Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Peacemaker S01
Négyes alá röviden.
+ rövid részek, intró, nem akarta túlvállalni magát, Vigilante, White Dragon
- genderbugyutaság, sok helyen erőltetett volt a humor, ezért átment kínosba a dolog, megint egy parazita típusú ellenfél

Az első pillangónál Peacemakernek be kellett dobnia mindent, hogy megölje. Erre a végső harcban a pillangókat csak úgy lövik le, mintha valami céllövölde lenne. Pontos fejlövés/mellkaslövés elhiszem, hogy kicsinálja őket, még a sörétest is, de ez így vicces volt. Szép kikacsintás volt a neked is Martha az anyád helyett, te is tettél egy esküt. ;] Várom a folytatást, egy kis odafigyeléssel nagyszerű sorozatot is lehetne csinálni belőle. :B

Euphoria S02E07
Kicsit fel lett törölve a padló a Szexoktatással. :B

Pam and Tommy S02E05-06
Kezdi elveszíteni a varázst, remélem a maradék 2 részre újra erőre kap.

Raised by Wolves S02E05
Nem egy ilyen élőlényt ejtett foglyul a család és etették meg a gyerekekkel az első évadban, mint amit Ragnar megölt a lyukban? Milyen élőlény volt ez? Hogy került oda az a csontblokád? Miért volt levedlett kígyóbőrben? Sol droidról is sok minden derült ki.

ST - Burkham
B- ez hiányzott az életemből, hogy kiderüljön az egyetlen tökös karakter homár. :U

(#61002) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Ez a Vikings spin-off harmatgyenge :(

(#61003) nubreed válasza Maxxy10 (#61002) üzenetére


nubreed
veterán

Ez nem jó hír.

Viszont, Peaky Blinders, Snowfall, The Last Kingdom, Better Call Saul, Power Book IV, mind jönnek idén hamarosan, erős év lesz ez a sorozatokban. Jó mondjuk a Power Book IV -en és a Snowfall -on kívül a többinek már a befejező évadja lesz sajnos.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#61004) la_cc


la_cc
addikt

Mondom, de ismerős ez a Reacher-t játszó színész, hát nem Thad a Blue Montain State-ből...? :DDD :DDD :DDD :C

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#61005) la_cc


la_cc
addikt

A Peaky Blinders 6. évada egyben jön ki ma?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#61006) dellfanboy válasza la_cc (#61005) üzenetére


dellfanboy
senior tag

sztem nem

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#61007) k-adi válasza la_cc (#61004) üzenetére


k-adi
nagyúr

de de :K

szerk: van 2.
Blue Mountain State: The Rise of Thadland
:B

[ Szerkesztve ]

(#61009) Janaboy válasza la_cc (#61004) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Meg a Titansbol Hawk.

Janaboy

(#61010) F34R


F34R
nagyúr

A From cimu sorozat mennyire nezheto?

(#61011) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

csak en erzem ugy, hogy miota a billionsbol kiszedtek voros angol gyereket azota mintha kihereltek volna a sorozatot? egy n_1 limonade lett, 6evad 3.resznel sztem feladom. :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#61012) Maxxy10 válasza dellfanboy (#61011) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ez így elég spoiler

(#61013) wolf88 válasza Maxxy10 (#61012) üzenetére


wolf88
tag

Mi ebben a spoiler?Aki követte az eddigi évadokat,főleg az utolsót látta, annak nem újdonság.Aki meg ezután kezdi el, az máshol is belefuthat ebbe az infoba.

(#61014) dellfanboy válasza Maxxy10 (#61012) üzenetére


dellfanboy
senior tag

irj, az imdb-nek is, mert ott kristalytisztan fennt, van hogy o 60 epizodba szerepelt az osszes tobbi (foszereplo) meg 70be. ez alapjan nemtudom ki nem talalja ki hogy vmi tortent/tortenhetett vele...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#61015) Komplikato válasza F34R (#61010) üzenetére


Komplikato
veterán

Első három rész alapján nézhető, mondjuk Ep2-3 alapján szeintem az IMDB értékelése azért túlzó. Ma jön ki új rész.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#61016) Maxxy10 válasza dellfanboy (#61014) üzenetére


Maxxy10
addikt

Írok, köszi!

(#61017) dellfanboy válasza Maxxy10 (#61016) üzenetére


dellfanboy
senior tag

szivesen maskor is!

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#61018) KISDUCK válasza Maxxy10 (#61016) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát akkor mekkora spoiler volt amikor bejelentették hogy Kevin Spacey-t nem foglalkoztatja tovább adott stúdió, adott sorozatánál a magánéleti botrányai miatt? ;]

Értem amit mondasz és jogos is, de ahogy én látom a legtöbb esetben nyíltan szokták kezelni ha egy színész távozik egy sorozatból, persze volt olyan eset is ahol 7 pecsétes titokként kezelték a történet miatt.

(#61019) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Végeztem ezzel a netflix sorozattal.Nő a házban szemben az utca másik oldalán a lánnyal az ablakban .
Senki ne nézze meg. Nagyon nagyon rossz. Annyira ostoba, nem tudom , hogy egyes jeleneteket,.hogyan vehet komolyan. Jézus. :F

(#61020) k-adi válasza dellfanboy (#61011) üzenetére


k-adi
nagyúr

pedig "Prince" nem rossz
érdekes látni másféle menedzsment szemléletet, egyáltalán nem mondanám, hogy ki lenne herélve a sorozat... sőt, épphogy a "vörös angol" volt már túl sok, még így is több évadot kapott mint kellett volna

(#61021) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

1883 évadzáró
Méltó befejezés

⭐ Stella

(#61022) k-adi válasza Jumbozorz (#61019) üzenetére


k-adi
nagyúr

A "Nő az ablakban (The Woman in the Window)" filmet parodizálja ki, ha nem láttad a filmet akkor sok utalást nem érthető a sorozatban. Egyáltalán nem volt rossz sorozat, főleg hogy minisorozat, 6 résszel simaügy.

(#61023) KISDUCK válasza k-adi (#61022) üzenetére


KISDUCK
addikt

A film megtekintése nélkül mennyire élvezhető?

(#61024) VágniValó válasza radi8tor (#61021) üzenetére


VágniValó
addikt

Bizony. Eszméletlen élmény volt az egész, audiovizuálisan is és történetben egyaránt. Kb minden létező Emmy díjat megérdemel a miniseries kategóriában.
Az hogy az utolsó jelenet után semmi zene egyéb nem volt 10 másodpercig, csak a nagy büdös csend, tökéletesen illett ahhoz amit éreztem.

Azt hittem a The boys c. sorozat miatt vizuálisan már mindent kibírok és nem kapaszkodok mindkét kezemmel a fejembe miközben sziszegek, de ...azaz amputálós jelenet, édes Istenem.

10/10
Taylor Sheridan wins...BRUTALITY
Kitörölném az egész sorozatot a fejemből legszívesebben, hogy újra leülhessek elé naivan.

"To survive the frontier, you must learn to recognize those who won't. And be weary of their doomed decisions. They are to be avoided at all costs, because their fear is tragedy's closest cousin. And tragedy is contagious in this place."

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#61025) k-adi válasza KISDUCK (#61023) üzenetére


k-adi
nagyúr

Kristen Bell ügyes benne, de én javaslom a filmet, hisz igazából arra épül. Külön nézve gyengének tűnhet talán?

(#61026) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Volt pár éve egy sorozat a Comedy Central - on, Az életkritikus (Review) címmel.
Sehol sem találom magyarul.. eredeti nyelven is csak amazonon.
Van valami tippetek hogy hol találhatnék rá magyar szinkronnal? :DDD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#61027) k-adi válasza k-adi (#60915) üzenetére


k-adi
nagyúr

(#61028) Jumbozorz válasza k-adi (#61022) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

áhá! így már más a leányzó fekvése.. :)

köszi az infót.

(#61029) Lauda válasza dellfanboy (#61014) üzenetére


Lauda
félisten

Spoiler minden olyan infó, ami a történettel kapcsolatos. Az, hogy az imdb milyen infókat oszt meg, teljesen független attól, hogy itt a topikban tilos a spoilerezés.

[ Szerkesztve ]

(#61030) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Ritkán szokott feljönni ez a sorozat, de aki keres időutazgatatós sorit, amit le is zártak, akkor a 12 monkeys-t tudom ajánlani.

4 évad, az első kettő elég izgi. A 3. kicsit leül, de a negyedik azért szépen lezárja.

Janaboy

(#61031) la_cc válasza radi8tor (#61021) üzenetére


la_cc
addikt

Vége? Akkor már lehet kezdeni nézni? :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#61032) bobalazs válasza Janaboy (#61030) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, nem volt az rossz.

(#61033) VágniValó


VágniValó
addikt

Mayor of Kingstown 1.évad

Prizön Májk :D

A zsaruk, börtönőrök, sittesek Ray Donovan-je (bár azt nem néztem végig) egy kis OZ-al keverve. Összességében élvezhető sorozat, néhol nekem már sok volt az erőszak de a sztori megindokolta, szóval sejthettem mire vállalkozok.

10/8 Úgy látszik a Paramount most minden forgatókönyvbe pénzt tol, ami Sheridan bácsi fiókjában lapul. Az a fura számomra, hogy a sorozat leggyengébb láncszeme pont a színészek, Jeremy Renner szódával elmegy, de a testvérét alakító Taylor Handley néhol már kínos. Hugh Dillon kb ugyanazt a karaktert hozza, mint a Yellowstone-ban csak itt becsületesebb. A Bunny-t játszó színész és a börtönőrök főnöke Warren Captain Moore+ Littlefinger mint főgenyó akik túl kevés képernyőidőt kaptak, viszont tök érdekes jellemnek tűntek, többet belőlük. Ritkán lesz valamiből az első évad tökéletes, de ez biztató nyitás volt, csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#61034) stoon


stoon
őstag

30 ezüst folytatodik város nagyon!

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#61035) F34R válasza stoon (#61034) üzenetére


F34R
nagyúr

Miert volt elso evada is ? :DDD

(#61036) bagyulajuve válasza stoon (#61034) üzenetére


bagyulajuve
addikt

zsír

Resistencia eterna

(#61037) wolf88 válasza VágniValó (#61024) üzenetére


wolf88
tag

Taylor Sheridan nyilatkozta, hogy nem is lesz 2. évad, 10 részes mini sorozatnak tervezte.

(#61038) k-adi


k-adi
nagyúr

Eufória
Euphoria (2022)
season 2 finale

Na azért csak sikerült jól lezárni, ez az évad se mentes az érzelmi mélységektől, ugyan az eleje kicsit lassacskán indul de a végére azért hozza az elvárt szintet. Az utolsó 2 részt, a színházi előadásos epizódot meg külön is kiemelném.

A 3. évad is remélem ilyen jó lesz, bár nem tudom most így hirtelen elképzelni hogy innen hogyan megy tovább, most szépen ki lehetne lépni

(#61039) grizlisandor válasza k-adi (#61038) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az egész évad nagyon erős volt, talán a szezonzárót kicsit gyengébbnek éreztem.

(#61037) wolf88:
Most akarok belekezdeni, de így keserű szájízzel indul...

(#61040) Aksomatic válasza k-adi (#61038) üzenetére


Aksomatic
senior tag

nekem is tetszett az egész évad, nekem a két utolsó rész jobban tetszett volna egyben, meg nem volt annyira tisztán érthető az időben ugrálás, főleg abban, hogy Rue elmondja Lexinek hogy mennyire tetszett neki a színdarab aztán ugyanez a jelenet lejátszódik a darabban is.
a dalválasztások ebben az évadban is zseniálisak voltak, Labrinth még mindig zseni

(#61041) VágniValó válasza grizlisandor (#61039) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem keserű szájíz, miniseries. Ennyi volt a sztori.

A következő címe pedig 1932 lesz, ami szintén a Dutton család lesz és ezúttal a világgazdasági válság idején.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#61042) grizlisandor válasza VágniValó (#61041) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én vevő lettem volna további évadokra úgy, hogy még az elsőt se láttam. ;]
Mind a Yellowstone és a Mayor of Kingstown tetszett.
Szeretem a westernt sorozatban, pl a Deadwood. Mozifilmben valahogy nem visz rá a lélek.

(#61043) attiati


attiati
veterán

lassan folytatni kéne a Nagy Katalin-t (The Great)

ha már ennyire aktuális :DDD :(((

(#61044) radi8tor válasza VágniValó (#61041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon öregek lesznek már akkor, nem? :D

⭐ Stella

(#61045) la_cc válasza attiati (#61043) üzenetére


la_cc
addikt

Imádtam azt a sorit. :DD Kicsit nyálasnak indult, de aztán összecsiszolódtak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#61046) attiati válasza la_cc (#61045) üzenetére


attiati
veterán

jaja, piszok jó :)

Kár, hogy nem akarnak jönni egy ideje a friss szinkronos részek. (sajnos így kezdtem el)

[ Szerkesztve ]

(#61047) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Hightown 3. évad berendelve.

(#61048) k-adi válasza Aksomatic (#61040) üzenetére


k-adi
nagyúr

Azt a részét én se értettem!
Azt hittem, hogy az már egy jövőbeni előadás, valahol máshol

(#61049) VágniValó válasza radi8tor (#61044) üzenetére


VágniValó
addikt

Vagy mi leszünk azok mire kijön. :O

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#61050) la_cc válasza attiati (#61046) üzenetére


la_cc
addikt

Öreg hiba, mindent szinkron nélkül kell elkezdeni opcionálisan hunsub-bal, így nem kell várni a szinkronra.

Ennél a sorinál konkrétan a "cár" dumáját kb. lehetetlen átültetni más nyelvbe, annyira viccesen beszél. :DDD

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.