Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) DamianB válasza vond (#55963) üzenetére


DamianB
őstag

Felveszem akkor ezt is a listára . :R

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#56002) Bad Pritt válasza Gsx-rr (#56000) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez valami más lesz, talán egy Blu-ray csomag, vagy a Disney+ trailere vagy ilyesmi, a felső az Age of Ultronból, a középső az Endgame-ből, az alsó a Civil Warból van.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56003) Gsx-rr válasza Bad Pritt (#56002) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az elejen Natasha feher ruhaban volt.
Na megyek megnezem a Mortal Kombatot es probalok idoben erkezni

(#56004) oriic válasza Gsx-rr (#56000) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez a Black Widow legutóbbi trailere. [link]

Live-Die-Respawn

(#56005) Mik76 válasza gyuromoj (#55996) üzenetére


Mik76
senior tag

Huuu, libabor, meg aztak**va....

Mi a tokom volt ez? :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#56006) radi8tor válasza Gsx-rr (#56003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor az Black widow lesz.

⭐ Stella

(#56007) CharlieDrop válasza Bad Pritt (#55967) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jack Ryan sorozat?
Hol tolják? Vagy hol érhető el?

THX

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56009) DamianB


DamianB
őstag

Tiger King sorozatot nézem egy évad doku . Fél éve pihen most elkezdtem 3. résznél tartok de nekem adja . Nem egy nagy sztorinak tűnik de elkezded nézni és nézeti magát.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#56010) CharlieDrop válasza #20749568 (#56008) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:R :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56011) Gsx-rr válasza oriic (#56004) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ja ja ez az!!

(#56012) Pitterix válasza k-adi (#55968) üzenetére


Pitterix
őstag

Megvolt nekem is.
Erősen közepes sorozat.
Az évadzáróból a szenátorral való beszéd, ami számomra ért valamit.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#56013) headhunter86


headhunter86
senior tag

For All Mankind évadzáró tényleg jó volt, de igazándiból az egész sorozat úgy qrvafasza ahogy van!
Elkezdtem az Invincible-t, valahogy fel sem tűnik, hogy animációs filmet nézek, vagy nem is tudom hogy hívják a műfajt.
Nekem nagyon adja a stílusa, könnyed szórakoztat és meglepő. :D

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#56014) OgreImre


OgreImre
senior tag

Lement az HBO3-on a Game of Thrones maraton. Nem mondom, hogy nem ragadtam le néha 1-2 részre a képernyő elé :) , háttérzajnak mindig bekapcsoltam. Viszont most realizálódott bennem, hogy a szinkron valami kritikán aluli, sosem azzal néztem anno, és most is gyorsan átkapcsoltam angolra+angol feliratra.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#56015) negyven2 válasza headhunter86 (#56013) üzenetére


negyven2
veterán

For All Mankind esetében én úgy éreztem, hogy kicsit zsúfolt volt az utolsó rész, és inkább kettő részre kellett volna húzni a benne lévő dolgokat.

Invincible esetében pedig kérdés számomra, hogy hogyan oldják meg majd ezt a fajta világ és a történetnek a bemutatását a készülő filmben (ami Unvirersal-os külön project, és már az animációs sorozat bejelentése elött tudni lehetet, hogy készül). Főleg, hogy ez a 8 rész alkot kb. egy történetet.
És bár tudom, hogy mi lesz a vége az évadnak (legalábbis nem hiszem, hogy nagyon eltérnek a képregényes történettől) azért várom azt.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#56016) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Shadow and Bone jó ez?
Jók az értékelései, és 23.val kinn an az egész évad, érdemes e belekezdeni?

(#56017) Janaboy válasza bobalazs (#56016) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem nagyon tetszett, olvass vissza picit :)

Janaboy

(#56018) bagyulajuve válasza bobalazs (#56016) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem az idei új megjelenések közül eddig a Shadow and Bone jött be a legjobban, kifejezetten lekötött a sorozat (idén eddig ez még a WandaVision-nek sikerült)
szóval részemről ajánlott

Resistencia eterna

(#56019) nubreed


nubreed
veterán

Valaki nézi még rajtam kívűl a Snowfallt? Csak engem idegesít rohadtul Leon vergődése? :DDD Aki nézi tudja mire gondolok, 4x06 -nál járok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#56020) gyuromoj válasza bobalazs (#56016) üzenetére


gyuromoj
veterán

Tegnap elkezdtem, 3 rész után bejövős. Elég sok magyar színész is van benne.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56021) makoss válasza Maxxy10 (#55997) üzenetére


makoss
addikt

Jó, de olyan kellene ami már meg van :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56022) bobalazs válasza Janaboy (#56017) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, hogy volt róla szó csak elsiklottam felette. Hát eléggé belecsaptak a lecsóba, nehezen szokom most hogy minden mondatban van legalább egy idegen szó. A téma érdekes, nézni fogom. Köszi a jelzést.

(#56023) S e t h válasza bobalazs (#56016) üzenetére


S e t h
nagyúr

Első rész után nem tudom folytatom-e.
Nem ismerem a sorozat alapjául szolgáló könyvet, vagy könyveket, viszont ezek a young adult, vagy tinédzser sorozatok nekem sosem jöttek be, engem az Alkonyat hype is elkerült.

Kedvelem a fantasyt, mint műfajt, de itt úgy csöppenek egy idegen, ismeretlen világba, hogy szinte semmi infót, keretet nem kapok az elején, csak röpködnek az idegen szavak miközben a fiatalok boldogak, jók ,vagy éppen gonoszak, de fiatalok, ez a lényeg. Mintha egy vírus csak kivételes esetekben engedné meg, hogy bárki is megöregedjen.

Amikor lassan már a sarki fűszeres is sorozatot gyárt, ha van hozzá tőkéje, akkor egy pilotra kapjam fel a fejemet, láncoljon magához, érdekeljen mi várható később.
Nos az első rész sem színészi alakításban, sem a sztoriban nem hozott olyat, ami miatt azonnal kapnék a második rész után.

Én még kivárok vele, amíg kifgyok más, engem jobban érdeklő sorozatokból.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#56024) FollowTheORI válasza madgie (#55955) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, eléggé megtolták... :D

Énis csak fogtam a fejem, de tudom hogy így lenne a "valóságban" is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#56025) Maxxy10 válasza bobalazs (#56016) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én letoltam az egész évadot tegnap, kb Fate szint. Nem fogja megváltani a világot de egyáltalán nem rossz.

(#56026) bobalazs válasza Maxxy10 (#56025) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Könyvet nem olvastam de van a témának Wikije, olvasnivaló [link]

(#56027) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ragnarök 2. évad május 27.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56028) oriic válasza gyuromoj (#56027) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nofene, erről el is feledkeztem. Jöhet. (Anno első szezont bírtam, remélem hasonló lesz ez is)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#56029) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

The Falcon and the Winter Soldier

Tök őszintén, csoda, hogy egyáltalán ilyen minőségben össze tudták hozni ezt a nyolc részt. :D Ugye azt érdemes tudni, hogy kukázniuk kellett a sztori egy jelentős részét a jelenlegi helyzet miatt, mert a pletykák szerint az eredeti felállásban komoly szerepe lett volna egy vírusnak vagy biológiai fegyvernek, na ezt nem merték meglépni a covid miatt, úgyhogy inkább utóforgattak valamennyit és összevágták azt, amit végül láthattunk.
A baj az, hogy elég egyértelmű, hol és mi lett megcsonkítva, illetve mi lett pluszban hozzáadva, viszont ennek ellenére is sikerült szerintem azért egy kerek egészet kihozni belőle, nekem nem volt hiányérzetem, de az is igaz, hogy nem egy díjnyertes történet lett sajna.
Számomra igazából a színészek és karakterek, a harcok és az MCU remek megidézése elvitte a hátán a többit, Sebastian Stan és Anthony Mackie is jók voltak, előbbi végre adhatott egy kis mélységet az egész Winter Soldier karakternek, utóbbinál a fekete szálat emelték ki pont annyira, hogy az egész végkifejlet kapjon egy kis plusz jelentéstartalmat, ami nekünk ugyan nem mond semmit, de odaát igenis egy fontos részlet.
Az utolsó rész viszont szerintem atomjaira hullott a vágás miatt, egyszerűen össze-vissza szaladgáltak a karakterek, hol felbukkant valaki, hol eltűnt, nagyon gáz volt szerintem, a legvége meg egyenesen nevetséges, mikor Sharon kb. elvérzik, de Sam kvázi ádlozatként viszi ki a tömeg elé a halott Karlit... nem akartam elhinni, hogy ez így átment a vágószobában és nem kérdezte meg senki, hogy amúgy nem kéne kicsit sietnie, mert Sharon lehet elvérzik a picsába? És utólag tudjuk, hogy kutya baja sem volt, de direkt visszanéztem és a néző számára ez akkor nem egyértelmű.
A sorozat csúcsa szerintem valahol a 3.-4. rész környékén lehetett, mikor még inkább nyomozgattak, heccelték egymást, Zemóval flörtöltek, meg ott volt a Dora Milaje harc, ami egyértelműen a sorozat csúcspontja.
Szerintem amúgy fasza lenne erre építeni az Amerika Kapitány 4-et, viszont még egy évad nem biztos, hogy ilyen hullámzó minőségben jó ötlet.

Az meg csak bónusz, hogy az idei év legjobb meméje eddig a dancing zemo videó. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56030) k-adi válasza Bad Pritt (#56029) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen a zemos epizód ami ér is valamit, a több vicc

főleg a végén a semmiből felbukkanó sharon és nem-elvérzése

(#56031) Komplikato


Komplikato
veterán

The Nevers S01E03
Hát eddig se volt egy habkönnyű matéria, lövésem nincs hová tud ez kifutni, de ez a rész nem volt piskóta. Már eddig is érdekelt, hogy Ms. True mivel foglalkozott "előtte", mert ... nincs szuperereje és mégis simán kinyírt pusztakézzel egy 160 kilós 220 centis állatot. Belefolytani a vízbe olyat, aki tud vizen járni?
Elég sok drámai dolog történt, ami lehet kissé felgyorsítja az eseményeket, bármik is lesznek azok.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#56032) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

sorozatjunkie-n olvastam, hogy a line of duty elerheto netflix-en. viszont en nem talalom. nektek elerheto?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#56033) fant0mi válasza dellfanboy (#56032) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem. Magyar accounttal nincs.

(#56034) wolf88 válasza dellfanboy (#56032) üzenetére


wolf88
tag

Régiót állítsd át angolra.

(#56035) Mik76


Mik76
senior tag

Hat ez a Lupin amolyan szorakoztato kis parasztvakitas volt.
En nem varom el hogy minden tokeletesen megmagyarazott es hiheto legyen, de ami itt folyik az mar rohej idonkent. Szerencsere Omar Sy karizmaja es jateka kepes ezt ellensulyozni, igy a vegeredmeny egy egesz szorakoztato rovid elso season. Persze, kell hozz hogy az ember el tudja ereszteni a nagyon franciasan odavagott megoldasokat.

Nalam egy 6.5/10.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#56036) woodworm válasza fant0mi (#56033) üzenetére


woodworm
veterán

A samu tévén lévő netflix app nem tud magyarul, ott megjelenik.

(#56037) Gsx-rr válasza woodworm (#56036) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az enyem tud Magyarul.

(#56038) woodworm válasza Gsx-rr (#56037) üzenetére


woodworm
veterán

Az enyém még F szériás.
Csak azért írtam, mert nem account és régió függő, hanem a preferált nyelven múlik és itthon is nézhető.

(#56039) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Nem bírtam eddig rajonni h mi a bajom a Debrissel.. De most már tudom: az a csávó olyan jellegtelen figura..
Persze lehet ilyet kell alakítania, de akkor is.

Janaboy

(#56040) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Ennyit dohányozni és inni mint a Peaky Blinders-ben... :Y :(

(#56041) Mik76 válasza Maxxy10 (#56040) üzenetére


Mik76
senior tag

Jockey? :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#56042) headhunter86 válasza Maxxy10 (#56040) üzenetére


headhunter86
senior tag

The Serpentet láttad? Nincs olyan jelenet, hogy ne cigiznének benne.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#56043) Maxxy10 válasza headhunter86 (#56042) üzenetére


Maxxy10
addikt

Lmao még nem láttam de eltudom képzelni.
Sajnálattal olvastam, hogy az egyik szereplő rákban elhunyt de a sorozatot nézve... :U

(#56044) headhunter86 válasza Maxxy10 (#56043) üzenetére


headhunter86
senior tag

Ezt mondjuk rakhatnád spoilerba... Lehet valaki még megnézné.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#56045) vond válasza Maxxy10 (#56040) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Volt is róla több cikk, hogy mennyit bagóztak a forgatáson. De valami "műcigit" szívtak. Mondjuk durva is lett volna, ha rendeset tolnak. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56046) Bad Pritt válasza headhunter86 (#56044) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem Helen McCrory-ra gondol, aki nemrég halt meg rákban sajnos, ez nem spoiler.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56047) VágniValó válasza Maxxy10 (#56040) üzenetére


VágniValó
addikt

Mad Men.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#56048) Maxxy10 válasza vond (#56045) üzenetére


Maxxy10
addikt

Így már mindjárt másabb :DDD
Eddig ez a sorozat kimaradt nekem de elég hamar lement ez a 5 évad. Január óta itthon vagyok a vírus miatt így mindenre is van időm. Egy elég erős 10/9 nálam a sorozat.

(#56049) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Invincible 2. és 3. évad berendelve.

(#56050) Pitterix


Pitterix
őstag

Supergirl 604.:

Júj, kibújt a szeg a zsákból, minő meglepő fordulat. :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.