Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99451) keccsa válasza Atomantiii (#99435) üzenetére


keccsa
aktív tag

Szia!

A Csatornabeállításoknál az Országot állítsd át egy kevésbé diktatorikusra, mondjuk Cseh Köztársaságra, ott nem fog szívatni. Csak ne felejtsd el a megfelelő sorrend után ismét exportálni a csatornalistát, mert a régit (magyar) nem fogja hagyni rátölteni a cseh-re!
Esetleg még a Tools menüben állítsd át az elsődleges szinkronhang nyelvet magyarra, mert a többnyelvű adások valószínűleg az eredeti nyelven fognak bejönni.

Mindenki magának hülye!

(#99452) K Norbi válasza Prien (#99425) üzenetére


K Norbi
addikt

Led is szar! Azok meg pár év alatt sokkal gyengébben világítanak mint új korába.

(#99453) Ciccuka


Ciccuka
veterán

H6400-ra megjelent új frissítés/firmware: 2850

Szerk. Most látom már említve lett korábban

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99454) Atomantiii válasza keccsa (#99451) üzenetére


Atomantiii
őstag

Szia

Köszi a tippet megpróbálom.

(#99455) kissdani válasza K Norbi (#99452) üzenetére


kissdani
senior tag

Én már láttam több tizezer özemórás ledet semmit sem lehetett észrevenni rajta!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99456) Jovanny2 válasza K Norbi (#99452) üzenetére


Jovanny2
őstag

Sarcasm? Egyrészt a LED-ek azért jól bírják, inkább a meghajtó elektronika megy tönkre, de még ha az idők során veszít is a fényerőből, azt valószínűleg úgy teszi, hogy a kép attól homogén marad, csak max. nagyobb fényerőt kell adni neki (nyilván amúgy nem teljes háttérvilágítással használod, 5-6 év után adsz 1-2-t a fényerőhöz, az szerintem vállalható ;) ). Az nagyobb probléma szerintem, ha egy szín fakul a többihez képest. Mondjuk ez meg lehet, hogy már nem igaz az újabb generációs OLED-ekre.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99457) BBéci válasza Jovanny2 (#99456) üzenetére


BBéci
titán

Azért sem igaz, mert az LG OLED-jeiben nincs kék színű dióda.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99458) gyeniko válasza BBéci (#99457) üzenetére


gyeniko
őstag

Mennyire reális, hogy az edigital nem szállítja házhoz az 1 m Ft-nál drágább TV-t, még akor sem, ha előre ki van fizetve? Mi lehet ennek az oka?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#99459) BBéci válasza gyeniko (#99458) üzenetére


BBéci
titán

Tippelhetnék, de inkább kérdezd meg tőlük, az a biztos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99460) PuMbA válasza gyeniko (#99458) üzenetére


PuMbA
titán

Mert hiába adsz fel egy csomagot törékenyen, akkor is dobálják és ilyen árú eszközre nem vállal fizetést gond esetén egy szállító cég sem :)

[ Szerkesztve ]

(#99461) gyeniko válasza BBéci (#99459) üzenetére


gyeniko
őstag

Megkérdeztem az ühyfélszolgálatot, nem tudják a pontos okot. Megtévesztő, hogy a weboldalon a készülékeknél látható, hogy ingyen házhozszállítják, de a rendszerük nem engedi kiválasztani ezt az átvételi módot. Ezután hívtam fel őket

Íme]/L]

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#99462) K Norbi válasza kissdani (#99455) üzenetére


K Norbi
addikt

Kizárt hogy nem gyengülnek! Én még olyan ledet nem láttam, pl itt notim 3 éves ami folyton világít sokkal gyengébb a fénye mint ami nem! pl hálózati feszültség lede.
Mikor 2 éves volt az autóm a műszerfal világítást lekellet tekerjem mert este bántotta a szemem, most teljesen fel van tekerve és köze nincs a 2 éves állapotához. Akkor ott van pl a modememnek a ledjei, új korába lekellet takarjam mert este bevilágított a szobát. 4 éves már fele úgy világít.

Tv-k se kivételek szóval nem ajánlott új korától max fényerőn használni.
Mondjuk ezek a mai cuccok nem lesznek "tartósak" ;] Ami igaz mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#99463) Halley


Halley
csendes tag

Kicsit off.
Kinek mi a véleménye?
itt minden TV-nek "véres a nyaka"?

http://www.elektrooutlet.eu/--tv-audio-szorakozas-televizio-4634---4934-117-cm---124-cm-c284.html

(#99464) Jovanny2 válasza gyeniko (#99461) üzenetére


Jovanny2
őstag

Az úgy korrekt, hogy a milliós tévék közt van egy bekeretezett Samsung UE32K5500AWXXH FHD 114990-ért, "Neked ajánljuk!" szöveggel. Te, ezek tisztában vannak az anyagi lehetőségeimmel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99465) Cyber_Bird válasza Jovanny2 (#99464) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

esetleg meg ajanlhatjak melle az auchan gazdasagos uzemanyagot :)

(#99466) PuMbA válasza Halley (#99463) üzenetére


PuMbA
titán

"itt minden TV-nek "véres a nyaka"?"

Hát persze, az outlet szó szerinted mit jelent? :) Illetve bármi ami olcsóbb, mint a nagyobb boltokban, az biztosan nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#99467) Jovanny2 válasza K Norbi (#99462) üzenetére


Jovanny2
őstag

Részben igazad van, de az azért valószínűbb, hogy azoknál az előtét ellenállás értéke mászott el, ezért más a LED fényereje. Ezek a magasfényű LEDek azért szerintem más tészta, és gondolom minőségi az előtét ellenállás is bennük, nem olyan, mint a routerben.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99468) K Norbi válasza Jovanny2 (#99467) üzenetére


K Norbi
addikt

:K :R

(#99469) gyeniko válasza gyeniko (#99461) üzenetére


gyeniko
őstag

Újra írtam nekik, de nem reagáltak, ezért elálltam a vásárlástól. Én nem szeretem az ilyet...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#99470) Agyas válasza PuMbA (#99438) üzenetére


Agyas
aktív tag

Az 55" -ben is olyan panel van mint a 60" -ban?

(#99471) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sziasztok
lehet nagyon amatőr lesz a kérdés, vásároltam egy Samsung UE40J5200AWXXH típusú tv-t, a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet kikapacsolni a stand by visszajelző ledet mikor kikapcsolt állapotban van a tv??

Samsung Galaxy S23

(#99472) sandró60 válasza StarKiller89 (#99471) üzenetére


sandró60
addikt

Teszel elé egy kapcsolós konektort vagy kihúzod a dugót. ;]
Különben többet ártasz ha ki-be kapcsolod vagy kihúzogatod.Az a 0,3 fogyasztás nem vág földhőz :D
A fénye zavar akkor ragaszd le ;]

[ Szerkesztve ]

(#99473) blakey válasza Agyas (#99470) üzenetére


blakey
titán

Nem, abban 5"-lal kisebb. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99474) Jovanny2 válasza StarKiller89 (#99471) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ha a fénye zavar, akkor ragaszd le. Ha a fogyasztása, akkor kapcsolós, vagy távirányítós elosztó, de én is osztom a véleményt, hogy évi 200 forint miatt nem érdemes tönkretenni a tápáramkörét. :N

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99475) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

köszi a válaszokat
másik kérdésem még az lenne, hogy létrehoztam egy kedvecek részt, ahol kb. 40 csatorna van, ezeket szépen sorba állítottam, de a csatornához hozzárendelt számot a legegyszerűbben hogyan tudnám számsorrendbe állítani?? pl a legelső az M1 és az szerepel mellette, hogy 120, ugye ezt a végén találta meg auto hangolás közben azért szerepel a 120 mellette... arra rájöttem, hogy egyesével át lehet írkálni ezeket, de valami más megoldás nincs erre?

Samsung Galaxy S23

(#99476) sityupityu válasza StarKiller89 (#99475) üzenetére


sityupityu
veterán

Végül is mi a bajod a leddel? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99477) StarKiller89 válasza sityupityu (#99476) üzenetére


StarKiller89
senior tag

végülis semmi, csak furcsállom, hogy nincs funkció a kikapcsolására

Samsung Galaxy S23

(#99478) Jovanny2 válasza StarKiller89 (#99477) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mondasz egy gyártót akinél ki lehet?

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99479) sityupityu válasza StarKiller89 (#99477) üzenetére


sityupityu
veterán

Én még sehol nem találkoztam ilyen funkcióval.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99480) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sugárágyú tv-ről váltottam, ott még volt, nézzétek el a tudatlanságomat, de eleve úgy indult a kérdés, hogy "amatőr kérdés lesz", felesleges tovább lovagolni rajta :)

Samsung Galaxy S23

(#99481) blakey válasza Jovanny2 (#99478) üzenetére


blakey
titán

Sony, LG. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99482) Jovanny2 válasza blakey (#99481) üzenetére


Jovanny2
őstag

Wow. :B Tényleg érdekelt. Újabb Samuknál olyan diszkrét egyébként, hogy nem is igazán tudom, hogy hol világít. :) Na jó, a jobb alsó sarokban mintha pislákolna valami. ;) Bár az ES6400-nál mintha pont úgy működne, hogy csak kikapcsolt állapotban világít, távirányításkor meg villog, de lehet, hogy hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99483) sityupityu válasza Jovanny2 (#99482) üzenetére


sityupityu
veterán

"Bár az ES6400-nál mintha pont úgy működne, hogy csak kikapcsolt állapotban világít, távirányításkor meg villog, de lehet, hogy hülyeség."

Ez most is így van szerintem kb az összes tévénél. De nem gondoltam volna, hogy létezik olyan funkció, hogy készenléti állapotban ne világítson a készenléti led. Elvégre arra van. Látja az ember, hogy áram alatt van a tévé. nekem ez még mindig fura. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99484) blakey válasza sityupityu (#99483) üzenetére


blakey
titán

Sonynál készenlétben nem világit semmi, működés közben világit ami ki is kapcsolható. Készenlétben akkor világit ha rögzítés, ébresztés egyéb okosság van neállítva és különböző színekben világit. :) Az android miatt biztos vannak még okosságok, de nem néztem utána. LG-nél egyszerű piros lámpa világit ami kikapcsolható és akkor egyáltalán nem világít, működés közben nem világit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99485) K Norbi válasza StarKiller89 (#99480) üzenetére


K Norbi
addikt

sugárágyú tv-ről [link] :DD :DD :C

(#99482) Jovanny2 Én meg az első hetekbe azért siránkoztam mert nem tudtam sehogy bekapcsolni készenléti módba a ledet a Sony nál..

Ami még most is hiányzik :o

[ Szerkesztve ]

(#99486) budai93


budai93
újonc

Sziasztok,TV vásárlás előtt állok,és elég sok téren hiányosak az ismereteim,ezért kérnék itt egy kis segítséget :D Na szóval,amiben gondolkodom méretre az 32" vagy 40". Nappaliba lenne téve,a távolság az olyan 2,5-3 méter a kanapétól,jelenleg egy ősrégi 69 centis dobozunk van,és először a 32"-es felé indultam el,de neten olvasgatva sokan írták hogy ekkora távhoz már inkább próbáljam be a 40"-et...nem tudom :/ Amire használnám az főleg sorozatok,filmek,sport közvetítések,és mivel van ps4-em ezért a játék is fontos szempont azért,vagyis lényegében egy allrounder TV kéne nekem :) A keretem az 115-120k,nem sok,de hátha tudtok segíteni :) Köszi a választ!

(#99487) sityupityu válasza blakey (#99484) üzenetére


sityupityu
veterán

"Sonynál készenlétben nem világit semmi, működés közben világit ami ki is kapcsolható."

Na én pont ezt tartom egy baromságnak. Működés közben mi a bánatnak világít? Írod és én értem is, hogy ki lehet kapcsolni, de alapból akkor is világít. De minek amikor megy a tévé?
Viszont amikor nem megy a tévé akkor a készenléti led világítását teljesen helyénvalónak látom. Na mindegy, kiveséztük. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99488) PuMbA válasza budai93 (#99486) üzenetére


PuMbA
titán

(#99489) blakey válasza sityupityu (#99487) üzenetére


blakey
titán

Mindent baromságnak lehet titulálni, ahogy írtam ki is lehet kapcsolni, de azért jó, hogy bekapcsolva világít, mert akkor tudod, hogy működik, még akkor is ha nincs kép és tudom, megy a kijelző akkor működik, tiszta sor, de akkor is ez a helyzet. Nem kell ezt megmagyarázni. Én biztos, hogy minden eszközön bekapcsolnék egy működési ledet, mert ez jelzi a megfelelő működést. A lényeg, ha nem tetszik, kikapcsolod.

Ha kikapcsolod akkor minek világítson, legalább nem zavar a sok led, a mai trend, hogy nem világit csak akkor ha fogyaszt is a kütyű, erősítőm, Blu-ray lejátszóm. Apple TV4, NAS-som, routerem sem világit kikapcsolt állapotban, csak akkor ha felvételt állítok be, HDMI-n engedélyezve van a közvetlen elérés kikapcsolt állapotban, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99490) budai93 válasza PuMbA (#99488) üzenetére


budai93
újonc

Köszi,na ezt énis néztem már :)

(#99491) sityupityu válasza blakey (#99489) üzenetére


sityupityu
veterán

Én meg többek között azért tartom jó dolognak a készenléti ledet, mert látom, hogy áram alatt van a tévé.

Egyébként közben beugrott, hogy volt régen egy LG monitorom amin világított üzem közben a led. Kb halálra idegesített amíg nem jöttem rá, hogy ki lehet kapcsolni.

Kölönbözően látjuk a dolgok helyességét, ennyi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99492) wwwolfman


wwwolfman
tag

Sziasztok.

J szériás készülékek szervíz menüje hogyan működik? Visszaállítható a készülék nyomtalanul, mondjuk egy Factory resettel, ha elkottázok valamit, vagy meghibásodik a készülék és javíttatni kell, vagy úgy működik, mint a mostani Samsung telefonok, hogy ha bele van piszkálva, akkor egy visszaállíthatatlan hardveres kapcsolóval "jelzi" a készülék a belenyúlást?

(#99493) blakey válasza sityupityu (#99491) üzenetére


blakey
titán

Nem csak tv-nél van így, ahogy már írtam, gyakorlatilag a 2 LG tv és a Himedia lejátszó kivételével egyik eszközöm (8 db) sem világit kikapcsolt állapotban. Volt olyan időszak amikor mindegyiken volt "helyzetjelző", akkor tiszta "karácsonyfa" feeling volt a szobában. :) Utólag jobb számomra ha nem világit semmi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99494) StarKiller89 válasza StarKiller89 (#99475) üzenetére


StarKiller89
senior tag

erre van tippetek??

Samsung Galaxy S23

(#99495) dethroner válasza StarKiller89 (#99494) üzenetére


dethroner
veterán

Azzal a módszerrel amivel dolgoztál, gyakorlatilag a szart pofozgatod. Hiába rendezgeted kedvencként a csatornákat, átszámozni nem tudod őket. Szóval hiába szeretnéd pl az M4-et a kilencedik számmal ellátni, az jó magyar törvényi szabályozás szerint továbbra is csak a négyes gomb megnyomásával fog bejönni.
Ha igazán rendezgetni, átszámozni akarod, akkor a samschanneleditor programmal megszerkeszted a csatornalistát pc-n és feltöltöd a tévére.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99496) StarKiller89 válasza dethroner (#99495) üzenetére


StarKiller89
senior tag

át tudom számozni őket, csak egyesével és így pepecs, de ezt fentebb is írtam...
de megnézem ezt a progit, köszi

Samsung Galaxy S23

(#99497) keccsa válasza StarKiller89 (#99496) üzenetére


keccsa
aktív tag

...mielőtt neki állsz a mutatványnak, az országot állítsd át pl. Cseh Köztársaságra, és hangold újra, mert lehet, hogy hiába szerkesztgeted ha Magyarország az ország, úgy is visszaállítja a sorrendet... :W

Mindenki magának hülye!

(#99498) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok,
1 hónap múlva szeretnék tv-t venni, egyelőre Samsungban gondolkodom 55", max 60" méretben. Szeretném, szerettem volna ha 3D-t is tud, de ahogy hallom már csak a csúcsmodellekbe teszik bele. Őszintén szóva fogalmam sincs a 4K-val vagy a 3D-vel járok e jobban most, esetleg létezik számomra elérhető modell ami mindkettőt tudja...? 350K-nál nem nagyon tudok többet szánni rá.
Köszönöm ha írtok tippeket.

(#99499) dethroner válasza keccsa (#99497) üzenetére


dethroner
veterán

Nálam magyar beállítás mellett is tökéletesen működik a szerkesztett csatornalista.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99500) tjnet válasza rajzol01 (#99498) üzenetére


tjnet
aktív tag

60J6200 a te készüléked.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.