Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99101) siposjozsef


siposjozsef
csendes tag

Sziasztok,

Két tv-t neztem ki a telekom kinalatabol.. [link]

Mindenképpen kb 50es tv-t szeretnek de nem tudok valasztani két típus között... A régebbi mindenki által agyondicsert UE48H6400 (169.800 HUF) avagy az újabb UE49K5500 (189.800 HUF)

Tudnátok segíti hogy melyik lenne az ideális választás ? Igazából csak Tvre ( Telekom IPTV ) es filmnezeshez(pendrive 3.0) kellene. A Smart funkció a HBO GO miatt nagyon fontos,mar a 3D nem erdekel. A képminőség az ami számomra nagyons fontos, igaz kb 3.5m-4m a távolság amiről nézni fogom

A H6400rol nagyon sokat olvastam minden fórumon itt is , de erről a K5500rol nem találtam semmi érdemleges infót, csak a Samsunng honlapján ... De annak nem hiszek :)

(#99102) Jovanny2 válasza Tegla80 (#99100) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szia,

persze, FAT32, kicsomagolt firmware. Gyári visszaállítás is volt, nem változtat a helyzeten sajnos. Megpróbálok szerezni kábelt, és próbálom a One connect csatikkal. A supportnak lövése sincs, hívjam a szervizt...

Azért az USB nélkül nem lenne vicces használni...most egeret dugtam rá, és röhögve működik. "Csak" a mass storage-dzsel van baja, nem jön elő a könyvtárszerkezet. Amúgy letojnám a frissítést, de ez zavar.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99103) Flashget válasza siposjozsef (#99101) üzenetére


Flashget
félisten

az 5xxx alsó kategória a 6xxx középső kategória.
ha a BD/HD filmnézés a fontos akkor ne vegyél alsó kategóriát és közép kategóriás UHD-t!
ergo a H6400 tökéletes választás. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#99104) siposjozsef válasza Flashget (#99103) üzenetére


siposjozsef
csendes tag

Szia,

Koszi szépen a választ ! :) meg par kis kérdés ...

Az UE49K5500 is csak FHD nem ? Legalábbis a Samsung szerint [link]

Az UE48H6400 is FHD csak gondolom akkor jobb minőségű a panel benne nem? [link]

Tud valamivel tobbet egyáltalán a K5500? Vagy csak az h idei modell es emiatt drágább ?
A Samsung honlapja alapján az ilyen Spec megjelenítési tulajdonságok durvábbak... De akkor ez csak parasztvakítás? :)

(#99105) SunMount3r válasza siposjozsef (#99104) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A H6400-as 2014-es modell. De attól még az áráért mindig a legjobb.

A K=2016, erről szerintem még kevés a tapasztalat, de az 5XXX-as tévék általában alacsonyabb kategória, mint a 6XXX-esek.

[ Szerkesztve ]

(#99106) Flashget válasza SunMount3r (#99105) üzenetére


Flashget
félisten

nem általában, hanem mindig.
HD Ready 4xxx
alsó kategória 5xxx
közép kategória 6xxx
felső kategória 7000-től

Realme GT Master Edition

(#99107) Flashget válasza siposjozsef (#99104) üzenetére


Flashget
félisten

az UHD modelleket U betűvel jelzik. pl. JU6500 vagy KU6500
attól mert újabb évjárat drágább és nem biztos, hogy jobb..lásd H6400 ajánlottabb volt mint bármelyik 2015-ös J széria középkategória.
a K5500 azoknak jó akik konkrétan játékhoz keresnek kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#99108) siposjozsef válasza Flashget (#99107) üzenetére


siposjozsef
csendes tag

Koszi a válaszokat! Bemegyek majd ma a győri Média Marktba aztán szemelyesen szemügyre veszem a tvket, hátha "ránézésre" okosabbak leszek...

Tipp valami a teszteléshez ha mar ott vagyok/leszek? :)

[ Szerkesztve ]

(#99109) Flashget válasza siposjozsef (#99108) üzenetére


Flashget
félisten

teszteléshez?
penre másolni ph-s tesztvideókat és azzal megnézni a beépített lejátszót :) [link]
mivel ezek a tévék nem otthoni beállításokkal működnek nem adnak valós képet milyenek lennének otthon.

Realme GT Master Edition

(#99110) AG Sheppard válasza Flashget (#99107) üzenetére


AG Sheppard
csendes tag

"a K5500 azoknak jó akik konkrétan játékhoz keresnek kijelzőt."

Ezt mire alapozod? Tudsz konkretabbat mondani, hogy miert?

(#99111) Clever0 válasza AG Sheppard (#99110) üzenetére


Clever0
senior tag

Valószínűleg arra gondolt, hogy amelyik tévében kevesebb a képjavító áramkör, annak kevesebb az inputlagja is, ezért számítógéphez monitornak jó lehet.

(#99112) KBL001 válasza gyeniko (#99096) üzenetére


KBL001
tag

jelen.
vittem a kis pendrive-omat és ki is próbáltam őket 4k,1080p és SD sample-kel. (Revenant + Deadpool - 4k / Spiderman + Amazing Spiderman 2 + Zootopia - 1080p / Midnight Special - SD)
a tesztalanyok,gyári beállítás mellett :
- 49KS8000
- 49KS7000
- 55XC8505 (Sony)

véleményem szerint nem ér több,mint 100al többet,mint a 7000es. én ezért is vettem inkább azt.
de,ha a 7000es sincs akcióba épp,akkor a Sony mellett döntök. ami amúgy még így is olcsóbb és egyáltalán nem maradt el nagyon durván láthatóan egyik próbánál se.

(#99113) KBL001 válasza Clever0 (#99111) üzenetére


KBL001
tag

ez azért nem tudnám elképzelni,mert mindegyiken van game mode (ott nem működik semmilyen képjavító olyankor) és olyankor igencsak lepottyan az input lag a jobbaknál és nagyobbaknál. ks7000 esetében 20,9ms.

[ Szerkesztve ]

(#99114) gyeniko válasza KBL001 (#99112) üzenetére


gyeniko
őstag

Már mindegy, mert éjfélkor véget ért az akció, nem vettem meg egyiket sem. Nagy volt a billegés, az asszony ráncolta a szemöldökét, ráadásul a böszme nagy TV tényleg agyonvágta volna a nappalit. Egész délután colstokkal ugráltam a nappaliban, mértem innen, mértem onnan, a gyári talp magas, ezért kiválasztottam egy fali konzolt, amely bírja a nagy súlyt, ezzel leengedhettem volna a TV-t az AV állvány fölé 2 cm-re, de végül nem mertem megvenni egyiket sem...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#99115) Jovanny2 válasza KBL001 (#99113) üzenetére


Jovanny2
őstag

Én is csak néztem, hogy a JU7000-é 22ms körül van. Játékra ideális...lesz, ha megjön a Samsung szervizből. Bevittem ma az említett update probléma és az USB lejátszási gond miatt. Lehet, hogy alaplaphiba. :W

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99116) Clever0 válasza KBL001 (#99113) üzenetére


Clever0
senior tag

Ez lehet, de a kérdés legtöbbször úgy indul, hogy kinek érdemes olcsó (vagyis 60Hz-es) 5xxx FHD vagy 6xxx UHD tévét vennie. A válasz: aki elsősorban játékra (vagy képnézegetésre) használja.

[ Szerkesztve ]

(#99117) PuMbA válasza KBL001 (#99113) üzenetére


PuMbA
titán

KS7000 prémium kategóriás és drága TV, ott jónak kell lennie az input lagnak. Ellenben a H6400 és a J6200 input lagja 40ms, hiába kapcsolod be a game mode-ot :) Illetve játékokhoz nem jók a képjavítók, mert növelik az input lag-ot, ezért többnyire felesleges tisztán játékra 6000-res szériás TV-t venni, ha úgy sem tudod bekapcsolni a Motion Plus-t :)

(#99116) Clever0: :K

[ Szerkesztve ]

(#99118) Bager


Bager
újonc

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy a samsung tv-ből pendrivera kiexportalt csatorna lista
egy zip file. Kicsomagolás után olyan fájlok láthatók, melyek a SamsChannelEditor számára
használhatatlanok, sajnos egy sem scm kiterjesztésű fájl. A tévém Samsung UE40JU6400,
nem volt olcsó. És sajnos nem tudom az exportálást sem befolyásolni. Digi kábel tévét használok.

Előre is kösz, ha valaki tud segíteni. :R

(#99119) siposjozsef válasza Flashget (#99107) üzenetére


siposjozsef
csendes tag

Sajnos mar nem tudok venni UH6400ast, ma levették a Telelekomnal.. A K5500 képe pedig nem győzött meg személyesen. A következő tv nagy visszalépés lenne ?!

LG 49LF632V Full HD SMART LED TV

Köszi a választ

(#99120) balioking


balioking
csendes tag

Ha a nagyságos Cetelem is úgy akarja, akkor jövő héttől lesz egy 6400-as 48"-os tvnk. Tegnap ugyanis egy 1978-as gyártású negyedkilós Porsche matchbox(eredeti angol) kisfiam jóvoltából nyugdíjazta az f 5500-as tv képernyőjének egy jelentős részét. Mivel tréhome-os vagyok, rendeltem is azon melegében egy 6400-ast, de sajnos ma hívtak telefonon, hogy péntek óta nem forgalmazzák a típust. Nekem pedig csak ez kell. Uhd teljesen felesleges, 3d meg smart a yt miatt viszont jól kön a gyerekeknek. Eszméletlen, hogy egy 2014 es tv még most is ilyen jó ár érték arányt képvisel. Nézegettem más készülékeket is, de ami igazán kompromisszummentes, az földi halandóknak megfizethetetlen. Ez a tv két ismerősömnél is üzemel már több mint egy éve, jól ismerem, nem fog csalódást okozni. Ráadásul mindezt 160000 körüli áron. Ha nem nyaralás után történik a baleset, akkor nem is lenne gond kifizetni egybe, most viszont várni kell még a bankra részletfizetés miatt. Addig meg elővettem a jó öreg 82-es Sanyo-t nosztalgiázni :DD.

A Probook jó választás!

(#99121) Baca válasza Bager (#99118) üzenetére


Baca
csendes tag

Szia!
Szerintem nem kell kicsomagolni,de a SamsChannelEditor nem tudta beolvasni az én csatornalistámat sem (UE55J6250).Én a CanSort nevű programmal tudtam megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#99122) Astery válasza Bager (#99118) üzenetére


Astery
senior tag

Én szintén a ChanSort nevű progit használom ahová magát a zip file-t kell beolvasni.

(#99123) KBL001 válasza PuMbA (#99117) üzenetére


KBL001
tag

ott írtam,hogy a jobbaknál és nagyobbaknál ;)

(#99124) Tegla80 válasza Jovanny2 (#99115) üzenetére


Tegla80
addikt

Uh,hat az nem tul jo hir,de igy akkor erthetobb,h miert nem akarta az igazsagot....remelem sikerul nekik megoldani.

Sony® & PlayStation®

(#99125) Jovanny2 válasza Tegla80 (#99124) üzenetére


Jovanny2
őstag

Olyan nincs, hogy ne sikerüljön, csak az nekem 50k-ba fog fájni, ha cserélni kell sajnos. :( Meglátjuk...

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99126) Flashget válasza siposjozsef (#99119) üzenetére


Flashget
félisten

LG-nek az ips panel.miatt nincs feketeje.....nezz meg szemelyesen egy Pana DS630e is annak VA panelja van mint a H6400-nak.

Realme GT Master Edition

(#99127) Dealer95 válasza Flashget (#99126) üzenetére


Dealer95
őstag

Csak ugye a VA-nak meg betekintési szöge "nicsen".
Van akinek meg az a fontos ;)

Ezt neki kell eldöntenie, hogy melyik a fontosabb.

(#99128) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Gondolom ti is megkaptátok az Adatkezelési nyilatkozós e-mail-t. Gondolom azért ilyen b@romi hosszú, hogy nehogy véletlenül bárki is elolvassa és a teljes tájékoztatás ismeretében, tudatosan dönthessen (még a "rövidített" verzió is, nehogy a teljes).

Ezt komolyan gondolják, hogy végigolvastatják az ügyfelekkel? (A bankos, biztosítós, apró betűs szerződések jutottak eszembe róla).

Aztán már az e-mail-ben is ott a heftikás megfogalmazás: Ettől függetlenül, az általunk önként vállalt jótállás érvényesítése céljából a kiterjesztett jótállás időtartamáig tovább kezelhetjük az Ön adatait, ha a személyes adataik kezeléséhez nem járult hozzá, vagy nem válaszolt felhívásunkra.
-> kvázi úgy is értelmezhető (ha visszafordítjuk), hogy ha nem járulsz hozzá az adataid kezeléséhez, akkor az is lehet, hogy kikerülsz a rendszerből és kútba vész a kiterjesztett gari. Persze gondolom ezt nem tehetik meg, épp ezért a csőbehúzós, homályos "fenyegetés". Sokan meg a kérdőjellel a homlokukon előbb kattintanak a tájékoztatós linkre, hogy hátha onnan konkrétan kiderül, hogy is van és mikor a képükbe tolják a tucatnyi oldalas szöveget, inkább simán bepipálják a nyilatkozatot.

Én sem olvastam még végig, de gondolom a TV-s adatgyűjtéses hókuszpókuszról is van róla benne rész, valahol jól beágyazva. Majd átfutom, de gyanítom, hogy senki nem kötelezte őket ezen gyakorlatuk megváltoztatására, mert ugye Mo.- ilyet is simán meg lehet tenni, ki is állhatna az útjukba?! És akkor most "szépen" kérik, hogy még önként járulj is hozzá... :((

(#99129) Prien válasza Gaborka30 (#99093) üzenetére


Prien
addikt

Nekem H6400 van, elégedett vagyok vele, a HD adások gyönyörűek rajta! :K

A kevés is több a semminél.

(#99130) AG Sheppard válasza AG Sheppard (#99110) üzenetére


AG Sheppard
csendes tag

Flashget, tovabbra is varom a valaszod.

[ Szerkesztve ]

(#99131) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Nos az edigitaltol vasarolt szuperakcios keszulekem sajnos pixelhibas, megpedig eleg durvan :(

UE48JU7000LXXH Ha tavolrol nezed, akkor persze ez egy nagyon minimalis resze a kijelzonek,(szinte alig latszik) de azert zavaro, ha mar tudod, hogy ott van. Samsung szervizt felhivtam, azt igertek, hogy a heten felhiv tole a szerelojuk, es kijon, es ha szerintuk is hibas, akkor elviszik, (es remelhetoleg cserelik). Kivancsi vagyok, de majd megirom a torteneseket.

[ Szerkesztve ]

(#99132) blakey válasza Cyber_Bird (#99131) üzenetére


blakey
titán

Ezt cserélni fogják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99133) leslieke válasza blakey (#99132) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hacsak rá nem fogják, hogy mechanikai sérülés érte. Nálam ezt próbálták meg eljátszani, egy gyárilag hibás készülékkel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#99134) Cyber_Bird válasza leslieke (#99133) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Ott helyben fogok mechanikai serulest okozni rajta a tevevel, ha ra akarja fogni... :)

(#99135) Jovanny2 válasza Cyber_Bird (#99134) üzenetére


Jovanny2
őstag

Azzal jobb lenne bárkinek? :P

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99136) Cyber_Bird válasza Jovanny2 (#99135) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nyilvan csak hulyeskedtem :)

Azert egy alapbol 350K-s tv-nel ne szorakozzanak mar ilyennel. De nem aggodok egyelore ezen, optimista vagyok, es remelem, hogy problemazas nelkul kicserelik.

[ Szerkesztve ]

(#99137) leslieke válasza Cyber_Bird (#99136) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem 600k-s TV-vel szórakoztak, nem hiszem, hogy az ára itt bármit számítana náluk.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#99138) Ciccuka válasza Cyber_Bird (#99131) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt valami komolyabb mechanikai sérülés érhette az LCD panelt. Lehet hogy már a gyártáskor.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99139) Cyber_Bird válasza Ciccuka (#99138) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

En is erre gyanakodtam, de kulserelmi nyoma nincs, ugyhogy gondolom, hogy mar ott kapott.

(#99140) mzsolti


mzsolti
tag

Sziasztok!
Tegnap boldog tulaja lettem egy UE48H6400 TVnek, viszont a képe HD filmeknél engem nagyon zavart, minden film úgy nézett ki mint egy low budget Z kategóriás sorozat. Az itt leírt beállításokkal viszont tökéletes lett a kép. :C

[ Szerkesztve ]

(#99141) PuMbA válasza mzsolti (#99140) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez a beállítás nagy mértékben módosítja az eredeti videót, mert majdnem csutkára van húzva a Motion Plus :) Ettől függetlenül jó beállítás, de a kalibrált R G B értékek minden darab TV esetén másak, szóval neked nem pontosan azt a képet adja, ami nála van :)

[ Szerkesztve ]

(#99142) Flashget válasza AG Sheppard (#99130) üzenetére


Flashget
félisten

már megválaszolták helyettem.

Realme GT Master Edition

(#99143) AG Sheppard válasza Flashget (#99142) üzenetére


AG Sheppard
csendes tag

Ertem, de szamomra nem ugyanaz, ha valaki valaszol helyetted es megerosited, vagy valaszol helyetted es nem erosited meg.

(#99144) Flashget válasza AG Sheppard (#99143) üzenetére


Flashget
félisten

De ember nem voltam itt, hogy azonnal válaszoljak.
Mások válaszoltak helyettem, amit max. ismételni tudtam volna. Ők meg ismernek innen évek óta és tudták rögtön mire gondoltam.

De ha bővebb válasz kell.
samsung 5xxx (régebben ezeket hívtuk 50Hz-es tévének) az alsó kategóriát jelenti következésképp szerényebb tudással mint a 6xxx középkategória (ezeket meg valós 100Hz-nek)
csak a játék oldaláról nézve.
viszont ez a hátránya játéknál előnyt jelent a kevesebb képjavító, gyengébb elektronika és a 300 soros mozgásfelbontása miatt alacsony az input lagja vagyis 30 alatti ami jó játékhoz.
csak filmek, sportoknál.
sportoknál, akció filmeknél ez az előny hamar hátrányba fordul akadozó kép a labda nem kerek hanem tojás alakú és nem rugbyt/NFL-t nézel.
aki mind 3 dologra keres tévét annak vagy jó mélyen a zsebébe kell nyúlnia és felső kategóriás tévét vesz vagy kompromisszumot köt. Játékból vesz vissza vagy filmeknél, sportoknál tudomásul veszi ez van.

középkategóriás FHD tv esetében mindegyiknek magas az inputlagja játékhoz. Game modot bekapcsolva ami az összes képjavítót kiiktatja akkor is 40-43ms inputlagot mértek. Ez van akinek elég van akinek nem főleg hardcore játékosoknak online fps vagy szimulátorhoz nem jó.
40H6500 mikor sláger volt a vétele a kollégámnak ajánlottam. Vett is egyet gyönyörű a képe igaz Digi tányérosa van az ebből adodó hibákat leszámítva gyönyörű a képe. BD lejátszóról pöpec volt..viszont a xboxot rákötve maga volt a förtelem számomra. Bekapcsolva a game modot is nagyon is érzékelhető volt, hogy eltelt x idő a gamepadon megnyomott gomb és a képernyőn megjelent mozgás változása között. Ez addig elmegy amíg valaki otthon csak magában játszik nem online. vagy olyan játékot aminél nem számít a gyorsaság. De amint onlinera megy az illető ott szembesül ezzel a hibával.
Viszont ezek jánlottak filmekhez, sport események nézéséhez mint a H6400 vagy J6200

Itt vannak ezek a középkategóriás UHD tévék. magamnak nem vennék, de ezeknek is viszonylag elfogadható az inputlagja és milyen érdekes 300 soros ezeknek is a mozgásfelbontása. Csak nem 50Hz-es tévék valójában? ;]

Kiadták a HU6900-at valami 93-as inputlaggal...majd egy fw kiadással levitték 46 körülire. Kérdés itt vajon miket tiltottak le, hogy ennyire lemenjen? :)

Én nem vagyok hajlandó a kompromisszumra így az F6640 tv-n filmet, sportot nézek, játszani meg a P2470HD monitoron szoktam bár már azt sem, ahogy egyre öregszem mint sólyomszem 8. fia. :)

Téma így zárható?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#99145) AG Sheppard válasza Flashget (#99144) üzenetére


AG Sheppard
csendes tag

Ennyire kimerito valaszt nem is vartam el, csupan szerettem volna tudni, hogy valoban ugy gondolod-e, ahogyan a kollega irta. Egyszeruen reagalhattal volna ra annyival, hogy mondjuk "ugy am", vagy ilyesmi. Ennyi mar eleg lett volna, de koszonom szepen a reszletes valaszt. :)

Kozben orrba szajba kerestem, de mivel a C5000 mar regi modell, sehol nem talaltam infot arrol, hogy mennyi lehet a response time/motion blur. Furcsa indiai oldalak 5 ms-t, irnak, de ott nyilvan nagyon at akarjak verni az embert. Valakinek van infoja errol?

(#99146) Ciccuka válasza Flashget (#99144) üzenetére


Ciccuka
veterán

HDMI in 4 (DVI)-re dugtad a gépet?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99147) Flashget válasza Ciccuka (#99146) üzenetére


Flashget
félisten

The UE40H6500 proved a reasonably responsive display, in its Game mode, with an input latency of 40.7 milliseconds to controller input.
[link]

Realme GT Master Edition

(#99148) Flashget válasza AG Sheppard (#99145) üzenetére


Flashget
félisten

mérd meg magad :D

Realme GT Master Edition

(#99149) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Van egy UE40H6400 tv-m, és az lenne vele a gondom hogyha a UPC-t nézem akkor néha pixelesedik a kép. A beltéri HDMI-vel van összekötve a TV-vel. Szerintetek mi okozhat ilyen pixelesedést? A kép nem fagy meg, csak egyszerűen vannak olyan részek ami pixelesedik. És az istenért sem tudok rájönni hogy melyik beállítással lehetne ezt helyrehozni.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#99150) PuMbA válasza jozsi252 (#99149) üzenetére


PuMbA
titán

Ha ez csak komplex és gyors jeleneteknél fordul elő, tehát például sok fűszál, közelről hullámzó és fényt visszaverő víz vagy sok kis objektumot tartalmazó jelenet, esetleg ezekhez még jár gyors kameramozgás, akkor az normális, mert ennyi sávszélességből erre futja :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.