Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Mik76 válasza k-adi (#59998) üzenetére


Mik76
senior tag

Bar mar nem emlekszem hogy magyar vagy angol felirattal lattam, de azert "thx". ;)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#60002) grizlisandor


grizlisandor
addikt

The Book of Boba Fett S01E02

Nagyon lassú a sorozat, majdnem elaludtam közben.

A buckalakók meg az eredeti trilógiában sokkal jobban néztek ki, valami patinát adhattak volna az öltözetüknek.
Úgy néznek ki, mintha most jöttek volna ki a valami bevásárlóközpontból azokban a ruhákban, amit most vásároltak. Eddig én úgy emlékszem nem voltak valami jó lövők, de most meg Vasily Zajcevek. :U

The Expanse S06E05

Ez a visszanövesztünk végtagokat, gerincet eddig is volt? Mi lett a dzsúzzal? Előző évadokban használták, előző évad végén Naomit akarták megmenteni akkor a marsiak a fegyvertelen hajóval nyomatták utoljára.
Hiányozni fog a sorozat, utolsó évad, utolsó rész jön. Csak én érzem, hogy kicsit nagyon van összecsapva? :U

Yellowstone S04

Vártam itt a nagy csattanókat, harcokat, erre el lett simítva minden. Beth és Jamie beszélgetés az epic volt.
Kivéve, Beth és a befekető cég harca? Jimmyt csípem nagyon, de szerintem ki lett írva.

(#60003) oriic válasza Bad Pritt (#59992) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem követem a sorozat híreit, de miről fog amúgy szólni?

Live-Die-Respawn

(#60004) Ellia válasza oriic (#60003) üzenetére


Ellia
addikt

Hivatalos plot nincs még (tudomásom szerint), de nagyon valószínű, hogy a másodkorban fog játszódni Númenor bukásának idején.

(#60005) radi8tor válasza grizlisandor (#60002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ezek nem buckalakók. Azokat az 1. részben lehetett látni az álmában mikor ellopták a pajzsait. Nem ismerem jól a SW univerzumot, de a buckalakók alacsonyak és az arcukat nem is látni.

⭐ Stella

(#60006) oriic válasza radi8tor (#60005) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azok a Jawa-k voltak, nem a buckalakók.

Live-Die-Respawn

(#60007) remi67 válasza bobalazs (#59969) üzenetére


remi67
tag

Megnéztem az S01E01-et a feliratoddal. Van vele pár kisebb probléma, magyartalanságok, benne maradt anglicizmusok ("yeh" pl.) meg ilyen apróságok és problémás az időzítés is (tizedmásodpercre megjelenő 2 soros felirat pl. ami gondolom az angol alapból jött át) de az én amúgy gyenge angolommal különösebb félrefordítást nem tapasztaltam, szal. nem igazán értem, hogy egy konstruktív kritika helyett miért kellett törölni egy alapvetően nem rossz feliratot, ennél sokkal-sokkal gányabb feliratok is vannak az OS-en.

(#60008) nubreed válasza k-adi (#59999) üzenetére


nubreed
veterán

Már annyian írtátok, hogy milyen jó a Cobra Kai, hogy a végén még elkezdem. Jól tudom, hogy a karate kölyök filmek szolgáltak az alapjául? Na azokat utálom, pont ezért nem akartam eddig hozzá se szagolni a Cobra Kaihoz. De gondolom akkor azért nincs túl sok köze hozzá.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60009) radi8tor válasza oriic (#60006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja igen, a Jawa motoros fiúk :))

⭐ Stella

(#60010) Đusty válasza nubreed (#60008) üzenetére


Đusty
addikt

Én is ezért nem kezdtem el utálom az ilyen stílusú filmeket. És de belepörgettem sajnos tele van ilyen idióta bunyókkal, úgyhogy nekem felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#60011) KISDUCK válasza nubreed (#60008) üzenetére


KISDUCK
addikt

Igen a karate kölyök történetét viszi tovább, de annak is élvezhető teljes mértékben a sorozat aki nem látta vagy nem emlékszik rá vagy akinek nem tetszettek. A sorozat inkább vígjátek némi paródia jelleggel és annyi drámával hogy a humort ki tudja élezni. Én imádom mert a főszereplő karaktere Johnny Lawence rengeteg humor forással bír és igazából a színészek is jók, a szerepek gyakran szándékosan túl vannak játszva, de ez így jó. :)

(#60012) gbors válasza KISDUCK (#60011) üzenetére


gbors
nagyúr

A lentieket kiegészítve saját szemszögemmel, 1 évad után. Alapvetően egy becsületesen, jó ízléssel, jó arányérzékkel megcsinált sorozat a Cobra Kai, amiben nem lenne semmi extra, ha nem bukkannának fel benne rendszeresen egészen zseniálisan ironikus megmozdulások, és kifejezetten jó emberi pillanatok. Az én ízlésemhez képest ezekből kicsit kevés van, ill. az utolsó epizód nem tetszett, mert a nagyon ügyesen összekavart szálak jelentős ígéretéből végül egy elég lapos valami sült ki, de az első évad ezzel együtt is élvezetes, szórakoztató volt. A karakterek jól vannak továbbgondolva, és az alakítások is rendben vannak.

Ha már ennyit írtam, kap pontszámot is az S01 - 7/10.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#60013) pilóta


pilóta
nagyúr

Nézem ezt a For All Mankind sorozatot az Apple TV-n. Tényleg elég jó, de amennyit ezek az űrhajósok (még a nők is) vedelnek, virágzó üzletág lehet a májtranszplantáció Houston környékén :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#60014) jonnyjoker01 válasza grizlisandor (#60002) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Expanse

Végtag visszanövesztésről már az első évadban beszéltek, de nagyon sok szerepet nem kapott úgyhogy nem csodálom hogy elfelejtődött. Én is csak a rewatch miatt emlékszem rá. Viszont nem hinném hogy mostanában volt olyan magas G manőver, amihez kellett volna a dzsúz. Egy kicsit sürögtek-forogtak de max sebességre nem nagyon kapcsoltak.

Szerintem nincs összecsapva, jó az évad eddigi pacingje, csak az utolsó rész kérdéses nálam. Utána néztem, 65 perces lesz nem 40 úgyhogy picit több fog majd beleférni, de nem tudom hogy fogják megoldani ennyi idő alatt a lezárást. Jövő héten kiderül. :O Hiányozni fog nagyon nekem is.

Üdv. Johnny

(#60015) la_cc válasza Đusty (#60010) üzenetére


la_cc
addikt

Dettó, pedig jókat olvasok itt róla, de a stílust nem veszi be a gyomrom.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#60016) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Dexter szezonzáró. 10/10
Nagyon jó, hogy megcsinálták ezt az évadot.

I am having fun staying poor.

(#60017) grizlisandor válasza jonnyjoker01 (#60014) üzenetére


grizlisandor
addikt

Rég volt már az első évad, majd végignézem az elejétől a sorozatot, ha nem lesz mit nézni.
Azért az Inaros elleni harcban kellett volna szerintem, de már csak kötekedés.

"nem tudom hogy fogják megoldani ennyi idő alatt a lezárást."
Ez a fő kérdés, mert most annyi szálon futnak a dolgok, és mindegyik kifejtése, lezárása időbe telik, na ez az, ami nincs. Igazad van az összecsapva nem a megfelelő kifejezés. Szerintem az emlegetett veszély a gyűrűn való áthaladás során story nyitva marad, az esetleges folytatáshoz.

(#60018) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Wrecked / Megrekedve

Első évad:

Egész jó, sok benne a debil, fárasztó poén, de azért néha bedobnak egy kis drámát is amit szétpoénkodnak. Kicsit a Future Man-re emlékeztet, de kevésbé olyan beteg és a női főszereplő "camozik" onnét.

(#60019) grizlisandor


grizlisandor
addikt

BEST OF 2021: Az év legjobb sorozatai IGNHungary(youtubealert)
Rangsor: Sexoktatás, SW Visions, Ted Lasso, Arcane, Invicible, Utódlás, Loki, Wandavision, Easttowni rejtélyek és Squid Game.
Utódlásról és a Easttowni rejtélyekről nem is hallottam még.

Ennyire nem volt rossz évünk sorozatokat tekintve, hogy a Loki TOP4, Wandavision TOP3, Sólyomszem jobb volt mind2 sorozatnál és a Squid Game TOP1 legyen. :U

(#60020) la_cc válasza nubreed (#59983) üzenetére


la_cc
addikt

Elértem a 2. évad közepéhez, itt érezhetően beszakadt a felirat szinvonala: félregépelések, félrefordítások, néhol angol maradt, néhol angol szavak a mondatban, vesszők hiánya... Jó esélyel itt lehetett egy szünet az évadban és fordító váltás lehetett... :U Váltottam én is angol feliratra. Az ilyen munkák miatt nem kellene csak úgy belevágnia mindenkinek a fordításba eszetlenül.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#60021) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kathleen Robertson akkor és most - :DDD (Scary Movie vs. Expanse)


[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#60022) bobalazs válasza koncsik (#60021) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

jó irányba érett. Amúgy kancsal? Mert jól áll neki.

[ Szerkesztve ]

(#60023) nubreed válasza la_cc (#60020) üzenetére


nubreed
veterán

Mondtam én. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60024) k-adi válasza nubreed (#60008) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen az az alap, a karakterek háttértörténetét nagyban meghatározzák a filmek történetei de nem zavaró, aki nem látta az is tudja élvezni, mert bevágják flashback-ként

Azt azért tudni kell hogy youtube premiumról indult és most lett csak netflixes, ez azért látszik néha a jeleneteken is, de szépen fejlődnek.

Vígjáték alapvetően, rengeteg humorral és a "főszereplő" sensei JL, nagyon emberi, emberi hibákkal, a régi korban ragadt megszokásai meg számtalan helyzetkomikumot generál

(#60025) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok srácok, van tippje valakinek lightos levezető sorozatra? olyanra gondolok (és jó lenne tudni ha ennek a típusnak van valami neve) mint a scrubs / big bang, how I met mi kis falunk, stb. Tehát ami nem veszi magát komolyan, és bármi történik az egyik részben az nincs komoly hatással a másikra.

Komoly sorozatból is híján vagyok, most nézem a Dexter new blood-ot, az elég jó de mindjárt vége, viszont az ilyen gyöngyszemeket beosztom és kb heti 1 v max 2 db-ot nézek, shameless utolsó évadát 1 éve húzom, mert annyira szerettem az elején hogy nagyon sajnálom hogy befejeződik, de mivel a főszereplő kilépett az évadzáró már annyira nem is érdekel, de levezetőnek egy nehezebb nap után jó lenne valami könnyen emészthető ami azért többé kevésbé minőségi (a mi kis falunk épp a határán van ennek).

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#60026) Komplikato válasza grizlisandor (#60002) üzenetére


Komplikato
veterán

The Expanse spoiler:
Igen, eddig is volt, de lehet a sorozatból nem derűlt ki. Kapásból az S1E1 részben mikor a jég levágja a manus kezét, azért kap "csak" robotkezet, mert erre elég a "TB-je". Az is igaz, hogy már nem emlékszem, de ilyen technológia lehet csak a marsiaknak volt, legalább is a sztori elején.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#60027) HUTCHDB válasza grizlisandor (#60019) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Easttowni rejtélyekeknek azonnal ess neki!
Nekem az egyik kedvencem volt!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60028) RetepNyaraB válasza grizlisandor (#60019) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mare of Easttown (beszélő cím, mert a főszereplőnőt Mare-nek hívják) krimi-szerűség, válogatottan elbaszott figurákkal. Erős lett, szenzációs Kate Winslettel - de nyilván véleményes maga a sztori előadása. Sztem remek.
Utódlás (Succession) céges sztori. Engem full hidegen hagy ez a fajta szarkeverés, de amúgy rendben van teljesen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#60029) dellfanboy válasza volandy (#59937) üzenetére


dellfanboy
senior tag

miylen verziot kolcsonoztel ki? en akarhogy nezem az elso epizod. ugy indit hogy previously on mok, dehat ez az elso resz. wtf :U meghat a feliratot se sikerul idozitenem.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#60030) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Prime video-ra felkerült a Jericho. Sajnos csak két évadot élt meg de annó nekem nagyon bejött. Most újra nézem :K

(#60031) oriic válasza Maxxy10 (#60030) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ó, a mogyorós balhé. :D Régi szép elmékek. Kár, hogy a kierőszakolt 2. szezon nem igazán lett jó, pedig volt benne potenciál.

Live-Die-Respawn

(#60032) k-adi válasza k-adi (#58244) üzenetére


k-adi
nagyúr

Vigil
season 1

Na végül 1 hónap csúszással de sikerült bepótolni ezt is. Ahogy sejtettem, szuper volt, izgalmas nyomozós tengeralattjárós crime-dráma
A 6 rész pont elég rá, a befejezés kicsit gyengécske de összességében jó angol sorozat. Ez a skót akcentus meg még mindig halál felirat nélkül :D

[ Szerkesztve ]

(#60033) ROBREGGAE válasza trialboj (#60025) üzenetére


ROBREGGAE
tag

A Danger 5 nem veszi magát túl komolyan. :D Évekkel ezelőtt láttam már, de megmaradt a rengeteg hülyeség belőle. Már, ha az ilyesfajta paródiasorozat fekszik.

https://geekz.444.hu/2014/09/07/danger-5-a-kemsorozat-amire-mindig-is-vagytal

[ Szerkesztve ]

(#60034) NC-17


NC-17
csendes tag

Dexter: New Blood évadzáró

hihetetlen, hogy megcsinálták megint. :F

(#60035) tibbike01 válasza NC-17 (#60034) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez az új Dexter nézhető az előző 8 évad ismere nélkül is?

(#60036) Drizzt válasza tibbike01 (#60035) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Semmikepp nem ajanlanam, a kontextus nagy reszet az elozo, gyakorlatilag osszes evad adja. Ujranezni azert nem kell elotte kozvetlenul.

I am having fun staying poor.

(#60037) S e t h válasza tibbike01 (#60035) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nézhető, csak nincs értelme.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#60038) la_cc válasza koncsik (#60021) üzenetére


la_cc
addikt

Talán még, ha kancsal is lenne, elmenne szódával. :P

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#60039) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

No a Dexter New Blood évadot is sikerült azt hiszem ismét megosztó megoldással zárni... :D

Összegészében nem volt rossz az évad, megérte elővenni újra a karaktert, csak az utolsó részt szerintem túl összecsapták, meg volt egy két logikátlan lépés, hogy feloldjanak holtpontokat... inkább kellett volna egy picit lassabb két rész a mostani egy helyett.

Nem tudom innen akarják e folytatni még meg hogy... az a tippem, hogy inkább nem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#60040) FollowTheORI válasza jonnyjoker01 (#60014) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Úgy, hogy átmennek a kapun és/vagy mindenki felrobban/eltűnik vagy kiderül, hogy az egészet Holden álmodta az idegen bolygón és reset/end. :D

Vagy a kettő valamilyen kombinációja... egy rész alatt összehozható.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#60041) Maxxy10


Maxxy10
addikt

(#60042) jonnyjoker01 válasza Maxxy10 (#60041) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hogyha nem lesznek benne T-pózoló karakterek akkor várós :DDD

Üdv. Johnny

(#60043) jonnyjoker01 válasza FollowTheORI (#60040) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Avasaralának beüt a stimlánsa és teleküldi atommal a Földet, Holden szerelmet vall neki és kivégzi, utána Bobbie megválasztja Amost az új vezetőként, mert kinek van jobb sztorija, ha nem neki...

Félek egy picit

Üdv. Johnny

(#60044) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Bel-Air Official Trailer (peacock)
Kaliforniaba jöttem újragondolás, vagy mi akar lenni.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#60045) oriic válasza gyuromoj (#60044) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én nem igazán vágom, hogy ez most miért is készült el. Egy sitcomból csinálták...ezt. Persze ettől még lehet, hogy jó lesz, de sok esélyt nem igazán adok ennek.

Live-Die-Respawn

(#60046) #48613632


#48613632
törölt tag

RIP Bob Saget (Full House - Bír-lak)

(#60047) grizlisandor válasza oriic (#60045) üzenetére


grizlisandor
addikt

A másodék rész meg elég jót bukott, erre még egy sorozat is.
Remélem Eddie Murphy cameózni fog. ;]

(#60048) oriic válasza grizlisandor (#60047) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bocsi, hogy csak így mondom, de WAT? :DDD Milyen második rész, mi bukott, hogy jön ide Murphy? Whaaat? ;]

szerk: Te az Amerikába jöttem filmmel kevered nem? :DD

Ez a Will Smith-es régi sorozat rebootja. [link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#60049) Mik76


Mik76
senior tag

Dexter New Blood

Nagyon nem erre a befejezesre szamitottam... :(
Az elso, kicsit nyogvenyelos, felemas epizod utan egesz jol beindult. Lekotott, erdekelt, es meg a kissebb bakik ellenere is kifejezetten izgalmas volt.
Erre jon ez az utolso epizod... Nem is ertem.
En inkabb valami olyasmire szamitottam hogy Angela megtalalja Kurt kis kollekciojat es felfogja hogy Dexter egy olyan dolgot allitott meg amire ok 25 ev alatt se voltak kepesek. Innentol kicsit egy dilemmaban talalja magat, de vegul gyoz a jozan esz es valahogy kimossa Dextert a szarbol. Ehhez kepest Dexter bekattan, es elindit egy olyan esemeny sorozatot aminek nemcsak hogy tok logikatlan, de nem is illik az eddigi higgadt zseni karakterhez.

Tok kiabrandito. Nejem azt mondta "ugy erzem magam mintha kiraboltak volna". Teljesen egyetertek.
Most hany pontot adjak egy gyonyoru emeletes tortara aminek minden szintje szepen meg lett csinalva, de a legtetejere egy gomboc locitrom kerult?
:W

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#60050) grizlisandor válasza oriic (#60048) üzenetére


grizlisandor
addikt

Epic fail, ez összekevertem rendesen! :D

Akkor Will Smith cameózzon. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.