Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) BBéci válasza gulupeti (#4600) üzenetére


BBéci
titán

Többször, többeknek segített a ferritgyűrűs kábel, nem véletlenül ajánlottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4602) gulupeti válasza BBéci (#4601) üzenetére


gulupeti
senior tag

Reggel ment a médialejátszás, de ha nem fog, akkor megpróbálok valahonnan keríteni egy ilyen kábelt, bár lehet nem lesz egyszerű. Köszi.

(#4603) BBéci válasza gulupeti (#4602) üzenetére


BBéci
titán

Egyes külső merevlemezekhez, üres házakhoz eleve olyat adnak, az én LC-Poweremhez is ferritest kaptam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4604) gulupeti válasza BBéci (#4603) üzenetére


gulupeti
senior tag

A Western Digital úgy néz ki eléggé spórolósra vette akkor a dolgot. :(

(#4605) GoZoL válasza gulupeti (#4598) üzenetére


GoZoL
senior tag

Intek beltérire, hogy tettél hdmi kábelt?? Úgy tudom nincs rajta olyan csatlakozó!

(#4606) istvanszucs válasza siemensfun (#4466) üzenetére


istvanszucs
tag

Szia!

Ugye ha ezt végig csinálom nem vész el a többi widgetem?

Üdv:
István

(#4607) romulan válasza GoZoL (#4605) üzenetére


romulan
tag

Intek hd-s10cx beltérit szoktak adni, ezen van HDMI.

(#4608) gulupeti válasza GoZoL (#4605) üzenetére


gulupeti
senior tag

Pedig van rajta.
Hd-s10cx a típusa és ottan figyel rajta nézd meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#4609) @tis


@tis
csendes tag

Hali!
Érdeklődnék samsung LE32C530-as tulajokotól hogy tapasztalt e valaki olyat, hogy monitorként bekötve (d-sub kábel) nem ismeri fel a windows 7 64 bit a tv-t.
Nem pnp képernyőt ír rá, így nem engedi a legnagyobb felbontásba rakni (1920x1080).
Esetleg erre tud valaki valami megoldást?
Priviben is jöhet a segítség.
Előre is köszönöm!
S.O.S lenne...

(#4610) gulupeti


gulupeti
senior tag

Elég érdekes ez a 40C650-es tv. Tegnap ahogy meghozták felismerte a külső vinyómat, ment a médialejátszás, utána este már nem ismerte fel, reggel megint felismerte, ahogy hazaértem melóból akkor is. Lefrissítettem a firmware-t a tv-n egy pendrive-ról, most megintcsak nem ismeri fel a külső vinyómat. És ami a pláne az egészben a pendrive-ot sem.

Szerintem ezek után inkább a tv-vel van a probléma. Lehet felhívom őket holnap. Mi a véleményetek?

(#4611) istvanszucs válasza H4CKmyM1ND (#409) üzenetére


istvanszucs
tag

Szerintem ez már nem működik a C650-en új firmwarerel... A kis lengyel widgetet sikerült letöltenem de mást nem. Ráadásul a nevek is megváltoztak a service menüben, a megfelelő tételt sem megtalálni. Volt más amit developmentre lehetett állítani, de attól nem lett több választható widget...

(#4612) i.attila válasza gulupeti (#4610) üzenetére


i.attila
tag

Kicsit lejjeb ugyan ezzel kínlódik valaki. Tipikusan kábel gond lesz szerintem. Nekem is csak az egyik kábelemmel megy a külső vinyó, a másikkal meg csak néha. Pedig egyiken sincs ferrit gyűrű. Ez valami mágia meg csillagegyüttállás miatt van :)

(#4613) gulupeti válasza i.attila (#4612) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ez sajnos nem kábel probléma, az én készülékemen legalábbis tutira nem az. 2 db pendrive-ot is kipróbáltam azt is hol felismeri, hol pedig nem. Amikor a pendriveokat felismeri akkor a vinyót is, amikor a pendriveot nem, akkor a vinyót sem. Tegnap este egyébként kipróbáltam ferritgyűrűs kábellel is, azzal is ugyanez van. Szerintem a tévével van probléma, hiszen mindhárom adattároló a géppel tökéletesen működik.
Este pl nem működött a médialejátszó semmivel sem, hiába húztam ki és dugtam be őket, kapcsoltam ki és be a tévét. Ma reggel felkeltem kipróbáltam, akkor felismerte a külső vinyómat. Kikapcsoltam a készüléket, mielőtt indultam melóba kipróbáltam újra, ekkor már nem látta se a pendriveot sem pedig a vinyót.
Már beszéltem is a céggel, küldtem nekik emailt is, jövő hét elején talán hoznak egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#4614) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék vásárolni egy Samsung LE40C530-ast (eredetileg LG-t akartam, de elriasztott ez a "szürkeimportos" dolog, így inkább madaras áruházból veszem, mert ez akciós)
Ennek a szériának már nem zúg a tápja? Vagy van amelyiknek igen, van amelyiknek nem?
Amiket olvasgattam, hogy figyelnem kell arra, hogy SQ vagy AUO paneles legyen, vagy a 40-es panelből már csak egyféle van?

Előre is köszönöm!

(#4615) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok! Asszem jól elállítottam valamit a TVmen (LE46C650) a szervíz menűben, mert
a korábban prímán működő CI kártyával sem talál egyetlen digitális adást sem az automatikus tárolás. Rémlik, hogy a menüben a TUNERen akaratlanul állíthattam valamit. Meg tudná valaki nézni, hogy mire kell állítani hogy jól működjön?

Üdv:
István

(#4616) istvanszucs válasza istvanszucs (#4615) üzenetére


istvanszucs
tag

Sikerült visszaállítani, de már nem tudom a hozzászólást törölni

(#4617) BBéci válasza istvanszucs (#4616) üzenetére


BBéci
titán

Ügyes vagy és mázlista. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4618) istvanszucs válasza bulek (#4527) üzenetére


istvanszucs
tag

szia!
Sikerült segítséget kapnod?
Üdv:
István

(#4619) ALI_G


ALI_G
veterán

Lehet tudni valamit, hogy milyen vincsesztereket kezel a c650? Az egészen nagyokat is szokta kezelni?

(#4620) Luissimo válasza ALI_G (#4619) üzenetére


Luissimo
veterán

A b650-em kezeli az 500 gigás 2,5"-os Samsungot és az 1 terrás 3.5"-os ALDI-ban vett csúcsmodellt is, igaz az utóbbit külön kell megtápolni, míg az elsőt még Y kábel nélkül is meghajtja.
Gondolom a c650-nek kutyakötelessége ugyanezt előadni !!!

(#4621) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!

Tervbe van egy LCD Tv vásárlása. Először mi is egy LE40C650-est néztünk ki a párommal. De MM-be nézegettük a 40"-es monitorokat, és arra jutottunk, hogy nekünk nagy lenne. Nem nagyon férne el a nappalinkba, ami amúgy se túl nagy. Szóval azt kérdezném, hogy 32" és 37"-es tv-k közül melyiket lenne érdemes megnézni. Fontos lenne, hogy usb legyen rajt, külső merevlemezt szeretnénk rákötni.
Elsősorban Samsungot szeretnénk, de más márkatípus ötletet is szívesen fogadunk.
Köszi!

(#4622) #09634560 válasza Hocsika (#4621) üzenetére


#09634560
törölt tag

Létezik 37" és 32" változata is. Én maradnék a 40" mellett mivel 1-2 hét és kicsinek fogjátok találni.De akkor már nemigen lesz visszaút.

(#4623) Luissimo válasza #09634560 (#4622) üzenetére


Luissimo
veterán

bizonybizony, ha legalább 4x4-es a nappalid, akkor a 40"-nyi, 102 cm.-es átalmérős kicsi lesz , meglátod.
(először nekem is nagyvolt a hálószobába a 40b650, de nincs olyan LCD, ami nebizonyulna kicsinek.)
A következő vétele a nappaliba legalább 50"-os lesz. (vagy mégnagyobb)

(#4624) nightshadow válasza Hocsika (#4621) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem is a 40”-nél maradjatok a C650 esetében, mert 37”-es méretben szériahibásak, hangosan zúg a tápjuk: [link]

(#4625) Melon87


Melon87
tag

Helló!

Szeretnék vásárolni egy Samsung LE32B530 Full HD TV-t!

Az lenne a kérdésem, hogy ha 720p filmet nézek full HD TV-n akkor nagyon romlik a képminőség?

Kb. 2.5 méterről nézném és érdekelne hogy szabad szemmel észrevehető e ilyen távolságból?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#4626) rcsaszi


rcsaszi
csendes tag

Sziasztok !

Szinte végig olvastam a topic ot. Olvastam panelekről :)

"SS01 /02,03,04/ vagy SQ01 (02,03,04) S-PVA gyártó Samsung"

Amit kinéztem magamnak egy Samsung LE40C530 volt, DE sehol nem találtam rajta a kis matricát ami a panel típusát jelölné. 2 - 3 ilyen típusú tv volt a boltban egyiken se volt az ÖSSZES többi modellen C650 , C550 persze ott figyegett..

Nem tudja valaki hogy a C530-as modellekbe milyen panelek kerültek ? ill. van ennek jelentősége ?!

Volt 2 tv egymás mellett.. a c650 be SQ01 volt a mellette lévőbe C550 asszem ( CN01, CN02, - S-MVA gyártó CMO ) természetesen a C650 képe jobb volt érezhetően. Ez nem tudom hogy a 6 os szériának a 100 hz nek tudható be vagy ennyit jelent a panel. Valaki világosítson fel panel ügyben :)

(#4627) ALI_G válasza Luissimo (#4620) üzenetére


ALI_G
veterán

aha, gondoltam én is, de csak rábeszéltek a boltban, hogy csak 1 tányérosat vegyek, mert annak elég 1 csatlakozó tutira.
Remélem elég lesz ez is, pár hete már buktam egy ezrest hasonlón, hogy gyorsan kellett valami és jó volt a "gyengébb", aztán mehettem vissza sírni :)

(#4628) BBéci válasza Melon87 (#4625) üzenetére


BBéci
titán

2,5 méterről a 32 colos tévén nem tudod megkülönböztetni a 720-ast a 1080-astól.
Az 50 colos ideális nézési távolsága 2-2,5 méter. :K

(#4627) ALI_G
Szépek, kecsesek a 2,5-ös merevlemezek, de irreálisan drágák. Ráadásul célszerűbb külső tápról működtetni, mint a tévéről adni neki áramot.
1,5 terást használok, mostanában készülök venni egy másik ugyanolyat. Csupán 19000 Ft a WD Caviar Green.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4629) bnorci71 válasza BBéci (#4628) üzenetére


bnorci71
addikt

1,5 terást használok, mostanában készülök venni egy másik ugyanolyat. Csupán 19000 Ft a WD Caviar Green.

az igen barátságos ár :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4630) Luissimo válasza bnorci71 (#4629) üzenetére


Luissimo
veterán

Nincs rossz ára, kétségtelen, ha veszel hozzá külső dobozt alig 20-valahányból meguszod !!
Valóban a 2,5"-osból ennyiért kb. 500 Gigást kapsz, viszont próbáld a nagyobbat a farmerdzseki zsebébe dugni !!! :K :DD :D

[ Szerkesztve ]

(#4631) bnorci71 válasza Luissimo (#4630) üzenetére


bnorci71
addikt

nem is arra kell :))
arra ott a noti régi 60Gb vinyója :D

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4632) Luissimo válasza bnorci71 (#4631) üzenetére


Luissimo
veterán

60 giga ??
Azon másfél mkv.-s film ha elfér esetleg . :D :DD

Én az év elején vettem az akkor frissen nyíló Budakalászi ALDI-ban egy 1,5 terrás TEVION márkanéven fut náluk ( belül egy Samsung van , asszem) , akkorvolt akciosan 23 000 házastól, tápostól, talpastól és van rajta még eSATA csatlakozó is.

nemrossz, tárolásra kiváló.

(#4633) igmond


igmond
tag

Helló
Samu 40c650-t vagy 630-t használ-e valaki konzol mellé (xbox 360)? Mik a tapasztalatok ha van ilyen, illetve mennyire tükröződik az ultra clear panel? Köszi szépen

(#4634) BBéci válasza igmond (#4633) üzenetére


BBéci
titán

Eléggé tükröződik, de filmnézésnél, játéknál nem zavaró. Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4635) igmond válasza BBéci (#4634) üzenetére


igmond
tag

Köszi a választ! Azért gondolkodom rajta mert nálunk a szoba nagyon világos addig még le nem megy a nap. És olykor a crt tv tükröződik. Lehet hogy akkor jobban járnék ha 630-t néznék. Még lenne olyan kérdésem hogy spva panelre van olyan cég amelyiktől ha rendelem figyel rá ha azzal kérem??? Köszi szépen még egyszer

[ Szerkesztve ]

(#4636) BBéci válasza igmond (#4635) üzenetére


BBéci
titán

Függönyre, redőnyre nem telik? :DD
Bocs! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4637) igmond válasza BBéci (#4636) üzenetére


igmond
tag

De, van is csak akkor meg anyum kinyír mert nálunk mindenhol virág van aztán nem kap napfényt :)

(#4638) Hocsika válasza nightshadow (#4624) üzenetére


Hocsika
tag

Köszi!
Akkor valószínűleg várunk december környékéig, hogy kifogjunk valami jó kis akciót :)

(#4639) najtitu válasza igmond (#4633) üzenetére


najtitu
csendes tag

Szia!

Eredetileg én is C650-t akartam venni, de mivel elsősorban játékra kellett a tv,a magas input lagje (az idő a conroller gombjának megnyomása és a tévén megjelenő akció között - ez NEM a válaszidő!) miatt inkább C530-at vettem, ez utóbbinak kifejezetten alacsony.
Játékra nem nagyon ajánlják a C650-t, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet rajta játszani, csak pl. online játékoknál gyengébb leszel, a ritmusjátékok mint pl. Guitar Hero teljesen használhatatlanok, stb.
Van a tv-n game mód, úgy valamelyest csökken az input lag, de még úgy sem lesz alacsony.
Valaki pár oldallal fentebb azt írta, hogy egy VGA kábellel orvosolni tudta a problémát, de annak meg jelentős minőségromlás az eredménye.
Ha főleg játékra kell, akkor sztem a C530-at érdemes választani, a Samsung tévék közül egyedül annak van alacsony input lagje, igaz az csak 50 hz-es és nincs benne internet tv sem.
Mérlegeld, hogy neked mi a fontosabb, a döntés a tiéd.

(#4640) najtitu válasza #09634560 (#4622) üzenetére


najtitu
csendes tag

hát, aki eddig 55- vagy jobb esetben 72 centis crt-n tolta, annak nem lesz kicsi az a 32 col :) abban persze igazad van, hogy lcd tévéből soha nem lehet elég nagyot venni

(#4641) gejala válasza najtitu (#4640) üzenetére


gejala
őstag

Egy 32"-os mindenképp kicsi lesz filmekhez.
Főleg, ha meglátod mekkora rajta egy 2.42:1 arányú film. :D

(#4642) najtitu válasza Melon87 (#4625) üzenetére


najtitu
csendes tag

LE32B530-t már nem biztos hogy kapsz, illetve sztem nem is érdemes olyat venni, mert az tavalyi, a C530 meg idei.
Nekem ez utóbbi van, 32-es, és a kérdésedre azt tudom válaszolni, hogy szinte semmi különbséget nem fogsz találni a 720p meg az 1080p között, én pl. csak 720p filmeket szerzek be, felesleges a nagyobb. Ha crt-ről térsz át a C530-ra, a 720-p HD-t is elképesztően gyönyörűnek találod majd, nekem pl. a 720p-s mkv-s Forrest Gump-tól konkrétan leesett az állam, igaz az alapból is nagyon szépen fényképezett film. A sötét színvilágú Mátrix-tól pl. nem voltam elájulva 720p-ben. Na meg 720p mkv és 720p mkv között is lehet különbség, ugyanazon film esetében is.

(#4643) gejala válasza najtitu (#4642) üzenetére


gejala
őstag

"A sötét színvilágú Mátrix-tól pl. nem voltam elájulva 720p-ben. "
Pedig nagyon jól néz ki egyébként, de nem ájultál el a soundtracktől? Az egyik legütősebb hangú Blu, én padlót fogtam több jelenetnél is. Akkor hittem el teljesen, hogy a lossless hang az isten filmeknél is. :D

[ Szerkesztve ]

(#4644) najtitu válasza gejala (#4641) üzenetére


najtitu
csendes tag

nos,egy 2.42:1 arányú film egészen biztosan kisebb lesz egy 32-esen, mint egy 37-es vagy 40-es tévén, ennek vitatására azért nem mernék vállalkozni :))

(#4645) najtitu válasza gejala (#4643) üzenetére


najtitu
csendes tag

a soundtrack az üt sztereóban is a jó kis hifimen, a dts/5.1 hangot meg egyelőre megfelelő felszerelés hiányában nem tudom élvezni sajna, pedig egy Mátrix esetében biztos odaverne

(#4646) amargo válasza gejala (#4641) üzenetére


amargo
addikt

Mit jelent az, hogy kicsi lesz vagy miért lenne kicsi?

Engem leginkább az zavar, hogy felirat esetén nem lehet kontúrt varázsolni köré és fehér jeleneteknél semmit sem látni belőle.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4647) bolygó


bolygó
csendes tag

Sziasztok!

Eladó:
Samsung LE40B530P7W LCD Tv
3 hónapos (doboz és minden egyéb megvan)
Garanciás
Irányár: 150000Ft

További infókért kattints ide!

Érdeklődni: privátban.

[ Szerkesztve ]

(#4648) Helmoras válasza igmond (#4633) üzenetére


Helmoras
őstag

Hello!

Csak hogy más véleményt is kapjon az érdeklődő...

Nekem LE40C650 van és xbox 360 rákötve, párszor már írtam a topicban, be kell kapcsolni a tv-n egy game mód nevezetű dolgot és hibátlanul lehet játszani mindent, nem egy játékkal játszottam már ami valóban élvezhetetlen lehet ha késik a dolog, de az én tvm nem produkál ilyesmit, és ezt már vagy 6 haverral együtt állítom akik segítettek megcáfolni ezt az állítást.
A filmek miatt klasszisokkal jobb a C650 // C630 mint a C530. Próbáld meg valahogy megoldani egy üzletben hogy kipróbálhasd x360-al összekötve, mivel itt sokan úgy alkotnak véleményt hogy csak utána olvastak a dolognak, nem volt lehetőségük kipróbálni. Tükröződés nálam elenyésző hála a szoba fekvésének. Az internetes tesztek game módnál 45 ms-es késést írnak, ez akárhogy számolok kevesebb mint 1/20 ad másodperc, (TimeWarp című müsor lehet hogy kimutatja) én és az ismerősök akikkel különféle játékokon próbálgattuk nem vettük észre, akit ez olyannyira zavar hogy gyengébb a netes gamekben, illetve erre fogja azt csak sajnálni tudom :) bocsi nem akarok én arrogánsnak tűnni, csak ez annyira gyenge kifogás.

Üdv! Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#4649) bnorci71 válasza Luissimo (#4632) üzenetére


bnorci71
addikt

az csak zsebbe hordozni van ha kell
most lesz időszerű az LCD miatt ha már egyszer HD :D egy nagyobb tárhely beszerzése a HD filmeknek

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4650) bnorci71 válasza BBéci (#4634) üzenetére


bnorci71
addikt

C630 matt

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.