Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) erahurka válasza radi8tor (#57999) üzenetére


erahurka
félisten

Passz, lehet nem is a felvett anyagból van, csak lőtt valaki egy képet. Majd meglátjuk.

(#58002) radi8tor válasza erahurka (#58001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja és a TV széle lóg bele. :D

⭐ Stella

(#58003) paatrick válasza erahurka (#57996) üzenetére


paatrick
senior tag

Miért telefonon akarod nézni? :F

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#58004) munky


munky
őstag

Sziasztok!

Van valakinek infója arról, hogy a This Is Us 5. évada várható-e magyar csatornán és szinkronnal a közeljövőben? (Vagy valaha... :D )

[ Szerkesztve ]

(#58005) abridabri válasza paatrick (#58003) üzenetére


abridabri
veterán

Gondolom munkahelyen ,munka helyett ;]

(#58006) paatrick


paatrick
senior tag

Nyerd meg az életed / Squid Game (2021)

Ha nem szoktál koreai filmet/sorozatot nézni és animéket se akkor ez lesz az utóbbi évek legjobb sorozata számodra.
Ha viszont ebben a témakörben otthon vagy akkor csak egy átlag jó sorozat lesz.

Így tudnám legjobban összefoglalni. Az ázsiai észjárásnak van egy idő után kiismerhető természete, az egész fordulati rendszernek, amit nem igazán tudnak kinőni. Gondolok itt arra hogy amikor az öreg a gyilkos éjszaka felmászik az ágyak tetejére és mondja hogy ne bántsuk egymást-majd vágás a frontman-re és leállítja a mészárlást, onnan sejteti magát hogy az öreg a szervező, majd mikor veszt a golyós játékban és csak az ő fejbelövését nem mutatják már biztos. Vagy a gengszter és nője, mikor a nő mondja hogy én foglak megölni, már tudható hogy együtt fognak meghalni valahol csak idő kérdése. Onnan hogy a rendőr megtalálja az előző évek nyerteseit és mindig csak 1 van, már tudjuk hogy ki fog nyerni. Az utolsó játékot már a sorozat elején ellövik, az egész feláldozom magam hogy te nyerjél megint ilyen ázsiai klisé.
De mint írtam nem ehhez szokott nézőnek még így is jó lesz, mert nincs benne hogy ezeket kell figyelni. Viszont meg lehetett volna úgy is csinálni hogy ezek a dolgok ne legyenek ennyire nyilvánvalóak azok számára aki már látott ilyet.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#58007) erahurka válasza paatrick (#58003) üzenetére


erahurka
félisten

Most arra kaptam rá hogy telefonon nézem a sorozatokat. És így nem tudom közben elvonni a figyelmem valami appal :DDD

(#58008) erahurka válasza abridabri (#58005) üzenetére


erahurka
félisten

Munka helyett laptopon nézem home office-ban ;]

(#58009) dellfanboy válasza paatrick (#58006) üzenetére


dellfanboy
senior tag

idaig nekem kimaradtak az Dkoreai sorozatok, adj mar 1-2tippett mit nezzek meg ami jo. asszem elkezdtem vmi olasz maffiozo ugyvedest de azon kivul nem sok jut eszembe :B

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#58010) Maxxy10 válasza dellfanboy (#58009) üzenetére


Maxxy10
addikt

[link]
Hónapok óta 90%-ban kdràmakat nézek. Írd le milyen műfajok jönnek be és írok ajánlást. Így gyorsan összeszámolva 25+ koreai sorozatot fejeztem be és még nincs vége :C

(#58011) paatrick válasza dellfanboy (#58009) üzenetére


paatrick
senior tag

Hehe, pont koreai sorozatot nagyon keveset nézek mert annyira nem bírom a nyelvet mint a japánt. Így koreaiból inkább filmet nézek.
Ajánlani nehéz mert az átlag ázsiai sorozat ha nem vagy hozzászokva nehezen emészthető a sokszor túljátszott dolgok miatt. Squid Game-ben is volt pár ilyen allűr de ezen én jobban azt érzem hogy a nagyvilágnak lett készítve. A filmek könnyebben bevehetők olyannak aki csak belekóstolna az ottani művészetbe.
Koreai film:
- Oldboy (van szinkron hozzá)
- Nincs bocsánat (van szinkron hozzá)
- A gengszter a zsaru és az ördög (van hozzá szinkron, bár nem tudom milyen lett)
- Számkivetett a Holdon
- Dogani
Japán film:
- Battle Royale (ami ennek a témának az alapköve a könyvével)
- Gantz + Ganzt: Perfect Answer (mangán, animén alapuló 2 egybefüggő film)
- Okuribito (Oscar díjas dráma)
- Kokuhaku
Japán sorozat:
- Hanzawa Naoki
- Kekkon dekinai otoko
- Hirugao

Animéből a Kaiji szinte ugyanez a beállítás mint a Squid Game. Ha nem láttál még animét és csak egyet szeretnél egész életedben akkor: Fullmetal Alchemist: Testvériség (van szinkron is hozzá). Kerek történet lezárással.
Koreai sorozatból hirtelen csak a Secret Garden-t tudnám felidézni, amit anno a legjobb k-dramanak mondtak sok helyen, de nekem nem jött be. Japánból az 1 litre of tears-t hozzák fel sokszor mint legjobb de én ezt se ajánlanám.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#58012) pekoka válasza paatrick (#58011) üzenetére


pekoka
tag

Nem rosszbol, de hogy van egy embernek ennyi ideje, ennyi sorozatra? :DDD :DDD

O->-<

(#58013) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sex/Life 2. évad berendelve.

(#58014) k-adi válasza pekoka (#58012) üzenetére


k-adi
nagyúr

sehogy. biztos robot.

(#58015) paatrick válasza pekoka (#58012) üzenetére


paatrick
senior tag

Csak 5 sorozatot írtam :P többi film, az meg könnyen megy. Egy időben minden este letoltam egy filmet, szóval az itt felsorolt filmek 10 este alatt kivégezhetők :DDD

Anime más tészta, régen sokat néztem, de manapság már évi 10 db ha lemegy. 1 rész csak 20 perc. És soknak csak 1 évada van így vagy úgy befejezve, szóval könnyebben emészthető. Bár az ázsiai élőszereplős sorozatokra is jellemző hogy 1 évadban van 10-11 (japán) vagy 20-30 (korea) rész és vége a történetnek. Ott nem annyira dívik az amerikai rétestészta évadozás.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#58016) k-adi


k-adi
nagyúr

Power Book III: Raising Kanan
SEASON 1 finale

Erős évad, erős színészkedés és jó story. Így kell ezt. Kicsit féltem, hogy az első spinoff után azaz a powerbook2 kicsi ghost után 50cent gyerekkoráról készült spinoff milyen lesz (az összes behirdetett spinoff közül erre tippeltem hogy leggyengébb lesz) de kellemes csalódás volt az évad..

szóval úgy néz ki, hogy eddig a POWER UNIVERSE hozza az elvárt szintet... és a következő meg ha jól tudom Tommy utóélete lesz, ami nagy elvárások a legjobban várt spinoff a Power fanok által.

(#58017) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Babylon 5 reboot

Live-Die-Respawn

(#58018) erahurka


erahurka
félisten

Na befejeztem a Midnight Masst. Jó kis sorozat lett, csak az első egy-két részt kell túlélni.

(#58019) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nekem valamiért kimaradt ez a Ted Lasso. Valahogy a rövid leírás, meg a borító nem fogott meg. Aztán tegnap megnéztem az első részt, aminek az lett a vége, hogy bedaráltam éjjel az egész évadot. Bitang jó sorozat, jó hangulattal. Végre nem az a sötét, véget nem érő nyomozós dráma. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#58020) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Gang of London S01

Összességében jó sorozat, szélsőségek sorozata, cselekményben és rendezésben. Lassú tempóval halad, felgyorsulnak az események és megint alszunk egy jót. 2x sebességben néztem, míg nem történt valami érdekes. ;]
Kíváncsi vagyok mit hoznak ki a folytatásban, ha lesz egyáltalán.

Euphoria

Nekem csak most esett le a karácsonyi részek után, hogy Jules transznemű és nem csak a sorozatban játsza el. :U

(#58019) V.Stryker:
Üdv a klubban! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58021) Miklós315 válasza oriic (#58017) üzenetére


Miklós315
aktív tag

:Y
Én csípem az eredeti verziót (minek rontják el :F :D )
Nem tudom elképzelni, látványon túl mit tehetnének hozzá...

"Szerintem."

(#58022) Đusty válasza V.Stryker (#58019) üzenetére


Đusty
addikt

Sajnos a második szezon nem lesz már olyan jó.

(#58023) Laraxior


Laraxior
titán

Lesz vajon masodik evada ennek a koreai szosszenetnek?
Hamar ledaraltam ezt a par reszt. (Nyerd meg az életed) :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#58024) erahurka válasza Laraxior (#58023) üzenetére


erahurka
félisten

Hát eléggé felkapott lett úgyhogy szerintem igen. Az Alice in Borderland is kap folytatást tudtommal.

(#58025) Jumbozorz válasza erahurka (#58018) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

+1
Nagyon tetszett nekem is.

(#58026) erahurka


erahurka
félisten

Úgy volt hogy ezt a Squid Game-et nézem meg, de inkább az Amerikai Isteneket harmadik évadát nyomom le és befejezem a sorozatot. :DDD

(#58027) Laraxior válasza erahurka (#58026) üzenetére


Laraxior
titán

Valamelyik resz csak fel oras lett, egesz hamar lenyomhato az egesz evad. Kb munkahelyen meg sikerult neznem az egeszet :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#58028) erahurka válasza Laraxior (#58027) üzenetére


erahurka
félisten

Ja, de szeretnék már nem újba kezdeni, hanem lezárni valamit :D

(#58029) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Amazon berendelt egy The Boys spin-off sorit. Cím még nincs

(#58030) erahurka válasza Maxxy10 (#58029) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudom basszus, nem érdekelnek a spin offok.

(#58031) Laraxior válasza erahurka (#58030) üzenetére


Laraxior
titán

Azert a Breaking Bad spinoffja eleg jo volt :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#58032) k-adi válasza Laraxior (#58031) üzenetére


k-adi
nagyúr

alapvetően én is bizalmatlan vagyok a spinoffokkal kapcsolatosan korábbi élményeim alapján... de pl. POWER spin-offok is szuperek

(#58033) bagyulajuve válasza Laraxior (#58031) üzenetére


bagyulajuve
addikt

sőt, nekem jobb is, mint a kiinduló sorozat

Resistencia eterna

(#58034) VágniValó


VágniValó
addikt

Billions 5. évad 10. rész
Nem spoiler.

Ez a rántottás dolog...csak pislogtam. A sorozat már nem régi önmaga, de alapból olyan magasan volt a színvonal, hogy onnan megengedett pici esés, továbbra is szeretem.

Mike Prince pedig babonásan átdobott a válla felett egy adag sót, ami elűzi a balszerencsét :D :D:JAJ

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#58035) Mik76 válasza bagyulajuve (#58033) üzenetére


Mik76
senior tag

Mert te ilyen arisztokratikus szemely vagy. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#58036) erahurka válasza Laraxior (#58031) üzenetére


erahurka
félisten

Annak mikor lesz vége? Meg akarom nézni majd, de jó lenne tudni mire számítsak. Már most van 6 évad, az rengeteg!

(#58037) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Star Wars: Visions S01E05

Jó rész volt, bár kicsit nagyon le lett egyszerűsítve, amit megfogsz fénykard pirossá válik a színe, akkor sith. ;]

Star Wars: Visions S01E06

Hibátlan volt, nem tudok mibe belekötni. :B

Star Wars: Visions S01E07

Javuló tendencia van a részek minőségében, így a folytatáshoz a feliratot nagyon várom!
A rész szerintem kiváló volt, talán a padevan sérülés szerintem halálosnak kellett volna lennie...

Foundation S01E01

Nem vett meg egyelőre, de kaptam az infót a családból, hogy a második rész jobb lesz. ;]
Doki egy lépéssel előrébb van mindenkinél. Peremvidéki bolygón az a fém akármi, meg gondolom hamarosan kiderül, hogy micsoda. Én valami ősi civilizáció hátrahagyott gépére tippelek.

(#58038) Laraxior válasza erahurka (#58036) üzenetére


Laraxior
titán

En azt nem tudom :((

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#58039) CharlieDrop válasza grizlisandor (#58037) üzenetére


CharlieDrop
veterán

#58037grizlisandor

Nem olvastad Asimov regényeit, igaz?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#58040) erahurka válasza Laraxior (#58038) üzenetére


erahurka
félisten

Miért haragszol? :DDD

(#58041) nubreed


nubreed
veterán

Aki eddig látta, spoilerek nélkül, mik a vélemények a Foundation -ről az első két rész után? Visszaolvastam a topicban és ha jól láttam, eddig aki írt róla, senki nincs tőle elájulva. Ha ez tényleg így van, az egyelőre nem túl jó jel. Én bele hallgattam tegnap az OST -jébe, rohadtul nem fogott meg. :( Olyan teljesen unalmas, futó szalagon készült "tucat" szimfónikus zene némi elektornikával, sok helyen giccses megoldásokkal, egyszerűen nincsenek benne igazán szerethető ívek, dallamok. Ennél egy ilyen nagyívű sorozathoz sokkal jobbat vártam. A szerző Bear McCreary tud ennél jobbat is. Pl. a BSG ost-jét szintén ő jegyzi, az telitalálat volt.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58042) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Law & Order 21. évad berendelve, azaz feltámasztva a sorozat.

Archer 13. évad berendelve.

The Mysterious Benedict Society 2. évad berendelve.

(#58043) CharlieDrop válasza nubreed (#58041) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én azt mondom, aki szerette a könyvet annak vannak ellenérzései, szerintem ez a sorozat nem csak azoknak készült, ellenben szerintem el kell fogadni olyannak, amilyen és nem olyan rossz. (én aki olvasta az összes ilyen Asimov könyvet)
A párom szerint halál unalmas, pedig érdekelné a téma.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#58044) lemmy9 válasza nubreed (#58041) üzenetére


lemmy9
őstag

Az első rész bizakodásra adott okot, a második már nem annyira.

Szerintem!

(#58045) ígyvanferi válasza Maxxy10 (#58042) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Archer 13. évad berendelve. jessz! Ez a mostani egy jelentős minőségi ugrás pozitív irányba az előző 3-hoz (vagyis a 8-10.-hez) képest.

(#58046) Laraxior válasza erahurka (#58040) üzenetére


Laraxior
titán

Felrenyomtam, kicsi ez a telefonos billentyűzet :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#58047) paatrick válasza nubreed (#58041) üzenetére


paatrick
senior tag

Az OST a sorozatot látva is semmilyen. Nincs egy húzódallam se mint pl a te is írod BSG- All along the watchtower, vagy a Battlestar Sonatica. Vagy ha nem megyek olyan messzire Trónok Harca intro.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#58048) gbors válasza lemmy9 (#58044) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem is. A második rész a könyvtől függetlenül sem lett jó, a felét kitevő utazós rész elég érdektelen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#58049) nubreed válasza paatrick (#58047) üzenetére


nubreed
veterán

Ez nem túl jó. Kapásból fel tudnék sorolni 10 composert akiknél jobb helyen lett volna az OST.

A Trónok Harca zenéjét Ramin Djawadi szerezte. :) De pl. ő felel a Westworld OST -ért is. Nekem sok helyen az is nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58050) bagyulajuve válasza nubreed (#58041) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a látvány csillagos ötös nálam, színészi teljesítmény is rendben, kivéve pl Dr. Seldon fiát játszó színészt

ha ismered az eredeti Foundation történetet, akkor bizony érhet csalódás több szinten is - nyilván modernizálni kellett sok mindent, de nekem túl sok ponton eltér

engem a "színezés" annyira nem zavar, de a nemváltások igen

eddig 6/10 össességében: e01: 7, e02: 5

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.