Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) bAtt001 válasza KisTücsök (#24650) üzenetére


bAtt001
addikt

nem lebeszélni akarlak, én végig élveztem minden részt :) csak hogy mire számíts, de a képi világ hangok zenék minden átlagon felüli azért is megéri nézni
htmiia meg kötelező darab :D

[ Szerkesztve ]

(#24652) Ragnar95 válasza bAtt001 (#24630) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk az első évadban szerintem azért maradt ennyi megválaszolatlan kérdés, mert nem a sztorin, hanem Elliott skizofréniáján volt a hangsúly, viszont mivel ez már lerágott csont innentől, így szerintem kénytelenek lesznek megválaszolni az eddig nyitva hagyott kérdéseket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24653) bAtt001 válasza Ragnar95 (#24652) üzenetére


bAtt001
addikt

mondjuk én nem látok benne többet hirtelen szerintem itt le kellene zárni, nem tudom elképzelni hogy tudnak még egy ilyen évadot hozni, ha meg csak szenvedés lesz azzal nagyon elrontják a sorozatot. de hát nekik nem az az érdekük h jó neve legyen hanem minél több rész készüljön

(#24654) gyuromoj válasza tonyrulez (#24649) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ha jól láttam akkor a New Girl kimaradt még. Annak adhatsz egy esélyt, ha van hozzá kedved. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24655) FoxiestFox válasza gyuromoj (#24654) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is megpróbálkoztam vele régebben, de nagyon fárasztó szerintem.

(#24656) gyuromoj válasza FoxiestFox (#24655) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én mindig 2 nap alatt ledarálom, úgy egész nézhető. Igaz már mostani évad után gondolkoztam a kaszán, de nem szokásom kaszálni, így kitartok. Szerintem nem húzza már sokáig, ha csak nem történik valami fellendülés majd a mostani évadban.
Most egy sorozat van amit lehet kaszálni fogok, mert egyáltalán nem érdekel az irányvonal amerre tartanak benne. Ez nem más mint az Agents of SHIELD. Még agyalok rajta hogy mi legyen a sorsa.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24657) Ragnar95 válasza bAtt001 (#24653) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég sok a megválaszolatlan kérdés + van bőven szál, ahol van még folytatásra lehetőség (Tyrell, Angela), szóval én nem félek ettől, szerintem még sokkal jobbat is ki lehet ebből hozni, ha a sztorira helyezik a hangsúlyt végre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24658) vond válasza Ragnar95 (#24657) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem bejött ez a skizo vonal is, nagyon élveztem. :K Ügyesen kitalálták, és elénk rakták, valamint Malek is nagyon jól játszott. c:c-n írták páran, hogy faarcú volt a csávó végig. Hááát, sok ilyen "faarcú" színészt szeretnék még filmekben, sorozatokban látni. :)

A történetszálak nagy részét meg épp hogy csak megkapirgálták. Lesz itt még fejlemény bőven. Nem kell aggódni. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#24659) Ragnar95 válasza vond (#24658) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem sajna pont ez az irány nem túlzottan jött be, valószínűleg azért, mert az a mű sem fogott meg, ahonnan az egész ötletet vették.
Tényleg az a nagy kérdés, hogy áthelyezik-e a hangsúlyt a történetre, mert ha igen, akkor szerintem tényleg jobb lehet a folytatás, mint az első évad volt. Ha viszont próbálják az első évad módszerét követni, akkor nagyon gyorsan megunhatja elég sok néző a sorozatot, mert ez az irány eléggé kiélte magát az első évadban, nem igazán van hova tovább vinni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24660) FoxiestFox válasza vond (#24658) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem is nagyon jó volt, hogy kidolgozták rendesen Eliottot.
De itt sokaknak a karakterdráma nem elég, van egy buzzword, ami úgy hangzik, hogy főszál, és csakazajó. :D
Meg ugye jaj, problémás főhős, jaj, Fight Club effektus, jaj drogos téma, minden jaj.
Én minden percét szerettem, hosszú év lesz.

(#24661) Apollyon válasza FoxiestFox (#24660) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Meg ugye jaj, problémás főhős, jaj, Fight Club effektus, jaj drogos téma, minden jaj."

Gondolom te szereted mindig ugyanazt nézni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24662) Ragnar95 válasza Apollyon (#24661) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Főleg ha esetleg elsőre se jött be :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24663) vond válasza FoxiestFox (#24660) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bigbiglike+1. ;)

Örülök, hogy van még itt más is, aki teljesen úgy érzi a dolgokat, mint én. Ha jól emlékszem, az indokolatlan obszcenitás okán is egyetértettünk. ;) Ez az egy dolog, ami nem tetszett. De ezen kívül majdhogynem tökéletes első évad volt. Talán még annyi, hogy egy résszel előbb abbahagyhatták volna. Az 1x09 vége volt a legerősebb szerintem.

Ezt azért lecsapom: ;]

"Én minden percét szerettem" - Hát, szerintem a harmadik rész 33:50-34:50 közötti percét Te sem élvezted annyira. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#24664) FoxiestFox válasza Apollyon (#24661) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha nem tetszik, nem kötelező nézni, és panaszkodni. :DDD
Én sem nézek olyat, ami szerintem tré.
Nincs új ötlet, srácok. Meglévő ötletekkel kísérletezés van, és ez tud nagyon jól sikerülni.
Ilyen a Robi is szerintem.
De hogy ebben a topikban állandó jelleggel a rívás megy a főhős kidolgozása miatt, az ultrabrutálnonszensz.. de igazatok van, máskor daráljuk le a főszálat egy évad alatt, és helló, a főhős meg legyen drogos vagyok feliratú pólóban, ennél jobban nem is lehet árnyalni egy szemét önpusztító drogost! Oh, wait..

És olyanoktól lehet ilyen MrRobi leszólásokat olvasni, akik többi hozzászólásából azt látni, hogy olyan fospépeket néznek és szeretnek, hogy loál.

No offense meg semmi, általánossában írtam mindezt. :D

(#24665) Ragnar95 válasza FoxiestFox (#24664) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk az egyik legfontosabb tényezőtől eltekintettél: "ízlések és pofonok..." :))
Te azt nem érted, miért kell az általad leírtakon fennakadni, én azt nem értem, miért kell neked azon fennakadni,h másnak nem tetszik az, ami neked tetszik :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24666) FoxiestFox válasza Ragnar95 (#24665) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Írtam, azért, mert én sem nézek olyat, ami nem tetszik, hogy jöhessek ide turbópanaszqueent játszani. :D
De értelek persze, csak ismertettem az álláspontom. ;]

(#24667) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Gotham S02E01
Elég erősen kezdett a 2. évad, végre nem szórakoztak heti bűnténnyel sem, haladt a főszál, illetve a nemezisek bemutatása is szépen halad. Ha sikerül tartani ezt a pörgést, még jobb is lehet ez az évad, mint az előző.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24668) dokee78


dokee78
félisten

Blindspot
A pilot tetszett,aztán meglátom,hogyan tovább.

(#24669) brownus válasza Vladi (#24648) üzenetére


brownus
veterán

hígfostenger ez a ftwd... bár vannak jó pillanatai, amikor tényleg úgy viselkednek a szereplők mintha igaziból zombi apok kezdődne, bár lehetne bármilyen apokalipszis kezdete

asszem mától jön a 2. évada a how to get away with a murder-nek, az első évad bejött

(#24670) brownus válasza Apollyon (#24661) üzenetére


brownus
veterán

hááát,

könnyen azonosulsz vele és könnyebben átérzed a főhős mindennapi gondjait, még ha nem is ugyanaz a munkátok, pláne nem is ugyanabban az országban/városban éltek, ha Neked is hasonló problémáid vannak/voltak! gondolok itt a drogfüggőségére is. nem könnyű ezt kordában tartani, hogy ne menjen rá a munkád, a családod. és akkor ott van még neki a pszicho baja is. másnak a család-nevelés,szar szociális környezet, vallás, stb.

milyen sorozatban voltak még drogosok? hirtelen egy sem ugrik be, pedig nézünk mi is párat!?
de, kettő van: true detective s02, the knick, szóval ez kettő, nem sok ez. mi van még?

ezt meg csak úgy bedobom, mihez tartás végett :)

[ Szerkesztve ]

(#24671) brownus válasza brownus (#24670) üzenetére


brownus
veterán

most az jutott eszembe, hogy dexter is kurvára szimpi volt :D

(#24672) Apollyon válasza brownus (#24670) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Lostban is volt egy szerencsétlen, aki droggal küszködött részeken keresztül, és egy mellékszál is épült rá. FTWD-ben is drogos a gyerek, konkrétan ezzel kezdődik az első rész hogy ott fetreng egy drogtanyán.

House is Vicodintól szenvedett.

Persze mindent meg lehet magyarázni, hogy ami rossz az valójában miért jó. A drogos, függőségi témát már számtalanszor ellőtték filmekben is, sorozatokban is, és szerintem teljesen jogos a felháborodás hogy az egyébként valóban érdekes sztorivonal alakulása helyett adott szereplő egy helyben szenvedését ábrázoló töltelékrészeket kell nézni. Nem egyszer volt, nem kétszer.

Na és igen, inkább legyen a sorozat rövidebb egy pár résszel, de legyen tartalmas, és ne csak ballasztként legyenek ott a mellékszálak a történetben. De nem csak a drogtémával kapcsolatban baj ez, hanem mindennel ami filler.

A Mr. Robot-ot is ki lehetett volna hozni 5-6 részből a 10 helyett. Vagy a HIMYM-et 4-5 évadból, de az legalább vicces volt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24673) bAtt001 válasza brownus (#24669) üzenetére


bAtt001
addikt

nekem valaki azt mondta hogy jobb a fear mint a sima walking, na megnéztem 1 hete péntek este, azóta nem hiszek el semmit annak az embernek :D az ég mentsen meg minket a zombis dolgoktól, hogy még mindig nem kezdenek kihalni az relytély számomra

(#24674) Vladi válasza brownus (#24669) üzenetére


Vladi
nagyúr

"amikor tényleg úgy viselkednek a szereplők mintha igaziból zombi apok kezdődne,"

Na pont ez az amit a nézők látni akartak. Én biztosan. Együtt végigizgulni a kezdeteket. Sajnos ez elmaradt, megint frusztrálódtunk.

Egyébként szerintem a z nation pont erre játszik rá. MI az, amit az emberek látna akartak a walking deadben, de nem látták. Na azt mutatjuk meg.

Majd lesz preZ nation nevű spinoff, ahol az asylum megcsinálja nekünk jóra. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24675) brownus válasza Apollyon (#24672) üzenetére


brownus
veterán

House is Vicodintól szenvedett. - :N , a térdétől szenvedett :D

(#24674) Vladi , azt már nem a syfy fogja??

[ Szerkesztve ]

(#24676) Vladi válasza brownus (#24675) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem tudom, ez csak ötlet volt. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24677) aizen92 válasza brownus (#24675) üzenetére


aizen92
addikt

nem nyert brownus kolléga: ( kb 4-szer láttam a sorozatot )

Egy aneurizma okozta izomszövet elhalás okozza a fájdalmat a combjában. És mivel nem amputálták le a lábát, hanem csak kivették az elhalt szövetet részben ( inkább ezt vállalta, ahelyett hogy levágják a lábát ) a komplikációktól " mai napig" szenved.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24678) Melorin


Melorin
addikt

A szökésben meg Mahone volt függő.

(#24679) brownus válasza aizen92 (#24677) üzenetére


brownus
veterán

basszus, tényleg! most be is ugrott egy kép mikor lisával összejöttek, hogy mutatták a combját.

(imádtam azt a nőt! ő volt a kedvencem a csajok közül)

(#24678) Melorin, jaja, és a californicationban meg mindenki, kivéve a kölköket :D

[ Szerkesztve ]

(#24680) brownus


brownus
veterán

aranyélet plakát , kíváncsi vagyok milyen lesz. (a terápia jó volt)

(#24681) |AP| válasza brownus (#24680) üzenetére


|AP|
veterán

nekem nagyon várós! Thuróczy Szabolcsot nagyon bírom, a Társas Játékban is jó volt.

(#24682) mayday00


mayday00
őstag

Black Mirror 3. évad berendelve - 12 új résszel a Netflix-re érkezik majd. :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24683) spammer válasza mayday00 (#24682) üzenetére


spammer
veterán

Yay! :C

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24684) ígyvanferi válasza gyuromoj (#24656) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az utolsó évad nem volt az igazi. De én is nézem majd tovább. Jön ugye Megan Fox valamikor az új évadban.

(#24685) rétisün


rétisün
veterán

valaki linkelt régebben egy (talán hamarosan induló) sorozat előzetest, annyira emlékszem, hogy amolyan feudális(?) világban játszódik, de vannak benne gépek, autók(?), motorok, a főhős nagyon kardozik benne, egy erődítmény (vár?) kapujához értek az előzetesben.....eléggé várós volt, nemcsak nekem.

rémlik valakinek?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24686) gyuromoj válasza rétisün (#24685) üzenetére


gyuromoj
veterán

The Man in the High Castle :F

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24687) rétisün válasza gyuromoj (#24686) üzenetére


rétisün
veterán

:(

mintha képregényen alapulna a sorozat, de ez lehet félreinfó...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24688) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jön a Szupercsapat remake.

Szerettem az eredetit, meg nekem nagyon bejött a mozi is, kár hogy utóbbi bukott. :(

Live-Die-Respawn

(#24689) #54715584


#54715584
törölt tag

The Muppets Pilot

Nem volt ez rossz, de annyira kiemelkedő sem. Nem nagyon tudtak olyat mutatni, amit eddig ne láttunk volna.
Volt néhány poén, de ennyi.
Miss Piggy hangja pedig nagyon idegesítő.

(#24690) gerii válasza mayday00 (#24682) üzenetére


gerii
addikt

12 rész :Y , ha csak a fele jó lesz már megérte. A kedvencem a tekerj a pénzért rész volt.

(#24691) rétisün válasza #54715584 (#24689) üzenetére


rétisün
veterán

egyetértek, épp most fejeztem be.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24692) #54715584


#54715584
törölt tag

Limitless Pilot

Jó volt ez, kezdésnek mindenképpen.
Régen láttam sorozatot, ahol a fényképezés és a hangkeverés ennyire profi munka.
Talán a Sleepy Hollow és a How To Get Away With Murder ilyen még.
Remélem a sori nem epizodikus lesz, az nagy csalódás lenne, ha heti ügyeket hoznának be, amikor adva van az átívelő sztori.
Bradley Cooper nagyon erőtlen és jellemtelen volt, tök felesleges volt őt behozni a soriba. Játszhatott volna jobban is abban a 3 percben.

(#24693) #54715584


#54715584
törölt tag

Heroes Reborn S01E01E02

Pontosabban a pilot fele. Bő 20 percet bírtam ebből.
A zenére/hangra mindig libabőrözök, itt ez most 5 perc után sem történt meg a főcímnél sem, pedig ellőtték azt a hangot jó párszor.
Ez a kezdés baromira elhasznált sablonokkal történt, amit nagyon sajnálok.
Lehet már csak a fáradtság tompított el, de valahogy nincsen meg az az érzés, ami jó pár évvel ezelőtt odaszögezett a képernyő elé.
Bennett pedig megöregedett, nekem totál jellemtelen és érdektelen lett.
Az új karakterek meg háááát....
Lehet kellene adnom neki egy újabb esélyt, de nem nagyon akaródzik.
Kíváncsi leszek ti mit mondtok majd.

[ Szerkesztve ]

(#24694) gerii válasza #54715584 (#24693) üzenetére


gerii
addikt

Elég lassan, furcsán indított, az első rész inkább csak történelmi lecke volt, lesz ez még jobb is, jönnek a régiek majd.

(#24695) #54715584 válasza gerii (#24694) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megnéztem az évados promót. Hát az sem nagyon fogott meg.
De várok még pár hetet, hátha mindenki pozitívan nyilatkozik és akkor lehet visszatérek. :)

(#24696) bigdady


bigdady
nagyúr

Heroes mmikor indul?

Szerk: ja most látom már megy is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24697) Pitterix válasza #54715584 (#24693) üzenetére


Pitterix
őstag

Még várat magára a megtekintése, de nagyon tűkön ülök már.
De, ha neked nem jött be..... :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#24698) #54715584 válasza Pitterix (#24697) üzenetére


#54715584
törölt tag

Elég nyűgös voltam már este, lehet ez rátett egy lapáttal, hogy csak 23 percet bírtam.
De ettől még simán lehet, hogy neked meg totál bejön.
Valószínű adok még egy esélyt neki, de később, várok még kicsit. :)

(#24699) odrif


odrif
MODERÁTOR

Person of Interest 5. évad kezdetéről van már info?
Addig is valami hasonló sorozatot tudtok ajánlani?

20 éve a Prohardveren

(#24700) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

How To Get Away With Murder S02E01
Nagyon durván jól indult ez az évad. Úgy tűnik, felhagytak az időbeli ugrálásokkal vagy legalábbis nem annyira meghatározó ez a jelenség, mint az első évadban, ami egyelőre jót tesz szerintem a történetnek, bár 1 rész után még korai erről biztosat mondani.
Nagyon pörgős volt az első rész, kaptunk válaszokat szép számmal, illetve nagyon sok minden kiderült a szereplőkről is, ami eddig homályba borult, voltak jelenetek, amikor csak néztem a meglepetéstől... :D
A végén az a cliffhanger mondjuk gonosz volt, de legalább csak 1 hetet kell kibírnunk most a folytatásig.
Álmomban sem gondoltam volna, hogy Bonnie volt a gyilkos... :Y Annalise-ről is elég meglepő volt,h biszexuális, bár abban nem vagyok biztos,h nem csak kihasználja az ex barátnőjét még mindig...
Ez a kép jól összefoglalja az első részt :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.