Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) leslieke válasza giigz (#5000) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak, mint érdekesség említettem meg.

Egyébként gratula a 5000-hez! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5002) giigz válasza leslieke (#5001) üzenetére


giigz
veterán

Ezt majd csak azután olvasd el, miután megnézted a részt.

SPOILER

A sorozatbeli idő szerint 45 napon belül megismeri Ted a csaját (ha jól értettem :D), tehát valószínűleg a 8. évadban már megtudjuk ki lesz, és a 9. évad fog róluk szólni, tehát elvileg nem az utolsó részes kiderülés lesz. :D

(#5003) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Go On nézi valaki? Vélemény?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5004) Viszlát válasza leslieke (#5003) üzenetére


Viszlát
addikt

Chandler miatt nézem, nagyjából ugyanazt a figurát hozza. Kellemes kis 'izé', ne várj tőle semmi különöset, csak kikapcsol 20 percre, bár néha azért sikerül egy-két igazán jó poént is elsütni. A mellékszereplők is egész jók, semmi új, de okés. (5/10 kb, úgy, hogy én 1-10-ig pontozok, szóval az 5 az egy erős közepesnek számít)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5005) leslieke válasza Viszlát (#5004) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5006) leslieke válasza giigz (#5002) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Megnéztem. Szerintem jól érted. A 8x20 pedig borzalmas volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5007) Viszlát válasza leslieke (#5006) üzenetére


Viszlát
addikt

Idáig úgy voltam, hogy mosmá' csakazértis végignézem, de az utóbbi pár rész meggyőzött róla, hogy igazából már baromira nem érdekel ki lesz meg hogyan és miért.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5008) giigz válasza leslieke (#5006) üzenetére


giigz
veterán

Azért volt benne 1-2 jó rész, amin lehetett nevetni... :K

(#5009) #54715584 válasza giigz (#5002) üzenetére


#54715584
törölt tag

Majd valaki súgja már meg ki lesz az, mert bár sejtem, azért kíváncsi lennék rá :)

(#5010) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Dollhouse S01 érdekes, bár nem túl izgalmas sorozat, csak kár, hogy a legjobb rész épp az utolsó volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5011) giigz válasza #54715584 (#5009) üzenetére


giigz
veterán

Sejted? :Y Kire gondolsz? Lily? ;] :DDD

(#5012) bok92


bok92
addikt

Tudnátok ajánlani olyan sorozatot, ami mondjuk hasonló a gossip girlhöz vagy a 90210-hez.De mondjuk kicsit komolyabb(tehát nem ilyen gimi feeling stb..), Tehát huszonévesek balf@szoskodnak benne vagy valami ilyesmi. :DDD A jersey shore az milyen? Vagy az már nagyon az alja? :D

(#5013) #54715584 válasza giigz (#5011) üzenetére


#54715584
törölt tag

Esetleg Barney? :DDD

(#5014) spammer válasza bok92 (#5012) üzenetére


spammer
veterán

Ezen a vonalon maradva Hidden Palms, régi, 1 évad, 8 rész, de van benne egy bűntény, szóval nem csak simán picsogás. Meg talán az újabb Melrose Place, de azt nem néztem :)

Ha nyomozós, de fiatalokkal, akkor Veronica Mars. :) Ha komédia, akkor Friends with Benefits, azaz a Barátság extrákkal, ezt szinkronnal néztem, tetszett, laza volt. Szintén 1 évad volt csak.

De a legjobb fiatalos sorozat a feelgood király Entourage , és másik irányból építkező, de nagyon szerethető How To Make It In America.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5015) hdman válasza spammer (#5014) üzenetére


hdman
őstag

Atyaég, ez a hidden palms mekkora retro :))

Sopron city :)

(#5016) bok92 válasza spammer (#5014) üzenetére


bok92
addikt

Köszi szépen! :R

(#5017) giigz válasza #54715584 (#5013) üzenetére


giigz
veterán

Komolyan, kire gondolsz? :)

(#5018) spammer


spammer
veterán

2013.06.02. - The Killing 3x01-02 :C

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5019) #54715584 válasza giigz (#5017) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bár én kiestem az 5. évadnál kábé, így nem tudom mi történt azóta, de 2 lehetőség van. Vagy Robin vagy nem :)

(#5020) mayday00 válasza spammer (#5018) üzenetére


mayday00
őstag

Ez jó hír :C

Köszi a infót. Csak félő nem lesz több évad :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5021) mayday00


mayday00
őstag

Újabb BBC sorozat.

Mayday :)

5 részes a első évad. Szóval nem kell sok idő a végignézéshez.
Hogy ez egy minisorozat, vagy esetleg lesz újabb évada azt nem tudom pontosan :)

Első részen vagyok túl még csak nekem bejött. :C

Szeretem a drámákat. Röviden a lényeg..Egy 15 éves lánynak nyoma vész..Megindul a keresés, első részben még nem sok sikerrel. Kivételesen nem a rendőrség keresi a eltűnt lányt hanem...
Hogy hol tűnik el a lány, milyen körülmények közt az természetesen kiderül a sorozatból.

Na de nem is folytatom, nem lövöm le a lényeget. Nem lenne szép tőlem. :D

Aki szereti az olyan sorozatot amiben pl egy gyerek tűnik el nyomtalanul és utána megy a keresés nyomozás annak ajánlom feltétlen.

Le merem fogadni, hogy lesznek itt még nagy meglepetések...

[link]

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5022) leslieke válasza #54715584 (#5019) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem Robin.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5023) #54715584


#54715584
törölt tag

Revolution 1x11

Hát, nem is tudom...még lehet a következő részt megnézem, aztán marad a dara, mert ez így borzalom...

[ Szerkesztve ]

(#5024) mayday00 válasza #54715584 (#5023) üzenetére


mayday00
őstag

11 rész borzalom volt? :) még jó hogy nem minden ember egyforma :)

viccet félrerakva. szerintem pörgős rész volt. Én nem unatkoztam rajta. Volt benne akció minden ami kell.
De természetesen nem lehet mindenkinek egyforma a ízlése :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5025) #57919488 válasza mayday00 (#5024) üzenetére


#57919488
törölt tag

Az ötlet és a story jó, csak a kivitelezéssel vannak gondok.

(#5026) #54715584 válasza mayday00 (#5024) üzenetére


#54715584
törölt tag

Még jó :P

(#5027) mayday00 válasza #54715584 (#5026) üzenetére


mayday00
őstag

Followingnál azért jobb egy fokkal :)

Tudom 2 különböző kategória a sorozat de akkor is..:)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5028) #54715584 válasza mayday00 (#5027) üzenetére


#54715584
törölt tag

SPOILER

Tudod mikor nevettem fel kínosan ezen a részen? Amikor a végén Miles bácsi és Matheson néni beúsztak a képbe a lovas szekérrel, mintha egy kalandfilmmel ötvözött samponreklámot láttam volna a maga teljes lassított valójában... :DDD

Neville bácsi karaktere nagyon kemény, utálom, mint a sz*rt, de azok a részek nagyon tetszenek, mert hihetetlenül nyomja a karaktert az a színész. A többi olyan, mint a langyos marhanyelv, és bizony a sztorival sem állnak a helyzet magaslatán a készítők és a megvalósítás is borzasztóan amatőr néha, az operatőri munka és a dialógusok is... Egy dolog nagyon tetszik benne: a képi világa, mert a színek nagyon szépek és a fényelés is nagyon jól sikerült.

Arról már nem is beszélve, hogy a Falling Skies hasonlóan gyenge, de ott legalább a 2. évad jó volt, bár azt daráltam, hetente lehet uncsi lett volna.
Az Alphas is gyengén indult, de aztán abból is lett valami, nem is értem a kaszát.
És azóta is sírok, mióta elkaszálták a V-t.

Szóval igen, imádok mindent, ami sci-fi, fantasy, mert pont azért nézem ezeket, hogy a sz*r*s hétköznapokból kirántsanak, és ha ez nem sikerül, akkor nagyon csalódott vagyok, főleg mondjuk 5 hónap szünet után, mert októberben volt az utolsó rész, és ami szörnyű, hogy ez nekem nem is tűnik olyan távolinak és nem is hiányzott a sorozat...

Szóval nekem ez ezért nem elég, ezért nem vagyok elégedett, mert ha ilyesmit akarnék nézni, akkor benyomom valamelyik kertévét, és bámulom a népbutító sorozatokat...
A promóban ígérnek fűt-fát, ha tényleg visszakapcsolják az áramot a köv részben, akkor valószínű megnézem, de az is nagy csalódás lenne ám, mert mit fognak csinálni a 2. évadban, ha már az első évad felénél ellövik a poént?
Dannyt is kinyírták, pedig 10 részen keresztül érte kellett volna izgulnunk... Most mi lesz a köv cél/szál?

Teccikérteni mi a bajom? :)

[ Szerkesztve ]

(#5029) #57919488 válasza #54715584 (#5028) üzenetére


#57919488
törölt tag

Spoiler:

Hát visszakapcsolják a-áramot, hogy tudjanak videójátékozni :DDD

(#5030) mayday00 válasza #54715584 (#5028) üzenetére


mayday00
őstag

Az a lovas szekeres rész tényleg gagyinak tűnt. :)

Azt hittem valami kocsival jön nem szekéren :)

Értem mi a bajod. Szerencsére én a hibákat sosem kerestem. Nézem. Ha lesz 2 évad azt is nézem.

Ez csak egy film, egy sorozat nem a valóság. Semmit sem kell komolyan venni. Szórakoztatásnak megfelel. Heti 40 perc meg simán kibírható.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5031) giigz


giigz
veterán

SPOILER

5 részt néztem meg idáig a The Shield-ből, és tetszik, nézni fogom tovább. :) Egyedül ami egy kicsit nem tetszik, hogy ugye ők a kemény zsaruk, nem hagynak maguk után nyomot, stb. és akkor nem figyelnek oda, hogy valaki megláthatja őket miközben ellopják a megtalált drog egy részét...

Aztán amikor Vic megy este Danni-hez, pont az ajtóban kezdenek el csókolózni, meg beszélgetni, ahol szintén bárki megláthatja őket, és meg is látja...

Ezek olyan dolgok, hogy egy amatőr is oda tudna figyelni, hogy ne bukjon le, és majd pont Vic ejt ilyen hibákat...

Lényeg a lényeg tetszik, de nem 10/10-es :)

(#5032) #54715584 válasza mayday00 (#5030) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hidd el én sem keresem a hibákat, de néha meg tudnak hökkenteni, és nem mindig szórakoztatnak... sajnos tényleg úgy vagyok vele, hogy a háttérben elmenne...
Ha lesz 2. évad, nézem majd én is, és remélem addig majd fejlődnek :K
Érdekel nagyon a Randall szál meg az egész sztori is, szóval egy darabig még biztosan nem fogom kaszálni :N

(#5029) K_mester HüJe :DDD :))

(#5033) mayday00 válasza #54715584 (#5028) üzenetére


mayday00
őstag

V nek a 2 évada hogy lett vége?
Azt olvastam hogy úgy mintha elvágták volna sorozatot..hirtelen vége lett.

Első évadot lenyomtam jó volt nagyon, jól volt megcsinálva :)

Csak leadja a 2 .at is a cool. Utálok feliratosan filmet nézni:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5034) Viszlát válasza #54715584 (#5028) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is ugyanígy vagyok vele, még egy részt megnézek, de ha az is ilyen nesze semmi fogd meg jól kategória lesz, akkor nem a dara marad, hanem jön a kasza. Komplett idiótának nézik az embert, ez a legnagyobb bajom. Na meg az, hogy az egy darab elfogadható alapötleten túl (igazából abban sincs semmi extra, számtalan világégés forgatókönyv között ez is elfér) olyan szinten tehetségtelen és szánalmas az írói csapat, hogy a legjobb amit ki tudtak találni arra, miért is nem kezd nagyon gyorsan mesélésbe a szöszke, hogy "it's complicated". A nénikéd térde kalácsa, az a bonyolult te szerencsétlen majom te. Minek ül le az ilyen sorozatot csinálni? Mert az oké, hogy elsősorban a pénz a lényeg és a legtöbb sorozat készítőinek az lebeg a szeme előtt, hogy valahogy a lehető legtovább húzni a dolgot, hogy minél több lóvé csorogjon. Na de ennyire arcpirítóan pofátlanul?

SPOILER

Tulajdonképpen semmire nem kapunk választ és nem is fogunk még egy jó darabig, ezt garantálom. Cserébe a sorozatok történetének egyik leghülyébb halála, a 10 részen át megmentésre váró mellékszereplő kiáll a parkoló közepére és lelöveti magát. :D Biztos azt gondolták, hogy húúú ez mennyire megdöbbentő lesz, váratlan húzás, bla bla bla, de igazából csak lecsúszott a nadráguk a gimi udvarán és mindenki meglátta a szívecskés fecskéjüket.

Olyan szinten felcsesztem az agyam ezen a részen, még most is füstölög. És tényleg úgy van ahogy írod, egyetlen karakter ér valamit az egészben, Neville, neki biztos nem kell majd állás után kuncsorognia, ha ezt elkaszálják.

Amúgy hasonló történt a Touch-ban is, ne olvasd tovább ha nézed és még nem láttad. Csak abban két és fél évadnyi rohangászás, nyomozás, keresés, majdnemmeghalunk után véééééégre megtalálták a kislányt, sikerült kiszabadítani, jippiiiiiiii. Szinte látom magam előtt az írókat, ahogy elérnek erre a pontra, majd döbbent tekintettel egymásra merednek, hogy basszus és akkor most hogyan tovább? Úgyhogy pár percnyi örömködés után, nagyjából 10 percnyi autóútra a gonosz bázisától mindenki elbúcsúzik egymástól, öjöm bódóttá, én is szeretlek, meg minden, teljesen felesleges lenne az ország másik végéig menekülni, ugyanmár. Úgyhogy el is kapják őket újra, kinyírják a nőcit (vagy nem, kellően messziről mutatták, hogy egyszer majd még fel lehessen támasztani).

Szánalom, szánalom, szánalom. Én mondjuk nem vagyok olyan nagy sci-fi rajongó mint te, de szeretem a JÓ sci-fit, csak már nem is rémlik mikor láttam utoljára ilyet.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5035) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

SUpnat heti része.

Egynek elment, semmi különös.

Live-Die-Respawn

(#5036) #54715584 válasza Viszlát (#5034) üzenetére


#54715584
törölt tag

"A nénikéd térde kalácsa, az a bonyolult te szerencsétlen majom te."
Jaj ezen nagyon nevetek :DDD De teljesen egyetértek, borzasztóak voltak azok a jelenetek...

"Olyan szinten felcsesztem az agyam ezen a részen, még most is füstölög."
És még ezen is nevetek, főleg ha elképzelem, hogy füstölögsz :DDD

"szeretem a JÓ sci-fit, csak már nem is rémlik mikor láttam utoljára ilyet."
deeetttóóóóó, bár én emlékszem mikor láttam utoljára olyat :DDD

(#5033) mayday00 igen, kicsit elvágták a sorozatot, pedig az utolsó pár részben érdekes fordulatot vettek a történések, engem érdekelt volna a folytatás.
SPOILER
De ugyanezt a sztorit játszották el nemrégiben a OUAT-ban is... :)

(#5035) orichalcos nem láttam még, de így igazából nem is nagyon érdekel most már... :(

(#5037) leslieke válasza oriic (#5035) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Le vagyok maradva pár résszel, de talán napokban bepótolom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5038) mayday00


mayday00
őstag

Touch 2.évada viszont jobb mint az első.

Aki nézi hogy vélekedik erről? :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5039) Viszlát


Viszlát
addikt

Elég nehézkesen indult be, de aztán egész jó lett ez a New Girl. Az évadzáróban aztán elsütöttek egy olyan poént, ami önmagában megér egy misét, nagyjából 10 perce ezen röhögök:

I'm worried about Schmidt, he's a Jew in the desert... I don't want him to wander.

Áááááááá. :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5040) bok92 válasza Viszlát (#5039) üzenetére


bok92
addikt

Az első évad nagyon jó volt, de nekem a 2.évad már elég gyengécske ... :(

[ Szerkesztve ]

(#5041) Viszlát válasza bok92 (#5040) üzenetére


Viszlát
addikt

Ott még nem tartok, de ha le is ereszt, ezért a poénért már megérte. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5042) mayday00


mayday00
őstag

Banshee 1×6

Beteg egy rész volt :D
De még mindig a legjobb.. :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5043) TripleB válasza giigz (#5031) üzenetére


TripleB
senior tag

Tegnap végeztem az utolsó résszel, többet vártam tőle, főleg a lezárástól. Hosszú volt a hét évad...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5044) #54715584


#54715584
törölt tag

TWD 3x15

Csak megnéztem, mivel az egyik oldalon majdnem elspoilereztem magamnak a sztorit. Szóval nem vagyok elégedett, egyáltalán nem, sőt, nagyon csalódott is vagyok.
Zsinórban a sokadik töltelék rész érkezett meg hozzánk. Amilyen erős és WTF volt az évad első fele, annyira langyi a második fele.
Mivel részleges infóim vannak a képregényről, így ennek fényében még nagyobb a csalódás...
Szóval történt, ami történt, Daryllt azért sajnáltam picit, de hát majd ha felszáradnak a könnyei, és már nem is lesz baja.
Lécci mondja valaki, hogy a finálé legalább egy órás lesz? Mert ez így bizony botrány...

Aki pedig olvasta a képregényt, írja már meg nekem privátban, hogy:
Ty kicsoda és miért várták nagyon sokan a sorozatban, amikor eddig nem volt szerepe semmiben?
Ez az évad gondolom azzal ér véget, amire gondolunk sokan, utána mi fog történni? Mi várható a 4. évadban? Legalábbis a képregény szerint.
Néhány dolgot tudok, mi történt másképpen a soriban, mint a képregényben, tudna erről valaki infót adni még?

(#5045) leslieke válasza #54715584 (#5044) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

IMDB szerint 45 perces lesz az záróepizód is: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5046) #54715584 válasza leslieke (#5045) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, akkor nem lesz nagy durranás, bár a promó ennél a résznél is jó volt...

Majd kihagytam 2 bakit: Merle mellett volt Michonne kardja a vezetőülésen, majd amikor autóba pattantak, nem volt sehol.
A zombisuliból hiányzott az egyik zombitanuló, mert amikor elhajtottak a kocsival, nem viselkedett zombisként :DDD

(#5047) giigz válasza TripleB (#5043) üzenetére


giigz
veterán

Ezt nem hallom örömmel... :(

(#5048) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Innen ki nézi a Doctor Who-t?

7x06:
Tetszett végülis, igaz már kicsit gagyinak érzem pár helyen az egész sorozatot, de a történetek tetszenek. SPOILER: azt hittem, hogy Clara legalább most is meghal. ;] Jól utalgattak az előző/következő "életeire"(?). Repülős részen meg csak pislogtam.SPOILER OFF.

Mondjuk egyszer már örülnék, ha nem a jelen korból szedne magának társat a Doktor, vagy esetleg nem is a Földről. (Sőt, legnagyobb poén egy Föld és ember utáló Doktor lenne. ;] :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#5049) chubii válasza spammer (#4982) üzenetére


chubii
senior tag

Ezek szerint lemegy ez a 8 rész és vége a sorozatnak ?
Valószínű nekiállok az eddigi részeknek akkor , már BB hiányom van :))
Spoiler
Az igazán cool az volt, amikor a mesterlövész elé sétált ki és mutatott egy "Come at me, bro! " figurát :D

(#4983) monstre : Nem nagyon láttam még ekkora szünetet, azért kérdeztem meg. Viszont, ha tényleg tekinthető új évadnak is a folytatás, akkor úgy már érthető.

A TWD évadzárójára leszek kíváncsi hétfőn. Remélem, ha már ennyi töltelékrészen keresztül elhúzták az eseményeket, minőségi részt kapunk. Nálam az első évad az etalon , ha TWD-ről van szó :) Hiába csak 6 részes...

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#5050) spammer válasza chubii (#5049) üzenetére


spammer
veterán

Igen, nyáron jön az utolsó 8 rész, nincs az már olyan messze :) Addig nyomd le ezt a nyolcat, mert elég ütős részek voltak, volt pár hajmeresztő ötlet :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.