Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) #48613632 válasza GeneraL_XTX (#750) üzenetére


#48613632
törölt tag

magyar is és angol is, meg még pár nyelv, de ilyet nem találtam. valamint 720p bemenő jel esetén nagyon sok funkció tiltott, ami 1080i esetén elérhető.
köszönöm mégegyszer, valószínű, hogy erre nincs megoldás :(

(#752) I.K.Z


I.K.Z
tag

Hátha valakit érdekel:

A feltöltés a műszaki áruházakban is látható látványos demonstrációs kisfilmeket tartalmazza, amivel tesztelheted a 3D tévéd képességeit.

Technikai infó:
Általános
UniqueID/String : 193831724944099743272113665445929353211 (0x91D2A1DFFFCE664B98D9B5C9AF7AFFFB)
Teljes név : D:3D2010 Samsung 3D TV Demonstration 3D Blu-Ray DiscSamsung_3D_Demo_Full_Disc_Half.SBS_2010_Mini-HD.1080p.M.E.L.I.S.O.N.mkv
Formátum : Matroska
Formátum változat : Version 2
Fájlméret : 1,32 GiB
Idõtartam : 35 perc
Teljes adatsebesség : 5 259 Kbps
Film : mini-HD by DJP & HOOLIMAN
Kódolás dátuma : UTC 2011-10-15 07:32:27
Kódoló szoftver : mkvmerge v3.2.0 ('Beginnings') built on Feb 12 2010 16:46:17
Kódoló könyvtár : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Kép
Sáv száma : 1
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : High@L5.1
Formátum beállítások, CABAC : igen
Formátum beállítások, ReFrames : 4 képkocka
Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC
Idõtartam : 35 perc
Adatsebesség : 5 000 Kbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 1 080 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebesség : 23,976 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : folytonos
Bit/(képpont*képkocka) : 0.101
Adatfolyam mérete : 1,23 GiB (93%)
Cím : mini-HD by DJP & HOOLIMAN
Kódoló könyvtár : x264 core 112 r1867 22bfd31
Kódoló könyvtár beállításai : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5000 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Nyelv : angol
Default : nem
Forced : nem
colour_primaries : Generic film

Hang
Sáv száma : 2
Formátum : AC-3
Formátum/adatok : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Kódek azonosító : A_AC3
Idõtartam : 35 perc
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 256 Kbps
Csatornák száma : 3 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L R, Side: C
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bit
Adatfolyam mérete : 65,9 MiB (5%)
Cím : mini-HD by DJP & HOOLIMAN
Default : igen
Forced : nem

Letöltés:
http://www.wupload.com/file/2625061152/Samsung_3D_Demo_Full_Disc_Half.SBS_2010_Mini-HD.1080p.M.E.L.I.S.O.N.mkv

(#753) -Babuci-


-Babuci-
csendes tag

Sziasztok!
Pana G30-ast összekötöttem a számítógéppel,hdmi kábellel. Hang nincs.( Alaplapi VIA® VT1708S Audio Codec) Driverben elvileg mindent jól beállítottam, biosban engedélyezve van.
Kérdésem az lenne , hogy a tv-n kell-e v.mit még beállítanom ?
Vagy egész egyszerüen a kábel rossz?(a fiókból került elő, az eredete nem ismert :B )
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#754) Stafni válasza -Babuci- (#753) üzenetére


Stafni
aktív tag

A windowsban átkapcsoltad, hogy a HDMI-n menjen a hang?

(#755) janos666 válasza -Babuci- (#753) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen VGA?

Annak az alaplapi VIA chipnek át van drótozva SPDIF-en a hangkimenete a VGA HDMI kimenetébe?
Ha a VGA-nak nincs saját audio chipje, akkor max annyit tud megtenni, hogy belevezeti a HDMI-be a jelet egy SPDIF-ből.

Ha van a VGA-nak saját hangchipje, akkor pedig teljesen irrelevánt hogy van-e mellette alaplapi vagy bővítőkártyán már audio chip. Sőt, akkor érdemes azokat letiltani, míg megoldódik a HDMI hang kérdése.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#756) DM-Fan válasza GeneraL_XTX (#743) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem ne kínlódj a pixelek házi javításával, nagy humbug! Én már próbáltam anno TN-panelnél, IPS-nél, eredménytelenül. Töltöttem célprogramot (UDpixel), amivel kizárólag azt az 1 pixelt is lehet ingerelni, fél napot is mehetett rajta, semmi eredmény, ahogy a külső fizikai nyomásos kísérletnél sem. Egyetlen gyógymód: a készülék cseréje. Szerintem cseréltesd, és addig tedd mindezt, amíg nem kapsz egy minden szempontból megfelelő készüléket!

Get Moded!

(#757) DM-Fan válasza janos666 (#740) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Köszönöm a G30 tulajok nevében! :R

Get Moded!

(#758) DM-Fan válasza #48613632 (#749) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Overscan megjelölést sem látsz sehol? Ha nem, akkor esetleg a lejátszóval lehet még variálni, ha ott van több fokozatú zoom.

Get Moded!

(#759) GeneraL_XTX válasza DM-Fan (#756) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ok köszi, akkor az lesz. :R

(#760) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most már biztos vagyok benne, hogy megátkozott az a cigányasszony, aki legutóbb jött kéregetni piára, és többet kért, mint először adtam (egy százas volt azsebemben apró), erre elzavartam, hogy ez már azért pofátlanság, hogy az adományon összegén reklámál. :DDD

Ma előjöttek a panelen a zöld foltok. De keményen, először csak sötétszürkén láttam, most már fehéren is. Főként függőleges, de amorf pacák. (Nagyobb plazmás fórumokon külön topicja van a "green blob"-nak, de itthon még senki sem panaszkodott rá.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#761) janos666 válasza DM-Fan (#756) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én olyat már láttam, mikor valaki rotring heggyel kezdte "maszírozni" a hibás pixelt az LCD-jén, mert állítólag rendszeresen előjött, de ettől eltűnt egy időre. Aztán azon felbuzdulva, hogy kinevettem, és épp akkor nem akart eltűnni, nekiesett kicsit agresszívebben, és sikeresen gyártott még köré 3 másikat. ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#762) DM-Fan válasza janos666 (#761) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ilyen erővel akár a ráolvasásos technikát is alkalmazhatod a hibás pixelre is. :B Ja, de plazmán azért ne kezdd el tollheggyel masszírozni a panelt. Itt ez sajnos sehogy nem működne. :(

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#763) janos666 válasza DM-Fan (#762) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Idővel talán sikerülne magad átrágnod az üvegen. :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#764) ZEN1TH válasza janos666 (#760) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Megátkozott a devla :D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#765) #48613632 válasza DM-Fan (#758) üzenetére


#48613632
törölt tag

nem, nincs sajnos ilyen benne. a lejátszó meg tud zoomot, de mindez a kereten belül történik, szóval akár 8x zoom is lehetséges, de a keret attól marad. :( mindegy, túlélem. ha gyári beállításokat visszaállítom, elfogadja a 60Hz 1080i-t, így azért tűrhető, csak erős kontrasztú, vékony vonalaknál, éleknél látszik a villogás.

(#766) DM-Fan válasza #48613632 (#765) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, közben már rájöttem, hogy a lejátszó zoom-ja nem lesz járható út. Akkor viszont tartok tőle, hogy ebben az üzemmódban csak ennyire tudja kitölteni a panelt. Elég koros, idejétmúlt készülék már, megérett a cserére. :(

Get Moded!

(#767) GeneraL_XTX válasza janos666 (#761) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az pont jó mert akkor cserélik a szervízben neki:)

(#768) #48613632 válasza DM-Fan (#766) üzenetére


#48613632
törölt tag

Sajnos a mostani új készülékek messze túlmutatnak az igényeimen, LED + 3D technológia, feleslegesen tolja fel az árat, igazából a 720p felbonás is elegendő lenne számomra, és az XBox is annyit tud. Ilyen készülékeket sajnos már nem lehet kapni, mert technologiailag elavult.
Úgyhogy egyelőre marad ezzel aki malőrrel. De köszönöm mégegyszer az infokat :R

(#769) Tomics válasza #48613632 (#768) üzenetére


Tomics
addikt

Rosszul tudod, pl. léteznek panasonic és samsung plazmák is amikben nincs 3D, HD-Ready felbontásúak és a hasonló árkategóriájú LED-LCD képminőségét veri :)

Samsung 51D450
Pana 50C3

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#770) DM-Fan válasza #48613632 (#768) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egy Panasonic 42C3 plazma ára 100 eFt, HD-Ready (1024x768-as felbontással), 42"-os és nagyon pazar képe van, DVD-re, SDTV-adásra az egyik legjobb választás, de a HD-tartalmak is prímán néznek ki rajta. Semmi 3D, semmi csicsa, teljesen alap készülék. 50"-os méretben is megáll 155 eFt környékén. A Samsung-nak is van HD-Ready készüléke (43D450). Szóval van alternatíva, ha nincs szükséged az új technológiákra, fullHD-re, 3D-re.

Get Moded!

(#771) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megnéztem hol tévedt itt el pár ember nemrég a Pana szervízmenüben.

Azzal, hogy kétszer megnyomtátok a 2-est (ami annyit tesz, hogy visszafelé lépni a főmenüben), kiválasztottátok az Aging főmenüt. Ez gyakorlatilag "bejáratás/bemelegítés mód", nincs benne semmi ártalmas, és az 1-2 gombokkal tovább lehet lépni a főmenü elemek közt, vissza az elsőre (software és hardware verziók listája), vagy be oda, ahova szeretnétek.

A Samsung menüjében sokkal több veszélyes dolog rejtőzik, de mégis azt mondanám barátságosabbnak, mert könnyebb benne navigálni még akkor is ha nem tudod mit csinálsz, itt pedig még akkor sem biztos hogy tudod mit csinálsz, ha azt hitted tudod (pl. elolvastad a leírást, hogy kell üzemidőt csekkolni, de azt nem, hogy 1-2 főmenüt, 3-4 almenüt léptet, volume +/- értéket módosít).

Kicsit mint ha a '90-es évekből ragadt volna itt ez a Pana SM. Olyan "majd akinek bele kell nyúlni az tudja mit kell nyomni (akár vakon is)" logikával, nem gondolva arra, hogy még a szervíz technikus is lehet kezdő/álmos, illetve néha csak benéz pár user is...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#772) DM-Fan válasza janos666 (#771) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem a szerviztechnikus álmából felköltve is tudja, hogy mi mit csinál benne, mezei user-nek meg ugye semmi keresnivalója ebben a menüben, 99%-át nem is érti annak, amit ott lát.

Get Moded!

(#773) janos666 válasza janos666 (#771) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy hasznos az az Aging főmenü.

Miután bejön a fehér ablak, ott a Vol +/- állatja a szürke fényerejét, fehérből le lehet lépkedni egész a feszültségmentesített fekete állapotig. A 3-4 gombokkal pedig különböző tesztábrák közt lehet válogatni, pl. meg lehet tenni a lépcsőzést a piros, kék, zöld képernyővel is.
Ezzel gyakorlatilag végig lehet vizsgálni a panelt pixelhibára és zöld foltosodásra.

Ezen túl semmi érdekes nincs bent. Talán még annyi, hogy be lehet lőni a Cinema és THX mód fehéregyensúlyát (+ a user menü Contrast/Brightness csúszkáinak alapértékeihez tartozó állapotokat).
És kedves, hogy rögtön ad is hozzá egy fehér ablakot, hogy belődd a 100% fehéret. De 30% szürkéje az már nincs. :DDD Nekem is a DRV értékek vannak kalibrálva (gyárilag), a CUT-hoz nem nyúltak.

Itt nem igazán lehet csak úgy hazavágni a TV-t, max eltekerni a színeket.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#774) DM-Fan válasza janos666 (#773) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Itt nem igazán lehet csak úgy hazavágni a TV-t, max eltekerni a színeket."

Az pont elég is, ha később nem vagy tisztában az alapértékekkel. Azzal azért kellően oda lehet tenni a készüléket.

Get Moded!

(#775) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként ma este végignéztem rajta egy egész Blu-Ray filmet egyben, 24Hz-el etetve, Smooth Film nélkül.

Nem vibrált, nem volt semmi más furcsaság.
Valamikor a felénél jöttem rá, hogy "már a felénél járok, és még nem baszta fel az agyam a floatig black". :C

Az is kellemes meglepetés volt, hogy a film végére nem rajzolta ki az IR a mozivásznat a fekete sávok közé, mint a Samun. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#776) DM-Fan válasza janos666 (#775) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem véletlenül dicsérem a G20-at! Már az is közel ilyen príma, pedig ott még van minimális floating black is olykor-olykor, bár elég ritkán.

Get Moded!

(#777) vilga


vilga
tag

Tegnap a családi ebéd utáni döglésben /a rokonság aki már basztatott a crt tv-m miatt és Lcd tulajok/ megnézték a G30-on: Lady.Gaga-The.Monster.Ball.Tour.At.Madison.Square.Garden.2011.720p.BluRay.x264.Hun-RiNZLER.mkv-t
/ők akarták :)/ Csak valami hümmögés félére futotta tőlük

(#778) M_AND_Ms válasza vilga (#777) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tehát, szólni sem tudtak a csodálkozástól. :-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#779) DM-Fan válasza vilga (#777) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig ráadásul ez csak 720p anyag. :(((

Get Moded!

(#780) -FLY->


-FLY->
őstag

Ferrit gyűrűt csak a netkábelre érdemes rakni, vagy esetleg máshol is működik?

(#781) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Nah közben nézegettem egy kicsit a külföldi fórumokat és kiderült, hogy LCD esetén már a Panasonic is használ olcsó, külsős LG IPS panelt a belső, házilag fejlesztett IPS-Alpha helyett :(( :((

Fasza, mert úgy néz ki pont ilyet kaptam ki. Úgy megy vissza mint a sicc,hihetetlen :((( :(((

(#782) < CyberBob > válasza GeneraL_XTX (#781) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Hát igen a panel lottó hozzátartozik az lcd-s "élményhez". Egyes márkáknál és modelleknél csak a szétszedés után derül ki mit vett a delikvens. Amúgy az LG elég jó ips paneleket gyárt legalábbis a Dell monitorokban már majdnem elviselhetők.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#783) junkpod válasza DM-Fan (#318) üzenetére


junkpod
nagyúr

ez a sigma vs realtek csipszet csak hitvita szerintem, tiszta vallási kérdés. nem ismerek olyan földi halandónak értékelhetőt amiben lenne komoly különbség.
nekem nagyon tökéletes az xtramer a raltek csipszettel, de bevallom akikor vettem azért ezt választottam, mert akkor a hype volt a sigma-popcorn tábor felől, hogy csakazért se:) de nem bántam meg egy percig se, semmit nem hiányolok eddig... :C

Box's don't touch!

(#784) -Babuci- válasza janos666 (#755) üzenetére


-Babuci-
csendes tag

Köszi!
Megoldva: VGA-nak új driver+VIA letílt.
:R

(#785) madgie válasza junkpod (#783) üzenetére


madgie
titán

Xtreamer? Akik olyan galádságra képesek, hogy Androiddal hype-olják a médialejátszót? Hozzájuk képest a PCH/Dune kismiska :D

(#786) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok, a következő segítségre lenne szükségem!

Adott téma: Panasonic plazma TV vásárlás, a fő kérdés melyik modell a legjobb választás számomra a következő igények alapján.

Amit szeretnék:
106 cm
Full HD
Dig TV tuner (DVB-T magyarhoz!)
minél újabb, vagy jobb vagy dícsért plazma panel
ár/érték kiválóság 2011-es modell vagy korábbi...

Amire nincs szükségem:
3-D
beépített médialejátszó, UTP csatlakozás....

utóbbin ha lehet spórolnék, mivel a BD lejátszómban van, és feleslegesnek tartok egy másikat mellé.

Amit kinéztem: TX-P42S30, ám ha ennél van "butítottabb" verzió nem probléma

"in medias res"

(#787) Tomics válasza Csabroncka (#786) üzenetére


Tomics
addikt

Szia! Az S30 jó választás lehet, azonban a legjobb ár-értékű plazma a 42G30!
Ha van rá egy kicsit több pénzed (+33e), akkor megéri a G30-at venni.
Amiben jobb mint az S30: NeoPDP modul, Jobb képminőség (2D-s plazmák közül a legjobb), kalibrálhatóság, THX minősítés, jobb tükröződésmentes bevonat, digitális adások felvétele HDD-re, több csatlakozó

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#788) psg5 válasza GeneraL_XTX (#743) üzenetére


psg5
veterán

Nekem annak idején egyik laptopunkon bevállt! Vagyis nálam igazolva.

Most már kb 5 éves a noti és annyi van, hogy újra visszajött az a pixel ami nyomásra eltűnt, de ugyanezzel a finom ujjnyomással eltűnik...Bekapcsoláskor van amikor megjelenik, van amikor nem, de nyomásra eltűnik.
Ja van még egy ilyen pixelhiba rajta (az kb 3 év után jöt elő) na arra már nem hat ez a "technika".

F.K.T.

(#789) meoindil válasza Csabroncka (#786) üzenetére


meoindil
aktív tag

Szia!

Nézd meg az UX30-at is. Ami a hátránya, hogy nincs rajta tükrözésgátló réteg még annyi sem mint az S30-on. A csatlakozók, mediaplayer hiánya ebben az esetben téged nem zavar...
Nekem is S30-am van, és szép képe van a Digivel, az analóg csatornákat fel sem ismertettem vele, csak a DVB-C tunerével hangoltattam be a digitális csatornákat.

(#790) krx21 válasza -FLY-> (#780) üzenetére


krx21
nagyúr

Ferit mágnes
Minden kábelen működik! De leginkább a tápkábelekre szokták tenni... De akárhova is teszed, szerintem ártani nem árt! Igazából a kábel zavarszűrését javítja... Mind a két végénél kell, hogy legyen a nagykönyv szerint...

[ Szerkesztve ]

(#791) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Halihó!

Sikerült már valakinek valamelyik Pana Vierával médiaszerver programot irányítani?
Vagy működik valakinek valamilyen médiaszerver programmal?
Állítólag Win M Playerrel is mennia kéne, tudja valaki távvezérelni a TV-vel?

Ha valaki használ valamilyen médiaszerver programot, amivel a PC-n lévő fájlokat hálózaton keresztül a TV-vel le tudja játszani, kérem jelezze, sürgős lenne!

Konkrétan nekem G30-am van, ahhoz kéne, a gépen meg Win7 van.
A használatijában van egy Twonkyserver program, amit ajánlanak erre, de nem tudom elérni a progit, de állítólag mással is működhet.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#792) krx21


krx21
nagyúr

Janos666!
Ha már Pana Service menü! Cellafényt vagy egyéb fényerő növelést találtál a menüben?
Vesézd ki, nyomkod meg rendesen, aztán oszd meg a tapasztalatokat! :DD
Csak a garival ne legyen gondod... ;]

(#793) vilga válasza Gasparius (#791) üzenetére


vilga
tag

Elvileg a win7 média playere is látja pana vierát, de nem minden file-t tudtam felvenni a lejátszási listájára ezért használom a serviio -t /ingyenes és magyarul is tud/
A Twonky pedig 30napos

(#794) Gasparius válasza vilga (#793) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Köszi!
ezt a servioot megpróbálom
ha megakadok vele, segítesz?

Egyértelmű a telepítése?

(#795) Gasparius válasza vilga (#793) üzenetére


Gasparius
aktív tag

:-)

na, a servioo beállításainál a renderer profilnál mit kell beírni?

csak azért gond
tehát ha IP-t kell beírni, melyiket kell?
Gondolom, hogy a TV IP-jét kell, mert a TV nem találja egyelőle a szervert.

újraindítom azért

(#796) vilga válasza Gasparius (#795) üzenetére


vilga
tag

Hagyd üresen, igaz nálam is fix ip van kiosztva minden gépnek, újraindítás után látnia kell
Ha nem, teszteld a tv-n a hálózatot

[ Szerkesztve ]

(#797) Gasparius válasza vilga (#796) üzenetére


Gasparius
aktív tag

újraindítottam, a g30 em lát szervert.
ki kellene hoznia, hogy servioo nem?

elérési utat kell megadni a megosztott könyvtáraknak, vagy csak könyvtárnevet?
csak mert én csak nevet adtam, meg persze bejelöltem, milyeneket akarok megosztani...

a PC-nek nálam is fix az IP-je,

ha a hálózatot tesztelem a TV_n minden ok.
úgy van, hogy routerbe megy, ahová a PC is.

Netem van, a Viera Connect működik, így a hálózat elvileg rendben, a szervert mégse látom a TV-n

(#798) Gasparius válasza vilga (#796) üzenetére


Gasparius
aktív tag

a zerver fut, nem értem, mi lehet a gond, a servioo konzolon nem kellene látnom a TV-t, vagy valami?

(#799) lemmy9 válasza Gasparius (#798) üzenetére


lemmy9
őstag

Az enyém sem látja a Serviio-t, én is most próbálkozom.

Szerintem!

(#800) Gasparius válasza vilga (#796) üzenetére


Gasparius
aktív tag

egyébként meg úgy kellene működnie, hogy a PC-re telepítés, meg a megosztási beállítások után a TV-n egyből láthatóvá kéne válnia, ha médiaszervert keresek?
úgy értem, a TV-nek automatikusan meg kéne találnia?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.