ha tetszik és örömmel nézitek, nézzétek. Ha nem akkor ne. Nem kell ezen annyit filozofálni.

Én zseretem ami: posapok, zombis, sorozat. Tehát.... :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24017) FoxiestFox válasza Vladi (#24016) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Z Nationt várom már, azon mindig jól szórakozom. :D
Két hét a trackerem szerint.

(#24018) aizen92 válasza Vladi (#24016) üzenetére


aizen92
addikt

Elvileg ebben az lesz a jó hogy ponthogy nem post-apokalipszis. Hanem az odavezető utat mutatja be, járvány kitörését.
Preapokalipszis :))

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24019) FoxiestFox válasza aizen92 (#24018) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Eddig Barátok közt zombikkal, most Barátok közt zombik nélkül.. wait, what? :DDD

(#24020) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Milyenek vagytok már.

Z Nation, twd, ftwd jöhet mind. Ki kell vesézni az apokalipszis minden pre és post pillanatát.
In the flesh nem folytatódik? :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24021) gerii válasza aizen92 (#24018) üzenetére


gerii
addikt

Ez apokalipszis most lesz :DDD - pont tegnap néztem a filmet

(#24022) tagagaba53


tagagaba53
tag

Üdv !

Az FTWD szinkronosa rövidebb két perccel ?

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#24023) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nicsak: Visszatérhet a Fekete vipera és meg sincs említve?! :C

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24024) mayday00 válasza tagagaba53 (#24022) üzenetére


mayday00
őstag

Nem rövidebb, csak nem egyeznek a verziók FrameRate -je.

23.976, illetve 25 fps..ebből adódik a eltérés..De minden verzióban pontosan ugyanazok vannak. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24025) tagagaba53 válasza mayday00 (#24024) üzenetére


tagagaba53
tag

Köszi !
Amúgy, volt rá példa, hogy kivágtak a magyarok sorozatból. :)

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#24026) Ragnar95 válasza tagagaba53 (#24025) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Family Guynál elég gyakran éltek például ezzel a módszerrel, csomó részt kivágtak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24027) gerii válasza tagagaba53 (#24025) üzenetére


gerii
addikt

Az Alien 4 felét kivágta az RTL anno... :DDD

(#24028) cyberkind válasza gerii (#24027) üzenetére


cyberkind
félisten

De a Retek Klub mindent kivág ami nem Való #swagyolo# kulturális Világ meg társai, ezen nincs mit csodálkozni.

Paranormal Cocktivity

(#24029) rétisün válasza Vladi (#24016) üzenetére


rétisün
veterán

"Sőt, mostmár úgy látom héterek is vannak."

mármint én? nem mondanám magam annak, én is néztem a twd-t....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24030) Rimuru válasza gerii (#24027) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyszer (sok sok evvel ezelott) hajnalbal neztem ott egy filmet, fejezeketre volt osztva es az egyiketugy ahogy van kihagytak. Azt azota se lattam. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#24031) #79621120


#79621120
törölt tag

(#24032) spammer


spammer
veterán

Mr. Robot 3. rész

Lassan nézegetem, nem sietek vele.

Ahhoz képest, hogy a szöszi csaj meg a pasija is Cyberbiztonsági cégnél dolgoznak, eléggé gáz, hogy ilyen könnyen ellopják tőlük az adataikat. :DDD Ez a bekapcsolt webkamera, meg az utcáról vett CD-t csak úgy belöki a gépébe stb. :DD

A kicsit retrós betűtípus és nyitóképek (a logóval) tetszenek, pl. ez elég jól néz ki: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24033) #54715584


#54715584
törölt tag

Rick & Morty 2x05

Még mindig zseniális ez a sorozat. Nem tudom honnan szednek ennyi baromságot, de tuti nem józanok. :D

(#24034) bucketb0b


bucketb0b
őstag

Szevasztok már elég sok helyen kerestem, de sehol sem találtam meg szinkronosan a "futballista feleségek" című sorozat 1-2. évadát. A magon fent van a 3-4-5, de az 1-2 nincs :(
Valakinek nincs ötlete honnan tudnám beszerezni? :R

(#24035) daczkó


daczkó
aktív tag

Deadwood S02:

Egyre jobban tetszik a sorozat és egyre kevésbé akarom elkezdeni az utolsó évadot, mert tudom, hogy azzal vége :)) Mutassák már rendesen a kínai rabszolga szajhákat! :D

/ignore wwenigma

(#24036) rétisün válasza #54715584 (#24033) üzenetére


rétisün
veterán

"tuti nem józanok"

a rick biztos nem :N :DD

kár, hogy nem értek annyit angolul, hogy felirat nélkül nézzem/értsem :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24037) #54715584 válasza rétisün (#24036) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pedig nem vészes, csak gyorsan beszélnek. :)
Igazából nekem ez olyan, mintha a Doctor Whot gyorsították volna fel feleannyi időre és kicsit kreténebb. :D
Ricknek és Mortynak is ugyanaz az ember a szinkronhangja.
Keresem azt az E3-mas videót, de nem találom.

(#24038) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Vótmá? :D Ash Vs. Evil Dead

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24039) Louro


Louro
őstag

Falling skies utolsó részétől nagyon tartok. Inkább fillernek éreztem az utolsó előtti részt. Bedobnak valamit, amit gyorsan lezárnak. Ilyenkor nem ezzel kellene tökölni. :(((

Mess with the best / Die like the rest

(#24040) FoxiestFox válasza Louro (#24039) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Te még reménykedtél normális végkifejletben? :D Irigylem az optimizmusod.
Én remélem veszítünk, és meghagyjuk a bolygót a halpofájúak és a tesknősbékaarcúak számára. :D

(#24041) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mr.Robot (9.rész után)

Kezdjük azzal ha örült picsa lennék akkor így reagáltam volna erre a részre. És bár nem vagyok az, nem álltam tőle messze! :)

Aztán innen minden spoiler: Kezdjük azzal, hogy én megmondtam! Tudtam, hogy képzeli az apját! [link] Mindezt az 5. rész után. Persze orichalcos és még pár fórumtárs nem osztotta az elméletemet. De sebaj.

Terry Colby és Angela beszélgetése nagyon jó volt. Mennyire jól bemutatta a tiszta, száraz, ronda tényeket a mai kapitalista világról. Szenzációs párbeszéd volt.

Egyébként azt hiszem ez a sorozat nálam mindent elsöpört. Voltak kedvenceim, lesznek is. De ez a sorozat úgy robogott a "kedvenceim toplistám" élére mint TGV, mit TGV?! egy Maglev!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24042) FoxiestFox válasza .LnB (#24041) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Robi
Szerintem sokan gondoltuk szinte az elejétől, hogy halu, csak nem gondoltuk, hogy el merik sütni... el merték, de még hogy. :D
Már megvettem minden nassot a hétvégi Robi komplett évad-darára. :B
Muszáj egyben látnom.

(#24043) oriic válasza .LnB (#24041) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, és akkor mivel magyarázod a Tyler-es beszélgetést. Mert akkor tuti, hogy nem Eliottal dumált.

Live-Die-Respawn

(#24044) sayCet válasza FoxiestFox (#24042) üzenetére


sayCet
aktív tag

Szerintem nalám is ez lesz. Dara. Adj jó nasi tippeket. :D

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#24045) FoxiestFox válasza sayCet (#24044) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azzal nem sokra mégy, nekem állítólag furcsa ízlésem van. Reggeltől sorrendben terv: Kávé, tea, tejkaramell, energiaital, popcorn, rántotta, tonic, sós mogyi, töltött káposzta. Remélhetőleg már végzek ekkorra. :DDD

BITBOYS: A poén, hogy nem fogok. Sosem lett még hasmenésem, akármit össze tudok (és szoktam is.. ) enni, erős gyomrom van. :D

[ Szerkesztve ]

(#24046) BITBOYS válasza FoxiestFox (#24045) üzenetére


BITBOYS
addikt

Így be fogsz fosni :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24047) .LnB válasza oriic (#24043) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Újranéztem azt a jelenetet, simán ő az.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24048) aizen92 válasza oriic (#24043) üzenetére


aizen92
addikt

Robot

Erre egyszerű a válasz. fight club

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24049) oriic válasza aizen92 (#24048) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Robot
A kocsis jelenetnél korábban? Kizárt, hogy Eliottal beszélt, mert akkor az elmúlt részben nem mentek volna el a játékterembe, hogy leleplezzék, hogy mit csinálnak.

Live-Die-Respawn

(#24050) gerii


gerii
addikt

Robit én is ledarálom egyben, kíváncsi leszek rá úgy is.

Fear TWD: Kicsit lassan indult, a 2. rész már jobb lesz szerintem.

Ja, és Continuum S04E01 kint van :) 5 sorozatrész egy napon már sok :O

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.