Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99801) dm1970 válasza BBéci (#99787) üzenetére


dm1970
tag

"Az volt a legnagyobb baja, hogy felezett felbontású volt, mint az LG-k"

Én nem veszek észre minőségbeli különbséget (LA620 vs H6400). Nekem az LG 3D-je jobban bejön, már csak azért is,mert végig tudok nézni egy filmet úgy, hogy nem kezd el 5 perc múlva fájni a fejem.

(#99802) sityupityu


sityupityu
veterán

Ha azt írjátok többen is, hogy rendes HD adások voltak az olimpiai közvetítések alatt akkor jó, mert nekem is annak tűntek. Furáltam is az itt olvasottak alapján, hogy nekem nem tűnt fel. Legalább is amikor én néztem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99803) frovery válasza sityupityu (#99802) üzenetére


frovery
senior tag

Abban lehetett észrevenni a különbségeket, hogy minden sporteseményt más stáb, más technikával közvetített.
Pl: magyarok a vívást, párbajtőrt, vizilabdát és az öttusát.
Innen vitték ki a technikát.
Biztosan más eseményeknél lehett gyengébb cucc a láncszemben. Az idei tüzijáték is azért volt ilyen gagyi, mert a cuccok még nem értek haza kintről(HD kamerák) és egyebek.

(#99804) sityupityu válasza frovery (#99803) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem.

Egyébként tűzijátékot tévében nézni szerintem kb olyan, mint igazi nő helyett egy guminővel lenni. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99805) #94529552 válasza Flashget (#99792) üzenetére


#94529552
törölt tag

HD volt az pedig. Lehet, hogy neked az Alma lekonvertálta SD-re. :DDD

(#99806) SunMount3r válasza #94529552 (#99805) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha HD is volt, biztosan marha alacsony bitrátájú. Úszásnál és főleg a vízilabdánál is látszott, nem csak a víz, de az arcok minőségén is. Nem tudom mit közvetítettek saját technikával és mit nem, de kb, ugyan olyan minőség volt végig, kiugró javulás szerintem egyik sportágnál sem volt. Főleg a gyakori mozgások esetében látszott a pixelesedés. De ha már saját technika: a helyszíni riportoknál meg pláne látszott, néha még simán SD feelingje volt. De ismétlem: ez legfőképpen akkor tűnt fel, mikor visszakapcsoltak a stúdióba, vagy jött egy reklám szünet, nem hiszem el, hogy azokhoz mérve sem érzékeltétek a minőség különbséget?! :F (Ez amúgy az EB dettó érvényes volt, ugyan így...)

(#99807) justaview válasza frovery (#99803) üzenetére


justaview
őstag

Ez mindig így van, vagy a brazilokat próbálta kisegíteni, aki tudta?

(#99808) blakey válasza SunMount3r (#99806) üzenetére


blakey
titán

Szolgáltató függő is lehet, nálam nagyon szép volt a kép és főleg úszást meg vízilabdát néztem, semmilyen anomáliát nem láttam (UPC, kábeles)

EB tökéletes volt nálam. Hangsúlyozom, csak élő adásokat néztem, felvételről nem tudom milyen volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99809) frovery válasza justaview (#99807) üzenetére


frovery
senior tag

Ez mindíg így van, legalábbis az utóbbi 20 évben biztosan.
Ha belegondolsz, mennyi kamerát, közvetítőkocsit, rendezőt, kameramannokat és még sorolhatnám venni, alkalmazni kellene. Utána mit kezdenének a sok cuccal az adott országban?

Egyébként biztosan HD volt. Sokat rögzítettem különböző eseményekről. Mindigtv-n a legkisebb a bitráta, olyan 5-6Mb volt.
Helyi kábelen (Jurop Telekom) 10-12Mega volt, bár ott azért tényleg sokkal jobb volt a minőség.
Pont a sport ami nagyon igényli a nagy sávszélt. Kábelen a legjobb, mert ott nemigen kell spórolni a sávszéllel. Műholdon, földi digitálison már szűkös a hely.

(#99810) justaview válasza frovery (#99809) üzenetére


justaview
őstag

A sávszélesség igénnyel tisztában vagyok. Ezt a kisegítősdit nem tudtam. :N

(#99811) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok!
Kéréssel fordulok hozzátok,lehet hogy unalmas már de nem tudok megbirkózni vele,a megfelelő programmal sorba állítottam a csatornákat,működik az USB-re másolás illetve kimásolás is,de másnapra vissza áll a rendezetlen lista ne értem miért nem menti el,már kipróbáltam mindent amit itt a fórumon írtak ebben a témában,illetve máshol.Tv szolgáltatom a Digi kábel,a tv 40j5500.
Üdv.

You'll never walk alone

(#99812) dethroner válasza Bryan65 (#99811) üzenetére


dethroner
veterán

A beállításkor a menüben szolgáltató választáskor az "egyéb" opciót válaszd és lehet érdemes lenne kipróbálni az ország választás esetén nem Magyarországot, hanem valami más kelet európai országot választani.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99813) BBéci válasza blakey (#99808) üzenetére


BBéci
titán

Szintén kábeles UPC és az 50 colos tévén 2 méterről sasoltam a vizet, semmi hibát nem láttam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99814) SunMount3r válasza blakey (#99808) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez érdekes, nem ismerem úgy a technikai oldalát, hogy gyanakodtam volna rá, hogy ez szolgáltató függő lehet. Azt hittem, mindenki, minden esetben ugyan azt az alap "stream"-et kapja. Pl. az, hogy máskülönben az M csatornák HD minősége rendben van és az olimpia alatt is az volt, mint írtam a stúdió és a szünet bejátszásai közben, meg pláne gyanún fölüli. Egyébként nálunk Digi Kábel van :( . Ha ez igaz, akkor külön dádá a Digi-nek is, mert erről pl. semmilyen tájékoztatóval nem találkoztam, egyik fél részéről sem, sehol :(( ...

[ Szerkesztve ]

(#99815) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
TV beszerzése előtt állok, van két kiszemelt, de nem tudom melyik legyen...
Alapvetően 60-65-ös képátlóban gondolkozom, főleg HD tv adás, FHD filmek, Xbox a felhasználási terület, de nem ragaszkodom az UHD felbontáshoz, keret max 550-600.000 ft. Egy UE50H6400 már van itthon, azzal nagyon meg vagyok elégedve.
Őket néztem ki, de ha van jobb javaslatotok, szívesen veszem :)

Samsung UE65KU6000
Samsung UE65H6400A

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#99816) Flashget válasza #94529552 (#99805) üzenetére


Flashget
félisten

Nincs szükségem ahhoz, hogy HD-ben nézzek bármit egy beltérire vagy CI+ra lenne szükségem mint az UPC-nél. :)

Realme GT Master Edition

(#99817) Flashget válasza tomee007007 (#99815) üzenetére


Flashget
félisten

H6400-hoz képest mindkettőben csalódni fogsz...
UHD 6xxx esetén felejtős...

Realme GT Master Edition

(#99818) tomee007007 válasza Flashget (#99817) üzenetére


tomee007007
őstag

És az alsó? Az is H6400-as széria nem?

(#99819) Flashget válasza tomee007007 (#99818) üzenetére


Flashget
félisten

ja de..
bocs benéztem azt már automatikusan KU6400-nak véltem :D

Realme GT Master Edition

(#99820) tomee007007 válasza Flashget (#99819) üzenetére


tomee007007
őstag

Más alternatíva esetleg?

(#99821) Flashget válasza tomee007007 (#99820) üzenetére


Flashget
félisten

Sony, Panasonic

Realme GT Master Edition

(#99822) Astery válasza Bryan65 (#99811) üzenetére


Astery
senior tag

Nekem elég volt a "készenléti automatikus hangolás"-t kikapcsolni ... azóta nem rendezte át magától.

(#99823) SunMount3r válasza tomee007007 (#99818) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

UE65H6400AWXXH-ra gondolsz?! Mert az ua. mint neked van, csak nagyobb. Tudtommal, nincs külön olyan, hogy Samsung UE65H6400A.

(#99824) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

A cégnél ahol dolgozom vásároltunk egy Samsung ue55ju6800w típusú TV-t. Meg lehet oldni rajta, hogy iPad és iPhone készülékeket tükrözni rá? Nem elég, ha csak az alkalmazásokat lehet, úgy kellene, hogy az egész telefon kijelzője megjelenjen a TV-n. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#99825) blakey válasza atti1848 (#99824) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet, ahhoz kell egy Airplayt támogató eszköz, pl. Apple TV.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99826) atti1848 válasza blakey (#99825) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszi.

Azt nézegettük mi is, de reméltem, hogy lesz valami app hozzá, de akkor így jártunk. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#99827) blakey válasza atti1848 (#99826) üzenetére


blakey
titán

Ha találsz olyan app-ot ami támogatja az Airplayt akkor kipróbálhatod, de egyelőre nagyon kevés eszköz létezik amelyik Miracast mellett Airplayt is támogat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99828) Celtis válasza Flashget (#99817) üzenetére


Celtis
veterán

Az UE60KS7000-ról mi a vélemény?

(#99829) PuMbA válasza Celtis (#99828) üzenetére


PuMbA
titán

Megnézed a téma összefoglalót -> 7000-res sorozat -> ajánlott :)

[ Szerkesztve ]

(#99830) Flashget válasza Celtis (#99828) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

(#99831) wwwolfman válasza atti1848 (#99826) üzenetére


wwwolfman
tag

asszem arra vn app, hogy a bármilyen tartalmat kistreamelje, de komplett screen mirroringot nem hiszem, hogy tudna, az apple célja és értelme a zárt platform...

(#99832) atti1848 válasza wwwolfman (#99831) üzenetére


atti1848
senior tag

Értem. Köszi. :)

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#99833) Tegla80 válasza atti1848 (#99832) üzenetére


Tegla80
addikt

Egy nem szifon termek beszerzese e celra esetleg alternativa lehetne.

Sony® & PlayStation®

(#99834) atti1848 válasza Tegla80 (#99833) üzenetére


atti1848
senior tag

Háát igen, de a vezérigazgatónak csak az kell és az van. :Y

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#99835) Celtis válasza PuMbA (#99829) üzenetére


Celtis
veterán

Inkább az érdekelne, hogy esetleg milyen gyengéi vannak. Ahogy írtam korábban egy Sony 65X8505-et akarok leváltani. Elvileg azzal sem lehetne mellélőni, nekem mégis sikerült.

(#99836) kissdani válasza Celtis (#99835) üzenetére


kissdani
senior tag

Ha olyat fogsz ki minimálisan felhőssödhet... Más gyengeségéről nem tudok.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99837) ttfgyb10


ttfgyb10
csendes tag

Sziasztok,kérem nézzétek el tudatlanságom,de miért nem ajánlottak a 6xxx UHD tv-k? Köszi előre is :R

(#99838) Flashget válasza ttfgyb10 (#99837) üzenetére


Flashget
félisten

1. mert 300 soros a mozgásfelbontásuk mint egy 50Hz-es tv-nek. emiatt a gyors mozgások pl. sport, akciófilm akadozhatnak
2. mert semmi UHD tartalom nincs rá ami a tévézést jelenti a netflixen kivül...4K film meg jó drága a lejátszóról nem szólva.
Jelenleg egy jó nagy méretű 6xxx FHD tv-vel jobban jár az ember ami 100Hz-es BD filmhez, sporthoz ideális.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#99839) ncc1701 válasza ttfgyb10 (#99837) üzenetére


ncc1701
veterán

Ahogy elnézem, uhd-nek akkor van értelme, ha jó közelről akarsz fotókat nézni. Végy inkább egy nagobb fhd-t.

(#99840) BBéci válasza Flashget (#99838) üzenetére


BBéci
titán

A gyors mozgások elmosódnak, csökken az élességük. Akadozást sosem láttam az 50 Hz miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99841) dethroner válasza Flashget (#99838) üzenetére


dethroner
veterán

Miért lenne a 4K lejátszásra alkalmas eszköz drága? Minden lakásban van Pc, tablet, laptop stb, amivel remekül lehet a tévére kitenni akár 4K-s filmet is. Mert azért az otthon filmet néző emberek elég kis része vesz szerintem direkt BD lejátszót azért hogy FHD filmet játsszon le, a már említett eszközök mellett sokan megelégedve használják a beépített lejátszót is. De ha valaki szeretne egy plusz eszközt erre a célra, potom pénzekért vannak [link]

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99842) Flashget válasza dethroner (#99841) üzenetére


Flashget
félisten

Az emberek nagy része megnézi a hazai boltok kínálatát és letesz arról, hogy 4K lejátszót vegyen most.
Valamikor a DVD lejátszó is 150K volt aztán már csak 10K vagy az alatt...

Realme GT Master Edition

(#99843) PuMbA válasza dethroner (#99841) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ezek az eszközök azért ilyen olcsók, mert behatároltak. Ha egy feliratot vagy hangsávot nem játszik le, akkor vége a dalnak és ez bármikor előfordulhat. Nem tudsz szoftvert frissíteni ezen, mint egy PC-n :)

[ Szerkesztve ]

(#99844) wwwolfman


wwwolfman
tag

Hát nem tudom... én megnéztem tegnap az otthoni H6400-as tévét (40 collban), teniszmeccsen ugyanúgy zöld csík volt a teniszlabda sportcsatorna HD adásán.... És ugyanúgy nem kockázódott a mozgás, mint az otthoni JU6800-on. Illetve apukám említette, hogy nála egy időben időnként jelentkezett darabos mozgás, ami zavaró volt, de ahogy mondta már elmúlt. Gondolom az ingerküszöböt nem lépte át olyan szinten, hogy utána nézzen, mi a gond, mert hívott volna.

Egyszóval mindennapi használtai körülmények között semmi eltérést nem tapasztaltam mozgásban a H6400 és a JU6800 között úgy, hogy a h6400 40-es, a JU meg 50-es. Tény, hogy annak Samsung a panelja és 100 Hz-es, valamint local dimminges teljes LED háttérvilágítású, ellenben a local dimming gyárilag le van tiltva... :))

De eskü most már legközelebb hazacipelem az otthoni Xbox One-t, mert a játékokat jobban ismerem, mint a teniszmeccset egyrészt, másrészt meg abban ott és akkor tudok gyors mozgást előidézni, amikor akarok, harmadrészt ott játék módban biztos, hogy azonosak az esetleges képjavító fícsörök beállításai. Ott azt gondolom, ki kell derülni a turpisságnak. :D

(#99845) Batib válasza wwwolfman (#99844) üzenetére


Batib
őstag

A H6400-as nem local dimminges. Teljes local dimminget régóta nem használ a Samsung, talán csak a premium kategóriában. Egyébként a JU6800-as háttérvilágítása hasonló a H6400-ashoz, csak sűrűbben vannak és ezáltal jóval több led van benne. (nagyobb is a fogyasztása, de talán ez nem lényeges)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#99846) frovery válasza dethroner (#99841) üzenetére


frovery
senior tag

"Minden lakásban van Pc, tablet, laptop stb, amivel remekül lehet a tévére kitenni akár 4K-s filmet is."

Igen, csak a lejátszásához is olyan erőműnek kell lennie annak a pc-nek, ami megbirkózik.
A ma családok 90%-nak 4-5-8 éves pc-i, laptopjai vannak, amik a full hd youtube alatt is elhasalnak. Tapasztalatból írom.

Én is amondó vagyok, hoy egy nagyobb, full hd tv nyerőbb, mint egy gyengébb, kisebb uhd.

(#99847) wwwolfman válasza Batib (#99845) üzenetére


wwwolfman
tag

Nekik a panel 40A1AF0V...... volt. Az elvileg direct led, zónázott local dimminggel.

...egyébként nálam a panel 50D6AU0TJ, ami elvileg edge led limited local dimminggel, és nem Samsung, hanem Innolux. Most akkor nem tudom mi van, a panel kódja szerint teljesen különböző technológia...

(#99848) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

H6400-as TV-vel kapcsolatban kérdezném, hogy állítólag panaszkodtak itt néhányan a nem folyamatos mozgás megjelenítésre. Rákerestem a Topic-ban, de nem sok konkrétumot találtam.

Én egy dedikált média lejátszóhoz szeretném optimalizálni a TV-t, hogy lejátszás közben a képminőség és a mozgás megjelenítés is rendben legyen. MP-t kikapcsoltam, ahogy az ajánlóban van (és minden egyéb ugyan úgy). De érdekes, hogy pl. eddig "Tisztán" volt és most, hogy kikapcsoltam sem vettem észre sok különbséget, pedig kellett volna?! :F Mert elvileg, ahogy itt olvastam már "Tisztán" is érzékelhetőnek kellene lennie a mozgás folyamatosságában (300 soror vs teljes 1080p mozgásfelbontás). Ez mitől lehet?
Próbáltam "Normál"-ra is rakni, ott sokkal fokozatosabb volt a mozgás, de olyan microstutter-eket produkált a videókban helyenként, hogy inkább nem erőltettem (ezt tapasztalta már valaki, lehet ez is egy hiba)?! :F

Arról is találtam infót, hogy sokaknál az "Egyéni" és a 10/3-as beállítás jött be igazán, ezt még nem próbáltam, de ez a média lejátszók esetében is ajánlott lehet?

Valamint olvastam erről a "Ledes Képtisztaság" bekapcsolási Bug-ról is, hogy körülményes és kényelmetlen a bekapcsolása, meg, hogy folyton kikapcsol magától is. A H6400-as esetében is fennáll ez a hiba? Esetleg egy új firmware-ben ezt már javították? És ha igen, akkor média lejátszók esetében érdemes lenne bekapcsolni?

Ami a gondom: néha az oldalazó, hosszan svenkelő kameramozgásoknál nem érzem elég folymatosnak a képet. Egy másik Topic-ban pedig írták, hogy erre már mások is panaszkodtak a H6400-as esetében. Gondoltam, hátha azóta kiderült mi a hiba, mit kell hozzá rendesen beállítani, vagy, hogy esetleg azóta firmware-el javították e?! (Persze lehet én vagyok csak túl érzékeny rá, mert ugye 23.976fps esetén sokan írták, hogy elvileg mindig van egy kis döcögés még kadenciahelyes lejátszás esetén is és ez nem hiba. Amit el is hiszek, de szeretnék biztosra menni, hogy amit én tapasztalok az még "belefér ebbe".)

Mindez egy dedikált (és nem is gyenge) média player-el való videózás mellé kérdezem. (A Legtöbb kérdéses anyag persze most is 23.976fps, de akad 24p-s, 25p-s és 29.97fps-es DVD anyag is. Ez utóbbiak esetében kérdezném, hogy nem tapasztalt e már más is rossz de-interlace miatti vibráló és lépcsős éleket a képen?! Mert lehet a TV-nek ezekkel is gondja lehet. ??! :F )

Remélem ez nem sok egy szuszra, de megpróbáltam összegyűjteni mindent, amit kicsit zavarónak érzek az eddigi tesztelés során, abban reménykedve, hogy néhányra majd tudtok valami "tutit" mondani :) ...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#99849) wwwolfman válasza SunMount3r (#99848) üzenetére


wwwolfman
tag

Ha nem játszol és elég a full HD felbontás, miért nem plazmát veszel? Van a családban kettő is, egy 42-es Pana és egy 50-es smart 3d samsung. Mind a kettő nagyon jó, és nincsenek ilyen jelenségek, nincs mit figyelni. :))

(#99850) BBéci válasza SunMount3r (#99848) üzenetére


BBéci
titán

Kevered a mozgóképfelbontást a mozgásmegjelenítéssel. A 300 sor az előbbire vonatkozik, nem a folyamatosság romlik, hanem a gyorsan mozgó képelemek élessége.
Láttam egy demófilmet, amiben közelről mutatnak egy virágot. Amíg mozdulatlan, addig az összes apró részlete tisztán kivehető. Majd elkezd fújni a szél, a virág mindenfelé mozog, a részletek eltűnnek.
Van ennek vizsgálatára úgynevezett benchmark ábra, pontosabban film. Párhuzamos vonalakból álló csoportok kóvályognak a képen, a vonalak közötti távolság különböző, és van mellettük felbontást jelző szám. Amelyiket teljesen különálló vonalaknak látod, nem mosódik össze, az a TV aktuális mozgóképfelbontása.
A mozgásmegjelenítés más tészta, az legalább annyira függ a vezérlő elektronikától, mint a kijelző paneltől.
Mindkettőt befolyásolja a Motion Plus és annak beállításai. Jól láttad, annak bizony vannak káros mellékhatásai, az úgynevezett digitális artefaktok.
Svenkelésnél jelentkező szaggatás (ricegés) ha a film 23,976 vagy 24 fps-es, akkor normális.
A deinterlacing is lehet hibás, abban van különbség a tévék között. 6-os szériájú Samsungoktól nem szabad várni, hogy azt, vagy a mozgásmegjelenítést ugyanolyan jól végezzék, mint a magasabb kategóriásak. Többek között azt kell megfizetni a drágább modellekben.
Ha valóban jó a médialejátszód, akkor azzal végeztesd el a deinterlacinget, ne bízd a tévére.

(#99849) wwwolfman
Azért nem vesz plazmát, mert 2014-ben bezárt az utolsó gyár, nem lehet kapni újat, csak minimum 2-2,5 éves használtat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.