Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Ragnar95 válasza Louro (#24400) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban, ezért is lesz érdekes, hogy sikerül megoldani a folytatást, hiszen kelleni fog valami új ellenség és így bonyodalom, mert egyelőre úgy tűnik, h sínen vannak nagyjából.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24402) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok, üdv a topiklakóknak!
Megosztom veletek a közelmúltbeli sorozatélményeimet:

Mr. Robot: pilot hatalmasat szólt, utána kicsit valóban leült a sorozat, de aztán kb. az 5. résztől újult erővel tért vissza. Így is az év legerősebb sorozata lett szerintem.

Narcos: egybe le akartam darálni, de már az első résznél furán éreztem magam, a másodikat a feléig bírtam, szerintem kasza is. A sorozat 90%-a arról szól, hogy egy unott hangú faszi felolvas egy szöveget :U . Emellett Escobaron kívül az összes karakter unalmas, gyenge színészek, érdektelen az egész. Na, én meg az ezt körülvevő hype-ot nem értem, dehát más ízlések, ugye.

Fear The Walking Dead. eddig ez is csalódás, de tetszik a zombis téma, meg elég jó ez a sötétebb hangulat, szerintem maradok az évad végéig. Kár, hogy a járvány társadalmi, politikai hatásaiba bevallottan nem fogunk betekintést nyerni, anélkül pedig az egész egy walking dead-light, csak csilingeljen a kassza. De hátha lesz valami csavar benne.

The Strain: nem kell tőle sokat várni, popcorn-sorozat, annak viszont kiváló, kikapcsolódásként ezerszer inkább ez, mint a sokadik ncis baromság. Fordulatos a sztori, pörög, ha valaki egy kis könnyedségre vágyik, annak tökéletes szórakozás.

True Detective S2: ha a McConaughey-Harrelson páros nem vitte volna a hátán az első évadot, az is csak egy közepes sorozat lett volna. Nekem ez az 2. szezon egyébként sztoriban erősebb volt, tetszett, nem bánom, hogy végignéztem.

(#24403) mayday00


mayday00
őstag

Új The Flash promo középpontban Jay Garrick-el. :C :C

[link]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24404) spiky03 válasza mayday00 (#24403) üzenetére


spiky03
veterán

Nem lesz rossz.

De az a "Flash hívó" nekem még kicsit vicces. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24405) gerii


gerii
addikt

Lucifer pilot: Az első pár percet érdekesnek véltem, a brit akcentus miatt is, de végül is elég jól működik a figura játéka, hosszútávon pedig majd kiderül. A zene, párbeszédek jól meg vannak csinálva, a képessége is jóféle, vicces kis sorozat lesz.

Minority Report pilot: Ez annyira nem mutatott semmi különlegeset, de nem volt rossz.

(#24406) dokee78


dokee78
félisten

Narcos felirat nagyon lassan csordogál. :O

(#24407) |AP|


|AP|
veterán

na szóval... a Lost végére értem, és most kb. ez jár a fejemben :DDD

(#24408) aizen92 válasza |AP| (#24407) üzenetére


aizen92
addikt

Értelemszerűen spoileres.

Én imádom ezeket a LOST refeket ebből a filmből :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24409) HPAA válasza dokee78 (#24406) üzenetére


HPAA
őstag

igen , lassan egy hete várom a teljest és 2 nél tart :O

************* censored

(#24410) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Sziasztok.
Kéne legalább egy sorozat.
Amiket eddig néztem és tetszettek is. Lost, Breaking bad, Walking dead, GoT, Falling skies, Flash, A búra alatt, Mr. robot, dr. house.
régen: star trek, sliders, csillagkapu.
Úgy tudom a búrát kaszálták amit nem is bánok mert nagyon rossz lett de azért érdekelt volna mi lesz a vége.
A falling ugye most ért véget és ha nem is kiemelkedő de hangulatos kis nyári sorozat volt.
Most legutóbb (pár napja) kezdtem el a last ship-et és végig is néztem ami eddig kijött és nagyon jó volt! Nem tudom mennyi pontot és milyen kritikát kapott de nekem nagyon adta!
Ja igen. River is tetszett anno meg az eureka de azoknak is kasza lett.
Szóval most a fear the walking nézve van meg jön majd lassan a flash és a rendes walking is de beférne még egy néznivaló. Viszont nincs kedvem végignyálazni azt a rengeteg futó és most indult sorozatot hogy találjak valami jót.
Tehát ha van valami ami esetleg már véget ért de kár kihagyni akkor az lenne a legjobb, de még futó sorozatnak is örülnék.
A CSI sorozatokat meg az összes ncis meg egyéb vigyünk mindent a laborba sorozatokat utálom.
Ha elkaptam akkor a dr. csont-ot is néztem de annyira nem kötött le hogy kövessem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24411) FoxiestFox válasza Kvelstadt (#24410) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Better Call Saul (Breaking Bad-hez kapcsolódik, Saul szála), Masters Of Sex (vérbeli dráma, ne keverjen meg a címe), Person Of Interest (tech vonal), és talán Banshee, ha szereted az akciót.

(#24412) Ragnar95 válasza Kvelstadt (#24410) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Dexter, House of Cards, The Wire
Illetve a Flash miatt gondolom bejönnek a szuperhős sorozatok, úgyhogy Gotham, Daredevil.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24413) gerii válasza Kvelstadt (#24410) üzenetére


gerii
addikt

Sci-fi: Battlestar Galactica - alapmű
Extant, Dark Matter, Continuum, The 100 (2. évad sokkal jobb), 12 monkeys

Black Sails, Scorpion, Z nation (nem gagyi!), The Strain, Hannibal, Marco Polo, Homeland stb :))

(#24414) bagyulajuve válasza ubyegon2 (#24311) üzenetére


bagyulajuve
addikt

az első részt láttam, tetszett, érdekes
de a többi résszel mi a helyzet? :F

Resistencia eterna

(#24415) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Köszi srácok! ezeket mind felírom és majd eldöntöm mi érdekel legjobban, de még az is lehet hogy mind és egy darabig el leszek látva sorozattal.

Bejönnek a szuperhősök de anno nekem az arrow nem jött át szal abbahagytam.
smallwile-t is néztem de az meg azért nem tetszett mert nagyon újragondolta a supermen story-t.
Daredevil az ógy nemérdekel ahogy van.
Viszont gotham az jó. Néztem is csaak elfelejtettem írni. azt fogom fojtatni.

Tényleg black sails! Azt is néztem és nemtudom miért maradt abba. (biztos épp indultak a fő sorozataim.)
Dexter-t néztem régen csak azt is kifelejtettem a listából.

Last ship valszeg amúgy is tetszett volna. Tetszett ez a katonai hangulat meg full fegyelem és katonai taktikák de valszeg rárakott egy lapáttal hoy épp Splinter Cell blaclist-et tolom és így már rá voltam hangolva ere a sorozatra.

Am senki nem ajánl vámpírnaplókat?
Ezt nagyra értékelem! :D :R

Ja meg mégvalami!
Annó láttam egy sorozatot ami valami arisztokrata korban játszódott de ilyen darkos hangulata volt.
Nem tudom hogy írjam körül. Asszem valami családról szólt vagy csak emberek akiknek volt valami képessége és emiatt voltak együtt.
Ha esetleg van valami tipje mi lehet ez az szóljon mert se a címére se egy szinész nevére se semmire nem emlékszem csak hogy anno láttam egy borítóképet meg egy kis infót hogy ez érdekes de aztán elfelejtettem és csak ennyit maradt meg belőle.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24416) oriic válasza |AP| (#24407) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És akkor itt van a szöveg amit anno mondtam hogy majd belinkelek. SPOILERES A TÖBBIEKNEK:

Lost finálé magyarázata

Live-Die-Respawn

(#24417) bAtt001 válasza |AP| (#24407) üzenetére


bAtt001
addikt

na most ezt miért kellett??? most megint rámjött hogy újra kellene nézni az egészet :( :DDD

(#24418) |AP| válasza oriic (#24416) üzenetére


|AP|
veterán

ez volt az egyik első cikk, amire ráakadtam a finálé után. :)
Ugyanakkor ez sem magyarázat nagyon sok mindenre, még ha a végére nekem is leesett, magyarázat nélkül.
Azt gondolom kétféleképpen lehet nézni a sorozatot, ezért is vált ki olyan nagy vitákat.
Az egyik , hogy hagyja az ember hatni az egyes részeket. A karakterekre, az érzelmekre figyelve, nem foglalkozva olyan "apró" részletekkel, hogy mi miért történt.
A másik, hogy azért nézi valaki, mert válaszokat akar, azt várja, hogy a végén fény derül a legtöbb dologra. Na, ők megszívják rendesen :DDD
Valószínűleg a dara sem tesz jót a sorozatnak, mert csak jönnek az újabb meg újabb kérdések, a válaszok pedig sehol. Ha valaki "élőben" nézte hétről-hétre úgy biztos nagyobbat ütött, a részek jobban ülepedhettek, sok kérdés meg a feledés jótékony homályába merült :)

Én inkább a második csoportba tartozom, a végéig bíztam benne, hogy ennél sokkal jobban tisztul a kép, a linkelt videóban tényleg egy csomó olyan kérdés van, amire semmi választ nem kaptunk.
(belefutottam egy olyan cikkbe is, amiben azt írják, hogy a sorozatírók között szállóigévé vált a "csak jegesmedvét ne!" mondat, ami arra utal, hogy az írók csak dobálták be a kalapba a nagyobbnál nagyobb hülyeségeket)

Ennek ellenére nem vagyok csalódott, de inkább az "ez is megvolt" kategóriába tartozik nálam. Váltott ki érzelmeket, gyakorolt rám hatást, de messze nem akkorát, mint pl. a SHIELD, a BB, a Sopranos, vagy akár a SOA.

szerk: bAtt001: nekem most nagyon sok pénz kellene valakitől, hogy rávegyen az újranézésre :)

[ Szerkesztve ]

(#24419) oriic válasza |AP| (#24418) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én hetente néztem, és talán pont emiatt lett nálam a Lost a best sorozat evör. :)

Live-Die-Respawn

(#24420) bAtt001 válasza oriic (#24419) üzenetére


bAtt001
addikt

hetente volt az igazi ez biztos, a várakozás, közben ment a találgatás a heti relyréjekről, így volt az igazi élmény. még sosem néztem újra a sorozatot, talán 1-2 részt csak külön de nem is fogom soha, azzal csak elrontanám a szép emléket magamnak :K

(#24421) oriic válasza bAtt001 (#24420) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pontosan. VOlt hogy összeültünk sörözni 4-5 ember, és egész este Lost volt a téma. :D A sorozatot amúgy nem néztem soha újra, én is max egy két jelenetet. És nem is fogom szerintem, max jó sok év múlva mikor már nem emlékszem a részletekre. Na nem azért mert nem akarnám, hanem mert a rejtélyek amik nagyjából kiderültek az évek alatt, azok így már nem ütnek akkorát mint amikor ismeretlenek voltak.

Live-Die-Respawn

(#24422) |AP| válasza bAtt001 (#24420) üzenetére


|AP|
veterán

ugyanakkor lehet, ha rááldoztam volna a hat évet, plusz még az aktuális rész után további egy hétig a rejtélyeken pörögtem volna, akkor még mérgesebb lennék a befejezésre :DDD

Ahogy nézegetem a neten, az egész sorozat megítélése a "man of faith" és a man of science" megközelítésen múlik. Nos, én inkább a második csoportba tartozok, én azért néztem mert végig azt vártam hogy tudnak az írók a maguk által teremtett katyvaszból kimászni. És bár figyelmeztettek sokan előre, hogy sehogy, azért mégis végignéztem.
Alapvetően nem bántam meg, ha társaságban szóba kerül a téma, legalább lesz saját véleményem :)

(#24423) bAtt001 válasza |AP| (#24422) üzenetére


bAtt001
addikt

egyértelműen nem pazarlás idő fordítani egy klasszikus sorozatra, nekem ez volt az első sorozatom (ha nem számoljuk, a tv-ben hétvégén adott knight rider-t, pasikat, barátok köztöt stb.) azért is vannak ilyen jó emlékeim róla, ma, ennyi sorozat után amit megnéztem már az évek alatt, nekem se lenne túlzottan jó a véleményem róla :D

ez a man of faith vs science érdekes, én realistának tartom magam nagyon és nem hiszek mindenféle varázslásban meg hitben, de minden héten hittem benne hogy jönnek majd a válaszok közben meg maga a látvány és az akció lekötött :)

(#24424) gtamate2 válasza bAtt001 (#24423) üzenetére


gtamate2
veterán

Bk oh my god :O

*Sn0w

(#24425) bAtt001 válasza gtamate2 (#24424) üzenetére


bAtt001
addikt

~10 éve nem lehetett elkerülni, sőt még menőnek is számított :D

(#24426) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát a nyári daratervem rendesen kútba fulladt :D
Se HoC, se Daredevil, se Hannibal, az őszi szezon meg lassan kezdődik.

All→M8

(#24427) gerii


gerii
addikt

Tanulság: kevesebb Marvel, több minőség :D

(#24428) vond


vond
MODERÁTOR

Hogy ez az Under the Dome mekkora egy fosch. Tegnap megnéztük végigszenvedtük az utolsó előtti részt, de kegyetlen gáz volt (ez is). Most már csak böcsületbü' megnézzük az utolsót is, de ez már jó nem lehet, de még csak közepes sem. Elpazarolt huszonakárhány óra az életünkből. Nem is értem, miért nem kaszáltuk még az elején, pár rész után. :W

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#24429) mayday00 válasza vond (#24428) üzenetére


mayday00
őstag

Én az első évadot nagy nehezen végigszenvedtem. :O nagyon szar volt. Többi évadot nem is néztem meg belőle. Szerencsére kaszát kapott :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24430) oriic válasza vond (#24428) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a baj vele, hogy totál megváltoztatták a könyv sztoriját. Sajnos. :( Könyvet imádtam.

Live-Die-Respawn

(#24431) Kvelstadt válasza oriic (#24430) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Sorozat indulása után tudtam meg hogy könyvből készült. Ráadásul king könyv. Az első king könyvem volt és rohadt jó volt! King meg egy beteg elme! :)
Be is kellett volna fejezni a 2. évadnál. De néztem tovább mert ez az elszigeteltség téma tetszett viszont ahogy nyitott a 3. évad s ahogy aztén egy egy résznek kb egy db cselekménye volt az már nem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24432) rétisün válasza oriic (#24430) üzenetére


rétisün
veterán

azt már az első hírekből is lehetett tudni, hogy csak az alapsztori (búra a város felett, meg pár szereplő) egyezik a könyvel, szóval az engem nem lepett meg, de hogy ennyire elrontják azt nem hittem volna....abba is hagytam az első évad után.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24433) oriic válasza rétisün (#24432) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze, ezt én is tudtam, csak nálam meg friss élmény volt, mert sorozat indulása előtt fejeztem be a könyvet. És imádtam. Adtam egy esélyt a sorozatnak, de hamar kasza lett belőle. Aztán hallottam hogy milyen dolgokat tettek bele, és csak fogtam a fejem, hogy jaj... :D

Live-Die-Respawn

(#24434) callmeakos válasza gerii (#24427) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hogy mit kivan a magyar nemzet? ;] :D

All→M8

(#24435) FoxiestFox válasza oriic (#24433) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vannak alienek a könyvben vagy a sorozatban?
Melyikben mi okozza a búrát? :D
A sorozatot gyorsan kaszáltam, a könyvet nem mostanában tervezem, úgyhogy spoilerezd el nekem.

(#24436) oriic válasza FoxiestFox (#24435) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha jól emlékszem akkor ez volt a könyv lényege:

Brutál spoiler, de csk azoknak akiket érdekel a könyv, a sorozatban más a sztori.

A búra direkt lett elhelyezve oda, ahova.
Egy tőlünk távoli világban kicsi, arctalan idegen-gyerekek, mint valami frankó valóság showt, nézik a búrán belüli eseményeket.
Mi vagyunk a hangyák a nagyító alatt.

Az alien-kölykökben pedig, semmi empátia vagy “emberség” (idegenség?) nincs C. Mill lakóival szemben, mivel ők számukra nem is léteznek-csakis a TV-ben. És, ami ott van, az nekik nem a valóság.

E dolog feloldása, hogy Julia-nak sikerül kapcsolatba lépnie az egyikkel ( ezt nem részletezem, mert a könyv legidegesítőbb dolgának tartom) aki akkor, – mivel a többi gyerek megunta a tvzést, – épp egyedül van,végre odafigyel az emberre és elhiszi, hogy, amit a tvben lát, az valakiknek lehet akár valóság is, megkegyelmez nekik – s felemelkedik a búra.
( ahol közben épp meghal majd’ mindenki egy “tűzviharban” és az azt követő légszennyezésben. )

Live-Die-Respawn

(#24437) FoxiestFox válasza oriic (#24436) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszönöm. :D

(#24438) #54715584 válasza oriic (#24436) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, anno kaszáltam pár rész után, de így jó tudni, mi lehetett volna belőle. :)

(#24439) oriic válasza #54715584 (#24438) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont ez az hogy nem ez lett volna belőle, mert a sztorit teljesen megváltoztatták.

Live-Die-Respawn

(#24440) #54715584 válasza oriic (#24439) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ugyanezt írtam. :F

(#24441) oriic válasza #54715584 (#24440) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

szerk: Hjahogy, hja. Jólvan, fáradt vagyok már. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#24442) brownus


brownus
veterán

(#24443) gerii válasza brownus (#24442) üzenetére


gerii
addikt

Nagyon jó!

(#24444) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier – AMC: 10.30 Humans (Humans) 1. évad
Magyar premier – VIASAT3: 10.02 Nikita (Nikita) 4. évad
Magyar premier – HBO: 10.05 A hátrahagyottak (The Leftovers) 2. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24445) mayday00


mayday00
őstag

Hannibal S03 E03 kérdés..

A nő aki az embert a pincében fogva tartotta az kicsoda volt? Nem vágom... :F

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24446) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Fargo

Tetszett, de nem volt annyira kiemelkedő, mint a hype alapján vártam. Billy BoB Thornton hozta a kötelezőt, és meglepő módon Martin Freeman is remek volt, pedig őt csak a Hobbit-ból ismertem. Aki nagyon tetszett viszont az Allison Tolman, és a karaktere. Amennyire idegesítő volt az elején, annyira megkedveltem a végére. Ami miatt mégsem vagyok elégedett a sorozattal, az a sok bárgyú mellékszereplő, egy sem volt közülük olyan aki ne idegesített volna. Igazából a sorozat csak akkor szórakoztatott, amikor a fentebb említett 3 szereplő közül valaki a képernyőn volt, a többi viszont szenvedés volt rendesen. Nem tudom mi lesz a 2. évadban, illetve kik lesznek a színészek, de tuti nem fogok rohanni megnézni, majd csak ha nem lesz épp más helyette.

Mr. Robot

Itt is engedtem a hype-nak, csak ellentétben az előzővel, itt kevésbé csalódtam, főleg amikor átvészeltem a pilot utáni kis színvonalesést. Voltak dolgok amik megleptek, és voltak amik kevésbé Pl. a 9. rész nagy csattanója csak annyiban lepett meg, hogy azt hittem mindenkit hallucinál, nem csak az apját, viszont a Darlene-al való közös kapcsolat az csattant, főleg, hogy semmi előzmény nélkül tolták az arcomba, amolyan rendes felépítés nélkül. . Összességében nem volt rossz, csak éppen az évadvégi cliffhanger volt olyan semmilyen. Ebben egyet értek a többiekkel, akik szerint a 9. rész vége volt az igazi. Annyira nem vagyok magam alatt, hogy egy darabig nem lesz 2. évad, de ha itt lesz, akkor azt is darálni fogom. Főleg mert Darlene igazi szemet gyönyörködtető csaj. :))

[ Szerkesztve ]

(#24447) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#24448) gyuromoj válasza oriic (#24447) üzenetére


gyuromoj
veterán

Láttam még meló után, tetszetősnek néz ki. Talán újra magára talál a sorozat?! :B

(#24449) orichalcos
Mellé a Flash és a Gotham is elég erősnek tűnik. Ezzel a nézők nagyon jól járnak. AoSHIELD viszont sajnos nagyon kasza gyanús nálam, egyáltalán nem izgat az Inhumans téma. :(

Premiere Announcement - Marvel's Jessica Jones

easter egg a trailerből

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24449) oriic válasza gyuromoj (#24448) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyon remélem, mert én nézni fogom az fix.

Live-Die-Respawn

(#24450) #54715584 válasza oriic (#24447) üzenetére


#54715584
törölt tag

SupNat hogy alakult?
9x08-nál kaszáltam.
Kellene vmi jó természetfeletti, de a The Originals és Sleepy Hollow is messze még.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.