Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) Halley válasza dethroner (#99250) üzenetére


Halley
csendes tag

Pont ezt kérdeztem. Milyen különbségeket érdemes figyelembe venni a két modellnél?

(#99252) BBéci válasza Halley (#99251) üzenetére


BBéci
titán

Képminőséget, mi mást?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99253) Halley


Halley
csendes tag

Olvasom itt hogy:
UE43KU6000W UHD-felskálázás
illetve:
UE43JU6000W UHD Felkonvertálás

Ennek van valami értelme?
Egy buta TV műsort, úgysem lehet feljavítani, vagy tévedek?

Mint mp3-ból sem lehet losslesst csinálni.

(#99254) Dealer95 válasza Halley (#99253) üzenetére


Dealer95
őstag

Van értelme :)
A Sony W905-ösöm nagyon szépre skálázza fel még az SD adásokat is (persze a "szépet" itt az eredeti felbontáshoz képest értem)

(#99255) PuMbA válasza Halley (#99253) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy mihez képest. Mivel ezek a legrosszabb UHD TV-k, ezért hiába van felkonvertálás, ha maga az általános képminőség nem kiemelkedő, mert a felbontás csak egy összetevője a képminőségnek.

[ Szerkesztve ]

(#99256) Halley válasza BBéci (#99252) üzenetére


Halley
csendes tag

Ez sikerült bő lére ereszteni.
A linkelt specifikációk alapján milyen különbséget látsz?

(#99257) Halley válasza PuMbA (#99255) üzenetére


Halley
csendes tag

Hát szerintem hagyományos TV műsorral úgysem lehet kihasználni egy ilyen TV-t.
Csak ha megfelelő blu-ray forrást használsz.

(#99258) PuMbA válasza Halley (#99256) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy BBéci mondta, elolvastad az összefoglalót? :) Ott le van írva, hogy mi a különbség az 5000-res és a 6000-res sorozatú TV-k között :)

(#99257) Halley: Egy ilyen legrosszabb UHD TV helyett egy jobb minőségű FullHD TV-n szebb képet kapsz Blu-ray forrásról :)

[ Szerkesztve ]

(#99259) BBéci válasza Halley (#99256) üzenetére


BBéci
titán

Semmiféle specifikáció alapján nem szabad, lehet, tudok (nem kívánt törlendő) tévét választani. Csakis képminőség alapján, amit vagy alaposan megvizsgálsz, vagy a nagy tesztoldalaknak hiszel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99260) Dealer95 válasza Halley (#99256) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem a specifikáció (csatlakozók száma, meg a rizsa reklámszöveg) határozza meg, hogy az adott TV-ben levő kijelző jó vagy sem.
Ezt egy árukeresős termékinfó alapján nem fogod tudni megmondani.

(#99261) Halley válasza PuMbA (#99258) üzenetére


Halley
csendes tag

Olvastam, kíváncsi lennék hogy próbálhatnám ki ? "5xxx = Nem ajánlott, mert nagy a megjelenítők elmosódása és mozgásfelbontásuk 300-350 sor."

[ Szerkesztve ]

(#99262) Flashget válasza BBéci (#99259) üzenetére


Flashget
félisten

Most esett le..téged hetek, hónapok óta nem lehetett itt látni. :)

Realme GT Master Edition

(#99263) BBéci válasza Flashget (#99262) üzenetére


BBéci
titán

Az túlzás, de ritkán írok, csak átfutom a hozzászólásokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99264) Flashget válasza Halley (#99261) üzenetére


Flashget
félisten

akkor egyszerűen mondom.
5xxx alső kategória minden értelemben. Olcsók cserébe szarok a filmeknél, sportoknál a gyors mozgásos jeleneteknél.
Oka, hogy két kép kocka közé egy feketét szúr be az elektronika. ezt régebben 50Hz-es tévének hívtuk..UHD megjelenése óta ez elfelejtödőptt.
6xxx középső kategória jobb elektronikával, mozgásmegjelenítóvel cserébe a filmek jobban futnak, szebbek a sport meg külön élmény HD-ben (amennyiben nem SD-ről való felkonvertálást nyomnak)
oka két kép kocka közé egy harmadikat szúr be az elektronika emiatt a mozgás folyamatosabb.
ezeket a tévéket hívtuk valós 100Hz-nek.

tehát ha a gyerlőcökre ne sajnáld azt a +10K-t.

Realme GT Master Edition

(#99265) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
Van egy Samsung 48 h6400 tévém és már mióta megvan be volt dugva a tévébe az a kis korong formájú valami. Én eddig úgy tudtam az ahhoz kell hogy a távirányítóval tudjam vezérelni de most hogy átköltöztünk másik szobába és beüzemeltem a tévét, elfelejtettem bedugni azt a korong alakú ízét és így is tudom távirányítóval működtetni. Akkor az most mire jó?

(#99266) Hungy válasza Imi1981 (#99265) üzenetére


Hungy
csendes tag

Jól is tudtad, meg nem is. Valóban a távirányítóhoz kell, de csak akkor, ha olyan helyen van a tévé, ahol a távirányító nem lát rá közvetlenül. Mondjuk nem is igazán értem, hogy tévéhez miért adnak ilyet, elvileg azt látja az ember. Általában házimozihoz, vagy ilyesmihez szokták adni, hogy azt be lehessen zárni a szekrénybe, és csak az extender végén lévő kis korong látszódik az egészből. A gyakorlatban a tévéhez nem kell.

(#99267) Imi1981 válasza Hungy (#99266) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz a választ! Akkor nem használom hanem elrakom mert felesleges. Sőt olyan mintha így jobban reagálna a távirányítóra mint a korongal.

(#99268) Hungy válasza Imi1981 (#99265) üzenetére


Hungy
csendes tag

Vagy várj csak, most utánaolvastam, és valami olyasmit ír, hogy ha a tévé saját (regisztrált) távirányítóját használod, akkor nem kell, de ha valami másfajta motion controll eszközt szeretnél használni, akkor be kell dugni.

(#99269) Hungy válasza Imi1981 (#99267) üzenetére


Hungy
csendes tag

Én megvettem a tévét, és ezt a kábelt úgy ahogy volt benne hagytam a dobozában, azóta sem láttam. :D

(#99270) Batib válasza Hungy (#99266) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem ez téves vélemény.
Én így tudom: A korong egy infra adó amit rácsatlakoztatsz a tévére. Így a tévével is tudsz irányítani más
eszközt. (dvd, bluray, hifi, set top box) A TV menüjében tudod beállítani.
Egyébként az aljzatra is ( ahová dugni kell) IR out van írva

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#99271) Flashget válasza Imi1981 (#99265) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor az most mire jó?

ööö ez most az a vezeték aminek a végén van az kis bizbasz? (1x vettem elő 2 éve nem tudom jobban leírni) :)
ha igen a válasz az ahhoz kell ha szolgáltatói beltérit használsz akkor betanítsd a távkapcsolót és akkor nem kell kettőt használni. Legtöbben erre használják pl. UPC.
Nekem saját van Digikábelen a pvr miatt azzal nem működik, mert nem ismeri fel a tv. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#99272) Hungy válasza Batib (#99270) üzenetére


Hungy
csendes tag

Nem tudom, de az biztos, hogy nálam ez nincs bedugva, és össze vissza tudom irányítani a tv-t még a házimozit egymás távirányítóival.

(#99273) Piás


Piás
tag

Sziasztok.
Egy éves UE48H6400 -as samsung tv-n fehér vagy nagyon világos alapon, sötét foltokat fedeztem fel.Keresgéltem de mindenhol csak a felhősödést találom, ami ha jól értelmezem, fekete háttéren jelentkező világos foltokat jelent.
Szerintetek garanciális probléma vagy törődjek bele hogy ilyen? Normál használat mellett nem észrevehető, vagy csak alig világosabb képeknél.


(#99274) dethroner válasza Imi1981 (#99267) üzenetére


dethroner
veterán

A válasz tökegyszerű. A tévédhez letölthető pdf használati kb 42. oldala környékén van róla szó, Univerzális távirányító névre hallgat. Csak akkor kell, ha külső eszközt (pl dvd, blu-ray lejátszót, házimozit stb) akarsz használni a tévével. A tévében kiválasztod hogy milyen eszközzel "párosítod" össze a kis kütyüt, és a legalapvetőbb feladatokat mint pl ki és bekapcsolás, hangerő szabályozást meg tudod csinálni a tévé távkapcsolójával, nem kell baszakodni a másik készülék messzigombjával. Én nagyon szeretem a kis korongot, ennek legalább van értelme is, nem úgy mint a híres smart résznek.
De mondom, a használatiban és az emánuelben mindent megtalálsz róla.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99275) Halley válasza Flashget (#99264) üzenetére


Halley
csendes tag

Köszi , így már érthető.
Le is mondtam a 5xxx szériáról. Persze hogy a gyerekektől nem sajnálom, csak szeretem megérteni a különbségeket.
Egy ilyen válasszal elégedett vagyok, csak sokszor nem kapja meg az ember.

(#99276) Hungy válasza dethroner (#99274) üzenetére


Hungy
csendes tag

Nekem nincs szükségem a korongra ahhoz, hogy a tévé távirányítójával irányítsam a házimozit. Akkor ez talán azért lehet, mert mind a kettő Samsung? :)

(#99277) Flashget válasza Hungy (#99276) üzenetére


Flashget
félisten

viszont szolgáltatói beltéri biztos, hogy nem samsung így oda kelleni fog már akinek szüksége van rá. ;)

Realme GT Master Edition

(#99278) Hungy válasza Piás (#99273) üzenetére


Hungy
csendes tag

Szerintem ez elég durván néz ki. A miénknél is látható ez a felhősödés jelenség világos képnél (is) leginkább a kép jobb oldalán van egy sötétebb csík, de full fehérnél is nagyon figyelni kell, hogy egyáltalán észrevegye az ember. Én ebbe nem nyugodnék bele, még ha a szervízben azt is mondanák, hogy ez normális.

(#99279) blakey válasza Piás (#99273) üzenetére


blakey
titán

Ez nem felhősödés, ez már durva dirty screen, mindenképp garanciális.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99280) Piás válasza blakey (#99279) üzenetére


Piás
tag

Köszönöm szépen a válaszokat. Írtam a szerviznek, kiváncsi vagyok mit válaszolnak.

(#99281) Clever0 válasza Hungy (#99276) üzenetére


Clever0
senior tag

Az a korong infra adó és a vezérelni kívánt eszköz infra vevője elé kell elhelyezni. A tévé távjának jelét a tévé átalakítja a készüléknek megfelelőre.

(#99282) Tipli41


Tipli41
csendes tag

Üdv ismét!
Kicserélte szerdán a MediaMarkt a durva felhősödés miatt a tv-t! /49ks9000/

A helyzet sokkal jobb,viszont ezen is látok két-három helyen felhősödést,de itt főleg sötétebb képeknél.A beállítások azonosak.

Szerintetek ez a tv ennyit tud,és az összes ilyen,vagy ezzel is valami gond van?Telefonos a fotó,kicsit felerősíti a felhőket,élőben halványabb,de sajna engem nagyon zavar.

Szerdán délben hozta a futár,ha jól számolom hétfő délig él a 72 órás cseregarancia?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#99283) MarKoo válasza blakey (#99242) üzenetére


MarKoo
őstag

Ez a tervem.. :)

(#99284) kissdani válasza Tipli41 (#99282) üzenetére


kissdani
senior tag

Nekem egy H6400-asom van közel nem egy kategória a két tv, de nekem semmi felhősödés, fekete képnél nem találok ki a szobából épp tegnap éjszaka néztem látva ezeket a bevilágitásos hsz-eket! Nálam nincs folt pedig sokkal lejjebb helyezkedik a létrán... :)

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99285) KBL001 válasza kissdani (#99284) üzenetére


KBL001
tag

mert az direct led-es. míg a maiak többsége,pedig edge.

[ Szerkesztve ]

(#99286) KBL001 válasza Tipli41 (#99282) üzenetére


KBL001
tag

local dimming be van nyomva? képbeállítás milyen? (gamma,fehéregyensúly,stbstb)

nagyon nem így kéne kinézni :
[link]
[link]
[link]

mindenhol kiemelik,hogy ezzel nincs akkora gond,mint nálad.

(#99287) PuMbA válasza Tipli41 (#99282) üzenetére


PuMbA
titán

Kalibrálni kéne szakemberrel műszeresen, mert a tesztekben akkor nincs a felhősödés :)

[ Szerkesztve ]

(#99288) Tipli41


Tipli41
csendes tag

Saját beállításaim:
Mindenféle képjavítás kikapcsolva.
Háttérvilágítás:7 a 20-ból
Fényerő:45 a 100-ból
Gamma: 0
Kontraszt 80 a 100-ból
Élesség:0
Szín:50
Az eco menüben a fényerő mozgáshoz ki van kapcsolva.

Megcsináltam a videón látható film mód beállításait,így már nekem sötét a kép,jobban szeretem ha valamivel világosabb.Csökkent a felhősödés,sajna nagyon halványan,de látszik.
A normál módot is beállítottam a videó alapján,ez majdnem az én beállításaimat fedi,így világosabb a kép,erősebb a felhő.

Az es8000-es tv-n ha fullra húzom a háttérvilágítást-fényerőt,ugyan beszürkül a kép,de teljesen egyenletesen,nincsenek benne foltok.
Ez szerintem sokkal zavaróbb főleg szélesvásznú filmnél,ahol az alsó fekete csíkban bal szélen tenyérnyi,a középvonaltól kicsit jobbra valamivel kisebb folt látható néha.

(#99289) kissdani válasza Tipli41 (#99288) üzenetére


kissdani
senior tag

Ez elfogadhatatlan egy fél millás tv-nél.... Küld vissza!
Azért vetted a csucsmodelt hogy ne keljen kompromisszumokatt kötni!!

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99290) KBL001 válasza Tipli41 (#99288) üzenetére


KBL001
tag

gammát próbáld -2-vel és a local dimming-et kapcsold be alacsonyra. smart led néven fut,ha magyar a menüd.

de ez megint csere gyanús. az is lehet,hogy simán visszaadták ugyanazt. bár az durva lenne

(#99291) Flashget válasza kissdani (#99284) üzenetére


Flashget
félisten

tiéd nem felhős fajta led cserébe kevésbé szebb a képe. (EH6030 az elődje abból fejlesztette ki a samsung a többit)
edge led felhősebb cserébe szebb a képe(már amelyik nem zavaróan felhős)

Realme GT Master Edition

(#99292) Tipli41 válasza kissdani (#99289) üzenetére


Tipli41
csendes tag

Benne vagyok vajon a 3 napba? Szerda délben hozta a futár.
Nem tudom hogy hány cserét hajlandó a Mediamarkt engedni,ez lenne a harmadik kísérlet.

(#99293) Flashget válasza Tipli41 (#99282) üzenetére


Flashget
félisten

Szerdán délben hozta a futár,ha jól számolom hétfő délig él a 72 órás cseregarancia?

MM szombat,vasárnap is nyitva van nem biztos az a hétfő. Hívd fel őket még most!

Realme GT Master Edition

(#99294) Tipli41 válasza KBL001 (#99290) üzenetére


Tipli41
csendes tag

A gammát levettem,ilyenkor csak a bal alsó sarokban látni a felhőt halványan,de így nekem sötét a kép.Pici felhő marad,alig észrevehető,de látom.Látja a párom is,úgyhogy nem az én szemem káprázik. Smart led-et próbáltam,felhő maradt.
Az elmúlt napokban mindenféle beállítást próbáltam,eredménytelenül.

(#99295) Tipli41 válasza Flashget (#99293) üzenetére


Tipli41
csendes tag

Megnéztem a papírokat,szombat-vasárnap nem számít bele,hiába van nyitva az üzlet hétvégén.
Holnap újra bemegyek,meglátom mit mondanak.

(#99296) PuMbA válasza Tipli41 (#99295) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt írják HDTVTest-en a felhősödésre: " In terms of black uniformity, there’s some clouding that could be attenuated by lowering [Backlight] and enabling [Smart LED]." Tehát van valamennyi felhősödés, de mondjuk 9-es fényerővel és Smart LED-del lehet csökkenteni :) Teljesen eltűnni nem fog, mert ez egy LCD TV.

[ Szerkesztve ]

(#99297) KBL001 válasza Tipli41 (#99294) üzenetére


KBL001
tag

én most a ks7000-em beállítását mondom,xbox one alatt (mert ott láttam felhőt)

háttér : 6
kontraszt : 100
fényerő : 41
élesség : 12
szín : 57
tónus : normál
hdmi fekete szint : alacsony
smart led : alacsony
gamma : -2

így majdnem eltűntek a felhők teljesen és még látható a kép.

pc-nél :

háttér : 11
kontraszt : 100
fényerő : 41
élesség : 35
szín : 50
tónus : hideg
hdmi fekete : alacsony
smart led : alacsony
gamma : 0

itt se látszik felhő ilyen szembe tűnően film közbe. úgy,mint nálad egyáltalán.

sima tv-nél :

háttér : 10
kontraszt : 100
fényerő : 45
élesség : 35
tónus : hideg
smart led : magas
gamma : 0

itt is szinte semmi

lehet tényleg a tv a para megint

(#99298) PuMbA válasza KBL001 (#99297) üzenetére


PuMbA
titán

Látszik, hogy sokat PC-ztél, mert a régen alapértelmezett Hideg tónust megszoktad :K A tónusnak egyébként nincs köze a felhősödéshez, szóval azt ne ajánld beállításra, mert a naplementés jelenetek nem fognak jól kinézni.

[ Szerkesztve ]

(#99299) kissdani válasza Flashget (#99291) üzenetére


kissdani
senior tag

Hát ha egy 49"-os tv-ért kiadnék a jelen állás szerint 629 999 ft.-ot és ilyen lenne a feketélye, eret vágnék magamon az biztos!!! :((( Az se megoldás hogy lesötétited mert az engem is zavar ha tul sötét a kép.

Lehet hogy a h6400 az vastag meg nem olyanok a szinei de engem az nem zavar nem számottevően csunyább simán el vagyok vele...

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99300) Tipli41


Tipli41
csendes tag

Azt nem értem mért csak az adott helyeken van felhő? A képernyő közepén, felső sarkain nincs,fekete háttérnél sem.Alul sem a két szélső sarok. Balszélen,és a középvonal-jobb sarok között.
A -2gamma beállításnál nekem túl sötét a kép.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.