Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99601) BBéci válasza Imi1981 (#99599) üzenetére


BBéci
titán

Engem még a legkisebb fény is zavar filmnézés közben, ezért töksötétben végzem e tevékenységet. Tudod, mint a moziban. :K
A házimozi erősítő kijelzőjét a leghalványabbra állítom, vagy kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99602) AG Sheppard


AG Sheppard
csendes tag

En evek ota ezt hasznaltam a regi TV-men. Meleg feher. Nincsenek akkora stressz alatt a szemek az ilyen hatterfenyektol.

(#99603) wwwolfman válasza kissdani (#99591) üzenetére


wwwolfman
tag

Igen, tesztben ezt is írták, hogy a feketéje jobb, mint a hetesnek, cserébe tán a betekintési szöge rosszabb. De csak futólag olvastam, nem azt kerestem.... :))

(#99604) Imi1981 válasza BBéci (#99601) üzenetére


Imi1981
veterán

Én is ezen vacilálok mert én sok olyan filmet nézek amiben sok sötét jelenet van ( horror /thriller/sci fi ) és oké hogy így jobbnak látszik a fekete de a szobát meg bevilágítja és így pl egy horrorfilmnél elveszi az élményt (nem félünk annyira mert világos van :) ) . De lehet teszek vele egy próbát . Ami a Philips tévékben van gyárilag az tetszene(bár tök olyan nincs mert amiket láttam mindig csak egy hdmi-ből érkező jelet tud fogadni és ha átkapcsolom másikra át kéne dugdosni a hdmi kábelt) de az olyan cuccok rohadt drágák . A legjobb az lenne ha az én 48-h6400 tévémnek olyan mély feketéje lenne mint a haver Samsung UE40F6650-ben(az előző hsz-emben nem jól írtam a típust ) ,akkor már teljesen elégedett lennék.

AG Sheppard
Az sem drága . Még gondolkozom rajta hogy vegyek e .

(#99605) dethroner válasza PuMbA (#99563) üzenetére


dethroner
veterán

Gyakorlatilag :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99606) dethroner válasza keccsa (#99573) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem is H6400 van.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99607) justaview válasza BBéci (#99597) üzenetére


justaview
őstag

Saját tévém feketéje 0,006 cd/m2

Ezt Te mérted, vagy olvastad valahol?
Ha ezt 100cd/m2 fehér szint mellett produkálja,
akkor majdnem 17000(!) a panel natív kontraszt aránya !!!

Ez LCD TV? Mi a típusa? :F

[ Szerkesztve ]

(#99608) Imi1981 válasza justaview (#99607) üzenetére


Imi1981
veterán

Plazma tv van neki. Ha jól tudom panasonic.

(#99609) justaview válasza Imi1981 (#99608) üzenetére


justaview
őstag

Az más. :)

(#99610) BBéci válasza justaview (#99607) üzenetére


BBéci
titán

Jól számoltál, pontosan annyi, műszerrel mérte janos666. :K De nem natív, hanem ANSI! Nagyon nem mindegy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99611) dethroner válasza kissdani (#99591) üzenetére


dethroner
veterán

Mekkora méretű a H6400-ad?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99612) justaview válasza BBéci (#99610) üzenetére


justaview
őstag

Natív panel kontraszt alatt a statikus kontrasztot értettem, amit az ANSI mérési módszer is mér.

(#99613) liszi70 válasza justaview (#99607) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ez LCD TV? Mi a típusa?"

Nem létezik LCD tévé, ami ilyet tud. :N Plazma.

(#99614) dethroner válasza Imi1981 (#99604) üzenetére


dethroner
veterán

Egyszer már linkeltem, de bedobom újra.
[link]
Vagy youtube-on beírod Diy Ambilight clone Nem kell a Philips miniprojektoros megoldása, pár méter ledszalag csodákra képes.
Vagy van még ez, itt szerintem a Lightberry még jobbnak is tűnik mint az Ambilight [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99615) kissdani válasza BBéci (#99597) üzenetére


kissdani
senior tag

Ezt a tesztet még nem láttam vannak ugymond hiányosságaim az angol nyelvben, de ugy látom ez egyik fő előnye a tv-nek a fekete szint, meghát elég jókat irnak rólla összeségében, a 3d a hátrány meg a hang mindkettővel egyetértek de az utóbbi kompenzálva lesz egy soundbarral a tv müsornál, a filmekre meg ott a házimozi, 3d-t meg nem nézek....

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99616) kissdani válasza BBéci (#99597) üzenetére


kissdani
senior tag

Én nem azt akarom bizonygatni hogy ez mennyire jó tv csak azt hogy mutass 700k alatt jobb tv-t!? :DDD
Persze 75"-ról beszélünk!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#99617) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Sziasztok. Akinek van tapasztalata H6400-asa az tudna pár infót adni a TV-ről?!

(#99618) balioking


balioking
csendes tag

Üdv!

A fórumnak köszönhetően egy samsung 6400H 48"-os tv már a nappaliban. Eddig nagyon meg vagyunk vele elégedve, felhősödésnek semmi nyoma, smart rész elég gyors, F5500-hoz képest egy rakéta. Hd adások is szépek, full hd tartalom gyönyörű, 3d nagyon jó a gyerekeknek, engem nem hat meg annyira, ráadásul 5 perc után megfájdul a szemem tőle. A beépített YT alkalmazás igen gyorsan hozza a hd tartalmakat is, a beépített web browser valamivel lassabb, de még tűrhető. Mindent azonnal felismert, smart remote remek feature, nagyon tetszik. 3d szemüvegek minősége külsőre kritikán aluli, szerintem nem lesz túl tartós. Maga a készülék tetszetős ide pont ez a méret illik. Azt hiszem nemsokára be kell ruházzak egy hangprojektorba, mert a hang minősége legalábbis Stb-vel igen gyaszera. Ha hdmi-n keresztül csatlakoztatom a t-homeos stb-t, akkor nagyon halk, legalább 80-ra kell felvenni a tv-t, így viszont, ha másik tartalomra váltok(pen drive, külső vinyó, YT app) akkor majd kiszakad a dobhártyám. Ennyi a kellemetlenség mindössze. A másik az, ha 3d tartalomra váltok, akkor mindig külön be kell menni a kép menübe és aktiválni. Jó lenne egy külön gomb erre a távirányítón. Amúgy minden rendben vele, allshare simán működik, nem kellett vele semmit sem mókolni, ugyan úgy hagytam mindent, ahogy az előző tv-n volt. Egy Xiaomi Redmi Note 3-mal próbáltam a sreen mirroring-ot, minden megfelelően működött, kép, videó, zene is ment, távirányítás is zökkenőmentes volt a telefonról. Azt hiszem jól döntöttem, hogy ezt a modellt választottam. Ha esetleg belefutok valamibe akkor majd kérdezek :-).

A Probook jó választás!

(#99619) sityupityu válasza kissdani (#99591) üzenetére


sityupityu
veterán

Tuti, hogy van különbség panelben köztük.

(#99592) Imi1981 Ha benyomod a youtube app-ot majd vissza akkor már nem állít semmit a háttér világításon még teljesen sötét képernyőnél sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99620) Imi1981 válasza sityupityu (#99619) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen tudom innen .Na úgy rosszabb! Legalábbis nekem úgy nagyon nem tetszik és folyton sokkal világosabb a fekete és rosszabb a kontraszt mint amikor működik az a sötétítés funkció .így azért elmegy úgy meg szörnyű. Persze ez az én véleményem meg az én ízlésem . Másnak lehet úgy jobb .

(#99621) sityupityu válasza Imi1981 (#99620) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak azért írtam, mert úgy a "valós" feketét lehet látni, nem állítgat semmit rajta.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99622) Imi1981 válasza sityupityu (#99621) üzenetére


Imi1981
veterán

Tudom és igazad igazad is van de úgy tényleg nagyon világos a fekete ami úgy inkább szürke .Én inkább azon trükközök hogy működjön az a sötétítés de nálam meg sokszor nem működik,akkor kikapcsolom majd vissza és általában jó lesz . Most én nem akarom lehúzni a h6400-at mert tényleg nagyon szép a képe (most is pl a hülye barátok közt megy az rtl klub hd-n és gyönyörű a kép) de gondolom bizonyos panellal szerelt modelleknél gyenge a fekete és én pont kifogtam . De amúgy meg örülök hogy szinte tökéletesen homogén (rosszul lennék ha foltos felhős lenne ) és szépek a színek . Pont ma hívtak idősebb ismerősök ,hogy nézzem meg a tévéjüket mert azt írja nincs program ,elmentem és egy lg tv (típusát nem tudom de 117 cm képátlójú )volt és miután átnyomtam hdmi1-re egyből jó lett :) . Meg akartam nézni rajta milyen az ips fekete de nagyon világos volt a szobában így nem tudtam hasonlítani az enyémhez .

(#99623) Flashget válasza balioking (#99618) üzenetére


Flashget
félisten

nem egy kávézó a két modell..az F5500 alsó kategória a H6400 középkategória..

Realme GT Master Edition

(#99624) balioking


balioking
csendes tag

No máris adódott egy kérdésem. A hanggal kapcsolatos. Az Stb-n minden ugyan úgy van, mint volt az F5500-on. Ott jó volt a hang, nagyjából 30-as hangerőn nagyon jól szólt a tv műsor stb-n keresztül és a YT, külső forrás is megfelelő volt. Most viszont az stb és a tv ugyan úgy hdmin keresztül van összekötve, viszont a hang tv adásoknál igen vérszegény. Ha megnyomom a smart remote sport gombját, akkor viszont igencsak felhangosodik, tehát hardveresen biztos tudja az stb és a tv is a normális hangot. Mit kellene állítanom, hogy a tv adás hangja film ill. normál üzemmódnál is jó legyen? Ez így elég idegesítő, hogy ha váltok mindig bizergálnom kell a hangerőt. Próbáltam Rca-val is összekötni, csak a hang miatt, nyilván nem akarok Sd adásokat nézni ilyen tv-n, ott is rendben van a hang teljesen. Nem értem, miért veszi vissza ennyire a hangot hdmi-n. Egyelőre ötletem sincs, mit kellene beállítanom. Ha valaki tud alami okosat, kérem segítsen.

A Probook jó választás!

(#99625) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Samsung UE55H6400 és UE55J6200-as TV_im vannak, amelyekhez szeretnék feltöltőkártyás MindigTV előfizetést vásárolni.
Akárhogy is nézem, úgy fest, ezeken a TV_ken nincs Conax kártyamodul foglalat...
Nézegessem jobban, mert kell lennie, vagy ezeken az újabb LCD_ken valóban nincs ilyen lehetőség? (amin csodálkoznék, mert a 2008-as Samsung B430-as plazmámon meg még volt modul)

Köszi!

(#99626) BBéci válasza HagaNRG (#99625) üzenetére


BBéci
titán

A mellékelt tartozékok között található a CI kártyafogadó, azt kell bepattintani a helyére, ami gyakran le van ragasztva a TV hátulján. De ez benne van az e súgóban és a letölthető kezelési leírásban is, nem kell hozzá fórum. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99627) HagaNRG válasza Imi1981 (#99599) üzenetére


HagaNRG
őstag

Milyen 3000 Ft, én 2 Euroért vettem az egyik építkezési multiban a pénztárnál fellógatva kis zacsiban USB-s LED szalagot. TV mögé tökéletes. Nem hosszú, sőt, rövid, de tökéletesen elég.

Próbáltam már a szettben vehető távirányítós 5m-es led szalagot is, de az fölösleges, mert ez a 2 Euros szalag valami 40-50 cm lehet, de a tv kellős közepére fölragasztva (igen, 3M öntapadós ez is) ugyanolyan jó és filmezéshez tökéletes háttérfényt ad, mintha egy hosszú, dedikált szalag lenne...

(#99628) wwwolfman válasza HagaNRG (#99625) üzenetére


wwwolfman
tag

Létezheteten, hogy CI modul ne legye rajtuk, főleg a 6400-on...

(#99629) HagaNRG válasza BBéci (#99626) üzenetére


HagaNRG
őstag

Hmm, mellékelt tartozékok között nem rémlik ilyesmi, de nagyon-nagyon köszönöm a gyors segítséged!
A komplett zacskó el van téve, amiben a dokumentáció volt, az okos táv (ezt ki sem bontottam mai napig), illetve egy infra érzékelő rémlik még.

Kerestem képet is róla neten, hogy mit is kéne keresnem, de foglalmam sincs, hogy keressek rá...

(#99630) balioking válasza HagaNRG (#99629) üzenetére


balioking
csendes tag

Nekem mindkét tévém mellé csomagoltak [ilyet keress]. A tv hátulján van egy fekete matrica Common interface felirattal, azt el kell távolítani. Oda kell tenni értelemszerűen. Nézd át a dobozt, mert benne kell lennie!

[ Szerkesztve ]

A Probook jó választás!

(#99631) HagaNRG válasza balioking (#99630) üzenetére


HagaNRG
őstag

Megnézem majd, de tényleg semmi ilyesmi nem rémlik...

Köszi a linket!

(#99632) HagaNRG válasza balioking (#99630) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ok, megvan a kis, fekete CI interface. (bár egyelőre hiába nézem a tv hátán a rá utaló feliratot, fogalmam sincs, hová fogom pattintani, de erre még rájövök).

Egyetlen kérdésem, hogy ehhez még kell valami külön adapter is, kártyaolvasó, vagy ha ez fenn van a TV_n, ehhez már csak a szolgáltatói kártya kell és kész?

Köszi!

(#99633) gyeniko válasza HagaNRG (#99632) üzenetére


gyeniko
őstag

(#99630) balioking válaszában egészen pontosan benne van.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#99634) sandró60 válasza HagaNRG (#99632) üzenetére


sandró60
addikt

Idézlek-"ehhez már csak a szolgáltatói kártya kell és kész" Igen :K

(#99635) frovery válasza sandró60 (#99634) üzenetére


frovery
senior tag

Hát nem!
Abba a fekete CI foglalatba kell még egy modul is, amibe a kártya megy.

Egyébként ha még nincs előfizetése, akkor az Antenna Hungáriától érdemes venni a modult, mert náluk a legolcsóbb

(#99636) sandró60 válasza frovery (#99635) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt is olvastad a hozzászóló kérdésében vagy elkerűlte a figyelmed? Ok, megvan a kis, fekete CI interface
ezt olvastam

(#99637) Jovanny2 válasza sandró60 (#99636) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szerintem csak nem tudta, hogy az a modul és nem az interface. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#99638) balioking


balioking
csendes tag

Újabb érdekesség a tévével kapcsolatban. Ma reggel a gyerkőc mesét néz, sem a tv2 hd, sem a retek klub hd nem hajlandó 16:9-ben megjeleníteni a mesét. A reklám már normálisan megy. Régi tv (F5500) simán torzította a képet és a képernyőhöz igazította. Ezen nem tudom sehogy felülírni. Tény, hogy így torzításmentes a kép, de miért nem hajlandó felhasználói "kérésre" torzítani, képernyőhöz igazítani a 4:3-as képet? No mindegy. Ha esetleg van ötlet, hogy mit állítsak a tv-n vagy stb-n, hogy a két függőleges fekete csík eltűnjön oldalról, azt szívesen fogadnám.

A Probook jó választás!

(#99639) PuMbA válasza balioking (#99638) üzenetére


PuMbA
titán

Ha minden az összefoglaló szerint van beállítva, akkor a TV adásban van a fekete rész, ugyanis nem hajlandóak kinyújtva adni a 4:3-as képet, ami teljesen OK dolog. TV2-n a Knight Ridert láttam, hogy 4:3-ban adják, szóval a régi meséket is valószínűleg így.

(#99640) Flashget válasza balioking (#99638) üzenetére


Flashget
félisten

HD-n a 4:3 ilyen..váltsd az SD-re ott jó lesz a képarány, mert tudod állítani.

Realme GT Master Edition

(#99641) frovery válasza Jovanny2 (#99637) üzenetére


frovery
senior tag

Valami zűr van a dologban.

Az a kis fekete műanyag, amit linkeltek, az egy CI Interfész. Azaz, modul fogadó és nem kártya olvasó. Magyarul, abba kell még egy Modul, amibe a kártyát tudod tenni.
Soha, semmelyik gyártó nem adott modult, vagy nem rakott a készülékébe kártya olvasót.

De ha rosszul értelmeztem, vagy rosszul tudom, akkor én kérek előre is elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#99642) balioking


balioking
csendes tag

Köszi! Sd-n minden működik jól és régi mesénél nem számít, hogy sd vagy hd. Más: sikerült megoldani a hang problémámat is. A tv hangbeállításnál, ha az automatikus hangerő szabályzást normára teszem, akkor mindenhol szépen szól a ketyere. Kb. egyforma a hangerő minden forrásnál :-). De mire ezt kitaláltam.... :DD

A Probook jó választás!

(#99643) balioking válasza frovery (#99641) üzenetére


balioking
csendes tag

Kapsz egy ilyet a szolgáltatótól, benne egy Mindig tv kártyával és bedugod a tv hátuljában középtájt található Ci interfacebe és már megy is a dolog. Most próbáltam, nálam működik szépen minden.

[itt egy kis infó róla]

A Probook jó választás!

(#99644) frovery válasza balioking (#99643) üzenetére


frovery
senior tag

Ezt én tudom, csak 17 éve szerelek antennákat, tehát értek hozzá. Pár tv és szolgáltatói kütyü megfordult már a kezeim között.

Lentebb is ezt írtam, de van aki félremagyarázza/félreértelmezi.
Modul minden tv-hez kell. Vagy a szolgáltató adja, vagy sajátra kell megvenni.
Nekem pl univerzális kártyaolvasó(modul) van, mert használom digitális kábel tv-re(conax), mindigtv-re(conax) és upc direktre is, ami (irdeto ice) kódolásokat használja. Így csak a kártyákat kell cserélnem időnként, amelyiket éppen használom. :K

(#99645) balioking


balioking
csendes tag

Bocs lejárt a szerkesztési idő. Szóval a szolgáltató adja a Ca modult és a bele való kártyát is. Csak annyi a dolgod, hogy a Ca modulba bedugod a kapott chipes kártyát, majd azt betolod a tv hátulján lévő Ci fogadóba.

Itt van a rendelésről egy kép:

A Probook jó választás!

(#99646) balioking válasza frovery (#99644) üzenetére


balioking
csendes tag

Ok. Értem! De így mindenkinek világos lesz azt hiszem. Egyébként pedig a szolgáltatók honlapjain elég világosan le van írva minden. Mindig tv-n pl még videó is elmagyarázza elég szájbarágósan.

Bocs az offért mindenkitől! :B

A Probook jó választás!

(#99647) HagaNRG válasza balioking (#99645) üzenetére


HagaNRG
őstag

Igen, így már világos, rendben lesz, köszönöm szépen!

(az elmúlt 5 évben boldogan elvoltam az alap 7 ingyenes csatornával, mert a TV_imen 99%-ban kizárólag HD BR filmeket nézek csak, jóformán csak kijelzőként használom őket, de most egyre jobban hiányzik a vasárnap délután élőben nézett MotoGP és Superbike, emiatt gondoltam, hogy akkor egye fene, jöjjön az előfizetés...)

(#99648) PuMbA válasza balioking (#99642) üzenetére


PuMbA
titán

Szegény gyerek úgy nő fel, hogy a TV-ben összelapulva látja a meséket ;]

[ Szerkesztve ]

(#99649) Flashget válasza balioking (#99642) üzenetére


Flashget
félisten

pedig annak a hang beállításnak az F5500-on is így kell lennie.

Realme GT Master Edition

(#99650) klaya86


klaya86
senior tag

Hali! Az lenne a kérdésem, hogy mi a szerepe ennek az usb-s háttérfénynek? Miért jó ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.