Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) janos666 válasza janos666 (#699) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

DVI Input Setting a neve (az angol menüt használom), de felejtsük el, mert összességében rosszabb úgy, mint a Contrast/Brightness-el széthúzva a natív HDMI csatlakozásnál aktív módot. DVI módban még mint ha a felbontás sem lenne FullHD, HDMI csatlakozást használva pedig szép éles a kép Sharpness=0 beállítással. (Legalább is én most úgy nézem, hogy a nullán van kikapcsolva az élesítés, nem az 5 a holtpont lágyítás és élesítés közt.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#702) krx21 válasza janos666 (#701) üzenetére


krx21
nagyúr

Összeségében mi a véleményed? g30 vs d550
Majd tesztelgesd. A "sima" THX beállítás nem tetszik? Sztem úgy jó az ahogy van... :)
Majd késöbb kalibráld be.

(#703) jolti


jolti
senior tag

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves fórumtársnak!
Remélem sok plazmát hozott a Jézuska! :-)

(#704) janos666 válasza krx21 (#702) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A THX-et a 2.1 köré fixált gamma miatt nem szeretem, én 2.4-re szoktam kalibrálni sötét szobába. (Na meg szokás szerint zöldes.)

A felső sáv képzaja. -> Az előbb bejött a húgom, és megkérdezte miért zajos az égbolt (épp az Assassins Creed Relevation-ben bohúckodtam kicsit, hogy melyik TV-n fest jobban), nekem pedig most a webböngésző fejléce mellett szúr folyton szemet, szóval mégis csak gáz ez normál használat közben, és szerintem most rosszabbodott, mióta beszámoltam róla.
Plusz a gyenge pixelek (nem egészen döglött, de sötétebb ott pár pixel egymás mellett, mint ha por lenne, vagy kosz az üveg és bevonat közt - de színes, úgyhogy sub-pixel hiba lesz az...) miatt ez most megy vissza a boltba, úgyhogy ezzel felesleges várni, hogy meddig járassam be break-in slide-okkal és mikor kalibráljam először.

Épp ezért most álltam neki kalibrálni egy Prof módot, csak hogy addig is tisztább legyen a játék, hogy milyen a G30 képe.
A 2 pontos szürkén már túl is vagyok, mindjárt meglesz a gamut, itt alig van mit állítani, szóval nem tart sokáig. De elég szépek lesznek a grafikonok, remélem a kép is.

Amúgy érdekes, hogy 83 cd/m^2-t mértem, mégis mint ha ki akarná most égetni a szemem a fehér ablak. Mondott erről valamit Dwayn is, hogy ezeken a Panákon nem reprezentatívak ezek a mérések. Lehet hogy ugyan onnan ered a dolog, mint a vibrálás, és a szokatlan pulzálás jobban ingerli a szemet, így kvázi kevesebb fényerő kell, hogy kényelmes legyen.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#705) KTTech válasza janos666 (#701) üzenetére


KTTech
veterán

Ha aktiválod a Haladó (isfccc)-t, akkor a professional módon belül megjelenik egy csomó beállítás, amivel az RGB-t tudod állítgatni (sajnos nekem magyar nyelven van, de színkezelésen belül ott vannak az RGB fényerők, az RGB színtelítettség és színárnyalat, illetve a fehéregyensúlynál az RGB szintek és vágási szintek). Ez elég beállítás? (natív HDMI kapcsolatnál nézem).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#706) janos666 válasza KTTech (#705) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az már megvolt, mindjárt lövök cal reportot. ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#707) KTTech válasza janos666 (#706) üzenetére


KTTech
veterán

Kíváncsi leszek :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#708) DM-Fan válasza KTTech (#707) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szintúgy. :K

Get Moded!

(#709) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Panasonic 42S30 teszt by HDTVtest.co.uk

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#710) janos666 válasza DM-Fan (#708) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt egy 60Hz-hez: [link]

Nem tudom hogy tényleg a kitekert sub-field order tehet-e róla, de komolyan... Ez a 80 cd/m^2 sokkal jobban égeti a szemet, mint a Samsung plazma ~80 cd/m^2-re. (Azon is pont ennyi volt a max, 20-as Cell Light-al a frissítés után, ha már be volt lőve a fehéregyensúly is a biztosabb módszerrel.)

10%-on már nem kell hinni a CM-nek, főleg nem ezzel a driverrel. De 20-30 közt lehetne még finomítani, csak minek ha holnap után este csomagolom...?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#711) DM-Fan válasza janos666 (#710) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mondom én, hogy még normálisan kalibrálva is tud bántóan világos lenni (a sötétből világosba menő változások tudnak vágni - pl. Aliens főcímében az i-betűből jövő fény odavág rendesen sötét szobában - gondolom ez volt Cameron célja vele anno), komolyan el sem tudom képzelni, hogy bírja az, aki dinamikus profilban nézi - pedig van ilyen.

Tudod ezt még pofozni szerintem, de majd tényleg a cserepéldányon érdemes belemászni.

Get Moded!

(#712) KTTech válasza janos666 (#710) üzenetére


KTTech
veterán

Nem rossz eredmény :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#713) janos666 válasza janos666 (#710) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt pedig egy 24Hz: [link]

Nem tudom miért tűnik sötétebbnek a 24Hz, ha a műszer majdnem ugyan azt méri, de szerintem írjuk fel a 2011-es NeoPDP rejtelmes trükkjeiből adódó sejtelmes jelenségek listájára. :DDD

Egyébként ide-oda pöcögtetve a két Prof mód közt nem sokat lehet észrevenni normál képeken, úgyhogy aki nem akarja kicentizni, annak bőven elég egy módot kalibrálni 50 és 24Hz-hez. (-> Bocs, az alábbi 60Hz valójában 50Hz volt, mert valahogy ott rekedt a beállítás ahogy nézegettem előtte, csak akkor láttam, mikor váltottam 24-re.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#714) DM-Fan válasza janos666 (#713) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Teljesen korrekt értékek ezek! Én sem nagyon vettem észre, hogy más beállítás kellene 50/60 Hz-hez, mint 24 Hz-hez, nem is használok különbözőt, csak az eltérő színtérbeállítású eszközökhöz.

Get Moded!

(#715) Abrion


Abrion
senior tag

mi a különbség az s30e és s30b közt?
és menyire igaz az a watt használat a 709 hszben linkelt tesztnél?

ugyan ennyit fogyaszt a s30e is?

[ Szerkesztve ]

(#716) janos666 válasza janos666 (#713) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Átalakítottam a Prof1-et 60Hz-hez. Csak a fehéregyensúlyt pöcögtettem, a CMS-hez hozzá sem kellett nyúlni.
Viszont így már kicsit észrevehetőbb a váltás Prof 1/2 közt, szóval ha valaki mindhármat használja, akkor érdemes 60Hz-re kalibrálni egyet, 24Hz-re egy másikat, és utóbbit használni 50Hz-hez is. -> Ez ugyan az, mint Samunál, ami végül is logikus, ha mindkettőnél 96Hz a 24Hz, és 100Hz az 50Hz, ami közel esik egymáshoz, nem úgy, mint ezek a 60-hoz...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#717) janos666 válasza janos666 (#716) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De jut eszembe...
Tuti 96Hz még mindig a 24Hz, ha nincs bekapcsolva az interpoláció?
Az US modelleknél G20, GT30, stb csak 48Hz-re hajlandóak (és csak a TVxx-ek tudnak 96Hz-et), az EU-ban külön lett kisírva a G20-nak a 96Hz, és én itt G30-on semmi ilyet nem látok, csak a Smoothfilm-et tudom kapcsolgatni, de nem vált frekit a panel, csak Medium és High közt, de mindkettő szappanopera már, csak az OFF a normális.
És pont ezt mondták a 48Hz-ről, hogy sötét és vibrál. Nálam pedig sötétebbnek tűnik, és kicsit vibrál, szóval akár 48Hz is lehet.
Elvileg még egy 48Hz/96Hz kapcsolónak is lennie kéne valahol, nem? Mondjuk ezt hiába kerestem eddig bármely Panán...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#718) janos666 válasza DM-Fan (#714) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, jó ez, nem olyan precíz, mint a D550 vagy a VT30, de elég jó.

A méret viszont végül mégis gáz egy picit. "Végtelenül" közel nem kényelmes ülni, ahova most húztam a fotelt, onnan pedig már összementek kicsit az emberek. :(

Idővel nyilván megszokom majd, de most már bebizonyosodott, hogy nekem az ~50" az optimális, és a 42" még egy személyre is inkább kicsit, mint elég (huhh, még akkor kettőre-háromra...).

Ha anyagilag realizálható lesz (félek én attól, hogy az új 2012-es Pana panelek -mármint ami nem "conventional", hanem az a "built from scratch" - harsányan indulnak és sokáig kemény árban lesznek, még használtan is), akkor legközelebb megint ~50" váltja majd.

De most tuti nem nyomom fel 50G30-ra, mert annyira azért nem jött be a készülék, hogy az szentesítse az 50"-os G30 árát (mondjuk 200-at megért volna, amiért nemrég elpasszoltak itt egyet, de az szerencsés alkalmi vétel kategória...).
Elég precíz a feldolgozása, hogy a stabilabb és mélyebb feketével összességében elverje a D550-et sötét szobában, de azért mondjuk úgy, hogy lehetne jobb is, mert a D550-é is jobb volt, míg el nem... és a kontraszt is látványosan jobb a Samukétól (erről átpislantva arra már fáj a samu féle tejfekete), de ez sem egy "extrém kontraszt", hogy húha...

Szóval ez most marad (vagyis az, amire cserélik a hibák miatt), és meglátjuk mit hoz a CES télapó.

Ja, és tényleg nagyon strapabíró a panel! Alig pár órát nyomtam rajta a slide-show-t tegnap este, ma pedig már ezt használtam inkább mindenre, még sincs semmi makacs IR.
A Samunál azért előfordult az első pár 100 órában...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#719) janos666 válasza krx21 (#702) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A "sima" THX beállítás nem tetszik?

Nem rossz. Sőt, direkt keresni kellett azokat a filmjeleneteket, ahol van látható különbség a THX és az én 10-20 perc alatt összedobott Prof1 módom közt, de őszintén szólva nekem jobb tetszik az utóbbi.

THX profilban sárgásak az arcbőrök, és az alacsony gamma miatt kicsit harsányak a sötét jelenetek részletei. Sötétbe jobb a ~2.4-es gamma, és a fehéret azért mindig kalibrálni kel minden panelen.

De ha nem lenne itt a Prof1 mód, és kéznél a spektró, akkor szerintem megelégednék a THX-el, mert gyári képmódnak tényleg nagyon jó.

Neked viszont szerintem itt is a THX tetszene, mert kicsit világosabb. De nekem elég a Prof mód fényereje...

Viszint lehet hogy nem hülyeség csinálni VT30-akon egy olyan ISF-Night módot, amiben nem nyúl az ember a 10 pontos WB/gamma opciókhoz, csak azokhoz, amik a G(T)30-on is elérhetőek, mert ez most így szerintem kicsit jobb lett, mint a THX. Szerintem legalább is jótt tett az arcbőrök színeinek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#720) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Itt azért több Panasonic tulaj van azért itt kérdezem:

sajna az én készülékemen is kapásból volt egy halott pixel és eléggé középtájon van ahhoz hogy zavarjon.

Elég sokan vittek már innen vissza halott pixellel készüléket 3 napon belül.Az érdekelne hogy a MediaMarkt hozzáállása milyen a Pana termékek esetén?

(#721) Voice24 válasza ZEN1TH (#709) üzenetére


Voice24
őstag

Amennyit az én angol-tudásommal ki tudtam belőle silabizálni, elég jó minősítést kapott, a vége pedig egyértelmű: highly recommended!

Boldog Karácsonyt Mindenkinek! ;)

(#722) DM-Fan válasza janos666 (#718) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha már így közel tökéletesre bekalibráltad, bepötyöghetnél egy beállításérték-listát az adott Prof. módhoz, a színtér megjelölésével. Sok G30 tulaj van itt, gondolom érdekli őket, hogy nagyjából mik a korrekt értékek. Úgysem lesz tökéletes másnál, de közelítő értékeknek jók.

Get Moded!

(#723) DM-Fan válasza GeneraL_XTX (#720) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

3 napon belül bolt, utána Pana, de egy pixelre egyetlen gyártó sem fog neked TV-t cserélni (még a Samsung is csak az első 3 napban cserél ennyi miatt, akkor meg a boltnak is illik). Szóval ezt a vásárlás helyén kéne intézni. Nem gondolnám, hogy a MM problémázna ezen, de egy telefont mindenképpen megér, mielőtt visszacűgölöd potyára. De gyanítom csak kedden lesznek legközelebb.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#724) CSorBA


CSorBA
őstag

Mikor én vettem a Panát, MM-ben azt mondták, hogy ők 1pixelhibára is cserélik szó nélkül 3 napon belül. (említette, hogy ezért is jó náluk venni :D)

(#725) < CyberBob > válasza janos666 (#718) üzenetére


< CyberBob >
őstag

"Ha anyagilag realizálható lesz (félek én attól, hogy az új 2012-es Pana panelek -mármint ami nem "conventional", hanem az a "built from scratch" - harsányan indulnak és sokáig kemény árban lesznek, még használtan is), akkor legközelebb megint ~50" váltja majd."

Most is három féle panellal szerelt tvk-vannak és nem csak a legdrágábban van neopdp. És ahogy korábban írtad, hogy jövőre nem lesz G széria akkor vagy az S-t kellene drágítani vagy a G helyett lenne egy butított de új paneles típus. Az is lehet, hogy már nem csak a csúcs modellekből lesz 65 colos ez is lehet ármérséklő hatású ha pedig eltűnik a fél hd kategória (csodálkoznék) akkor az egész számozás lejjebb kerülhet eggyel.
Vagy nem. :D

CSorBA: na persze hiszen a sz@rt is eladják újra újként szépen becsomagolva teljes áron. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#726) Tomics válasza DM-Fan (#722) üzenetére


Tomics
addikt

Támogatom, várom az értékeket. Én az egyik tesztoldal szerint állítottam be, de annál a fekete még 1,5 méterről is hangyás ami nem tetszik.

PH! addikt since 2004

(#727) krx21 válasza Tomics (#726) üzenetére


krx21
nagyúr

A VT30-on is, ha csak +1-re teszem a fényerőt, megemelkedik a fekete (zajos lesz). Innen is látszik, hogy elég jól be van az "lőve",
Eleve kételkedve fogadom azokat a kalibrálásokat ahol nagyon el van tekerve a fényerő, akár +-ba vagy - ba! Persze feltételezve, hogy eleve a jelforrás sincs eltekergetve... A fényrőhöz ha nagyon hozzá kell nyúlni akkor, valami más van elállítva! pl: FullRangeRGB, Limited RGB... stb
A THX-nél, én csak a színekhez nyúlnék hozzá (csak kicsit) javító szándékkal, ha tudnék!

[ Szerkesztve ]

(#728) I.K.Z


I.K.Z
tag

Sziasztok,

Tudtok adni olyan programot ami leteszteli a TV-t hogy van e valamilyen hibája, pl pixel vagy más.
Gondolom nem árt letesztelni vásárlás után.

(#729) krx21 válasza I.K.Z (#728) üzenetére


krx21
nagyúr

A pixel hibákat alapszínű képekkel a saját szemedre támaszkodva tudod ellenőrizni...
A neten van sok tesztábra, de magad is csinálhatsz paint-ba... (1 perc, piros, zöld, kék, fekete, fehér) és még amit kitalálsz...

[ Szerkesztve ]

(#730) #75912448 válasza GeneraL_XTX (#720) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tegnap láttam a híradóban egy MM-os faszit, aki nyilatkozta, hogy mindent visszavesznek, cserélnek. Szerintem bele sem fognak nézni, 1 km-es sor lesz az ügyfélszolgálaton. Szerdán már csak 200méteres :)

(#731) I.K.Z válasza krx21 (#729) üzenetére


I.K.Z
tag

oké.köszönöm.

(#732) laszlo168 válasza #75912448 (#730) üzenetére


laszlo168
senior tag

Sógorom tescoban vett egy hd-lcd-t, másnap bedöglött, vissza vitte, kicserélték.
Mikor otthol kibontotta, akkor derült ki, hogy kapott egy full hd, ledes tévét, hozzá teszem, a hd readinak szebb képe volt t.home analóg sat tv-vel.
Ugyhogy vigyázzatok, nehogy 42"-os helyett 50"-ost kapjon valaki :)

[ Szerkesztve ]

(#733) krx21 válasza laszlo168 (#732) üzenetére


krx21
nagyúr

Szabad tudni, mi helyett kapot mit pontosan? :) Nem kellett ráfizetni? A doboz nem volt árulkodó? Vagy ugyan abban a dobozba volt mint a másik?

[ Szerkesztve ]

(#734) GeneraL_XTX válasza #75912448 (#730) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Akkor megpróbálom, jövőhéten megy vissza. Nem mintha látnám mondjuk, de tudom h ott van. Ezt a TV-t már hosszútávra tervezem, úgyhogy muszáj egy tökéletes példány belőle.

(#735) #75912448 válasza GeneraL_XTX (#734) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezzel az 1 hibával nem biztos, hogy visszavinném. Kapsz egy másikat, ami majd bevilágíthat, csíkos lehet, zúghat az inverter stb stb, melyek sokkal idegesítőbb hibák, mint a max 20 cm-ről látható 1db halott pixel. Persze nyugodtan megpróbálhatod a cserét, nem lebeszélni akarlak róla, de látva a hozzászólásaid olyan vagy mint én: hibakereső funkcióban működsz :) Mindegyik tévén találsz majd valami hibát, ami idegesíteni fog, hiszen hibátlan tévé nincs. Hiába van sok jó tulajdonsága, mindig az az 1 hiba zavar... Én is tévét kerestem, próbálgattam az elmúlt napokban, a seggem vertem volna a földhöz ha találok egyet aminek az egyetlen hibája a halott pixel.

(#736) GeneraL_XTX válasza #75912448 (#735) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Most teszteltem, nem teljesen halott az a pixel, a piros színt még meg tudja jeleníteni:)

Hát nem tudom, benne van hogy cserébe esetleg egy szarabbat kapok, de az is, hogy egy tökéleteset. Ezen bevilágítást,zúgást nem tapasztaltam. A becsomagolás meg visszavitel meg külön nyűg :(

nehéz ügy ez az biztos.

(#737) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok.

Adott egy Philips Cineos 50PF9966 50" 1080i HD Plasma TV. A probléma a következő vele.
1080i módban zavaróan villog, vibrál a kép, mind 50, mind pedig 60Hz beállításokkal.
Elég lenne a 720p, ekkor viszont körben 4-5 centi fekete keretet hagy, nem nyújtja meg a képet.
A lejátszó egy WD TV Live! B-Rad firmmel. A TV-n tudtommal nem lehet firmet frissíteni.
Van valakinek valami ötlete???

Előre is kösz!

(#738) #75912448 válasza GeneraL_XTX (#736) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha teljesen sötét szobában nézel egy fekete hátteret és nem tapasztalsz cloudingot, akkor a helyedben nagyon örülnék :-) Nézz meg egy focimeccset még valamelyik adón. Majd figyelj a közepes sebességű kameramozgásra ( a hátteret figyeld ne a labdát ), mikor balról-jobbra, vagy jobbról balra követi a labdát. Ha ilyenkor nem találsz zavaró mértékű foltos-csíkos hátteret, akkor én meghagynám a tévét.

Nekem még nem sikerült folt, csík és egyszerre clouding mentes LCD tévét találni, pedig néhánnyal már találkoztam :D

(#739) GeneraL_XTX válasza #75912448 (#738) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Cloudingot tegnap direkt néztem, nem látni foltosodást való színüleg azért, mivel az IPS panel nem igazán tud jó feketét adni. Bár ha bekapcsolom az ECO módot akkor szép lesz a fekete, de a fényerő is csökken.

Focit nem igazán nézek, de az oldalazó kameramozgás picit talán kevésbbé riceg mint a D550-nél ez valószínüleg az IFC-nek köszönhető ami a D550-en egyáltalán nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#740) janos666 válasza DM-Fan (#722) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

60Hz
Contrast/Brightness jelszint szerint (***).
Color 30 | Sharpness 0 | Off | Off | Off | On
Advanced Settings
White Balance: 2 | 0 | 6 | 4 | 0 | -2
Colour Management: 1 | 1 | 1 | -3 | -5 | 0 | -2 | -2 | -2
Gamma: 2.4
Innentől az Advanced-en belül: Off | Off | Off | Off | Auto (a többi már funkciógomb...)

24Hz
Contrast/Brightness jelszint szerint (***).
Color 30 | Sharpness 0 | Off | Off | Off | On
Advanced Settings
White Balance: 2 | 0 | 6 | 8 | 0 | 0
Colour Management: 1 | 1 | 1 | -2 | -4 | 0 | -3 | -3 | -3
Gamma: 2.4
Innentől az Advanced-en belül: Off | Off | Off | Off | Auto

***

Brightness: tesztábra segítségével szemre, míg épp tisztán fekete marad a fekete háttér, de a lehető legtöbb sávot látod villogni a Reference Black felett (17-től felfelé). (Inkább kevesebb villogjon, mint hogy zajosodni kezdjen a fekete alap!)

Contrast: Minimum olyan alacsonyra, hogy a Reference White-ig minden villogjon, egészen 234-ig, és ne mutasson erős elszíneződést a fehér háttérhez képest. Illetve innen még érzés szerint tovább csökkenthető, ha túl erősnek érzed a világos képek fényerejét. (Az alapértéktől fenteb nincs iazán értelme erőltetni, akkor sem ha világosban nem érzed elég fényesnek, akkor használd inkább a THX profilt alapértékekkel. Az picit fényesebb.)

Javasolt tesztábrák: AVSHD709 (az MP4 verziót vitte nálam a beépített Pana és Samu lejátszó is, de célszerűbb HDMI-ről a lejátszóddal megnyitva...). Innen Basic section és Black Clipping a Brightness-hez, White Clipping a Contrast-hoz.

----

Most figyelem, hogy a CMS-nél a Luminance értékekben van a legnagyobb eltérés. Ez jöhet akár onnan is, hogy állítólag nem mindegy, mi van a képernyőn rögtön a tesztábra betöltése előtt, és ezekhez a 2011-es Panákhoz javasolják, hogy minden mérés előtt nyissuk meg ugyan azt a képet (mindegy mit, csak ugyan azt). De ennyire most nem centiztem ki, és amúgy sem lesz tökéletes a lemásolt beállítás, szóval szerintem pötyögjétek be a 24Hz-est, és hagyjátok is azon...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#741) Tomics válasza janos666 (#740) üzenetére


Tomics
addikt

Köszi!

Nekem a fényerő pont 0-nál tökéletes.
Viszont a white ábránál nem értem a leírást, ugyanis minden sáv villog, akárhova állítom a kontrasztot. Próbáltam THX-ben is, ott is villog az összes sáv.

PH! addikt since 2004

(#742) -FLY->


-FLY->
őstag

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1308122639
Nekem ezek az értékek vannak beállítva jelenleg, 2,2 gammához ez jó lehet? Egész szép képe van így a g30-nak, de nem tudom, hogy mi hozható még ki belőle.

(#743) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Heh a wikipédián ezt találtam a pixelhibáról a házi javítás címszó alatt :DDD

"Egyes esetekben a pixelhibák házilag is javíthatóak (más esetekben ez még súlyosabb kárt okozhat a monitorban). A két általában javasolt módszer a pixel színének gyors váltogatása egy célprogrammal, illetve a képernyő megnyomása egy ceruzával vagy egyéb tompa tárggyal a hibás ponton"

Ám még ilyenről nem is halottam:)

(#744) janos666 válasza Tomics (#741) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jelfüggő: YCC-vel vagy Limited RGB inputtal könnyen villog mindegyik még kimaxolt kontraszttal is (akár a whiter-than-white 235-255 is, amire ilyenkor nincs szükség, de elfér), de Full Range RGB-hez lentebb kellett tolni, nekem most pl. 25 és +7.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#745) Tomics válasza janos666 (#744) üzenetére


Tomics
addikt

FullRGB-n viszont a feketéből csak 3 sáv villog

PH! addikt since 2004

(#746) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Ha már nem akartok válaszolni 737-re, legalább azt mondjátok meg, mitől van az a fekete keret. Elég lesz általánosságokban. Köszönöm.

(#747) GeneraL_XTX válasza GeneraL_XTX (#743) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezt a szoftveres dolgot kipróbálom. Most úgy villog a képernyő a 3 alapszíntől mint az állat, elméletileg ez felélesztheti főleg ha még új a készülék.

Fene tudja, egy próbát megér....

(#748) GeneraL_XTX válasza #48613632 (#746) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerintem senkinek mégcsak tippje sincs. A philips nagyon régóta nem gyárt már plazmát, az a készülék nem mai darab. Túlpásztázási opció sincs?

(#749) #48613632 válasza GeneraL_XTX (#748) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát elég régi az biztos. Túlpásztázás? Ilyen név alatt nem találtam. Az összes képbeállítás a méretezésre vonatkozóan annyi, hogy "szélesvásznú", voltaképp még a 4:3-at sem engedi.
De ha nincs ötlet, akkor természetesen hagyjátok a francba. Azért köszönöm :R

(#750) GeneraL_XTX válasza #48613632 (#749) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Overscanning ha angol a menü. Egyébként tényleg tippem sincs, még a menüjét se ismerem egy philips plazmának :(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.