Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) @tis


@tis
csendes tag

Hali!

Lenne egy olyan gondom hogy van egy SAMSUNG LE32C530-as tv-m.
Rá van kötve gépre (win7), de nem ismeri be samsungként csak vga megjelenítőt ír rá.
Gondolom valami kompatibilítási hiba lehet.
Sajna így nem megy minden játék 1920x1080-as felbontásban.
Esetleg tud valaki hozzá valami drivert, vagy valami megoldást?
Síma d-sub-ra van kötve.
Köszi!

(#4502) Dictator^ válasza bulek (#4500) üzenetére


Dictator^
veterán

És ennek mi köze a samsung LCD Tv topichoz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4503) ALI_G


ALI_G
veterán

A firmware-eknél lehet tudni melyik mivel bővül az előzőhöz képest?

(#4504) Luissimo válasza Dictator^ (#4502) üzenetére


Luissimo
veterán

ennek az az apropója ebben a topicban, hogy a bitbuherátorok szerint a Belkin kiváltja a gyári Samu wifi stick-et, így megúszod a tévé hálózatrakötését 10 000 helyett a harmadából kb.

Értvevagyok ? :D

(#4505) bulek válasza Dictator^ (#4502) üzenetére


bulek
tag

talán annyi, hogy belkin wifi jó a samsung tvkhez, mert az eredeti samsung adapter 10e fölött van

(#4506) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Szasztok!
na most olvasom hogy mást is utolért a vég..
szal.
ha veszem a samu tévémet, és a kurva koreai nem tesz rá alapból RCA kimenetet, akkor szívás van...

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#4507) Luissimo válasza Dr.Zoo (#4506) üzenetére


Luissimo
veterán

scart ---> RCA átalakító ?
Hmmm ?
Egyébiránt meg RELAX, don't do it !!!

(#4508) Dr.Zoo válasza Luissimo (#4507) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:D
köszi, csak kicsit visszaolvasva találtam olyan hsz-t, ami kicsit fikázza a "csak" RCA-val rendelkező erősítőket...
azóta már megoldottam így ahogy javasoltad, :) de nem értettem hogy miért kell lenézni más "öskövületét".....
sztem csöves apm rulez, és fever!!!!
mind1
:D kipuffogtam magam. :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#4509) FireShadow


FireShadow
senior tag

Lehet arról tudni valamit hogy egy samsung LED tv-nek hányezer óra az élettartama? Valamint okoz e valami kárt hosszútávon ha maximum fényerőn (backlight) használom?

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4510) Luissimo válasza Dr.Zoo (#4508) üzenetére


Luissimo
veterán

a jókis öreg csöves, bizony.
melegíti a szobát is, mély, barátságos, bársonyos brumm-mentes haggal , nulla torzítással, hangulatfénnyel látja el a szobát.
mit tud ehhezképest egy IC-s ??

Aki nemhiszi, hallgassa meg a kettőt, ha különbséget zongoráznitudnám , énlennék Yehudi Menuhin !! :DD :D :))

(#4511) Luissimo válasza FireShadow (#4509) üzenetére


Luissimo
veterán

szerintem a pénztárcádnak mindenképpen kárt okoz !!

(#4512) Dr.Zoo válasza Luissimo (#4510) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:R :R :R
látom Uram maga is csipázza a jó muzsikát megszólaltató eszközt :)
van itthon egy ilyen ketyere, és bár "csak" 2x8W-os, bármikor mellérakom egy sokszázezer forintos IC-s mellé.... és igen, csak RCA van rajta, abból is "csak" 3 pár, és (ÚRISTEN) nincs távirányítója sem..
viszont ha bekapcsolom, és beülök elé egy LP-n Sting-et hallgatni, (vagy akármit) akkor velem szemben megjelenik az ürge, és körülötte a zenészek.... és CSAK 1.0-ás!!!! nincs 7.1 :)

(épp nekiálltam egy KT88-al szerelt 40W-os csövinek, na az már brutál lesz...)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#4513) Luissimo válasza Dr.Zoo (#4512) üzenetére


Luissimo
veterán

nem vájt a fülem csak szeretem a természetes hangzást !
2x8 Watt, az éppen elég egy szobába, tökéletes.
de szerintem nem 1.0-s az , mindenképpen inkább 2.0-nak mondanám, ha már szterejó !!

ja, Stinget én is szoktam látni , ha behunyoma a szememet , meg Roger Waters, meg Peter Gabrielt, meg Mark Knopflert is , meg Alvin Lee-t is, meg a teljes Dream Theater-t !!! (stb)

Aproposz, ha készlesz az uj kütyüd jelentkeznék a mostani 2x8 wattosért, csakmrt kíváncsacsi vagyok a bukéjára !!! :K :B :R :C

(#4514) FireShadow válasza Luissimo (#4511) üzenetére


FireShadow
senior tag

Fogyasztás? Tudtommal 150wattnál nem fogyaszt többet, normális kb 10es backlight (20 a max) mellett meg valami 80-90w? Hát akkor veszek egy két ledlámpát és máris kompenzálva van a fogyasztása.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4515) tibiimi


tibiimi
csendes tag

Sziasztok! Van egy LE32B651-em (uaz, mint a 650) az internet TV-t szeretném rajta kipróbálni, de nem olyan egyszerű. T-Home kábelem van itthon. Ugye a PC-ről is felhasználóév + pw kell a csatlakozáshoz. A TV mindenféle hálózati beállítást kér, auto-ba nem megy. Tudna vki segíteni? üdv

(#4516) FireShadow válasza tibiimi (#4515) üzenetére


FireShadow
senior tag

Ha a gépen be kell irni a nevet meg jelszót akkor a tvn az nem fog menni, csak ha van routered. Vagy arra gondolsz?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4517) Luissimo válasza tibiimi (#4515) üzenetére


Luissimo
veterán

usernév és password-öt beírod, az IP címet és a többit automatice kapnodkell a routertől !!
kerestetted a hálózatot vele?
SSID-t talál?
Wifin vagy LAN-on kívánod szörfölni a netet??

csatlakozáskor ezeket bekéri, mennie kell(ene)

[ Szerkesztve ]

(#4518) BBéci válasza Luissimo (#4513) üzenetére


BBéci
titán

Sokak szerint éppen az erősen színezett hangzás jellemzi a csöves erősítőket, nem a természetesség. Ezért nem terjedtek el széleskörben. Nekem sem kellene. :(

(#4508) Dr.Zoo
A fikázás erős túlzás, de az biztos, hogy aki szeretné a filmek hangját 5.1-ben hallgatni, azok számára nem megfelelő eszköz a digitális bemenet nélküli erősítő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4519) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Samsung 46B550 vagy 46C530? Ki melyiket venné a kettő közül?

(#4520) #09634560 válasza Fr3eWar (#4519) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem mindenki a C530-at. Idei modell, kissebb fogyasztással és beépitett médiajátszóval(nem kell "okositani").

(#4521) Luissimo válasza BBéci (#4518) üzenetére


Luissimo
veterán

nekem kéne, mert sokkal természetesebbnek tartom a hangját ! :B
Ugyanez a véleményem a régi vinil korongokkal a cd-vel szemben. (az mp3-ról megmár ne is beszéljek !!) :W

(#4522) gufy


gufy
tag

Sziasztok!

Sam LE40C650-hez elérhető valamilyen leírás az ideális beállításokról?
Sajnos nem találtam a neten. :(

UPC-s settopboxom van. Kiiktatható, vagy a UPC digitális előfizu nem működik a doboz nélkül?
Úgy tűnik ez a tv mindent tudna, amit a box, és így nem kellene annyi távirányító.

(#4523) @tis


@tis
csendes tag

Hali!

Erre nem tud valaki választ adni?
Most vagy mindenkinél működik ez a tv rendesen, vagy csak nekem van? :D

Lenne egy olyan gondom hogy van egy SAMSUNG LE32C530-as tv-m.
Rá van kötve gépre (win7), de nem ismeri be samsungként csak vga megjelenítőt ír rá.
Gondolom valami kompatibilítási hiba lehet.
Sajna így nem megy minden játék 1920x1080-as felbontásban.
Esetleg tud valaki hozzá valami drivert, vagy valami megoldást?
Síma d-sub-ra van kötve.
Köszi!

Tapasztalt valaki még ilyen problémát? :F
Win7-et hiába frissítem.
Havernál ugyan ez csak B-s tvt felismeri.
Tudtommal az 2009-es modell.
Lehet majd a win8-al jó lesz... :))

(#4524) Chubby válasza gufy (#4522) üzenetére


Chubby
csendes tag

A http://www.hdtvtest.co.uk-n ezt használták:

Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)

Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off

CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55

White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24

10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0

Hogy aztán ez kinek ideális, kinek nem, az nagyban függ az ízlésedtől, a körülményektől, meg hogy mit nézel. Énnekem pl. jobban bevált a normál állás, némi módosításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#4525) gejala válasza Chubby (#4524) üzenetére


gejala
őstag

Azt hozzá kell ehhez tenni, hogy ez a <<< pixelstruktúrájú SPVA (SQ01) panelhez van.
A másik dolog, hogy LCD-nél hasonló panelek közt a színeket nagyon jól át lehet vinni így, viszont a fehéregyensúlyt annyira nem. Mindenesetre ha valakinek a fenti fajta panelje van, valószínűleg ezek a beállítások sokkal jobbak lesznek az elég gyenge gyárihoz képest (alapból például zavaróan sok a kék a képen, stb.).
Én is ezt használtam egyébként, amíg nem volt műszeres kalibrációm, és meglepően közel volt a tökéleteshez nálam.

Ízlésnek nem sok beleszólása van a beállításokba, a filmnek úgy kell kinéznie, ahogy a stúdióban, minden más rossz.
Max. annyi lehet a dolog, hogy kicsit lehet játszani a feketeszint/shadow detail közti kompromisszummal, ha nem elég jó a tévé kontrasztja, stb.

(#4526) Chubby válasza gejala (#4525) üzenetére


Chubby
csendes tag

Érdekes, amit mondasz. Nekem szerencsére SQ01-es paneles van, azonban a Warm/meleg2 színhőmérsékletet indokolatlanul melegnek érzem (nekem a semleges sokkal fehérebb fehérnek tűnik) :( . De ha már ennyien mondják, hogy ez a beállítás közel áll a tökéleteshez, majd próbálok megbarátkozni vele. Ugyanakkor ez, ha jól értem, elsősorban dvd-khez ill. Blue rayhez való, ugye?

(#4527) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

A Yahoo apps-hoz kérnék egy kis segítséget, nálam csak tölt-tölt, de nem lép be az alkalmazásba, megszakítani sem lehet, csak kikapcsolni a tv-t (C650).

(#4528) gejala válasza Chubby (#4526) üzenetére


gejala
őstag

Szerintem minden C650-hez a Warm2 a legjobb, de persze ettől még minden panel/AV rendszerhez más a kalibráció. Azért mindenképp nézd meg, hogy <<< alakúak-e a subpixelek, mert van már más SPVA is. Szabad szemmel is látszik, ha közel hajolsz, de nagyítóval mindenképp.

A kalibrált képet egyébként általában kicsit sárgának és sötétnek szokták érezni az emberek, ha előtte az ilyen gyári beállításokhoz voltak szokva.
A fehérrel kapcsolatban szerintem tudom mire gondolsz. A hidegebb fehér valóban "fehérebbnek" tűnhet eleinte, de ha kinézel az ablakon (vagy akár melléraksz egy papírlapot), akkor sehol nem fogsz olyan fehéret látni, a valóságban kicsit "sárgásabb".

Mindenhez ez való, amit a videó szabványok szerint kevertek.

(#4529) huhuhorgasz


huhuhorgasz
csendes tag

helló mindenkinek!

Lehet, hogy hülye kérdés, de ha egy c530-as tv-n USB-ről nézek filmet, akkor bele lehet tekerni?

(#4530) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Pénzügyi helyzetre tekintettel melyiket érdemes venni (LE32C550 vagy UEC4000)?

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#4531) #09634560 válasza Viperator (#4530) üzenetére


#09634560
törölt tag

LE32C550, képileg és elektronikailag is jobb. Szerintem. A másik HD ready.

[ Szerkesztve ]

(#4532) rocket válasza huhuhorgasz (#4529) üzenetére


rocket
nagyúr

Elvileg bele, a gyakorlatban nem mindegyikbe.
Az biztos nem formatum fuggo es mindegyik eddig megjelent firmwareben csinalta, volt mar olyan .AVI .WMV .MKV amibe nem lehetett tekerni, sot ebben az esetben a poziciot se jegyzi meg ha a stop gombbal allitod meg, egyszer jol megszivtam, nem pauseval hanem stoppal allitottam le amit neztem, es utolag nem lehetett se folytatni, se oda tekerni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4533) Dictator^


Dictator^
veterán

Samsung LE32A551P2RXXC

Itt is van egy 2009es firmware. ha jól emlékszem 2008.12.22-én vettem, szóval elvileg nem kéne , hogy rajta legyen.

Nincs külön update menü még az A szérián, legalábbis ezen, POWER és SOURCE gomb benyomásával jön be az update menü.

Kérdés: Érdemes-e frissíteni? Jelenleg PC-AVR>TV megoldásba vagyok kötve.

És, hogy mit tartalmazhat az update?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4534) gufy válasza gejala (#4528) üzenetére


gufy
tag

Nekem AA03-as panelem a 40C650-emben. Ehhez beállítás található valahol?

A 100hz-et hol lehet bekapcsolni? Adásoknál mindenhol 50hz-et mutat (UPC hd settop box, hdmi csatlakozás)

(#4535) bnorci71 válasza rocket (#4532) üzenetére


bnorci71
addikt

a problémával én is találkoztam divx filmnél DVD játékoson a film volt szarul kódolva -Sherlock Holmes-

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4536) ///M válasza AlexSt (#3580) üzenetére


///M
tag

Hali!

Hogy lehet a TsMuxer programmal .-átállitani az mkv profilet level 5.1 ről level 4.1-re?

[ Szerkesztve ]

(#4537) Dog 11


Dog 11
tag

Helló .
Kérem,hogy akinek van saját tapasztalata a 37 C530 -as készülék tápegység "zizegés-zúgás" ról ossza meg velem.
- Kérdés,hogy valamennyi 37 -es típus tápja "zizeg" vagy csak és kizárólag a C650 es ?
- Konkrétan a 37 C530 as típus tápja zizeg-e ,kell e erre számítanom ?
- Ha a tápegységnek ilyen hibája van , az az átvételkor vagy az első három napon kideríthető- e ? Ha a hiba csak később jelentkezik hogyan javítja a szervíz ?
- Az eddigi információim ellentmondásosak és szeretnék elkerülni egy csomó bosszankodást,egy esetleges három napon belüli cserét,vagy szervíztortúrát.
- Hogyan észlelhető egyértelmüen a tápegység zúgás ?
- Minden a támábavágó információ előre is megköszönök.

(#4538) fer válasza Dog 11 (#4537) üzenetére


fer
őstag

Nem a tápja zúg, hanem a háttérvilágítás invertere, és ez a 37"-os típushibája, állítólag nem mindegyik zúg, de nekem sikerült egy enyhén zúgó darabot kifognom! Engem a jelenlegi zúgás nem zavar, csak ne hangosodjon!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4539) fer válasza ///M (#4536) üzenetére


fer
őstag

Azzal nekem sem sikerült, helyette e IDC Multi Changer-t használom!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4540) tibiimi válasza Luissimo (#4517) üzenetére


tibiimi
csendes tag

Hali, leírom egy kicsit bővebben, mert az előző lehet egy kicsit felületes volt. Tehát probléma internet@tv-t szeretném kipróbálni LE32B651 tv-n. T-Home kábel van otthon (iptv stb), ami az optikán jön a modemig, utána UTP-n a PC-ig. Amint írtam a PC-n user és pw kell a hálózatba lépéshez. Router nincs, a lan kábelt kihúzom a pc-ből és azt közvetlen csatlakoztatom a tv-hez. A tv auto-ba nem tud felcsatlakozni. Kézibe meg kell ip-cím, maszk, stb. Az ip-cím dinamikus mert a pc-n néztem, minden feljelentkezésnél más. Próbáltam, hogy pc-n bejelentkezés után kihúzom az utp-t és be a tv-be, de úgyse működött, sőt még a pc-n látható ip c-met is beírtam a tb-be, de miaz a maszk stb? Lehet, hogy amatőr húzás volt..Valakinek van működő tapasztalata hasonló eszközökkel?

[ Szerkesztve ]

(#4541) gejala válasza Dog 11 (#4537) üzenetére


gejala
őstag

Csak a 37C650 szokott zúgni, a többi típusra nem jellemző.
Persze ettől még zúghat másik is. Ha zúg, az elég egyértelmű lesz, ha bekapcsolod a tévét. :D

(#4542) Dictator^


Dictator^
veterán

Na a leírtak alapján megcsináltam a frissítést az LE32A551P2RXXC-n.

Láthatólag semmi nem történt, verziószámot nem tudok kiolvasni, semmi nem tünt el, müsorok beállítások stb.

Az volt, hogy update után nem kapcsolt be a TV csak villogott a LED.

3x megcsináltam ugyanez.

Leírásban az volt, hogy ha nem kapcsol be, akkor huzzam ki a tápot, várjam meg amig a led kialszik, majd mehet vissza és ha nem ég a LED akkor inditható a TV és az update kész.

Nos megtörtént, bár semmi változás nem érzékelhető.

Szarni bele :D De legalább van PIP-em , A szeria rocks :D

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4543) AlexSt válasza ///M (#4536) üzenetére


AlexSt
csendes tag

Hali.
-Kijelölöd a filmet,(ADD)
-Középen -Change level-kipipálod,és olyat állitasz be amilyet akarsz
-Start muxing

pár perc alatt kész.

[ Szerkesztve ]

(#4544) ///M válasza AlexSt (#4543) üzenetére


///M
tag

Köszi már sikerült.
A B650 nek mi az maximális adatsebesség amivel még megbirkózik.
Olyan progi van esetleg amivel meg lehet ezt az értéket változtatni?
Mivel a 11,3Mbps már nem boldogul.

(#4545) kola99


kola99
tag

Üdvözlet !

A z AMAZON.DE oldalon a SAMSUNG lcd , led tv-k 35%-al olcsóbbak
az idei típusok :
http://www.amazon.de/s/ref=amb_link_157974847_2/276-0909304-6960617?ie=UTF8&rh=n%3A1197292%2Cp_4%3ASamsung%2Cp_6%3AA3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=0MQN7CG1NSC0B7JT4P52&pf_rd_t=101&pf_rd_p=214953327&pf_rd_i=301128

remélem ide is begyűrűznek az olcsóbb árak :Y

(#4546) agy73p válasza BBéci (#4518) üzenetére


agy73p
senior tag

"Sokak szerint éppen az erősen színezett hangzás jellemzi a csöves erősítőket, nem a természetesség. Ezért nem terjedtek el széleskörben. Nekem sem kellene"
Meglep a kijelentésed.

(#4547) agy73p


agy73p
senior tag

LE32b650-nek van új firmware verziója. Nem tudjátok, hogy ez min más, mint az előző? És ha újítok, akkor vissza lehet a csinálni?
Köszi

(#4548) csemberlen válasza kola99 (#4545) üzenetére


csemberlen
őstag

LE40C650-et ennyiért vettem forintban :R

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4549) gejala válasza kola99 (#4545) üzenetére


gejala
őstag

Nálunk is nagyjából ennyibe kerülnek ezek a tévék minden normális webshopban. Ahogy nézem max. ilyen 10% különbségek vannak, de van ami pont ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

(#4550) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

180K környékén van más reális alternatíva C650-en kívül?
Elvárások: 40", Full HD, 100Hz. Médialejátszás nem fontos, van WD TV Live HD-m.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.