Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Gabor970 válasza Cypresss (#1582) üzenetére


Gabor970
addikt

ha így haladunk -a világ- akkor 5 év múlva nem az lesz a kérdés, hogy milyen TV-t veszünk, hanem hogy hányat ellett a disznó az ólban, vagy tudtunk-e szarvast lőni vacsorára.....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1602) athomi válasza KTTech (#1593) üzenetére


athomi
veterán

úgy tudom nem véletlen nem tudott az Euronics nemrég eleget tenni a G30 akciójának, saját készlete nem volt, a Panasonic meg csak annyit gyártott, amit el is ad, tehát leginkább rendelésre :) szóval egyetértek, biztosan nem lesz raktárseprés, és a boltok sem szoktak plazmából felhalmozni.

[ Szerkesztve ]

(#1603) einstein válasza KTTech (#1589) üzenetére


einstein
senior tag

Nyílván jóval kevesebben fogják venni 335-ért mint 280-ért. Én sem értem ezt a lépést, nem hiszem, hogy globálisan emelkednének az árak így a modellév utolsó hónapjaiban.
Valószínű úgy számolnak, hogy úgy se vesznek ilyenkor már sokan tévét, így nem sok vásárlót fognak ezzel már elrettenteni, azon a kevesen meg legalább meglesz a hasznuk... Nem tudom... A jobban fogyó modellek árait (42s30/g30) nem emelték.

(#1604) Gabor970 válasza GaborGh (#1600) üzenetére


Gabor970
addikt

Ha a nézési távolság nem kevesebb mint 2 méter, akkor onnét az 50" alapból adódik. Azt, hogy melyik a best-buy, azt csak akkor tudjuk megmondani, ha tudjuk az ársávot, amiben gondolkodsz. Talán kettőt lehetne ajánlani: Samsung PS51D550 ha 200e Ft körüli a keret, illetve egy sokkal minőségibb (képminőség) darab a panasonic 50G30-asa 300e Ft környékén. LG-t nem szoktak ajánlani, de én is csak egyet láttam működés közben (valami 50-es méret 353-as típus) annak nem tetszett a képe. Az igazsághoz szerintem az is hozzátartozik, hogy még egy LG plazma is jobb adott áron adott méretben mint az LCD, tehát az sem rossz, csak ezen a fórumon (gondolom tapasztalatok alapján) kialakult az LG--Samsung--Panasonic sorrend, a gyengébbtől a jobb felé haladva. Én a saját szemem szerint a G30-ast látom tényleg érdemben jócskán a többi fölé emelkedőnek képminőségre.
Garanciaidőben most nincs igazán difi (talán) 2+1 éves garik vannak a samsungnál, szerintem a panasonic is hasonló. Hogy melyik mennyire elromlós..... nehéz erre okosat mondani, annyival több pana romlik el a fórumtársak készülékeiből, mint amennyivel tobb panás van mint samsungos. Legalábbis ezt írták valamikor két hónapja, mikor felvetettem, hogy nem nagyon olvasok elromlós samsungról, ellenben panasonicról elég gyakran.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1605) milan89 válasza einstein (#1603) üzenetére


milan89
csendes tag

Sajnos ez a megállapítás is már csak múlt idő, a g30-ra is rádobtak egy 5-öst. Bár ilyen euro mellett még biztosan követni fogja több is.

(#1606) GaborGh válasza Gabor970 (#1604) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszönöm szépen :R

Igen a ~200-es kategóriára gondoltam, mindenképp megnézem ezt a Samsung PS51D550 és mivel említetted, hogy a Panának milyen szép a képe, ezért lehet, hogy egy 42G30 is belefér, kíváncsi vagyok mekkora különbség lesz köztük...

Bocsánat még egy lényeges szempont a tükröződés lenne, mennyire fényesek ezek, ill. matt kijelzővel lehet kapni?

Thx

(#1607) BBéci válasza GaborGh (#1606) üzenetére


BBéci
titán

Matt felületű üveget nem használnak tévékhez, az LCD-k "eleje" műanyag, de a felsőkategóriásak azokból is fényesek. Tükröződéscsökkentő bevonat szokott lenni rajtuk.
A nézési távolság és a képátló összefüggését vedd figyelembe. Ahonnan pont jó az 50/51-es, onnan egérmozi a 42-es!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1608) grabber válasza grabber (#1580) üzenetére


grabber
addikt

HDD winchester USB Nem működik ismeri fel kikapcsol tv

Másik portba kell bedugni :K

(#1609) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
Cserélnénk a hagyományos TV-nket egy 42'-es plazmára. FulHD nem érdekel (1028x768-as), elsősorban WII-hez és néha-néha DVD filmekhez lesz használva. Olvasgatok itt a foszforlagról. Ez mennyire létezik még? Használtan bele szabad ezekbe ugrani 70-80K környékén?

(#1610) Ijk válasza rumkola (#1609) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pana 42C3 100k körül mozog. Használtból semmiképpen nem vennék 2010-esnél régebbit, azokból is lehetőleg 5 év garisat, 42x20-at, 42c2-t érdemes megnézni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1611) nihill válasza rumkola (#1609) üzenetére


nihill
őstag

A sógornőm a múlt héten akart TVt venni 80k környékén. Azt ajánlottam neki, pótolja ki egy kicsit és vegyen egy 42C3-at, az mindent lever abban az árkategóriában. Nem bánta meg. Neked is ezt ajánlom :)

(#1612) GeneraL_XTX válasza Ijk (#1610) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Pana 42C3 100k körül mozog."

Már inkább 120....

(#1613) Ijk válasza GeneraL_XTX (#1612) üzenetére


Ijk
nagyúr

Íjj, így felszaladt az ára?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1614) CSorBA


CSorBA
őstag

E-digitalban, ha jól látom még "csak" 109, és van raktáron.

(#1615) nihill


nihill
őstag

Ez a múlt héten még 99k volt, dehát várható volt, új év, új ÁFA, stb..

[link]

(#1616) GaborGh válasza BBéci (#1607) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszönöm neked is.

Esetleg tudnátok ajánlani egy kiállító termet ahol az ideális körülmények között lehetne megtekinteni, kipróbálni a készülékeket Bp-en?

[ Szerkesztve ]

(#1617) rumkola válasza Ijk (#1610) üzenetére


rumkola
veterán

Hasonló válaszra számítottam, mert Ti már jobban bele vagytok gabalyodva a dologba, és azt is tudom, hogy több pénzért jobbat is vehetnék. :)
Rettentően árérzékeny vagyok jelen pillanatban, 80K a végső keret, viszont ebből a pénzből a lehető legnagyobb képátlót szeretném.
FullHD és egyéb sallang nem érdekel (legalábbis egyelőre :D ).
Valahogy sokkal szimpibb a plazma dolog mint a TFT-s cucuk, viszont ez a foszforlagos dolog megijesztett. Konkrétan egy LG 42PQ2000-ZA ról van szó. Fingom sincs mikori gyártás, de a 600hz bizakodásra adhat okot?
Szóval: foszforlag? ghosting?
előre is köszi

(#1618) obiwankenobi


obiwankenobi
csendes tag

Sziasztok!

Épp most hidaltam el. A PanaShopnál, ahonnan még november közepén 279.900-ért vettem az 50G30-at, a tévé jelenleg 334.990Ft!!! :Y

A Pannobolha széllel szemben pisál.

(#1619) KTTech válasza obiwankenobi (#1618) üzenetére


KTTech
veterán

Látom átmentél write-onlyba :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1620) Tomics válasza obiwankenobi (#1618) üzenetére


Tomics
addikt

Edigitálnál változatlan a 42 és az 50 is:)

PH! addikt since 2004

(#1621) obiwankenobi válasza KTTech (#1619) üzenetére


obiwankenobi
csendes tag

Hát igen. Ez a megjegyzés (dühöngés) részemről a magába forduló csendes plazma őrültek elfojtott sikolya. Csak azt nem tudom, hogy ez a vég kezdete, vagy a kezdet vége???

[ Szerkesztve ]

(#1622) KTTech válasza obiwankenobi (#1621) üzenetére


KTTech
veterán

Utóbbi... követni fogja minden :(

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1623) KTTech válasza Tomics (#1620) üzenetére


KTTech
veterán

Még... amíg a készlet tart :) Aki akar venni, most vegye onnan gyorsan...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1624) DM-Fan válasza rumkola (#1617) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, 80 eFt-ból újonnan semmilyen plazmát nem kapsz, a használtról én meg több okból is lebeszélnélek. Alapvetően az alsó kategóriában nem jellemző, hogy 5 év garanciával adnának TV-t, 2 évet kapsz rá, amiből az előző tulaj jó eséllyel már legalább 1, de úgy lehet mind a 2 évet fel is élte, így eleve egy rövid garanciális idejű, vagy épp garancia nélküli TV-ért adnál ki 80 eFt-ot, ami nagy botorság, ugyanis a mai TV-knél bármikor beüthet valami - olvasd csak vissza az elmúlt 3 hét hozzászólásait és meglátod! Másrészről nem tudhatod, hogy az előző tulaj mennyire kímélte a TV-t, könnyen bele lehet futni beégett, agyonhajtott példányokba. Harmadrészt a 2 évvel ezelőtti modelleknél ma már jó eséllyel fejlettebb, korrektebb készüléket kapsz. Negyedrészt kicsit hozzátéve a keretedhez - 25 eFt körüli összeg már nem olyan vészes, ha épp 80 eFt körüli készüléket kívánsz venni - vadiúj, friss készüléket kapsz teljes garanciával.

Azt az LG-t messziről kerüld el! Ha rám hallgatsz, nem adod egy új 42C3 alá!

Get Moded!

(#1625) rumkola válasza DM-Fan (#1624) üzenetére


rumkola
veterán

na fasza, kösz :D

(#1626) Janó1999


Janó1999
tag

Kicsit visszaolvastam.
A cserélt 46GT30 jól működik.
Nagyon szeretjük.
A kép világosban megfelelő fényerejű, sötétben nekem is rendesen visszaveszi.
Először kicsit zavart, de miután megnéztem barátom LCD-jét (az nem vesz vissza sokat, ezért nagyon zavaró a fénye, még hátsó megvilágítás mellett is) úgy gondolom így jó.
Meg kell szokni, de ezen már átestem.
A műholdas UPC-nek kel RCA a hanghoz.
Az Android Marketből letölthető WiFi-s Pana távirányító, tapizós gépről jól használható.
Mondjuk a YouTube keresőbe jóval szaporábban lehet beírni mint távirányítóval.

Egy kérdésem lenne,
kikapcsolás után néhány másodperccel egy relé kattanás hallható. (két kattanás, vagy egy oda-vissza) Gondolom ez normális, de vajon több órás kikapcsolt állapot közben miért kattan ismét "kettőt"?

(A jobb egérgombos DLNA-t kipróbálom, mert eddig csak X-box-on keresztül nézegettem a számítógép tartalmát :) )

Ja,
azt hiszem teszek egy fejet a ház hátulján üresen álló, második parabolába, mert kíváncsi vagyok a TV vevőjére, csak még nem tudom mit célozzak meg vele.

(#1627) z00li válasza Janó1999 (#1626) üzenetére


z00li
senior tag

"Egy kérdésem lenne,
kikapcsolás után néhány másodperccel egy relé kattanás hallható. (két kattanás, vagy egy oda-vissza) Gondolom ez normális, de vajon több órás kikapcsolt állapot közben miért kattan ismét "kettőt"?"

Itt a válasz: LINK
:K

[ Szerkesztve ]

(#1628) Janó1999 válasza z00li (#1627) üzenetére


Janó1999
tag

Köszönöm!
(Bár kicsit túlzásnak tartom. Miért nem elég bekapcsolt állapotban frissíteni?)

Megy a DLNA is. :)

(#1629) salapp válasza Janó1999 (#1628) üzenetére


salapp
addikt

Főleg, hogy ez olyan hangulatot kelt, mintha legalábbis két-háromóránként küldenének rá frissítéseket.

áfa-kofa-júróebaxódás-országhommage: mégis múlt évben kellet vón megvenni az 50g30-at :O

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#1630) DM-Fan válasza salapp (#1629) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mondtam nektek, hogy lesznek itt árbeli meglepetések januárban. Többen lehurrogtak, hogy nem vészes az a helyzet annyira. Jelen pillanatban az euró közepe 320 Ft, a svájci franké 262 Ft. Lendületben az ország... a szakadék alja felé.

Get Moded!

(#1631) szepi77


szepi77
tag

Szoftverfrissítéssel kapcsolatban: Ha SD-n keresztül frissíted és esetleg balul üt ki valami,( pl áramszünet, stb,) tárolja valami pufferben az előző szoftvert és vissza tudja állítani? Tudom, hogy automatice keresi a frissítést, de ha "házilag" frissíted és később valami gebasz van a technikával, akkor nem jöhet azzal a szerviz, vagy a gyártó, hogy szoftverfrissítés a garancia megvonásával jár?

Panasonic TX-P42S30E

(#1632) KTTech válasza szepi77 (#1631) üzenetére


KTTech
veterán

SD-ről is támogatott a szoftverfrissítés, innen kezdve nem garvesztéses a dolog.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1633) DM-Fan válasza szepi77 (#1631) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A megfelelő szoftvert kell rátölteni, ez eleve kritérium. Ha rosszat teszel rá és emiatt lesz használhatatlan, az egyértelműen felhasználói hiba. Ha a megfelelő szoftver frissítése közben áramszünet van, akkor félbeszakad a flash-elés. Szerencsés esetben mondjuk olyan állapotban, hogy a rendszer annyira fel tud állni, hogy bele tud kezdeni egy újabb flash-elésbe. Szerencsétlen esetben a rendszer teljesen életképtelen lesz és nem tudod újra megpróbálni sem, ilyenkor nyilván csak a szerviz tudja helyretenni. Nem gondolnám, hogy ez utóbbi garanciavesztést okozna, hiszen önhibádon kívül történik a baj - igaz, hogy ezt körültekintéssel (szünetmentes táp) el lehetne kerülni, de szerintem ez még nem ok a garanciavesztésre. A szakszerű otthoni szoftverfrissítés nem szokott garanciavesztést okozni, nem véletlenül teszik közzé a gyártók a honlapjaikon a firmware-frissítéseket, írják le a módját, hogyan kell csinálni.

Get Moded!

(#1634) salapp válasza DM-Fan (#1630) üzenetére


salapp
addikt

Persze, igaz, csak még most sem tudnám lenyomni asszonykám torkán, így a 42x20 mellett. Hogy "az volt a teszt, mindenkinek maximálisan bejött a plazma technológia, most már tudjuk, hogy nagyobb kell, vegyünk akkor még egyet..." Meg a tágabb család se gondolja már, hogy rámszakadt a nemzeti bank, hogy félévenként egy plazma. (pedig az el nem szívott bagókból, meg nem iddogált söröcskékből, be nem ikszelt lottószelvényekből, az igénybe nem vett taxisokból egy ilyen tévé ára egy év alatt megvan)
Akkor továbbra is azzal kompenzálom a méretet, hogy minden cinematic filmet bezoomolok, így már elég méretes, amit látunk, bő két méterről.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#1635) rumkola válasza DM-Fan (#1624) üzenetére


rumkola
veterán

Jól kombinálom, hogy a 42C3 nem tud AVI-t?

(#1636) szepi77 válasza DM-Fan (#1633) üzenetére


szepi77
tag

Köszi a választ. Persze, csakis kompatibilis szoftverrel frissíteném, ha frissíteném, a korábban belinkelt oldalról, csak idáig nem mertem belefogni, mert régebben ezen előszeretettel lovagoltak a gyártók általában mobiltelefonok esetében. Egyébként a frissítések tartalmaznak érdemi változást általában? Tudom, hogy ez erősen változó, hogy mikor-mit buherálnak a fejlesztők, de gondolom úgy, mint a windows esetében az égvilágon semmit sem veszel észre. Gondolok itt arra, hogy ha 5 évig nem frissítem a rendszert, akkor butább lesz a tv-m, mint egy "harmatfriss" készülék? :DDD

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-P42S30E

(#1637) nihill válasza rumkola (#1635) üzenetére


nihill
őstag

Nem tud, csak képnézegető van benne.

(#1638) whappela


whappela
csendes tag

Egy unalmas kérdés ezzel az öt év garis regisztrációval kapcsolatban: most látom, hogy nekem a páneurópai füzet elejébe a boltban csak két pecsétet raktak meg a vásárlás dátumát írták bele és a tv típusát, de tv gyári számát nem. Ez hiba, vagy semmi jelentősége? Csak mert már beszkenneltettem azt az oldalt (melléje téve a számlát), szóval hogy beküldhetem ezt így a Panának, vagy bele kéne írnom a füzetbe a gyári számot és úgy újra beszkenneltetnem valakivel? (Azért kérdem, mert nincs itthon szkennolómasinám.)

(#1639) DM-Fan válasza whappela (#1638) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, szerintem nem ártana bele az a gyári szám. Konkrétan pont az a lényeg, mert ha mondjuk a számlán sincs rajta a gyári szám, akkor mi azonosítja a TV-t?! Az enyémre anno ráírta Novák úr, a korábbi Pana plazmámnál meg még úgy működött, hogy a TV mellett volt egy levonó a bárkóddal/gyári számmal és azt ragasztották a füzetbe, de erről már leszokott a Pana. Szóval szerintem bele kéne azt íratni, az a tuti!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1640) madgie válasza DM-Fan (#1639) üzenetére


madgie
titán

Levonóóó! De rég hallottam ezt a szót a matricára :))

(#1641) CSorBA válasza madgie (#1640) üzenetére


CSorBA
őstag

én is :) :C

[ Szerkesztve ]

(#1642) Cha-b


Cha-b
senior tag

Üdv!
Holnap reggel megyek a tvért 46G30 amit a meghibásodott G20 helyett kapok. Amúgy Novák úr is mondta nekem ezt az áremelést a telefonban, szal szanszos hogy mindenhol lesz, ahol még nem emeltek ott valószínűleg van még raktáron, és azokat még kiszórják ezen az áron, utánna emelnek majd ott is. Egyéb jó hír, hogy elvileg az új készülékre újra megkapom az 5 évet. Kérdeztem azt is ha találok akár 1 pixelhibát is 3 napon belül vihetem-e, mondta igen, de nála ez a 3 nap 2 hétig tart. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#1643) CSorBA


CSorBA
őstag

Már kezd érdekelni, hogy Novák Úr hol található, illetve melyik üzlet? Csupa jót meséltek róla..

(#1644) KTTech válasza CSorBA (#1643) üzenetére


KTTech
veterán

panasonicclub.hu oldal üzemeltetője (hivatalos forgalmazó), a Keletinél van a bolt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1645) Cha-b válasza CSorBA (#1643) üzenetére


Cha-b
senior tag

Kttech kolléga már leírta, és igen már mikor a g20amat vettem tőle akkoris meg voltam elégedve mindennel, segítőkész volt. Ha esetleg új tv beszerzésére kerül sor a közeljövőben a családban, nem kérdés kit fogok ajánlani. :)

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#1646) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

U30-as miben különbözik az S30-atól?

Megéri a 145-öt?

(#1647) ZEN1TH válasza WolfLenny (#1646) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Kérlek olvasd el az első hszt, majd esetleg használd a keresőt. Ha ezek után sem megy akkor segítünk. :(((

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1648) cucu999


cucu999
csendes tag

Sziasztok!
Edigitalon lement a Panasonic TX-P42UX30E ára 120 ezerre.
A következőre használnám: 70% sima analóg adás (analóg tematikus csatornák, esetleg néhány HD társuk) 20% mkv, divx, avi és 10% játék (counter strike, fifa2012).
Eldöntöttem, hogy holnap du veszek egy tévét, mert a régi 81es CRT-m megadta magát.
Kb. 2-2,5 méterről nézném...
Van jobb ötletetek?
:R

(#1649) Jani111111


Jani111111
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap lettem boldog tulajdonosa egy P42G30-nak. A meglepetés akkor ért amikor PC-t akartam hozzádugni, de nem találtam rajta a számítógép monitor csatit (D-SUB). Eszembe sem jutott hogy ilyen lehet h nincs rajta. Tudtok segíteni hogy hogyan tudom a PC- képét kitenni rá?
Másik kérdésem még hogy a TV alapból 600Hz-es, vagy hol lehet rajta állítani a frekit?

Köszi, Jani

(#1650) kbalazsa válasza Jani111111 (#1649) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Esetleg HDMI nincs a VGA kártyádon?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.