Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) mayday00


mayday00
őstag

13 Reasons Why 1. évad végig szinkronos végre. :) 13 okom volt. Így mind a négy évad szinkronos már. Netflix.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#52002) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Narcos: Mexico 3. évad berendelve.

(#52003) Mik76 válasza Maxxy10 (#52002) üzenetére


Mik76
senior tag

Faja. Csak tudnam vegre megnezni a masodikat... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#52004) nubreed válasza Maxxy10 (#52002) üzenetére


nubreed
veterán

Na ez érdekes. Most, hogy épp a "konkurens" El Chapo sorozat 3. évadát gyűröm éppen, ami pont Félix Miguel Angel sittre kerülésével kezdődik, kíváncsi leszek, hogy merre viszik az irányt a Narcosban. De jöjjön csak, én szeretem ezeket a drog bárókról szóló sorozatokat.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#52005) Maxxy10 válasza Mik76 (#52003) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én ezekkel nem is vagyok nagyon tisztába. Ez most egy spin-off sorozat vagy különálló?

(#52006) rétisün


rétisün
veterán

Dark, S02E03, kötekedés :U honnan tudta az öreg, hogy kb. 5-6 résszel korábban Ulrich a Kreator: Pleasure to Kill-t hallgatta, amikor nála volt? mert itt az megy bakeliten ugye, elvégre mégiscsak '86-ban vagyunk.... manapság, internettel pillanatok alatt kideríthető a szöveg ismeretében (tudja a szöveget) de akkor? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52007) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Perry Mason

A pilot alapján megvett. A figura ugye egy amerikai ikon, bár bevallom, egy regényt sem olvastam - a krimi ponyva nagyon nem az én műfajom.
Ez viszont egy eléggé igazi noir sori és ebben a minőségében ráadásul jó is (már persze, ha bejönnek a noir attribútumok). Matthew Rhys pedig nagyszerűen adja, mint Mason.
Kicsit több a vér és erőszak, mint szeretném (öregszem), de a fílinget eltalálták szerintem elég jól.

Más:
mondjátok plíz, hogy a Lucifer negyedik évada jobb lesz, mint a harmadik, mert azt már belepörgetve is nehezen bírom... Hiába írja Neil Gaiman a forgatókönyvet (elvileg), egyre kevésbé látszik :(((

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#52008) Mik76 válasza Maxxy10 (#52005) üzenetére


Mik76
senior tag

Ez mar amolyan sequel a Narcos S01 02 03 utan.
Az elso szezont lattam, szerintem tok jo volt. Csak ido hianyaban nem lattam meg a masodikat. Akinek bejott a Narcos, annak ez is ajanlott. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#52009) Sprq válasza rétisün (#52006) üzenetére


Sprq
aktív tag

nem azért nézte meg a bakelitet az öreg Tiedemann, mert az öreg Ulrich a diliházban mondta neki a zene szövegét?

Do you hear the voices, too?

(#52010) rétisün válasza Sprq (#52009) üzenetére


rétisün
veterán

a diliházban is, de egy szöveg alapján honnan tudta, melyik zeneakr? meg melyik szám?

na jó, ez részemről csak kötekedés, igazából ugye azért van ez a rész, hogy így talán rájön/elhidzi, hogy ki az őrült fazon a diliházban elég nehezen esik le neki, mellesleg, vagy inkább nem akarja elhinni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52012) Sprq válasza rétisün (#52010) üzenetére


Sprq
aktív tag

hát amikor még a kamasz Ulrich szobájában volt, ott ment ugyanez a zene, meg látta a plakátot vagy ilyesmi, még az első évadban

Do you hear the voices, too?

(#52013) chaosmonger válasza rétisün (#52010) üzenetére


chaosmonger
tag

86-ban az öreg rendőr pont ezzel a szöveggel cseszegette a tini Ulrich-ot a kihallgatáson, hogy tényleg így gondolja-e (egyébként nem csodálkoznék, ha akkor ebből a szövegből országos botrány lett volna Németországban)
A visszautazott Ulrich ezért idézte pont ezt a szöveget, mert tudta hogy 86-ban majd ezzel fogja baszogatni.

[ Szerkesztve ]

(#52014) Louro válasza negyven2 (#51987) üzenetére


Louro
őstag

Erre nagyon kíváncsi leszek. Az eredeti nagyon nagy etalon nálam. Az erős angol akcentus, a helyszínek, a képi világa, nagyon egyben volt. Van egy erős félelmem....

Mess with the best / Die like the rest

(#52015) #45619968


#45619968
törölt tag

Nem tudom, melyik állat ajánlotta itt a Future Man sorozatot, de ez valami kiba* jó :D
Rég röhögtem ennyit, de komolyan. Eljutottam a S01 E07-ig James Cameron háza rész és fetrengtem. Már a Wolf főzős része is über volt, de ez!

:R

(#52016) k-adi válasza #45619968 (#52015) üzenetére


k-adi
nagyúr

a 2. évad nem lesz annyira jó, de a 3. kezd visszatalálni önmagához (és azzal vége is)

(#52017) #56268288 válasza k-adi (#52016) üzenetére


#56268288
törölt tag

2. evad 1. resze utan en is igy gondoltam, hogy nem lesz annyira jo, aztan de, jobb is volt. A 3. evad - szamomra - unalmas, csalodas, az elozo kettohoz nem is hasonlithato.

(#52018) #75501312


#75501312
törölt tag

Wizards
Mágiaaaaaaaa :DDD
El is felejtkeztem az animációs sorikról, filmekről.
Van olyan, ami varázslós, mágiás FANTASY? :P :DDD

(#52019) Luissimo válasza RetepNyaraB (#52007) üzenetére


Luissimo
veterán

A Banshe-t làttad e màr?
Vagy a Sons of Anarchyt?
Vagy az Ozarkot?
Vagy a BloodLine-t??
Vagy a Humant, a Mr Robotot vagy a Person of Interestet, vagy a Black Sailt, vagy az Americanst vagy a Billionst, vagy a Ray Donovant?

Ilyen alapmuvekrol mint a Dexter, Breaking Bad, Better call Saul, màr nem is kerdeznèlek. :B

(#52020) RetepNyaraB válasza Luissimo (#52019) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mert? Párat láttam belőlük, vagy pár részt azokból, amelyekről vegul úgy gondoltam, nem az esetem.
Hogy jon ez a perry mason-höz?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#52021) Luissimo válasza RetepNyaraB (#52020) üzenetére


Luissimo
veterán

Èn a Luciferes felvetesedre probaltam reflektalni, mivel en is neztem es nekem tetszett.
Probaltam hasonlo jokat osszeszedni, nincs benne semmi rabeszeles, csak otletborze volt es esetleg mas is tud belole meriteni😃
A koz javara, ha valaki nemtudja mit nezzen eppen😃
A Perry Masonos regenyeket olvastam asszem Stenley Gardner a szerzo, abban az idoszakban, mikor a Rejtoket, Agatha Christit, Asimovot, Merlet.
Konyvben is nagyon elvezetesen van megirva, erdemes elkezdeni ha hozzajut az ember bolhapiacokon.
Elkezdtem enis a sorozatot a HBO Gon, teljesen rendben van.
Hja es van ott egy masik sorozat, a Killing Eve is, az is nagyon jo.

[ Szerkesztve ]

(#52022) wiggen123 válasza Luissimo (#52019) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Anime:
Log Horizon
Overlord
Tensei shitara Slime Datta Ken
Isekai Cheat Magician
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou
Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#52023) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Witcher spinoff jon. 1200 evvel Geralt sztorija elott jatszodik.

Live-Die-Respawn

(#52024) k-adi válasza Maxxy10 (#51233) üzenetére


k-adi
nagyúr

Alex Rider (2020)
season 1

Gyengén indul, majd meglepően beindul a közepén, de aztán megint kuka lesz a végére sajnos. Egyértelműen látszik, hogy nem tudták merre vigyék a sorozatot, komoly vagy gyerekes legyen, stb. így sikeresen olyan semmilyen lett. Ha lesz 2. évad, elég erőltetettnek érezném.

(#52025) fant0mi


fant0mi
addikt

La casa de papel
Ma kezdtem el nezni. Egyszeruen beszippantott, pedig annyi dolgom lenne... Kvaeletbe. :D

(#52026) vond válasza fant0mi (#52025) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Búcsúzz el a hetedtől. ;] :D Tele van fassággal, de addiktív, az biztos. :K
Miért teszed OFF-ba? Átraktam ON-ba. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52027) Luissimo válasza fant0mi (#52025) üzenetére


Luissimo
veterán

4 évad, több mint 50 rèsz ès nyilván jön még folytatás is, tehát korán kezdted el, nemhuzod ki a folytatásig.
Én a multhéten fejeztem be, azota keresem a flixen a spanyol filmek és sorozatok szekciot. (pl.A molo)
Legalább ugy rálehet kapni mint a skandinávra. (pl.a híd)

[ Szerkesztve ]

(#52028) Maxxy10


Maxxy10
addikt

‪I Am 2. évad berendelve.‬

(#52029) Pitterix válasza fant0mi (#52025) üzenetére


Pitterix
őstag

Una mattina mi sono svegliato,
o bella, ciao! bella, ciao! bella, ciao, ciao, ciao!
Una mattina mi sono svegliato,
e ho trovato l'invasor. :D

Luissimo(#52027):

Már nézed is, vagy csak kiszúrtad magadnak?

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#52030) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Star Trek: Discovery 3. évad: 10.15

(#52031) RetepNyaraB válasza Luissimo (#52021) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ach soo! :)
Semmi baj, ritkán nézek sorozatot, problémás ízlésem van (nincs egyáltalán:U)
A Luci első két évada meglepően bejött, ahogy egyensúlyoz a fullbullshit és a szórakoztatás határán, néha egyszerűen remek mondatokkal. De a mostani eléggé fájdalmas.
52023 Oriic @ buhhh a sori nem volt elég? Azt legalább az öreg dvabratanki írta (khm...eredetiben; a forgatókönyv író bige mindent megtett, hogy elqrja).
Komolyan minden centért le kell hajolni..? :W

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#52032) #75501312


#75501312
törölt tag

Elkezdtem ezt a Dragon Prince-t, de nem tiszta egy dolog: a királyt nem az elfek ölték meg, hanem a mágus?

(#52033) fant0mi válasza fant0mi (#52025) üzenetére


fant0mi
addikt

Ahh, itt van ejfel, de "mar csak egy reszt meg...". Nagyon bejon eddig. Meg jo hogy holnaptol folyamat melozok, nem lesz sok idom, de a hetem ezzel vegervenyesen elbucsuzott.
:)
Lehet valoban koran kezdtem, szeretek mar bejezett sorozatokbol valogatni.

Nekem a vegefocim dal ami nagyon bejon, az elejet atporgetem, de a veget meghallgatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#52034) oriic válasza #75501312 (#52032) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Biztos, hogy meghalt? :)

Live-Die-Respawn

(#52035) nubreed válasza Maxxy10 (#52030) üzenetére


nubreed
veterán

Rohadjanak meg. Már bocsánat, azt hittem legkésőbb augusztusban már kijön. :(

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#52036) #75501312 válasza oriic (#52034) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem, mert nem mutatták. :DDD

(#52037) oriic válasza #75501312 (#52036) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rohognek rajtam amikor felhozom de a madar gyanus nekem nagyon, meg ahogy az urge beszel vele. :)

Live-Die-Respawn

(#52038) Maxxy10


Maxxy10
addikt

‪P-Valley 2. évad berendelve.‬

(#52039) Bad Pritt válasza oriic (#52037) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Konkrétan úgy beszél vele, ez számomra nem is volt kérdés.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#52040) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Befejeztük a Darkot. Tartom azt az állításomat, hogy az első két évad követhető volt és tartogatott jó pár wtf momentumot, de ez a harmadik...annak ellenére, hogy vártam nekem nagyon nem adta. Legjobban úgy tudnám leírni, hogy hosszú, unalmas és tele van felesleges párbeszédekkel, aminek úgy igazából semmi értelme nincs...ugrálunk ide-oda, vannak részek, ahol a szereplők minden második mondata "nem tudom". A végére számomra - pedig próbáltam folyamatosan követni az eseményeket - teljesen kaotikus lett, ki, hol és miért van. Az utolsó 2 rész volt az, ahol érezhetően alakult a cselekmény, ott nem is volt gond, de az első 6 rész nem tetszett. A végkifejlet is furcsa volt.

Money Heist 1-2 évad
Többször feldobta a Netflix, de akárhányszor rámentem, láttam, hogy ebből van már 4 évad, mondom áh, nem kezdem el. Aztán csak belenéztem és maradtam is. Tipikusan olyan sorozat, hogy néznéd a következő részt. Ügyesen megírt sztori, jó karakterek és persze a végére azért 1-2 idegesítő dolog, amit ha kicsit másképp csinálnak, lehetett volna még jobb:A végére azért már sok volt a love, kezdett átmenni szerelmi drámába, a spanyol rendőrség a star wars rohamosztagosainál is rosszabbul céloz, ami az utolsó részben már nevetséges kategóriát súrolt, csakúgy, mint amikor Tokió motorral visszament a pénzverdébe. De említhetném a mély drámázásokat, miközben a rendőség már hatol befelé az épületbe. Azért az érződik, hogy eredetileg ezt 2 évadra tervezték. Vannak sejtéseim, hogy merre alakul majd a 3-4. évad, de félek, mivel olvastam, hogy az 5-6. is be van rendelve, hogy a Szökés sorsára fog jutni....addig ütik a vasat, amíg teljesen ki nem véreztetik...de ne legyen igazam.

(#52041) #75501312 válasza oriic (#52037) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, a madár nem énekel, sőt, sztem még bosszúsan is nézett. :DDD De én még csak a 6. résznél tartok, ott még úton vannak.

(#52042) S e t h


S e t h
nagyúr

Ezt a Money Heistet tudnátok nekem vmilyen más sorozathoz hasonlítani, semmilyen viszonyítási alapom nincs.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#52043) kmarci25 válasza basaharc502 (#52040) üzenetére


kmarci25
veterán

Money Heist, vagy inkább a La casa de Papel ;) eredetileg 1 évad, a Netflix vágta ketté, mikor megvette, és rendelte be a folytatást. Nyilatkozták is a készítők, hogy ha tudják előre, hogy lesz/lehet folytatás, akkor Berlin életben marad. Egyébként tényleg érdekelne, hogy szerinted merre viszik, mert úgy gondolom, hogy a 2. évad végén nehéz kitalálni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#52044) VágniValó válasza basaharc502 (#52040) üzenetére


VágniValó
addikt

Dark befejező évadot spec unalmasnak nem mondanám, csak jött a szokásos pofon. Ugyanis szépen felkészít 2 teljes évad arra, hogy 200 IQ-val kövess és elemezz ki mindent, és szerteszét boncolgass dolgokat meg ötletelj, majd közlik veled, hogy ó hát ezt a problémát mégse ezen az emeleten oldjuk meg, hanem egy olyanon, amiről még nem hallottál. Régi trükk, csak pont ettől a sorozattól nem ezt vártam. De le lett zárva a sztori tisztes iparos munkával, szóval tetszett.

1.-2. évad: 10/10
3. évad: 10/8

Egy percet se bántam meg, csak...kijátszva érzem magam.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#52045) #75501312 válasza VágniValó (#52044) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem kell 200-as IQ, csak figyelni kellett. Szerintem. :D
De egyébként jah, bennem is volt egy ilyen érzés, hogy nem teljesen arra vitt az első 2 évad, ahol a végén kijutottunk. Pontosabban ahogy.

(#52046) basaharc502 válasza kmarci25 (#52043) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Mivel tegnap fejeztem be 2. évadot és tényleg semmit sem tudok a 3. és a 4. évadról így azt gondolom és tudva az infót, hogy lesz 5 és 6. évad is, hogy
- valamiért bukni fogják a lóvét és új rablást kell kitervelniük
- elrabolnak valakit közülük , zsarolják őket valamivel és ezért kell valami új rablást csinálni, vagy ellopniuk valamit egy nagyon őrzött helyről
Most azt gondolom, hogy valami ilyesmi lesz...aztán persze lehet nézek majd nagyokat, hogy mégsem :D de a fentieket azért el tudnám képzelni úgy, hogy még izgalmas és jó is legyen, hűek maradva a sorozat szellemiségéhez.

Seth - nekem valamiért a Szökés jutott többször eszembe...de ne kérdezd miért. Annyi a hasonlóság, hogy itt is minden rész úgy ér véget, hogy azonnal néznéd a következőt, itt is van egy jó terv, mint anno Scofield-nak és a megvalósítás is hasonlóan jó.

[ Szerkesztve ]

(#52047) negyven2


negyven2
veterán

A Netflix berendelte a How To Sell Drugs Online (Fast) 3. évadát!
:C

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#52048) Aventador91 válasza basaharc502 (#52046) üzenetére


Aventador91
őstag

nem fogják bukni de majd nézed és látod

(#52049) kmarci25 válasza Aventador91 (#52048) üzenetére


kmarci25
veterán

Én kérdeztem, ezért írta az ötleteit. Nem talált egyik sem :N , de mást nem mondok, mert az már spoiler lenne. Szerintem ez egy nagyon jó sorozat a maga hibáival, amiket viszont elnézek, mert alapvetően az ötlet és a megvalósítás is oké. Ráadásul a 3-4. évadban már a zenére is erősebben ráfeküdtek, Spotify-on van is lista.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#52050) basaharc502 válasza kmarci25 (#52049) üzenetére


basaharc502
aktív tag

:DDD Akkor most már még jobban kíváncsi vagyok. Ma el is kezdem a 3 etapot :))

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.