Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) brownus válasza hemaka (#44999) üzenetére


brownus
veterán

:D
remélem szelektív hulladékgyűjtés megy....

(#45002) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, GoT-tal kapcsolatban:

Ha a dothrakiakat küldték első vonalban meghalni a mások ellen, valamint a makulátlanok háta mögött gyújtották meg az árkot Deresben, mégis mivel akar Dani győzni? A sárkányt úgy szedték le mintha valami agyaggalamb-lövészeti gyakorlat lett volna, ráadásul egy szikla mögül (gondolom hőkövető nyilakat használtak) Kezd nagyon elmenni borjúba az egész. Ha előhoznak egy hatalmas sereget Cersei ellen akkor az lesz a következő kérdésem, hogy ők hol voltak a mások elleni csatában... :(((

[ Szerkesztve ]

(#45003) -secret- válasza hemaka (#44999) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Lehet gondolták, hogy úgy sem lehet észrevenni a sötétben. :D

[ Szerkesztve ]

(#45004) nyogo83


nyogo83
senior tag

Fent van a szinkronos teljes elso evad Stranger Things Netflixen :C

(#45005) -secret- válasza nyogo83 (#45004) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Még jó, hogy most fejeztem be az első 3 rész kivételével feliratosan...

(#45006) Gsx-rr válasza nyogo83 (#45004) üzenetére


Gsx-rr
veterán

És milyen? Láttam már borzalmas szinkront a Netflixen.

(#45007) hemaka


hemaka
nagyúr

A "kardos székért" még versenyben lévő versenyzők a 4. rész után: [link]

kgergely23
Az nekem sem tiszta, hogy mivel szeretnének harcolni majd ellenük. A másik, hogy a nyílpuskás csávó, akinek nem tudom a nevét, az miért nem tartotta fontosnak, hogy elmondja amúgy van olyan fegyverük királyvárban, amivel oneshootolják a sarit a francba. :DDD Főleg úgy, hogy szeretné a Cercei legyőzését...
A másik, hogy a köztudottan bolond Cercei elé odamentek vagányba a faltól pár 100 méterre, hátha agyonlöveti őket és akkor az utolsó pár részt már le sem kell forgatni. :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45008) HellGreg válasza hemaka (#45007) üzenetére


HellGreg
őstag

Szövetséget kellett volna kötni az Éjkirállyal Cersei ellen, ráért volna utána hasba bökni :DDD
Na szóval szerintem ebből már csak gagyin tud kijönni a sorozat, ha csak elő nem jön valaki vagy valami, amire senki sem számít. Pl. a Asha, aki visszafoglalta a Vas-szigeteket, megjelenik egy nagy flottával az utolsó pillanatban (amit honnan szed, ha az egész flotta kivonult Daniék ellen?), vagy esetleg Melisandre nem halt meg, csak hazament a fény istenéhez és a jó oldalon feltámasztják a halottakat az utolsó csatára, mint Aragorn a LotR-ban. Vagy Dani gyorsan tojik még 3 dragont (bár semmi esélyük a nyílpuskák ellen). :DD
Mellesleg hova pakolták el a több tízezer hullát? Amit felgyújtottak az jó ha 200 volt.
A legeredetibb befejezés az lenne, ha Cersei mindenkit megölne és ő jönne ki győztesen az egészből.

(#45009) Cheesus


Cheesus
senior tag

Game of Thrones
S08e04

Néhány kérdés/észrevétel:

1: elég rossz nézni, ahogy Szellemmel bánnak. Először nem is mutatják, hogy túléli a csatát, utána meg Jon se szó, se beszéd otthagyja Deresben, még csak meg se simogatja a kobakját. Tudom ez hülyeség, de ahhoz képest hogy eddig a verfarkasok milyen "szerepet" töltöttek be a sorozatban ahhoz képest ezt méltatlannak érzem. És nem hiszem h ezzel akarják szimbolizálni h Jon mar nem Stark, hanem Targaryen...

2: attól eltekintve hogy Sansa patkanykodott, és elárulta Tirionnak a titkot, vajon ki lehet az a 8 ember, aki tudja Jon származásának igazságát? Valahogy nem tudok rájönni a maradék 2-re.

https://www.twitch.tv/csehla

(#45010) gyuromoj válasza Cheesus (#45009) üzenetére


gyuromoj
veterán

2. kérdésre:
Sansy, Arya, Brann, Sam, Tyrion, Varys, Dany, Jonn.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#45011) nyogo83 válasza Gsx-rr (#45006) üzenetére


nyogo83
senior tag

Alapjaban en eredeti nyelven nezek mindent, ezert nekem furcsa.
Meg csak bele-bele neztem, hogy kinek hogy sikerult a magyar hangja, de elsore pl Dustin beszedhibaja utanozhatatlan es igy elegge fura is magyarul.

(#45012) Cheesus válasza gyuromoj (#45010) üzenetére


Cheesus
senior tag

Basszus tényleg, köszi! Erre magamtól is rá kellett volna jönnöm... :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#45013) VágniValó


VágniValó
addikt

Köszönjük szépen a Game of Thrones-nak, és Bran-nek, hogy végre elárulták mi az apja f@szát akart a Night King...ohh wait!

Amugymeg:

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#45014) Nordic válasza Cheesus (#45009) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az hogy hogy bántak Szellemmel az nekem is furcsa volt, ez rohadtul kapkodós 80perc ide vagy oda. Pl azt se mutatták, hogy Arya meg Sansa hogy reagálnak az igazságra Jon-ról. Régen ilyen jeleneteket is simán megmutattak, most meg simán vágás. Az tetszik, ahogy Dany fokozatosan összeomlik mentálisan, de minden más, kapkodós, hiába jut mindenkire játékidő. Az első két résszel még olyan nagy bajaim nem voltak, de a 3-4 megnézése után úgy álltam fel a gép elől, hogy csalódott vagyok, mind a történések, mind azok megvalósítása miatt. És most kezdem azt érezni, hogy valójában a két rendező nem zseni, sőt, kezdem igazán szarnak tartani őket, és csak azért tudtak jó 6 évadot összehozni, mert jó volt az alapanyag, és volt ami vezesse őket. Viszont ez már nincs, és kibújt a szög a zsákból.

(#45015) Apollyon válasza Nordic (#45014) üzenetére


Apollyon
Korrektor

game of thrones s08e04

Szerintem ez sokkal jobb rész volt, mint az előző három. Sőt, a komplett 7. évadnál is jobb, amire már kb. nem is emlékszem. Itt viszont elég sok minden történt.
Azért nem mutatták Sansa és Arya reakcióját, mert szövetkeztek Dany ellen. Sansa sem véletlenül mondta el pont Tyrionnak hogy mi a pálya. Most meg már hogy Varys is tudja... hívja majd a kis madárkáit. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#45016) VágniValó válasza Apollyon (#45015) üzenetére


VágniValó
addikt

Varys ha így folytatja, égni fog, mint a Notre Dame. :DDD

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#45017) Apollyon válasza VágniValó (#45016) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Remélem nem, ő az egyik legjobb karakter. Viszont abban bízom, hogy az a beképzelt hulladék Euron a sorozat történetének legkegyetlenebb és leghorrorabb kínhalálát fogja halni. Úgy lenne igazságos. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#45018) VágniValó válasza Apollyon (#45017) üzenetére


VágniValó
addikt

Továbbmegyek, azt szeretném ha Euron igazi gyáva halált halna, megmutatja a foga fehérjét, valójában milyen beszari féreg. Nem érdemel olyan férfias halált, mint pl Stannis Baratheon.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#45019) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

GoT

Amióta nem lehet csemegézni a könyvekből sajnos erős tökösséget vesztett szószerint és átvitt értelemben is a sorozat.

Sokkal több fontos karaktert és merészebben kellene kinyítni így a vége felé... értelmetlenül tartogatják őket.

Most is az lett volna a tökös, ha Cersei szépen lenyilaztatja a tesóját és aztán a csaj fejét is levágatja.

Amúgy én arra tippelek Jaime fogja megölni a végén Cersei-t és úgy fognak "nyerni a jók".
Arya meg a Hound meg a hegyomlást fogja majd valahogy legyakni.

Katonailag meg ügye már eleve egy nagy fasság az egész, bár ez nem újdonság Holewoodban, szinte minden az. :D
Betudom annak mindenkit az érzelmei visznek és ennyi... józan ész nulla.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45020) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Varys tuti meg fog halni(le fog bukni Dany előtt), emlékezzetek a 7. évadra, ahol a vörös papnő megjósolta Varys halálát, ahogy a sajátját is.

(#45021) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Van már valami infó hogy a Lucifer S04 magyar felirattal érkezik-e hozzánk?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#45022) gerii válasza gyuromoj (#45021) üzenetére


gerii
addikt

Az eddigi trendek szerint valószínűleg igen.

(#45023) sugarforce válasza hemaka (#45007) üzenetére


sugarforce
őstag

a sárkányölő nyílpuskáról Jaime is tud, mégse szólt róla.

[ Szerkesztve ]

(#45024) FollowTheORI válasza Nordic (#45014) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem rendezők... írók és producerek max. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45025) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Dark (2017 - )

Meglepően jó sorozat. Végig izgalmas. Szerintem semmi köze a Stranger Things-hez. Végig leköt, fordulatos, a végére jól összeáll a kép.
Kifejezetten tetszett,hogy az időutazás paradoxonát jól kifejtették, érthető lett.

Nálam 8/10.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45026) Nordic válasza sugarforce (#45023) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Egyről tudott, de az ugye megsemmisült, és mivel elment északra, fogalma sem volt, hogy azóta egy egész seregét felszereltek vele.

(#45027) sugarforce válasza Nordic (#45026) üzenetére


sugarforce
őstag

igazad van, de azért a megsemmisülés és az északra távozás között eltelt némi idő ott is, ráadásul (bár az ellenkezőjét mutatja néha a sorozat :DDD ) senki nem lehet olyan hülye, hogy azt hiszi pont Cersei nem csináltat még egyet, vagy többet.

(#45028) Nordic válasza sugarforce (#45027) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Persze, csak amennyi logikátlan baromság van részről részre ebben az évadban ezen már kár meglepődni.

(#45029) nyogo83 válasza V.Stryker (#45025) üzenetére


nyogo83
senior tag

Szerintem mindenkepp 2x nezos, legalabbis szamomra. Elsore a fejem duzzadt a sok szereplotol/nevtol, nehez volt elsore osszerakni hogy ki kicsoda :))
Ha jon a 2. evad, elotte tuti megnezem.

(#45030) nitro16 válasza nyogo83 (#45029) üzenetére


nitro16
senior tag

Még nem néztem meg az elsőt se de 45 nap és jön a 2 évad az app szerint.

(#45031) negyven2


negyven2
veterán

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#45032) Janaboy válasza negyven2 (#45031) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Te jo eg :DDD

Janaboy

(#45033) bagyulajuve válasza negyven2 (#45031) üzenetére


bagyulajuve
addikt

kiváló szülinapi ajándék lesz a kezdés :DDD

Resistencia eterna

(#45034) negyven2 válasza negyven2 (#45031) üzenetére


negyven2
veterán

És megérkezett az előzetes is, az utolsó évadhoz...

Legion: Season 3 - Official Trailer

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#45035) Janaboy válasza negyven2 (#45034) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Meg egy foggyos evad :D

Janaboy

(#45036) RexpecT


RexpecT
addikt

Csernobil első rész alapján rohadt jó. Kár hogy nem Netflixes, mert ledarálnám az egész évadot egyben.

[ Szerkesztve ]

(#45037) mayday00 válasza RexpecT (#45036) üzenetére


mayday00
őstag

Csak kár, hogy angolul beszélnek benne 😐 ukránoknál angol volt a hivatalos nyelv?🤔

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#45038) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
Nem egyszerű téma, de megérte megnézni.

Street Food Asia
Azt hittem hogy az ételek lesznek a középpontban, de inkább csak mellékszereplők. Nagyrészt ugyanazok a sorsok, csak más-más országokból. Nagyon más világ sok mindenben mint amiben itthon él az ember.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#45039) rétisün válasza mayday00 (#45037) üzenetére


rétisün
veterán

jogos, de szerinted hányan néznék ukránul (vagy oroszul, ugye akkor gondolom az volt a hivatalos nyelv) angol felirattal?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45040) Janaboy válasza rétisün (#45039) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

En kinaiul neztem a Wandering Eartht :D

Janaboy

(#45041) dokee78 válasza RexpecT (#45036) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem is tetszett,de az HBO GO-n volt egy kis felirat bug.

(#45042) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nem láttam róla hírt.. most láttam netflixen:
Designated Survivor s03 June 7

:C :C

(#45043) rétisün válasza Janaboy (#45040) üzenetére


rétisün
veterán

az se rossz :DDD

én valami Jackie Chan filmet néztem eredeti (kínai?) nyelven, de azért az eredeti Tetovált lány trilógia is elég fura volt a svédül.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45044) Mik76


Mik76
senior tag

Most kezdtem el a Peaky Blinders-t.
Harom epizod utan azt mondanam kivancsiva tettek hogy mi fog tortenni a szereplokkel, de mondjuk ha bombat dobnanak mindegyikre a kovetkezo reszben egy konnycseppet sem ejtenek ertuk. :)
Amugy a kinezete a sorinak nagyon szep.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#45045) RetepNyaraB válasza Mik76 (#45044) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szarrá van sztájlolva a PB, de jól találták el :K
A majd' 8 órányi soundtrack-ről nem beszélve - már ha valaki vevő a csörömpölésre.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#45046) maximilian4 válasza RexpecT (#45036) üzenetére


maximilian4
addikt

Egyetértek. Nagyon jó és igényes munka. Gyönyörű képek (ha lehet így hívni ebben a szerencsétlen helyzetben), jó vágások és színészi munkák. És a végén az átvezető ahogy az erdő bevörösödik a sugárzástól és halad a város felé. Érdekes volt a reakciókat is megfigyelni a kezdeti totális gőgösségtől a ráeszmélésig, hogy valóban nincs már atommag. Az a szintű mulasztás amit elkövettek ott, az tényleg felfoghatatlan, amikor komolyan azt gondolja valaki hogy fél tucat doziméter elromlott...szóval felfoghatatlan hogy ez megtörtént.

Maxi

(#45047) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

@figure85: uhh legiont már majdnem el is felejtettem, nagyon várós :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#45048) Gery9112 válasza maximilian4 (#45046) üzenetére


Gery9112
őstag

Számomra is ez volt a nagyon megfogó, hogy a katasztrófa mellett az akkori korszellem, felfogás és gőgösség is hatalmas szerepet kap. Mennyi ember életét meg lehetett volna menteni, ha nem "az állam jobban tudja te csak végezd a dolgod" felfogással állnak hozzá. Gondolom a pozitív üregtényezőről és alapvető konstrukciós hibákról sose hallottak. Bár ilyen soha nem történhetne meg egy Leninről elnevezett erőműnél, amely a "legkorszerűbb" szovjet hadiipar technikákat használja.

Az első rész nagyon jó alapot ad a későbbi részeknek, eddig simán 10/10.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#45049) vond válasza Mik76 (#45044) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lesznek ott még durva dolgok. :K A fényképezés, a díszletek, a zene, a színészi játék, a szövegek, meg az egész meló, ami a sorozat mögött van, szerintem kiemelkedő.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45050) gyuromoj válasza jonnyjoker01 (#45047) üzenetére


gyuromoj
veterán

Sajnos nincs magyar felirat... :(

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.