Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Csak hogy valami pozitív is legyen: What If második évad jónak tűnik az első alapján ✔️

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74002) Janaboy válasza OPiiPO (#74001) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Marmint az első évad?
Nekem most a 2x01 eléggé tetszett :)

Közben látom szerkesztetted :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#74003) OPiiPO válasza Janaboy (#74002) üzenetére


OPiiPO
addikt

Első évad is tetszett, másodikból csak az első rész van még fenn, de rendben van.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74004) bobalazs válasza bobalazs (#73928) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Három évad után is tudom ajánlani a Get Shortyt.

(#74005) paatrick válasza Bad Pritt (#73985) üzenetére


paatrick
senior tag

Szóval akkor szokásos appletv scifi sorozat. Rendkívül jó alapanyag/alapötlet, majd gagyi megvalósítás. :P

Már el se fogom kezdeni ezek után :U

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#74006) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

No, végignéztük az Alchemy of souls c. dél-koreai sorozatot (az első "évad" 20 rész, a második pedig 10), nekem tetszett, bár kicsit több fantasy-t vártam tőle. :D

Trailer: [link]

(#74007) Piszmaty76 válasza NeoPampalini (#74006) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nekem nagyon bejött. Néha sikerült bekönnyezni a rögésben de tudott vérkomoly is maradni ahol kellett. Ebben (is) marha jók a koreaiak szerintem.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#74008) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Better Call Saul-hoz tudna valaki feliratot a sima mkv kiterjesztésühez? Sajnos vannak részek amiket nem szinkronizálnak

(#74009) NeoPampalini válasza tzimash (#73951) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Fúúú, ez annyira jó, hogy döbbenet. A sztori is vicces/abszurd, plusz tele van kulturális utalásokkal az egész. :D

Lehetne magyar is, csak hát itthon ilyenre nem fognak soha pénzt adni, mi nagyon is komolyak vagyunk, kérem szépen, nem lehet saját magunkon nevetni, neeeem... :DDD

Ezt kivételesen szinkronosan nézzük, egész jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#74010) KISDUCK válasza NeoPampalini (#74009) üzenetére


KISDUCK
addikt

Volt hasonló Hungarikum címmel, plusz ott volt a Vándor magyar és a Le a fejjel. Az 1670 első részének kb. a felét néztem meg, nekem annyira nem jön át. Hasonlóban a Csodatévők 2. évada jobban átjött.

fecaga21: feliratok.eu

(#74011) radi8tor válasza KISDUCK (#74010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magyar vándor. ;)

⭐ Stella

(#74012) fecaga21 válasza KISDUCK (#74010) üzenetére


fecaga21
aktív tag

köszi :R

(#74013) KISDUCK válasza radi8tor (#74011) üzenetére


KISDUCK
addikt

:DDD

(#74014) fecaga21 válasza fecaga21 (#74012) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Köszönöm, pont kimaradt a 3. évad 4. része amikor Hector megjelenik Don Eladionál, és megjön Gus fring sokkal több pénze is, zseniális :D

(#74015) attiati válasza fecaga21 (#74008) üzenetére


attiati
veterán

Feliratok.eu

(#74016) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Köszi, megtaláltam :)

(#74017) bobalazs válasza SH4D0W2011 (#73984) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem idén a kedvenceim voltak:

The Last of Us, Shrinking, The Good Lord Bird, Mayor Of Kingstown, Beef, Godfather Of Harlem, Snowfall, Carnival Row, 1923, Citadel, Deep State, Silo, H/Jack, Get Shorty, Bosch: Legacy, Bodies, Six Feet Under, Billions, Foundations, Special Ops: Lioness, Under The Banner of Heaven, Justified: City Primeval, Loudermilk,
Nehéz eldönteni melyik kedvenc, mert még kb 15-20 sorit láttam ezen kívül az idén, és azok is tetszettek a maguk módján.

(#74018) fecaga21 válasza bobalazs (#74017) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Breaking Bad alap

(#74019) SH4D0W2011 válasza bobalazs (#74017) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Nálam is ment azért jóval több, sok jót láttam én is, de amiket említettem, számomra kiemelkedtek a többi közül. :)

Tegnap este még lepörgött a Yellowjackets S02 évadzáró, végül nem volt az rossz azért, ahová kifutott.

(#74020) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm az ajánlást a Slow Horses c. sorozatra. Zseni nagyon. A második évad még talán jobb, mint az első.

Gary Oldman-hez hozzávágnék ezért az alakításért egy oscart.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#74021) wolf88 válasza V.Stryker (#74020) üzenetére


wolf88
tag

Hát Oscart sorozatban nyújtott alakításért nem szokás adni. Amúgy már kint van a 4. évad is,én egyelőre összevárom a részeket.

(#74022) VágniValó válasza wolf88 (#74021) üzenetére


VágniValó
addikt

EMMY lesz az :K

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#74023) stickermajom válasza wolf88 (#74021) üzenetére


stickermajom
addikt

Csak a harmadik évad fut épp. :)

(#74024) Pitterix


Pitterix
őstag

Totál KO

Ez tényleg totál ko. Egy igazi agyatlan, vérgőzös, saját magát egyetlen másodpercig sem komolyan vevő marhaság.
S, pont ezért élveztem minden percét. Szinte egybe daráltam le.
Nálam ajánlott plecsni. :D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#74025) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

nezegetem a reacher S2-t es amennyire vartam idaig eleg nagy csalodas. nemtom s1 magasra rakta a lecet de idáig ez a s2 harmatgyenge, vagy ennyire megkopott a karakter?? hal isten van meg hatra par epizod remelem beporog a vegere. az uj karakterek meg nemgyere be. mar igaz volt idaig 1 jo easter egg ep1ben...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#74026) wolf88 válasza stickermajom (#74023) üzenetére


wolf88
tag

Jogos,pedig előtte ránéztem,hogy hol is jár.

(#74027) madgie válasza dellfanboy (#74025) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, mire emlékeztek az s01-ből, pont ugyanez a ponyva volt az is, nem is vártam többet a folytatástól, azt meg jól hozza.

(#74028) volandy


volandy
senior tag

One Night (2023) sorozat. Csak 6 rész. Nekem nagyon tetszett.
„Ha ön, vagy bárki a környezetében erőszak áldozat, kérjen segítséget a hatóságoktól!”
(Akik majd hagynak a jó francba!)
A történet középpontjában három barátnő van, akik kénytelenek a 20 évvel ezelőtti éjszakán történtek traumatikus emlékeit felidézni, amikor egyikük könyvet ír róla.
Jodie Whitaker játéka nagyon tetszett, de másik két hölgy Nicole de Silva és Yael Stone is jól hozta a szerepeit! Részemről nagyon ajánlott!

(#74029) whiskeys válasza dellfanboy (#74025) üzenetére


whiskeys
őstag

Szerintem is eléggé laposra sikeredett....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#74030) Pro Koryak válasza dellfanboy (#74025) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"nemtom s1 magasra rakta a lecet"

Nincs még április1-je. Sajnos egy b-kategóriás tévésorozat szintje. 5 percenként valaki megjegyzi mekkora drabár állat ... stb. unalom. Egy normálisabb pontja van, a néger nyomozó története...

(#74031) volandy


volandy
senior tag

The Son (2017) dráma sorozat.
A tíz részes drámai sorozat Eli McCullough (Pierce Brosnan) életének teljes átalakulását mutatja be, miközben egy jóindulatú ártatlan emberből számító gyilkossá válik. Mindent elveszít a vad határvidéken, ami arra az útra tereli őt, hogy kiépítsen egy farmer- és olajbirodalmat.Két fia közül a fiatalabb, a családos Pete (Henry Garrett) igazgatja a farmot, az idősebb Phineas (David Wilson Barnes) dolga pedig az, hogy befektetőket hajtson fel, akik pénzt invesztálnának újabb olajfúrók építésébe, noha a már meglévő sem termel olajat.
Szóval van ebben minden: faji előítéletek, harc a túlélésért, a területért, az olajért, sőt, a szerelemért is. Kőkemény világ ez, ahol csak a legerősebbek maradnak életben, és ez nem feltétlenül a fizikai erőt jelenti.
Pierce Brosnan amikor csak képernyőn van, uralja a jelenetet, és olyan természetességgel mozog ebben a közegben, mintha beleszületett volna. Pedig nincs könnyű dolga, mert minden róla, pontosabban Eli McCullough karakteréről szól. Arról, hogy hogyan áll helyt apaként, nagyapaként, családfőként és a közösséget formáló, befolyásoló személyként.

Nekem nagyon tetszett a sorozat. Viszont azt nem értem, hogy miért nem mondják el, hogy mi történ a többi főszereplővel? Néhány mondat is elég lett volna a végén.
Pierce Brosnan pedig….ahogy dethroner kolléga is írta: „Bevallom leraktam a hajam Pierce Brosnan játékától.
Hát le.

(#74032) VágniValó válasza volandy (#74031) üzenetére


VágniValó
addikt

Köszi, teljesen felcsigáztál! Most még van 2 és fél rész hátra a The english-ből, így még lehet ha ma este rákezdek erre is :K

Fasza amugy a sorozat, de nem elég nyers, nekem túl mesterséges és patyolat tiszta, mintha csak a díszlet és ruhák emlékeztetnének a stílusra és a környezetre.¯\_(ツ)_/¯
Amúgy nézeti magát...

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#74033) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy és szöveg

⭐ Stella

(#74034) VágniValó válasza radi8tor (#74033) üzenetére


VágniValó
addikt

Viszont kívánom! ;]

South Park, Mr. Garrison Merry F'n Christmas

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#74035) Meggyi001 válasza radi8tor (#74033) üzenetére

Csípem a hetest :K ;]

https://gamergep.hu/

(#74036) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Kritikus óra / The golden Hour / Het gouden uur

Holland sorozat.
Klasszikusnak mondható, terrorista, krimi kategória.
Igazán szinvonalas sorozat, szinte minden szempontból.
Izgalmas, kellően kidolgozott, életszagú.
Ajánlom!

#Értékelés
10/7,5

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#74037) radi8tor válasza Meggyi001 (#74035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, cuki volt Picard sorozatban is. Láttad?

⭐ Stella

(#74038) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A sáska / La Mante

Francia sorozat.
Kifejezetten tetszett!
"Sorozatgyilkosos" sorozat, tipikus francia megoldásokkal.
Egyben daráltam le, mert izgalmas, fordulatos.
Ajánlom!

#Értékelés
10/7.5

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#74039) Meggyi001 válasza radi8tor (#74037) üzenetére

Persze :K

https://gamergep.hu/

(#74040) oriic válasza radi8tor (#74037) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kár, hogy semmi magyarázat nincs arra mi történt a férjével és miért kezdett a másik nem iránt érdeklődni...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#74041) Janaboy válasza oriic (#74040) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Úgy tűnik hogy volt erre terv de színésznek nem tetszett az irány, viszont azt írják hogy a Picard egy alternatív univerzumban játszódik..és nincs köze a Voyagerben történtekhez

Janaboy

(#74042) oriic válasza Janaboy (#74041) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez olyan utólagos belegymagyarázás szerintem. Mint a BORG téma, hogy el lett felejtve a Jurati frakció. Én szerettem Picard összes szezonját, de az ilyenektől azért agybajt kaptam.

Live-Die-Respawn

(#74043) volandy válasza HUTCHDB (#74038) üzenetére


volandy
senior tag

1 évados?

(#74044) laracroft


laracroft
aktív tag

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.
A Black Bird nagyon ütős volt...
Kedvem lett volna a sarokban aludni magzatpózban :)

(#74045) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Az izraeli kém / The Spy

Ez valami csodálatos volt, a hibái ellenére is! :B

(#74046) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

The Crown évadzáró epizód nagyon ott volt a toppon. MIndent bele adtak abba az egy részbe. Méltó lezárást kapott.

⭐ Stella

(#74047) radi8tor válasza volandy (#74043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Katt a linkre ;)
Igen 1 évados 6 évvel ezelőtti sorozat.

⭐ Stella

(#74048) volandy válasza radi8tor (#74047) üzenetére


volandy
senior tag

Oké!
Köszi!
Láttam!
Arra lettem volna kíváncsi, hogy lezárt történet-e? Mert ha nem akkor nem szivesen kezdtem volna bele!
Már elkezdtem!
Jó!(egyenlőre)

(#74049) attiati válasza grizlisandor (#74045) üzenetére


attiati
veterán

Valóban remek sorozat!

(#74050) stickermajom


stickermajom
addikt

Ez a Bookie S01 tényleg 8 rész összesen? Olyan se eleje se vége érzésem van vele kapcsolatban. Nem futott ki sehova, kaptunk 8 amúgy szerethető humorú, de összecsapott részt és ennyi.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.