Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) GLOCK34 válasza DM-Fan (#150) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Köszi! Szerintem belevágok. Inkább negatívba vágom a kártyát de a vt30 marad,utána biztos mindig ezt nézegetném,ha nem venném meg. Nagyon köszönöm a segítséget! :R
Ha lesz tapasztalat,élmény írok pár mondatot,hátha valakinek segít az is a döntésben.

(#152) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Holnap szeretném megvenni életem első Panasonic plazmáját egy 42G30-ast! A fórumot olvasva arra jutottam, hogy jobb lenne ha 50eset vennék, de sajnos idén nincsen rá plusz 100k-m :( A kérdésem, hogy érdemes e várni még 1-2hónapot (elbukva az 5év garit amit most adnak) és ruházzak be az 50esre, vagy vegyem meg a 42eset most, 5 év garival? Olyan 2-3m a távolság amiről nézném és még nem volt 72centi fölötti Tv-m!

Köszi : Jim

A játék az nem játék!

(#153) ZEN1TH válasza Jim-X (#152) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Én biztos várnék. Sanszos hogy jövőre is lesz többször 5 év gari, így nem kell majd sokat várnod. Sőt az is benne van a pakliban hogy kitolják az akciót (tavaly ez történt). Persze ezt nem szabad biztosra venni. Olyat is hallottam, hogy januártól növeli az árakat a Pana. Mindenesetre én 2-3m-re nem vennék 50"-nál kisebb készüléket. De ez én vagyok. Ha zömmel csak TV műsorokat nézel, nem vagy erősen videofil, elég lehet a 42G30, ami most nagyon jó vétel. 46G30 sem férne bele?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#154) salapp válasza ZEN1TH (#153) üzenetére


salapp
addikt

Én úgy hallottam, hogy az elektronikai boltok (is) csak a Karácsony előtti bevásárlóidőszak végéig hagyják meg a 280-as euróval számolt árakat, januárban már mindent újraszámolnak a 300 felettivel, ráadásul a 27%-os áfa...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#155) Jim-X válasza ZEN1TH (#153) üzenetére


Jim-X
őstag

Talán a 46 beleférne, de akkor inkább várok és veszek 50eset... 46-nak nem látom értelmét! Holnapig megálmodom :)
Csak ne láttam volna meg a MM-ban, mert tűkön ülök...lehet nem bírom ki még 2hónapig :)

Thx

A játék az nem játék!

(#156) KTTech válasza meoindil (#148) üzenetére


KTTech
veterán

FAT32-t eszik... az NTFS az ugye jogdíjas lenne, ráadásul Linuxon igazából csak reverse eng. megoldás van.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#157) Injun


Injun
aktív tag

NTFS is játszik :)

(#158) BBéci válasza norral (#138) üzenetére


BBéci
titán

Feleségem minimum kétszer annyit nézi a tévét, mint én, ezért számít a véleménye. El volt keseredve, amikor az 50 colos VT30 után az 55-ös D8000 költözött a nappalinkba. Nem a méret, hanem a képminőség miatt. Szerencsénkre egyikünk sem látja a vibrálást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#159) janos666 válasza BBéci (#158) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A plazma topicban azért mellétehetnéd néha, hogy D8000 LCD, még ha itt a méretek miatt egyértemű is, hogy nem lehetett D8000 PDP.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#160) norral válasza BBéci (#158) üzenetére


norral
aktív tag

Én tényleg filmnézéshez venném. Azért nagyobb eséllyel fogom én bekapcsolni, mint barátnőm, remélem.... :) Most egy displayport-HDMI átalakító-HDMI kábellel rádugtam az elitebookom az ismerősöm samujára, és nagyon tetszett, amit láttam. Sajnos nem volt nálam semmi BD50, vagy hasonló, de elégedett voltam a jobb minőségű 1080p rippel.

Azt már biztosan tudom, hogy plazmat veszek. Tükrözve toltam, és néztem az elitebookon ugyanazt. (Nyilván nem igazi összehasonlítási alap, de ég és föld volt a különbség. Főleg a feketékben. Pedig ez egy LED-es háttérvilágítású normálisabb LCD-nek tűnik. És fullHD ráadásul. Annyira nem értek hozzá, Neeked tuti mondd valamit ez a panel: Képernyő AU Optronics B156HW01 V3 [15.6" LCD])

Holnap tényleg elmegyek panashopba, ha kell többe is, vagy megtudakolom hol lehet meglesni, de szeretném saját szemmel látni a G, U szériát.

Ezzel kapcsolatban kérdés, hogyha csak 42es, vagy 46-os van, azokra is hagyatkozhatok képminőség összehasonlításban?

Láttam némi vibrálást egyébként, mikor rádugtam a tv-re a laptopot, főleg, amíg az asztal/totacommander/chrome látszott, de nem monitornak akarom használni, film alatt, meg egyáltalán nem tűnt fel semmi ilyesmi.

A méret adott, már csak azt kell eldöntenem melyik is legyen. :)

Más gyártót esetleg nézzek még? Ami jobb ár-érték arányú lenne?

(#161) norral válasza norral (#160) üzenetére


norral
aktív tag

Bocs a duplaért lejárt az edit keret.

Néztem ezt az elitebookot már 42" LCD-re kötve is, jobb fajtára is. Ott annyira nem voltam elájulva.

(#162) KTTech válasza norral (#160) üzenetére


KTTech
veterán

Elég gyengus az az AUO LCD... nem akarlak megsérteni vele, de kb. ipari hulladék kategória (6 bites színmélység, TN+Film panel, 262E szín megjelenítésére képes, 1:300-1:400 közti kontrasztarány mellett), ilyet nem mernének TV-be rakni (nevesebb gyártók), nem volt nehéz dolga a plazmának, ha ezt kellett legyőznie, még egy belépő szintű HD-ready-nek se jelent kihívást igazából.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#163) Injun válasza meoindil (#148) üzenetére


Injun
aktív tag

Én a pendrive-ot NTFS-re formáztam és imádja :)

(#164) norral válasza KTTech (#162) üzenetére


norral
aktív tag

Nem gond, akkor majd megnézem magamnak egy értelmes TV-n a különbséget.

(#165) Jim74


Jim74
nagyúr

A TV-re csatlakoztatott eszközöknél a képbeállításnál mindenhol RGB, full range (0-255 talán?) beállítást használjak? Mi a különbség az RGB és a CMYr (remélem jól írtam) között?

(#166) DM-Fan válasza Jim74 (#165) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azt használd, amelyik a jobb eredményt adja! Elméletileg fölösleges a full range RGB-t használni, mivel pl. a BD-k is csak a 16-235 tartományt használják és nem a 0-255-öt, ettől függetlenül bizonyos esetekben hasznos lehet az utóbbi, alapból mélyebb feketéket lehet vele elérni, viszont teljesen máshogy kell hozzá beállítani a TV-t, mert így a sötétebb területeken veszhetnek el részletek. A Popcorn-nál a legutóbbi firmware-frissítéssel bekerült az YCbCr colorspace BT.601 és BT.709, azóta ez utóbbit használom, ahogy a Pio BD-lejátszómnál is, arra állítottam be a TV-t, így minden eszközöm egységes (leszámítva a PS3-at, ami nem tudja ezt). Látványos különbség nincs a full range RGB-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#167) Jim74 válasza DM-Fan (#166) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R. De mondjuk egy gyári beállítású TV-nél melyiket érdemes használni? Vagy ezt sem lehet egzakt módon meghatározni? Ránézésre kell választani és kész?

(#168) DM-Fan válasza Jim74 (#167) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nincs olyan, hogy gyári beállítású TV-n melyik jobb! Alapból egyik sem jó, mindegyikhez masszírozni kell a TV beállításait.

Get Moded!

(#169) Jim74 válasza DM-Fan (#168) üzenetére


Jim74
nagyúr

Túl van ez nekem bonyolítva :DDD

(#170) rgeorge válasza KTTech (#162) üzenetére


rgeorge
addikt

Azért notebook LCD-k között nem olyan rossz az (a gyár pedig az Apple-nak is gyárt kijelzőket). Nyilván nem a TV-kkel kell összemérni, de még csak nem is a normál monitorokkal, a notebook LCD-kkel szemben van még egy-két elvárás, ami a többinél nincs (minimális súly és energiafogyasztás). És ha a HP az elitebook-hoz ezt választotta (meg a Lenovo a csúcs notebookjaiba), akkor az adott területen nem lehet ez olyan rossz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#171) norral válasza rgeorge (#170) üzenetére


norral
aktív tag

Más nem volt "kéznél". :)

Ha ti állnátok most TV vásárlás előtt, akkor várnátok tavaszig? Én úgy érzem, hogy most a 50u30 és 50g30 ára elég jó, ráadásul 5 év gari, de ilyen tuti lesz még máskor is.

Ti mit tippeltek? Tavasszal van esély jobb vásárra? Annyira nem sürgős a TV, de szeretném jól elkölteni, főleg ha már 300król beszélünk.

(#172) DM-Fan válasza norral (#171) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha az 50U30-ra/50G30-ra fájna a fogam, akkor tuti nem várnék tovább, tekintve, hogy az előd 50G20 is kifutott januárban, februárban már sehol nem volt belőle. Ráadásul az 5 éves garanciaakció csak december végéig tart és lehet, hogy kitolják ugyan január egy bizonyos részére, de olcsóbb biztos nem lesz a TV, ráadásul az év eleji leltározások miatt a szállítás is kérdéses. Tavasszal a tavalyi modelleket már nagyon kis eséllyel kapod csak meg, hivatalos kereskedőtől meg pláne.

Más kérdés, hogy jönnek az új modellek, amelyek valószínű még jobbak lesznek, de az indulóáruk is bizonyosan magasabb lesz és egy darabig magasabb is marad.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#173) norral válasza DM-Fan (#172) üzenetére


norral
aktív tag

Értem. Nade előbb megnézem magamnak.

Köszi a sok hasznos tanácsot, majd mesélek mi lett. :)

(#174) tibor.sz válasza noel2009 (#137) üzenetére


tibor.sz
tag

Mindenképp a nagyobbat vedd. Én 55"-osat nézek kb. 3 méterről. A 42" után először furcsa volt, de villámgyorsan hozzá lehet szokni. Nálam digitális SD adás van (UPC HD-s beltéri egységről) és még a gyatrább adóknak is simán vállalható a képminősége, egyes adásoké meg kifejezetten jó. Meg fogod bánni, ha kisebbet veszel, ez biztos.

(#175) meoindil


meoindil
aktív tag

Tavasszal inkább az új széria darabjai esélyesek az 5 év gari akcióra. Azok viszont még nagyon nem lesznek jó árban. Szerintem.

(#176) meoindil


meoindil
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a fájlrendszer kérdésre adott választ!

(#177) tibor.sz


tibor.sz
tag

Nem tudjátok véleltlenül, hogy Budapesten valamelyik Media Marktban van-e 50C3? Tesómék szeretnének venni, és MM-ben van jelenleg 0 THM-es akció. Csak ahol ők nézték ott nem volt ilyen készülék.

Más: Pana plazmába (VT30) mindegy, hogy milyen conax modult veszek? Itt nincsenek kompatibilitási problémák? Tudtok ajánlani esetleg?

(#178) norral


norral
aktív tag

Erről a TV-ről pl mi az általános vélemény itt? :)

A 3D része különösebben nem érdekel, ha esetleg úgy alakul kipróbálnám, de abszolút nem létszükséglet, ha 3D-t akarok, majd megyek az imax 4.-5. sorába. :)

[ Szerkesztve ]

(#179) DM-Fan válasza norral (#178) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Használd a keresőt, az utóbbi fél évben több ezer HSZ-nek volt a tárgya!

Általánosságban elmondható, hogy egy belépő fullHD plazma, mely 3D-t is tud, átlagos képminőséggel, normálisan használható beépített médialejátszóval. Az utolsó firmware-frissítés azonban rontott a képminőségén, jelentősen megemelkedett a minimális feketeszint. Nem tudni, hogy a Samsung ezt javítja-e majd.

Nagyjából az U30 szintjén mozog, szolgáltatásokban azonban sokkal fejlettebb annál. A G30-tól képminőséget tekintve jócskán elmarad. Ár/érték arányban nagyon rendben van, de csak ha nem a legfrissebb firmware van rajta gyárilag - az utóbbi hetekben már futott bele vásárló olyan példányba, amin már sajnos az volt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#180) norral válasza DM-Fan (#179) üzenetére


norral
aktív tag

Igen, most már megtaláltam az archív topicban. Köszi.

(#181) Jim74 válasza norral (#178) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én emellett döntöttem a Panasonic-kal szemben, mert:

- később jól jöhet még a 3D. kipróbáltuk és elég meggyőző volt Gyalogkakukkos SBS-es tesztanyaggal.
- a médialejátszó része eddig hibátlan. Olyan mkv-t is megevett, amit az LG Blu-Ray lejátszó nem, pedig az is elég sok mindent lejátszik.
- 1 inchel nagyobb, mint az 50-esek (jó ez nem lényeges különbség, de azért mégiscsak nagyobb :DDD )
- ugyanez a funkcionális tudás Panasonicban, ha jól emlékszem majdnem 100ezer Ft-tal többe kerül. Igaz ott a garancia is több és az átlagos képminőség is jobb a fórumban olvasottak alapján.

Nem vagyok a témában otthon, nem is szeretnélek meggyőzni, csak leírtam, hogy mi alapján döntöttem a Samsung mellett.
Szerintem ezt az FW hibát is javítani fogják a jövőben, bár én nem veszem észre, hogy olyan nagy gond lenne a TV-vel (láma vagyok :DDD)

(#182) KTTech válasza rgeorge (#170) üzenetére


KTTech
veterán

A normális laptop LCD nálam IPS-nél kezdődik. Sajnos ez igen ritka, az enyémben is f*stalicska TN van... és baromira zavar is az asztali mellett. De már nem sokáig :) laptop el, helyette jön egy jó kis Asus Transformer Prime, amiben már IPS paneles kijelző lesz... és ha valahol, akkor a tableteknél még inkább szempont a súly és a fogyasztás... mégis képesek normális kijelzőt beletenni.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#183) DM-Fan válasza KTTech (#182) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hú, én is szemezek egy Transformer Prime-mal - nagyon tetszetős a kiegészítőként hozzá járó hardveres klaviatúra is, de iszonyatos ára van (már úgy értem számomra iszonyatos - mert egyébként a hardverhez mérten normálisnak mondható), még várok vele legalább fél évet, addigra szerintem esik harmadával. Biztos brutális az új Tegra proci, de számomra egyszerűen nem ér ennyit, mivel csak kiegészítő gép lenne. Egyébként ahogy nézem, nagyon rendben van a vas.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#184) BBéci válasza janos666 (#159) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy Te is írod, a méret miatt egyértelmű, hogy az UE55D8000-re gondoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185) KTTech válasza DM-Fan (#183) üzenetére


KTTech
veterán

Én se az eredeti áron veszem, de eredeti garral :DDD kb. 155E-t nekem meg fog érni... nekem is másodgép lesz, a fotófeldolgozáshoz, játékhoz marad az adatlapomon szereplő hardver :) viszont általános netes feladatokra, utazáshoz nagyon jó a kis Asus,32GB belső tárhellyel. A 3G/GSM hiányát meg megoldja az N900-am, tethering-el :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#186) mona01


mona01
csendes tag

Nagyon sűrgős kérdés a panasonic g30 lejátsza a mkv formátumot?,ennek függvénye hogy leadjam a rendelést!!!!
Kérem segítsetek :R

(#187) GeneraL_XTX válasza mona01 (#186) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Részben, nem mindegyiket. 50-50 százalék. Ha így akarsz filmeket nézni inkább olcsóbb tv és valami normális lejátszó mellé. Vagy samsung .

(#188) kiki22


kiki22
senior tag

Megjott a masina vegre : GT30 Pixel hiba nincs vegig zongoraztam a paintes kepekkel.cicergest 10 cm-rol hallani 0 hangeronel.tetszik a-tv ugy osszesegben csak egy bajom van a taviranyito ,h nem vilagitos ..ja meg az oldarol dugdosos hdmi bemenet .kácsa kabel tul merev ezert kilog a tv oldalan : D A beepitett lejatszo elvisz jo par 1080p mkv filet de parat meg nem szoval elg lutri.Szoval most lejatszo beszerzes johet

(#189) Gabor970


Gabor970
addikt

óóóóóó pina..... Én meg nézem, hogy miért nincs új hozzászólás. Persze nincs, ha ebbe a topicba még nem írtam semmit. Pechetekre most megtettem :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#190) GeneraL_XTX válasza kiki22 (#188) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Gratula :C

(#191) krx21 válasza kiki22 (#188) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok a tv-hez!
A Tv-d hez egy új Dune való! :))

(#192) DM-Fan válasza KTTech (#185) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Jaja, a 3G engem sem izgat túlzottan: minek tartsak fenn még egy SIM-et csak ezért, mikor ott van a telefonomban levő kártyára a mobilnet-előfizetés, azt meg kiosztom a tabletnek WiFi-n.

Én megvárom, amíg lemegy az ára 100-120 eFt környékére, igazából még azt is sokallom tabletre.

Get Moded!

(#193) DM-Fan válasza kiki22 (#188) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"csak egy bajom van a taviranyito ,h nem vilagitos"

Ezt én sem értem, hogy a XXI. században, mikor már a filléres mobiltelefonok billentyűzete is 15 éve világít, akkor egy ilyen mindennapos használati tárgyat, mint a TV távirányítója (amit zömében a legtöbb ember sötétben használ) miért nem lehet háttérvilágításosnak megcsinálni. A Popcorn távirányítója alapból ilyen, pedig az nem egy 300 eFt+ árú készülék.

Get Moded!

(#194) kiki22 válasza krx21 (#191) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszi mindenkinek a jotanacsokat.Egy linket tudnal adni az uj dunerol?pont ezt mondtam en is ennyi penzbe mar belefert volna egy jo kis tav oki;)

(#195) OrLiX válasza DM-Fan (#193) üzenetére


OrLiX
tag

Javaslom a Logitech Harmony taviranyitokat mindenkinek. A legkisebb is 3 vagy 4 eszkozt tud vezerelni.
Nekem egy regi tipus van, ami 15 eszkozt tud, vilagit, es ami a legjobb bennuk, az az Activity-k.
Egy gombra, nalam Watch Movie, bekapcsolja a tv-t, ez erositot a megfelelo bemenetre valtja, bekapcsolja a media lejatszot, majd ellepked a film konyvtarba a NAS-on nekem mar csak ki kell valasztani mit nezek.

A tanitasa neten keresztul, csak beirod a tipusat az eszkoznek es ratoltod.
Tud tanulni is, ha valami olyan eszkozod van, ami nincs az adatbazisban.
Egy gombra pedig kikapcsol mindent.
Az enyem 6000 volt e-bayrol.

Bocs az ekezetekert, mobilrol irok.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#196) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

A kérdésem egy kicsit off de remélem valaki válaszol rá, pénteken megrendeltem a plazmát az Extreme Digitalnal, és még nem érkezett meg :(, a weblapon 4 nap van kiírva maxra, azon gondolkozom hogy bemegyek a boltba és lemondom a rendelést, a kérdés megtegyem?
Pár adat: az E diginél a tévé 149ba kerül, a panashopnál meg 144 + három ezer a kiszállítás, igen már nem ingyenes legalább is nem látom a weblapon hogy ingyenes lenne a postázás.
szal ez 2000FT + lenne ha panashopnál vásárolnám meg, és szerintem kitudnák még szállítani.

[ Szerkesztve ]

(#197) DM-Fan válasza OrLiX (#195) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Köszi a tippet, ismerem a Harmony-kat, nagyon tetszik, hogy makrózhatók, tervben van a beszerzése egynek a jövőben.

Get Moded!

(#198) Killer01 válasza Abrion (#196) üzenetére


Killer01
őstag

Hívd fel őket, hogy mi a rák van....Én a Panashopnál rendeltem a neten késő délután. Másnap visszaigazoló mail + telefon, hogy következő nap jön a cucc. És következő nap reggel jött a futár, ennyi.

(#199) Abrion válasza Killer01 (#198) üzenetére


Abrion
senior tag

Nálam még telefon sem volt, pedig már 4 napja rendeltem ><

Ja és nem fogom felhívni, hogy azt halljam hogy várnom kell még 2 napot.

[ Szerkesztve ]

(#200) KTTech válasza DM-Fan (#197) üzenetére


KTTech
veterán

Jó cuccok, nálam sajna nem opció: a PCH-m rádiós... a többi infrás. Nem szívesen rondítanám el a PCH-t az infra kittel, be kell vallanom :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.