Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) DM-Fan válasza Ijk (#1347) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ezek nem feszültségingadozások, hanem mikroáramszünetek. Túlfeszvédős aljzat erre már kevés, oda már szünetmentes tápegység kell! Nem kell nagy üzemidőt biztosító, csak arra kell, hogy áthidalja ezeket az 1-2 másodperces kimaradásokat, amelyeket egyébként eléggé megsínylenek az eszközeid.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1352) Ijk válasza M_AND_Ms (#1348) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom akkor ez nem lesz elég?

Mondjuk az X20-on 215W van megadva, de több eszközt is kötnék rá.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1353) DM-Fan válasza Ijk (#1352) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha csak és kizárólag a TV-t kötöd rá, még akár elég is lehet, de én nagyobbat vennék a helyedben, mert ez elég necces.

Get Moded!

(#1354) KTTech válasza Ijk (#1352) üzenetére


KTTech
veterán

Elég lesz - a TV-nek, másnak nem :)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1355) Ijk válasza KTTech (#1354) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez a nagyobbik testvére, VA-ban van megadva, de kb. másfélszeres teljesítménye lehet.

Kérdés az, hogy a NAD315BEE és a popi mennyi áramot vesz fel 2-3 vinyóval:DDD
Mondjuk ha esetleg pár év múlva 50"-osra cserélem a tv-t már nem szeretnék szünetmentest cserélni.

KTTech: Jó lesz ez egyelőre, többet nem vagyok hajlandó rászánni, ez a tv értékének 1/4-ede.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1356) KTTech válasza DM-Fan (#1351) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem ilyenek miatt cseréltek tápot és főpanelt az X10-ben (most már tudom, hogy feleslegesen)... nem 1-2mp-es mikroáramszünetek voltak, hanem 0,1-0,2mp-esek (semmi más nem vette észre őket).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1357) KTTech válasza Ijk (#1355) üzenetére


KTTech
veterán

Ez már elégnek kell lennie... kb. 450W-ig jó. Szerencsére jó a kialakítás, mert csak 4 kimenet van védve akkuról, a többi csak túlfeszvédett (oda mehetnek a nem kritikus eszközök). A NAD max. terhelésnél olyan 120W-ot bezabál (közben megtaláltam, 123VA-s a trafó benne, ennél többet nem fog enni), a Popi az 10W + HDD-ként 10W, ha 3,5"-os, 2,5W, ha 2.5".

Pár év múlva cserélni fogod a szünetmentest, mert megpusztul annyi idő alatt benne az akkumulátor, és olcsóbb lesz másikat venni (ezekbe nem a hagyományos kialakítású zselés akkuk valók).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1358) #18538752 válasza DM-Fan (#1335) üzenetére


#18538752
törölt tag

OK! Köszi!

(#1359) szepi77 válasza romo77 (#1339) üzenetére


szepi77
tag

Usb, pendrive. Most próbálok egy 1080p természetfilmet leszedni, hátha az más kódolású. Egyébként többen írják az anyag HSZ-ként, hogy nem tudják lejátszani Samsung LCD-n sem.

Panasonic TX-P42S30E

(#1360) junkpod válasza szepi77 (#1359) üzenetére


junkpod
nagyúr

töltsd le a mediainfo nevű programot, nézd meg milyen kodekkel, milyen beállítással lett tömörítve a film és hasonlítsd össze a tv leírásának végén található kodek specifikációkkal. Ezután egyértelmű lesz, hogy miért nem játssza le.

Box's don't touch!

(#1361) Jim-X


Jim-X
őstag

BÚÉK Minden plazmásnak ;) :C :))

A játék az nem játék!

(#1362) KTTech válasza junkpod (#1360) üzenetére


KTTech
veterán

Az a gond, hogy a specifikációban levő leírás nem tér ki olyan nyalánkságokra, amivel a tömörített anyag meg lehet spékelve (gondolok itt a tömörített fejlécre például). Addig ok, hogy L4.0-t tud, és a L4.1-5.0 nem biztos, hogy megy neki, de ez sokszor csak paramétermódosítás. Legtöbb esetben viszont transzkódolás a vége a dolognak, hogy működjön.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1363) Raga


Raga
senior tag

Üdv!
Digikábel DVB-C Sport1,Sport2,TV2,Eurosport kapcsolójele szar,a kép tetején szaggatott vonalak!
Kérdésem,hogy beégés szempontjából ez gáz?Ha bekapcsolom a 16:9 túlpásztázást eltűnik viszont a tv még bejáratós és azt olvastam az árt neki!

(#1364) vilga válasza KTTech (#1362) üzenetére


vilga
tag

Pixelhiba mentes Boldog Új Évet Kívánok minden topiclakónak

(#1365) junkpod


junkpod
nagyúr

tök jó kis kalkulátort találtam (ha ismeritek bocs:)
beírtam az adataimat (42" előredölve 2m, háradölve 2,5m) és a THX 26°-os legszűkebb nézési szöghöz 2métert ír, tehát határeset.
DE a legszélesebb THX képhez (36°) vagy 1,5 métert vagy 180cm :W képátlót javasol (70" !!!)

Raga: már miért ártana a túlpásztázás? itt nem fizikai túlpásztázás történik mint a régi crt-n, hanem a képfeldolgozó nagyítja a képet. Annyi, hogy hd adásnál ez ronthatja a minőséget. Viszont mivel a teljes panelt használod, még inkább használ is.

m1-en látszik, hogy nagyon nem tudják még hogyan kéne sugározni. ha nézed a híradót akkor látszik, hogy a stúdió képe fekete 1cm kerettel jön főleg jobb oldalt, ha kitesznek feliratot akkor az már jobbról a kép széléig ér (a fekete kereten túl ér:), ha meg elindul a riport bejátszás akkor jobbra ugrik a kép, tehát a feliratok és a kép jobb oldala egy helyre kerül, de bal oldalon lesz nagy keret:) vicces

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1366) Raga válasza junkpod (#1365) üzenetére


Raga
senior tag

Vissza is kapcsoltam!Pont erre gondoltam hogy többet ártok ha a széleken ott a nagyon vékony kis fekete képzaj

(#1367) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

B.U.É.K.
A plazma legyen veletek.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1368) junkpod válasza KTTech (#1362) üzenetére


junkpod
nagyúr

a legtöbb gondot az MKV merge program új változatában alapból bekapcsolt header compression okozza, ez megfekteti a legtöbb médiaplayert is. Sajna sok filmet kódolnak így a kedves kalózok. Tapasztalatom szerint az AAC hangsávos filmek szoktak inkább ilyenek lenni, ha DD (AC3) vagy DTS hangsávos filmet "szerzek" azokkal még nem kellett újrakódolni. Tényleges összefüggés tuti nincs, csak a koderek szokásai lehetnek ilyenek (aki hajlandó átkódolni egy AC3-as sávot AAC-re pár mega méretcsökkenésért az nagyobb gazemberségre is képes... :((

még nem teszteltem, de valószínűleg ez gond lehet a pana médialejátszójának is.

Erre megoldás ha az MKV Merge programmal, kikapcsolt header compressionnal újra csomagolod (4GB fájlnál kb 1,5perc) és már viszi is mint "papfa... a gyepet" :DD

Box's don't touch!

(#1369) PSasa


PSasa
tag

Még karácsony elött sikerült Euronics~Cetelemes akcióban venni egy 42G30 pana TV-t.180e-ből még lejött az eladott xbox ára, ami elég barátivá tette.
Sajnos a panáéknál még mindig maradian kezelik az "új" technikai lehetőségeket amivel a felhasználó komfort érzete javítható lenne! Pár éve volt egy pana HDD-s asztali DVD ami konkrétan nem bírta DVD R+, az újra írható lemezeket nem ismerte és dvd-re írni 1x -en tudott!! de még is megvettem, mert volt benne TBC, meg DV in. Szóval szolgáltatások terén sose voltak toppon.
Persze kép minőséggel elégedett vagyok, de a körítés amit adnak mellé kicsit vicces. Média lejátszó részével megtalálni vmit egy 1TB-os vincsin katasztóva. A mappa nézetnek nevezett megoldásban nekem nem sikerült megtalálni a rendszert és minden egyes beolvasás "percekig" tart. A HD kamera felvételeit nem ismeri fel!! :W
Az internetes tartalmak kb 3 perces csodának jók a korlátozott elérés miatt.
Hozzá teszem ez elött is pana plazmám volt, csak HD-ready. Persze a vétel elött ezek a "hátrányok" ismertek voltak, és ennek ellenére is 42G30-ra esett a választás. Vettem mellé egy ASUS O!Play-t így nekem kerek a film nézés.
Még egy apróság. A bemenetek neveit miért nem lehet átírni (pl PC, MediaPlayer, UPC)
Valaki panaszkodott a szállításra. A 42G30, dobozában, befért egy SUZUKI Swift sedan hátsó ülésre, állítva. Igaz az ablakot le kellett húzni kb 15 cm-t a doboz sarka miatt :))
Szóval szép ez a TV meg jó is, de ezek az apróságok kikivánkoztak.

Ja és kár ezért a sok off-ért, hogy ki milyen tv-t nem néz. Átláthatatlanná tesz a Plazma Tv topikot :)

(#1370) szepi77 válasza junkpod (#1368) üzenetére


szepi77
tag

Köszi! Ezt kipróbálom. :C

Panasonic TX-P42S30E

(#1371) KTTech válasza junkpod (#1368) üzenetére


KTTech
veterán

A médialejátszók közt egy sincs, amit ez ma már megfektetne... kb. 2 évvel ezelőtt megoldották a kérdést (a WD TV Live-omnál futottam bele először ebbe, de 2 hónapon belül ott volt a végleges FW, de a beta már 4 nappal később megfelelően kezelte). A médialejátszóknak többek közt ez az előnye (+ pl. a 24p támogatás, ami egyetlen TV-be integrált lejátszóban sincs meg), hogy fejlesztik is őket, nem felejtik el a felhasználókat (a nevesebb gyártók). A TV-kben meg ez csak egy sor az eladási adatoknál, ami DivX kódolású avi-kkal gond nélkül működik, mp3 hanggal. A többi már csak ráadás, és le se sz*rják, mi van.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1372) KTTech válasza PSasa (#1369) üzenetére


KTTech
veterán

"A bemenetek neveit miért nem lehet átírni (pl PC, MediaPlayer, UPC)"

Át lehet írni gond nélkül :) A manuálban benne van, hogy hogy kell.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1373) janos666 válasza junkpod (#1332) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Benne van a hozzászólásban, amire válaszolsz, hogy lehetőleg 4:2:2, ha lehet válogatni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1374) Voice24 válasza PSasa (#1369) üzenetére


Voice24
őstag

A szállítással kapcsolatban pontosan ugyanígy voltam én is :D . Szintén 42-es Pana, csak S30, és szintén az egyik hátsó ablakot le kellett húzni a kilógó dobozsarok miatt ;]

BÚÉK mindenkinek!

Ui.: Pixelhiba, beégés és ghost menteset persze.
Én sajnos még mindig látom az rtl logóját... :(((

(#1375) Ijk válasza PSasa (#1369) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kell sokat frusztrálnod magad ezekkel a beépített vacakokkal, mert leginkább marketing az egész. Vagy rakjanak be normális lejátszókat, vagy semmilyet. Valószínűleg az utóbbi lenne jobb, én nem bánnám ha sallangmentes kijelzőket árulnának, de a mai világban ez lehetetlen mert Béla azt a készüléket veszi amelyikben több integrált funkció van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1376) KTTech válasza Ijk (#1375) üzenetére


KTTech
veterán

A normális lejátszóhoz az kéne, hogy megvegyék a Sigma Design chipjét (még a jelenleg elérhető legalapabb is többet tud (pl. 24p rendesen) és sokkal jobb minőségben, mint manapság bármelyik TV-be épített cucc), integrálják egy belső HDMI portra és megoldódna a gond (+ saját mikrofirmware a SD chiphez, amit rendesen karbantartanak és frissítenek, akár külső fejlesztőcég segítségével). A médialejátszókon se véletlenül frissítik folyamatosan a firmwareket (még az évekkel ezelőttieken is), hanem azért, mert javítják a kompatibilitási hibákat (ami nem magának a vezérlőnek a hibája, hanem a kiegészítő szoftveré). Persze egy ilyen szintű támogatás 1-200 USD-vel növelné a TV-k árát.

A TV-ket meg nem így tervezik: az idei TV-k jövőre már nem fognak frissítéseket kapni (vagy csak ha nagyon félrecsúszik valami), mert akkor már az újat támogatják.

Én is tudtam volna díjazni, ha nem kell pénzt kiadnom a Popcorn C200-ra, de sajnos nem ez a helyzet... nincs ami kiváltaná. Erősítőknél már talán (150E-ért már vannak erősítők, amik hálózatról tudnak mp3-at és FLAC-ot játszani, ami nekem érdekes), de TV-be épített médialejátszók még messzire nem tartanak a használható szintnél.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1377) DM-Fan válasza PSasa (#1369) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem véletlenül írjuk le mindig, hogy csak korlátozottan használhatók a Pana TV-k médialejátszói. De szerintem onnantól kezdve, hogy egyik gyártó TV-jének beépített médialejátszója sem képes kadenciahelyesen megjeleníteni a 24p tartalmakat (csak 60 Hz-en), teljesen fölösleges is pazarolni velük az ember drága idejét. Venni kell egy külső, dedikált lejátszót, minden szempontból jobban jár vele az ember.

Ijk: "Valószínűleg az utóbbi lenne jobb, én nem bánnám ha sallangmentes kijelzőket árulnának, de a mai világban ez lehetetlen mert Béla azt a készüléket veszi amelyikben több integrált funkció van."

Ezt hallja meg BBéci, hogy ilyeneket mondasz róla. :D

KTTech: Tamás, tudsz már valamit arról, hogy a C-200-hoz/A-210-hez mikor érkezik meg végre az új, flash-es firmware. Már nagyon várom!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1378) KTTech válasza DM-Fan (#1377) üzenetére


KTTech
veterán

Sajnos nem tudom :( az a gond, hogy a mostani programok, amiket fejlesztettek rájuk nem működnek az új rendszer alatt, ezért késik a firmware, hogy legalább a fontosabb dolgok elinduljanak, mielőtt lincselés lenne a felhasználók közt.
De jó lenne, ha sietnének vele :) Igaz, ha lecserélem az erősítőm, akkor nem biztos, hogy megtartom a C200-at (ha normálisan jelenik meg a kijelzőjén az információ a zenékről)... akkor már elég lenne egy A300 is, azon meg úgyis fut az új felület. Azt sajnálom, hogy az új lejátszók nem a SD 8910-es processzorra épülnek (a VXP engine nagyon tuti lenne...), mert akkor már most lecseréltem volna a C200-at. Sajnos a HDI Dune Pro kissé drága nekem...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1379) DM-Fan válasza KTTech (#1378) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Miért, egyébként mi bajod a C200-zal?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1380) dobista


dobista
tag

Sziasztok!

Nem rég sikerlült nekünk is kifogni az euronicsszes akciót és vettünk egy 42G30-ast. A beépített lejátszó majdnem mindent vitt, de több szempontból is úgy gondoltam, hogy azért érdemes beruházni egy médialejátszóra. A Tesco-ban jelenleg akciós a Philips hmp3000, 13.290-ért már odaadják. Az alapfunkciókon kívül semmit nem tud, de azt reményeim szerint stabilan, jól.
A legfőbb reményem a médialejátszóval kapcsolatban az volt, hogy megszűnik majd a videók szakadozott lejátszása. Ezt bizonyos filmeknél sikerült is elérnem, de még mindig nem értem ezt a Hz dolgot. Véletlenül sem kérem azt, hogy valaki próbálja ezt nekem most megmagyarázni, de annak nagyon örülnék ha meg tudnátok mondani, hogy a beállításoknál mire érdemes állítani a felbontás/hz párost (az automata mód nem jött be). Mindig az adott filmhez nézzem a felbontást, vagy a tv felbontását kell beállítani? Az nyilván 1080p, de mennyi legyen a hz? 50 vagy 60? Az 24hz-et mikor érdemes bekapcsolni?
Elolvastam az útmutatót is, de az nem magyaráz meg semmit. A feleségemnek meg már az idegeire megye azzal, hogy folyamatosan állítgatom a lejátszót meg a TV-t ...

Előre is köszönöm!
És persze BÚÉK mindenkinek!

(tervezem, hogy írok egy hosszabb hozzászólást a G30-cal kapcsolatos tapasztalataimról egy egyszerű fehasználó szemszögéből)

István

(#1381) KTTech válasza DM-Fan (#1379) üzenetére


KTTech
veterán

Az SD felskálázás lehetne jobb (ez mindegyikre igaz, erre kéne a VXP), sajnos, ha belefagy valamibe (wmv-nél szokott előfordulni, ilyen-olyan hibás kódolásoknál, ami a PC-n csak annyiban gond, hogy nem lehet pl. tekerni benne), akkor távirányítóról nem resetelhető (lehet bemászni a hátoldali kapcsolóhoz), mint az A210. Ami hiányosság (bár ez szintén meg van az A210-ben is), hogy néha kint felejti a feliratot, nem raktak be olyat, hogy automatikusan pl. 10mp után vegye le akkor is, ha nincs lezárója a felirat idejének (kényszerített feliratoknál). A kijelzője is lehetne fürgébb, nagyon lusta, de legalább megjeleníti rendesen az adatokat, amikre nekem szükségem van (azért ha filmeknél adna infót arról, hogy épp milyen hangsáv és milyen felirat megy - technikai infókkal, akkor azt díjaznám, ahogy zenénél is a bitrátát).
Ja, és a legnagyobb hiba: beledobtam egy DVD-RW-t (BD-nél is ugyanez van tapasztalatok szerint), mert most nincs asztalim, miután felrobbant a tápja és épp javítás alatt áll, nem képes csak max. sebességgel pörgetni a lemezt, ami bizony hangos, és nincs opció, hogy vissza lehessen fogni 4x-re (ami több, mint elég lenne, és néma csöndben maradna úgy a meghajtó).

Kb. ennyi a bajom vele :) egyébként jól meg vagyunk, szeretem használni, szinte mindent megeszik, amit nem, azzal PC-n is akadnak gondjaim, általában törlésre is lesznek állítva.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1382) DM-Fan válasza dobista (#1380) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Működnie kéne automatikus beállítással is, legalábbis nálam a Popcorn A-210-nek nincs ilyen gondja - igaz, ez egy más árkategóriába tartozó lejátszó.

A felbontást állítsd 1080p-re, így mindent (az ennél kisebb felbontásút is) erre a felbontásra fogja felskálázni a lejátszó!

A kadencia már más dolog, azt a forrás határozza meg. A mozifilmek döntő hányadban mind 24 Hz üzemmódban lesznek folyamatosak, mivel 23,976 Hz-en mennek. A koncertfelvételeknél, dokumentumfilmeknél ez lehet eltérő, ott általában 60 Hz, utóbbiaknál 50 Hz szokott megfelelő lenni. Az SD-anyagoknál (DVD-ripeknél) az 50 Hz lesz a megfelelő kadencia.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1383) DM-Fan válasza KTTech (#1381) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Jogos érvek. Mondjuk én SD-t egyáltalán nem nézek róla (max. néha Youtube-videót), csak HD-anyagok és FLAC lejátszására használom, illetve fényképnézegetésre. Eddig talán egy filmbe futottam bele, ahol kint maradt egy kényszerített felirat, de emlékeim szerint a feliratsávok váltogatásával valahogy le tudtam szedni. A hardveres kijelző nekem is hiányzik az A-210-ről, zenehallgatáshoz nagyon előnyös lenne, ha nem kéne mindig bekapcsolni a TV-t, majd kikapcsolni a panelt. A lemezes lejátszásra dedikált BD-lejátszóm van, úgyhogy az sem ügy. Én már örülnék a flash-es felületnek, csak annyi félelmem van vele kapcsolatban, hogy vajon elfogadható sebességgel fog-e működni, legalább úgy, mint a jelenlegi rendszer.

Get Moded!

(#1384) dobista válasza DM-Fan (#1382) üzenetére


dobista
tag

Értem, köszönöm!
Illetve még egy kis pontosítás: az infomációk között kirja, hogy mi a videó felbontása és egy fps adatot. Ehhez igazítsam a hz-et? Tehát ha a 23,98-at ír ki, akkor kapcsoljam be a 24 Hz üzemmódot, ha 25 az fps akkor meg az 50hz lesz a jó választás?

Nagyon jó lenne, ha működne az autómata mód, mert ez így elég macerás és bosszantó ...

(#1385) PSasa válasza KTTech (#1372) üzenetére


PSasa
tag

Köszönöm, megtaláltam (49o).
Jól el van dugva a menüben :)

B.Ú.É.K. minden fórumtársnak!

[ Szerkesztve ]

(#1386) < CyberBob > válasza dobista (#1384) üzenetére


< CyberBob >
őstag

23,976 fps - 24 Hz
25 fps - 50 Hz
29,97 fps - 60 Hz

24 fps - 24 Hz
30 fps - 60 Hz

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1387) Voice24 válasza junkpod (#1368) üzenetére


Voice24
őstag

Köszönöm én is a tippet. Ez az mkvmerge progi tényleg segít. Két filmanyagot futtattam át vele (egyiken a hangot nem játszotta le, a másiknál se kép, se hang nem volt), most mindkettőt gond nélkül (képpel és hanggal) lejátssza a tévé. :R

[ Szerkesztve ]

(#1388) dobista válasza < CyberBob > (#1386) üzenetére


dobista
tag

Köszönöm!

(#1389) szepi77 válasza Voice24 (#1387) üzenetére


szepi77
tag

Nálam az 1080p nem jött össze. Se kép se hang. Most megpróbálom egy 720p-vel, amin csak hangot nem adott a tv.
.

Panasonic TX-P42S30E

(#1390) tendetiti válasza junkpod (#1368) üzenetére


tendetiti
tag

Hol tudom kikapcsolni a header compressiont? 5.2.0.-val próbálkozom nézhetővé tenni a Birodalom visszavágot, amit még a laptop sem visz el...

(#1391) szepi77 válasza tendetiti (#1390) üzenetére


szepi77
tag

Ott van az optionsban, pipát kell tenni elé, mert alapból "Enabled."

Panasonic TX-P42S30E

(#1392) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#1393) KTTech válasza PSasa (#1385) üzenetére


KTTech
veterán

(csak azért nem írtam, hogy pontosan hogy kell, mert 27-e óta nem is láttam a G30-am - 180km-re vagyok tőle -, így megnézni sem tudom, fejből meg nem tudtam :D)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1394) KTTech válasza dobista (#1380) üzenetére


KTTech
veterán

Általában az a jó, ha 1080p auto-ra állítod a lejátszót a TV-d meg hagyod dönteni, hogy milyen frekivel menjen. HA jól van megírva a médiaplayer firmware-e (ha jól láttam Realtek chipset van benne), akkor lejátszott anyagtól függően megfelelően váltja majd a frekit a TV-n.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1395) tendetiti válasza szepi77 (#1391) üzenetére


tendetiti
tag

Köszi!
MINDENKINEK B.U.É.K.

(#1396) szepi77


szepi77
tag

BUÉK

Panasonic TX-P42S30E

(#1397) JaniS válasza KTTech (#1381) üzenetére


JaniS
senior tag

Gondolod, hogy az A-300-zal előrébb lennél ezekben a problémákban?

Azért kérdem, mert jelenleg a Dune és a Popcorn között őrlődöm, pontosabban a Dune HD Max vagy Duo-t már megvehettem volna, de gondoltam kivárom a Popcorn C-300 megjelenését is (főleg a kijelző miatt, hogy zenehallgatáshoz ne kelljen a tv-t bekapcsolni). Mivel ha jól tudom, akkor lényegében csak a nagyobb órajel, a gigabit és a TFT kijelző az eltérés a C-200-hoz képest és persze az új felület, ezért nem tudom megítélni, hogy mennyit javulhat. Dune-nek meg ugye nem erőssége a BD lejátszója és a kijelzője is csak alap dolgokat mutat, bár az SD skálázása úgy tudom szép.

A Dune Pro nem lenne kérdés, ha már megjelenne végre, viszont az ára probléma.

Bocs, ez inkább médialejátszós topic, de ott meg egy A-300 tulajt kérdeztem a tapasztalatairól.

[ Szerkesztve ]

(#1398) DM-Fan válasza JaniS (#1397) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én A-210 tulajként azt tudom mondani, hogy számomra a hardveres kijelző hiányától eltekintve tökéletes a készülék. Nem fagy, nem lassú, teljesen megbízhatóan működik, kiváló a távirányítója is, abszolút hangtalan (passzív), csak a belső HDD az egyetlen mozgó alkatrész benne (már ha teszel bele egyáltalán). A BD-ISO-kkal is tökéletesen bánik (a flash-es menüt is lekezeli), a FLAC-okat is gond nélkül játssza, a feliratkezelése is teljesen korrekt. Eddig semmit nem tudtam neki mutatni, amit ne játszott volna le egy digitális fényképező által rögzített videón kívül. Ár/érték arányban szerintem verhetetlen. Ha kijön lassan az új firmware a flash-animált menürendszerrel és a megújult jukebox-felülettel, akkor gyakorlatilag tökéletes lesz. Egyetlen problémám vele a kijelző hiánya, mert azért előfordul, hogy nem akarnám bekapcsolni a TV-t a zenehallgatáshoz, de végülis elindítom az adott albumot és kikapcsolom a TV-t. Az A-300 hardveresen gyakorlatilag semmivel nem több (az A-210 Simga chipje is elég bármire), viszont másfélszer annyiba kerül, mint az A-210 és szerintem az A-300 már ronda is. Csak ajánlani tudom az A-210-et, 2 év garanciával verhetetlen!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1399) KTTech válasza JaniS (#1397) üzenetére


KTTech
veterán

Az A300-al nem lennék előrébb, az csak akkor lenne jó, ha olyan erősítőt vennék, ami levenné a "terhet" a kijelzőről zenehallgatásnál. Most még nem ez a helyzet...
Az A300 egyébként csak a menüjében több, mint az A210 (a CPU is erősebb, de az a 133MHz nem a világ vége). A C300 a kijelző miatt már érdekesebb, de per pillanat maradni fogok a C200-nál, amíg elérhető áron nem lesz Sigma SMP8910-es lejátszó. Dune-m volt (Smart D1 és Max), nekem a kezelésük nem vált be. Mivel azonos processzorra épülnek, mint a Popcornok, így nem sok különbség van a kettő közt (inkább a kiegészítő elektronikai elemek adják a különbséget).
A gigabites net az csak kamu (hardveresen tudja, de a CPU a fogadáshoz és a filerendszerkonverzióhoz kevés nagy sebesség esetén), de papíron jól mutat (sokkal nagyobb teljesítmény kellene ahhoz, hogy 80-90MB/s-el lehessen adatot küldeni és fogadni rajtuk). 10-15MB/s a csúcs, de azt szinte a 100MBit/s is tudja (9,5MB/s). Sőt, gyakran még ezt se éri el a C200 sem (4-5MB/s külső tárolóra az írás). Persze a 100MBit mindenre elég, hiszen a legnagyobb bitráta, ami elméletileg lehetséges egy BD esetén az kb.54Mbit/s, HD hanggal.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1400) JaniS válasza KTTech (#1399) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszönöm Neked is és DM-Fannak is a választ.
Jó szilveszterezést! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.