Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) gboszi válasza gerii (#24500) üzenetére


gboszi
senior tag

Jaja detto. Nekem is az volt az első gondolatom, hogy valaki megfosztott minket eddig ettől...de csak nem?! :) Nekem is nagyon bejövős volt.

Szerk.:
Utánanéztem külföldi oldalakon, s ott is azt irják, hogy csak most dobták be a készitők a közösbe...hogy miért tartogatták eddig, vagy miért csak most csináltak ilyet...na mindegy :)

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#24502) tonyrulez válasza gboszi (#24501) üzenetére


tonyrulez
őstag

Sőt, elvileg többet nem is fogják használni, legalábbis a készítő Vimeo-s hozzászólásából ezt szűrtem le. Pedig az epizód sem volt annyira nagy szám hogy indokolta volna.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#24503) dokee78


dokee78
félisten

Daredevil S01
Sokkal komolyabb sorozat,mint a Flash.
Jól össze van rakva az egész és végre véres képregény sorozat.
Sok Marvel film megirigyelhetné.

Várom a következő évadot és remélem,nem rontják el.
Eredetileg csak ez az 1 évad volt tervben ugye?
Mert,ha igen,ennek fényében nem sok remény van a jó folytatásra.
Lehet csak összecsapják.

(#24504) Ragnar95 válasza dokee78 (#24503) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Netflix nem szokott hibázni, úgyhogy én nem félnék ettől most sem :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24505) oriic válasza dokee78 (#24503) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Sok Marvel film megirigyelhetné."

Daredevil is Marvel amúgy, szóval van ráció abban amit mondasz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#24506) Kvelstadt válasza dokee78 (#24503) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Tudom hogy a flash-nak vannak hibái. Ki is b.szta a biztosítékot nálam az évadzárós el..eszett idővariálós rész. De gyerek korom óta imádom flash-t szal elnézek dolgokat a sorozatnak.
Viszont daredevil sose érdekelt viszont most felkeltetted az érdeklődésem szóval meglesem azt az első részt.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24507) dokee78 válasza oriic (#24505) üzenetére


dokee78
félisten

Tudom,hogy Marvel,de ez sorozat.
Ha ilyenek lennének a Marvel filmek. :Y

toturi
Engem már az első résszel megvett.
Ez a főgonosz sem piskóta.

Daredevil engem sem érdekelt,főleg a gyenge movie miatt.
De ezzel most odatettek a DC sorozatoknak.
Külön üdvözlendő,hogy a vérrel sem spóroltak,van benne brutalitás is.

Ja és az Intro/zene is nagyon jól sikerült.
Kár,hogy csak halk verzióban találtam,így csengőhangként kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#24508) Nordic válasza Kvelstadt (#24506) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

éngem nem érdekelt, hogy az időutazásos cucc el lett rontva, mivel a filmek/sorozatok 99%-ban elcseszik, ha az időutazást behozzák, netán valamit meg akarnak vele magyarázni. Egyszerűen annyira semmit se tudunk a dologról(még a tudósok sem), hogy kivédhetetlenek a logikai bakik.

(#24509) Kvelstadt válasza Nordic (#24508) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Persze. nem sokat tudunk a dologrol de nem lenne logikus hogy ha megolik antiflash apjat akkor antiflas nem jon vissza a multba es megvaltozik minden ami addig tortent. Es ez csak logikus nem pedig tudomanyos fejtegetes.

(#24507) dokee78

Na az meg nem baj ha veres.
Most gyertek nekem ha rosszul latom de daredevil tulajdonkeppen csak ugyes.
Csak mert anno ugy alitotak be hogy vak osz megis mindent lat mindent. Persze mert sonaral lat mindent szal lat csak nem ugy mint mi. Innemtol kezdve meg csak ruhaja van mint batman-nak. Ezzwel meg csak az a baj hogy batman-t b\rom es eleg egy ilyen hos nekem ebben a kategoriaban.
Visszaterve batman-ban meg azt nem birom hogy nem ol meg senkit. Ertem en h ne olyan peldat mutasson de aki egy beteg f.sz az csak had kapja meg ami jar neki.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24510) spiky03 válasza Kvelstadt (#24509) üzenetére


spiky03
veterán

De Batman is ölt. :DDD
[link]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24511) dokee78 válasza Kvelstadt (#24509) üzenetére


dokee78
félisten

Azért adj egy esélyt a sorozatnak.
Legalább az 1-2 részt nézd meg.

(#24512) Kvelstadt válasza spiky03 (#24510) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Jó nekem most az AA játék meg a film a legfrissebb emlèk ahol csak pofozkodott meg kábított.

Dokee78
Amit írtam azt csak alra fel hogy mi nem tetszett ebben a dardevil témában de ettől függetlenül persze hogy ránézek a sorozatra.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24513) spammer


spammer
veterán

Sirens 2. évad

Ezzel a junkie-s írással egyetértek, nagyon jó kis évad volt, és rohadtul sajnálom, hogy elkaszálták. :O Igazi laza, "buddy comedy" volt, ami nagyon hiányzik a TV-ből. Kb. fillérekből kihozták az évadot szerintem, de ezek szerint még így sem érte meg a csatornának... :(

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24514) abridabri


abridabri
veterán

Hm akkor en vagyok az egyetlen akinek nem jott be a Daredevil ? :Y 4 reszt birtam vegigszenvedni csak .
Pedig imadok minden kepregeny sorozatot ( arrow- flash -shield -carter ) ,de ez nagyon nem nekem valo :N

(#24515) FoxiestFox válasza abridabri (#24514) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem az Arrow és a Flash nézhetetlenül gagyi, a Daredevil azért jobb volt azoknál, főleg hangulatban.

(#24516) Melorin


Melorin
addikt

A napokban ledaráltam a Last Ship mindkét évadjád.

Nagyon tetszett a sorozat. Egy kicsi BSG + Walking Dead összegyúrás hangulata volt számomra :)

Néha féltem, hogy elkövetik azt a hibát, mint néhány más hasonló témát boncolgató sorozatban, hogy több részen keresztül nem oldanak meg egy-egy problémát, már a végletekig ellaposítva a sorozatot, de ez itt nem történt meg, keményen pontot tettek az „I”-re relatív rövid időn belül.

Tetszett, hogy az amcsi tengerészeknél milyen fegyelem volt az ellenséghez képest, és hogy milyen mélyen érintette őket amikor egy bajtársukkal valami történt, nem úgy, mint a másik oldalt, ahol sokszor épphogy csak egymást nem nyírták ki.

Lesz vajon folytatás? Nem tudom mit hozhatnak ebből még ki. Az utolsó részből kiindulva nem lesz, de ha mégis, az már erőltetett lesz, attól félek.

(#24517) Kvelstadt válasza Melorin (#24516) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Egyet ertrek es en is par nap alatt daraltam be az elejetol a vegeig.
Bar en meg birnek egy evadot ha tudna tartani a szinvonalat.
Ber e sorozat nezese kozben (kb a felenel) gondolkodta am el azon hogy inkabb ilyen rovid 1-2 evados sorozatokat neznek szivesebben mint hogy nehany cselekmenyt evadokra bontsanak.

S most megneztem az utolso bura alatt reszt es megerosodott bennem ez a korabbi gondolat.
Amit most az utolso reszbe beleraktak az ebben az evadban 6 resz allatt sem tortent meg es akkor a zaro kepkocanal mar csak ara tudtam gondolni hogy vegre vege!

Egyebkent en mai napig sajnalom hogy anno a River-t kaszaltak. Szerintem nagyon hangulatos kis jungeles sorozat volt. Persze nem volt annyira kiemelkedo de fosabb sorozatok is sokkal tovabb vagy meg vegig is mennek.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24518) bok92 válasza spammer (#24513) üzenetére


bok92
addikt

Ne már! Ez kasza lett? :( Pedig én is nagyon szerettem.

(#24519) FoxiestFox válasza Melorin (#24516) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A BSG és a Last Ship egy mondatban, jááááj... :DDD

(#24520) bAtt001


bAtt001
addikt

Ray Donovan s03e10

Ez hatalmas rész volt, nagyon jó dráma sorozat de többször úgy felkacagtunk rajta mintha valami vígjátékot néznénk. Mickey hatalmas karakter. Amikor épp nem a gyerekekkel vannak elfoglalva vagy a feleséggel akkor a legjobb drámák közé tartozik szerintem.

(#24521) lord_m válasza Melorin (#24516) üzenetére


lord_m
senior tag

Augusztusi hír, hogy berendelték a Last Ship 3. évadát, úgyhogy lesz folytatás. :K

(#24522) brownus


brownus
veterán

vótEmá? the knick 2.
okt16, mindjárt itt van...

[ Szerkesztve ]

(#24523) Melorin válasza FoxiestFox (#24519) üzenetére


Melorin
addikt

Mondd, mi olyan bődületesen nagy ellentét a kettő között ahhoz, hogy ne lehetne egy lapon emlegetni őket? :U
Mindkét HAJÓ kifut miközben összedől a világ, aztán a civileket igyekeznek megvédeni, az ellenséget leverni. Árulók, katonák, stb. Te láttad egyáltalán mindkettőt? Ja, hogy te ott leragadtál, hogy nem az űrben játszódik? Bocs...

(#24524) brownus válasza Melorin (#24523) üzenetére


brownus
veterán

minőségbeli különbségek azért észrevehetőek, egy piciket :)

mind képi világ, operatőri munka, dialógusok, a sztori összetettsége, stb, stb... nem egy ligában játszanak na,
ettől függetlenül nézem én is a hajós sorozatot, tök szórakoztató!

(#24525) Kvelstadt válasza lord_m (#24521) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Valakinek rendbe kell rakni a világot és ki más lenne erre alkalmasabb mint amerika? :)
De am örülük neki hogy folytatják viszont remélem már csak egy évadot mert annyi szerintem elég egy jó lezáráshoz.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24526) Ragnar95 válasza Melorin (#24516) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Első évad végén szerintem sokkal kétségesebb volt a folytatás, meg fogják oldani szerintem simán, hogy izgalmas legyen a 3. évad is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24527) FoxiestFox válasza Melorin (#24523) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A BSG a legjobb scifi közegbe oltott dráma, hatalmas és emlékezetes karakterekkel, remek karakterfejlődésekkel, súlyos, nyomasztó atmoszférával, éles ellentétekkel, kissé mélyebbre nyúl és profibban teszi azt.
A nagyon jól, és egyáltalán nem tolakodóan kiötlött vallási vonal szintén zsír volt, a rendszeres űrcsaták nagyon jó kivitelezésben, stb
Mr Robotot kivéve azóta nem volt sorozat, aminek úgy várjam a részeit, mint a BSG-nél tettem anno. :D

A Last Ship pedig egy mezei amcsi puding hajóval, közhely-karikatúra szintjén található karakterekkel, zéró mélységgel.

Ahogy írták előttem is, nem egy liga.
Én is nézem, mert hajók ftw, de azért ne essünk már seggre, egyszerű az egész, mint a bot.
Sok párbeszédnél nagyon fogom a fejem...

(#24528) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!
Ajánlanátok pár jó sorozatot? :DDD "Műfajt" nem írok be, mert elnézek mindenfélét.
Amit nézek/néztem: Szökés, Wayward Pines, Így jártam anyátokkal, Elit alakulat, Banshee, Homeland. Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Akciókat, meg a háborús témájúakat különösen kedvelem. Amit ne ajánljatok: Vámpírnaplók, Odaát, Walkin Dead.

Köszi előre is! :R

(#24529) Ragnar95 válasza Tomi0703 (#24528) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akció: The Last Ship
Háborús: minisorozat csak, de The Pacific mindenképp ajánlott

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24530) brownus válasza Tomi0703 (#24528) üzenetére


brownus
veterán

1. 24
2. Angels in America
3. Band of Brothers
4. Battlestar Galactica
5. Better Off Ted
7. Carnivale
8. Day Break
9. Dexter
11. Firefly
12. Fringe
13. Heroes
14. House
15. Jericho
17. My Name Is Earl
20. Stargate Universe
21. The IT Crowd

a sorrend random,

[ Szerkesztve ]

(#24531) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Penny Dreadful 3. évad – Megvannak az új szereplők, Dr. Jekyll is érkezik! :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24532) br.rak


br.rak
őstag

Gotham 2. évad első rész elérhető a neten

(#24533) Melorin válasza FoxiestFox (#24527) üzenetére


Melorin
addikt

Úristen, miért kell ekkora mélységekbe menni amikor én csak a főbb hasonlóságokról beszéltem, és hogy ezek engem a bsg-re emlékeztettek. Jó hogy azzal nem jössz, hogy nem is ugyanazok voltak a szereplők...

(#24534) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

First Look at Chloe Bennet as Quake in ‘Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

All→M8

(#24535) FoxiestFox válasza Melorin (#24533) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oké, akkor a House Of Cards és a Barátok közt is hasonló, mert mindkettő dráma. ;]
Ennyire mélyen oké lesz? :D

(#24536) Melorin válasza FoxiestFox (#24535) üzenetére


Melorin
addikt

[link] Azért egy kissé pontosabb definíciót adtam itt. :U
Egy kicsit kezd zavarni a stílusod!

[ Szerkesztve ]

(#24537) FoxiestFox válasza Melorin (#24536) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azta, észre sem vettem, milyen precíz definíciót toltál. :Y
Elnézést! Ööö... nem. ;)

(#24538) Melorin válasza FoxiestFox (#24537) üzenetére


Melorin
addikt

A drámánál mindenképp részletesebb. :)

(#24539) #54715584 válasza Melorin (#24536) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pedig igaza van, vegyünk például 2 autót. Mindkettő piros, motor van benne, beleférnek négyen legalább.
Csak az egyik az egy Trabant, a másik meg egy Bentley.
Így érthető?

Emlékeztetni emlékeztethet rá, na de azért mégis. :)

[ Szerkesztve ]

(#24540) Melorin válasza #54715584 (#24539) üzenetére


Melorin
addikt

Na akkor kimondom: nekem nem tetszett a BSG! ( a ministory nagyon jó, de maga a sorozat...)
Űrben játszódó szappanopera. Akkor a példában szereplő Trabant a BSG-t szemléltette, ugye? :U

[ Szerkesztve ]

(#24541) #54715584 válasza Melorin (#24540) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem kell trollkodni. Próbáltuk érzékeltetni a különbséget.
Neked nem tetszett, pont.
Mégis a Last Ship-hez hasonlítottad (vagyis fordítva). Akkor talán az is egy rossz sorozat? (költői kérdés volt)

(#24542) |AP|


|AP|
veterán

Wayward Pines S01E07 után

Én értem, hogy az emberek nehezen hiszik el és tudják feldolgozni, hogy már 4028 van, kint meg mindenféle mutánsok vették át a hatalmat, azt viszont nem, hogy miért ez az agymosós-titkolózós-kivégzős-kreténkedős rendszer kiépítése rá a megoldás. Nyilvánvaló, hogy mindig lesz aki lázad egy ilyen ellen, ilyen az emberi természet. Elég lenne a kiolvasztás után vinni egy kört az embereket a helikopterrel, megmutatni nekik a hegy belsejét és máris nem kételkedne tovább senki. De amíg csak egy bazi nagy kerítést látnak, addig nyilvánvaló, hogy ki akarnak törni.

Gondolom lesz még egy csavar az egésznek a végén, ebben bízok még, mert ha a fenti kérdés nem tisztázódik, az nálam kicsit lehozza az egyébként jó sorozatot.

(#24543) #54715584 válasza gerii (#24486) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#24544) gerii válasza #54715584 (#24543) üzenetére


gerii
addikt

Láttam már, hatalmas lesz :))

Apropó zombik, a Fear mostani része is "kicsit" bugyuta volt, de legalább már történt valami. Azért a Monopolyzás elég bzdmeg kategória ilyen helyzetben, de persze fél óra alatt összepakoltak a világvégéhez a sivatagban...

[ Szerkesztve ]

(#24545) Vladi válasza gerii (#24544) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen! Akik eddig szerették nézzék. Mert az 1. rész alapján megint olyan jó lesz, mint az 1. évad. :DD :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24546) |AP|


|AP|
veterán

Wayvard Pines:

Miután eltűnt a rejtély a sorozatból, onnan számomra mélyrepülés... rengeteg logikai bukfenccel. Abban bíztam, hogy a végén egy nagyobb csavar majd helyreteszi a dolgokat és a színvonalat is, de nem történt meg...

és szerintem a legnagyobb logikai bukfenc:
ha sikerült párszáz önkéntest toborozni, akik tudtak mindenről és boldogan vállalták az egészet egy új világért, akkor miért nem ők laktak a városban, miért nem ők kezdték el újra benépesíteni a földet? Mi értelme volt az egész elrablós-titkolózós-lágeres dolognak?

(#24547) oriic válasza |AP| (#24546) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

WP spoiler:

Ez a mostani csoport már nem az első. Előző bandánál elmondták hogy itt a világvége, ami tömeghisztériához, és öngyilkosságokhoz vezetett.

Live-Die-Respawn

(#24548) |AP| válasza oriic (#24547) üzenetére


|AP|
veterán

persze, ez megvan.
Viszont a hegy gyomrában, az irányítóközpontban olyan emberek élnek és felügyelik ezt az egészet, akik tudnak mindenről. Ráadásul elég sokan is vannak: raktárosok, megfigyelők, katonák, szabók, meg még ki tudja... biztos több száz ember. Ezek az emberek önként vállalták a hibernálást. Velük sokkal egyszerűbb lett volna az újrakezdés, egyszerűen nem látok logikát abban, hogy miért kellett még embereket elrabolni, bezárva tartani és agymosni, mikor ez úgysem sikerülhet.

(#24549) leslieke válasza |AP| (#24548) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Abszolút jól látod. Ez a sorozat és a könyv legnagyobb hibája is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24550) Tomi0703 válasza Ragnar95 (#24529) üzenetére


Tomi0703
őstag

és (#24530) brownus: Köszi! :R Heti 3-4 naponta filmezek melóba este, olyan 6 órát. Ezeknek sokáig ki kell tartaniuk. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.