Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99651) AG Sheppard válasza klaya86 (#99650) üzenetére


AG Sheppard
csendes tag

Mint korabban is irtam, enyhiti a szemek terheleset, ha tartos egy szinu feher. Elvileg sotetben minden kepernyo moge ajanlott a hattervilagitas, mert kevesbe romlanak tole a szemek hosszu tavon, de ugye mindenkinek mas a preferenciaja.
Ami meg folyamatosan a kepernyo tartalmahoz igazitja a szineket, az meg mar inkabb hangulati elevacio.

(#99652) sityupityu válasza AG Sheppard (#99651) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez hol van leírva, hogy a sötétben tévézéstől romlik a szem?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99653) balioking válasza Flashget (#99649) üzenetére


balioking
csendes tag

Igen, de ki emlékszik már arra, hogy három évvel ezelőtt mit hogy kellett állítani... :)

A Probook jó választás!

(#99654) balioking válasza PuMbA (#99648) üzenetére


balioking
csendes tag

Fiam ma is csak azért nézhette, mert aug. 20. van. Egyébként nem néz tévét, nálunk csak a lányaim tévéznek, ők sportot szoktak, ja meg én a híradót. Minden hétvégén megyünk valahova, nincs idő tévére. Na jó filmeket azért szoktunk nézni, van egy terrányi full hd a külső vinyón :).

A Probook jó választás!

(#99655) AG Sheppard válasza sityupityu (#99652) üzenetére


AG Sheppard
csendes tag

Peldaul:

"This constant changing level of light makes your eyes work extra hard, which results in eyestrain. Eyestrain typically results in dry, tired eyes and occasionally headaches, but it can also be a contributing factor to the development of glaucoma."

[link]

Igaz, hogy sokak szerint [nem egyertelmu] a dolog, de sajat tapasztalatom alapjan amiota van feny a tv/monitor mogott, nem romlott a szemem. A hugomnal szinten. Persze nyilvan lehet tobb osszetevos a dolog es ott a genetika is.

(#99656) kissdani válasza balioking (#99654) üzenetére


kissdani
senior tag

Képzeld nekünk még tévénk sincs! :DDD

Bocs nemtudtam kihagyni! :B

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99657) PuMbA válasza balioking (#99654) üzenetére


PuMbA
titán

:R

(#99658) sityupityu válasza AG Sheppard (#99655) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát az biztos, hogy nem egyértelmű, mert én a legtöbbet 38 évesen a sötétben tévézek és semmi baja a szememnek.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99659) frovery válasza sityupityu (#99658) üzenetére


frovery
senior tag

Majd 2-3 év múlva lesz gondod a szemeddel. A legtöbb embernek, nekem is, 40 év felett kezdett rohamosan romlani a látásom. Az, hogy a tv végett, nem tudom. Most 45 évesen már 3× kellett cseréltetnem a szemüvegemet a romlás végett. :Y

(#99660) sityupityu válasza frovery (#99659) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem ez nagy részben genetika. Van két nővérem azok sem szemüvegesek és az idős szüleim is jól látnak távolra a mai napig, csak olvasáshoz kell nekik szemüveg. És ügye a korral járó szemromlást (ahhoz kell ugye a pluszos szemüveg az olvasás miatt) ne keverjük azzal a szemromlással, amikor távolra nem lát jól az ember akár már gyerekkorától fogva.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99661) Jovanny2 válasza frovery (#99641) üzenetére


Jovanny2
őstag

Sorry, én kevertem a modult és az interface-t. Lényeg, hogy a kártya meg a tv közé még két dolog kell. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99662) blakey válasza sityupityu (#99658) üzenetére


blakey
titán

Ezektől a tv-ktől nem is lesz gond a látással, soha, semmilyen háttérfényt nem használtam. CRT-nél már eleve a villogás miatt adott volt a szem fáradékonysága, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99663) K Norbi válasza blakey (#99662) üzenetére


K Norbi
addikt

Bizony meg az 50Hz is jót tett neki, [link] meg a régi monitorok is ölték.

[ Szerkesztve ]

(#99664) sityupityu válasza blakey (#99662) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezzel egyet tudok érteni amit írsz a crt tévékkel kapcsolatban.
De amik feljebb elhangoztak azzal viszont nem. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99665) Flashget válasza sityupityu (#99652) üzenetére


Flashget
félisten

ez a régi időkből maradt meg, miután az Orion 60 mögött apám csinált háttérfényt és valóban úgy jobb volt nézni a tévét....

Realme GT Master Edition

(#99666) Lauda válasza kissdani (#99591) üzenetére


Lauda
félisten

Valoszinu ki is kapcsolta a hattarvilagitast a tv, eizo teszt pl ilyen. Ha gondolod kuldok linket filmhez, ami teljesen fekete vegig, ott nem tudja kikapcsolni a vilagitast a tv. Azt nezd meg sotet szobaban.

[ Szerkesztve ]

(#99667) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem, jelenleg egy samsung ue55h6470-et használok ami 1,5 éves. Lenne lehetőségem kicserélni 1 új samsung ue60J6275 10k-t kellene ráfizetnem. Mit gondoltok megéri a váltás? Nem ismerem ezt a típust. Előre is köszi!

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#99668) sityupityu


sityupityu
veterán

Feljebb írtam, hogy ki lehet kapcsolni azt, hogy fel-le kapcsolgassa a fényerőt a sötét jeleneteknél.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99669) kissdani válasza Lauda (#99666) üzenetére


kissdani
senior tag

Az egyik fórumtárs küldött egy képet ami közepén egy fehér kereszt van, és ugyan ugy azon is tökéletes a fekete semmi szürkeség semmi bevilágitás.... Ezzel a részével 100%-ig meg vagyok elégedve!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99670) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Hétfőn jönnek elvinni garanciába a tvmet.

Van valakinek egyébként tapasztalata rajtam kívül ezzel a tvvel?

UE32EH4003WXXH

Csak nekem nem volt szerencsém szerintetek, hogy 1 év után feladta a képcső , vagy javítás után se várjam, hogy évekig fog menni ?

(#99671) kissdani válasza Joco_77 (#99670) üzenetére


kissdani
senior tag

Ebben nincs képcső, szerintem a panel-elektronika adta fel vagy a táp. Elmennek ezek sokáig még a belépő tipusok is az a tapasztalat....

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99672) Joco_77 válasza kissdani (#99671) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Értem, akkor egyszerűen nem volt szerencsém. Remélhetőleg javítás után már bírni fog pár évet.
Természetesen panelt akartam írni képcső helyett :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#99673) Flashget válasza Pocok9b (#99667) üzenetére


Flashget
félisten

nem.

Realme GT Master Edition

(#99674) Pocok9b válasza Flashget (#99673) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Esetleg bővebben is ki tudnád fejteni. :B

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#99675) Flashget válasza Pocok9b (#99674) üzenetére


Flashget
félisten

eleve tudásban a mostani tévéd veri amit venni akarnál.
a J széria a Tizen miatt nem igazán lett jó állandóan jöttek ki a javítások rá..talán a K széria jobb lett.
Akkor érné meg a váltást ha nem 5" hanem 10" lenne a különbség.

Realme GT Master Edition

(#99676) Pocok9b válasza Flashget (#99675) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Köszönöm, én laikusként, azt látom benne hogy kapok egy új TV-t a mostani helyett, 5"-al nagyobb, viszont kicsit kevesebb a tudása. Inkább a képminőség érdekelne hogy tapasztalnék-e komolyabb romlást. KábelTV-t nem használok, csak hálózaton keresztül vagy pendrive-on nézzük a filmeket, 3d egyáltalán nem érdekel. :R

A smart funkcióból csak a youtube érdekel, illetve hogy legyen rajta hdmi arc, mert a házimozim úgy van rákötve. :B

Illetve szoktak lenne játékkonzoljaim, azokkal vajon hogyan muzsikálhat?

[ Szerkesztve ]

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#99677) wwwolfman


wwwolfman
tag

sziasztok.

továbbra is szívok a(z utólagosan engedélyezett) Smart Control-lal. Találkozott már valaki a jelenséggel?

A táv egy korábbi modell, egy RMCTPH1AP1 (modellkód BN59-01182B), a kis ovális. Kicsit más a gombkiosztása, mint a mostaninak, illetve hangvezérlést nem sikerült egyelőre előcsalogatnom belőle (leet, hogy az a baj, hogy az nincs engedélyezve, pedig kellene...? ).

A smart control firmware-e a4471700 a tévén, ezt lehetne frissíteni, de at mondja a tévé, hogy ez a legfrissebb verzió, ennek megfelelően az opció nem elérhető...

(#99678) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! h6400-ra a legújabb frissítés változtat valamin negatívan ? A youtube érdekel igazán hogyha frissítem nehogy ne vagy rosszul működjön tovább meg ilyesmik. Már elég rég frissítettem és azóta már 3-szor jött frissítés .
2850 a jelenlegi verzió ami fent van .

[ Szerkesztve ]

(#99679) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Beszereztem egy ilyen hangszórót, nagyon szépen szól (persze a kategórián belül), viszont a tv-n csak digitális audio kimenet és fülhallgató kimenet van, az rca csatlakozók mind input. Jack-el használom, gondolom nem megoldható, hogy a tv hangszórója is szóljon.

Maine coon

(#99680) sandró60 válasza Imi1981 (#99678) üzenetére


sandró60
addikt

Semmi változás! A frissítés előtti állapot megmaradt. :K

(#99681) Imi1981 válasza sandró60 (#99680) üzenetére


Imi1981
veterán

úgylátszik ez frissített mert most meg azt írja nincs újabb frissítés pedig pár napja jelezte ,hogy van . . Pedig ki van kapcsolva az automata frissítés ! Másnál is a 2850 a legfrissebb ?

(#99682) KBL001 válasza Pocok9b (#99667) üzenetére


KBL001
tag

itt már váltani neked 7es szériára lenne értelme.de az nem lesz olcsó :)

[ Szerkesztve ]

(#99683) bul07 válasza Imi1981 (#99681) üzenetére


bul07
nagyúr

Már egy ideje kikapcsolt frissítés mellet is frissíti magát
(nem mindenkinél valami oknál fogva)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#99684) sityupityu válasza bul07 (#99683) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja ja, én még mindig a 2770-es fw-el vegetálok. Tavaly szeptember óta. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99685) Imi1981 válasza bul07 (#99683) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor nem értem miért van kapcsoló, hogy automatikusan frissítsen vagy ne. Ha ki van kapcsolva és mégis frissít akkor az automatikus ugyan úgy. Végülis semmi különbséget nem vettem észre de így nem lehet elkerülni egy esetleges hibás frissítést mint a múltkori amitől újraindúlgatott pár percenként a tv, szerencsére én nem futottam bele mert pont nem voltam itthon és két napig nem volt használva a tv és addig javították.

(#99686) sityupityu válasza Imi1981 (#99685) üzenetére


sityupityu
veterán

A múltkori dolgot amikor újraindulgatott a tévé azt nem a hibás fw okozta! Nekem is csinálta az öreg 2770-es fw-el. Ott a smart résszel volt gond. Csak akkor indult újra a ha be akartál lépni a smart-ba, vagy ha úgy volt beállítva a tévé, hogy bekapcsoláskor indította a smart-ot is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99687) Flashget válasza Imi1981 (#99685) üzenetére


Flashget
félisten

De ellehet kerülni ha a szerviz menüben van letiltva a frissítés.

Realme GT Master Edition

(#99688) bul07 válasza Flashget (#99687) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen már aki meri piszkálni :)
Nálunk még fényes napos szélcsendes időbe is jöhet bármikkor áramszünet, így egy BIOS frissítés vagy bármi más ilyen jelegű állítgatás igazi rémálom

(Laptopomba nincs akkumulátor(30e Ft akarták cserélni), múltkor munkahelyen egy nap volt 3 áramszünet és 1% eset is a SSD kondíciója, köszi E.on :(( )

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#99689) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

TV vásárláson gondolkozom. A 60-65 inch közötti méretek jöhetnek számításba. Fontos a jó fekete, ezért LG IPS kizárva, inkább Samsung jöhet szóba.

Amiket nézegettem:
- 60KS7000 - a leírások alapján remek panel, de a 60" határeset, jobb ha a nagyobb, a 65KS7500 (ami itthon kapható) pedig indokolatlanul drágább
- 65KU6000 - ár/méret arányban ez a legszimpatikusabb, de a fő gondom, hogy ez csak 60Hz-es panel. Szerintetek milyen hátrányát érezném ennek? Látványra mi a különbség a 100-200 Hz-esekhez képest?

Amire használnám:
-25% konzol játék
-25% PC játék
-50% youtube és FullHD (egy kevés rendes TV nézéssel), majd később 4K filmek

Előre is köszönöm,
Coleen

[ Szerkesztve ]

(#99690) Jovanny2 válasza bul07 (#99688) üzenetére


Jovanny2
őstag

Egy közepesen jó szünetmentes tápról órákig megy egy LED TV. Csak szólok, mert akkor neked ezek szerint elég ajánlott lenne. :K

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99691) BBéci válasza coleen (#99689) üzenetére


BBéci
titán

Éreznéd, illetve létnád a 60 Hz hátrányát, mert pocsék a mozgóképfelbontása. Nem ajánlott az a TV. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99692) coleen válasza BBéci (#99691) üzenetére


coleen
aktív tag

Értem... helyette mégis inkább az LG fele orientálódjak? A 60UH7700 és a 65UH7700 tetszik egyébként.

(#99693) BBéci válasza coleen (#99692) üzenetére


BBéci
titán

Csak az a kettő jöhet számításba? Remek tévéket készít a Sony, én azok közül választanák, vagy Panasonicot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99694) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Olvastam valahol hogy bizonyos készülékeknél a pendrive-ra feltöltött filmeknél ha megállítjuk a lejátszást a tv nem tudja ugyanonnan folytatni a filmet ahol le lett állítva.Ez mennyire jellemző,mert tv vásárlás előtt állok és sokat lenne használva a pendrive.Gyakorlatilag értelmetlenné tenné a vásárlást ez a probléma ha fennállna az adott készülék esetében.Illetve melyek azok a típusok amelyekkel biztos nem lesz ilyen probléma?Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#99695) kissdani válasza coleen (#99689) üzenetére


kissdani
senior tag

A Ks7000 remek tv én Sonyt nem vennék. Nem jársz vele rosszul énis nézegettem csakhát a 75"-ba nem engette a pénztárcám, annyi csak hogy ne hajlitott legyen.

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99696) kissdani


kissdani
senior tag

Nem értem egy Samsung topikban mért kell leszólni a Samsung tv-t főleg egy ks7000-et ami ugye teszteken is 5-ből 5 csillagot kap sok helyenés jókat irnak rólla, a minőség megbizhatóság a szervizháttér mind mind a samsung felé billenti a mérleget én tapasztalatom szerint is sokkal szebb a képe mint pl. egy sonynak.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99697) Imi1981 válasza sityupityu (#99686) üzenetére


Imi1981
veterán

Hol lehet kikapcsolni, hogy ne indítsa a smartot? nekem kidobja induláskor mindig és nagyon idegesít de nem találtam hol lehet kikapcsolni. Nem teljes képernyőn dobja ki hanem csak alul egy sávban mutatja!

[ Szerkesztve ]

(#99698) Dealer95 válasza kissdani (#99696) üzenetére


Dealer95
őstag

Csak azért mert Samsung topik, már mindent isteníteni kell ami Samsung? :F

Tapasztalatom szerint meg a Sony-nak van jobb képe, a Samsung csak Smart-ban előzi meg illetve 3D-ben jobb kicsit.
De nem erőltetem senkire a véleményem és tapasztalatom.

Ettől még jó a KS7000.

Szervizháttér pedig a Sony-nál talán még korrektebb is.
Olvastam itt korábban, hogy valakinek gyárilag valami piszok volt a paneljében és a szervizben azt mindták, hogy szétszedik és majd visszakapja etc.
Hát a Sony meg most nekem kicserélt egy "pixelhibás" 50"-os TV-t egy vadi újra, nem pedig javították :)

Na meg is találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#99699) blakey válasza coleen (#99689) üzenetére


blakey
titán

6000-es Samsung UHD-t ne nagyon nézegess, inkább áldozz többet, de olyan legyen amilyet szeretnél.

(#99692) coleen
Akkor orientálódj az LG felé ha IPS-t szeretnél, sokkal kisebb arányban gyártanak VA paneles tv-t és azt nehezen tudod kideríteni, hogy kapható-e vagy sem.
Ha sokallod az árát egy tv-nek akkor nézelődj egyéb márkák háza tályán is, hátha ott találsz olyat ami jó is és megfelelő árban van. Szóva KS700 alá ne add UHD esetén.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99700) kerdavid


kerdavid
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tv vásárlásban. Mi a véleményetek a Samsung UE43KU6000 -ről? Mennyire megbízható és milyen minőségű? Most éppen ezt néztem ki, de ha valaki tud jobbat ajánlani azt megköszönöm. A lényeg, hogy 43 colos legyen, UHD és olyan 190 körül legyen maximum. Ha nem Smart az sem baj.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.