Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) nightshadow válasza bolygó (#4647) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem kicsit sok lesz a 150k a 40B530-ért. Az idei 40C530 135k körül van újonnan, ami ráadásul többet is tud, mint a B530: pl. USB movie, DTS hang stb. [link]
A 110-120k reálisabb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4652) Luissimo válasza nightshadow (#4651) üzenetére


Luissimo
veterán

Szerintem ha 100 kiloHuF-ot kap érte, egy szava sem lehet
( se az asszonynak otthon, hogy kidobta a pénzt az ablakon)

Egyébként nemérdemes tévét venni, mert mindegyik elavul jövőre , inkább megkellene őket nyerni tesztelésre, mint Béci barátunk... :K :P :D :DD

(#4653) rcsaszi válasza Helmoras (#4648) üzenetére


rcsaszi
csendes tag

"A filmek miatt klasszisokkal jobb a C650 // C630 mint a C530."

Sztem ezt kicsit eltúlzod..de mindenki máshogy látja, pl. megannyi teszt olvasás után , és vélemények után elmentem megnézni ÉLŐBEN is a TV ket. Szerencsés vagyok olyan szempontból hogy az egymás mellett lévő C530 és a drágább C630 között számottevő képminőségbeli különbséget nem vettem észre. Persze volt, de nem annyi amennyivel drágább, az meg kicsit túlzás hogy klasszisokkal.. Jah és nem az m1 Rozalinda ment a tvken hanem full hd demo anyag.. vmi autóverseny ráadásul.

(#4654) bolygó válasza nightshadow (#4651) üzenetére


bolygó
csendes tag

"Szerintem kicsit sok lesz a 150k a 40B530-ért."
Szerintem is. De nem az enyém, én csak "segítek". 130-135k-t mondtam rá...de 150k-t akarnak érte. 160-170k közötti árért vették a nyáron. Igaz csak 1 hónapot volt használatban, utána dobozba került.

(#4655) nightshadow válasza bolygó (#4654) üzenetére


nightshadow
veterán

Hát nem tudom hol vették, de nagyon drága volt 170k-ért. A C530 nyáron már 145k körül volt az árgép szerint.

(#4656) kutyman


kutyman
aktív tag

Sziasztok!
Samsung c550-es tv-m van. Észrevettem, hogy a 16:9-es adásoknál, ill. xbox360 játékok közben a kép egy kissé nyújtott. Tehát a kör nem kör, hanem kissé ovális. Van-e valami mód hogy jó legyen a kép?

(#4657) Helmoras válasza rcsaszi (#4653) üzenetére


Helmoras
őstag

Valszeg nem volt bekapcsolva a 100hz motion plus :)

(#4658) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Volna 3 kérdésem B650 szervíz menüvel kapcsolatban: Az "OPTION" menüben ha megváltoztatom a "TYPE" és a "MODEL"-t pl UB6000-re, vagy valami másra, akkor mi történik? Megjelennek esetleg új opciók?
Valamint a "PNP LANGUAGE" "ENG" opciót ha át állítom más országra, akkor változik valami?

Köszönöm a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#4659) ankaz


ankaz
tag

Sziasztok!
Napokban vásároltam egy Samsung LE40C650 készüléket. Külső vinyóról nézve mkv és divx filmeket arra lettem figyelmes, hogy bizonyos jeleneteknél a kép olyan mintha gyorsitva lenne lejátszva. A tv adásoknál is itt-ott észrevenni.
Van valami ötletetek? Más tapasztalt ilyet?

(#4660) Rotor82 válasza ankaz (#4659) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Talán a 100hz állítgatásával próbálkozz, lehet az a ludas.(de csak tipp)

(#4661) igmond válasza Helmoras (#4648) üzenetére


igmond
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást. C530at láttam nálunk kiállítva de nem fogott meg annyira a kép. A C650-nel kapcsolatban máshol is olvastam hogy aki boxhoz használta nem panaszkodott az input lag miatt. Netes játékkal úgyse fogok játszani, ha többen akarunk szólok haveroknak és tolunk úgy valamit. Lassan megszületik a gondolat mi is lesz, tényleg még egyszer köszönöm a hozzászólásokat !!!

(#4662) gejala válasza rcsaszi (#4653) üzenetére


gejala
őstag

A C650 pedig egyértelműen sokkal jobb és nem csak a 100 hz meg az Ultra Clear Panel miatt. Alapból jobb benne a panel és az elektronika is.
Boltban ez nem nagyon fog kijönni, kalibrálni kell mindenképp. Úgy látványos a különbség. Tesztek szerint is pontosabb színek, stabilabb színhőmérséklet, tökéletes fehéregyensúly és 2.2 gamma jellemzi a C650-t kalibrálás után (amit én is meg tudok erősíteni a sajátom alapján).

[ Szerkesztve ]

(#4663) bnorci71 válasza rcsaszi (#4653) üzenetére


bnorci71
addikt

és csak nézegetted a tv-ket hogy milyen a kép rajtuk vagy próbáltad állítgatni is???
sokszor el vannak állítva vagy azért mert valaki próbálgatta ahol lehet vagy az eladók azért hogy a nagyobb haszont hozót tudják a vevőre sózni

ja és demo anyaggal sose nézegess tv-t ,otthon nem azt fogod nézni hanem a csodálatos minőségű SD adást aztán lesz nagy csalódás a retek klub miért olyan szar

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4664) gejala válasza bnorci71 (#4663) üzenetére


gejala
őstag

Jó az a demo anyag, Én annyi tévéadást néztem mióta megvan a tévém, ameddig el nem indult a médialejátszó. A HDD TV mindig tökéletes minőségben ad. :D

(#4665) Pietro27


Pietro27
csendes tag

Üdv mindekinek!
AKi 37C650 tv tulajdonos az , kérem ossza meg velem meg azt h oldotta meg a TV zúgásának problémáját. Köszönöm szépen.

(#4666) Carlo009 válasza Pietro27 (#4665) üzenetére


Carlo009
tag

Nekem 40-es van,nincs ilyen gondom.
Ha ilyen probléma van a 37-esekkel,gyorsan cseréltesd ki,adjanak másikat.
A legrosszabb esetben is,panelcsere. Szervíz,garancia.

(#4667) fer válasza Pietro27 (#4665) üzenetére


fer
őstag

Azt megoldani nem lehet, ugyanis típushiba még panel cserével sem mivel a háttérvilágítás invertere adja ezt a hangot! Attól függ mennyire zúg, ha nagyon akkor cseréltesd ki, legjobb ha 3 napon belül visszaviszed, ha nem túl hangos, akkor a tv hangszórójától úgy sem fogod hallani! Az enyém nem túl hangos, ha a tv hangereje 3.-on van, már nem is hallani közelről sem! Eleinte engem is zavart, de már nem foglalkozom vele! Ha nem olvasom a fórumot, lehet rá sem jövök, hogy zúg!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4668) villamos válasza fer (#4667) üzenetére


villamos
őstag

Nekem zúgott a 37" C650 -es rendesen. Rendkívül zavaró volt, képtelen voltam elviselni. Főleg az bosszantó, hogy havi fizetésem másfélszeresét adtam ki érte, ennek ellenére mégis egy ilyen szériahibás vacakot fogtam ki. Ezt leszámítva jó készülék lenne.
A megoldás, azonnali csere 40" változatra (már csak azért is, mert a 40" -os képe mérföldekkel jobb, zongorázni lehet a különbséget), némi plusz pénzért, illetve az adott képernyőméret kerülése.
Érdekes, hogy más gyártók meg tudják oldani, a Samsung meg valamiért nem.

Arra gondolok, hogy érdemes lenne talán az első hozzászólásban is felhívni a fórumozók, illetve a leendő tulajok figyelmét erre a zúgásos problematikára.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4669) Luissimo válasza villamos (#4668) üzenetére


Luissimo
veterán

ha a 37"-ban zúg, akkor a 40"-ban mértnemzúg ?? :F
vagyinkább fordítvatenném fel a kérdést !! :F :Y

(#4670) Pietro27


Pietro27
csendes tag

Köszönöm az értékes hozzászólásokat!
Nyáron vettem és az utóbbi időkben kezdett zúgni .Azt gondoltam h egy szervízes kitérővel okay lesz, de ezek szerint komplikáltabb a dolog .

(#4671) villamos válasza Luissimo (#4669) üzenetére


villamos
őstag

Nem tudni hogy miért pont a 37" -esek zúgnak, de állítólag a Samsung nem gyárt 37" -os paneleket, hanem veszi valakitől. Feltételezések szerint ezekhez az idegen gyártótól származó panelekhez nem teljesen passzolnak a samu saját inverterei, és ez okozhatja a zúgást. Akármi is az igazság, az tény hogy ez az egész ügy egyszerűen nevetséges.

Én a magam részéről azt tanácsolom továbbra is, hogy messze kerülje mindenki ezeket a 37" -os paneleket, ha valaki már ennyit áldoz egy TV-re, akkor sokkal jobban jár, ha egy kicsit ráfizet, és a 40" -os változatot válassza.
Én kipróbáltam itthon mindkettőt, úgy hogy a két TV egymás mellett ment, és a 40" -nak sokkal szebb képe van, megéri rááldozni azt a kis plusz pénzt.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4672) BBéci válasza igmond (#4637) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk is tele a nappali mindenféle zöldséggel, semmi bajuk 1-2 órányi diszkrét árnyékolástól. Nem kell töksötétet csinálni - csak ha vetítesz - elég a vadul betűző napsugarak egy részét megállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4673) #09634560 válasza najtitu (#4640) üzenetére


#09634560
törölt tag

Márpedig aki 32-est vesz az kissebb felületet lát 4:3adásból mint amit 72 cm. tévéjén látott.valaki kiszámolta hogy kb.63(vagy 67,nem emlékszem pontosan) tévének megfelelőt.

(#4674) bulek


bulek
tag

Hali!

Ma reggel befrissített az InternetTv és automatikusan törölte a YouTube-t, nincs is az apps-k között. Valaki tapasztalt hasonlót?

(#4675) tdna


tdna
csendes tag

Számítógépen megosztottunk egy full hd filmet.
Samsung UE-32B7000 tv-n próbáljuk lejátszani és szaggat, nagyon.
A normál felbontású filmek mennek simán.

Valaki esetleg tapasztalt hasonlót?

(#4676) tdna válasza bulek (#4674) üzenetére


tdna
csendes tag

Este megnézem én is. Lehet valamit elcsesztek a samsungosok a frissítésnél?

(#4677) KT8D5


KT8D5
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam meg a "madaras Tecsóban" vásárolt 37 colos C530-as tévémet. (sajnos ezen a fórumon nem tájékozódtam a vásárlás előtt, valószínűleg eltántorodtam volna a 37"-os verziótól, de szerencsére nálam egyáltalán nem zúg). Viszont akadt egy kis problémám (visszaolvastam ugyan, de nem láttam hogy ez előkerült volna korábban):
Az Xbox360-ast HDMI kábellel kötöttem a TV-re, a kép gyönyörű, viszont a hang... korábban 5.1-esen hallgattam a régi tévémmel (a sztereó hangot közvetlenül az erősítőbe vittem). Most ezt nem tudom megtenni, mert a HDMI-TV összekötés után a TV-ből már "csak" sztereó nahg nyerhető ki a fülhallgató-kimeneten vagy az optikai audión keresztül
Ha 5.1-es hangot akarok, akkor a kompozit kábellel adom a videó jelet a TV-be a Boxból, és a sztereó jelet közvetlenül az erősítőbe, ekkor viszont a kép már messze nem olyan szép, mint a HDMI kábel esetén volt.

A használati utasítás ezt írja: Ha a vevőegység (házimozi-rendszer) be van kapcsolva, a hang a TV optikai csatlakozójából hallható. Ha a TV-készülék DTV-jelet vesz, a TV 5.1 csatornás hangot küld a házimozi-rendszer vevőegységének. Ha a forrás valamilyen digitális komponens, például DVD/Blu-ray lejátszó/kábeltelevíziós egység/műholdvevő (beltéri egység), amely HDMI-kábelen keresztül csatlakozik a TV-hez, a házimozi vevőegységéből csak 2 csatornás hang hallható. Ha 5.1 csatornás hangot szeretne hallgatni, a DVD-/Blu-ray lejátszó/kábeltelevíziós egység/műholdvevő (beltéri egység)
digitális kimenetének csatlakozóját közvetlenül az erősítőhöz vagy a házimozi rendszerhez csatlakoztassa.

A kérdésem az, hogy muszáj választani Xbox-TV összekötés esetén? ( a/ kompozit kábel a TV-be, sztereó az erősítőbe, eredmény: 5.1-es hang de gyenge kép; b/ HDMI kábel a TV-be, onnan sztereó jel az erősítőbe (RCA-n vagy optikain keresztül), és csak sztereó hang? Nincs erre valami megoldás?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4678) igmond válasza KT8D5 (#4677) üzenetére


igmond
tag

Helló
Nézz utána neten ennek a kábelnek [link] .

[ Szerkesztve ]

(#4679) KT8D5 válasza kutyman (#4656) üzenetére


KT8D5
csendes tag

Kutyman, te hogy oldottad meg? Ahogy visszanéztem, a nyáron neked is hasonló volt a problémád... tényleg van olyan HDMI-HDMI kábel, aminél az egyikből RCA jön ki? Ez orvosolná a dolgot talán, mert így a hang a TV-t megkerülve jutna az erősítőbe, így megmaradna az 5.1

(#4680) KT8D5 válasza igmond (#4678) üzenetére


KT8D5
csendes tag

Köszi... jelenleg épp ez van bedugva.. :)
Ezzel pont az a gondom, hogy mikor felváltva hol ezen, hol a HDMI-n vittem a jelet a TV-be, bizony érezhető volt a különbség, a HDMI határozottan sokkal szebb képet produkált. Szval jelenleg ezt használom, szükségmegoldásként... valami olyan megoldás lenne jó, ami a képet HDMI-n vinné át, de lenne róla RCA leágazás, hogy azt az erősítőbe tudjam kötni (sajna az erősítőm gagyibb típusú, kezeli az 5.1 hangot, de nincs rajta optikai hang bemenet)

(#4681) KT8D5


KT8D5
csendes tag

Igazából már ilyen kábelt is találtam:
http://www.xbox.com/hu-HU/hardware/x/xbox360vgahdcable/
ez a kompozit helyett a VGA csatlakozást használja (és ugyanúgy van hang kiágazása), nem tudom, mennyivel adna jobb/rosszabb képet, mint a kompozitos megoldás...

(#4682) headhunter válasza #09634560 (#4673) üzenetére


headhunter
addikt

(#4683) igmond válasza KT8D5 (#4680) üzenetére


igmond
tag

Ja, bocsi akkor. Csak kompozit kábelt olvastam ez viszont komponens kábel. Egyébként ezzel a problémával én is találkoztam de sajna nem találtam megoldást. Vagy tv kell olyan miből rca audió kimenet van, vagy az erősítőn kell lennie olyan bemenetnek ami a tv-ből kijön. Ha hdmi-n kötöd sajnos marad a hang a tv hangszórókra.

(#4684) kutyman válasza KT8D5 (#4681) üzenetére


kutyman
aktív tag

Szia!
A konzolt hdmi kábellel kötöd össze a tv-vel, a hangot pedig egy audio adapter segítségével viszed át. Ebben az esetben a tv hangerejét nullára kell venni. Persze igy nem valós 5.1-es hangzást kapsz, hanem egy ál 5.1-et, hacsak nem használod az optikai kimenetet.

Ez az adapter direkt azért van, mert elfér alatta a hdmi kábel. Viszont ha nem akarsz pénzt költeni, akkor nagyon óvatosan szét tudod pattintani a kompozit kábeled szürke burkolatát, és igy csupaszon már elfér a hdmi kábel fölött.

[ Szerkesztve ]

(#4685) piedrohito válasza rcsaszi (#4626) üzenetére


piedrohito
csendes tag

LE32C530 MVA/PVA ügyben lásd hozzászolások itt:
http://www.geeks.hu/tesztek/101015_32_colos_lcd_tevek_tesztje

(#4686) bnorci71 válasza KT8D5 (#4677) üzenetére


bnorci71
addikt

na én ezt most nem értem sztereo jel kell neked vagy 5.1???

a HDMI-vel összekötöd a tv-vel majd valamelyik Scart C630/650 -nél a Scart2 csatlakozóba egy RCA átalakítót téve kinyerheted a sztereo hangot a tv-ből

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4687) villamos


villamos
őstag

Buta kérdés következik. A tévém szoftja jelenleg még júliusi. Érdemes felrakni rá a pár hete megjelent aktuális frissítést?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4688) najtitu válasza #09634560 (#4673) üzenetére


najtitu
csendes tag

Ebben igazad van, 4:3-as adásnál csak 67 centi a kép átmérője 72 helyett, de: 1.) sok tv csatorna már most 16:9-es, a közeljövőben meg mindegyik olyan lesz; 2.) ha lecsippant egy kicsit alul-felül akkor teljes képernyőn nézheti a 4:3-at is; 3.) azért az az 5 centi nem olyan vészesen nagy különbség :)
Oké, vegyen mindenki amekkorát csak tud,a nagy tévénél is jobb a mégnagyobb, ezt nem vitatom, csak azzal nem értek egyet, hogy ha valaki 72 centis CRT után megvesz egy 32 colos LCD-t, akkor azt olyan hűdekicsinek fogja találni. Az esetleg előfordulhat, hogy mérgelődik egyet, "pár ezer forinttal lett volna csak több az a nagyobb", stb. de Samsung esetében ez sem igaz, a 37-es eleve nem ajánlott ugye, egy C530 esetében meg a 32 és a 40 colos között meg van közel 40k az árkülönbség, az pedig annak, aki eleve belépőszintű tévében gondolkodik, jelentős összeg, annyiból kikerül egy BD lejátszó vagy egy nagyon alapszintű 5.1-es hangrendszer, és ezekre is valószínűleg szüksége lesz, ha már egyszer HD tévéje van.

(#4689) nicu71 válasza bulek (#4674) üzenetére


nicu71
addikt

nálam befrissitette,és ott is maradt/a picasával együtt/
igazából semmi látható változást nem csinált egyikkel sem.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4690) BBéci válasza najtitu (#4688) üzenetére


BBéci
titán

Az a lényeg, hogy nincs értelme 72 centis CRT tévét 32 colosra cserélni. Inkább még néhány hónap spórolás, míg összejön a pénz egy normális méretűre. A 32 colos nem az. SZVSZ.
A hallgatható házimozi rendszer 100000 forintnál kezdődik. Az egydobozos bögreszettek nem jók semmire.

#4677) KT8D5
Amelyik házimozi erősítőn (központi egységen) nincs optikai bemenet, arra vonatkozik a fenti mondatom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4691) bulek válasza nicu71 (#4689) üzenetére


bulek
tag

Hm... Remélem akkor csak valamilyen Samsung hiba lehetett, amit orvosoltak azóta, csak hétvégén tudom megnézni, mikor hazamegyek

(#4692) LackoMester válasza BBéci (#4690) üzenetére


LackoMester
addikt

Miért nem normális méret a 32 colos tv, ha csak ez fér el, kis szobába akarja valaki, közelről nézi stb. Azt, h. van értelme a 72cm Tv-t 82cm-re cserélni, mindenki döntse el maga. ;) Szerintem igen.
szigorúan magánvélemény
A házimozirendszerrel kapcsolatban teljesen igazad van. :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#4693) #09634560 válasza najtitu (#4688) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább ezért mérgelődjön,hogy két-három tízezressel többet adott ki az eddigi tervezett tizenakárhány kiadott mellé (hisz 37 volt betervezve), mint azért hogy megvette a 32-est takarékosságból, és utána döbbenjen rá,hogy a CRT-n nagyobb képet látott.Akkor már a tizenakárhány is kidobott pénznek lesz tekinthető mert nem élvezi, és eladni se tudja annyiért. Annak mondjuk én sem vagyok hive hogy "minden pénzt még nagyobb tévére", de 37" és a 40" között igazán nem nagy az árkülönbség hogy ne érje meg beruházni a nagyobba.Nem fogok helyette 50"-ost ajánlani,az lehet túlnő nála mindenen, és se értelme nem lenne, sem elhelyezni nem tudná.
Tévét lehetőleg nézési távhoz válasszunk. 32" normál nézési távja másfél méter 40-es kb 2 vagy 2 és fél az 50es három méter körüli.

[ Szerkesztve ]

(#4694) gejala válasza LackoMester (#4692) üzenetére


gejala
őstag

A 32" hálószobába jó, tévéadást nézni néha, ilyesmi. Filmekre rettentő kicsi, alapból minden tévén elvész a felület harmada/negyede egy filmnél, 50" fölött kezd kellemes nagyságú rész megmaradni.

[ Szerkesztve ]

(#4695) #09634560 válasza LackoMester (#4692) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vedd figyelembe a képarányváltozást is. Alacsonyabb a 82 cm átmérőjű 16:9-es képernyő mint a 72 cm.-es 4:3-as. Szerintem nem éri meg, nincs értelme lecserélni 32"-re, inkább 37 vagy 40,az már tényleg fejlődés, azért megéri pénzt áldozni. És árban sem vészes a különbség. Házimozival kapcsolatban igazatok van,ugyanezt vallom már tizenéve: digitális bemenet nélkül semmit sem érnek. Pláne 10x15 cm.es téglatest sugárzókkal (bögrékkel).Nem adnék ki pénzt értük.

[ Szerkesztve ]

(#4696) Joccy88


Joccy88
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok, C650 ill C6/7000 között vacilálok.
Tudom picit más kategória, de számomra ezek az igények a mérvadóak:
-40" Full hd
-hálózatra ráköthetőség (Linksys WRT54GL 54Mbps WLAN router) kábellel.
-külső nagyméretű (2 Tb) winchester támogatás.
-Későbbiekben beszereznék egy hálózati winchestert, ezt is támogatnia kellene.
-200-250 ezer a keret.
Melyik típus lenne erre a legmegfelelőbb?
Más gyártó készülékei is szóba jöhetnek, ha van jobb. ill. plazmától sem riadom vissza.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#4697) LackoMester válasza gejala (#4694) üzenetére


LackoMester
addikt

Te azthiszed, h. mindenki, mozizik otton, és mindenki 32 colos tv-t használ a hálóban, hát nem. Az átlag vásárlónak messze nincsenek e-fajta igényei, tudja megnézni a Barátok köztöt aszt csókolom. ( ezért is vesz az átlag emberke a 55 és 72 cm tv-je után leginkább 82 cm-es LCD-t )
Világos ,h. egy nagyobb Tv-ben jobb filmet nézni ( én is jobban szeretek a 42 plazmán filmet nézni mint a 32-es LCD-n ).
Egyébként a moziban a legjobb.

Sanci 38 okés, persze kisebb, de ha nem fér el, kicsi helyiség, kicsi a távolság. Akkor mit vegyen, menjen a bazárba keressen 72 CRT-t. :F
Ha elfér, megvan a megfelelő távolság, persze,h. a nagyobbat kell megvenni, pláne h. ha valaki mozizni akar. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#4698) BBéci válasza LackoMester (#4697) üzenetére


BBéci
titán

Az átlag vásárló nem jön ide érdeklődni, bemegy az elsőként útjába kerülő boltba és megveszi, amit az eladó rásóz. Ez állítólag szakmai fórum, ahol az ismereteinket megpróbáljuk egymásnak átadni, a lehető legjobb választás irányába terelni a kérdezőket.
Lehet otthon is olyan képet, hangzást létrehozni, ami kenterbe veri a mozikat.

Ismétlem Sancit: ha 1,3-1,5 méterről nézed a 32 colos tévét, nem foglak lebeszélni róla.
2 méterre már érdemes 50-est venni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4699) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok.

Pénteken vettem egy samsung le32c530 as tv-t a mediamarkt-ban 99990 Ft-ért. Egy sony 29" os tv-t cseréltem le erre, nem bántam meg, sokkal jobb rajta minden, afölött már elment az idő, fakó volt, nem lehetett normálisan belőni. Videó kártya is most volt cserés, így az is hdmi-vel mehet rá, sonyra már rá sem tudtam volna kötni (vettem 20 ért elment 20 ért :) ), meg van egy samsung ht-tz215 házimozim, szóval most állt öszze minden. Szóval frankó nagyon tetszik eddig. Ahogy néztem szerviz menüben samsung S-PVA paneles.

Egy dolog viszont nem megy, hiába állítom be a feliratot és az avi file-t is ugyanarra a névre nem jelenik meg a felirat. Pc-n egyből hozzáteszi, de a tv-n nem tudok feliratot kirakni. Mi lehet a gond? Samsung házimozi is rendben lejátsza... Mit csinálhatok rosszul, mit kellene beállítanom?

Még egy kérdés, samsung oldalán kettő "förmvert" találtam, T-TDT5DEUC-1021.0 és T-MSX5DEUC-2005.4 ebből a második van a tévén. Mind a kettőt a samsung szerint szeptember 16.-án tették fel. Mi a más az elsőben, érdemes feltenni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#4700) gejala válasza LackoMester (#4697) üzenetére


gejala
őstag

Ezért írtam, hogy alap tévéműsor nézésre teljesen jó a 32".
Egyébként szerintem elég sokan szoktak filmet is nézni és akkor nem árt, ha lát is belőle valamit. :D Ha meg még neadjisten szeretne különbséget is látni egy dvd és 720p rip között...

Nekünk sincs 32" a hálóban, de nem is látok el a tévéig az ágyból. :D

Mozinak sajnos csak annyi az előnye, hogy jó nagy a kép, de minőségre azért nem annyira tuti. Volt szerencsém 60" Kuron Avatar és Dark Knight blu-rayhez és igencsak máshogy néztek ki rajta, főleg kontraszt és élesség tekintetében. Hangzást tekintve viszont verhetetlen egy jó moziterem. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.