Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Fl@sh


Fl@sh
csendes tag

SeriesCalendar info: Az 1.307-be belekerült egy üzenetküldés funkció. Ha hibát találtok vagy valami ötletetek van, akkor ott elküldhetitek és ha lesz időm akkor megnézem őket.

Settings -> About -> Send Trouble Reports and Suggestions

AutoUpdate szintén letölti, de amúgy itt a link:
http://seriescalendar.atw.hu

UI: .NET Framework is kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#1002) RexpecT válasza Fl@sh (#1001) üzenetére


RexpecT
addikt

Kipróbálom én is. :)

(#1003) Fortissimus


Fortissimus
őstag

vege az uborkaszezonnak :)
22-29

[ Szerkesztve ]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1004) Jadro válasza Fortissimus (#1003) üzenetére


Jadro
veterán

Bizony, végre! Holnap indul a menet. :K

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1005) Fl@sh


Fl@sh
csendes tag

SeriesCalendar info:

1.308: Hosszúpuskás feliratokat újra megtalálja, ezen kívül a Hosszúpáskán túl gyakori oldalletöltés esetén már 10 sec-es timeout van, ezért mostmár többet vár ilyenkor(eddig a végtelenségig timeoutolt, ha egynél több felirathoz szedett feliratot).

Ha valami ötlet vagy gond van továbbra is a névjegy ablakban találjátok az üzenetírás lehetőségét:
Settings -> About -> Send Trouble Reports and Suggestions

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ha már megvan a program az új verzió automatikusan letöltődik, de ha még nincs meg, akkor itt letöltheted:
http://seriescalendar.atw.hu

UI: .NET Framework szükséges a program futtatásához

(#1006) Jadro


Jadro
veterán

No kinek melyik új sorozat jött be?

Eddig a Cougar town és a Flash forward volt amit bepróbáltam. Mindkettő bejött úgyhogy folytatom. A visszatérők közül a Californication és a Big Bang esett legjobban, de az anyátok és a két és fél pasi is jó eddig. House és Fringe egyelőre nem játszik, utol kell érnem magam. Mercy és Trauma pedig próbára vár még. Ja meg a Dexter is várja a sorát.

Szerk: Majd elfelejtette: Hétvégén SGU!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1007) Kobe


Kobe
veterán

nálam a defying gravity 2 rész után elbukott (kapott is egy cancelt asszem) , viszont emberek, a Flash forwardot érdemes mindenkinek bepróbálni. én ilyen ütős kezdést nem láttam sorozattól vagy jó 5 éve, akkor is a Losttól.

(#1008) S e t h


S e t h
nagyúr

Volt gyerekkoromban egy sorozat , amelynek nagyon tetszett a zenéje, de sajnos nem tudom mi a sorozat címe.
HA minden igaz egy brit fiatalember hányattatásairól szólt . Időnként feltűnt egy skót nemes is aki kihúzta a bajból.Sajnos többre nem emlékszem csak hogy a zenéje nagyon jó volt.
Nem ismerős vkinek?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1009) S e t h válasza S e t h (#1008) üzenetére


S e t h
nagyúr

Sikerült megtalálnom, de nem sok esélyt látok rá ,hogy valaha is meglegyen :(
A film.
[link]

A theme.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1010) Fortissimus válasza Jadro (#1006) üzenetére


Fortissimus
őstag

FlashForward: jol kezdett, de azert en nem estem hatra tole, 7/10

Cougar Town: a legjobb uj sitcom eddig, bar az ertekeleshez sokat dobott C.C. fehernemus jelenetei 8/10

Big Bang Theory: meg mindig nagyon jo, 9/10

Modern Family : haaat, az elso resz jo volt, de a masodikon alig mosolyodtam el 6/10

Accidentally on Purpose: olyan semmilyen, reszenkent ket poennal kb 6/10

Bored to death: egy reszt lattam eddig, de igeretesnek tunik 7/10

Castle: hozza a formajat, en szeretem nagyon 8/10

House: nagyon utos duplaresszel kezdett, tovabbra is top5 9/10

Fringe: tovabbra is nezos, bar az elso ket resz nem volt annyira utos 8/10

Gary Unmarried: egy kicsit mintha esett volna a szinvonal, de meg mindig 8/10

How I Met Your Mother: nem rossz, de kezd kifogyni belole az otlet 8/10

Lie to me: jo volt az uj resz nagyon, Lightman tovabbra is bunko :-) 8/10

NCIS: a legjobb evednyitoja volt szerintem, siman 10/10

NCIS LA: meg szokni kell az uj szereploket, atlagos elso resz volt 7.5/10

Bones: az egyik sori amit barmikor tudnek nezni tovabbra is 9/10

The Cleveland show: hat sztem messze van a Family guy-tol, de azert kap meg egy eselyt, Quagmire-re sztem jobb spinoff-ot lehetett volna irni 6/10

The good wife: nekem tetszett a kezdes, pedig nemsokat vartam tole, de olyan Petrocelli-s emlekeket ebresztett :) 8/10

Two and a half men: sztem a legjobb sitcom jelenleg, minden masodik mondaton lehet nevetni 9.5/10

remelem nem hagytam ki semmit :-)

amit meg nem lattam: CSI, CSI:Miami, Dollhouse, Dexter, Family guy, Heroes, The Middle.

a Traumat sztem be se probalom, nagyon rossz kritikakat olvastam rola

Ma este uj SG-U, Star wars Clone wars!! es egy honap mulva: V

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1011) Jadro válasza Fortissimus (#1010) üzenetére


Jadro
veterán

"a Traumat sztem be se probalom, nagyon rossz kritikakat olvastam rola"

Volt már olyan hogy rossz kritika után nálam nézős maradt egy sorozat és fordítva is. Ha jut rá idő akkor talán megérhet egy próbát. Csak az a baj hogy az ilyen sorozat mindig tolódik nálam mert sosem jut rá idő. :) Azért a Traumát szerintem megnézem aztán meglátjuk. Majd leírom mit láttam. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1012) Fortissimus válasza Jadro (#1011) üzenetére


Fortissimus
őstag

ha neked bejon en is teszek vele egy probat, de a junkie-n lehuztak

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1013) Jadro válasza Fortissimus (#1012) üzenetére


Jadro
veterán

Úgylátszik a feliratkészítőknek sem a kedvence. :) Emiatt egyelőre még nem tudtam megnézni, de ami késik nem múlik.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1014) doc válasza PazsitZ (#951) üzenetére


doc
nagyúr

hopsz, ezt picit beneztem :B

[ Szerkesztve ]

(#1015) Jadro


Jadro
veterán

A Flash forward kapcsán azon filózom, hogy a világ egyik felének elég nagy szívás volt ez az ugrás, mert pont aludtak. Valószínűleg észre sem vettek semmit. Már megint az amcsik jártak jól. :) Na nézem a második részt...

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1016) doc válasza Jadro (#1015) üzenetére


doc
nagyúr

ugyanez jutott eszembe nekem is :C
bar a "szivas" relativ, ha azt nezzuk hogy a fel orszag rombadolt...

(#1017) Jadro


Jadro
veterán

Na megnéztem a Traumát. Nem vészes, szerintem Junkie-n jobban lehúzzák mint kellene. Persze lehet hogy a folytatásban lesz ez még gyengébb is, de a pilotba ugye elég sok pénzt beleöltek. Látványos és pörgős eddig. Kicsit még szokni kell úgyhogy maradok pár részt és majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1018) andy83


andy83
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy a HOW I MET YOUR MOTHER-t adja-e vmelyik magyar csatorna?

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1019) Fortissimus válasza andy83 (#1018) üzenetére


Fortissimus
őstag

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1020) andy83 válasza Fortissimus (#1019) üzenetére


andy83
aktív tag

Úgy látom adják bőven... :))

Köszi szépen! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1021) Fortissimus


Fortissimus
őstag

FOX csatornapromó

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1022) andy83 válasza Fortissimus (#1021) üzenetére


andy83
aktív tag

Érdekesss... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1023) Fortissimus


Fortissimus
őstag

nemsokara jon:

V

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1024) andy83 válasza Fortissimus (#1023) üzenetére


andy83
aktív tag

Nem látni a csatolmányt... :( Legalábbis nálam...

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1025) ngabor2


ngabor2
nagyúr

még nem (normál) sorozat, de üvölt egy sorozatért a The lost room (az elveszett szoba) c. minisorozat. (wikipedia), különösen úgy, hogy az utolsó jelenetre ma hívta fel kolléganőm a figyelmem: a kulcs nincs a szobában...

egyszer rákerestem a neten, terveztek is egy sorozatot belőle, de nem lett belőle semmi. sajnos nem volt időm jobban utánajárni, és esetleg érdeklődni a készítőktől, hogy valóban lesz-e sorozat, vagy marad a fiókban.

(#1026) Fortissimus válasza andy83 (#1024) üzenetére


Fortissimus
őstag

kep van beillesztve, itt a linkje

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1027) doc válasza ngabor2 (#1025) üzenetére


doc
nagyúr

A Lost room zsenialis :)
de ha eddig nem lett belole sorozat, tartok tole hogy ezutan sem :(
bar aztan a BSG-bol is lett remake par evtized utan :D

(#1028) ngabor2 válasza doc (#1027) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valahol láttam petíciót, vagy valami hasonlót a sorozatért... most nem találom.

azt se tudom, hogy kinek lenne érdemes írni:
- a lionsgate csinálta
- a SciFi (most SyFy) mutatta be.

talán ez utóbbinak érdemesebb... bár +1 kérés nem hinném, hogy elég lenne nekik bármire, valszeg naponta tömegével kapják a hasonló témájú leveleket.

no, nem ez az, de:
post Sep 25 2009, 08:31 AM
If you think The Lost Room should reappear as either a series or new mini-series, contact SyFy programming at feedback@syfy.com.

mindez a syfy fórumán. asszem dobok nekik egy rövidke levelet :D

[ Szerkesztve ]

(#1029) Wolverine válasza ngabor2 (#1025) üzenetére


Wolverine
félisten

Lehetne erre építeni egy sorozatot... de szerintem ez így kerek. A 4400 sem járt túl jól azzal, hogy miniből rendes sorozat lett :-/

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1030) ngabor2 válasza Wolverine (#1029) üzenetére


ngabor2
nagyúr

imho azt is szépen le lehetett volna kerekíteni, így nagyon felemás módon ért véget. a végét nagyon elkapkodták.

azt személy szerint nem nevezném kerek (és lezárt) történetnek, hogy van 2, egymással versengő csapat, akik meg akarják szerezni az összes tárgyat, illetve van egy gyűjtő, aki eltűnt, és ott vannak a tárgyai. van kb. 200 tárgy, amikből a töredékének tudjuk a tulajdonságait... a kombinációkról nem is beszélve.

(#1031) Wolverine válasza ngabor2 (#1030) üzenetére


Wolverine
félisten

A 4400 azért ért úgy véget, ahogy, mert simán elkaszálták, amikor a készítők úgy tudták, hogy lesz egy 5. évad is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1032) andy83


andy83
aktív tag

A Született feleségeknek most hányadik évadja megy a TV2-n???

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1033) Wolverine válasza andy83 (#1032) üzenetére


Wolverine
félisten

Az 5. Az USA-ban épp a 6. megy.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1034) brownus válasza Fortissimus (#1023) üzenetére


brownus
veterán

ezt beírom a naptárba

(#1035) Wolverine válasza Fortissimus (#1023) üzenetére


Wolverine
félisten

Az első 8 perc meg is jött: [link]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1036) andy83 válasza Wolverine (#1033) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi az infót! :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1037) Fortissimus válasza Wolverine (#1035) üzenetére


Fortissimus
őstag

en inkabb varok, csak ideges lennek mikor nincs tovabb... :D

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1038) Wolverine


Wolverine
félisten

Nathan Fillion a Castle-ben jelmezbe bújt Halloween alkalmából... [link]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1039) Fortissimus válasza Wolverine (#1038) üzenetére


Fortissimus
őstag

ez nagyon nagy!! :DDD

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1040) Integra


Integra
titán

monk-ban:
bedobnak a lakásba egy kézigránátot az ablakon.
monk felkapja, majd lassított felvételben bemutatva akadályverseny a hűtőig.
kinyitja a hűtőajtót és bedojba a kézigáránátot, rávágja az ajtót (hűtőből mutatják az egész műveletet). majd kinyílik az ajtó, monk benyúl, és a behajított kézigránátot beteszi a tojástartóba és megigazítja, hogy jól álljon, majd visszacsukja rá a hűtőajtót.. aztán a hűtő felrobban.
hát ez valami zseniális jelenet... :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1041) Fortissimus


Fortissimus
őstag

tegnap csekkoltam a White Collar pilot-jat, nekem nagyon tetszik, aki szereti a The Mentalist-ot birni fogja ezt is.

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1042) Fortissimus válasza Jadro (#1017) üzenetére


Fortissimus
őstag

megkapta a kaszat a Trauma, jó hír viszont, hogy a Chuck +6 részt kapott a 3. évadra, így 19 epizód fog készülni

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1043) Jadro válasza Fortissimus (#1042) üzenetére


Jadro
veterán

Igen, olvastam. Sírni mondjuk nem sírok, de engem eddig egész lekötött. Elég pörgős, csak olyan össze-vissza. Azért szerintem megnézem az összes részt amit leadnak. Túl sok olyan szezonon átívelő sztori úgy sincs benne. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1044) Fortissimus válasza Jadro (#1043) üzenetére


Fortissimus
őstag

en a Defying Gravity-val vagyok igy, azt is elkaszaltak(Usa-ban az utolso 3 reszt se adtak le), de mostmar becsuletbol vegignezem

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1045) brownus válasza ladybug (#703) üzenetére


brownus
veterán

a Legend of The Seeker akció dús? mihez tudnád hasonlítani? pl. a tudorshoz?

[ Szerkesztve ]

(#1046) Jadro


Jadro
veterán

V (2009)

Nem ismertem a régi sorozatot, nem tudtam róla túl sokat, csak vártam hogy elkezdődjön. A pilot után egyértelműen pozitívak az érzéseim, kíváncsi leszek a folytatásra. Részemről ajánlott.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1047) RedWing válasza Jadro (#1046) üzenetére


RedWing
aktív tag

Csatlakozom!
A pilot nekem nagyon bejött! Nagyon remélem, hogy a folytatásban sem romlik! :C

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1048) ladybug válasza brownus (#1045) üzenetére


ladybug
őstag

A Tudorsot nem láttam sajnos még mindig. A Legend of the Seekersből is csak 2-3 részt, mert HD-ben van meg, és azt az én gépem nem tudja lejátszani, Kedvesem meg nem ritkán enged a gép elé.
Egyébként akciódús, hasonló a Merlinhez. Azt láttad?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1049) brownus válasza ladybug (#1048) üzenetére


brownus
veterán

akkor lekapom az első évadot és bepróbáljuk:) a merlint se láttam ezidáig. azt még nem tudom, hogy fogom beszúrni a jelenleg nézett sorozatok közé, lehet csak a szünetekre vagy jövő nyárra marad:)
mert ez a v marad a listámon. pl. dexet is csak egyben fogjuk megnézni, mert a hétköznapokba nem fér bele...

[ Szerkesztve ]

(#1050) mephi666


mephi666
nagyúr

The Vampire Diaries: nem rég indult, angol horror/dráma keverék... most néztem meg a pilot-ot és elég jónak tűnik így elsőre... szerintem megnézem ma a 8. részig mindet :) elég egyedinek tűnik a stílusa... nem egy nagyszabású alkotás, de engem szórakoztat...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.