Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99851) PuMbA válasza SunMount3r (#99848) üzenetére


PuMbA
titán

A Tiszta úgy növeli a mozgásfelbontást, hogy óvatos módon csinál köztes képkockákat és keveset, ezért kevés a képhiba. Ha folyamatosságot akarsz növelni, akkor mindig lesznek képhibák, ugyanis túl sok mesterséges képkockát kell előállítani és az eredeti képkockák száma lecsökken a teljes képkockákra levetítve :) Tehát bármelyik csúszkát, ha 5-ös fölé állítod vagy Normál vagy Szemkímélő üzemmódba teszed, akkor a képhibák száma megnő, ami engem is zavar, tehát vagy Tiszta Motion Plus módot használok vagy 5/0-át Egyedibe.

[ Szerkesztve ]

(#99852) SunMount3r válasza BBéci (#99850) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mindkettőt befolyásolja a Motion Plus és annak beállításai. Jól láttad, annak bizony vannak káros mellékhatásai, az úgynevezett digitális artefaktok.-> Amit én tapasztaltam a "Normál" beállítás esetén a lejátszott videóknál, az pont olyan jelenség, mint amikor 1-1 másodpercre "beröccen" (de inkább a '"beráng" jobb szó erre) a kép. A mozgás végig folyamatos volt, csak kb. 30mp-enként volt egy ilyen berángás (de lehet tök random). Nagyon hasonló a nem teljesen kadenciahely lejátszás hatásához. Ez belefér abba amit te "artifact"-olásnak neveztél, vagy teljesen másra gondoltál? :F

(Artifact-oknál én inkább képminőség béli hibára (elmosottság, zaj, pixelesedés stb...) szoktam gondolni.)

Köszi! :)

(#99853) Batib válasza wwwolfman (#99847) üzenetére


Batib
őstag

A direct led az rendben. De amire Te gondolsz " zónázott local dimming" az ugy tudom csak a J srozatban jelent meg. Kikapcsolja a pl. a mozis verziónál a legfelső és a legalsó ledcsíkot. Ha láttál már ilyen tv háttérvilágítást akor látnád hogy ezeknél annyira ritkán vannak a ledek, hogy a teljes local dimming nem megvalósítható.
Itt egy kép:

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#99854) SunMount3r válasza PuMbA (#99851) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, azt értem, de:

De érdekes, hogy pl. eddig "Tisztán" volt és most, hogy kikapcsoltam sem vettem észre sok különbséget, pedig kellett volna?! :F-> Erre tudnál valamit írni? :F Nekem úgy tűnik a "Tiszta" fokozat nem sok érdemit csinál...

És az amit a föntebb írtam a erről a "berángásokról" "Normál" MP beállítás mellett, azt te is tapasztaltad már? Ez is olyan megszokott képhibának számíthat, amikről te is írtál? :F

Köszi! :)

(#99855) PuMbA válasza SunMount3r (#99854) üzenetére


PuMbA
titán

Pont ez a lényeg, hogy úgy tűnjön, hogy semmit se csinál :) Így marad természetes a megjelenített videó, egyébként műnek tűnik, ugyanis egy generált képkcoka sose lesz olyan jó, mint egy igazi és az agy ezt könnyen kiszúrja. Igen, nekem is csinál képhibákat és akadásokat a Motion Plus, ha Normálra rakom vagy bármelyik csúszkát 5-ös felé viszem

[ Szerkesztve ]

(#99856) BBéci válasza SunMount3r (#99852) üzenetére


BBéci
titán

A zárójelesekre és egyéb hasonlókra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99857) Flashget válasza wwwolfman (#99847) üzenetére


Flashget
félisten

40A1AF0V

C - CCFL,
L - LED,
D - Direct LED
E - Edge LED
V - Vertical Edge LED (above and below)
S - Side by side LED (left & right)

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/106414-faq-samsung-seria-f.html

Realme GT Master Edition

(#99858) wwwolfman válasza Flashget (#99857) üzenetére


wwwolfman
tag

Ahha. Ahol én rátaláltam erre, ott a V-t direct LED-nek írták.... :(

(#99859) wwwolfman válasza Batib (#99853) üzenetére


wwwolfman
tag

No ezt nem gondoltam, hogy ennyire ritkán vannak a fényforrások. Ez melyik gép hátulja?

(#99860) wwwolfman válasza Flashget (#99857) üzenetére


wwwolfman
tag

https://www.avforums.com/threads/samsung-ue-ju6800-4k-tv-owners-thread.1979754/page-4

#114. hozzászólásnál

(#99861) BBéci válasza wwwolfman (#99859) üzenetére


BBéci
titán

Ez még viszonylag sűrűnek számít.

Használd a szerkesztés lehetőségét, ne kezdj 5 percen belül új hozzászólást!!!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99862) Batib válasza wwwolfman (#99859) üzenetére


Batib
őstag

Azt hiszem 48H6400 vagy J6200. Ez a részük tök egyforma. A JU6800 sűrűbb.
Ami ezekről a jelölésekről írnak azt néha értelmezni sem tudom.

V - Vertical Edge LED (above and below) - függőleges él led (alul és felül)
Nem értem.

Idén egyébként 3 féle háttérvilágítást használ a Samsung az alsó és közép kategoriákban.
direct led: pl K5500, KU6000
edge led (alul): KU6400
vmi új fényvetős rendszer: K5100

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#99863) emre33 válasza BBéci (#99850) üzenetére


emre33
addikt

Ezt hol találom?

"Van ennek vizsgálatára úgynevezett benchmark ábra, pontosabban film. Párhuzamos vonalakból álló csoportok kóvályognak a képen, a vonalak közötti távolság különböző, és van mellettük felbontást jelző szám. Amelyiket teljesen különálló vonalaknak látod, nem mosódik össze, az a TV aktuális mozgóképfelbontása."

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#99864) BBéci válasza emre33 (#99863) üzenetére


BBéci
titán

Például itt: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99865) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Sziasztok!

Eladtam a samsung 55h6470-em, és sikeresen lebeszélteket a 60j6275-ről. Lehetőségem nyílt egy 55HU7100-ra. Erről van valakinek tapasztalata véleménye? Szívesen venném, hogy milyen képminőségre számíthatok. Előre is köszi.

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#99866) PuMbA válasza Pocok9b (#99865) üzenetére


PuMbA
titán

Ez már jobb vétel, de kár, hogy ívelt :)

[ Szerkesztve ]

(#99867) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
Láttam,hogy egy páran használnak,vagy tervezik használni ezt az usb-s ledszalagot tv mögé.
Nos én néztem egyet 2x 50cm RGB-s 5k az ára,ami nem olcsó.
Az a kérdés,hogy elbírja-e a tv 5v-os usb-je,bár ezt írták hogy annyi kell neki de inkább megkérdezem attól aki használ is ilyet.A másik,hogy ez több színt is tud egyszerre vagy csak egyet?Vagy vegyek sima fehéret?
Bár a samsung előtt philipsem volt ami ambilightos és megvallom őszintén hogy hiányzik,ezért gondoltam a színesre.Másrészt meg hátha így feketébb lesz a fekete,és nem szürke mint most,bár erre meg lehet a sima fehér jobb lenne,nem tudom.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#99868) Jovanny2 válasza Gaben360 (#99867) üzenetére


Jovanny2
őstag

Színes alatt mire gondolsz? Ami Ambilight szerűen változtatja a színét? Mert ahhoz procikapacitás kell (Raspberry, vagy valami). :) A sima LED szalagok hideg vagy meleg fehérek.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99869) Gaben360 válasza Jovanny2 (#99868) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nemcsak fehér van,hanem színes is létezik és tudom hogy nem fog úgy működni mint az ambilight.
Arra vagyok kiváncsi,hogy egyszerre csak egy színt tud,vagy többet is.A képeken csak egy színben világít kék,zöld stb....Ha tudna több színt az jó lenne.Jár hozzá egy táv is amivel a színeket változtatod,meg ki tudja még mit,csak erről semmit nem ír az oldal.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#99870) klaya86 válasza Jovanny2 (#99868) üzenetére


klaya86
senior tag

Melyiket javaslod? Hideg vagy meleg fényű ledet? Illetve vannak színesek is, annak van valami értelme?

(#99871) dethroner válasza Flashget (#99842) üzenetére


dethroner
veterán

Továbbra is azt mondom, szerintem felesleges az átlagembernek direkt 4K lejátszót venni. Csomó lehetőség van az ilyen filmek lejátszására.
Vesz még valaki DVD playert? Pár hónapja betettem egy DVD-t a lejátszóba és pár perc után kijelentettem hogy az a pár koncert DVD amit összeszedtem, élvezhetetlen képi anyagot tartalmaz FHD tévére.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99872) dethroner válasza PuMbA (#99843) üzenetére


dethroner
veterán

Ha belesasolsz a topikba, láthatod hogy elég segítőkész a társaság, nem hiszem hogy belefutsz olyan filmnézéssel kapcsolatos anomáliába, amit ne sikerülni megoldani. És ugye ott az android, amit elég rendesen tudnak testre szabni, lejátszó pedig az agyon ajnározott KODI :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99873) sandró60 válasza klaya86 (#99870) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem meleg fehér van.2X50cm és elbirja az usb.Én azért választottam,mert kellemesebb a tévézés. .A fekete az fekete.Ha vissza nézel kb 1-hetet ott tettem be képet.

[ Szerkesztve ]

(#99874) kissdani válasza PuMbA (#99855) üzenetére


kissdani
senior tag

Nálam a Motion Plust fel kell huzni 10/5-re még igy nem folyik a kép az én szememnek. A reccenés van olyan csatorna ahol egyáltalán nem tapasztalom van olyan ahol előfordul gyakran ez mért lehet? (digikábel)
Média lejátszónál se tapasztalom se a saját se Dune-ról....

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99875) Flashget válasza dethroner (#99871) üzenetére


Flashget
félisten

ne csak lemezes lejátszóban gondolkodj..média lejátszó 4K tudással..különben mi a francnak 4K tévét venni?
sok helyen SD a csúcs na az aztán nagyon frankó 4K tévén..

Realme GT Master Edition

(#99876) justaview válasza Flashget (#99875) üzenetére


justaview
őstag

sok helyen SD a csúcs na az aztán nagyon frankó 4K tévén..

De azért nem rosszabb, mint FHD TV-n. Attól, hogy a 4K-s TV-nek 4 pixele van a FHD TV 1 pixele helyén, attól az SD műsor nem lesz rosszabb rajta (maximum attól, hogy pl. 65"-os az a TV, és ehhez a mérethez már kevés a képanyag (és nem a TV!) felbontása).

(#99877) Bryan65 válasza Astery (#99822) üzenetére


Bryan65
tag

Nagyon köszi a segítséget,úgy néz ki jó lesz,ez a megoldás!

You'll never walk alone

(#99878) Zozi100 válasza justaview (#99876) üzenetére


Zozi100
csendes tag

Én se nagyon értem ezt a nagy 4K körüli herce-hurcát.Van összehasonlítási alapom,ugyanis volt 40D6570-es FHD tévém,amit itt elég sokan egy nagyon jó képminőségű készüléknek tartanak,most meg van egy 48JU7002-es,ami ugyebár UHD.Nos amelyik adás ezen az újon rossz képminőségű,az a 6570-en se volt jobb,amelyik meg azon szép volt,az meg ezen is szép.Egy picit olyan érzésem van,hogy ennek a JU-nak valamivel rosszabb a betekintési szöge,de az meg ugyebár nem a 4K-n múlik.Nem hiszem,hogy annyira távoli jövő lenne a 4K-s sugárzás,nálunk Szlovákián például most 2 szabadon fogható 4K-s teszt adást sugároznak DVB-T-n

(#99879) Késes válasza Pocok9b (#99865) üzenetére


Késes
csendes tag

60j6200-n nem gondolkoztál? Én 2 hete használom elégedetten. A hd adások nagyon szépek rajta,de a 720p MKV-is. Egy dologban gyenge, a betekintési szögben. Kicsit oldalról nézve hamar fakulnak a színek.

Regisztrált 22 éve (újonc)

(#99880) BBéci válasza dethroner (#99872) üzenetére


BBéci
titán

Pár napja, kíváncsiságból telepítettem a KODI-t, egyáltalán nem tetszik, fel nem foghatom, mit esznek rajta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99881) blakey válasza BBéci (#99880) üzenetére


blakey
titán

Azt meg kell szokni, tanulni. Nagyon jó és okos dolog médialejátszás szempontjából. Én szeretem használni.

(#99882) BBéci
Kezdetekben én sem értettem, aztán megtanultam. Nagyon jó a jukeboxsza, semmit nem kell csinálni vele, az elején megadott, hogy hol vannak az anyagok, milyen nyelven keresse a borítókat, stb, feliratokat milyen nyelven és honnan szedje le, sorozatokat szépen rendszerezi. Minden apróság beállítható ami egy jó és rendszerezett tároláshoz, mozizáshoz való. Zenéket is szépen rendszerezi. Mindennek a feltétele a fájlok pontos elnevezése, nélküle halott úgy, felesleges ebben az esetben a Kodi. Mindezek mellett, rengeteg kiegészítő telepíthető amivel tovább fokozhatjuk a kényelmet, Tidal, Spotify, Youtibe, rádiók, letöltés vezérlők, különböző online streamek, IPTV és és még sokminden ami hirtelen nem jut eszembe. Könnyű a kezelése, nem azt mondom, hogy mindent visz, de egy nagyon kényelmes és jó lejátszó, igaz nem minden rendszeren és nem minden gépen.
Én azt mondom, ha van egy olyan gép amin a Kodi hibamentesen fut, akkor ajánlott.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99882) BBéci válasza blakey (#99881) üzenetére


BBéci
titán

Mi a jó benne?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99883) Zozi100 válasza BBéci (#99880) üzenetére


Zozi100
csendes tag

Volt időszak,amikor Blu-ray-t csak Kodi-val (akkor még XBMC) tudtam normálisan lejátszani PC-n,automatikusan átállította a tévét 24 Hz-re,és szaggatásmentesen lejátszotta a filmet

[ Szerkesztve ]

(#99884) BBéci válasza Zozi100 (#99883) üzenetére


BBéci
titán

A tévét nem lehet sem automatikusan, sem másképp átállítani. Vagy felismeri a beérkező jel frekvenciáját, vagy nem.
Mellesleg nem használok PC-t filmlejátszásra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99885) Zozi100 válasza BBéci (#99884) üzenetére


Zozi100
csendes tag

Hát Kodi-ból felismerte,más lejátszó programokból meg nem.Pedig ha épít az ember mondjuk egy HTPC-t,akkor azzal még tud valamit kezdeni,hogy le tudja játszani amit akar,de gyári lejótszóval már nem sok mindent lehet kezdeni ennek érdekében

(#99886) dokee78


dokee78
félisten

H6200 esetén lehet csatornákat szerkeszteni/áthelyezni?
Mert nekem Digi TV és nem lehet.
Ugye köztudott,hogy Samschannel editor és társaival lehet.

Kérdés abból fakad,hogy kollégám azt mondja MindigTV esetén neki lehet szerkeszteni.

(#99887) justaview válasza Zozi100 (#99878) üzenetére


justaview
őstag

Ez így van. Valahogy elterjedt az a nézet, hogy az SD adás rosszabb minőségben jelenik meg a 4K-s TV-n, mint a FHD-n. Ez egy téveszme!!!

Ezért próbáltam ITT rávilágítani az SD-FHD-4K összefüggésre, mert valaki egyenesen úgy gondolja, hogy azért nem szabad 4K-s TV-t venni, mert rosszabb lesz rajta a kép, mint a FHD-n.

(#99888) BBéci válasza justaview (#99887) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted téveszme, én viszont azt tapasztaltam, hogy az a valóság.
Bár én csak UHD tévén néztem, mert még nem találkoztam 4K felbontásúval. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99889) Pancsermeste válasza dokee78 (#99886) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hogy érted, hogy nem lehet szerkeszteni? Nem tudod megváltoztatni a sorrendet, vagy szerkesztés után idővel visszarendezi?
Csak mert nálam lehet szerkeszteni a sorrendet, ellenben törölni nem lehet, nincs törlés opció (m.o. régióra állítva).

-= Pancsermeste® =-

(#99890) dokee78 válasza Pancsermeste (#99889) üzenetére


dokee78
félisten

Már meglett,igaza volt tényleg lehet sorrendet szerkeszteni.

(#99891) BBéci válasza dokee78 (#99890) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne lehetne?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99892) dokee78 válasza BBéci (#99891) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor,törölni nem lehet azért kell a Samschannel editor.

(#99893) dethroner válasza Flashget (#99875) üzenetére


dethroner
veterán

Hát aki ezekhez a rakatfos csatornákhoz sokszázezres 4K tévét vesz, az meg is érdemli a sorsát.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99894) dethroner válasza blakey (#99881) üzenetére


dethroner
veterán

Én még soha a közelébe se kerültem a KODI-nak, csak a sok ajnározást olvasom mindenhol, ezért azt gondoltam hogy tényleg jobb lehet, mondjuk valami minőségi kritérium alapján. De ha csak ennyi a ragyogó plusz tudása amit írsz, akkor teljesen felejtős számomra. Filmet nézek, filmet akarok nézni a lejátszó szoftverrel, nem érdekelnek a borítók, ha feliratos filmet nézek, akkor minden esetben saját magam ellenőrzöm hogy van-e a film fájlban felirat, ha nincs akkor keresgetek és ellenőrzöm az időzítést. Ezt nem bíznám egy programra. Zenét winampal játszok le, utálom a multifunkci playereket, azt is amikor a telefonom zenelejátszás közben a felvett videókat is be akarja tenni a lejátszási listába. Szóval tényleg nem jobb minőségben semmivel mint pl a MPC-HC?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99895) SunMount3r válasza dethroner (#99894) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én pl. a KODI-t a böngésző felülete miatt használom, nagyon esztétikus, jól átgondolt, kényelmes és praktikus, ha TV-n történik a filmezés. (Van akinek még rájön erre a Jukebox, a Party-mód és a film és lemez borítók, filminfók megjelenítése, ami szintén nagyon látványos és áttekinthető, de speciel ezt én sem használom.) Ehhez jön hozzá az a funkció, hogy pl. PC-n beállíthatod, ha akarod, hogy a KODI GUI-ja alól ne a saját lejátszójával, hanem pl. a MPCHC-vel indítsa el a filmeket. Ha jól tudom ez megszokott megoldás HTPC-s körökben... Szóval pl. beállítod, hogy boot után a KODI induljon alapból és egy légegérrel pl. a kanapén/fotelben ülve marha kényelmes a navigálása, beböngészed a videódat és az MPCHC-val játssza le (a tálán jobb képminőség miatt), ha lement a film, akkor pedig újra a KODI-ban találod magad.

[ Szerkesztve ]

(#99896) juvegamer


juvegamer
tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne hogy most akarok TV-t venni (K5500 sorozat) és az input laggal kapcsolatban keresnék valahol adatokat, hogy mekkora a mostani tévéken. Elsősorban játékkonzol van rákötve a TV-re és a játékoknál fontos az input lag.
Előre is kösz.

(#99897) hati válasza dethroner (#99894) üzenetére


hati
addikt

Te valószínűleg egérrel és billentyűzettel használod a htpc-t, mint egy PC-t. Mások, meg úgy használják a htpc-jüket, mintha egy asztali BD Player, sok tuneres DVR lenne. Persze távirányítóval.

[ Szerkesztve ]

(#99898) Flashget válasza dethroner (#99893) üzenetére


Flashget
félisten

ezt ne nekem mond hanem justaview-nek aki kicsit benézte a dolgokat, mert UHD a 6xxx esetében nem javasolt nem a 7xxx-nél. :)

Realme GT Master Edition

(#99899) Celtis válasza dethroner (#99894) üzenetére


Celtis
veterán

A KODI nem egy egyszerű médialejátszó alkalmazás, hanem sokkal inkább egy rendkívül rugalmasan bővíthető média kezelő keretrendszer, aminek egyik részfunkciója a lejátszás. Olyannyira, részfunkció, hogy akár ezt le is cserélheted más lejátszóra, például a kedvelt MPC-HC-ra.

A KODI elfedi a szokásos PC-s pl windows felhasználói felületet, és egy önálló teljes, és végtelenségig testreszabható kezelőfelületet ad, amit a nem szokásos PC-s perifériákkal is lehet kezelni.
A rugalmasságra egy példa.
HTPC-nek különösen alkalmas a Kodi, hiszen akár külön infra távirányítóval, akár HMDI-CEC-en a TV saját távirányítójával kezelhető.

Én megértem a fanyalgókat is, de ezért 5 perc alatt vagy látatlanban ne alkossatok sommás véleményt.

(#99900) dethroner


dethroner
veterán

Köszönöm a sok infót a KODI-ról, nem leszólni akarom senki választását vagy igényét vele kapcsolatban, csak nem teljesen értem miért van "szükség" egy film megnézéséhez ilyen dolgokra mint pl borító, filminfó stb. Ha már a film le van töltve a gépre annak oka van, valószínű olvastam, hallottam róla, meg akarom, meg fogom nézni. Onnan kezdve már nincs szükség semmi plusz infóra. A borítók meg szintén mehetnek a levesbe. Nálunk a filmnézés úgy néz ki hogy pc asztal kiterjeszt a tévére, mpc-hc vagy pdvd film betallóz, átküld a tévére, film indít, kanapén helyet foglal, lámpa le, film lemegy, stáblista megjelenik, lámpa fel, kanapéról feláll, lejátszó szoftver leállít, asztal kiterjesztés megszüntet. A film érdekel, nem más. :K
Ja, és HTPC-m sincs, van egy általános célra használt asztali pc és jó mindenre. A távirányítható rész sem érdekel, aki nem tud egy filmet egyseggel végig nézni, az nem menjen moziba se :P Max a hangerő beállítás miatt tartom ott a távkapcsot.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.