Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) Frod válasza RetepNyaraB (#77000) üzenetére


Frod
addikt

Saját gyártású cuccuk, nem vették.

Do you see the white shadow?

(#77002) wolf88 válasza RetepNyaraB (#77000) üzenetére


wolf88
tag

A kettőnek nincs köze egymáshoz. Két külön gyártó az egész. A kínai jobban könyhű, míg a netflixes szabadabb. Jelzem, én nem láttam a kínait,de ha rákeresel,akkor itt is volt már tárgyalva a fórumon.

(#77003) RetepNyaraB válasza wolf88 (#77002) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köcce, nem tudtam. Ezexerint már lement egy évad fixes? Kénytelen leszek edukálódni...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#77004) Oldman2 válasza negyven2 (#76252) üzenetére


Oldman2
veterán

3 rész után (nekem) baromira bejön. Egyelőre csak pislogok jobbra balra...
eddig 9/10

(#77005) VágniValó


VágniValó
addikt

;]
Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy és , szöveg, amely így szól: „"No idea what this is but I'll sign it anyway"”

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#77006) radi8tor válasza VágniValó (#77005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:DD

⭐ Stella

(#77007) ViZo72 válasza RetepNyaraB (#77003) üzenetére


ViZo72
tag

Egy kis háttéranyag a Netflixes verzió születéséről. Hátha érdekel...

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-features/3-body-problem-benioff-weiss-netflix-thrones-interview-1235783117/

[ Szerkesztve ]

(#77008) BitRider válasza ViZo72 (#77007) üzenetére


BitRider
aktív tag

Mi, míg néztük a sorozatot (3-4 részig bírtuk) végig azon röhögtünk, hogy Eiza González-nek mennyire nincs köze a színészkedéshez (ugyanaz a helyzet, mint Emilia Clarke esete a Game of Thrones-ban, köze nincs hozzá, csak így néznek ki a fejükből). Kicseszett fájdalmas volt valójában. Valahogy nem megy ez a casting nekik minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#77009) ViZo72 válasza BitRider (#77008) üzenetére


ViZo72
tag

Én meg azt mondom, hogy szerintem elég jó színészeket tudtak összeszedni mindkét említett sorozathoz. De az igaz, hogy a 3 testben Eiza González talán a legyengébb volt köztük.
A Trónok harcában én éppen azt szerettem, hogy számomra nagyon eltalált volt a casting, még Emilia Clark is, gyakorlatilag szerettem nézni a színészeket, számomra "helyükön" voltak.
(Persze lehet, hogy benne van az is, hogy szurkolt neki az ember, meg hogy állítólag emberként is ilyen kis harcos típus. Talán 2 sztrókot is átélt a forgatás alatt de csinálta tovább.)
Viszont a Terminátorban meg egyáltalán nem tetszett, nem éreztem oda valónak, az nem az Ő szerepe volt.

[ Szerkesztve ]

(#77010) pècsimunkás válasza ViZo72 (#77009) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem pl a Terminátorban nagyon tetszett!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#77011) -FreaK- válasza ViZo72 (#77009) üzenetére


-FreaK-
veterán

Eiza Gonzales? Azt a nőt én órákig el tudnám nézni, akkor is ha nem csinál semmit ;] de amúgy szerintem nem volt olyan gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#77012) abridabri válasza -FreaK- (#77011) üzenetére


abridabri
veterán

+1 Minden szavaddal egyetértek :K

(#77013) Tyler Durden

Silo-nak tegnap értünk a végére, nem bántam, hogy belekezdtünk. Olyannyira nem, hogy valszín nekiugrok könyv formában, nem tudom kivárni mire ezt leforgatják..
Aki meg akar kicsit borzongani, annak ajánlom a Jeffrey Dahmer-ről készült sorozatot. Evan Peters a főszereplő és vmi eszméletlen jól játsza a sorozatgyilkost. A fő sztoriszál mellett, bemutatja az is, hogy az áldozatok családjait mennyire nyomoritotta meg Dahmer “ügyködése”.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#77014) alratar válasza Tyler Durden (#77013) üzenetére


alratar
addikt

A Silo az nagyon jó. Én is azon gondolkodom, hogy újrázom.
Csak mivel én nem szeretem darálni a sorozatokat, nehéz időt találni rá. :((

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#77015) k-adi válasza BitRider (#77008) üzenetére


k-adi
nagyúr

(ugyanaz a helyzet, mint Emilia Clarke esete a Game of Thrones-ban, köze nincs hozzá, csak így néznek ki a fejükből)

Khalisi karakterének egyik jellemzője az elején, hogy azt se tudja mivan, hiszen elég fiatalon lett "vezető", így érthető, hogy "néz ki a fejéből"... a végére amúgy határozottabb lesz - mind uralkodásban, mind színészijátékban

(#77016) radi8tor válasza k-adi (#77015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aztán az utolsó évadban már ő is kínosnak érezte a szerepet olyan gáz volt a forgatókönyv.

⭐ Stella

(#77017) S e t h válasza Tyler Durden (#77013) üzenetére


S e t h
nagyúr

Dahmerből inkább a doku, az nem olyan cringe.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#77018) k-adi


k-adi
nagyúr

Jurassic World: Káoszelmélet
Jurassic World: Chaos Theory (2024)

Viszonylag szép animáció, dínók, stb. mi kell még? JW egy végtelen lehetőség, nem csoda hogy minél több bőrt próbálnak lehúzni. Mondjuk az már az én saram, hogy nem tudtam, hogy ez egy folytatás a Jurassic World: Krétakori tábornak, de szerencsére gondoltak erre a készítők és hamar szintre hozzák a nézőt... de a trailer alapján az előzmény sorozat izgalmasabbnak tűnik

(#77019) gbors


gbors
nagyúr

Megnéztem, hogy Nektek ne kelljen S22E01 ;]
Egyre gyakoribb betegségnek tűnik a sorozatvilágban, hogy egy jó ötletet eladnak egy ügyes pitch-csel pl. a Netflixnek, kapnak egy 10-12 epizódos keretet, aztán mehet a fejvakarás, hogy ugyan mi a fenével lehet megtölteni 10-12 órát. Ennek tankönyvi mintapéldája a Goodbye Earth (Jongmalui Babo) c. koreai eposz, amelyben egy elháríthatatlan aszteroida közeleg a Föld felé, és a Koreai félszigetet fogja telibe találni. Az Armageddon-jellegű világmegváltás helyett a sorozat inkább azt probálja felderíteni, hogy is menne ez valóságban a gazdagok / szegények, csalók és becsületesek (vagy inkább nagyon és kicsit becstelenek) között, elegendő időt hagyva arra, hogy az emberek valami jót is tudjanak magukból mutatni.
Remek a setup, és az első pár epizódot élveztem - az első kicsit tömény, aztán átmegy az egész egy jobbfajta szappanoperába, érdekes és közepesen érdekes szálakkal. Sajnos kb. az 5. résztől elkezd nagyon lecsúszni, először a jó soapból rossz soap lesz, az érdekesből érdektelen, aztán hirtelen fontossá válik a központi plot, ami harmatgyenge, de a készítők megpróbálják akciózással feldobni, és a 10. részben eljutunk annak a filmes megfelelőjéig, amikor az ember a fingóversenyen bármi áron győzni akar ;]
Érdekes módon az utolsó két rész néhány túlkapást leszámítva sokkal jobb, ahogy az utolsó 2 hónap inkább már a beletörődés jegyében telik, abban számos jól elkapott emberi pillanat van. Aztán az egészet sikerült lezárni egy szinte vállalhatatlanul félrecsúszott befejezéssel.
Ez az egész marha nagy katyvasz mindamellett egészen jól van kivitelezve - szépen van fényképezve, és a színészek is többnyire jól végzik a dolgukat. Ezzel együtt, 5/10-nél többet nem ér a dolog - egy közel 12 órás sorozatnál ez a "kerüld el" kategória. Ld. kezdőmondat :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#77020) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

Na ha már korea és Netflix: én a The 8 Showt fejeztem be a minap. Könnyű lenne ráhúzni, hogy egy Squid Game ripoff, de a játékidő nagy részében jóval könnyedebb, humorosabb és nem olyan szájbarágós, orbitális igazságokat sem akar megfogalmazni. Az alapvetés rém egyszerű, a sztori szépen halad a végkifejlet felé, a csavarok is ülnek, a probléma inkább azzal van, hogy semmi újdonságot nem szolgáltat a szokásos társadalmi-szociális betokozódás témájával kapcsolatban.
Ugyanez igaz a színészekre is, mindegyik a már jól ismert karaktert hozza, van a szemüveges okoskodó, a bolond nő, a bully, a hülyegyerek, stb. Nem baj, nem rosszak, csak nem szakad el attól, amit az ember vár egy ilyen sorozattól. Amúgy a nyolcadik rész elején mondtam is páromnak, hogy egészen földhözragadt koreai sorozat ez a félsziget mozgóképeire jellemző nagyon wtf jelenetek nélkül, aztán az utolsó részben csak sikerült valami over the top baromságot a képernyőre varázsolni. :D Ezzel együtt is nekem jobban tetszett, mint a Squid Game, egyszer nézősnek jó volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77021) gbors válasza Bad Pritt (#77020) üzenetére


gbors
nagyúr

Na ez klasszikusan az a kategória, amit egy 1.5-2 órás filmben megnéznék, de egy sokórás sorozatban inkább bele sem kezdek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#77022) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Megvan a Dexter előzménysorozatának szereposztása

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#77023) Pro Koryak válasza gyuromoj (#77022) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor ez egy tinisorozat lesz? Attól félek... :B

(#77024) shotika válasza gyuromoj (#77022) üzenetére


shotika
őstag

Én 1-2 hete kezdtem bele az alapsorozatba, és most tartok kb a 8. évad közepénél. Bár ennyi év után jó pár megoldása már kissé megkopott, de az látszik rajta, hogy nem véletlenül voltak anno annyira oda érte. Ez nem kis mértékben köszönhető Michael C Hallnak, illetve jó párszor meg tudtak lepni az írók.
Meglátjuk mit hoznak ki az előzmény soriból - bár szerintem kissé felesleges.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#77025) BitRider válasza shotika (#77024) üzenetére


BitRider
aktív tag

Szerintem nem kissé fölösleges... ezzembe nem jutna belenézni sem. Az eredeti bőven elegendő volt. A hatodik évad nevetségesen szar töltelék, de azt leszámítva a sorozat egy üde (vér)folt.

[ Szerkesztve ]

(#77026) Dottorei válasza gyuromoj (#77022) üzenetére


Dottorei
tag

Slater? :Y Ne már... :(((

(#77027) Narxis


Narxis
nagyúr

From S1 & S2

Kicsit túl van hypeolva ez a sorozat, jó az alapsztori meg behúztak azzal, hogy az vagy azok(?) készítik akik a Lost-ot csinálták de ez inkább egy gyengébb utánzat. Úgy érzem a rejtélyes dolgok sehogy se kapcsolódnak egymáshoz, csak random kitalálnak ezt-azt, a lényeg, hogy legyen meglepő, sokkoló aztán majd vagy meg lesz magyarázva vagy nem. A kategóriájában nincs is sok ilyen sorozat ha jól tudom, azért várom a 3. évadot de messze nem egy 10/10-es sorozat. Max 8 pontot adnék rá.

Thanos was right.

(#77028) basaharc502 válasza Narxis (#77027) üzenetére


basaharc502
aktív tag

:DDD ez hypeolva? Szerintem sehol sincs nagy hypeja...nem véletlneül...keress rá a sorozatra a topikban...többen igen negatív véleménnyel vagyunk/voltunk róla.
Amit írsz az pedig így van...semmi sincs megmagyarázva, minden random...ezért is kukáztam...

(#77029) paatrick válasza basaharc502 (#77028) üzenetére


paatrick
őstag

Sose hallottam róla :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#77030) Narxis válasza basaharc502 (#77028) üzenetére


Narxis
nagyúr

Youtube-on sok ilyen komment volt meg videó, hogy fú de jó sori nézd meg ha még nem nézted meg. :D Pedig csak rákerestem a 3. évad trailerére, hogy van-e már. Mondjuk azért tvtime-on S2-es epizódoknál már láttam jó pár negatív kommentet.

Thanos was right.

(#77031) paatrick válasza Narxis (#77030) üzenetére


paatrick
őstag

Rákerestem imdb-n. Én kritériumaim:
- imdb overall 8+
- imdb részek értékelése többségében 8+
- imdb évadzáró 8,5+ de inkább 9

Ez mindegyiken elbukik, 2. évadban már 6,x-os értékelések is vannak ami már a totál bullshit, vagy nézhetetlen kategóriát szokta jelölni.

Nagyon ritkán vannak kivételek. Pl. The 100. 1. évad elég hullámzó, tele 7-es értékeléssel, 2. évad már fixen 8 felett mind 9,2-es záróval. De a 10 évvel ezelőtti értékeléseket megint kicsit másként kell nézni mint a mostaniakat.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#77032) Lajmund


Lajmund
senior tag

Biztos màr sokan làttátok de velem csak most jött szembe a For all mankid a spacejunkie youtube csatornán hallottam róla. Mèg csak az első évad 8. részénél tartok de ez baromi jól sikerül. Gyönyörű kép minőség 100g egy évad :D plusz a történet nekem nagyon betalàlt. Aki szereti az ürutazos témákat annak kötelező. :K

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#77033) Oldman2 válasza Lajmund (#77032) üzenetére


Oldman2
veterán

A további évadok még jobbak lesznek! Jó szórakozást hozzá.
:C

(#77034) Lajmund válasza Oldman2 (#77033) üzenetére


Lajmund
senior tag

Szuper ez jó hír! :)

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#77035) BitRider válasza Lajmund (#77032) üzenetére


BitRider
aktív tag

Szerintem nagyot zuhan az első 1-2 évad után, talán még a harmadikat beszenvedtük, aztán megálltunk vele. Edward Baldwin, Margo Madison és Aleida Rosales karakterén kívül a többi inkább idegesítő, mint szórakoztató.

[ Szerkesztve ]

(#77036) abridabri válasza BitRider (#77035) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem nem esett a színvobal, a 4. évad pedig kifejezetten jó lett.

(#77037) negyven2


negyven2
veterán

The Umbrella Academy - Final Season Official Teaser

Augusztus 8 | Netflix

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#77038) gyuromoj válasza negyven2 (#77037) üzenetére


gyuromoj
veterán

F*CK YEAHHH :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#77039) myckey


myckey
veterán

Megérkeztek az első képek Bombadil Tomáról A Hatalom Gyűrűi S2-ből:

:C Remek karakter volt a könyvekben.( persze elég op )

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#77040) lezso6 válasza myckey (#77039) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Wow. De úgyis hulladék lesz. :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77041) Yodamest válasza Lajmund (#77032) üzenetére


Yodamest
veterán

Én megadtam neki az esélyt, pont a jó visszajelzések miatt, de az 1-3 részben csak a családi drámázás ment, mondom eddig nem húzott be akkor hagyom.

(#77042) Tasunkó válasza myckey (#77039) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Kifejezetten köpcösebbnek képzeltem, legalább 2,5x ilyen szélesnek, és a szakáll sem adja, illetve felhős betépett tekintettel, afféle lassú bolond volt ez meg gyorsnak látszik, hát amazon.

Kérek egy számot a jútútú

(#77043) myckey válasza Tasunkó (#77042) üzenetére


myckey
veterán

Nem így képzeltem én sem. DE az első évad szereplőit sem.... később sikerült leszarnom a furcsaságot.

Viszont amit látvány és világépítés, részletesség stb.. terén leraktak, az elsőrangú volt
( sok -sok pénz persze,de akkor is remek lett ).

Azt egyébként most a franc sem tudja, mifélét fog alakítani, de sztm sok embert érdekel ez a karakter. Messze nem hétköznapi ( még ott sem ) . Várom :K

Szrk
A leírás alapján, lesz feladata a sorozatban. Korrektül.
Cikk tartalmaz kevéske hírt.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#77044) paatrick válasza Yodamest (#77041) üzenetére


paatrick
őstag

Ugyanígy vagyok vele én is csak a trailerekből. Mondom ez jónak néz ki de biztos full drámázás meg szappanopera az egész. Aztán elolvastam pár értékelést, és többen is azt írták a 2. évad után csak szappanopera meg dráma. Kösz nem.

Sajnos most nincs egy értelmes felfedezős űrös sci-fi se. :(

Egyébként annyira röhejes hogy itt vagyunk a Földön, kvázi fingunk nincs mik lehetnek a világűrben, de még mindig arra kell sorozatokat felépíteni hogy egymással picsognak az emberek. Mikor fel lehetne építeni arra is hogy mindenki összefog és még így is alig élik túl mert annyira mostohák a körülmények, vagy annyi az ismeretlen változó. Erről kellett volna szóljon a Stargate Universe csak annak is 2/3-a picsogás lett. :(

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#77045) Bad Pritt válasza myckey (#77043) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Viszont amit látvány és világépítés, részletesség stb.. terén leraktak, az elsőrangú volt

Ahha, legelsőrangú. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77046) Pro Koryak válasza paatrick (#77044) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pont nem szappanopera lett belőle, nem tudom a picsogók mit néztek :F

(#77047) Yodamest válasza paatrick (#77044) üzenetére


Yodamest
veterán

Nekem a 3 test probléma netflixes, majd kínai sorozat volt üdítő színfolt ebben a műfajban. A kínai verzió jobb, az teljesen az 1. kötetet követi, 30 rész.

(#77048) lezso6 válasza Yodamest (#77047) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A netflixes tényleg tipikus nyugati gagyi, és a kínai verzió meg habár ég és föld intellektuális szinten, de iszonyat vontatott, kb egy hónapja abbahagytam. :DDD De folytatni kéne, már túl voltam a felén...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77049) paatrick válasza Yodamest (#77047) üzenetére


paatrick
őstag

Hát abban nem sok űrös rész volt, Netflixest láttam, könyvből a hangoskönyvet próbáltam de a felénél nem jutottam tovább annyira bárgyúan unalmas. Pedig azt mondják a 2. 3. könyv már érdekesebb, de nincs erőm még végigvergődni 4 órát az első könyvből ;]

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#77050) Tasunkó válasza lezso6 (#77048) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Lehet azért érezted vontatottnak, mert láttad előtte a netflixeset, és elspoilerezte. Nekem pont az tűnt fel, hogyan tudtak egy lassabb, kifejtősebb tempót, vontatottság nélkül hozni, és gond is volt merthogy jó kis 30 rész kitarthatott volna egy darabig, erre ledaráltam. De az égből pottyant elém a történet, kb. dunsztom nem volt hogy mire akarnak kilyukadni, úgy más mert folyamatosan adagolja az építőkockákat.
Annyiban sajnáltam hogy nem amcsi, hogy minden nő jó volt benne, és egyiket sem szexelték meg, pedig 3 test van címében, de mindegy. Az amcsiban úgyis a legidősebbet húzták volna meg, most ez megy.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.