Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) eric.cartman válasza Chubby (#4300) üzenetére


eric.cartman
senior tag

akkor én passzolok (ugye wifi stick sincs a TV-be dugva???)
mert nekem az zavarta a TV adást, de megoldottam

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4302) Freestyle79 válasza Chubby (#4296) üzenetére


Freestyle79
tag

Pedig én is mobiltelefonra tippelnék. Próbaképp jópár méteres körzetben ne legyen bekapcsolt mobil. 80% térerőnél nem szabadna szakadoznia. Szobaantennával nagyon is jó a térerősség.

(#4303) nicu71 válasza pippó (#4288) üzenetére


nicu71
addikt

szia!Az inputlag témához nem tudok meg nem is akarok hozzászólni,pár oldallal feljebb valaki azt irta hogy egyáltalán nem vesz észre ilyesmit a c650-nál,még talán meg is esküdött.
A youtube a tv-n igenis jó dolog.Nincs olyan gazdag eszköztára mint a pc-n,pl kommentek,megosztás,stb NINCS.de el lehet menteni amit akarsz,a pc-n levő kedvenceidet is nézheted.Nincs olyan sok videó letiltva,én kb kettőt találtam eddig ami a pc-n megvolt,amott meg nem.de a legegyszerűbb ,ha bemégy a boltba,és megkéred az eladót nem-e bemutatná neked a samsung tv-n az internetet.
kompromisszumos megoldás:veszel egy tuti tv-t a játékaidhoz,aztán késöbb veszel egy blueray pléjert azokon is van már ytube,meg minden ami ke :D :DDD :K ll

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4304) Chubby válasza nicu71 (#4303) üzenetére


Chubby
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Wifi nincs a lakásban, a mobilom többnyire a hálószobában van, nem hiszem,hogy bezavar. Tegnap megint pocsék volt a vétel, egy kicsit megigazgattam az antennát, most úgy tűnik, jobb. Valszeg egy jobb szobaantennával kell próbálkozzak. A lényeg, hogy nem a tévében van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#4305) romulan válasza Chubby (#4304) üzenetére


romulan
tag

A hagyományos szobaantennákkal nem érsz el jó eredményt. Vagy beraksz egy UHF nagylepkét, vagy csinálsz magadnak egy double biquad antennát.

(#4306) Chubby válasza romulan (#4305) üzenetére


Chubby
csendes tag

Kösz, utánanézek mindkettőnek.

(#4307) BBéci válasza romulan (#4305) üzenetére


BBéci
titán

Az sem mindegy, milyen messze van az adótoronytól és mennyire árnyékol az épület szerkezete.
Itt a fórumon sokan használnak szobaantennát és nincs bajuk a képminőséggel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4308) romulan válasza BBéci (#4307) üzenetére


romulan
tag

Persze sok mindentől függ. A témát már számtalanszor kivesézték a különböző fórumokon.
A magyar DVB-T-t tetőantennás vételre tervezték. Nálam is van megfelelő vétel a hagyományos "8"-as szobaantennával a nap 70%-ában.

(#4309) pippó válasza nicu71 (#4303) üzenetére


pippó
csendes tag

igen, én is pont erre jutottam. a c650 ugye 140k, a c530 az 105k, vagyis marad 35k, abból meg kijön éppen kijön egy samsung bd c5300 blue ray lejátszó

(#4310) pippó válasza gejala (#4298) üzenetére


pippó
csendes tag

azt honnan tudom megállapítani, hogy az adott c530-asban milyen panel van ?

(#4311) Helmoras válasza pippó (#4309) üzenetére


Helmoras
őstag

Csak kiváncsiságból hol láttad te ennyiért a TV-ket? :)

(#4312) pippó válasza Helmoras (#4311) üzenetére


pippó
csendes tag

a "kalocsai cégnél" :) [link]
a pontos áruk jelenleg 104500 Ft ill.139600 Ft
32 colos tévékről van szó, természetesen

(#4313) Helmoras válasza pippó (#4312) üzenetére


Helmoras
őstag

Jajj elnézést idióta vagyok, ma 10 órám volt egyhuzamban elődás olyan padokban amikben konkrétan nem fér el az ember és letompultam..... Méretben nem gondolkodtam, vedd semmisnek a kérdésem, sry :P

(#4314) bnorci71 válasza romulan (#4305) üzenetére


bnorci71
addikt

valahol azt olvastam a lepke se a legjobb, az igazi a hosszú fajta

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4315) FireShadow


FireShadow
senior tag

Az miért van hogy a LED tvnek is van "frekvenciája"? Én az a fajta ember vagyok aki a 85hzes CRTtöl kezdve a dlp projektorok szivarvanyan keresztül a plazma tv-ig mindennek észrevezem a vibrálását.

Hülyén hangzik de integess a monitorod elött, a kezed egyenletesen el lesz mosódva. Integess egy LED tv előtt és darabos lesz. Viszont jól csinálják mert nem zavar, nem veszem észre, de ez mitöl van? Miért nem olyan mint a monitor? Vagy ez a LED világitás miatt van, egy normál LCD ugy viselkedik mint egy monitor?

Lehet a monitornak is van csak annyira gyorsan vibrál hogy mégkevésbé látom. Fényképezövel meg ha nagyon gyorsan rázom a fejem látok valamit de jobb mint a tv.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4316) nightshadow válasza pippó (#4310) üzenetére


nightshadow
veterán

#3369

(#4317) gejala válasza FireShadow (#4315) üzenetére


gejala
őstag

Pont fordítva van. A CCFL háttérvilágítás vibrál egy kicsit, a LED-nek elvileg nem kellene.
Ez lenne az egyik előnye a LED háttérvilágításnak, csak ugye a legtöbb ember úgyse látja (pontosabban nem zavarja) se a CCFL vibrálást, se a különbséget.

(#4318) sztanesz


sztanesz
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt vagyok, tanácsokat tapasztalatokat szeretnék kérni. Led tv gondoltam, 100Hz és 37-40" méretben. Ki mit ajánlana? C6000-ben gondolkodtam vagy c5000-ben de az csak 50Hz.

Köszi!

Gigabyte B550 Gaming V2, Ryzen 5 5600,32gb 3600Mhz ram, gigabyte 1050Ti OC http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4319) FireShadow válasza gejala (#4317) üzenetére


FireShadow
senior tag

Hát ez jó fura. :F

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4320) huhuhorgasz


huhuhorgasz
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Gondolkodom egy Samsung LE40C530-as lcd tv-n. Valakinek van valamilyen tapasztalata ezzel a készülékkel kapcsolatban? Vagy esetleg megéri másabb típust venni picit többért? Meg szeretném valósítani azt, hogy valahogyan a tv-re kötök egy házimozi rendszert úgy, hogy nem kellene nekem dvd lejátszó. Ugyanis usb-ről szeretnék filmet nézni a tv-n. Azt olvastam hogy a tv-n van optikai bemenet. Akkor nekem olyan 5.1-es házimozi rendszerre van szükségem aminek van optikai kimenete? Jól gondolom? Egyáltalán ezt meg lehet oldani valahogyan? Mert havernál a tv és a házimozi rá van kötve a gépre és úgy nézi a filmeket. Csak én nem akarom a gépet rákötni a tv-re.

Várom a válaszokat, előre is köszi szépen

Dani

(#4321) #09634560 válasza huhuhorgasz (#4320) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,annyi a különbség hogy a tévének optikai kimenete és az erősitőnek optikai bemenete van. És olyan erősitőre/házimozira van szükséged,amin az optikai bemenet (optical in) megtalálható.

(#4322) pippó válasza nightshadow (#4316) üzenetére


pippó
csendes tag

kösz

(#4323) FireShadow válasza gejala (#4317) üzenetére


FireShadow
senior tag

Rájöttem.. A led motion plus beiktat fekete kepkockakat hogy ugy frissitse a képet nem tudom az miért jó. De azt kikapcsolván már nem látom darabosnak a kezem vagy ujjam ha integetek elötte, csak kicsit hullámosnak. Igy már sokkalta jobb.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4324) huhuhorgasz válasza #09634560 (#4321) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

Köszönöm a választ. Igen pont fordítva írtam a ki és bemenetet. Az lenne a lényeg, hogy a tv-n HD filmeket tudjak nézni. A haverom mondott egy olyat, hogy nézzek egy mkv lejátszót usb bemenettel, amire aztán rá tudnék kötni egy 5.1-es hangrendszert. Tehát akkor usb-s winyó be a lejátszóba, a lejátszóra meg rákötni a hangrendszert. Így akkor meg lenne oldva a HD film nézése és az 5.1 hang úgy hogy ne kelljen egy számítógépet rákötnöm a tv-re. Ez a dolog így működne ahogyan leírtam? Ha igen, akkor nem lenne indokolt egy olyan tv-t vennem, amin van usb, mert ugye ott lenne helyette a lejátszóban lévő. Ja igen. Azért nem vennék optikais házimozit, mert mocskos drága lenne a tv mellé.

(#4325) pippó válasza huhuhorgasz (#4324) üzenetére


pippó
csendes tag

én egy samsung c530 tévét fogok venni hamarosan, 32 colos 105 ezer,ez usb-ről tud videót lejátszani, mkv-t is, hangrendszernek meg egy samsung ht c350 házimozi szettet, ezen van optikai bemenet és egyeltalán nem drága, 40k alatt hozzá lehet jutni [link]

(#4326) huhuhorgasz válasza pippó (#4325) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

nekem most már elég lenne a b530as tv is, de nem igazán lehet kapni. nameg ahol lehet ott is drágább mint a c530as. én nem adnám alább 40 colnál. láttam egymás mellett a kettőt. beleszerettem a 40 colosba.

(#4327) pippó válasza huhuhorgasz (#4326) üzenetére


pippó
csendes tag

a coll ebből a szempontból mindegy, a 32c530 és a 40c530 képességei hasonlóak lejátszás terén. a lényeg az, hogy ha a tv médialejátszóján akarsz hd videókat nézni, és ragaszkodsz az 5.1 hanghoz, akkor feltétlenül szükséged lesz egy optikai bemenetes hangrendszerre, mert (ezt többektől olvastam, ezen a fórumon is) a c530 csak optikai kábelen keresztül képes 5.1-es hangot kiadni.
a másik megoldás egy analóg audio kimenetes médialejátszó + hasonló csatlakozós hangrendszer lenne, de ez is lenne közel annyiban, mint az a 40k-s samsung házimozi amit fentebb linkeltem

(#4328) BBéci válasza pippó (#4327) üzenetére


BBéci
titán

Nehogymár rá akard beszélni 40-es helyett egy egérmozira! :Y
Az is csak 1,5-1,6 méterről ad valódi full HD élményt.
Azt a Samsung egybevackot se ajánlgasd, 10x8 centis hangdobozkáival echte bögreszett, messziről kerülendő!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4329) pippó válasza BBéci (#4328) üzenetére


pippó
csendes tag

istenőrizz, hogy rábeszéljem, sőt, kívánom neki, hogy egy min. 70 colos panasonic plazmát tudjon venni magának egy félmilliós házimozival, a legtutibb blue ray lejátszóval, hozzá vagy 500 db-os bd filmkészlettel ;)
de minekután az egyik fenti hsz-ében ott szerepelt a "mocskos drága" kifejezés az optikai bemenetes cucc elleni érvként, gondoltam többünkhöz hasonlóan neki is korlátoltak a lehetőségei az anyagiak terén, az a cucc meg egy olcsó megoldás lenne a számára...
az "egérmozi" és "bögreszett" jelzőid meg igazán szellemesek, gondolom az audi q7-nél gyengébb autókat meg csak "tragacsnak" nevezed, és beszállni sem vagy hajlandó olyanba, amiben igazad is van, én sem csinálnám másként, ha megtehetném, csak sajna vagyunk egy pár(millió)an ebben a csodálatos gazdasági fejlettségű országban, akiknek ez nem adatott meg, sőt, tulajdonképpen még a szerencsésebbek közé is tartoznak, hogy a mai körülmények között van készpénzben 150-200k körüli összegük szórakoztató elektronikára...

(#4330) #09634560 válasza huhuhorgasz (#4324) üzenetére


#09634560
törölt tag

Haverodnak teljesen igaza van: a külön lejátszó jobb mint a tévék beépitetttje,ráadásul frissithető a szoftjuk és 4-5 év mulva is lejátszó lesz még és jobb képet adnak.De manapság minden tévében van már USB. A hangrendszerrre még valóban gyüjteni kell de 80-ért már lehet kapni nagyon jót,optikai és HDMI bemenetes is,hangfalakkal. Én a lejátszó nélküli változatot helyezném előnybe,(pl Yamaha,Onkyo).Kb.200ból pedig tisztességes rendszert össze lehet pakolni állóhangfallal,mélynyomóval.De az általa nyujtott élmény töbet ér a rá kiadott összegért(kivéve bögreszettek).

(#4331) #09634560 válasza huhuhorgasz (#4326) üzenetére


#09634560
törölt tag

A C-t válaszd mert a B az tavalyi modell.

(#4332) fer válasza pippó (#4329) üzenetére


fer
őstag

:C

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4333) ALI_G


ALI_G
veterán

A c650 le tudja játszani a DVD-s iso-kat?

(#4334) bmwm3 válasza ALI_G (#4333) üzenetére


bmwm3
tag

Sajnos nem :(

(#4335) BBéci válasza ALI_G (#4333) üzenetére


BBéci
titán

A video TS mappában lévő fájlokat le tudják játszani a C sorozatú Samsungok, de nem mindegyiket. Az egyik film esetében ötből négyet, a másiknál fordítva. Még nem jöttem rá, mi szerint válogat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4336) kutyman válasza ALI_G (#4333) üzenetére


kutyman
aktív tag

Erre egyszerű megoldás a MakeMKV

(#4337) BBéci válasza pippó (#4329) üzenetére


BBéci
titán

65 colos (70-est nem láttam) Panasonic plazmához félmilliós erősítő való, a hangdobozszett és a kábelek még háromszor ennyibe kerülnek. :K
Teljesen felesleges átesni a ló túlsó oldalára! Nem javasoltam a 40-esnél nagyobb tévét - eleve akkorát akar a kérdező - valamint hangrendszerből is a Sanci által említett 80000 forintos kategóriát preferálnám a műanyag bögreszett helyett.
Miért kell ezen kiakadni?
Hogy jön ide az Audi Q7???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4338) Luissimo válasza BBéci (#4337) üzenetére


Luissimo
veterán

Milyen tévé az az Audi Kú hét?? :D :Y
Vagy házimozierőlködő ?? :DDD
levagyok maradva...

(#4339) BBéci válasza Luissimo (#4338) üzenetére


BBéci
titán

Nem vesztettél semmit. :( Hőbörögnek a fiatalok. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4340) huhuhorgasz


huhuhorgasz
csendes tag

Köszi a válaszokat. Hát egy tv után még beruházni egy házimozi rendszerbe 80k körül az még nekem is hesszes pedig nem keresek rosszul. Szal nem szeretném minden pénzemet erre költeni. Valami olyan megoldás érdekelne, hogy egy lejátszót vennék, valami olcsóbbat, amin van usb és rá tudnék kötni egy genius házimozit. (sima rca csatik vannak rajta). Havernak van és olcsón odaadná nekem, mert nem használja. Én meg nem vok annyira igényes e téren, hogy feltétlenül rá kellene áldozzak a házimozira is majdnem annyit amennyibe a tv kerül.

A tv meg marad a C530, mert ahol találtam b530-at ott drágább volt mint a C kategória. szal ehez kellene valami mkv lejátszó, amin van usb bemenet.
Tudna valaki ilyet? egy egyszerű lejátszót?

(#4341) #09634560 válasza huhuhorgasz (#4340) üzenetére


#09634560
törölt tag

20-25ért van sok fajta: WD TV Asus o!play,stb.De Geniushoz egyik se jó!!
Szerintem hagyd meg a haverodnak a Geniust mivel olyan lejátszó amit rá tudnál kötni csak kb 60-70 ezerért kapsz,alatta nincs olyan aminek 5.1 analóg kimenete van.Pl.HDI Dune Base. vagy médiajátszós Blu-ray lejátszó van még : LG BD 390.

[ Szerkesztve ]

(#4342) gyuluskám


gyuluskám
tag

Üdv...

Nekem egy olyan kérdésem lenne mennyire veszélyes a hideg szobahőmérséklet a B620 tv-mnek?

jelenleg 17C fok van a szobában és ez így is lessz sajnos még 2 hétig!

ez veszélyes a tv-nek?

köszönöm előre is!

(#4343) BBéci válasza huhuhorgasz (#4340) üzenetére


BBéci
titán

A C530 majdnem mindent lejátszik, amit mégsem, azt át lehet alakítani, vagy más nevet kell neki adni. Nem létszükséglet hozzá egy külső mediaplayer.
80e forintért a létező legolcsóbb, abszolút alap házimozi rendszert tudnád megvenni, ami nagyságrenddel jobban szól, mint bármelyik bögreszett, legyen az Samsung vagy Genius.

(#4342) gyuluskám
Semmi baja nem lesz.
Mielőtt meleg szobában bekapcsolnád, várj néhány órát, hogy a bevitelekor lecsapódott pára elpárologhasson!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4344) #09634560 válasza gyuluskám (#4342) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem árt neki,csak 5 fok alá ne menjen.A páralecsapódás árt neki,de az nem jön létre még 10 fok Celsiuson se,állandó benttartózkodás esetén.
A hirtelen hőmérsékletváltozás az nem tesz jót,pl hideg helyről meleg szobába bevitel és azonnali bekapcsolás.

[ Szerkesztve ]

(#4345) #09634560 válasza huhuhorgasz (#4340) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igaza van Bécinek: Inkább rakd össze a kettő árát,(Genius+médialejátszó) és gyüjts hozzá egy házimoziravalót. A C530 optika kimenete 5.1-et kiad USB-ről,akár DD,Akár DTS.

(#4346) Luissimo válasza gyuluskám (#4342) üzenetére


Luissimo
veterán

Szerintem járasd a tévét éjjel-nappal, majd kicsit megemeli a szobahőmérsékletedet, bár az LCD messze nem temperál annyit, mint egy plazmatikus tipus ! :DD :DDD

(#4347) gyuluskám


gyuluskám
tag

Rendben köszönöm a segítségeteket!

:C :)) Luissimo lehet az lessz!!!

(#4348) huhuhorgasz válasza BBéci (#4343) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

BBéci!

Tudnál írni egy konkrét házimozi típust amit ajánlani tudsz és rá tudnám kötni a C530-ra? Nem vagyok annyira vájtfülű, hogy észrevegyem a pl 40k-s és a 200k-s házimozi között a különbséget.

(#4349) FireShadow válasza Luissimo (#4346) üzenetére


FireShadow
senior tag

Nekem a gép fűt be ;)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4350) bnorci71 válasza BBéci (#4339) üzenetére


bnorci71
addikt

nem pont ez a topik a helye de a múltkor is volt róla szó na meg most is előjött kicsit a házimozi csatlakoztatás.

A médialejátszós tv-k ről azt mondtad azért marad le az 5.1 kimenet mert a gyártó úgy gondolja ha volt pénz ilyen tv-re legyen optikai bemenetes erősítőre is.

De akkor a BD lejátszón -10-ből 8 on-miért figyelnek ott a 7.1 analóg kimenetek????
A DVD lejátszók 70-80%-án meg nincs.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.