Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) whappela válasza DM-Fan (#1639) üzenetére


whappela
csendes tag

Kösz. Hát igen, logikus, hogy benne kéne lennie, csak abban bíztam, hogy most itt hirtelen a regisztrációhoz hátha megteszi így is, mivel a regisztrációkor úgyis be kell pötyögni külön a számot. Na mindegy, akkor beleírom a füzetbe, és újra beszkennoltatom...
(Mindenesetre az biztos, hogy nem megyek el újra a boltba, hogy ők írják nekem bele, basszus. A franc esne beléjük, komolyan, nem igaz, hogy nem bírnak normálisan kitölteni egy nyomorult garanciafüzetet. Persze végül is megértem, "pecsét, gyári szám, dátum" - ez valóban nagyon komplex feladat, valamelyiket egészen biztos, hogy én is mindig elfelejteném.)

(#1652) Jani111111 válasza kbalazsa (#1650) üzenetére


Jani111111
csendes tag

Sajnos nincs sem az asztali sem a laptopomon HDMI...
Böngésztem a neten hogy van VGA->HDMI átalakitó cirka 25 ezer körül...hát ettől valami olcsóbb megoldás kellene, meg olyan ami minőségromlás nélkül teszi mindezt.

(#1653) madgie válasza Jani111111 (#1652) üzenetére


madgie
titán

Vegyél egy médialejátszót, 42G30-at D-sub-ról meghajtani olyan, mint Ferrariba ukrán benzint tankolni.

(#1654) redbiro válasza Jani111111 (#1652) üzenetére


redbiro
őstag

itt a hardveraprón vettem 3 hónapja, 10k-ért, új fóliás Asus O!Play HDP-R1-et.
nem egy csoda, de inkább ez mint az átalakító.

it never gets easier, you just go faster

(#1655) rumkola válasza redbiro (#1654) üzenetére


rumkola
veterán

ezt nem értem....
hogyan lesz neki a PC képe a Tv-n, ha vesz egy R1-et????

(#1656) madgie válasza rumkola (#1655) üzenetére


madgie
titán

TV-n van HDMI, R1-en van HDMI. PC/laptopján nincs HDMI, van D-Sub, de a tévén nincs D-Sub. Mi nem tiszta ezen? :D

Nem PC képe lesz, de hálózaton eléri a PC-t, ha kell :)

[ Szerkesztve ]

(#1657) redbiro válasza rumkola (#1655) üzenetére


redbiro
őstag

feltételeztem hogy filmet akar nézni, tehát beköti a hálózatba az oplayt, és a gép merevlemezéről kitallózza a fájlokat.
tény, hogy ha játszani akar, azon ez nem segít.

it never gets easier, you just go faster

(#1658) M_AND_Ms válasza madgie (#1653) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért ennyire nem erős a dolog.
A D-Sub-on is ki tud menni 1980x1080-as felbontás (ha a videokártya bírja), csak annyi, hogy nem digitális, hanem analóg a jel.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#1659) rumkola válasza redbiro (#1657) üzenetére


rumkola
veterán

ja értem, én azt feltételeztem, hogy játszani akar a TV-n
:)

(#1660) kbalazsa válasza redbiro (#1657) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Vagy vesz egy HDMI-vel vagy DVI-al (+DVI-HDMI átalakító, de azt jó esetben eleve adják a kártyához) rendelkező VGA-t. Tetszés szerint. Bármelyik itt felsorolt megoldás jobb a D-SUB-HDMI átalakítónál... és nemcsak árban.

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#1661) madgie válasza M_AND_Ms (#1658) üzenetére


madgie
titán

Analógnál túl sok minden szól bele a képletbe. Az 1920*1080 csak egy dolog, ha mondjuk homályosabb lesz a kép (digit-analóg-digit átalakítás): megette a fene az egészet, ezért 'oszt vehetett G30-as kategóriájú plazmát.

(#1662) M_AND_Ms válasza madgie (#1661) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

De ha pc-t akar rákötni és nincs HDMI, akkor még mindig jobb lesz így, mint mindenféle átalakítóval. Mondjuk akkor már átalakító helyett egy HDMI vagy DVI csatis kártyára ruháznék be.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#1663) madgie válasza M_AND_Ms (#1662) üzenetére


madgie
titán

"Mondjuk akkor már átalakító helyett egy HDMI vagy DVI csatis kártyára ruháznék be."

:K

(#1664) nihill válasza cucu999 (#1648) üzenetére


nihill
őstag

Szia, nekem U20 van, nagyjából ugyan ilyen felhasználási körrel mint amit te is írtál, tudom ajánlani. 120k-ért meg nagyon megéri sztem.

(#1665) tibor.sz válasza Ed Parker (#1516) üzenetére


tibor.sz
tag

Dehogy cseréltem, csak felraktam a falra a korábbi PV500 helyére. Eleget szívtam érte, eszem ágában nincs lecserélni.

Te mire cseréled le és miért? Eddig elégedett voltál vele.

(#1666) kbalazsa válasza madgie (#1663) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Szóval kb. megegyeztünk ebben a lehetőségben :C

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#1667) rumkola


rumkola
veterán

Most én kérdezek valamit.
Digis műholdas TV van csak nálunk (egyelőre, sajnos) és a vevőn csak scart csati van. Ez menne a TV-be. Viszont van egy házimozink is (régebbi típus), de ezen is scart van. A TV-t az 5.1-es házimozin szeretnénk hallani (ahogy most is van, mert a mostani TV-nken 2 scart van).
Akárhogy nézegetem a plazmákat, 1scartot találok rajtuk. Esetleg fejhalgató kimenet vagy RCA hangkimenettel kössem a házimozira, ha van rajtuk olyan? :DDD
viccmóric

(#1668) Gabor970 válasza Jani111111 (#1649) üzenetére


Gabor970
addikt

[olcsón gyorsan de nem az elérhető legmagasabb képminőség]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1669) Cha-b


Cha-b
senior tag

Hazaért a 46 g30am, sajnos a pirosnál zaláltam egyből 2 subpixel hibát. :(

[link]

Többi szint meg sem néztem tüzetesen, mert nincs értelme. :(

CSAKAKISPEST!!!!

(#1670) Hsanyika1 válasza Cha-b (#1669) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

sajnálom nem tudom mi lett a pana plazmákkal :(

(#1671) Cha-b válasza Hsanyika1 (#1670) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hát még én mennyire sajnálom, hívtam is Novák urat, azt mondta vigyem vissza ,aztán majd cserélik, de most erősen gondolkozom rajta, hogy megtegyem-e. visszacsomagolás, visszavivés, az újat majd ksöbb kicsomagolni összeszerelni... stb ez még csak egy dolog, de mi van ha a következőn nem csak subpixel lesz, hanem minden szinnél hibás lesz, mi van ha nem 2 hanem több, mi van ha nem ennyire a szélén, hanem középtávon. Mostanában tényleg sokat olvasni a Pana pixelhibákról, természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy rengetegen csak akkor jönnek fórumra ha baj van ezért ez nem teljesen mérvadó hogy mennyien írják be hogy nincs pixelhiba illetve hogy van, de az ide író emberek közül sokkal többnek volt pixelhibája, mint aki azt írta volna, hogy pixelhibamentes. Félek tőle , hogy a következő még rosszabb lenne. :( Átgondolom

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#1672) Koma74 válasza bnss (#1) üzenetére


Koma74
csendes tag

Szia DM-Fan! Szépen elolvastam remekül összefoglalt kis anyagodatde mivel elég sok általánosságot tartalmaz - nyílvan a sokféle érdeklődés miatt - szeretném kérni véleményed a saját egyéni esetemre. Szóval a helység ahován egyszerűen fogalmazva TV-t keresek egy 4x4-es szoba. Csak TV-zés funkcióra, házimozival. Ha falra rakom a készüléketakkor kb 3,5 méteres nézési távolság. Főled DVD filmek és sportközvetítések nézése a cél, mivel pici gyermekeim vannak így ez az elkövetkező 5 évre vetítve úgy gondolom max heti 5-10 óra lehet. A pénztárcámból is kiindulva 50"-os méretben gondolkodom. A kérdés hogy szükséges-e a FULL HD? Illetve hogy melyik készülék. Mivel DVD lejátszó vásárlását is tervezem, az új készülékeken van USB csatlakozó így az a TV-n már nem érdekes. Inkább fontosabb az igazán szép kép. Igazság szerint még az sem dőlt el hogy LCD, LED vagy plazma, bár a fórumokon olvasva sportra és dvd-re inkább a plazmát javasolják. Típusokban az LG50PV350, és a pana TX-P50C3E vagy TX-P50U30E típusokra gondoltam plazma vonalon. Bár a pana hangszóró nyílása valóban csak porgyűjtésre jó :). Szóval várom segítséged és javaslatod. Üdv, Csaba

(#1673) kisbalazs83 válasza Cha-b (#1671) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Mindenképpen cseréltesd ki és ha a következő is hibás lesz akkor azt is!
Már csak azért is mert tényleg sok a pixelhibás plazma idén és ha mindenki visszaviszi akkor talán elgondolkodik a Panasonic hogy megéri-e jobban figyelni a minőségre.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1674) Jani111111 válasza M_AND_Ms (#1662) üzenetére


Jani111111
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat és a tanácsokat!
Igen, nekem is ez volt a gondom hogy nem elég ha csak a tartalmat látja - mert azt akár egy pendrive-on is átdughatom a TV-be, hanem maga a PC képe kellene, mert pl játszani csak így lehet.
Amúgy valószínű hogy akkor beruházok egy olyan videokártyába amin van HDMI és azzal meg lesz oldva a dolog.., - már ami a PC-t illeti. Laptopot meg max nem kötök rá...otthol ugyis ott a PC.

(#1675) Cha-b válasza kisbalazs83 (#1673) üzenetére


Cha-b
senior tag

Holnap reggel fogom visszavinni, elöbb hívott Novák úr miután az előző hszt megírtam, hogy már szólt a Panasonicnak, és mindenképp vigyem vissza, legfeljebb addig cserélgetjük amíg hibátlant nem kapok. Korrekt volt, csak ez a macera vele. :) Remélem a következővel szerencsém lesz, bár ahogy magamat ismerem :P

Látom az előző hszemet sikerült teleraknom helyesírási hibával, de kicsit felidegesített a tv és gyorsan írtam.

Koma74: Bár nem Dmfan vagyok, de ahogy a felhasználási módodat leírtad, felesleges fullhdt venned. Bár azt nem részletezted, hogy tvnézés alatt HD tartalmakra is gondoltál-e.

CSAKAKISPEST!!!!

(#1676) < CyberBob > válasza Jani111111 (#1674) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Egy hdmi-s ati kártya már pár ezer forintért vehető és akkor a hangkártya is felesleges és erős processzor sem kell. A laptop meg társai pont a bővíthetőség hiánya miatt zsákutca legalábbis szerintem. Persze nem is arra találták ki.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1677) redbiro válasza Cha-b (#1675) üzenetére


redbiro
őstag

de akkor vidd magaddal a képeket és nézzétek meg a helyszínen, ne 5x fordulj helyette kocsival.:)

it never gets easier, you just go faster

(#1678) Cha-b válasza redbiro (#1677) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nem kell, a Panasonicnak viszi vissza , és ott nézik meg és adnak helyette neki egy újat. Arra kért hogy rajzoljam le egy lapra, hogy a kijelző melyik részén találtam a hibákat, gondolom a gyorsabb megtalálás végett. Lerajzoltam paintben és odaírtam, hogy a kijelző kb. ezen részén 2 db subpixelhiba piros szinnél, nehogy más szinnel nézzék, aztán visszaküldjék hogy jó. :P

CSAKAKISPEST!!!!

(#1679) < CyberBob > válasza Cha-b (#1678) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Csak nehogy azt mondják mint a panashop, hogy a kép szélén (monoszkóp körön kívül) nem számít hibának.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1680) Cha-b válasza < CyberBob > (#1679) üzenetére


Cha-b
senior tag

Első 3 napban ? Én mondtam a telefonban Novák úrnak, hogy csak 2 subpixel, és hogy úgytudom a Panasonicnál nincsen pixelgarancia, de azt mondta ez nála nem így működik mindig a vevő érdekeit nézi, és ki fogja cseréltetni.

CSAKAKISPEST!!!!

(#1681) < CyberBob > válasza Cha-b (#1680) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Akkor ő egy korrekt kereskedő, el sem hinnéd milyen dumákat lenyom a többség ha már a kezükben van a pénz. Nem is beszélve a bevásárló központokról ahol mindent visszavesznek, de el is adják teljes áron újra újként.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1682) lemmy9


lemmy9
őstag

Egy kérdés.
A médialejátszóból hdmi-n keresztül megy a jel a tv-be.
De a tv-ből nem jön ki a dolbydigital jel optikain keresztül az erősítőbe.
Az erősítőn nincs hdmi.
Mit tegyek.
Tv műsor nézésekor kijön a dd.(HBO HD stb.)

Szerintem!

(#1683) Cha-b


Cha-b
senior tag

Nah mégsem viszem vissza a tvt, nem lehet észrevenni nézési távolságból, még annál közelebbről sem a 2db subpixelhibát. Venti hangot nem hallani, bekapcsolásnál sem, amikor elvileg fel kéne pörögnie. 0 perces volt a tv a szervízmenü szerint.

CSAKAKISPEST!!!!

(#1684) GeneraL_XTX válasza Cha-b (#1683) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ha csak a piros színt nem tudja megjeleníteni az jó, ilyenkor tényleg nem igazán lehet észrevenni

(#1685) nónéjm válasza GeneraL_XTX (#1684) üzenetére


nónéjm
tag

Sziasztok,

Van egy Samsung 42-es HD ready plazmám. DVI kábelt keresek hozzá. Esetleg tudnátok Bduapesten lévő boltot mondani, ahol lehetne venni - olcsót és jót :)? (Vannak olyan üzletek, ahol el tudom képzelni, hogy egy ezer forintos kábelt 5000 felett árulnak... ) Igazából nem tudom, hogy a gyengébbeken is "átmegy" az 1080p. Ha csak sokkal többért lehetne olyat venni, amin szépen átmegy az 1080p, akkor inkább nem erőltetném.

Előre is köszönöm!

(#1686) tendetiti válasza whappela (#1651) üzenetére


tendetiti
tag

Tőlem csak a számla másolatát kérte a Pana a regisztráláshoz, a páneurópai gari ki se volt töltve (ma voltam bent egy edigitalban kitöltetni), mégis megküldték a kiterjesztett garanciáról az emailt.

(#1687) tendetiti válasza lemmy9 (#1682) üzenetére


tendetiti
tag

Nálam stb->hdmi->tv->optikai->erősítő a lánc, és átmegy.
A tv hangszóróin hallod a mediaplayer hangját? Ha nem valszeg a mediplayeren kell állítani valamit, hogy hdmi-n küldje a hangot. B verzió: a mediaplayerről küldöd át a hangot az erősítőbe optikán vagy koaxon.

(#1688) #48613632 válasza nónéjm (#1685) üzenetére


#48613632
törölt tag

ha tényleg olcsón akarsz, és nem sürgős, akkor ebay, és hongkongi, kínai kábelt nézz. bő 3 hét míg megérkezik, de nincs vele gond, én is egy hasonló hdmi to dvi kábellel gyűröm.
(sima DVI is van csak nézz szét)

az meg hogy átmegy egy jó minőségben ... inkább a "vájtszeműek" tudnának erről mesélni, én egy cirka 6éves plazmával nyomom, és elégedett vagyok a képminőséggel. de az itteni hsz-eket olvasva, lehet, hogy tudnék mit kifogásolni, ha tudnám mit figyeljek. na ezért azokat a részeket szépen átugrom :DDD

ITT egy DVI kábel is

[ Szerkesztve ]

(#1689) KTTech válasza lemmy9 (#1682) üzenetére


KTTech
veterán

Ez normális működés: a TV csak sztereo jelet tud fogadni HDMI-n (EDID alapján ellenőrizhető...). Le van erre korlátozva, másolásvédelmi okokból. Kösd össze a médialejátszót optikán vagy koaxon az erősítővel...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1690) lemmy9 válasza KTTech (#1689) üzenetére


lemmy9
őstag

Ok, köszönöm.

Szerintem!

(#1691) DM-Fan válasza Koma74 (#1672) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha csak DVD-re és egyéb SD-anyagokra keresel TV-t, pláne 3,5 méteres nézési távolságra, 50"-os méretben, akkor nem szükséges a fullHD, ugyanakkor mégis érdemes meggondolni, mivel a jövőben azért változhat a dolog és odakerülhetnek a HD-tartalmak is, amelyek egyre inkább elérhetők. Épp ezért azt javaslom, hogy ne is DVD-lejátszót vegyél, hanem BD-t, mivel nincs nagy árbeli különbség, viszont utóbbi már alkalmas a jelen csúcstechnológiás lemezek lejátszására is és médialejátszás terén is funkció-gazdagabb/ismeri a HD-formátumokat.

Az említett LG-ről lebeszélnélek és terelnélek a Panasonic 50U30 felé, ami egy korrekt belépő szintű fullHD készülék. Sajnos az 5 éves garanciaakcióból pont kicsúsztál, de így sem rossz vétel. Ha nincs szükség a médialejátszási funckiókra, az online dolgokra és a több csatlakozóra, akkor jó választás, az 50"-os mérete miatt már 3,5 méterről is korrekt, az SD-tartalom ilyen távolságról normálisan néz ki rajta. Ha ez árban mégis sok volna, akkor érdemes lehet megfontolni mégis a HD-Ready-t az 50C3 személyében. Esetleg szóba jöhet a 42S30, mint fullHD, ami többet is nyújt, mint az 50U30, viszont ilyen nézési távolságra semmiképpen sem ajánlanék 42"-os méretet, kicsi lenne.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1692) Mejulie


Mejulie
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, inkább ide tartozik mint a házimozi topikba, remélem tudtok segíteni.
A következő a rendszer: erősítő, panasonic g30 és egy laptop. A gép és a tv egy hálózaton vannak és médiaserveren(Playback vagy Tvmobili) átjátszom a zenét a tv-re, ami egy optikaival rá van kötve a házimozira. Minden működik viszont van egy dolog ami nagyon zavar, mégpedig a véletlenszerű lejátszás...nem lehet ezt valahol beállítani, vagy a plasma media server része ezt nem tudja? akárhol kerestem, nem találtam.

(#1693) DM-Fan válasza Cha-b (#1683) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, pedig én sürgősen visszavinném a helyedben! Sajnos tapasztaltam már olyat plazmánál, hogy először csak pont a piros színnél jelentkezett a pixel ilyen szintű hibája, aztán az a bizonyos pixel az idő múlásával szépen a többi színkomponensnél is kezdte megadni magát, még végül dead pixel lett belőle. Szóval ez egy időzített bomba. Vidd vissza! Novák úr tényleg korrekt ilyen szempontból is, tavaly ilyenkor is több TV-t cserélt a társaságban pixelhiba miatt, elintézi neked a cserét. Jegyzőkönyvet ír róla és megy vissza a Panasonic-nak. Egyébként nála van lehetőség a "boltban" a kipróbálásra, és bár erre ugyan kicsit húzza a száját, de emlékeim szerint ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor megoldható. Így megspórolhatod az esetleges újabb macerát.

Végülis Te tudod, de én biztos addig cseréltetném, amíg nem kapok hibás példányt. Ha megvan rá a lehetőség, akkor miért ne tennéd? Nem kevés pénzt fizettél ki, járjon már érte makulátlan készülék. Akárhogy akarják lenyomni a torkodon: a pixelhibás készülék nem makulátlan. Akkor engedje el az ár x százalékát, ha erre nem hajlandó, akkor meg csere. Valószínű a vevők nagy része egyébként is így tesz, ezért is gyűlt össze ennyi hibás példány. Aki plazmát vesz, azok nagy része nem olyan, aki ne figyelne oda erre.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1694) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

FullHD-s készülékekre megint 3 év gari van a Panashopnál.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1695) -FLY->


-FLY->
őstag

A plazma képernyőjén lehetnek foltok? Nem beégésre gondolok, hanem arra, hogy nem 100% homogén.

(#1696) ZEN1TH válasza -FLY-> (#1695) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Lehetnek, de szabad szemmel nem láthatóak, viszont mérhetőek.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1697) DM-Fan válasza -FLY-> (#1695) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, előfordulhat, hogy nem teljesen homogén a panel, bár jóval ritkább és kevésbé látványos, mint az LCD esetében. Sajnos van, ami ténylegesen is kiszúrható szabad szemmel is, főként nagy, mozgó homogén felületek esetében.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1698) -FLY-> válasza ZEN1TH (#1696) üzenetére


-FLY->
őstag

Látok az enyémen, lényegében van mindenhol, főleg sötét háttérnél látszik, de csak nagyon halványan egy kis szem hozzászokás után, tenyérnyi foltok, teljesen alaktalanok, állandó a helyük. Full fekete mögött is látom egy kis idő után. Folt és karcmenetes teljesen az üveglapja a tv-nek. Ilyet látott már valaki?

(#1699) -FLY-> válasza DM-Fan (#1697) üzenetére


-FLY->
őstag

Kb nálam is ilyesmi, csak halványabb:
http://www.geeks.hu/files/imagecache/large/images/content/0510_panasonic_tx_p42g30e_32.jpg

Ha elkezded a képet húzgálni jobbra-balra egyből meglátod a rajta lévő fix foltokat.

(#1700) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv szaktársak.
Jövő héten jön a szerelő, kíváncsi vagyok mi fog történni.

Az egyéb beállítások, takarékos üzemmód beállítás nálam nem csinál semmit, esetleg valakinek? 42g30e :F

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.