Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) bnorci71 válasza Jaded (#4845) üzenetére


bnorci71
addikt

az óra beállításnál van automata/kézi mód illetve az időzóna is állítható
legalábbis C630-on

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4852) eric.cartman válasza AlexSt (#4849) üzenetére


eric.cartman
senior tag

valóban, de a ts-ben nem kezeli jól a feliratokat és a audio sávokat (a váltást)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4853) piroska19


piroska19
csendes tag

Kérdésem! Hátha valaki találkozott ezzel a problémával, nekem legalább is probléma! Vettem egy Samsung LE32C530 televiziót. Sikerült elinditani, beállítani a csatornákat, de folyamatosan feljönnek meghatározott időközönként, gyakran a géphez kapcsolódó hirdetési kis képek, pl. series5, Hyper Real....,......, stb, hogy lehet ezt kiiktatni? Előre köszönöm a segítséget.
,

(#4854) BBéci válasza piroska19 (#4853) üzenetére


BBéci
titán

Otthoni helyett az üzlet módot választottad.
Az nem tűnt fel, hogy visszaáll dinamikus/kiemelt képjellemzőkre?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4855) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Szeptember 2.-án vettem egy 37c650-est a Kalocsai bolttól.Nem zúgott,nagy volt az öröm boldogság most majdnem két hónappal a vásárlás után úgy néz ki korai volt az öröm!!Tegnap óta elkezdett zúgni a tv ha a fényerőt visszaveszem!Amikor hozták leellenőriztem akkor nem zúgott!Eddig azt mondták ha nem zúg amikor megveszed akkor késöbb se fog!!!Hát sajna nem igy van! :O Ma hívom a boltot mit lehet tenni?Esetleg ráfizetéssel egy 40-es re cserélni??Kíváncsi vagyok a hozzáálásukra.Eddig ahányszor beszéltem velük nagyon korrektnek tüntek...Meglátjuk!!! :F

(#4856) Kiruu


Kiruu
csendes tag

A fórum egy részét elolvastam, de túl sok a hozzászólás :D
Még a fórum olvasása előtt a Samsung LE40C650 tip. készüléket néztem ki, utána kerültem ide és úgy látom elég sokan jó TV-nek tartják.
Kérdésem - mert erre sehol nem láttam választ (vagy csak nem kerestem eléggé) - hogy az Internet@TV képesség milyen internetezést tesz lehetővé. Az írták, hogy időjárás jelentés, stb.) de pl. híreket (Index.hu), fórumokat lehet-e olvasni? :F Vagy csak korlátozottan lehet a net-et használni?
Hol lehet firmware frissítést találni? (a samsung.hu-n nem találtam) :F

(#4857) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

A 40 C650-es készüléknél mire kell figyelni?Olvastam a felhősődés jelenségéről.Ez gyakori?Vagy vásárláskor már megfigyelhető?Bármilyen tanács jól jönne!!Előre is köszönet annak aki segit!! :K

(#4858) BBéci válasza Kiruu (#4856) üzenetére


BBéci
titán

Korlátozott az internet elérés, nem pótolja a számítógépet.
Ráérsz a frissítésekkel foglalkozni, ha meglesz a tévéd. A rajtalévő firmmel is tökéletesen működik, a felhasználók többsége soha az életben nem frissíti.

(#4857) Tacsilaci
Bármelyik LCD tévé felhősödhet, ha szerencséd van, a tiéd nem fog. Jel nélküli, sötét képen lehet a legjobban észrevenni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4859) Kiruu válasza BBéci (#4858) üzenetére


Kiruu
csendes tag

Kösz!

(#4860) Somi1


Somi1
csendes tag

Erről a T-VALDEUC_1016.0 firmware tud valaki valamit? :F
Mivel másabb ettől T-VALDEUC 2004.0 firmware-től?

[ Szerkesztve ]

(#4861) Tacsilaci válasza BBéci (#4858) üzenetére


Tacsilaci
tag

Köszi a választ!Gyakori a felhősődés ennél a modellnél??Mármint a 40 c650-nél?Mert felajánlották a 37 c650-es javítását is,de úgy gondoltam azzal jobban járok ha kicseréltetem a 40-es re.

[ Szerkesztve ]

(#4862) BBéci válasza Tacsilaci (#4861) üzenetére


BBéci
titán

Az itteni fórumos vélemények szerint nem jellemző. Szerintem válaszd a 40-est, minden szempontból jobban jársz vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4863) szaszapi


szaszapi
őstag

b550hez okt 26al ujabb firmware került kiadásra,csak nem lehet felrakni.Nincs frissíthető file azt írja,pedig már sokszor frissítgettem,mi lehet a gond?

(#4864) Jaded válasza khorvat (#4847) üzenetére


Jaded
senior tag

Hát akkor ez a hétvégén eldől. A másik ötlet pedig LOL :DD :DD

Renault Megane IV Limited

(#4865) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,

BlueRay-es cuccokat hogy tudok lejátszani vinyóról C650-en?

(#4866) BBéci válasza ALI_G (#4865) üzenetére


BBéci
titán

Pontosíts, mit értesz cuccok alatt!? Olyan formátum legyen, amit a tévé le tud játszani! Ezek listáját a letölthető manualok tartalmazzák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4867) siskot


siskot
csendes tag

Sziasztok!

TV-t szeretnék venni, de a fórum olvasása közben egyre inkább elbizonytalanodtam.

Két típust néztem ki 46c6000 illetve a 46c650-et.

PS3-hoz illetve digitális tv-hez (Sep To Box-al) használnám.
Amitől tartok: felhősödés, laggolás,

Szerintetek melyik a jobb

Köszi, Siskot

(#4868) Tacsilaci válasza BBéci (#4862) üzenetére


Tacsilaci
tag

Köszönöm a válaszodat!Telefonon egyeztettem a Kalocsai céggel,nem zárkoztak el a cserétől!Kedden hívom őket és minden kiderűl!!Lehet hogy már a jövő hét elején meglesz a csere! ;)

(#4869) #09634560 válasza siskot (#4867) üzenetére


#09634560
törölt tag

46C650 Ott nincs felhősödés.Mivel az a LED hátteresek sajátossága. És játék módban alacsony a "laggolás". :)

(#4870) Boatesz


Boatesz
tag

Samsung LE40C650 firmware 2010. okt. 29 T-VALDEUC-3001.1
[T-VALDEUC-3001.1]

[ Szerkesztve ]

(#4871) ALI_G válasza BBéci (#4866) üzenetére


ALI_G
veterán

Akkor gondolom nem tudom vele lejátszani a BlueRay médiákat (lemezre kiírható fájlok egyvelege).

(#4872) siemensfun válasza adriankoooo (#4846) üzenetére


siemensfun
tag

Sikerült-e megcsinálni valakinek?

(#4873) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok!

bocsánat ha nem ide illő téma...

Egy HD5770-et kötötttem össze egy Samsung 40'-os fullHD TV-vel HDMI-HDMI kábellel de semmi képet nem ad a TV (Nem támogatott formátumot ír) Tipp valakinek mi lehet ez? Valahol kell valamit állítani egyáltalán, h kimenjen a jel akár a tv-n akár a pc-n?Bocs ha láma a kérdés tök hülye vagyok ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#4874) gulupeti válasza Boatesz (#4870) üzenetére


gulupeti
senior tag

Felraktam ezt az új firmware-t a 40c650-emhez, most visszaállt minden alapra, nem úgy mint amikor 2003-as verzióról frissítettem 2004-esre.

Viszont most, hogy állítgatom vissza a dolgokat, a tv kétszer is kikapcsolt magától. :F Érdekes. Előtte ilyen nem volt. Más tapasztalt hasonló problémát?

Már harmadszor is kikapcsolt, amikor a white balance beállításaiba léptem... :O

[ Szerkesztve ]

(#4875) gulupeti válasza gulupeti (#4874) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ezt az új [T-VALDEUC-3001.1] 40c650-hez való firmware-t senkinek sem ajánlom, folyamatosan kikapcsolgat a tv tőle, eddig nem volt ilyen probléma, szerintem ne rakjátok fel!

De kár volt frissíteni...

(#4876) Carlo009 válasza gulupeti (#4875) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Nekem felment simán. Nincs vele gondom. Először ha fel van telepítve,minden visszaáll
alap beállításokra. Mindent be kell állítani rajta,mintha most vennéd ki a dobozból.
Még a Yahoo widget is működik! :)

(#4877) BBéci válasza ALI_G (#4871) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára m2ts-re gondolsz, amiket nem játszik le, de ts-re átnevezve már igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4878) gulupeti válasza Carlo009 (#4876) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nekem is felment az új firmware simán, azzal nincs is baj, de nekem most először álltak a dolgok vissza alapra, pedig már most frissítek kb harmadszorra.
Persze az ilyenkor szokásos, hogy nem ismer fel külső adattárolót firmware frissítés után az megintcsak előjött. Pár óra mulva vagy másnap reggel újra felismeri a pendrive-ot vagy a külső vinyót, mikor milyen kedve van.

Viszont most, hogy frissítettem erre az új verzióra, ha valami beállítás menübe lépek, mindegy melyikbe, több menüpontnál is előfordult, a tv fogja magát és kikapcsol.

Lehet az én tévémmel komoly gondok vannak, már jeleztem ma is a kalocsai cégnek a médialejátszó problémát, de ha már ki is kapcsolgat, mindenképpen cserélni kellene egy újra. Nagyon jó tévé lenne pedig, bejön összességében a képminősége, a tudása, de ha ennyi baj van vele mindig, akkor ez így nagyon nem lesz jó.
Kicsit már bánt is a dolog, majd 180 ezer forint volt és a működése közel sem nevezhető tökéletesnek.

Most megint megjavult a médialejátszó, kb 20 percet ki volt kapcsolva a tv és újra megy. :O

[ Szerkesztve ]

(#4879) kishoris válasza gulupeti (#4875) üzenetére


kishoris
tag

Én is feltettem az új firmware-t, majdnem frászt kaptam az újraindítás után. A már leírtak, minden vissza full alapra, beállítások megejtése teljesen az elejétől. Kicsit már gyanús volt a fájl mérete is, kb. 30 megával nagyobb az eddig szokottaknál. 4-5 alkalommal frissítettem már, de ez volt az első ami mindent vitt. A TV működésében rendellenességet nem tapasztaltam.

(#4880) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Két dolog:

1. 46C650-en még soha nem frissítettem FW-t, elméletileg tud magától is frissíteni a netről(!), de én még nem láttam soha, hogy frissítene. Rábökve a frissítésre nem talál új FW-t. A mostani verzió:

2010/03/14_001006

Ez a legfrissebb? Ha nem, akkor miért nem találja meg? Az új verziókban mi változott?

2.

Kezd alakulni a C650 hackelése.

Szép munkát végeznek a fiúk!

:U

(#4881) adriankoooo válasza adriankoooo (#4880) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Letöltöttem és frissített 1006-ról, 3001-es változatra. Nem értem akkor, hogy miért nem frissült netről. :(((

Szóval: van valami olyan funkció amelyről lemaradtam?

DVB-T térerő mérő van -e valahol a TV-ben?

(#4882) bnorci71 válasza adriankoooo (#4881) üzenetére


bnorci71
addikt

info gomb 5mp nyomvatart

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4883) adriankoooo válasza bnorci71 (#4882) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ez igen, köszönöm szépen. :R

(#4884) bnorci71 válasza adriankoooo (#4883) üzenetére


bnorci71
addikt

a linkelésbe valami nem stimmel :U

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4885) adriankoooo válasza bnorci71 (#4884) üzenetére


adriankoooo
senior tag

(#4886) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok! Az LE46C650-nél a firmware frissítés menüben egy 10/11_8888 verziót írt. Fel is tettem, azóta a TV nem kapcsol be, csak a piros led villog. Ha megnyomok valamit a távirányítón észleli (a piros led sűrűn villog) de egyébként semmi nem történik.
SOS van valakinek valami ötlete??

(#4887) bnorci71 válasza istvanszucs (#4886) üzenetére


bnorci71
addikt

én próbálkoznék egy áramtalanítással, hátha, utána szervíz

frissítés közben nem volt áramkimaradás?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4888) nicu71 válasza adriankoooo (#4881) üzenetére


nicu71
addikt

szia,ahogyan irva vagyon,ha ellátogatsz a samsung.comra,akkor ezek a frissitő fájlok usb-re vannak megirva.
fogalmam sincs mért nem frissit az internetes menüből,de ez van!Én is próbáltam már de soha nem talált semmit,úgyhogy ha frissiteni akarsz akkor az usb változat az egyetlen járható út,javitson ki valaki ha tévedek :U k

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4889) istvanszucs válasza bnorci71 (#4887) üzenetére


istvanszucs
tag

Nem... Inkabb a firmware verzioszama a gyanus...
Mas Samsung termékeknél van felhasználó által is elvégezhető firmware reset, (pl usb a bootolásnál bedugva, power és source egyszerre).
Reméltem itt is van ilyen.

(#4890) creed13


creed13
tag

Hellosztok!

Volna egy olyan gondom, vagy inkább zavaró tényezőm, h kattog a TV-m.Egy B650-ről van szó, 1 éves a készülék.Kb 6 hónapja kezdődött a dolog.Akkor még csak működés közben hallottam, de aztán 2-3 hónap múlva már arra figyeltem fel, h kikapcsolt állapotban is hallom.Kb 20 percenként kattan egyet, mint ha valami relé vagy mágnes kapcsoló lenne.Persze nem tudom, h egyikből is van-e benne egy darab is... :U A készülék kifogástalanul üzemel ennek ellenére is, bár kétlem, h ez a kattogás természetes lenne.Valaki találkozott már ezzel a dologgal? :U

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#4891) dekorex válasza Sannya27 (#32) üzenetére


dekorex
csendes tag

Hali!

Nekem lejátssza az MKV melletti feliratot, ha átnevezem a kiterjesztését SUB-ra.

Az okosok hülyéskednek, a hülyék okoskodnak...

(#4892) dekorex


dekorex
csendes tag

Sziasztok mesterek!

Szerintetek lehet egy LE40b550esen alaplapot cserélni és beletenni egy B650-es alaplapját?
Egyáltalán van esély szerezni ilyen alaplapot?

A másik:

Vajon az 1db USB porttal rendelkező B550-es tv-n tudna működni egy usb elosztó?

köszönettel

Az okosok hülyéskednek, a hülyék okoskodnak...

(#4893) szaszapi válasza dekorex (#4892) üzenetére


szaszapi
őstag

nekem is b550-em van azt nem értem minek akarnál b650es alaplapot bele?Illetve minek az usb elosztó ha usbről tolod a filmet mit akarsz még mellette csinálni?

(#4894) dekorex válasza szaszapi (#4893) üzenetére


dekorex
csendes tag

1
Azért a 650-es alaplapja eleve okosabb (2 usb, 1 lan) talán elvinné ezt a képernyőt is.

2
Az egyik USB-be bemehetne a WIFI adapter (már van rá okosság, hogy kezelje)
a másikra meg egy vinyó.

Az okosok hülyéskednek, a hülyék okoskodnak...

(#4895) Somi1 válasza dekorex (#4894) üzenetére


Somi1
csendes tag

Hali! :)
WIFI adapter (már van rá okosság, hogy kezelje)
EZ AZ OKOSSÁG NAGYON ÉRDEKELNE mert én is használnám a wifit :K :K :K

(#4896) Freestyle79 válasza dekorex (#4892) üzenetére


Freestyle79
tag

Minden további nélkül bele lehet tenni a lapot. Persze az 550-es káván nincs meg a 650-es csatik helye, de ügyesen ez megoldható.
Ha jól emlékszem az B550-es kezel USB HUB-ot, tavaly nyári emlék.

A fennmaradó kérdésed meg legyen privi tárgya :)

(#4897) Freestyle79 válasza dekorex (#4892) üzenetére


Freestyle79
tag

Del...

[ Szerkesztve ]

(#4898) Jaded válasza Jaded (#4864) üzenetére


Jaded
senior tag

Jelentem, a probléma megoldódott! :C

Renault Megane IV Limited

(#4899) lettyke


lettyke
tag

Üdv...

T-CHL5DEUC-2010.1 Frissítő fájl (USB-n) 26 Oct, 2010

erről a firmware-röl tud valaki valamit???

LE40B620 tv-m támogatásánál ma bukkantam rá!

Köszönöm előre is!

(#4900) Freestyle79 válasza istvanszucs (#4886) üzenetére


Freestyle79
tag

Amenyiben a Power LED folyamatosan villog, viszont a TV nem kapcsol be, akkor egyértelműen maga a Flash IC-ben lévő program a hibás, nem tud beboot-olni. Nem 100% biztonságos ez a frissítés. A gyárban is 1000 lapból 10-20 egyszerűen meghal.
A javítására egyetlen megoldás, hogy magát a Flash IC-t lecserélni egy másik, programozott IC-re.
A távirányítóra azért reagál, mert azt a részt egy másik IC, úgynevezett Sub-Micom kezeli, aminek különálló programja van.
A TV-d pedig Main-lap cserés lesz, mivel a szervíz csak fődarabot cserél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.