Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

The Last Kingdom Ki mit tud erről?
Ha már got vagy vikings szintet üti jó lesz nekünk.

(#24952) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Olvastam a Collider Evil Dead pilotkritikáját, ami elment odáig, hogy kikiáltsa azt hogy ez az egyik legjobb pilot evör.
Nofene :D

All→M8

(#24953) k-adi válasza dokee78 (#24938) üzenetére


k-adi
nagyúr

Elvileg már lement 8-10 rész ebből, de sehol nem találom? Ncore-on sincs fent. :( Tudnál adni elérhetőséget hozzá? :D Mert a leírás alapján megtetszett ez a NDK-s történet.

(#24954) dokee78 válasza k-adi (#24953) üzenetére


dokee78
félisten

Nem találtam én sem.

(#24955) mayday00 válasza k-adi (#24953) üzenetére


mayday00
őstag

Én találtam, 2 helyen is. Írsz Pm et, leírom hol lelhető fel. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24956) k-adi válasza mayday00 (#24955) üzenetére


k-adi
nagyúr

ok. :R

(#24957) CJ3 válasza |AP| (#24940) üzenetére


CJ3
senior tag

Breaking Bad vagy Narcos-ra gondolsz h pár rész unalmas :F :B

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#24958) |AP| válasza CJ3 (#24957) üzenetére


|AP|
veterán

A Breaking Bad-et hagyta abba emiatt pár ismerősöm. A mai napig nem értem, inkább csak sajnálom őket...

...bár jobban belegondolva irigylem is. Ha még egyszer láthatnám (elsőre), az nagyon jó lenne :P

(#24959) CJ3


CJ3
senior tag

Huh Narcos első rész :C

Crypto

(#24960) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Flash 2015 New York Comic-Con Sizzle Reel :Y

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24961) oriic válasza gyuromoj (#24960) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hoppááá, de király lesz. :C

Live-Die-Respawn

(#24962) MurdR


MurdR
veterán

Nemrég fejeztem be a The Last Ship 2. évadját, simán odaver az elsőnek, tessék erőszakosan nekiállni és végignézni. :C

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#24963) #54715584


#54715584
törölt tag

Nah, végre megtaláltam, ezt kerestem hetek óta. :D
Supernatural röviden.

(#24964) spammer válasza #54715584 (#24963) üzenetére


spammer
veterán

Ennyi. Sajnos.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24965) vond válasza spammer (#24964) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem is a történet miatt nézzük (legalábbis mi).

Azért az érdekel, hogy a fő szál merre megy tovább, de a napi random esetek tényleg nem túl érdekesek (már). Mondjuk ez más, 11 évadot megélt sorozatnál is erősen esélyes, hogy előfordul. Nem is sok van, ami kihúzza idáig.

Mindegy is. Már csak Dean és Crowley gyilkos egysorosaiért is megéri nézni. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#24966) Blaise


Blaise
veterán

Végignéztem a Mr Robot 1.évadot, tele vagyok kérdésekkel :D

Ki kopogott a végén az ajtón?
Mi volt a szerepe a drogdíler faszinak aki kihozott a börtönből? Nem volt releváns a végén.
Tyler felesége mitől ekkora nagy király, hogy csicskáztatja a férjét? :)

(#24967) dokee78 válasza Blaise (#24966) üzenetére


dokee78
félisten

Az,hogy ki kopog szerintem a következő évadban derül ki.
Tyler feleségére kíváncsi leszek mi a célja.
Egyet tudok róla biztosan bomba nő!

(#24968) spammer válasza vond (#24965) üzenetére


spammer
veterán

Az a baj, hogy engem a 2 tesón kívül nem nagyon érdekel már senki. Crowley és Castiel az, akiket első körben úgy vágnék ki a sorozatból, hogy a lábuk sem érné a földet. :))
Kár, hogy a fanbase miatt nincs tökük kiírni őket, pedig a szerepük már a végletekig elkoptatott. Lehetne hozni új karaktereket, nagyon ráférne a sorozatra valami frissítés.

szerk: mondjuk a 11x01-et még nem láttam, szerintem ma este csekkolom. Az előző évadot pont pár napja fejeztem be, mert tavaly pár rész után feladtam, de mostanában letoltam a részeket. Darálva elviselhetőbb volt.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24969) brownus


brownus
veterán

jessica jones teaser (f.sza lesz ez is)

egy comment a videó alatt:
Better than the entire first season of supergirl. ;] :DDD

(#24970) oriic válasza brownus (#24969) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:D Jó lesz ez is. JÓl látom a csajnak a szuper erőn túl még repülési képessége is van? :D Hohóóó, meglesem akkor.

Live-Die-Respawn

(#24971) zoli03


zoli03
őstag

Blindspotot nézi valaki? Én úgy érzem, a pilot óta minden rész egyre gyengébb, ha a negyedik is hasonló színvonalú lesz, én valószínűleg kaszálni fogom.

(#24972) harylmu válasza zoli03 (#24971) üzenetére


harylmu
őstag

Én a Limitless-el érzek hasonlóan. Sajnos minden részben egy külön esetet vizsgálnak és elég kevés egybefüggés van a részek között. Olyan NCIS stílusban. Szerintem egy idő után megunom.

(#24973) zoli03 válasza harylmu (#24972) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem a Limitless egyelőre még tetszik, de a 3. részt már ott is gyengébbnek éreztem.
Nem értem, miért erőltetik ennyire a minden részben külön történetet, amik ráadásul alig kapcsolódnak egymáshoz (millió ilyen sorozat van már), sokkal többet is kihozhattak volna az alapötletből, a főszál gyakorlatilag alig halad előre.

(#24974) Ragnar95 válasza zoli03 (#24973) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem védem ezt a megoldást semmiképp, de részben érthető, hiszen így jóval tovább húzható egy sorozat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24975) spammer válasza zoli03 (#24973) üzenetére


spammer
veterán

Rövid leszek: a kábeles kínálatból válogassatok, ha minőséget szeretnének, nem elnyújtott, töltelékes, nyomozós gagyikat. :)

szerk: Limitless, Minority Report, meg a többi ilyen szánalom kategória... A mozifilmeket meggyalázva és kihasználva akarnak nézettséget összekuporgatni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24976) FoxiestFox válasza gerii (#24942) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Király volt, üde színfolt ez a sorozat. :D

(#24977) zoli03 válasza Ragnar95 (#24974) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem nincs azzal bajom, hogy epizodikus (sőt, még abból a szempontból örülök is neki, hogy így talán sok évados lesz), de megcsinálhatnák sokkal jobban is. Pl a Blacklistben sem halad a főszál olyan gyorsan, de vannak benne csavarok, és amíg nem halad a főszál, addig se unalmas a történet.
A Blindspotnál a nyomozós történetek nem valami extrák, a megvalósítás is elég gyenge, sokszor olyan hülyeségek vannak benne, hogy hihetetlen. Ráadásul a főszereplők játéka finoman fogalmazva elég gyenge. Pedig az alapötletből egész jó sorozat lehetett volna, még ha epizodikus is.

(#24978) dokee78 válasza spammer (#24975) üzenetére


dokee78
félisten

Kábeles nem kábeles?
Melyik a kábeles?

(#24979) spammer válasza dokee78 (#24978) üzenetére


spammer
veterán

Például: HBO (prémium, előfizetéses), Showtime (szintén prémium), FX, AMC.
De az utóbbi időben érdemes megemlíteni ugye olyanokat is, mint a Netflix vagy az Amazon, amik hasonló tartalmakat gyártanak, csak streamingelve, komplett évados kivitelben. Nem mondom, hogy ezeken a csatornákon minden jó, de azért jóval minőségibb sorozatok mennek, mint az országosokon.

Országos TV-k, amik mindig tele lesznek gagyi nyomozósokkal és társaikkal: NBC, CBS, ABC és még mondjuk a FOX is, bár ez utóbbi tűrhetőbb. Ilyeneken is akadhat 1-1 jobb sorozat, de sajnos a tucat van többségben. Például a Gotham baromi jó lehetett volna egy normális gárdával az FX-en (ami a FOX kábeles csatornája), ehelyett töltelékes, nyomozós lett belőle az anyacsatornán. Bár ez még mindig jobb, mintha mondjuk egy CBS-re került volna.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24980) dokee78 válasza spammer (#24979) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,mos már nagyjából tisztában vagyok vele. :R

(#24981) k-adi válasza spammer (#24979) üzenetére


k-adi
nagyúr

HBO (prémium, előfizetéses), Showtime (szintén prémium), FX, AMC, netflix, amazon

ezek tényleg jók

+1 a kommenthez

(#24982) dokee78


dokee78
félisten

Vótmá?

Marvel's Daredevil 2. évad - Teaser #1
Jujj

Inhumans sorozatot nem vállal be a Netflix?

[ Szerkesztve ]

(#24983) Blaise


Blaise
veterán

Holnap indul a Fargo 2.évad. Ki fogja nézni?

(#24984) dokee78 válasza Blaise (#24983) üzenetére


dokee78
félisten

Jobban vártam,mint a True Detective t.

(#24985) gtamate2 válasza spammer (#24979) üzenetére


gtamate2
veterán

Az NBC-n ment anno a Jóbarátok, a CBS-es Mentalista nekem nagyon bejött. A foxnál ott van a Simpsons meg a Prison Break amiket imádtam/ok.

Amúgy most járok az Oz utolsó évadánál és egyszerűen eldobom az agyam, komolyan nagyon-nagyon ütős sorozat. Olyan szinten nem lehet tudni hogy milyen fordulat lesz benne mint a Trónok Harcába, eszméletlen kemény dráma. A szereplők válogatása is nagyon jó lett, az HBO ismét bebizonyította hogy milyen a minőségi műsor.

*Sn0w

(#24986) bok92


bok92
addikt

Holnap jön a Kingdom is! :)

(#24987) bobalazs válasza spammer (#24979) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz a tippet!

Birom a hsz.-eidet mindig van bennük valami tanulságos.
Jövőbeli referenciaként belinkelem ezeket ide:

List of programs broadcast by HBO
List of programs broadcast by Showtime
List of programs broadcast by FX
List of programs broadcast by AMC

(#24988) bAtt001 válasza bok92 (#24986) üzenetére


bAtt001
addikt

végre indul valami normális sorozat is, már kezdtem elszomorodni a sok limonádét nézve :D

(#24989) spammer válasza gtamate2 (#24985) üzenetére


spammer
veterán

Igen, a sitcomok nagy része országos csatornákon megy, azok bele is illenek a "profiljukba". Olyasmi, mint mondjuk a moziknál a PG-13 vagy a "R" besorolás. A Sitcom előbbi, esetleg korhatár nélkül nézhető laza műsor. Utóbbinak (R) meg muszáj kábelre kerülnie, ha nem akarják kiherélni.

Lásd, például:

American Horror Story - FX (Véres, horrorszerű, groteszk, erőszakos. Ez országos csatornákon nem férne el ebben a formában.)

További előnyök:

- Kábelen nem kell aggódni, ha egy karakter mondjuk állandóan "Fuck"-ozik. (Szevasz McNulty és Bunk) :))
- Rövidebbek az évadok (nem kell tölteléket gyártani, legalábbis annyit...)
- Nem húzzák a végletekig értelmetlenül
- Nagyobb (lehet) a büdzsé

Országosokon is voltak/vannak azért sikeres cuccok, pl.:

- Lost (ABC): a büdös életbe' nem lesz még egy ilyen kultsorozatuk. ;] Ez is csak csalással tudott olyan lenni, amilyen lett, mert eredetileg epizodikusnak hazudták a készítők, így kapott zöld utat. Lehet persze vitatkozni, hogy jó vagy nem jó (főleg a vége), de az szerintem vitathatatlan, hogy hatalmas tábora és sikere volt.

De hogy a kábeleseket is érje egy kis kritika:

A The Walking Dead azon az AMC-n megy, ahol ment egy bizonyos Breaking Bad és egy Mad Men. A TWD rohadt népszerű (köszönhető a képregényes alapnak is), de minőségben (főleg írásban) fasorban sincs mondjuk az utóbbi kettőhöz képest.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24990) tepenzed


tepenzed
őstag

Csak én aludtam be többször is a Walking Dead évadnyitón? Na majd talán ma sikerül befejezni, elég barátok közt feeling volt már számomra,nézem de nem tudom minek :DDD

(#24991) dokee78


dokee78
félisten

Belekukkantottam a Fargo S02E01-be.
Jónak tűnik epekedve várom a magyar feliratot!

(#24992) gtamate2 válasza spammer (#24989) üzenetére


gtamate2
veterán

Plusz lehetnek simán akár 1 órások a részek, nem kell 20-40 percre limitálni.
A TWD nekem nagy kedvencem volt az első évadban még, aztán valahogy olyan szinten csúsztak el utána az évadok hogy valami szörnyű. Szerintem sokan csak azért nézik mert nincs más zombis apokalipszises sorozat, pedig már inkább a barátok köztre hasonlít. Így utólag hogy azóta megnéztem jópár sorozatot, a karakterfejlődés a WD-ben sehol (pedig nagyon hiányozna). Nagyon sajnálom hogy így elcseszték, pedig imádom ezt a stílust amit képvisel.

Btw. a Zombieland film utáni sorozatból lett végül valami?

*Sn0w

(#24993) FoxiestFox válasza gtamate2 (#24992) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hogyhogy nincs másik? Z Nation micsoda? :DDD

(#24994) mayday00


mayday00
őstag

Tegnap kommentben volt egy kis félreértés, miszerint az 5. évad az utolsó lesz a Person of Interest-ben. A lent is linkelt interjú (illetve más híradások) alapján kiderül, hogy Michael Emerson csak annyit mondott, hogy előfordulhat, hogy az utolsó PoI-évadról van szó. A CBS-en. Azonban a csatorna még nem döntött a sorozat sorsáról, ami akár máshol is folytatódhat kasza esetén. A forgatás egyébként zajlik, még az írók sem tudják, hogy le kell-e zárniuk a sztorit. :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24995) KisTücsök válasza gtamate2 (#24985) üzenetére


KisTücsök
addikt

Oz-ra +1. Lesse mindenki!

HBO első sorozata amúgy, ha jól tudom. Hát rendesen bekezdtek anno. :D

TWD-s lejtmenet tagadhatatlan, de azért annyira nem szörnyű még így is sem szerintem. Mondjuk ha lenne konkurenciája, lehet mást mondanék.
____

3 nap múlva The Knick. :D Mondjuk én megvárom, amíg lemegy. De hátha érdekel valakit. Az első évad nálam hibátlan volt.

(#24996) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Október végén lesz a crossover, kíváncsi vagyok rá. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24997) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Homeland magyar felirat most jött ki :))

(#24998) Pitterix


Pitterix
őstag

S.H.I.E.L.D. 301-302

Végre egy sorozat, aminek erős a kezdése. Remélem nem folytatják az elmúlt időszak hülyeségeit és nagy esés következik a színvonalban.
Daisy csini, de abban a kivágott sötét ruciban nevetségesen nézett ki, Mack egész tűrhető volt, May kicsit jajdesajnáltatommagam hülyesége nem tetszik,a többi elmegy.
A lényeg várom a folytatást.
Lehet kettesével nézem majd, így nagyobb az élvezeti faktor.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#24999) odrif


odrif
MODERÁTOR

Na a Narcos E05-től egész jót üt, nem tudom miért de valahogy a Prison Break első évada volt amiért képes voltam késő éjjelig sorozatot nézni. A Narcos még azért nincs ezen a szinten, de érdemes nézni, ehhez nem fér kétség.

20 éve a Prohardveren

(#25000) petata


petata
őstag

Fargo S02E01:

Ennyiből nehéz véleményt mondani, de nekem úgy tűnik nem lesz akkora durranás, mint az első szezon volt tavaly. :(

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.