Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) -FLY-> válasza Year (#1450) üzenetére


-FLY->
őstag

Én rengeteget tolok ps3-at, elég sok játékban aktív hud van, vagy legalább kikapcsolható, így még ghost sem lesz. Tv-t abszolút nem nézek, csak filmek meg konzol orrvérzésig a G30-on, tökéletes erre.

(#1452) Klemens válasza #09634560 (#1422) üzenetére


Klemens
őstag

Sanci38 & < CyberBob >: Köszönöm!

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1453) madgie válasza -FLY-> (#1451) üzenetére


madgie
titán

Pana plazmák jók konzolozni, azonos kategóiájú Samu/LG általában sokkal jobban ghostol.

(#1454) AmunRa válasza madgie (#1453) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Az xboxon folyamatosan változik a kép. Nem sokáig van ugyanazon helyen a HUD vagy világos felirat. Ha nem piszkálja az ember, az xbox le is veszi a fényerőt. Én féltem, hogy mi lesz a konzollal, de az xbox készítői és a játékok gyártói figyelnek! :)

Nagy kinect parti volt öcsémékkel. 4 gyerek is volt a szomszédok örömére! :D

[ Szerkesztve ]

(#1455) DM-Fan válasza AmunRa (#1454) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez nem az Xbox érdeme, a PS3 is leveszi a fényerőt, ha nem nyúlsz hozzá vagy 5 percig, de ez nem releváns. A játék határozza meg, hogy milyen a HUD, nem a konzol. Csomó játék mai napig fix HUD-os, nem tudod kikapcsolni sem és azok helye nem változik (csak az FPS-sek között: CoD-ok, Rage, F.E.A.R., Half-Life-ok, Battlefield-ek, stb.; verekedőseknél pl. MK-k, stb. sorolhatnám hosszasan). Csomó játékban van persze dinamikus HUD, amely eltűnik, ha épp nincs rá szükség, másik kazal játékban meg kikapcsolható a HUD. Ettől függetlenül nagyon sok olyan játék van, ahol nem figyelnek erre oda, konzoltól függetlenül. Ezekre nem árt odafigyelni, mert több órai folyamatos HUD-terhelést minden plazma megérez, még a Panasonic is. Én már a második Pana plazmámat koptatom, 4 éve játszok PS3-mal rajtuk, soha nem keletkezett mégcsak tartósabb ghost-om sem játék miatt, igaz, mindig odafigyeltem rá.

Get Moded!

(#1456) AmunRa válasza DM-Fan (#1455) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Nekem csak az xboxal vannak tapasztalataim. Nem szidtam a PS3-at, csak nem láttam, de sejtettem, hogy hasonló! Előtte soha nem volt konzolom. Eddig csak kinectes játékok mentek. Vigyázok a plazmára, és direkt ezért is figyeltem, hogy mennyire változik a képe. FPS-t nem játszunk rajta, nem is annyira szeretem. Illetve, ha néha kedvem szottyan, akkor a PC-n próbálkozok vele.
Én még ghostot soha nem is láttam a g30-on!

[ Szerkesztve ]

(#1457) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Van egy 106-os JVC Plazma TV-m. Egy olyan problémám van vele, hogy már egy jó ideje cicergő hang hallatszik a hátulja felől. Ettől eltekintve minden szempontból hibátlan a működése. A gyanúm az, hogy valami kondenzátor probléma lehet.
Ha tényleg kondenzátor probléma akkor hol lehet ezt megcsináltatni?(nem garanciás már) Milyen veszélyekkel jár? Mennyibe kerülhet a javíttatása nagyságrendileg?

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#1458) AmunRa válasza viktorhmv (#1457) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Az inkább tekercs lesz, mint kondi.

(#1459) viktorhmv válasza AmunRa (#1458) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Értem. És arról mit kell tudni?

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#1460) < CyberBob > válasza viktorhmv (#1459) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Vagy megszokod, vagy csere.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1461) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!oldal panel beallitast mire erdemes allitani ,mert a tv a feheret ajanlja,mert az kevesbe eg be;)

(#1462) DM-Fan válasza kiki22 (#1461) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szürkére, az a leginkább kímélő, mert nincs olyan eltérés, mint a feketénél, de nem is fűti fel annyira a panelt, mint a fehér. Ráadásul a fehér nagyon zavaró is lenne. Mondjuk én feketén használom, oly mindegy, hogy annál a kevés 4:3-as tartalomnál az oldalsáv fekete, vagy a sok szélesvásznú filmnél az alsó/felső sáv.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1463) kiki22 válasza DM-Fan (#1462) üzenetére


kiki22
senior tag

Az a vicces,h a feher beallitas is ilyen szurke es csak az arnyalatok an van kulonbseg ahogy latom.meg van kozep ,sotet meg ki opcio.HA bekotik vegre a sat tvt azzal tudom fogni a sima dvb-t adasokat is?mert a szoba antenna nem a legjobb ;)

(#1464) DM-Fan válasza kiki22 (#1463) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A SatTV az DVB-S, így a szolgáltató által adott SetTopBox-on keresztül fogod nézni az adókat, HDMI-re kötve (már ha HDMI-kimenetes box-ot kértél). A DVB-T-hez ennek semmi köze, az teljesen más tészta.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1465) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Tud nekem valaki olyan full hd videót mutatni, linkelni, ami egy kandallóhoz hasonló tüzet mutat folyamatosan?
Ha van ilyen, akkor megoldható, hogy loopolva menjen a tv-n sd kártyáról?
UX30-ról van szó.

(#1466) ZEN1TH válasza hitman77 (#1465) üzenetére


ZEN1TH
őstag

MP4-et lejátsza az UX és azt is be lehet állítani hogy loopolja. A kandallót már rád bízom :D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1467) hitman77 válasza ZEN1TH (#1466) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm, majd keresgélek.

(#1468) szepi77


szepi77
tag

Sziasztok. Fehérmosást milyen időközönként célszerű végezni a televíziókészüléken? :DDD ...és mennyi ideig? Csak akkor van rá szükség, ha sikerült ghostot összeszedni, vagy tünetmentes állapotban sem árt néha? A leírásban nagyon szűkszavúan nyilatkozik a gyártó ez ügyben.

Panasonic TX-P42S30E

(#1469) BaLee válasza szepi77 (#1468) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azt leginkább semmikor sem célszerű végezni. :)

Legvégső esetben akkor ha valami nagyon makacs ghostot szedtél össze ami 1-2 nap után sem tűnik el.

(#1470) tendetiti válasza hitman77 (#1467) üzenetére


tendetiti
tag

A youtube-on van fent egy csomó, az 5 percestől a 3 órásig. Valamilyen progival leszeded és kész. Pl: http://www.youtube.com/watch?v=LZewPwBGHO8&feature=related

(#1471) stifi82


stifi82
aktív tag

Van 1 pana s20 a birtokomban még mindig remélem meg is marad azt szeretném kérdezni, hogy mikor filmezek kikapcsolom meg 1szerre leáramtalanítom az elosztón ez nem csinál gebaszta tvnek hosszú távon ? Mert amikor nem használom és áramtalanítok akkor a piros pont 15 p kb mire eltünik filmezés után meg azonnal akkor ezek szerint vesz fe áramot ezért kérdezem igazából.

(#1472) Gabor970 válasza hitman77 (#1465) üzenetére


Gabor970
addikt

valamikor egy bő éve Diablo torrenten szereztem be egy ilyen kandallót. Kb 50perc volt, szépen leégtek a fahasábok. A poén a dologban, mivel a tűz erősen fehér fényt adott, és a plazma technológiából adódóan ott melegednek a pixelek is, ezért ha odatartottad a kezed, a tűz környékén tényleg érezhető volt a meleg. Kb 2 alkalommal kapcsoltam be, mint jópofaság. Nem épp plazma kímélő az anyag, mert a kandalló statikus elem a videón.

Stifi82: én nem áramtalanítanám a TV-t. Úgy csináltattam meg a konnektorokat, hogy van 5db fali kapcsolóval áramtalanítható, és egy fix. A TV ebbe a nem áramtalanítottba van bedugva, a többi eszköz pedig a kapcsolhatóba. Természetesen ez azért nem egyszerű megoldás, de vehetsz egy master-slave hosszabítót, és annak lesz egy fix aljzata, és a többi akkor kerül feszültség alá, ha az egy fixbe dugott eszközt bekapcsolod.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1473) kisbalazs83 válasza tendetiti (#1470) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Én firefox-hoz ezt használom, sok oldalról le tud szedni videót,zenét: [link]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1474) Gabor970 válasza Gabor970 (#1472) üzenetére


Gabor970
addikt

[master-slave elosztó]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1475) hitman77 válasza tendetiti (#1470) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm, tényleg sok van fent, majd csemegézek.

Gabor970: Nem sokat használnám, de egy kis hangulatnak néha beraknám a háttérbe.
A youtub-os videók nagy része csak tűz, így nem nincs a kandalló keretéhez hasonló statikus elem.

(#1476) Hsanyika1 válasza stifi82 (#1471) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

szerintem ne áramtalanítsd csak ha hosszabb ideig nem használod!Elég távkapcsolóval ki kapcsolni!

(#1477) < CyberBob > válasza stifi82 (#1471) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Már többször le lett itt írva, hogy nem tesz jót a sűrű áramtalanítás semmilyen készenléti módot használó gépnek. A főkapcsoló nem napi használatra van hanem több hetes szünetekre (pl.: nyaralás).

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1478) stifi82 válasza < CyberBob > (#1477) üzenetére


stifi82
aktív tag

Igazából laptop is arről megy így könyebb mint ha kihuzom , de akkorr mostantól húszkodás lesz mint hogy valami beszarjon azt akkor meg fizetek.

(#1479) < CyberBob > válasza stifi82 (#1478) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A táp és az azt kiszolgáló elektronika nem szereti az áramtalanítást majd visszakapcsolást. Viszont sok alkatrész pl.: kondik áram nélkül is öregszenek. Szóval csak annyi értelme van az áramtalanításnak, hogy háztartás szinten lehet spórolni kb: 10 wattot.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1480) kutyás01


kutyás01
csendes tag

Sziasztok! Boldog Új Évet Kívánok Minden Fórumtársnak!
Újból a segítségeteket kérném, de most média lejátszó ügyében. A közeljövőben szeretnék vásárolni egy ilyen készüléket, de mint a Tv vásárlásban ebben is tájékozatlan vagyok. Akinek van ezen irányú tapasztalata , annak véleményét szivesen fogadnám.( keret:max 40.000Ft)

(#1481) kene84 válasza kutyás01 (#1480) üzenetére


kene84
senior tag

Szia

Ezt a topicot tudom ajánlani : Milyen médialejátszót vegyek? :K

(#1482) oldmanoka


oldmanoka
tag

Azzal kezdeném korábban írtam volt egy piros pixelhiba az d550 Samsung tv m en .Pár napig eszembe sem jutott eléggé a képernyő széle felé volt ,ma elkezdtem keresgélni és egy kékes szürke pixelhiba lett belőle . Létezik ilyesmi ? Elvileg jönne a szerelö valamikor kicserélnék a kijelzőt. Nem is tudom érdemes lenne oda adnom ? Ezt a hibát tényleg csak keresgetve találtam meg közelről !

(#1483) szepi77 válasza stifi82 (#1471) üzenetére


szepi77
tag

Ha nem akarod kihúzgálni mindig azt, amit áramtalanítani szeretnél, akkor is van megoldás. Dugj bele egy kapcsolós aljzatot. Ennek van többféle variációja, pl földelt- lapos dugós aljzat, vagy két db földelt aljzat. Így a fő elosztód áram alatt marad, csak az ebbe bedugott készülékeket áramtalanítja.[link]

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-P42S30E

(#1484) szepi77 válasza hitman77 (#1475) üzenetére


szepi77
tag

szerintem zoommal el tudod tüntetni a statikus kandalló elemeket.

Panasonic TX-P42S30E

(#1485) szepi77 válasza BaLee (#1469) üzenetére


szepi77
tag

Miért nem célszerű? :Y

Panasonic TX-P42S30E

(#1486) KTTech válasza szepi77 (#1485) üzenetére


KTTech
veterán

Mert normális esetben semmi szükség rá. Csak akkor, ha valami makacs ghostot hagyott.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1487) viktorhmv válasza < CyberBob > (#1460) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Már megszoktam:) És egy kis idő után nem is olyan vészes. Gondolom ahogy melegszik a TV akkor vmiért halkul.
Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy várható-e, hogy emiatt behal benne valami?

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#1488) kutyás01 válasza kene84 (#1481) üzenetére


kutyás01
csendes tag

Köszönöm!

(#1489) < CyberBob > válasza viktorhmv (#1487) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha a táp zúg az idővel hangosodik, de a tv-t is túlélheti. Ha viszont halk szikrázó, sercegő hangot hallasz (valahol áthúz a tekercs) abból gond lehet esetleg magával visz mást is.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1490) Gabor970 válasza < CyberBob > (#1479) üzenetére


Gabor970
addikt

...kinek mi van áram alatt. A STB-ok jellemzően áramzabálók készenléti állapotban is. A UPC Direct felvevős HD boxa 20W körül készenlétben, 35W bekapcsolva. Hozzájön a kábelmodem+router +10W. Mértem ezeket, nem csak gondolom. A DVD az szinte nem mérhető nálam, az erősítőm régi, annak nincs készenléti áramfelvétele, ha kikapcsolom, ott nem megy a tápig sem a hálózat, rádió tuner ugyanez. Szóval ne csorogjon napi 12-16 órát feleslegesen 30W. Ez napi 450W, havi 13,5kWh.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1491) < CyberBob > válasza Gabor970 (#1490) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szerencsére semmilyen STB vagy upc-kütyü nincs (be sincs kötve semmilyen tv adás :) ), router és modem mint hálózati eszközök viszont folyamatosan mennek. Tény, hogy nem egy jó megoldás a folyamatos fogyasztás, de a kérdés arra vonatkozott, hogy jót tesz-e nekik a ki-be húzogatás. Neked kell eldönteni, hogy milyen eszköznél éri meg megkockáztatni a meghibásodást. Nyilván egy 20 ezres router nem tétel, de egy 300 ezres tv már igen.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1492) Gabor970 válasza < CyberBob > (#1491) üzenetére


Gabor970
addikt

korábban én is azt írtam, hogy a TV-m külön aljzatban van, ami nincs kapcsolgatva. Egyértelmű, hogy a TV-t nem áramtalanítgatjuk, gyártó leírása szerint 1W alatti a készenléti fogyasztás. A STB a szolgáltató tulajdona, nem volt leírva, hogy nem szabad áramtalanítani, nem érdekel mi lesz vele, ha elromlik, cserélik. A Kábelmodem ugyanez, max a 10e Ft-os routerem ami nekem fájhat, 3-4 éve bírja az áramtalanítgatást.
Mondjuk az internetes kábelmodem miatt már hívtak, hogy nem látja a központ. Mondtam áramtalanítva van. Mondják azt nem szabad. Kérdeztem, ez hol van leírva? Mondták, nincs leírva, de nem szabad. Mondtam, akkor ha gondolják mondják fel a szerződést, mer én áramtalanítom. Aztán ennyiben maradtunk kb 2 éve.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1493) tendetiti


tendetiti
tag

Úgy emlékszem már kérdezte valaki, de esküszöm, nem találom.
A G30 ad ki 5 V-ot az antenna bemeneten (aktív dvb-t antenna tápellátására) ?

(#1494) < CyberBob > válasza Gabor970 (#1492) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A modemet azért nem szeretik ha ki van húzva, mert a frissítéseket éjszaka szokták küldeni.

tendetiti: nem ad ki 5 voltot, legalábbis a szerviz szerint.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1495) tendetiti válasza < CyberBob > (#1494) üzenetére


tendetiti
tag

Kár.

(#1496) KTTech válasza < CyberBob > (#1494) üzenetére


KTTech
veterán

+ azért mert hiányoznak az esetleges hibák felderítésére szolgáló adatok a logokból (ami bizonyos időszakonként rögzítésre kerül)... és aztán majd fennhangon lesz a panaszkodás, ha valami gond van, és hosszabb idő a hibaelhárítás.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1497) bogabi


bogabi
senior tag

:O úgy néz ki, meghibásodott a G20-as TV-m: ki/be kapcsol állandóan. Már áramtalanítottam, lehúztam róla minden eszközt, de így is ugyanaz a tünet. :O

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1498) Ijk válasza bogabi (#1497) üzenetére


Ijk
nagyúr

Feszültségingadozás, nekem is csinálta az x20 a napokban. Hamarosan be is szerzek egy szünetmentes tápot, nehogy tönkrevágja a hálózat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1499) bogabi válasza Ijk (#1498) üzenetére


bogabi
senior tag

Legyen igazad, bár szerintem nem fesz. ingadozás lesz...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#1500) tbs


tbs
addikt

Elnézést, tudni szeretném, hogy a Samu PSxxD450 tévéeszközökből valahol kijön-e az analóg hang..? (A hangszórókon kívül.) Full-é a SCART-ja..?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.