Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) najtitu válasza Tosee (#4400) üzenetére


najtitu
csendes tag

Nekem C530 van, igaz nem 40-es hanem 32-es. Nálam semmi probléma nicsen, ha a laptopot kötöm össze vele HDMI-HDMI kábellel, hang is van. Szal valószínűleg nem a tévével van a gond.
Az asztali gépet meg D-Sub kábellel kötöm össze a tévével, a hang meg HIFI-n jön olyankor (jack-rca kábel a gép és a hifi között).

(#4402) sittes79


sittes79
addikt

szasztok,

Régen jártam itt.. mizu? :)

van nekem egy B650-em hol és mennyiért lehet hozzá venni wifi adaptert?

köszi

(#4403) kolakola válasza csimpy (#97) üzenetére


kolakola
tag

Én is beszéltem egy ilyesmi kondícióról, de nem az általad említett eladóval.
40C650-et kínált 160eFt-ért. 1 év gari, és teljesen új. Amikor rákérdeztem, hogy ugye nem refurbished cuccról van szó, az volt a válasza,hogy nem. Bár lehet, hogy olyan dobozban kerül be az országba a vám miatt. Szóval maradtam a már sokat emlegetett kalocsai cégnél, és adtam 20 ropival többet (3 év gari+ ingyenes kiszállítás+ha elromlik, hozzák-viszik, cserekészüléket biztosítanak). Nekem ez megérte azt a 20-ast. A másikba inkább nem mentem bele.

[ Szerkesztve ]

(#4404) Luissimo válasza sittes79 (#4402) üzenetére


Luissimo
veterán

szasz.
csak nem sitten voltál ?? :DD :))

Keresőbe ha beírod, voltak itt ötletek.
A Samu 10 körül van a hivatalos, de állítólag valamelyik Belkin wifi stick is jó hozzá, az csak 2-3 ezernyi magyar forint.
de ott asszem trükközni is kell kicsit.
Kereső segít sztem.

(#4405) FireShadow válasza sztanesz (#4394) üzenetére


FireShadow
senior tag

az kellemes meg igy is tul sokat tud:) de legalabb nincs benne internet at tv meg ilyenek. ja es szep fekete ezust csak ajanlani tudom

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#4406) fer válasza kolakola (#4403) üzenetére


fer
őstag

Az már egy fél éves hsz. volt!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4407) kolakola válasza fer (#4406) üzenetére


kolakola
tag

Igen, benéztem. Bocsesz.

(#4408) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok! A specifikációkban nem nagyon találtam Samsung LE32C650/LE40C650 fogyasztásának nagyságát.... mekkora a valódi fogyasztása az említett két LCD-nek?

Előre is köszi a választ!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#4409) fer válasza Viperator (#4408) üzenetére


fer
őstag

LE32C650 130W
LE40C650 200W
De ezek csak megközelítőleges adatok, ezeket jócskán alá, illetve fölé is lehet vinni!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4410) gejala válasza fer (#4409) üzenetére


gejala
őstag

A 40-esnek ez gondolom a max. fogyasztása. Nappali fényhez igazított háttérvilágítással 120 körül lehet, estihez 80.

(#4411) fer válasza gejala (#4410) üzenetére


fer
őstag

Hát nem tudom mennyire valósak ezek az értékek! Az enyémre 115W volt írva, és elértem vele a 167W-ot! De levittem 45-50W-ra is, a mostani beállítás mellett stabil 77W a fogyasztása! Hát amire 200W van írva, szerintem azzal is el lehet érni a 220-230W-ot, ha nem többet! De erről csak az tudna többet mondani, akinek 40-es tv-je van, és meg tudja mérni a valós fogyasztását!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4412) gejala válasza fer (#4411) üzenetére


gejala
őstag

Nekem 40C650-em van és 4-es háttérvilágításhoz kalibrálva 80W-t fogyaszt.
Már nem tudom megmérni, de úgy emlékszem a gyári 14-esen is ilyen 140W körül volt.

(#4413) headhunter válasza fer (#4409) üzenetére


headhunter
addikt

(#4414) fer válasza gejala (#4412) üzenetére


fer
őstag

Nálam most van a háttérvilágítás 14-en és így fogyaszt 77W-ot, a gyár nálam 20-ra van állítva minden módban!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4415) BBéci válasza kutyman (#4399) üzenetére


BBéci
titán

Mi az a setup box??? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4416) Dictator^ válasza BBéci (#4415) üzenetére


Dictator^
veterán

Szerintem Set-top boxra gondolt, nem?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4417) #09634560 válasza clint (#4391) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megéri,erősebb tápja kb 40 Wattal többb erötartalékot ad a hangszóróknak,És nagyobb szobába jobban kelll a mélynyomó teljesitménytöbblete.

(#4418) kutyman válasza Dictator^ (#4416) üzenetére


kutyman
aktív tag

Igen, igen arra: set-top box

(#4419) BBéci válasza Dictator^ (#4416) üzenetére


BBéci
titán

Ez szaktopik vagy kvízműsor, ahol találgatni kell??? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4420) Luissimo válasza BBéci (#4419) üzenetére


Luissimo
veterán

találdki
ebbőlisegykicsi,abbólisegykicsi
és hányan hívják még így az STB-t, nemishinnéd
:D :))

(#4421) GazRic


GazRic
senior tag

T-CHL7DEUC-3000.2 Frissítő fájl (USB-n) 29 Sep, 2010 79.77
illetve
T-CHL7DEUC-3001.1 Frissítő fájl (USB-n) 29 Sep, 2010 79.77

B650 próbálta valaki?
Mi történt?

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#4422) Luissimo válasza GazRic (#4421) üzenetére


Luissimo
veterán

miplusz van ezekben a frissítésekben a régihez képest ?
nekem is b650 van gyári firmverrel és az utólsó próbám szerint jön az index-es oldal a tévén.

Mimást tud még a frissítés?
videolejátszás?
hangkezelsé?
feliratkezelés?

(#4423) GazRic válasza Luissimo (#4422) üzenetére


GazRic
senior tag

Nem tudom pontosan én sem.
És fura hogy 2ő van egy dátummal. Azonos mérettel, ami meglepően nagy az eddigiekhez képest.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#4424) VGYke


VGYke
addikt

Na w*zz**. Nem tetszik az új Samu által kiadott gyári frimware upgrade. Hogy tudom visszaállítani az előző frim-t? Sehol nem találom, pedig régebben láttam valahol a menüben. :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4425) ALI_G


ALI_G
veterán

A tapasztaltakat kérdezem, hogy hálózaton hogy a legcélszerűbb lejátszani / megosztani filmet a TV-vel? Ma össze-vissza bénáztam, de sehogy nem volt az igazi.

VGYke: mi a baj?

[ Szerkesztve ]

(#4426) VGYke válasza ALI_G (#4425) üzenetére


VGYke
addikt

mi a baj?
DigiTV-t nézek DVB-C-n (STB nélkül, mert ügye Digihez nem kell). Frim frissítés után mint ha szarabb lenne a kép. Pl. TV2 Magasztár (asszony nézi nem én :P ), gyors villódzó fényeffektusoknál szar a kép, mint ha "rizsásodna". Más csatornákon is észrevettem, hogy ha hirtelen fényvillanások vannak, azt mint ha nem jól kezelné a szoftver (pl. 0,1 sec-re ott marad a fénycsík a képernyőn). Ilyet a frissítés előtt nem láttam.
Lehet hogy volt, és nem figyeltem oda? Ez csak akkor derülhetne ki, ha sikerülne visszavarázsolni a korábbi frimware-t :O

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4427) Freestyle79 válasza VGYke (#4424) üzenetére


Freestyle79
tag

Milyen TV-d van?

(#4428) H4CKmyM1ND válasza szunyog22 (#4383) üzenetére


H4CKmyM1ND
tag

szia, kaptál vmi választ?

közben rájöttem, hogy ha a pendrive be van dugva az usb be akkor azt választja ki alapértelmezetten dlna forrásként. Egyszerűen kivettem és akkor nem kell a forrást kiválasztani, a hálózati NAS-t mutatja alapból. Más. Érdekesen telefo$ta a TV-ben hagyott pendrive-ot vmi törölhetetlen fájlokkal, amik pl. 2103. 04. 11 létrehozás dátuma kriksz-kraksz karakteres fájlok voltak. Más járt már így? De hogy ezt most a szoftverfrissítés csinálta és ilyen titkosított szarok vannak a kicsomagoláskor vagy vmi ninja bemászott a LAN ra és a TV-mből botnet klienst csinált azt nem tudom. :N

Na lényeg mit mondott a samsung üfélszolga?

(#4429) H4CKmyM1ND válasza VGYke (#4426) üzenetére


H4CKmyM1ND
tag

JAJA, nekem is szar volt a megasz4r, olyan kockás volt mintha hóviharban műholdról jött volna az adás.

Na most én nekem ahogy itt nemrég írtam fel sem ment az uj 09.29 firmware vagy ahogy a paraszt samsung írja förmver.

magyarul digi tv megasztár förmver frissítés nélkül is szarul jött, az nem azért volt mert új firmware-t twttél fel. És nem lehet visszatenni már egy pár verzió óta a régi ha jól tudom. Amugy ott van inaktív menüpontként a MENÜ > ? legalsó főmenüpont > Másik szoftver almenü, de inkatív nem választhatod ki.

(#4430) H4CKmyM1ND válasza Viperator (#4408) üzenetére


H4CKmyM1ND
tag

szia,

én mikor a 40 b650 megvettem lemértem fogyasztásmérővel sőt benne hagytam a konnektorban azóta is méri több mint 1 éve :D szóval egzakt adatot tud mondani, már ha a fogyasztásmérő nem téved. :) (minnyá bekúszok a szekrényalá, megnézem)
update, sztem lenullázta vmikor magát mert 30KW-nál jár

én Film beállítással és energiatakarékosság=alacsony beállításon használom így 104W -ot zabál. 40 colos képátló. (én 70W-ra emlékeztem, rosszul, vagy nagyon is jól emlékeztem csak az ELMŰ időközben lefizette a samsung sw fejlesztőit hogy hát mégiscsak fogyasszon a tv többet, mert hát az áramon is lehet pézt keresni) :)

Ha átteszem kiemeltre ami a legfényesebb gyári beállítás a választhatók közül 156W

na most nyilván lehet még tweakelni fényerősség stb.
ha energiagazdálkodás közepes és Film mód akkor 90W
ha energiagazdálkodás magas és Film mód akkor 80W itt már sötét eléggé a kép.

(#4431) H4CKmyM1ND válasza VGYke (#4426) üzenetére


H4CKmyM1ND
tag

...az jutott még eszembe hogy lehet a digi tömöríti agyon a csatornákat hogy maradjon sávszél még több adónak. Ez nem feltétlenül igaz csak kb. ez is lehet...

(#4432) VGYke válasza Freestyle79 (#4427) üzenetére


VGYke
addikt

UE B7000www

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4433) Somi1


Somi1
csendes tag

Hali! :)
Nekem egy 32c650-es LCD van ás a LAN kapcsolattal van problémám a TV azt írja az átjáró ping nincs kapcsolat. :W
valami ötlet a megoldásra?

(#4434) ALI_G válasza ALI_G (#4425) üzenetére


ALI_G
veterán

A tapasztaltakat kérdezem, hogy hálózaton hogy a legcélszerűbb lejátszani / megosztani filmet a TV-vel?

(#4435) Luissimo válasza Somi1 (#4433) üzenetére


Luissimo
veterán

router reset, újrabeállítások, többszöri próba, türelem, tornaterem !!!

(#4436) siemensfun


siemensfun
tag

Új firmware C650: [link]

(#4437) Luissimo válasza siemensfun (#4436) üzenetére


Luissimo
veterán

visszaállítható a régire, ha valakinek nem jön be mégse ?? :F

(#4438) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Vettem egy 32 C650-es TV-t. Nagyon szuper.
Lenne pár kérdésem:
Lehet a talpán forgatni a TV-t? Erőltetni nem akarom.
A lejátszott filmekben oda lehet-e ugrani egy bizonyos pozícióba, ha már a tekerés elég gyengére sikerült? (DLNA)

DigiTV előfizetésem van (kábel) és a digitális adás valami szörnyű! Olyan mintha zavarná valami, mert a kép mindig kockás valahol, néhány pillanatig van csak tiszta képe (akkor nagyon szép).
Az analóg adással semmi probléma. A kábelek mindenhol újak, a hiba nem nálam lehet. Tapasztaltatok már ilyesmit Debrecenben?

(#4439) nicu71


nicu71
addikt

Árulja már el valaki,hogy miért nem jó az új szoft? :F
már le van töltve de még hezitálok a telepitéssel.../mondjuk ugyis felteszem,mániákus frissitő vagyok.. :) .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4440) ALI_G válasza siemensfun (#4436) üzenetére


ALI_G
veterán

Lehet tudni mi újult?

veresp: DLNA-t még alig ismerem, jó cikket nem is találtam róla, de valahogy megoldható értelmesen, hogy PC-ről hálózaton keresztül mkv kiterjesztésű fájlt játszak le?

[ Szerkesztve ]

(#4441) H4CKmyM1ND


H4CKmyM1ND
tag

Van akinek sikerült a firmware frissítés b650-re? Nekem nem, most nem tudni a dátumot átírták 09.29-ről 10.05-re és annyi? :D
Samsungék megint kitettek magukért... :C

(#4442) Dictator^


Dictator^
veterán

Ismerösömnél egy LE32B551-et szerettem volna firmware frissíteni.

Meg is találtam a Samsung.com-on a hozzá való firmwaret.
Step 1 és Step 2- exe filet volt kitéve mint new firmware.
Letöltöttem őket, majd felmásoltam a TV-hez kapott pendrivera (e-manual volt rajta). Töröltem persze előtte mindent a pendriveról, rámásoltam az exét, kitömöritettem, majd töröltem az exét.

Nem fogadta el, megcsináltam a Step 2-essel is (Mivel dátum meg minden megegyezett, annyi, hogy az egyikhez érdekes 2009es dátum másikhoz 2010 volt).
Ugyancsak semmi.

Majd a kettő step1&step2 exét felmásoltam, kitömöritettem, exe törlés. És nem fogadja el a frissítéseket.

Megprobáltam egy 2010.februárit, az volt a legöregebb (amúgy 2009es fw van rajta).
Hát mondanom se kell, azzal se ment.

Ötlet?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4443) bnorci71 válasza ALI_G (#4440) üzenetére


bnorci71
addikt

telepíted a Pc-re a Samsung PC Share progit ot megosztod a lejátszani kívánt tartalmat, majd amikor ez kész a Tv-n lejátszod. ennyi :)

Hátránya új film esetén újra meg kell osztani

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4444) csemberlen válasza bnorci71 (#4443) üzenetére


csemberlen
őstag

Mivel könyvtár van megosztva, ezért csak annyi, hogy abba a könyvtárba kell másolni a filmet amit megosztottál.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4445) georgeh válasza Somi1 (#4433) üzenetére


georgeh
tag

Szia!
Talán Digis vagy? Ugyenezzel szívtam, nem is volt rá gyógymód. Úgy oldottam meg, hogy bettem router mögé, az adott neki átjárót, és ment...Amúgy semmilyen IP címet nem evett meg :(

(#4446) veresp válasza bnorci71 (#4443) üzenetére


veresp
tag

Valahogy úgy ahogy a kolléga írta. :)

Kiegészíteném pár dologgal:
Van egy menüpont már nem tudom melyik, mert nincs előttem az a gép, de engedélyezni is kell a tv-nek a hozzáférést. (Egy kattintás)
Sok filmet ne ossz meg vele egyszerre mert belerokkan. Legalábbis nálam. Olyan mintha "elemezné" a megosztandó filmeket. Csak azt a pár filmet ossz meg, amit éppen nézni szeretnél.
A legnagyobb hiányossága hogy DLNA-n nem lehet váltani hangsávot (remélem hamarosan javítják) . Pendrive-ról és külső HDD-ről nézett filmeknél állítólag lehet, de ezt én még nem próbáltam.

Nemcsak a Samsung-nak van DLNA szolgáltató szoftvere. Kipróbáltam jó pár másik szoftvert, de egyik sem igazán vált be. Mindegyiknek volt valami baja. Ahogy utána néztem, ez a DLNA nem éppen szigorú szabvány, sok minden lehet benne csinálni. Csak az alapok vannak benne rögzítve.
De biztos van aki itt jobban ért hozzá.

(#4447) veresp válasza csemberlen (#4444) üzenetére


veresp
tag

Nekem ez úgy rémlik, hogy nem így működik.

Ha megosztasz egy könyvtárat csak azok a filmek fognak látszani, amelyek a megosztás pillanatában ott vannak. Ha új filmet másolsz a könyvtárba frissíteni kell a megosztást.
A TV-n belenézel a filmek megosztásodba, akkor az ott látott képet ami a filmből van, nem a tv olvassa ki, hanem a DLNA szolgáltatás küldi neki.

Van olyan DLNA szoftver ahol igaz az amit írtál.

Ha jól láttam ez a DLNA (Samsung féle) nem úgy működik mint egy hagyományos könyvtármegosztás.
Ha úgy működne akkor, pl. semmi akadályát nem látom annak, hogy miért nem lehetne hangsávot váltani DLNA-n.
De javítsatok ki ha tévedek.

(#4448) ALI_G válasza bnorci71 (#4443) üzenetére


ALI_G
veterán

Na ezt is próbáltam. Felraktam a progit, megosztottam vele, bekapcsoltam a TV-t, de ott hol / hogy kéne megjelenjen a megosztás? :F
Windows 7-ben a hálózaton meg is jelent a TV, telepítettem a drivert (jobb klikkes menüben volt egy olyan, hogy install, én rámentem). A TV-n is mintha engedélyeztem volna valamit, hogy erről a PC-ről jöhet adat :F

(#4449) csemberlen válasza ALI_G (#4448) üzenetére


csemberlen
őstag

Forráslistán jelenik meg DLNA

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4450) ALI_G válasza csemberlen (#4449) üzenetére


ALI_G
veterán

Na abba belementem és nem találta a média lejátszója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.