Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) S e t h válasza dellfanboy (#49987) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nálam eddig az év meglepetése.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#50002) jonnyjoker01 válasza FollowTheORI (#49990) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Az első részben a világ bemutatása nagyon beszippantott, remélem több "való világ" jelenet lesz mostantól.

Üdv. Johnny

(#50003) Pitterix válasza Mik76 (#49999) üzenetére


Pitterix
őstag

Én inkább a másik szakálmakált bírom. Amelyik összefeküdt az FBI pasassal. Nagyon brutális feje van. Az Outsiderbe szakáll nélkül azért emberibb külseje volt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#50004) junkhead válasza dellfanboy (#49987) üzenetére


junkhead
aktív tag

Minden idők egyik legszerencsétlenebb/bénább/kiszámíthatóbb sorozata a Zero, sztori nélkül, gyenge színészekkel.

(#50005) Mik76 válasza Pitterix (#50003) üzenetére


Mik76
senior tag

A nejem meg a legidegesitobb karaktert szereti, a redneck kiscsajt. :U
De amugy nagyon jo szerintem az osszes szereplo.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50006) Pitterix válasza Mik76 (#50005) üzenetére


Pitterix
őstag

Az egész család valahogy nagyon ott van. Még a kiskölök sem beszari.
Ezt csak akkor olvasd, ha láttad a 9. részt!
Ahogy Charlotte mondja pénzpakolás közben, hogy legalább 10 gyerekmunkatörvényt szegtek meg, az nekem valami eszméletlen volt. Néha nagyon eltalálják a szöveget. Wendy is amilyen spontán tud előrukkolni valami jó ötlettel, máskor meg mintha tök depi lenne.
Amint végeztünk az első évaddal, rögtön neki kell ugranunk a 2.-nak. Úgyis maradjotthon van. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#50007) RetepNyaraB válasza Aventador91 (#50000) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem de, hanem tehát. :DD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50008) Mik76 válasza Pitterix (#50006) üzenetére


Mik76
senior tag

Azon beszartam en is ahogy a gyerekekkel kotegeltetik a lovet a falba... :D Nekem az a gyanum hogy ez a haz valamikor ki fog gyulladni.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50009) #31600896 válasza ígyvanferi (#49995) üzenetére


#31600896
törölt tag

Megjátszod, vagy így születtél? :DDD

BITBOYS
Ne erőltesd már előtted ellőtték. Nem vagy ezzel népszerűbb.

fant0mi
Akkor nézd végig minden héten 10x poéngyáros arc :DDD

(#50010) Miklós315 válasza #31600896 (#50009) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem lett volna rossz szűkíteni az eredeti kérésedet: milyen műfajra/tematikára/hangulatra vagy vevő, esetleg mit láttál eddig a fenti "tematikákból"?
Így, hogy semmi konkrétum nincs:

Huff
egész rövid, kiválóan megírt családi dráma nagyszerű karakterekkel, és színészekkel.

The Good Wife (A férjem védelmében)
ez hosszabb, de szintén ragyogóan megírt karakterekkel van tele, nagyon jó a politikai szál, és mind az átkötő szál (az ügyvédi iroda), mind az aktuális jogi esetek igényesek és sok témát boncolgatnak.

The Leftovers (A hátrahagyottak)
közepesen hosszú, de nagyon lassú, mesélő történet, szintén erősen megírt, összetett karakterek erősítik az alapsztorit, ami nagyon jól járja körül az emberi pszichét/érzéseket/vágyakat/kitartást/eltökéltséget/gyengeséget, stb. A látvány és a zene is roppant igényes.

The New Pope (Az ifjú pápa) és The Young Pope (Az új pápa)
két évad (egész rövid), de minőségi sorozat. Bizonyos témákat jár körül (a nyugati világ - elsősorban európa - identitásvesztése főként a Vatikánból nézve), szokásos: jó karakterek/színészek/látvány/zene.

The Wire (Drót)
5 előre elgondolt évad, tehát kerek egész a története. Bűnözők és bűnüldözők, civilek és politikusok, tanárok és melósok, no meg a média is terítékre kerülnek egy helyi érdekeltségű nyomozásból globális szálakkal átszőtt világábrázolásig jutva, generációváltásokkal. Lassú, de odafigyeléssel készített, intelligens sorozat.

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#50011) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az igazi ok, amiért Steve Carell kilépett a The Office-ból.
Érdekes. És szomorú. :(
Azóta se láttam olyan sorozatot amit ennyire megszerettem volna. Persze vannak jó sorozatok, de a The Office szerintem nagyon különleges volt.
És az a búcsú.. : [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50012) dellfanboy válasza junkhead (#50004) üzenetére


dellfanboy
senior tag

evvel kvara nem ertek egyet, mert pl. az amcsi vonalon a 3 foszereplo jelentos resze meghalt a 8 epizod alatt...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#50013) #31600896 válasza Miklós315 (#50010) üzenetére


#31600896
törölt tag

Köszönöm szépen! :R
Igazából a krimi, bűnügyi vonal az irányadó, de vígjáték is jöhet. Horror-szerű, fantasy, történelmi kevésbé.

És elnézést kérek, ha valakit megsértettem a reakciómmal.

(#50014) vittgen válasza Aventador91 (#49993) üzenetére


vittgen
aktív tag

Az első évad után a szálkás szőrű tacsimat szkófild-nak neveztem el!
Mindig megszökött!
:D :DD

(#50015) Miklós315 válasza #31600896 (#50013) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Akkor a Drót! Persze, ha még nem láttad. Sokan szidják, mert nem pörgős akciósori, hanem a lassú, reálisabb, összefüggésekre és apró részletekre alapozó cucc... Ha a csi-okat csíped, akkor ez nem lesz feltétlenül jó Neked, de, ha az agyalósabb, kibontakozósabb cuccokat, akkor ennél jobb nem igazán van máig.
+- ízlések és pofonok :)

"Szerintem."

(#50016) Pitterix válasza Mik76 (#50008) üzenetére


Pitterix
őstag

No csak végére értünk az első évadnak. Az utolsó epizód volt talán a legjobb.
Volt egy olyan hihetetlen hangulata, plusz a zene a végén nagyon ott volt. Igaz voltak kiszámítható jelenetek, de a párbeszédek, jelenetsorok, az egész nagyon egyben van.
Számomra jobb, mint a Breaking Bad.
Szerintem holnap nekiállunk a 2. évadnak.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#50017) Mik76 válasza Pitterix (#50016) üzenetére


Mik76
senior tag

Nekunk meg az utolso hatra van. Valoszinuleg osszekapcsolva a masodik szezon elsojevel... ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50018) vittgen


vittgen
aktív tag

Szerintem nagyon király sorozat!

(#50019) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Volt már?
Most Dangerous Game

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#50020) bagyulajuve válasza HUTCHDB (#50019) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mi az a Quibi?

Resistencia eterna

(#50021) nitro16 válasza HUTCHDB (#50019) üzenetére


nitro16
senior tag

Jónak néz ki. Köszi, hogy megosztottad illetve a múltkori zerozerozero ajánlást is. :R

(#50022) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek Picard

1x10

Végül biztonsági játékot játszottak, de talán ez így is volt jó. Az a minimális harc látványos volt, de ami a részben legjobban tetszett (Mármint azon túl, hogy Hetes kinyírta azt a ribancot), az a végén a beszélgetés DATA-val és az ő halála. Remek jelenet volt mindegyik.

Kár hogy a nagy idegenekből sokat nem láttunk, talán a második évadban (ami ugye már be van rendelve) többet megtudunk róluk. Bár talán addigra kitalálnak valami másik sztorit helyette a készítők. (Én a BORG-ot viszont továbbra is szívesen látom)

Live-Die-Respawn

(#50023) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Holnap Ozark új évad. Várós.

Star Trek Picsard:
Ezzel remélem vége, mert korrekt lezárást kapott.
Másrészt meg én úgy láttam hogy az az izé, az keresztül tudott jönni a portálon, nem jól láttam?

(#50024) #75501312 válasza oriic (#50022) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem kicsit csalódás volt a biztonsági játék. A portálból előjövő kígyós lényeket sem értettem igazán, a szintetikus evolúció csúcsa nem hiszem, hogy így nézne ki. Szerintem nem is volt tervben ez, hogy jobban kifejtsék ezt a részt és a köv évadban sem fogják nagyon. De a többivel egyetértek, voltak jó jelenetek.

(#50023) bobalazs
Nem, lesz második évad, hogy mikor az kérdés, de tervben van.

(#50025) HUTCHDB válasza bagyulajuve (#50020) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azt nem tudom, hogy milyen cég ez a Quibi...

(#50021) nitro16 !
Nm. ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#50026) bagyulajuve válasza HUTCHDB (#50025) üzenetére


bagyulajuve
addikt

most megnéztem, és egy stream szolgáltató, amiből nyilván hiány volt, és mindenképp kellett még egy, a sorozatok epizódjai maximum 10 percesek :Y

[link]

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#50027) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ozark
Elég kellemesen indult, főleg mikor kiderül mit néz folyamatosan a notiján a srác :D
Eléggé összeszedett forma, és hidegvérű Is :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#50028) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nagy valószínűséggel kaszát kapott a MESSIAH.

(#50029) k-adi válasza Maxxy10 (#50028) üzenetére


k-adi
nagyúr

én nem bánom..

(#50030) bagyulajuve válasza k-adi (#50029) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én sem, kb a felénél abba hagytam, mert valahogy ráuntam

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#50031) RetepNyaraB válasza Maxxy10 (#50028) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egy évadot bírt!? Elég gáz. Pedig nekem lenne benne potenciál, de értem, hogy ha érdekesek szeretnének lenni, akkor durván rálépnek az összes egyistenhívő egyház tyúkszemére és vannak köztük, akik kicsit keményebben szoktak hangot adni nemtetszésüknek...
Szerintem kár érte. Shame on Netflix. Gyáva szardarabok.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50032) Sprq válasza RetepNyaraB (#50031) üzenetére


Sprq
aktív tag

a koronavirus miatt lőtték le, a szkriptek elkészültek, de a sok nemzetközi szereplő és helyszín miatt nem vállalták be a forgatást

Messiah, which features a large international cast and is filmed in multiple locations around the world, is the type of production that would be extremely difficult to pull off any time soon as most of the world continues to be gripped by the global coronavirus pandemic. [link]

Do you hear the voices, too?

(#50033) RetepNyaraB válasza Sprq (#50032) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha. akkor ez időleges,a vész elmúltáig. Legalább dolgozhatnak a forgatókönyvön; ráfér :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50034) #75501312


#75501312
törölt tag

Szerintem most olyasmire lehet készülni, mint anno az írósztrájk idején, rövidebb esetleg nem teljesen kész évadok.
Kivéve Netflix, nekik van vagy 100 film meg 200 sorozat már leforgatva. Szóval nem lesz hiány. :D

(#50035) gyuromoj válasza #75501312 (#50034) üzenetére


gyuromoj
veterán

:K
CW sorozatok is heti részek után szünetre mennek, Odaát utolsó 2 része le sincs forgatva még.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#50036) #75501312 válasza gyuromoj (#50035) üzenetére


#75501312
törölt tag

Oooh, Odaátnak most lenne sorozatzárója?
Évek óta nem nézem, de az utolsó pár részt beterveztem. :K

(#50037) gyuromoj válasza #75501312 (#50036) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igen, búcsú évadnál járunk. 13. rész lement a héten, elvileg 18.-ig forgatták le, de a hangok és az effektek nem lettek készen a vírus helyzet miatt.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#50038) negyven2


negyven2
veterán

Future Man - Season 3 Official Trailer

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#50039) Maxxy10


Maxxy10
addikt

‪Castlevania 4. évad berendelve.‬

(#50040) Louro válasza negyven2 (#50038) üzenetére


Louro
őstag

Az első évadban volt erő még, de a 2. már erőlködés volt. Ez se sugall túl sok jót. :(

Mess with the best / Die like the rest

(#50041) #75501312


#75501312
törölt tag

The Rook S01

Végre egy rendes sorozat a témában, erre elkaszálják.
A már sokszor látott felébredünk és nem tudjuk mi történt sztori egy kis memóriatörléssel, természetfelettivel és titkosügynökösködéssel körítve, viszont végre nem egy kliséhalmazt kaptunk, még akkor sem, ha nagyrészt kiszámítható a sztori.
Nem mondom, hogy annyira kiemelkedő sorozat, de kategóriájában az egyik legjobb, minden rész hozza az előző színvonalát, nincsenek töltelékrészek, nem gyors de nem is lassú, pont kellemes tempójú volt nekem így 2-3 estére.
8 rész összesen = bő 7,5 óra, aki kellemes szórakozást akar nézzen bele.
Voltak benne nagyon szép megoldások, jól komponált jelenetek, főleg a 7. részben, ott még a stáblistát is végigültem.
Az utolsó részben felvezetett sztori is jó lett volna következő évadban, sajnálom, hogy vége lett, nagyon változatos volt. :(

(#50042) Komplikato válasza #75501312 (#50041) üzenetére


Komplikato
veterán

Devs S01E05
Hozta a szokásos elborúlt hangulatot, kicsit mélyebben belement mi is folyik itt.
Azok az egymásra vetülő párhuzamos valóságok eléggé ütnek, meg ahogy Katie tekergette előre hátra a saját valóságban Lily életét. Kenton monológja Kínáról meg egy mestermű.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50043) #75501312 válasza Komplikato (#50042) üzenetére


#75501312
törölt tag

? Hmm ? Ezt tuti nekem? :D

(#50044) Komplikato válasza #75501312 (#50043) üzenetére


Komplikato
veterán

Öööööö .... tuti nem. Biztos mellé nyomtam. Még akkor is ha egyet értek azzal amit írtál. Megnéztem volna ... egy szezont a felálló ellenállásról.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50045) #75501312 válasza Komplikato (#50044) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem baj, így legalább betettem a Devs-t a sorilistámba. :D

(#50046) xy.zsolt válasza #75501312 (#50041) üzenetére


xy.zsolt
őstag

6.8as imdb-vel nem csoda a kasza

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50047) #75501312 válasza Janaboy (#49730) üzenetére


#75501312
törölt tag

Devs

Fogalmam sincs, de ez baromi jó. :D Szeretem az ilyen sorikat, ahol nem tudod mit várhatsz és valójában az a pár rész egy nagyon hosszú film.
Viszont ez egyben darálós lesz majd egy szép napsütéses napon.
Egy zavaró dolog volt benne, az a fúvós hangszer, ahol kicsit túltolták a hangerőt, legalábbis nálam túl hangos és bántó volt.

(#50048) #75501312


#75501312
törölt tag

Blood and Treasure

Woah, Indiana Jones visszatért. Vagy vmi olyasmi. :D
A dupla pilot jó volt, sablonos (egyiptom, nácik, dupla-tripla átverés - árulás), de szórakoztató.
Összeszedték az ismertebb mellékszereplőket és rittyentettek belőle egy kellemesen pörgős műkincsvadászós sorit. Semmi extra, nem kell nagyon gondolkozni, könnyed.
Szerintem folytatom, pár részt még megér, az is lehet a végén még egész jó kis sztori kerekedik belőle.

(#50049) #75501312


#75501312
törölt tag

Vagrant Queen

Jesszum gyerekek, ez egy zseniális paródia.
Olyan, mintha összegyúrták volna a Killjoys + Dark Matter + Orville hármast, majd a készítők legyintettek volna, hogy áááh, ne vegyük ezt komolyan, legyen olyan rossz, hogy az már jó. :DDD
Rengeteg utalás van scifi filmekre, sorozatokra, sztem fel sem fogtam felét hirtelen, de ez a zenében is hallatszik (pl. Szárnyas Fejvadász szinti hangok).
Az látszik, hogy foglalkoztak vele a készítők, voltak nagyon jó jelenetek, a másik percben meg az arcodba tolnak egy ordenáré rossz CGI jelenetet neon betűkkel. :DDD
Az űr sosem volt még ennyire színes és szagos, sosem volt még ennyi maszk és protézis, sosem volt még ennyi töketlen és oda nem illő szereplő egy sorozatban.
Mindenképpen ajánlott agyatlan szórakozás. Bármennyire is rossz, néhány részt még tuti megér. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50050) Komplikato válasza #75501312 (#50049) üzenetére


Komplikato
veterán

"Olyan, mintha összegyúrták volna a Killjoys + Dark Matter + Orville hármast, ..."

Pont egy órája leltem rá és néztem, hogy "úr isten mi ez?!", de amit írtál az a trailerből is átjön. Nekem az a bánatom, hogy csóri syfy csatorna mostanában csak ilyeneket képes kitermelni. Ha nagyon nem lesz más, lehet belenézek. ;]

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.